Zwak begin van de hoofdklassers Villebrand moest bittere pil slikken VOETBAL: droeve derby SFC-SVDPW in boshoek Handel in vuurwerk aan banden gelegd Zeekadettenvaartuig was huwelijksbootje Martha v.cl. Wijk danst van oertijd tot jazz5 W.F.-personeel zag het Florida-cabaret mM Koeriersters Koop bij onze adverteerders VOOR DE KANTONRECHTER Vrouw verloor veel bloed bij val Paas-sehoolsport- toernooien Arm beklemd bij Ooievaarsbrug TI MC O Lijdensmeditatie Burgerlijke Stand HVO 1 gelijk SCHIEDAM [W. v. d. BURG DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS SCHOONMAAKTIJD DE MOL JANSEN „U NIQ U E" - afd. moioren lljillillHIIllliiiliriUIIlUlfllilBnilillijllltlUlljillllllllllDilllllllillIIHillM Donderdag 16 maart 1961 Strengere maatregelen heeft de substituut-officier van justitie mr. Van Moorsel woensdagmorgen voor jset Schiedamse kantongerecht aange- kondigd. Geen gevaarlijke banden Xa het verkeer en ook het nieuw jaarsvuurwerk zal zeker aan banden worden gelegd. De verkopers van vuurwerk beriepen er zich op dat zij zich niet bewust waren in overtre ding te zijn, de grossiers hadden niets gezegd en ze wisten niet of ze rekening moesten houden met de wet op vuurwerk of met politiever ordeningen. De officier achtte dit ver weer onaanvaardbaar. Hij gaf de raad zich in het vervolg eerst tot de politie te wenden. Boos sprak de officier over weg gebruikers die van versleten banden gebruik maken. „Daar komen grote ongelukken van, hoe durft ut het is een auto van het jaar nul, uw wist drommels goed dat dit geen auto was te noemen," fulmineerde hij te gen de verdachten H. K. en Th. R. uit Rotterdam, die als eigenaar en als chauffeur gereden hadden in het wrak. Verbeurdverklaring van de banden en voor chauffeur R. ƒ50,— boete of twintig dagen, voor eigenaar K. ƒ75, of 30 dagen hechtenis eiste mr. Van Moorsel. De kantonrechter deed er in totaal 10 en 15 af. „V moet een vergunning hebben, het vuurwerk moet verpakt zijn, er mag niet meer dan vijf kilo zijn en dan moet aan de buitenzijde duide lijk staan aangegeven dat het vuur werk is, wat het is en van welke fa brikant," zei de officier tegen enkele verkopers van vuurwerk. Hij gaf daarbij te kennen dat het nu uit moest zijn met de excessen van de laatste jaren. Nog dit seizoen zullen er doeltreffende maatregelen geno men worden zodat de komende nieuwjaarsviering kalmer kan verlo pen. «In bet gehele arrondissement Rotterdam en omstreken zullen wty tegen het misbruik gaan optreden, er wordt wel gezegd dat het niet ge vaarlijk is, maar gebleken is dat zelfs het zogenaamd onschuldige vuur werk brand heeft veroorzaakt" zei de officier. De verdachten konden wei nig ter verontschuldiging zeggen. Voor de Vlaardingers en Schiedam mers Van. M, mevrouw B. M. G„ Advertentie I.M.) mevrouw A. H. Z. en de heer Z. die vuurwerk hadden verkocht zonder vergunning werd het voor ieder twin tig gulden boete of acht dagen hech tenis, Voor de 32-jarige A. B. uit Naaldwijk die het vuurwerk had vervoerd bedroeg het vonnis ƒ40 j boete of 18 dagen hechtenis. De Hagenaar J, H, bevond zich on langs voor de roomskatholieke kerk aan d,e Nieuwe Haven om devotie prentjes te verkopen. Twee weken geleden had deze verkoper gezegd da hij nimmer op de Schiedamse openbare weg met plaatjes had ge leurd. Hij had wel gezien dat er een agent in de buurt was, hij zou „ge woon" met zijn handen m zjjn zakken hebben gelopen en de plaatjes ver kocht hij in de kerk. Woensdag werd dc chauffeur G. C. als getuige gehoord. De plaatjes, die drie cent per stuk kosten, waren door ver dachte voor de kerk, dus in het open baar, verkocht voor een kwartje de twee stuks. Mr. Ces bepaalde de boete op 7,50 of drie dagen hechte nis. Een lang betoog hield de rechts kundig adviseur A. J, Boekee over het recht en 't belang van castreren van vrouwelijke varkens. Deze ge machtigde ontwikkelde over het be grip operatie totaal nieuwe theorie- en. zo raakte hij ook in de knoop met andere begrippen als heelkunde e.d. Lang tiet de balie de heer B. aan het woord, maar de beleefdheid kon de ontstemming met verhelen. Gedegen heeft daarna als getuige- deskundige de veearts, tevens ad junct-inspecteur P. van Schaik uiteen gezet dat er geen enkele reden is voor castreren. Vroeger dacht men dat de varkens dan vetter zouden worden. Nu is er behoefte aan mager vlees. Bovendien zijn van rijkswege proeven genomen en daarbij bleek dat gewicht en voeding niets ver schilden. Wel overleden enkele var kens tengevolge van buikvliesontste- kmg, die ontstaat door de operatie die een castratie bij een vrouwelijk varken is. Het castreren van manne lijke varkens is wel toegestaan. De heer B. vertelde dat zijn cliënt een vakman is. Deze (C. P. uit Rotter dam) castreert vijftig varkens per uur. De officier vroeg voor het be handelen van acht dieren bij de boe ren V EN K, in het Westland acht maal dertig gulden boete. De kanton rechter zal over twee weken uit spraak doen. Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak BU het schoonmaken van de slaap kamer op de tweede etage van haar woning aan de Groenelaan heeft me vrouw GH.-B, gistermiddag om 12 uur haar evenwicht verloren. Zy viel door het raam naar buiten. Met veel bloedverlies en in een zorgwek kende toestand Is zij door dc G. G. en GJ>. naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Het grote bloedverlies was een ge volg van de vele snijwonden, die zij opliep, toen zij door een luifel van draad-glas boven een stenen vloertje viel. Haar man beeft haar spoedig op gemerkt en een slagader dichtgehou den, waardoor hij haar mogelijk het leven heeft gered. Aan het schoolvoetbaltoemooi zul len rond 100 elftallen en aan 't school- hand bal toernooi 44 zeventallen en 23 elftallen deelnemen. Ook ditmaal kon een ttoeneming van het aantal deelnemende teams worden vastge steld. In de bandbalsector steeg het aantal teams zelfs met 32 procent. Het schoolvoetbaltoemooi wordt ge houden op 4, 5 en 6 april en 't school- hand baltoernooi op 7 april. De wed strijden worden gespeeld op de ter reinen van het Sportpark „Harga". De finalewedstrijden van beide toernooien worden gespeeld op maan dag I mei a.s. (datum van viering Ko ninginnedag). Voor 't op 23 mei te houden school- korfbaltoemooi hebben tot nu toe 21 scholen ingeschreven. (Advertentie IJW.J De 9-jarige Henk Lansbergen uit de Ooievaarssteeg raakte gistermiddag om 1.45 uur met zijn arm beklemd tussen het afsluitmechanisme van de Ooievaarsbrug. De jongen kreeg een zes centimeter lange wond aan zijn arm, terwijl het onder de wond lig gende been van de arm werd bescha digd. Met de G.G. en G.D. is Henk naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Waar bij is behandeld. - Het ongeval gebeurde toen de jon gen, moe van het rolschaatsen, uit rustte en daarbij met zijn arm op bet mechanisme steunde. De brugwachter P. v. d. K. heeft btf het opendraaien van de brug er niets van gemerkt. (Advertentie LM.) RECTIFICATIE DE GRATIS KOOPDAGEN WAREN: 13 - 15 - 20 FEBRUARI EN 2 MAART 1961 HERENMODEMAGAZIJN Broersvest 56 - Tel. 696 42 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 81. Bellen by ongeval. G.G. en GX>„ Tuin laan 80, telefoon 6 92 S0, Politie-alarmnummer 8 40 66. Gemeenteljjbe Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19 00—20.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19 00—2030 uur, woensdag 9.30—12.30 uur, donderdag 9 3012.30 uur, vrij dag 9.30—1Q.30 en 10.00—20.3D u- zaterdag 9 3016.30 uur. 's Zon dags gesloten R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.0021.00 u, woensdag 14.00—17.00 en 19.00— 21.00 uur, donderdag 10.0017UÖ Urn, vrijdag 14.00—17.00 en 19.00 21.00 uur, zaterdag 10.00—12.00 en 1400—17.00 uur, Stedelijk Museum: Collectie grafiek Gucpin. Schilderijen en beelden van Gust Romijn. Moderne kunst uit eigen bezit. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 's zondags van 12 00 tot 17.00 uur BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „De kampioen melkboer". Mono pole. 2, 7 en 9.15 uur: „Zij die van de zonden leven". DIVERSEN Passage, 8 uur: T.B.C.Ver. Cabaret. Voortgeroeid door een aantal Zee- kadetten van het Schiedamse Zee- kaderkorps „Jacob van Heemskerk en gadegeslagen door vele nieuws gierigen op de kant voeren gister middag twee bootjes door de Schie damse havens. Eén ervan beteken de het huwelijksbootje voor de zee- kadet, officier derde klas. de 24-jari ge Anton Haas, van het Rubensplein en de 20-jarlge mej. Gerda Ras uit de Lorentzlaan, Het jong paar was bij de Buiten havenweg ter hoogte van de Glas fabriek in de klaar liggende scheep jes gestapt. Door de Buitenhaven, en Lange Haven voeren zij naar dc Korte Haven, waar een baggermolen het manoevreren van de vaartuigjes nog wel wat bemoeilijkte. Met auto's ging het toen weer verder naar het Stadhuis. „Kleine avond" van Kath. Kring 5? Voor het eerst sinds jaren heeft de Katholieke Kring Schiedam gister avond weer een z,g. „Kleine avond" Het cabaretgezelschap „Florida" uit Den Haag wist woensdagavond by de vele aanwezigen zeker een gezel lige stemming in Musis Sacrum te kweken. Het gezelschap, o.l.v. Kees Nouens, trad op voor de personeels vereniging Wilton Fyenoord, afd. Ontwikkeling en Amusement. Dins dag was het programma, bestaande uit een keur van cabaret- en varié té-nummers, al In Vlaardlngen ge presenteerd. En in de komende we ken wordt het nog een aantal malen in Rotterdam herhaald. In zijn openingswoord kondigde de secretaris van de vereniging J. v. d. Broek het programma voor de ko mende maanden aan. In april zal het toneelstuk „Als het kindje binnen komt" door het gezelschap „Mutua Amicitia" opgevoerd worden. Wat de titel van het stuk misschien wel doet vermoeden is toch niet waar. Kinderen beneden de veertien jaar mogen niet binnen komen. In mei wordt de film „Anny get your gun' vertoond. Als eersten traden gisteravond de Ratinie's op, een charmant accordeon, duo. Bewondering wekte dc jongleur Ferry Dcwes. Zijn staaltjes grens den soms aan het onmogelijke. Sensatie bracht het optreden van Les Tardona's, Hun werk aan de tra peze zal In een circus zeker geen slechte beurt maken. De conferencier was Harry Touw. Hij heeft de aanwezigen aan het lachen proberen te maken en dat is hem ook wel gelukt. Daarvoor moest hij het echter veelal zoeken in (b)a- nale opmerkingen. Voorts traden op het trio Les Bolli- nie's en de komiek Rogold. (Aduerfenfie I.M.) rVesCSBS: Dat is pas je ware beleg: Sandwichspread van Calvé: smeuïg en vers uit de Kpwica Sl&C vacuiimpot: pssst... proef! U MAAKT ER MÉÉR VAN MET CALVÉI SCHIEDAM Woensdagavond begonnen de hoofdklassers van het biljartdistrict Schiedam aan hun titeltoemooï. Ditmaal zijn er slechts vier deelnemers. Dat de hoofdklasse aanvulling behoeft met actieve spe lers is zonder meer wel duidelijk bij het zien van het aantal deelnemers. Daarenboven en dat is in wezen nog teleurstellender was de kwa liteit van de partijen op de eerste wedstrijdavond beneden het niveau van de hoofdklasse (waarvan 7.00 de minimum-grens is en 11.00 het maxi mum). Te verwachten is wel, dat uit de eerste klasse dit seizoen enkele ac tieve spelers zullen promoveren. Daardoor kan er ook van meer strijd sprake worden. "Voor het kwartet deelnemers is een dubbelrondig rooster vastgesteld met elke week twee partijen. G. Buitenhek startte goed tegen M Kooy. In de derde serie reeds produceerde Buitenhek een mooie serie van 73 caramboles, waarmee hij aL direct een ruime voorsprong op Kooy nam. De laatste bracht er helemaal niets van terecht, Ook Bui- ten hek zakte lelijk af. hetgeen wel het duidelijkst wordt gedemon streerd door zijn uiteindelijk gemid delde, hoewel hij in de 23e beurt nog tot een serie van 48 caramboles kwam, dat 6.41 bedroeg, dus bene den de minimum-grens voor de hoofdklasse. Ook Ruggenbergs overwinning op de ook heel zwak spelende Valke- stijn wordt door zijn (te) laag ge middelde ontsierd. Het bleef zelfs nog beneden dat V3n Buitenhek, Een serie van 41 caramboles vormde voor C. Ruggenberg het hoogtepunt, voor de heel vaak poedelende Valkenstijn was dat een serie van 38 caramboles. Buitenhek 250 39 73 6.41 Kooy 115 39 16 2.94 Ruggenberg Valkestfjn 250 42 41 5.95 131 42 38 3.11 gegeven. De bedoeling van deze avonden Is om in een kleinere en aelectere kring van liefhebbers mani festaties op een hoger cultureel ni veau te brengen. Het bestuur is van voornemen om in hel komende sei zoen meer van dergelijke „kleine avonden" te geven. Daarom Js het wel erg jammer dat de eerste stap In die richting zo weinig bijval heeft gehad, wat tc wijlen is aan het feit dat tegelijkertijd een lijdens meditatie is gehouden, die vooral het jongere publiek heelt weggezogen. Zo is de nog heel jeugdige danse res Martha van der Wijk uit Amster dam gisteravond in Irene voor slechts enkele tientallen bezoekers en voor- al bezoeksters opgetreden. Wat z« bood was instructief-ballet, het best te omschrijven met „de ontwikkeling van de dans in zestien taferelen". Daarbij werd door de heer T. Wes ting, leider van een Amsterdamse dansgroep een uitvoerig en gede gen commentaar gegeven, terwijl Ge- rard Peelen op de piano, maar Ook op tal van andere instrumenten voor de begeleiding zorgde. De uiteenzetting van de heer Wes ting was zeer interessant, maar Mar. tha van der Wijk heeft zijn ge sproken woord in haar dansen met geheel waar kunnen maken. Zo kwa men de dansen van de primitieve mens die zijn gevoelens en gedach ten in de beweging wil uitdrukken (droevems, vreugde, de krijgs- en de religieuze dans) wat kitscherig uit de bus, vooral ook door de aankle ding. Bij de klassieke dans kwam Martha van der Wük tot een betere uitdrukking. Het klassieke ballet kwam wat magertjes over het voet licht met slechts twee nummers, een Adagio van Haydn en een Rondo van Mozart, Haar kracht ligt duidelijk in de modernere dansen, zoals na de pauze bleek, waarbij zy in de zaal zelf tus sen het publiek optrad. Het roman tische ballet, op muziek van Schu bert en Chopin kreeg al een veel zuiverder uitbeelding en het walsje van. Strauss („eigenlijk geen Kunst meer", verklaarde de commentator) was een sierlijk hoogtepunt. Daarna de modernste vormen. Eerst nog een pantomime „De student op receptie" en daarna *n voortreffelijke uit beelding van het Duitse expressionis me in alle hoekigheid en hevigheid. Ook de abstracte dans werd fraai gedemonstreerd, maar vooral m de sensuele Amerikaanse dans op jazz-muziek toonde Martha v. d. Wijk zich volkomen in haar element. Een vrije uitbeelding van deze tijd besloot het programma, dat het met een hartelijk applaus dankende pu bliek toch kennelijk wel heeft kun nen boeien. Nadat de huwelijksvoltrekking had plaatsgevonden en de pas gehuwden, het bruidje in een wit toiletje en de bruidegom m uniform, naar buiten kwamen, had zich inmiddels een twintig-tal kadetten in een boog voor het bordes opgesteld. Stram salue rend brachten zij het paar hun hulde, daarby aan drie roei-riemen alle bestaande seinvlaggen omhoog hou dend. Sinds Pinksteren 1952 is de heer Haas lid van het Zeekadettenkorps „Jacob van Heemskerk". In april gaat hij zich voegen, zij het niet vrijwillig bij een instelling die op het korps lijkt; hij moet namelijk dan zijn dienstplicht gaan vervullen. In het burgerleven is de beer Haas werk tuigbouwkundig-tekenaar. Het kerkelijke huwelijk heeft gis termiddag onder grote belangstelling in de Grote Kerk plaats gehad. Zaterdag 18 maart zal in de Lu therse kerk te Schiedam voor dc vijfde achtereenvolgendemaal tijdens het werkelijks avondgebed een medi tatie over het lijden van Christus worden gehouden. Het thema luidt: Jezus op dc kruisweg. Aanvang van deze dienst om half acht 's avonds. De zesde en laatste lijdensmeditatie wordt gehouden zaterdag 25 maart, terwijl zaterdag 1 april deze serie wordt besloten met het bidden van het oud-christelijke Faasnachlgebed. SCHIEDAM A. Willebrand (RES) moest woensdagavond (bijna) op de valreep van het toernooi om het eerste klasse libre kampioen schap van het biljartdistrict Schie dam een bittere pil slikken. Nog ver na middernacht liep hij in zyn party tegen L. v. d. Lee naar zijn normale vorm te zoeken, vond die niet en.,, verloor met enkele caramboles ver schil. De algemene verwachting, dat de beslissing in dit toernooi zou wor den gespeeld tussen de twee deelne mers met het maximale aantal matchpunten uit de voorafgaande zes partijen, is daardoor niet in ver vulling gegaan. J.' v. d. Velde (LEV) speelt deze finale-partij inderdaad met reeds 12 matchpunten, maar Willebrand komt maar aan 10 en staat in zijn algemeen moyenne nu ook achter op de LEV'er. Van v. d. Velde is bekend, dat hij tot grote prestaties kan komen, maar vaak door zijn zenuwen daarin wordt belemmerd. Hoewel v. d. Vel de ongetwijfeld thans de heste kan sen moeten worden gegeven, kan uiteindelijk een volgende week on getwijfeld vrijer spelende, niets meer te verliezen hebbende WUle- br&nd toch nog met zulk ruim ver schil winnen, dat op het laatste mo ment een niet meer verwacht resul taat het gevolg kan zijn. Voor nog meer spelers bracht dit toernooi bij „De Sluis" een teleur stelling. In de eerste plaats zeker voor de Bellevue-speler G, v. Gendt, die tot voor twee weken een mooie kans op promotie naar de hoofdklas se had. Door 2ijn resultaten van vorige week en van woensdagavond zakte zijn algemeen moyenne even wel tot ver beneden 7.— en zal hij tot het volgende seizoen moeten wachten op zijn kans. Twee deelnemers. Van Duikeren en Eikenbroek, zijn voor de tweede achtereenvolgende maal beneden de minimumgrens 4.50 gebleven en moeten derhalve volgend seizoen weer pogen opnieuw in de eerste klasse te komen. Onderlussen zal Willebrand waarschijnlijk daarin ook blij ven, want door zijn zwak moyen ne van gisteravond is zijn alge meen moyenne ook aanzienlijk beneden 7.gedaald, zodat al leen J. v, d. Velde thans nog redelijke promotiekansen heeft. Van Aart, Dijkshoorn en v. d. Lee hebben zich comfortabel ge handhaafd. Over de partijen het volgende: Tot aan de zestiende speelbeurt hield Eikenbroek gelijke tred met Van Gendt. Met een serie van 36 caramboles in de 17e beurt liep de Maassluizer uit. Op regelmatige wijze vergrootte hij daarna zijn voorsprong. Van Aart had een sterke start tegen v. d. Lee: 17 van acquit en 39 in de tweede beurt. Langzaam werk te Van der Lee zijn achterstand weg en hield tussen de 17e en 24e beurt gelijke tred met de jeugdige Volks gebouw-speler. Op een serie van 31 caramboles van Van Aart in de 25e beurt bleef Van der Lee het ant woord schuldig. Dijkshoorn begon tegen Van Aart erg zwak. Met series van 28 en 23 caramboles werkte de Het Oosten speler zijn al langzaam ingekrompen achterstand niet alleen helemaal weg, maar nam zelfs een voorsprong. Een serie van 32 caramboles bracht de spelers op gelijke hoogte <187— 187 caramboles). Dijkshoorns slot- serie (13 caramboles) was beslissend. Het bleek al gauw in de party Willebrand—v. d, Lee, dat Wille brand ver beneden zijn normale vorm speelde. Het was duidelijk zichtbaar, dat hy onder druk speel de, Hij vocht meer tegen zichzelf dan tegen zijn tegenstander, die doorlopend een geringe voorsprong had. Eenmaal, na een serie van 32 caramboles, had Willebrand de lei ding, zy het met slechts vier caram boles voorsprong: 125121. Dit had het keerpunt kunnen zijn in deze partij. De serie van 32 caramboles betekende evenwel helemaal niet de bevrijding voor Willebrand, die al gauw weer twintig punten op de Het Oosten-speler achterkwam. Na een serie van 14 caramboles, werd de stand 192197, waarna v. d. Lee de party in zijn voordeel besliste. "Wil lebrand was geheel gedesillusio neerd. De uitslagen waren: Van Gendt 200 33 27 6.06 Eikenbroek 144 33 19 4.3b Van Aart 200 33 39 6.06 v. d. Lee 176 33 21 3.33 Dijkshoorn 200 37 28 5.40 Van Aart 191 37 32 5.10 v. d. Lee 200 37 21 5.40 Willebrand 192 37 32 3.18 Onvermijdelijk nadert in de voet balcompetitie voor de Schiedamse clubs nu een keerpunt. Een deel kan zich gaan distancieëren van de laat ste plaats, maar voor enkele anderen zal dat erg lastig gaan. TJrsus, TVIar- tinil en SVDPW staan er met drie punten achterstand niet best voor. Enigszins droef is het dal SFC In de Boshoek SVDPW zondag nog meer in de put moet drukken, om dat anders ook SFC weer in de ge vaarlijke hoek kan komen. Een in teressante derby, waarbU SVDPW als slerke derbyfighter niet kans loos mag worden geacht. Het is met DHS een wonderlijke geschiedenis. Kansloos zijn ze aan de competitie begonnen met een jong team, maar nu oerenmeester Berry Jansse de goede geest in het ensemble heelt, blijkt welk een gevaarlijk team DHS gaat worden. Met een goede condi tie en dc juiste geestdrift kegelt DHS nu de favorieten om. Zondag kan DHS de kop bereiken, als bet vaardige Vredenburcb in Kethel wordt geslagen. Hier kan goed voet. bal worden verwacht. Lager KNVB Voor Excelsior '20 staat de guillo tine nog niet geheel op scherp. Dc Schiedammers hebben van Sliedrecht gewonnen en deze winst zal de zwartwitten voldoende moed geven om in Rotterdam van de oude ri vaal HION, een sterke tegenstander, een gelijk spel af te dwingen. DHS— Vredenburcb aan de Schiedamseweg en SFCSVDPW aan de Juliana- laan zijn topmatches. Ursus staat voor een bijzonder zware taak. In Harga moet gewon nen worden van Ammerstolse SV. Aangezien er voor de tegenstander niet veel meer op het spel staat, be hoort een puntenverdeling zeker tot de mogelijkheden. MartinitVer- burch wordt van grote betekenis. Als de witroden in het Volkspark winnen, passeert Martinit voorlopig Verburch in de staartgroep. Daar door blijft voor Martinit het con tact met de concurrentie behouden, ook al heeft Martinit enkele wed strijden meer gespeeld. Een schot vaardig Martinit heeft kans op de volle winst. Schiedam weer in the winning mood - heeft voldoende kwalitei ten om thuis kanshebber Woerden i een illusie te ontnemen. Ook het be zoek van DRZ aan VEP kan voor I de gastheren een teleurstelling wor den. De stadgenoten verkeren in per fecte vorm. De reserves: DHS 2—Excelsior '20 2; Leerdam Sport 3Schiedam 2; Excelsior '20 3—Hillegersberg 3. Afd. Rotterdam Voor de clubs uit de afdeling Rot terdam ziet de toekomst er goed uit, ook al dienen nog enkele barrières te worden genomen. Aan Schiedam se Boys zal de promotie naar de tweede klas niet ontgaan. Voor De- 1 mos is het wachten op het struike- len van de twee, drie concurrenten in de komende acht wedstrijden. Dat houdt echter in, dat ook Demos geen enkele misstap mag doen. Het be zoek van Het Witte Dorp aan sport park Harga kan al fataal zijn. De ex-vierdeklassers hebben voldoende kracht om Demos uit het gelid te drukken. De roodzwarten dienen op hun hoede te zjjn. Wilton Fyenoord wint de uitwedstrijd tegen DPB. Het bezoek aan Panterboys wordt zon dagmorgen voor Schiedamse Boys de dertiende overwinning in 3Si- cessie. De lagere elf lallen Schiebroek 2Hermcs-DVS 5; SW 6—OW 2; DDC 2—Martinit 2; Het Noorden 3—SFC 2; SVDPW 2— De Hollandiaan 4; Excelsior R. 8 SW 7; Hermes-DVS 6Fortuna 4; Excelsior '20 4Sparta 11; Feijen- oord 12Ursus 2; DHS 4—Musschen 5; Musschen 6Schiedam 3; DRZ 3 —Hillegersberg 3; SFC 3—Aeolus 3; SVDPW 3—EDS 3; FSV Pretoria 4— Schiedam 4; Activitas 2—WF 2; SW 8Excelsior '20 5; DCV 5Hermes- DVS 7; Musschen 7—SW 9; Over maas 7—Excelsior '20 6; S"W 10— Hekelingen 2: Excelsior '20 7Spar taan '20 9; Transvalia 6—DHS 5; SVDPW 4—Aeolus 4; EDS 5—Marti nit 4; DDC 5SFC 5: Het Noorden 6 Schiedam 5; Demos 3—St. Lode- wijk 3; TOGZ 2—Schiedamse Boys2; Hermes-DVS 8—Schiebroek 5; Fcyenoord 15SW 11; Hcrmes- DVS 9Feijenoord 16; Excelsior '20 fiDCL 6; Hermes-DVS 10—Spar taan '20 12; Ursus 3Hekelingen 3; DHS 6Poortugaal 3; CKC 6—DRZ 4; DHZ 7—Ursus 4; SVDPW 5— Aeolus 5; SVDPW 6—FSV Pretoria 6; LMO 5—Martinit 5; Zuiderster 6 —Schiedam 6; SFC 6—EDS 7; OD17 —Excelsior '20 10; Bloemhof 4—De mos 4; WCR 3Schiedamse Boys 3; HWD 5Demos 5; Demos 6Groen Witten 6; Wico 4Demos 7. Zaterdagvoetbal Hoewel het kampioenschap al door Kozakken Boys is veroverd in 3 B. gaat HBSS zaterdag een moeilijke wedstrijd tegemoet, aangezien gast heer Excelsior P de tweede plaats zal willen behouden. Met de laatste plaats in zicht moeten de Schiedam se eersteklassers op verlies rekenen. Het sterke Insulinde heeft niet veel kampioenskansen meer. maar dit zal de thuisclub niet weerhouden om GTB steviger op de laatste plaats te drukken. Vlaardingen (tweede op de ranglijst) is nog vol verwachting en daarom zal PPSC op de Boshoek onder de Vlaardingse wals moeten. In sportpark Harga drukt GSS zich bij de koplopers, dank zij een over winning op WHR. De overigen: HBSS 2—'s-Graven- Z3ndse SV 2; Bolnes 2—PPSC 2; PPSC 3—GTB 2; HBSS 3—Excel sior M 3; BVCB 2—GSS 2; The Red Stars 2—HBSS 4; GSS 3—HVO 4; Rozenburg 5—PPSC 5; Egelantier Boys 3—PPSC 6; HBSS 6RWH 8; Neptunus al—SW al; Hermes-DVS al—Fortuna al. Geboren: Arjen, z. v. J. C. van Keu len en G. Verbrugge; Teunis, z. v. C. de Graaff en G. Vroege. Overleden: J, van Witzenburg, 59 jaar. VLAARDINGEN HVO speelde zijn laatste compe titiewedstrijd tegen Overschie 1 vrij ongeïnteresseerd, waaraan het feit, dat geen enkel belang meer op het spel stond niet vreemd zal zijn ge weest. HVO kwam met slechts ne gen spelers uit en begon daardoor met een 1-0 achterstand. Desondanks werd het 5-5. Hogerwerf» Heyna, Koopman en Korpel wonnen, terwijl Van Dorp en Torn remise speelden. J Voor 't voorjaar brengen wij weer exclusieve DAMESJAPONNEN en DEUX-PÏÈCES E in prachtige modestoffen en tinten LANGE KERKSTR. 19 J Schiedam - Telef. 6 6135 U kijkt U. vergelijkt U koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, téL 6 86 11 GEEN. FILIALEN Diversen Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragées L98. Bij apotheek en drogist. STOFZUIGERS reeds vanaf ƒ98.(Erres) philips, Excelsior, HolL Electro etc. Lange Kcrkstr. 66, TeL 6 85 70 Personeel gevraagd Gevraagd stampers, hulpar beiders, revolverdraaiers. Ook aankomend. Constructs, Plesmanstraat 59-61. Schie dam, te). 6 85 58. Fotografie Kolf ltm 3 vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren Hoogstraat 106 Te koop aangeboden Te koop bouten sleep, lang meter, opgebouwd met motor en zeiL Vaste prijs ƒ1200,Te bez. op de kant van 16 t/m 26 ma aart na 5 u. Brieven onder nr. S 843 bu reau van dit blad. Uw kleine advertentie wordt gelezen tn deze kolommen mei dezelfde aandacht als u deze advertentie ia*. Nu nög comfortabeler, nog veiliger. De nieuwe SoleX noemen wet SOLEX-oto Weet U waarom? Omdat de SoleX nu een voï-otomaiïsche koppeling Heeftl zuinig 0 veilig betrouwbaar unieke service SoJeX-oto met vol-otomatïsche koppeling: 395/ ST. LIDÜZNASTRAAT 52 SCHIEDAM TELEFOON 6 43 13 sal gaarne alle gaserntt inlichtingen verstrekken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1