Lof voor het „oude" CJY met het zo jeugdige vuur r Moeilijk kruispunt geen „verkeers-fuik Hfd.-insp. J. van Marion commissaris in Vlissingen laborant TIJDENS JUBILEUMS-RECEPTIE is CAIVE S0LEX-°to f395- ..UNIQUE" SIMON DEW1T Koeriersters SIMON DE WIT Eerste klasse libre Hoge series van Dijkshoorn en Willebrand in de vijfde ronde bij „De Sluis" Industriehallen aan Bokelweg Z een verkoopster Z een leerling verkoopster een bezorger 5; KANTONRECHTER MEENT: Onteigeningsplan „Nieuw Stadhuis" VVD-Vrouwen over winkelsluiting SANDWICH SPREA Burgerlijke Stand Schiedammers op internationaal tafelvoetbaltoernooi VRL. HULPKRACHTEN HULPKRACHTEN een cassière een verkoper 2 een ervaren slager S SCHIEDAMSE MEUBELBEURS donderdag 2 maart 1961 Oude „huisbaas" Ambassadeurs Schouwburgagenda 55 GEMEENTE (SCHIEDAM f OFFICIEEL NIEÜWSt Gedeeltelijke herziening uitbreidingsplan Voorb. uitbreidingsplan Havendijk en omgeving Vijfde wijziging Bebouwingsvoorschriften HET IS NIEUW EN HÉÉL ERG LEKKER: SANDWICHSPREAD VAN CALVÉ ..1 VERS BEWAARD IN EEN LUCHTDICHTE POT*: POT MET VACUUM-SLUI TING PSSST... PROEF! EN PROFITEER SNEL VAN DEZE KORTING: GROTE POT F 1.45.TIJDELIJK F 1.29, HALVE POT F 0.98.TIJDELIJK F 0.89VERSSS-LEKKERU MAAKT ER MÉÉR VAN MET CALVÉI Komt U eens praten met: jt h koninklijke HoBISint&iSi (Z afdeling Kruidenierswaren j~; afdeling Groente en Fruit «- lUU afdeling Vers Vlees nu afdeling Bezorgdienst m: Personeel gevraagd Fotografie Diversen Wie adverteert verkoopt! Wie niet adverteert wordt vergeten U kijkt».-. U vergelijkt 11.koopt Üïj 'Dat de nu wel 75 jaar oude, maar nou altijd jeugdige en van nieuw 'leven bruisende Cjr.V. een bijzon dere plaats inneemt in het maat- ubappelQke leven van Schiedam (en ielter niet alleen onder de jonge- —n) is wel duidelijk gebleken op je Jhesloten" receptie die de jubi lerende organisatie gisteravond in de £roie zaal van Irene heeft gehou den. Uit de beslotenheid van bij eenkomst moet men echter niet de conclusie trekken dat dan ook het jantal aanwezigen, dat het bestuur kwam gelukwensen nu ook gering xou zijn, want dat was beslist niet het geval. Er waren veie oud-leden en nog meer vertegenwoordigers van de kerk en diverse christelijke orga nisaties en verenigingen. Het ge meentebestuur was vertegenwoor digd door burgemeester mr. J. W. Peek, gemeente-secretaris mr. N. J. Pust 'en de wethouders H. Sabel en Tb J. b. v. d. Berg. Bijzondere ver melding kregen ook de twee oudste ond-Ieden, de heren M. Bijkerk (90 jaar) en Ph. G. Poort (84 jaar), als- bok de bejaarde oud-voorzitters van de Scbiedamse C.J.V. de heren N. Krabbendan, J. van Waardenburg en Japin. Indrukwekkend was de wel bij zonder lange rij van sprekers, die, ingeleid door de voorzitter van de jubileum-commissie de heer J. Son- neveld, gewaagden van de verdien sten van het C.J.V., nu en in het verleden. Burgemeester Peck, die bewonde ring had voor de vitale wijze waar op deze jeugdige grijsaard het vaak moeilijke werk ter hand neemt, wees op'verschillen van het werken in het verleden en nu. Toen immers lag het zwaartepunt op het onderlinge gesprek en het debat over de Bijbel, terwijl au, naast dit debat, de na druk komt op wat burg. Peek noem de de „attractieve omlijsting". Maar de C.J.V. mag met recht trots zijn op wat gedaan is voor de jongeren maar ook voor de maatschappij. Hij hoopte dan ook dat het enthousiasme van de jeugd, gepaard aan de erva ring van de oude garde nog vele goede vruchten zou mogen afwer- pen, ten voordele van dc vereniging, de kerk maar ook voor de stad. Daarna sprak de heer H. Goting, als: voorzitter van de „Belangen", welke vereniging, hoewel zeven jaar jonger dan de C.J.V. gedurende lan ge jaren en in vele verschillende ge bouwen huisvesting heeft verleend aan de C.J.V. Het deed hem deugd 'dat1-'deze receptie werd gehouden in gebouw Irene, dat na 1932 het home is geweest van de C.J.V. maar an dere kant was met hem blij dat hij nu over een eigen gebouw de be schikking heeft. Ds. H. W. Hemmes, voorzitter van de centrale kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente was dankbaar voor hetgeen de 'C.J.V. heeft gedaan voor de Gemeente. Immers, in de C.J.V. zijn velen gevormd die later een taak vonden in het kerkelijke werk. Hij hoopte dat dit zou zou blijven, al waren er ook verschillen van op vatting tussen Kerk en Verbond. •„Er heerst-nu vreugde in de har ten van velen,' die dankbare herin neringen hebben aan hetgeen de C. J.V.- heeft gedaan voor hun geeste lijke" en maatschappelijke vorming," verklaarde de heer J. Sonneveld, voorzitter van Ons Oud Verbond. „Wij willen de C.J.V. niet meer lei den, maar wel steeds begeleiden," merkte hij op en bewees dit door een: cheque van ruim 1300 gulden, bestemd voor de instandhouding en uitbreiding van het C.J.V.-werk in Schiedam, aan te bieden. Verder is nog het woord gevoerd door de heer A. E. Leenderts namens de Stichting Schiedams Gemeen schap, de heer R. Goettsch namens de. Schiedamse Jeugdraad, mej. Boon namens het bondsbestuur en de fede ratie Rotterdam, de heer Timmers voor de provinciale commissie van de C.J.V., de heer A. van Minne, voorzitter van de Vlaardingse fede ratie, die in november 75 jaar zal bestaan, maar nu in moeilijkheden verkeert daar een voortvarend ge meentebestuur van Vlaardingen het C.J.V.-gebouw heeft afgepakt, de heer R. v. d. Wel namens de Mo- derne Jeugdraad, ds. J. G. Jansen voor het Clubhuis St. Joris Doele, de heer H. Jonkman namens de vier „kinderen van het C.J.V." die de moeder-vereniging over het hoofd zijn gegroeid, n.l. de sportver. HBSS, de mondaccordeonver. Bravo, het tamboers- en pijperskoprs Harmo nie en de toneelver. O.D.G., de heer A. van Heest namens de Kring Zuid, de heer D. Nels voor „Ontmoeting" (die tevens de bestuursleden be noemde tot „Groot-ambassadeurs in de Orde van de Ontmoeting, ge sierd met de Zilveren Driehoek"), de heer A. Vijfwinkel voor de club „Oost" en tenslotte het jongste lid, de heer A. v. d. Akker namens de jongeleden-club „Centrum". De waarderende en huldigende woorden gingen veelal vergezeld van cadeaus onder couvert, zodat het be stuur een niet onaardige geldelijke bijstand heeft gekregen. Tijdens de jubileum-receptie in Irene zijn vele het dagelijks bestuur van de C. J. V. te Schie dam komen feliciteren. Dit zijn, achter de tafel staande, van links naar rechts mej. M. van Wieringen, 2e penningmeeste- resse, P. Plaisier, secretaris, mej. A. J. Brouwer, presidente, W. F. de Wolff, voorzitter, mej. M. van Vlaardingen, alg. se cundus en J. Buskes, penning meester „Bij zoveel lof, vooral wanneer die komt van de pioniers, voel ik mij klein," verklaarde C.J.V.-voorzitter W. F. de Wolff in zijn dankwoord. „Want deze lof komt toe aan onze voorgangers, maar ook aan de jon gens en meisjes die hun vrije tijd offeren om hot werk te doen." Advertentie I.M.) pACINA Onze goede stad Schiedam be schikt niet over een verkeersfuik. Die indruk was enkele weken gele den gewekt toen enkele verkeers- overtreders voor de kantonrechter te Schiedam met klem verklaarden dat z(j bü het kruispunt Gerrit Ver- boonstraat-Lange Nieuwstraat-Oran- jestraat door het groene licht waren gereden, maar dat dit zo snel op rood overschakelde, dat politiemannen die de juiste kyk niet zonden heb ben tot bekeuringen overgingen. De officier van justitie mr. Van Moor- sel heeft daarom een tweetal ver dachten uitstel tot 1 maart gegeven zodat hij zich van de inlichtingen van getuigen-deskundigen zou kun nen voorzien. Hoofd-inspecteur H. Willems van Beveren deelde mee dat het zeven seconden duurt voorat het groene licht in de Gerrit Verboonstraat rood is geworden. Een wielrijder zou bij een snelheid van drie meter per se conde voldoende ruimte hebben om te stoppen. De heer Willems van Beve ren deelde dit mee naar aanleiding van het verweer van verdachte B., die gesteld had dat de politieman A. P. M. J. B. hem zou hebben be keurd hoewel deze tweehonderd me ter van de plaats van de overtreding was geweest. „Welnee, ik reed achter u, u reed door het rode licht, ik ook, ik heb hard moeten rijden om u bij garage Unique te kunnen inhalen" zei de politieman en daar ging het verweer van B. Tien gulden boete of vier dagen hechtenis zei mr. Cos en tweemaal vier gulden wegens niet fungerende voor- en achterlichten. De officier wilde geen smet op de Schiedamse politie. „Is hier sprake van een verkeqrsval?" vroeg hij de heer Willems van Beveren en deze zette uiteen dat de situatie op dit kruispunt vrij goed is, wel niet ideaal maar de weggebruiker krijgt vol doende tijd het vrij nauwe kruispunt te passeren. Voor mr. Van Moorsel was deze kwestie aanleiding om aan zijn requisitoir toe te voegen dat hij met nadruk wilde stellen dat het Schiedamse politiekorps correct fun- Woensdagavond waren het niet de hoge party-moyennes, die in het bij zonder de aandacht trokken, maar twee; hoge series. Willebrand scoorde tegen Van Duikeren een serie van 75 caramboles. Een ogenblik leek het er op dat Dijkshoorn in de laatste partij van de avond dit toer- noolrecord al direct zon gaan ver beteren in zijn acquit-beurt tegen Van Gendt, maar op 71 brak zijn gave serie af. Ook Van Aarts serie van 52 caramboles tegen Eikenbroek mag in deze opsomming niet ont breken." Omdat Van der Lee woensdag avond om acceptabele redenen ont brak, speelde Van Duikeren twee partijen. Belde keren speelde hij zwaar carotte, waarmee hij inder daad heeft bereikt, dat zijn tegen standers de beide koplopers Wille brand cn v. d. Velde met een veel lager moyenne speelden dan in voorgaande partijen, maar zelf bleef hij beneden de'minimumgrens voor de eerste klasse. 'i Willebrand en v. d. Velde wonnen dus weer. Het ziet er werkelijk naar uit, 'dat in de laatste ronde eerst de beslissing zal vallen, wanneer zij tegen elkaar uitkomen. Overigens hebben zij met gemiddelden van respectievelijk rond 8.50 en 8.00 een fraaie kans om te promoveren. Zelfs Van Gendt, die' weliswaar voor de derde maal verloor,'is nog volop in 4e running om het overstapje naar de hoofdklasse te maken. Na 29 beurten in de partij Wille brand—Van Duikeren waren de kan sen nog vrijwel gelijk: 108-107 ca ramboles. Toen produceerde dein dit toernooi wel erg sterk spelende RES'er een serie van 75 caramboles, uiteraard voldoende voor de zege, hoewel Willebrand voor de hem nog resterende 18 caramboles nog negen beurten nodig had. Van Aart startte heel sterk. Met zijn serie van 52 caramboles in zijn zesde speelbeurt, die heel mooi werd opgebouwd, nam hij ruim afstand van Eikenbroek, die kansloos ver loor. Van der Velde speelde m de slotfase van zijn partij tegen Van Duikeren heel sterk. Met 71 van acquit legde Dijks hoorn al de. basis voor zijn overwin ning tegen Van Gendt, die welis waar nog aardig inliep, maar uitein delijk toch 24 caramboles te kort kwsrn> Al met al een interessante ronde bii De Sluis". Dc uitslagen waren: Willebrand 200 38 75 5.26 Van Duikeren 146 38 19 3.84 Van Aart Eikenbroek v. d. Velde v. Duikeren Dijkshoorn v. Gendt 200 28 52 7.15 101 28 15 3.60 200 31 40 6.45 117 31 15 3.77 200 29 71 6.89 176 29 21 6.06 geert. Dat had hij in zijn werkzaam heden bij het kantongerecht kunnen constateren. Hij achtte het verkeerd dat de indruk kon worden gewekt dat de weggebruikers als muizen in een val in dit kruispunt zouden rij den. Hij merkte op dat zulks niet opvoedend zou werken. Een goed verkeerssysteem voor een moeilijk kruispunt dus. Helaas voor de officier en misschien wel voor het publiek vertrok de getuige- deskundige daarna te vroeg want bij de volgende zaak stond weer een bo. ze weggebruker voor de balie. Hij de heer Van E, had het kruispunt van de Lange Nieuwstraat benaderd. „De agent kon het niet zien, die stond tweehonderd meter ver," zei hij. De verbalisant A. J. ten C. bleef bij zijn mening. Verdachte was door het rode' licht gereden. Zeer boos werd de overtreder, het was niet zo en de agent had 't niet kunnen zien. De officier meende dat in de vorige zaak al duidelijk was gemaakt dat de verkeerslichten goed fungeren op het gewraakte kruispunt. Boos liep E. de deur uit met een boete van tien gulden. Drieëndertig jaar is ze. Ze woont in Amsterdam en ook wel in Rotter dam, ze woont in een hotel hoewel ze tijdelijk in een rijkstehuis ver blijft dat toonde de wachtmeester wel aan die verdachte had voorge leid. Hij bracht haar later ook terug naar het sombere gebouw in Rotter dam. Toen had zij zes dagen hechte nis ontvangen als straf voor het feit dat zij van „een stevige borrel houdt." Zo stelde zij het en hoe het precies was gegaan wist B, de B. niet meer. Mejuffrouw De B. zou op 8 dec. 's middags in een portiek hebben ge legen, dronken en met een man. „Nee, het was een hondje, geen man gezien," zei mej. B. „Erg" vond mr. Cos het. „Och, ik moest wachten tot het café openging, ik had twee liter cognac gedronken en nog wat bor reltjes en bier. Misschien was ik wel slaperig," zei verdachte. „Kan ik geen lopend vonnis krijgen, dat. ik niet meer drink en dat ze me in de gaten houden?" vroeg verdachte nog. „Ontstellend", zei de officier „van het ene café naar het andere en dan in een portiek op de grond gaan lig gen in Schiedam." De Burgemeester van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel BD der Onteigeningswet be kend: dat ingevolge bovengenoemd wetsartikel een uitgewerkt, bij besluit van de gemeenteraad van 24 fe bruari 1961 voorlopig goedgekeurd, plan tot onteigening in het belang der volks huisvesting ten name van de gemeente Schiedam, ter verkrijging van dc bc- schikking over ongebouwde en gebouw de eigendommen, gelegen aan de Over- schiesestraat en de Emmastraat. in ver band met de vaststelling van voor- gevclrooilijnen voor een gedeelte van de Overschiesestraat, de Emmastraat cn de Singel bij besluit van de gemeente raad van Schiedam van 25 maart 1960. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun be sluit van 4 juli 1960, no. 252, met dc bij het onteigeningsplan behorende kaart, een grondtekening cn verdere bescheiden op 2 maart as. ter secre tarie dier gemeente (Afdeling Alge mene Zaken-Stadhuis) zal worden ne- dergelegd om aldaar tot cn met 31 maart a.s. voor een ieder ter inzage te liggen en dat volgens artikel 81 van bovengenoemde wet, de belang hebbenden uiterlijk veertien dagen na verloop van de termijn voor nederleg- ging hunne bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur kunnen opgeven. Schiedam, 27 februari 1961 De Burgemeester van Schiedam, J. W. PEEK. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 37 der Woning wet bekend, dat ingevolge bovenge noemd wetsartikel heden voor dc tijd van veertien dagen ter Gemeente-secre tarie (Afdeling Algemene Zaken - Stad huis) voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd het door de Gemeenteraad op 24 februari 1961 vastgestelde plan tot gedeeltelijke herziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak, vastgesteld bij besluit van de Burgemeester van Schie dam van 4 juli 1944, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 11 juli 1945 no. 32, zoals dit later is herzien, welke gedeeltelijke herziening betrek king heeft op het gedeelte, hetwelk wordt begrensd door de spoorlijn Schie damDelft, de Poldervaart, de gepro jecteerde Rijksweg no. 20 en de grens met de Gemeenten Vlaardingen, Schip luiden en Delft. Hierbij is mede betrokken dc intrek king van een gedeelte van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Tuindorp Kethel", vastgesteld bij besluit van de Tijdelijke Gemeenteraad van Schiedam van 6 mei 1946, goedgekeurd door Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 7 augustus 1946 no. 356. zoals dat later is herzien. Schiedam, 1 maart 1961. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd. J. W. PEEK Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam brengt ingevolge art. 36. 4e lid der Woningwet ter openbare ken nis dat de Gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 24 februari 1961 heeft bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan in voorbereiding is voor het gebied, begrensd door do Havendijk. Lekstraat, Voorhaven, Nieu we Maas en Spuihaven, op de ter visie gelegde tekening met een rode lijn aan geduid. Schiedam, 1 maart 1961. - Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, J. W. PEEK Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in art. 43. juncto art. 37 der Woningwet bekend, dat ingevolge genoemd wetsartikel heden voor de tijd van veertien dagen ter Gemeente secretarie (Afdeling Algemene Zaken, Stadhuis) voor een ieder ter inzage is nedergelegd de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 24 februari 1961 vastgestelde Vijfde Verordening tot wij ziging van de Verordening tot regeling van de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom van Schiedam (Gemeenteblad 1945 no. 1, 1949 no. 33. 1953 no. 11 en 1959 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bjj ongeval: G.G. en G.D.. Tumlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal cn Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19.00—20.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19.00—20.30 uur, woensdag 9.3012.30 uur, donderdag 9.3012.30 uur. vrij dag 9.30—16.30 en 19.00—20.30 u„ zaterdag 9.30—16.30 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.0021.00 u„ woensdag 14.0017.00 en 19.00 21.00 uur, donderdag 10.0017.00 uuivrijdag 14.0017.00 en 19.00 —21.00 uur, zaterdag 10.0012.00 cn 14.0017.00 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Moderne Grafiek. Schilderijen. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 's zondags van 12.00 tot 17.00 uur BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „Venus in nerts", Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Mon oncle DIVERSEN Irene, 8 uur: SVS Schaaktoernooi om kampioenschap van Schiedam. Passage, 8 uur: CJV. Jubileumavond. Musis Sacrum, 8 uur: "WF-journaal 1960. Gercf. Jeugdhuis, 8 uur: CMB. Jaar vergadering. De Vrouwen in de VVD, afd. Schiedam en Vlaardingen zijn woens dagmorgen in De Amstelbron bij eengekomen om onder het genot van een kopje koffie zich te verdiepen in sociale problemen. De dames zijn van mening dat de winkelsluiting op zaterdagmiddag onvermijdelijk zal komen, hoe velen dat ook zullen betreuren. Ais dit ge beurt, zal een koopavond compensa tie moeten geven, bij grote voorkeur op vrijdagavond. De ETI, die belast is met het in stellen van een onderzoek naar het bejaarden-vraagstuk in Schiedam deed een beroep op het Centraal Vrouwen Comité om te helpen bij de enquête; belangstellenden kunnen zich opgeven bij de presidente van genoemd comité, mevr. Taverne. Verder is een tweetal komende cursussen besproken, terwijl ook een excursie naar de Munt in Utrecht in het vooruitzicht is gesteld. Dit kof- fie-uurtje viel bij de dames zo in de smaak, dat meteen besloten is tot een herhaling op dinsdag 11 april. (Advertentie LM.) MtfvH-TDlCHT YüRPAKr,*, a» i IHH. 0.351. V'ti: GEBOREN: Christina M„ d. v. J. H. G. Bierhoff en A. M. Vierboom; Marian, d. v. J. J. Huigen en C. Hol leman; Debora M„ d. v. H. C. Dudok van Heel en C. J. Kruyt; Jeanette M., d. v. L. van Kampen en J. M. van Pelt; Johanna A., d. v. J. Jonkman cn J. van Gent. OVERLEDEN: J. Thieleman, 76 j. wed. van S. S. Waterreus; A. Voort man, 68 j„ echtg. van A. Slavenburg; K. Dekker, 85 j.; J. van Hoffe, 69 j. no. 16) (Gronden, begrensd door de Sint-Lióuinastrast, Nieuwe Haven. West- frankelandsestraat en Van Bevcren- straat). Schiedam. 1 maart 1961. Het Hoofd van liet Gemeentebestuur voornoemd, J. W. PEEK Dc hoofd-inspecteur van politie J. van Dlarion gaat weldra het Schie damse politin-korps verlaten. Hü is namelijk met ingang van 16 maart benoemd tot commissaris van politie in de gemeente Vlissingen. Met ge mengde gevoelens ziet het korps hem vertrekken. Enerzijds is het een eer. dat een lid ran het korps benoemd wordt tot commissaris; anderzijds is het niet prettig, dat het korps een zeer goede kracht gaat verliezen. De heer Van Marion werd op 28 Gistermorgen om half elf is de 68- jarige voetganger P. S. op de Grof- baan aangereden door een bestel wagen, bestuurd door de Vlaardinger A. H. Na het ongeluk klaagde de be jaarde voetganger over inwendige pijnen en ook liep hij schaafwonden op. Met de GG en GD is hij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, maar later kon hij weer naar huis. De aan rijding vond plaats, doordat de heer A. H. zijn wagen achteruit reed en daarbij de wandelaar niet opmerkte. mei 1921 te Schiedam geboren. Hij is gehuwd en heeft twee kinderen. Op 15 juni 1945 werd hij benoemd tot adjunct-inspecteur in Schiedam cn 1 maart 1947 werd hij bevorderd tot inspecteur. Om zijn blik te verruimen en er varing op te doen is de hoer Van Marion naar West-Indië vertrokken, waar hij van 26 juli 1955 tot 3 juli 1960 lid is geweest van het politie korps van de Nederlandse Antillen. Daar is hij opgeklommen tot hoofd inspecteur. Toen de heer Van Marion weer in Nederland terugkwam, is hij tijdelijk aangesteld tot adjunct-direc teur van het Studiecentrum voor ho gere politie-ambtenaren. In zijn vrije tijd studeert hij rech ten en voordat hij uit West-Indië vertrok, deed hij daar het lokale advocaten-examen. In Schiedam was hij werkzaam bij de surveillance-dienst en bij de recherche, terwijl ook de reserve- politie een aantal jaren aan zijn di recte leiding is toevertrouwd ge weest. Voor een complex van 15 bedrijfs ruimten met veertien bovenwoningen aan de Bokelweg, hoek Strlc'klede- weg, is reeds de eerste paal gesla gen. Het complex wordt gebouwd door de Bouwcombinatie D. Moer man en Gebr. W. en C. G. Polder man te Rotterdam voor eigen retur ning. Het complex beslaat een op pervlakte van 3000 m2, waarvan de helft al een bestemming heef*, gevon den. Enkele Schiedamse en Rotter damse bedrijven zullen er zich vesti gen. Met andere kopers zijn onder handelingen gaande. Voor de internationale .tafelvoet balwedstrijden die op zondag 5 maart te Zandvoort worden gehou den tussen spelers uit België, Enge land en Nederland, zijn ook drie Schiedammers uitgekozen. De sterk ste spelers uit die drie landen zul len aantreden, waarvoor de Ned. Tafel voetbalbond acht spelers heeft uitgekozen. De uitgekozen Schiedammers zijn: de heer J. Busscfcer (spelende onder de naam RODA), en de heer P. Nieuwstraten (Schiedam Sport), ter wijl de heer R. v.d. Ven (Honved) als reserve is aangewezen. Met grote droefheid ge ven wij u kennis dat he den, in de volle ver zekerdheid des geloofs, van ons is heengegaan, mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer KORNELIS DEKKER Echtgenoot van Annigje Johanna Bot Oud-direeteur van de Ge meentelijke Reinigings dienst te Schiedam op de leeftijd van ruim 85 jaar. A. J. Dekker-Bot Kinderen. Behuwd- en Achter kleinkinderen Schiedam, 28 februari 1961 Bosboomlaan 12b Aan huis geen bezoek! De teraardebestelling zal plaats hebben vrijdag 3 maart a.s. op de Algeme ne Begraafplaats te Schiedam, circa drie uur. Vertrek vanaf het sterf huis half drie. Het toppunt van zuinigheid Het toppunt van veiligheid Het toppunt van comfort Dat is de nieuwe SoIeX-oto met vol-ofomatische koppe ling. Nu wegrijden zonder frappen. SIMON DE WIT N.V. heeft in haar binnen- kort te openen „S"-markt te Vlaardingen nog ZZ plaats voor (tot 35 jaar) voor het verpakken van vleeswaren en andere artikelen, gedurende eni- ge halve of hele dagen pei week. (1519 jaar) voor dc gehele zaterdag. 2 Persoonlijk' aanmelden op vrijdagavond 3 gj maart van 7-8 uur in Rest. „De Amstelbron", mm Broersvest 13 te Schiedam of van 7-8.30 uur 2 in Rest. „Boer", Smalle Havenstraat 7 te 2 Vlaardingen. Eventuele schriftelijke sollicita- ties te richten aan: Simon de Wit N.V., Per- jjj soneolsafdeling. Postbus 2 te Zaandam. mm - FABRIEKEN VAN MELKPRODUCTEN EN VOEDINGSMIDDELEN N.V. VLAARDINGEN Ter assistentie op hctfabrieks-laboratorium vragen wij een De voorkeur geniet de kandidaat, die enige laboratoriumervaring heeft opgedaan, doch ook kan een jonge ambitieuze kracht vóór het zelfstandig verrichten van de onder- zoekingen worden opgeleid. Maximum leeftijd ca. 24 jaar. Sollicitaties te richten ?,an de Fabrieksdirektie, Oosthavenkade 39 te Vlaardingen. SIMON DE WIT N.V. heeft in naar binnen- m kort te openen „S"-markt te Vlaardingen nog m plaats voor (1722 jaar) HZ Ervaring wordt niet verlangd aange-'< zien ons bedrijf een speciale opleiding verzorgt. mm Verder kunnen nog worden geplaatst mm in de (17—20 jaar) mm (1517 jaar) au Enige ervaring strekt tot aanbeve- i ling, doch wordt niet verlangd, wjj leiden zelf op mm' (1825 jaar). Voor deze functie is enige ervaring in deze branche gewenst. K (2235 jaar). Hl' H Bij gebleken geschiktheid bestaat tc mt-. m zijner tijd dc mogelijkheid om te tm H worden opgeleid tot chef van een af- HT ■1 deling Vers Vlees. HB" (17—25 jaar) S5 '- BI De aanstelling geschiedt volgens gunstige ar-Hl beidsvoorwaarden. Persoonlijk aanmelden op BT vrijdagavond 3 maart van 7 tot 8 uur in BB Rest. „Dc Amstelbron", Broersvest 13 te Schiedam of van 7 tot 8.30 uur in' Rest. „Boer", Smalle Havenstraat 7'te Vlaardingen. Jg'; Eventuele schriftelijke sollicitaties te richten E aan: Simon de Wit N.V,, Personeelsafdeling, S Postbus 2 te Zaandam. SS-' Afd. motoren St. Liduinastraat 52 Schiedam - Tel. 64313 Gevraagd stampers, hulpar beiders, revolverdraaiers. Ook aankomend. Constructa, Plesmanstraat. 59-61, Schie dam, tel. 6 85 58. Koifilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren Hoogstraat 106 Vermager, zonder dieet met Gracial, 50 dragees 1.93. Bij apotheek en drogist. - Ll LANGE HAVEN 95 Schiedam, teL 6 86 11 ent w*w v i 'v Tf A T Vl»*

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1