Jan Klaassens bij Feijenoord opgesteld maar Sb- cour Rusland verplettert Amerika met 13-2 Korfbal-competitie raakt achterop TIMEZ naar oe nieuwe tweewieiers SVV-Excelsior is semi-derby in S'dam Nederland niet in finale-poule W K. 9$ Driejarige dravers te Hilversum in actie J Handbal in de zaal en op veld /aalhandballers verloren opnieuw Rusland klopt Noorwegen Moskou speelt maar drie wedstrijden Inh aaldag bij de liockey-ers Driebandemuedstrijd Teegelaar ook gestruikeld Kampioenschap le klas libre Wereldtitel ijshockey Nederland start in groep C SPORTFLITSEN „Lange" centrale training in Delft Piet van Est zesde in Ronde Sardinië Militairen stalen in België 20 machinepistolen Vrijdag 3 maart 1961 11 =a (Advertentie 131.) 24 MET GROTE GRATIS RAl-LOTERIJ 10.00-17.00 u en 19,30-22.30 u en zondagen 10.00-10.00 u Toegang fl 2,00 Voor betalende RAl-bezoekers grote gratis RAMoterij met 50 tweewieiers als prachtige prijzen 4er waarde van ca, f.25.000,-. Goedgek. bij besch. v.d. Mm. v. Justitie dd. 18 februari 1961 Nr. L.O. 610/021/635 (Van 0112e sportredactie) Jan Klaassens popelt van verlangen om weer te gaan voet ballen, „Maar ja, die knie", zegt hij veelbetekenend, want de blessure, die hij tegen Elinkwijk heeft opgelopen kan nare ge volgen hebben. Om enigszins tegemoet te komen aan het bran dende verlangen van Jan heeft de commissie betaald voetbal van Feijenoord hem opgesteld voor het duel met Fortuna '54 in het stadion. Maar of'Jan Klaassens speelt is nog lang niet zeker. In ieder geval staat Rinie van Woerden in de starthoudmg ais vrijdagavond bij de training of zelfs zondagochtend mocht blij ken, dat Jan toch verstek zal moeten laten gaan. Richard ..Little" Dombi, de man met de magische handen, heeft de knie van Jan Klaassens onder behan deling. Richard heeft een meniscus geconstateerd. Nog niet in erge mate. Er behoeft dus nog geen operatieve ingreep plaats te vinden. Maar Ri chard Dombi heeft meteen gezegd: .Jan, je moet twee weken rust hou den. Minstens". Die twee weken zijn nog niet om. Voor het overige is de Feijenoord- ploeg ongewijzigd, Coeu Moulijn heeft sinds hij door oom Elèk Schwartz bij de geselecteerden Ï3 ge roepen er weer ouderwets ztn m. Omdat Fortuna '54, dat Zich vanzelf sprekend met man en macht zal ver weren, een ploeg is, die ook werke- (Advertentie I.M.) Als U gisteren ditklnderlcdikant kocht voor 45 gulden... dan be taalde U de gewone prijs. Maar als U het morgen zóu kopen voor dat geld "dan fcetaafe U U veelt". Want al de Jonge en aanstaande Moeders, die utt ondervinding weten wat er allemaal komt kijken»... en voor hun kleintje toch een mooi, sierlijk Jedlkantje wJIWi kopen, worden morgen beslist verwacht. Morgen begint de verkoop van moderne,dubbel gelakte ledi- kantjes, een feest voor het oog maar dat niet alleen, want morgén koopt LI zo'n ledikanr dat normaal voor 45 gulden ve kocht wordt," voor nog géén dertig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mo derne dubbel gelakte ledlkantjes Ir» de kleur gebroken wit, Zondag gaan de handballers voor zover zij In de districtsklassen uit komen, het weer op het groene veld proberen. Se omschakeling van zaal- op veldhandbai zaj voor velen moei lijk zijn, zodat wij ons ditmaal niet aan voorspellingen wagen. Ook in de zaal wordt echter nog volop gespeeld. De Rotterdamse af delingsteams verwerken de laatste restantjes van hun competitie en daar in vele klassen de kampioen nog niet bekend is, mag een aantal boeiende wedstrijden worden verwacht. De meeste belangstelling zal ech ter wel uitgaan raar de zondagavond te spelen wedstrijden tussen de da mes- en herenteams van Schutters en Quintus. De Schutters dames hebben de eerste wedstrijd tegen de Kwints- heulsen met een doelpunt verschil verloren en hebben thans een over winning met minstens twee doelpun ten verschil nodig om naar de distr. Ie klasse te promoveren. Gesteund door "t ongetwijfeld in groten getale aanwezig zijnde supporterslegioen vertrouwen wij erop dat Tiny Maas dam c.s. hierin zullen slagen. De he ren krijgen bet zelfs wat gemakke lijker al doen zy er verstandig aan niet met al te veel zelfvertrouwen de zaal te betreden. Zij immers heb ben de eerste ontmoeting gewonnen en een nederlaag met minder dan zes doelpunten verschil kan hen niet deren. Met een heel klein beetje ge luk zien we volgend jaar twee Schuttersteams in de distr. Ie klasse verschijnen, hetgeen zeker een top prestatie mag worden genoemd. lijk voetbalt, kan het in het Stadion een bijzonder aantrekkelijke wed strijd worden. Feijenoord verschijnt met: Pi eters Graafland; Kerkum en Veldhoen; Kreyermaat, Walhout, Klaassens of Van Woerden; Schou ten, Bermaars, Van der Gijp, Bouw. meester en Moulijn. Zorgen heeft Denis Neville. Hij tobt met het voorhoede-probleem. Joop Daniels en Tinus Bossclaar zijn nog met geheel fit en met deze kna pen is in feite de vaart uit de Spar taanse aanval verdwenen. Sparta mist een schutter. Daarom wacht Denis tot het laatst met de samen stelling van zijn ploeg. Hij wil kijken of Daniels en/of Bosselaar waar schijnlijk tech in staat zullen zijn om aan te treden voor de lang niet een voudige uitwedstrijd tegen NOAD. Over de verdediging van Sparta maakt Dems Neville zich geen zor gen, Die zit wel goed in elkaar en hij is ook niet van plan daarin enige wijziging te brengen. Tn Schiedam is de halve derby tussen SW en Excelsior. De Schie dammers komen met hetzelfde team van vorige week binnen de lijnen. Dit bestond uit: Tap; Romeyn en Hekman Sr.: Schenk, Van Kampen en Van Leeuwen; Slavenburg, Van Pelt, Corbeau, Hekman Jr, en Her- wig. JAN KLAASSENS m'n knie en Lagerwaard In het begin van de week geblesseerd. Zij hebben dins dagavond niet getraind. Bob Janse denkt echter wel, dat zij zondag van de partij zullen zijn. Zo ziet het er dus naar uit, dat SW en Excelsior op topsterkte elkaar tegemoet zullen treden. Het wordt een duel tussen twee oude rivalen. In het verleden heeft Excelsior altijd de grootste moeite aan de Schiedamse rood-groe nen gehad; meestentijds ging SW met de winst aan de haaL Hoe het zondag zal worden? We durven geen voorspelling te doen. Hennes-DVS, dat de laatste we ken teleurstelt gaat naar het verre Voendam. Het is voor de blauwhem- den te hopen, dat zij met opgewekte gezichten de thuisreis zullen aan vaarden. De amateurs. In de eerste klas zal Xerxes thuis tegen Quick het „goede pad" moeten terugvinden, een o.ï. niet al te zware opgave, CW, dat zich aan de top wenst te handhaven, zal tegen Alliance in Roosendaal op moeten passen. DCV kan in Den Haag de winst op Laakkwartier be halen. In de tweede klas: RFC—LFC nu .ui,,... uu i.,r ihic ama. Bij Excelsior waren Toon Meerman en Neptunus—Sliodrecht. WOLFSBURG. Het Nederlandse he ren-zaal handbal team heeft ook zijn tweede wedstrUd voor het toernooi om het wereldkampioenschap verlo ren. Met 2111 klopten de Fransen In Wolfsburg het Nederlandse team. De ruststand was 15 in het voor deel van de Fransen. Door deze nederlaag Is Nederland reeds uitge schakeld voor een plaats In de finale poule. De stand in groep B, waarin be halve Nederland en Frankrijk ook Duitsland is ingedeeld, is thans: Duitsland 1 1 0 0 2 33- 7 Frankrijk 1 1 0 0 2 21-11 Nederland 2 0 0 2 0 18-54 De nummers een en twee van de groepen gaan over naar de finale poule. Het Nederlandse team heeft in deze ontmoeting tegen Frankrijk bij zonder teleurgesteld. Slechts in de eerste fase van de wedstrijd konden de Nederlanders goed tegenstand bieden. Daarna hebben de Fransen de strijd zowel tactisch en technisch bijna geheel beheerst. Vooral Thomas, Lacoux en Silver- stro tesamen goed voor 12 doel punten waren bijzonder gevaar- Lijk. De enige Nederlandse speler die een bijzonder goede indruk ach terliet was Frans van der Heijden, die zes van de Nederlandse doel punten scoorde. Daarnaast kwamen ook Theo Mulder en doelman Mas tenbroek tot een redelijke prestatie. - schaatsen - KIROV Rusland heeft de twee daagse schaatswedstrijd tegen de ploeg van Noorwegen roet ruime voorsprong (248,5 tegen 170,5 pnt.j gewonnen. Op de tweede dag wonnen de Russen zowel de 1500 als de 10.000 1500 m: I. Merkulov (R.) 2 mm. 15.4 see,: 2. Kositsjkin <R.) 2.18.8; 3. Stenin (R.) 2.19.5; 4. Grisjln (R.) 2202'. 5. Jo- hannesen (N.) 2J21.2; 6. Stelbaum (R.) 2.21.4; 7. Khabibulin <R.) 2,21.6; 8. Bet- tum (N.) 222&. io.ooo m: I. Merkulov (R.) 17 min. 12.6 sec.; 2, Seiersten (N.> 17.286: 3. Maier (N.) 1730 6; 4. Jobannesen (N.ï 17392: 5. Stenin (R.) 17.438: 6. Kotov IR.) 17,46.9; 7. Khabibulln (R.) 17513; 8. Sja- barov (R.) 17.57.9 Eindklassement: 1. Merkulov (K.) 191.653 pnt,: 2. Stenin (R.) 194.790 pnt.; 3, Seiersten (N.) 195.B53 pnt,: 4. Khabibu- lin (R.) 19SJ4S pnt.; 5. Sjabarov (R-) 196,005 pnt.; 6. Bettum (N.) 107.218 pnt.; 7. Johanneser. (N.) 197.306 pnt.; 8. Maler (N.) 197.950 pnt. DEN HAAG BU de KNVB is uit Moskou bericht ontvangen dat het stedelijk elftal van Moskou deze maand geen vier, maar drie wed strijden in Nederland zal spelen. Daar de tegenstanders voor vier wedstrijden reeds aangewezen wa ren is door de bond in overleg met de clubs besloten nader uit te maken, welk team zal moeten afvallen. Uiteraard waren de Nederlanders zeer gedeprimeerd door deze twee de zware nederlaag. Het enige com mentaar van Theo Mulder was dan ook: „We hebben slecht gespeeld. Dat weten we zelf ook". Voor Nederland scoorden: Horse- lenberg (2x), Ritterbos, Van der Heijden (6x) en Gillissen (2 x). Voor Frankrijk; Ferignanc, Silvestro (3 x) Fnedrich (2xj, Lacoux (5x), Tho mas (4x), Etcheverry (3x), Lcrcy en Fortes (2x). De uitslagen waren verder: C: Japan—Roemenië 11—29 De standen in de groepen luiden na de tweede dag; Groep Ai Zweden Noorwegen Zuid-Sla vie Groep Cj Tij.-Slow. Roemenië Japan Groep D: Denemarken IJsland Zwitserland 2 10 12 2 15-11 29-32 17-18 110 0 2 110 0 2 2 0 0 2 0 110 0 2 38-10 29-11 21-67 24- 3 17-36 12-14 (Advertentie J.M.) .HEINKEL'SCOOTER zonder twijfel de mooisteen> iviertiki'; motor2Q95. aid ■metefettr. BREEMAN dealer; Komende zondag houden de hoc- key'ers weer een inhaaldag om de onregelmatigheid in het competitie verloop wal weg te werken. Van de ontmoetingen in de promotieklasse is In. B vooral het reeds verscheidene keren uitgestelde treffen fnssen Aeolus en HGC II van belang voor de bezetting van de bovenste plaats (en). HGC H zal het naar wij verwach ten slechts met veel moeite tot een gelijkspel kunnen brengen, maar de Aeoleanen mogen daarmede eigen lijk, willen zij blijven meetellen (met MRHC). geen genoegen nemen. As- vïon kan wel van TOGO IH winnen. RBCHHIJC H zal weinig krachts verschil te zien geven erx bij Ring Pass—Hillegersberg mag opnieuw veel spanning verwacht worden. Zullen de Delftenaren hun kans op revanche laten schieten? In dc 2e klasse springen de presta ties van Leonidas in het oog. Zon dag werd rivaal HDS met een 5—1 nederlaag een eind weegs terugver wezen, en de 100 tegen MRHC H van de week daarvóór spreekt ook duidelijke taal. Zondag zal Rijswijk n niet op een puntje mogen rekenen. MRHC II is blij dat HHIJC V nog zwakker is, anders zag het er slecht uit Ook tegen Delftse Studenten III krijgen de MRHC'ers het moeilijk. Asvion II is danig afgezakt en houdt zich eveneens vast aan de nog lager geplaatste ploeg Hillegersberg n, dat praetisch niet meer van de onderste plaats kan komen. Asvion II—Groen Geel IH en nog minder Hillegers berg II—HHIJC III geven geen nieu we hoop. In C is Victoria UI zondag gepas seerd door SV *35 dat nu de leiding heeft met een punt voorsprong. SV '35 krijgt het tegen RBC II bepaald niet te zwaar. Victoria m is vnj-af. Tempo '34 staat door de teleurstel lende resultaten van RBC 2 relatief vnj veilig, maar kan zich tegen HGC ni toch beter wat meer zekerheid verschaffen. Geen van de negen deelnemers aan het toernooi om het districtskam pioenschap driebanden kan er na donderdagavond op bogen nog onge slagen to zijn, want de enige, die nog geen partij verloren had was Teege laar, die echter met grote achterstand van zijn clubgenoot Heinsman ver loor. Heinsman, die al eerder in deze wedstrijd sterk speelde, was ook nu ■weer best op dreef» Met een moyenne waarop hij terecht trots kon zyn, namelijk 0,74$, liet hij 2ijn tegen stander achter zich en dit succes was een pleister op de wonde, want daar vóór had Heinsman een behoorlijke nederlaag geleden tegen Lieshout. Deze uitslagen vergrootten de span ning, want zowel het duel tussen de beide ere-klassers Teegelaar en Po- peyus. welke laatste Tournier ver sloeg, als de strijd tussen Baay. Lieshout en Heinsman als hoofdklas sers is nog niet beslist. Volgende week moet de beslissing vallen, want dinsdag- en donderdag avond wordt er in de biljartzaal van Van de Enden aan de Tldemanstraat nog gespeeld. De uitslagen; Lieshout 50 50 86 5 0.581 Heinsman 50 33 86 5 0,383 Van Amen 50 50 110 6 0,454 v. d. Enden 50 50 110 7 0,454 Heinsman 50 50 67 4 0,746 Teegelaar 60 44 67 5 0,656 Popeyus 60 60 88 8 0,680 Tournier 50 29 88 4 0,329 DEN HAAG. Donderdag Is In Monopole In Den Haag de strijd om het Nederlands kampioenschap eerste klas groot biljart llbre begonnen. Het is de eerste maal dat In deze klasse het Nederlands kampioen schap wordt verwerkt. De uitslagen van de middagpartijen; Kemp (Voorth.) -- WU de veld (Voorth.) De Vos (A'dam) v. Hintum(OSS) v. Leur (OSS) Agema (Haart.) v. Leeuwen (A'datn) Meyer (A*dam) 300 23 208 23 131 27 300 27 300 15 GENèVE- "Wereld- en Olym pisch kampioen Amerika werd door Ras land by vlagen volkomen van bet Ijs gespeeld. Zowel in de eerste als in de twee de periode kregen de Amerikanen geen schijn van kans tegen de bril jant spelende Russen en beide ma len resulteerde dit in een 5—0 tus senstand. Slechts in de derde en laatste periode, toen Rusland het wat kalmer aan deed, kwamen de „Yankees" tot twee tegentreffers (3—2), zodat Rusland met 132 ze gevierde. Tsjecho-SIowakïje stuitte tegen Finland in de eerste twee perioden op heftige tegenstand en het bleef dan ook aanvankelijk bij één doel punt. Maar in de laatste twintig mi nuten werden de Finnen volkomen overspeeld en voegden de Tsjechen nog vijf doelpunten aan de score toe. De uitslag werd daardoor 60. Canada toonde zich in een aan trekkelijke en technisch hoogstaan de wedstrijd de meerdere over Zwe den. Voor tienduizend toeschouwers namen de Canadezen reeds snel een 3-1 voorsprong, maar in de volgen de perioden slaagden de Zweden er in de score blank te houden. Tegen het einde brak echter hun weer- 64 11.11 76 20.— 15 17 3 86 39 106 7.43 De competities in de lagere korf- balklasscn is wel aeliteropgeraakt door het ongunstige weer der laatste maanden, maar als We enkele goede speeldagen krijgen, Is die achterstand weer gauw weggewerkt. Voor de hoofdklas roet 20 wedstrijden per ploeg ziet het er echter somber uit. In de Zuidhollandse afdeling Is nog niet de helft gespeeld en vooral enkele degradatiekandidaten staan ver achter. Het wordt zeker een lang seizoen en-waarschijnlijk zal op de komende feestdagen gespeeld moeten worden. Spangen heeft pas zeven wedstrij den achter de rug en met vijf punten wordt het laat, eer bekend zal zijn of deze Rotterdamse ploeg ook zal degraderen. Het ziet er donker uit voor de blauwwitten. want ze hebben hun prominente spelers Van Eek en Van der Jagt op de ziekenlijst staan. Het zal a.5. zondag Die Haghe dan ook niet veel moeite kosten de twee punten weg te halen. Het Zuiden heelt een vrije dag, die aan trainen besteed zal moeten wor den. want de partij tegen Sportlust toonde wel, dat er in de lange rust tijd veel van de kracht verloren is gegaan. Sportlust te Eindhoven zal het moeilijk krijgen tegen Vieus Orien- tis, maar als het niet te zeer tegenzit zou het toch niet onmogelijk zijn als een der punten in de lichtstad bleef. Ook Algemene kan wel een paar punten gebruiken, maar tegen Deetos zit er geen kans op succes in. In Den Haag zal het treffen tussen HKV en Ons Eibernest alle Haagse korfballers trekken. Dat wordt de wedstrijd van het jaar in de residen tie. Beide moeten winnen willen ze in dc running blijven. "We geven Bos cs. de beste kans al zullen de Eibers hun huid zo duur mogelijk verkopen. In Enschede speelden ZKC en RSg- tersbleek met 7—7 gelijk. Ook m Zutphen zal het" gelijk op gaan, maar toch geven we de ploeg der gasten een kansje op beide punten. (Advertentie l.M.) En juist voor artikelen die men geen luxe kan noemen, maar die het hele gezin nodig heeft. Plastic regenjassen kunt U In ons klimaat geen dag missen, en een kans om voor nog géén vier gulden een Jas van 7.98 te kopen, laat U toch niet voorbij gaan. Plastic regenjassen van een pri ma kwaliteit plastic, mee geheel gelaste naden, patent knoop- sluiting en twee zakken, alles verstevigd afgewerkt, koopt U n£i voor minder dan de halve prijs. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dames- en heren regenjassen. De damesmaten met regenkapje, In Nylon blauw, bleu, geel en wit (malen 36 t/m 50), de heren jassen In grijs en Nylonblauw, <4 c/m 58, door elkaar vooi één prijs, voor stand, hetgeen in een 61 eindstand resulteerde. Engeland versloeg België met 181 (61, 6—0, 60) en plaatste zich voor de B-groep, evenals Oos tenrijk door een 6—5 overwinning op Roemenië. De definitieve samenstelling van de groepen is nu als volgt: Groep A (om de eerste tot en met achtste plaats): Canada, Verenigde Staten, Zweden, Rusland. Tsjecho- Slowakije, West-Duitsland, Oost- Duitsland en Finland. Groep B (om de negende tot en met veertiende plaats): Zwitserland, Noorwegen, Italië, Polen, Engeland en Oostenrijk. Groep C (om de vijftiende tot en met twintigste plaats): België, Roe menië, Zuid-Slavië, Zuid-Afrika, Frankrijk en Nederland. AKU: hoger dividend en jubileum-bonus ARNHEM. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het be drijf zal de Algemene Kunstzijde Unie uit de agio-reserve een bonus van vijf procent in aandelen aan de aandeelhouders uitkeren. Voorts wordt een slotdividend van dertien procent uitgekeerd, waardoor het to tale dividend in contanten op zeven tien procent wordt gebracht, één pro cent meer dan over 1859. Het perso neel krijgt een jubileum-gratificatie. AMSTERDAM Het bestuur van de Wereldfederatie tot Bescherming van Dieren zal zijn eerstvolgende halfjaarlijkse vergadering in Am sterdam houden en wel van 24 tot en met 28 maart. DELFT Tc Delft Is donderdag i het jeugdcentrum „De Herten horst" de eerste lange centrale trai ning van alle kandidaten voor het Nederlands elftal gehouden onder lei ding van bondscoach Elek Schwartz, Men had ditmaal met het oog op de lengte van de bijeenkomst de voor keur gegeven aan Delft boven Den Bosch, omdat eerstgenoemde stad zich voor dit soort samenkomsten be ter leent. Hoewel het een proef gold men had tevoren ook de accommodaties in Amsterdam en Vlaardingen in og schouw genomen is het zo goed als zeker dat ook voor toekomstige „lan- trainingen Delft zal worden ge kozen. De bijeenkomst duurde de gehele dag en was bedoeld als voorbereiding op de wedstrijd Nederland—België, op 22 maart te Rotterdam. Nadat 's morgens op het terrein rondom de „Hertenhorst" was ge oefend hadden *s middags op het hoofdveld van het nabij gelegen sportpark baloefeningen plaats, ter wijl tot slot een onderlinge wedstrijd werd gespeeld. Bij deze gelegenheid werden de plaatsen onder de lat in genomen door Bekkering (PSV) en Lagarde (DHC); Picters Graafland (Feijenoord) opereerde als veldspe len. Carol Schuurman (ADO) en Piet van der Kuil (FSV) ontbraken we gens blessures; Goesgens (Rapid JC) was wegens familie-omstandigheden niet naar Delft gekomen, de „nieu welingen" Prins (Ajax) en Moulijn (Feijenoord) waren wel aanwezig. JACQUES ANQUETIL, die vorig jaar de j ronde van Italië won, is hiervoor on derscheiden met de Edmond GentU- beker, die jaarlijks wordt, beschikbaar gesteld voor de beste prestatie in de wielersport. Arxquetll kreeg vijftien 1 stemmen, de tweevoudige Olympische kampioen Santé Gaiardonl (Italië) en de Rus Viktor Kapitanov, die tijdens de spelen in Rome de wegwedstrijd won, beiden twaalf. Ook in 1953 had Anquetil de beker reeds ontvangen. DE DEENSE KAMPIOENSFLOEG AAR- HUS (overwinnaar van Ajax in het Europese bekertoernooi) heeft donder dagavond voor 40.000 toeschouwers een 20 nederlaag geleden tegen. Real Madrid. De Denen speelden een oefen wedstrijd. Ze zijn op doorreis naar Lissabon waar ze 8 maart in de kwart finale voor de Europese beker zullen uitkomen tegen Bcnfica. Real Madrid had *n Jeugdige ploeg opgesteld waar in alleen de vermaarde linksbuiten Gcnto de sterrenploeg van Real ver tegenwoordigde, De Denen gaven goed partij, doch aarzelden te lang voor het Spaanse doel. Middenvoor Antonio Gento UI scoorde beide doelpunten iti de tweede helft. MARIANNE HEEMSKERK en Adrïe Lasterie, beiden van de zwemvereni ging Naarden, gaan maandagavond a,s in bet Naardenae zwemstadion op recordjacht. Marianne Heemskerk on derneemt 'n recordpoging op de 4x100 m wisselslag persoonlijk en zal, in dien daarvoor voldoende tSJdwaome- mers beschikbaar zijn, tevens een aan val doen op het record 100 m vlinder slag. Adrie Lasterie doet haar re cordpoging op de 100 m vrije slag. PETER POST heeft zijn meerdere moe ten erkennen in dc Belg Rik van Steenbergen. Dit tweetal beheerste overigens een omnium, waarin verder uitkwamen de Zwitser Fritz Pfcnnin- ger, de Australiër Sidney Patterson, de Deen Pal Lykke en dc Fransman André Darrigade, Het eindklassement luidde als volgt: 1. Van Steenbergen 8 pnt.; 2. Post 12i,pnt.; 3. Pfen- ninger 23'i pnt4. Patterson en Lykke. beiden 25 pnt.; 6. Darrigade 32 punten. TENNIS: in het heren-enkelspel van het internationale tennistoernooi te Antibes zegevierde onze landgenoot Piet van Eysden met 61, 86 over de Engelsman Taylor en versloeg Wil lem Marls een andere Engelsman, Applewhalte, met 68, 62 en 86. Hennle van Rijn verloor in het da- mesdubbel met de Fran^aise Bellint van Barelay (Fr.) en MacLennen (Eng.): 3—6, 2—6. HET HONGAARSE VOETBALELFTAL Nederlands eerste tegenstander voor de i voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap zal de zer dagen beginne» met een inten sieve oefencampagne. Het ligt in de bedoeling, dat het Hongaarse team wekelijks tegen een sterke buiten landse ploeg zal uitkomen. De eerste oefenwedstrijd, waarin een team van Bratislava tegenstander is, zal dins dag 14 maart te Boedapest worden gespeeld. Hongarije speelt zondag 16 april te Boedapest zijn eerste wed strijd. Oost-Duitsland is dan de te genstander" van de Magyaren. De tweede wedstrijd is Nederland-Honga rije. zondag 30 april te Amsterdam. PLATT ADAMS, die tn 1912 als laatste een Olympische gouden medaille op 't sindsdien geschrapte nummer hoog springen zonder aanloop gewonnen heeft, is te Normandy Beach (New Yersey) in de ouderdom van 75 Jaar overleden. Na de eerste wereldoorlog ging hij naar Europa om de Italiaanse atletlekploeg te trainen voor de Olym pische Spelen te Antwerpen in 1920. SASSAR1. De vijfde étappe van dc Ronde van Sardinië werd donderdag gewonnen door de Ita liaan Anontio BailettL HU legde de 147 km van Uoro naar Sassari af In 414.45. De Belg Emile Daems be hield de eerste plaats In de algemene rangschikking. De uitslag.' 1. Antonio BaUettl (It.) 4.14.45 (met bon 4.14.15); 2. Vittorio Adorn! (It.) z-t. (met bon 4.14.30): 3. Defilippis (It.) 4.15.26: 4. Favero (It.) 4.15.32; 5. Naneini (It.) z.t.; 6. Piet van Est (Ned.) z.t.; 7. Van Looy (Belg.) 4.15.32; 8. Van Geneugden (Belg.) z.t.; 9. Rlceo (It.) z.t.: 10. Massignan (It.) z.t»; 17. D earns (Belg.) z.t.: 40. Joo do Roo (Ned.) zt. Het algemeen klassement na ae vijl de étappe: 1. Emile Daems (België) 20.12.05; 2. Arnaldo Pambianeo (It.) op 25 sec.; 3. Andrè Cloarec (Frankr.) op min. II sec.; 4." Alfred de Bruyne (Brig.) op 1 min. 17 sec.: 5, Jean Sta- blinsky (Frankr.) op 1 min. 33 sec.; 36. Jo de Roo (Ned op 8 mina 37 sec.; 65. Piet van Est (Ned.) op 18 mina 55 sec. (Advertentie I.M.j de „heer" onder de sigaren! Nieuw! SANTOSA- "een vondst als u een fijne, Jichle sigaar prefereert. Slechfs 22 cent! BRUSSEL. De Belgische rijks politie heeft twee Belgische militai ren gearresteerd, die 100 machine- pistplen ait een militaire opslag plaats by Luik wilden stelen, welke zij aan onbekenden Ie koop hadden willen aanbieden. Zij hebben reed» bekend. De twee daders, beiden in dienst bij de bewakmgstroepen op het eilandje Mosin in de Maas bij Luik, werden naar eerst thans bekend is gemaakt, zondagnacht betrapt Bij hun vlucht lieten zij 20 reeds bemach tigde automatische wapens achter. Zij slaagden er echter in met een. gereedstaande auto naar Luik te ont komen, Bij hun arrestatie werden, twee uit de wapenkamer ontvreem de revolvers gevonden. (Advertentie l.M.) Wat zal men U benfjden als Iedereen nog aan het door weer en wind verfomfaaide haar zit te frunniken... en U binnen wandelt alsof U juist van de kapper komt. Een tovermiddel... ach neen,ge woon een onzichtbaar haarnet uit Uw bus onzichtbare Spray haarlak. Morgen begint de verkoop van deze grote bussen haarlak, ver vaardigd volgens een nieuw Amerikaans procédé. Gisteren betaalde U voor deze bus nog 4.95, maar nu In deze speciale aanbieding, minder dan de halve prijs, nog géén twee gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote spuitbussen haarlak (cén druk op de knop en gelijkmatig wordt Uw onzichtbaar burner W CjU aangebracht) ff t/f a voor (Van onze paardespori- medewerker) De driejarige dravers komen dit seizoen voor bet eerst In de baan en wel zondag te Hilversum. Hun course Is door het grote aan tal deelnemers meteen gesplitst moe ten worden. Zo zijn. negen nummers ontstaan, waaronder een ruïterdra- verij en een course voor leerling pikeurs. Wij voorspellen: - Belle Amle B-prijs, 20ÖQ m, le afd.: 1. Zegerus Th, Hollandia; 2. Zambe si; 3. Zoraya du Commerce. Brigitte BardotprlJs, 2040 m: 1. X Lady Hollandia; 2. Ypermoron; 3. Yvonne Heny. Bonny Gregor M-prijs, ruiterdra- verlj, 2440 m: 1. KUngsor; 2. Sador B; 3. Victress H. Bonheur van Rita W-prijs, 2040 nu L Young Bonni B; 2, Ylogïe M; 3. Ysbrandme. Boy Caslndra D-prÜs, 2*00 *n: 1. 1. Walter Hollandia; 2. Upper Ten: 3, Uranie. Barbarossa W-prys, leerling-pi keurs: 1. Ybe van s Papenhoef; 2. Yvonne Hollandia; 3. Vizier. Bona Beroonaprgs, 2400 m: JL Quicksilver S; 2. Upie Scott P; 3. Typhoon, 'i Belle Atnie B-prljs, 2000 m, 2e aid.: 1. Zus Scotch; 2 Zibello Hanover K; 3. Zamora. Bairoloprijs, 2400 nu 1. Xavero; X Winston Spencer; 3» Washington.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 3