Naast MOK - ook LOM school in Schiedam mSBSSSSi us Jb y. Eijk via winst op J. H. v. Duijl naar nationale biljartdag KORFBAL Gedeelde winst voor ODI en Schiedam HANDBAL Goede winst voor de Schiedamse ploegen PLATE 2800 M2 TOONZALEN In één rayon met Rotterdam-west Voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden AGENDA Auto weg - geen diefstal 95 ct SCHIEDAM Koeriersiers WONEN© VERNIEUWEN? IERLAND Prachtig geslaagd toernooi met een verrassend slot Twee vluchten van „De Postduif" f Onoplettend auto gekeerd Juliana wint overtuigend Burgerlijke Stand Eerste kievitsei in Schiedam De Waterpoorter op concours Activiteiten bij THOR Bijeenkomst van Chr. Middenstandsver. Oliekachel in brand Aanrijding Brommer vernield Lak gestolen Acht. maanden voor flessentrekkerij laatste meditatie 30 BANKSTELLEN (klassiek) 20 EETH0EKEN 10 verschillende SLAAPKAMERS Dinsdag 21 maart 1961 3 B. en W. ran Schiedam komen met een voorstel aan de Gemeenteraad om naast de reeds bestaande MOK-School (voor moeilijk opvoedbare kin deren) eten LOM-schooI (voor kinderen met Jeer- en opvoedlngs-moeiiyk- heden] op te richten. Deze schooi zal dan Jn het oostelijk stadsdeel moeten komen en beschouwd worden als een rayon-school, daar ook het westen van Botterdam tot dit rayon gerekend moet worden. De kwestie Is dat het ministerie voor O., K. en W. voor de oprichting van zo'a buitengewone school een uiterst minimum van 45 en liever nog 50 leerlingen stelt. Bjj de overweging van de toekenning van een rijks subsidie stelt het ministerie dat globaal 1 pet van de leerlingen van de lagere scholen In aanmerking komt voor een LOM-school, zodat een roe dingsge bied van vijfduizend leerlingen bjj het g.I.o. nodig is. Na stellen de Schledamse openbare scholen gezamenlijk nog geen 3,500 leerlingen, op welke basis geen medewerking van het rijk is te verwachten. Door nu het westelijk deel van Rotterdam met Schiedam in één rayon te voegen, komt men wèl aan dit aantal van vijfduizend leerlingen. Het gemeente bestuur "van Rotterdam heeft zich bereid verklaard de medewerking te verlenen. 1 Bjj dit voorstel geven B. en W. de volgende overwegingen. Gedurende de laatste jaren wordt in kringen van onderwijs et. opvoe ding alom aandacht gevraagd voor de groep kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden. Ofschoon al le kinderen die een handicap hebben zoals doven, blinden en zwakzinni gen, kinderen zijn met Jeer- en op voedingsmoeilijkheden, is hierbij speciaal het oog gevallen op kinde xen die beschikken over een toerei kend verstand, doch mede door ge- dragsmoeilfjkheden een onbevredi gend onderwijsresultaat verkrijgen, zodat speciale onderwijs- en opvoe dingsmethoden voor hen nodig zijn. Daar de frequentie van het hier boven vermelde vrij groot is en het verschijnsel bij het voortschrijden van de kinderpsychologie ook beter kan worden onderkend, is het te verwachten, dat van alle soorten van buitengewoon lager onderwijs, mettertijd deze groep, na die der zwakzinnigen, de meeste scholen no dig zal hebben. Slechts voor het „zwaarste" deel van deze groep zijn aparte scholen gewenst. De „lichte" gevallen kun nen beter in het gewone verband van de lagere school blijven, zij het dan, dat aan hen ook bijzondere hulp dient te worden geboden door op dit terrein gespecialiseerde krachten. Aparte zorg In het algemeen dienen de zwaar dere gevallen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden op een z.g. L.O-I»L-scbool te worden geplaatst, teneinde m deze beschermde omge- Advertentie l.M. mmnutnitnmiruminmimi|rj| oderne mensen klezën uit onze Europese collectie verlovingsringen ving de voor hen optimale ontwik keling en aanpassing »e verkrijgen. Gelukkig 1b voor een belangrijk deel van deze kinderen het volgen van. het onderwijs aan een voor hen ge schikte school voor voortgezet on derwijs mogelijk, zU het dan ook één of enkele jaren later dan doorgaans gebeurt. Het Is noodzakelijk en ver antwoord tegenover Individu en ge meenschap dat aan dergelijke leer lingen, die In de school voor ge woon lager onderwijs aanmerkelijk minder kansen krijgen, aparte zor gen worden besteed en dat hiervoor mogelijkheden worden gecreëerd. Het verschil met de in Schiedam reeds aanwezige school voor moei lijk opvoedbare kmderen is dat op deze school vooral leerlingen zijn ondergebracht die aan de normale eisen van sociale orde niet kunnen j voldoen. Dit onvermogen vindt zijn oorzaak in de constitutie van het kind, in het milieu of m beide. Door gaans vindt men deze kindere». op scholen voor gewoon lager onder wijs, waar ze soms een desorganise rende invloed hebben in een klas. Goed opgevangen kunnen zc echter uitgroeien tot flinke mensen. Bij de kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden krijgt men een volkomen ander beeld. Bij ob- servatie valt op het niet-gewone. Vaak zijn ze weinig vitaal, hebben een laag tempo en zijn motorisch en ritmisch zwak ontwikkeld. Opval lend zijn hun hoekige, houterige, weinig soepele, geremde bewegin gen; soms ook is er disharmonie m de lichaamsbouw. Constitutionele te korten ius, door krachten van bui- tenuit of van buitenaf, die de ont wikkeling geschaad hebben. Verder valt op eeti te«ort aan in tegratie. Ook als zy belangstelling tonen, geconcentreerd bezig zijn, is het of bun belangstelling concen tratie, activiteit zwakker en ook kortstondiger zyn dsn bij het ge wone kind. In het algemeen Is het wel duide lijk dat kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden niet thuis ho- horen op een school met moeilijk op voedbare kinderen, al kan men con stateren dat daar waar plaatselijk slechts of een LOM- óf een MOK- school is, men deze leerlingen sa men aantreft. Het hoeft geen betoog dat voor beide groepen, al? ze da gelijks in een kleiner schoolverband zijn ondergebracht, de moeilijkhe den en de confllctsstof als het ware liggen opgestapeld. Daarom zouden B. en W. het zeer toejuichen, als in Schiedam naast de bestaande MOK- school er ook een school voor leer lingen met leer- en opvoedingsmoei lijkheden kon worden gesticht. LIJNBAAN 50 Zondag 28 maart organiseert de S.V. De Postduif een trainingsvïueht voor duiven. De vogels worden in Zwijndrecht losgelaten. Van 's mor gens 7 uur tot 9 uur bestaat er ge legenheid tot inkorven. De vereni ging houdt ook nog een „Paaseieren- vlucht" en wel op zondag 2 april. Voor deze vlucht zullen de duiven in Breda worden gelost. Het inkor ven gebeurt op zaterdagmiddag 1 april van 5 tot 7 uur. (Advertentie LM.} Moeten wij U nog Iets vertellen over onze bekende Franse damast van 4.25 per meter! De meest verkochte, sfeervolle overgordljnstof voor het gezel lige interieur. En Juist omdat Iedereen alles weet over deze prachtige Franse Jacquard damast... ook de prijs van 4,25 per meter... weet U wat het zeggen wil... deze zelfde damast te kunnen kopen voor een prijs, die er niet om liegt... voor nog géén drie gulden per meter. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze prach tige Franse damasten, 120 cm breed., y» in fraaie kleurstellingen, f per meter voor VLAARD1NGEN. Jb van Eijk van de biljartvereniging Sunlight heeft de mogelijkheid om alsnog zich le klasseren voor uitzending namens het bilj'artdlstrlct Schiedam naar het nationale jubileum-büjartevenement In Amsterdam niet voorbij laten gaan. Daartoe was nodig een over winning op niemand minder dan J. H. v. Duljl In een niet te groot aan tal beurten. Van Eijk slaagde daarin, hetgeen tevens de eerste nederlaag voor Van Duljl In dit toernooi bete kende. Van Duijl ging tegen v. Eijk goed van start. In tien beurten stootte hij reeds 176 caramboles bijeen. Van Eijk, die aanvankelijk stroef draaide, had er toen nog maar 68. Daarna ging hij steeds soepeler spelen, ter wijl Van Duijl niet meer tot opval lende prestaties kwam. In de 24e beurt maakte Van Eijk met een slot- serie van vijftig caramboles de 200 vol, terwijl Van Duijl op 273 bleef staan, dc kans op een remise mis sende door de nastoot te missen. Vooraf hadden Hekman en v. d. Lee hun laatste partij gespeeld. Hek man leek de partij in een klein aan tal beurten te zullen uitmaken, maar in het laatste gedeelte van de partij zakte hij erg af. Wel won hij, maar eerst in 34 beurten, terwijl hij in tien beurten al 117 caramboles had, waar onder een mooi gespeelde serie van 48 caramboles. Na afloop van de laatste partij zijn door de heer A. A. Spronkers, voor zitter van LEV. de verenigingsprij- zen voor dit kadertoemooï uitgereikt. De door Het Rotterdamsch Parool geschonken plaquette was voor de heer B. L, v. Soelen voor de hoogste serie in dit toernooi. De heer L, W. van Doom van MES verraste alle arbiters met een aandenken. De bil jartvereniging LEV vergat ook de heer en mevrouw Van Doom, die door hun goede zorgen ook een groot aandeel hadden in het slagen, niet; zij werden in de bloementj es gezet Namens de spelers sprak de heer J. H. v. Duijl een dankwoord. De eindstand luidt: Var» Duijl Van. Eijk v. d. Valk v. Soelen Hekman v. Gendt v. d. Velde Dijkshoorn v. d. Lee 14 2373 12 12 10 10 1839 245 1800 238 1708 246 1550 243 1715 321 1262 296 1216 274 11.04 9.45 751 7.57 6.94 6.38 5.34 4.26 4.44 (Advertentie LM.) gü Idens om Kb ogr; PRIJZEN OMLAAG: Wist U dat er in méér dan de helft van de Hollandse gezinnen plastic ontbijtlakens gebruikt worden? Herinnert U zich nog de hoge prijzen van deze tafellakens en toch werden ze bij honderden verkocht, omdat het zo aan trekkelijk »s om zonder te wassen tóch steeds een schoon ontbijtlaken op tafel te kunnen toveren. Maar In deze aanbieding Is er geen sprake van hoge prijzen, neen, morgen verkopen wij plastic ontbijtlakens in gezellige kleuren voor nog géén tachtig cent. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze plastic ontbijtlakens in modern dessin» 110x140cm, JÊjmJÊ per stuk Apothekers-nachtdienst: Apotheek Nieuwland, Wibautplein 17 en apotheek Jansen, Swammeïdam- singel 41. Bellen &U ongeval; G.G. en G~D- Tuinlaan 80, telefoon 3 92 90, Politie-alaxmnummer 646 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge' opend: maandag 19.0020.30 uur, dinsdag 93016.30 en 19.0020.31? uur, woensdag 9.3012.30 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9,3016.30 en 19.00—20.30 u„ zaterdag 9.30—16.30 uur, 's Zon dags gesloten R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend maandag 19.00—21.00 u, woensdag 14.0017.00 en 19.00— 21 00 uur, donderdag 10.0017.00 uu», vrijdag 14 00—17.00 en 19.00 —21.00 uur. zaterdag 10.00—12.00 en 14.00—17.00 uur. Stedelijk Museum: Collectie grafiek Guépin. Schilderijen en beelden van Gust Romljn. Moderne kunst uit eigen bezit. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 's zondags van 12 00 tot 17,00 uur BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; „De onver- zoenlijken". Monopole, 2 uur; „Voor schurken geen genade": 7 en 9.15 uur: „Angst". DIVERSEN Chr. Soc. Belangen, 8 uur; Arjos. Lezing, Volksgebomv, E uur: P.v.d.A. Ver gadering. (Advertentie IM.) Door gisteravond om 7 uur onop lettend haar auto op de Rotterdamse dijk, ter hoogte van de Grensflat te keren, veroorzaakte mevrouw N. M. een aanrijding, waarbij haar auto en twee andere wagens flink werden beschadigd. Toen haar auto bij de manoeuvre dwars op de rijbaan stond, passeerde de heer R.S.S. haar aan haar achter- rijde en raakte daarbij haar wagen. Op hetzelfde moment raakte de automobilist W.T.B. de R. haar aan haar voorzijde. Zo kwam mevrouw M. als het ware knel te zitten. Een verwisseling van twee auto's van hetzelfde type deed gisteren om 8.50 uur aanvankelijk het ver moeden ontstaan, dat er een auto diefstal was gepleegd. Ijverig werd er dan ook door de Rotterdamse en Schiedamse politie uitgekeken naar een grijze Vauxhall. De heer AAH, uit Rotterdam had gisteren een wagen geleend van de Rotterdamse garagehouder M.H.T.G, Hij had hem in. de Lange Kerkstraat in Schiedam geparkeerd. Maar toen hij weer weg wilde rijden, was de auto verdwenen. Hij deed hiervan aangifte bij de politie. Enige uren later werd het voer tuig door de Rotterdamse politie op het Marconiplein aangehouden. Er zaten twee mannen en twee vrouwen in. Zij' hadden van een kennis zijn auto mogen lenen. Even eens een vauxhall, die ook in de Lange Kerkstraat stond geparkeerd, Per ongeluk zijn zij in de verkeer de wagen gestapt, waardoor de grote consternatie is ontstaan. Van diefstal bleek beslist geen sprake te zijn. VOLLEYBAL Drie volleybal-teams van Juliana zijn tussen de strepen geweest. Het eerste heren-elftal speelde een goede wedstrijd tegen Sp. Hillegersberg, door Juliana de beste ploeg, zowel aanvallend als verdedigend verdiend met 30 gewonnen (setstanden 15— 15—7, 15—9). Ook het eerste dames-team won verdienstelijk met 31 van Smash 2, In de eerste set kreeg Juliana het zwaar te verduren en deze set ging dan ook verloren. Maar de volgende drie sets waren volkomen in het voordeel van Juliana, zoals de set standen ook aangeven; 15—3, 115, 4—15. 6—15. Jammer dat het tweede damesteam tegen ZVC 4 reglemen tair gewonnen moest geven. Arie, z.v. A. de Hoop en I. p. Horn; Jacqueline M., d.v. J. Berdik en A. G. Parren; Margarita J. M., d.v J. C J Ham en J. M. T. Jacobs; Ruurd z.v." H. J. Klein Velderman en S. van Egmond; Marina d.v. G. Ruiter en C. van der Kraan; Bri gitte C. M. d.v. A. F. Mulder en H j M. Nolet; Helena d.v. R. Dïnge- mans en M. van der Meer; Martinus z v. J. A. Merks en M van der Scha lie; Joost Y. C.. z.v. Y. van Aken en M. J Dobbelaar. Overleden: A. van Zomeren, 78 jr. wed. van A. W. P. Vermei]M. A. Buck, 80 jr. wed. van W. Uïjtdewil- Jïgen; M. T. Putters, 54 jr. «chtg. van J. B. C. van Pelt. ODI en Schiedam zijn er weer In geslaagd een kostbaar winstpunt binnen te halen, maar Succes heeft helaas van vrijwel de laatste kans om zich omhoog te werken geen gebruik gemaakt. Merkwaardig is, dat ODI verdiend had te winnen en dat Schiedam wat meer heeft gekre. gen, dan redelijkerwijs verwacht mocht worden. ODI kwam tegen TOP met 3—0 voor bij de rust. ODI bleef ook in de tweede helft de toon aangeven. Wel scoorde TOP het eerst, maar daar werd hetzelfde antwoord op gegeven. Zo stond ODI met nog 6 minuten te spelen met 42 voor, maar tegen aller verwachting in slaagden de Rotterdammers er toch nog in de stand op gelijke voet te brengen (44). Beide partijen kun nen tevreden zijn. ook het eerste treffen werd een gelijk spel. Schiedam liep tegen DKC onge kend vlot van stapel. Binnen een kwartier stonden de roodzwarten met 40 voor door doelpunten van D. Vermeulen (2x), J. v. d. Tuuk en mej N, Winkelman. Een aan DKC toegewezen straf worp, die benut werd. bracht het keerpunt, want nog voor de rust was de balans weer in evenwicht (4—4) en daarmee werd de verhouding beter weergegeven. Na de hervatting zorgden J. v. d, Tuuk en P. Bogaerdts voor 6—5, maar 10 minuten voor het einde volgde dc laatste gelijkmaker.. DKC had het verdiende winnende doel punt kunnen scoren, maar dit kwam niet. Succes en Unicum wogen volko men tegen elkaar op, en het zou waarschijnlijk geen nederlaag voor de blauwwitten zijn geworden als niet door twee verdedigingsblunders Unicum binnen 5 minuten een 0—2 voorsprong had kunnen nemen. Dat deprimeerde te veel en de dames en heren konden het enthousiasme niet De heer J. Korpel, gepensioneerd adjudant van politie uit Keihei heeft zaterdag in de Kethelse weilanden het eerste kievitsei gevonden. Niet zo bijzonder vroeg want In het ge bied van Rotterdam en Vlaardlngen zijn die eerste klevlts-cicren al ge raapt en aan de burgemeesters aan geboden. Toch is het wel leuk dat er nu ook in Schiedam enige aandacht be- steeds wordt aan deze vondst, die een voorbode is van de naderende lente, want de heer Korpel heeft dat eerste ei vanmiddag op het Stad huis aan burgemeester mr, J, S. Peek aangeboden. opbrengen om over het moeilijke punt heen te komen. Mej. T. van Kapel en mej. N Ouwendijk haal den op tot 3—2 'voor de rust. De tweede helft bleef doelpuntloos. De overige uitslagen zijn Unicum 2Schiedam 2 20, Succes 2Ahoy 2 4—2, ODO 2ODI 2 25, junioren SuccesHet Zuiden 2 07, aspiran ten Schiedam aUnicum a 1—1, ODI a—Oranje Nassau b 2—0. Het Schiedamse draaiorgel „De Wa terpoorter" zal op woensdag 21 juni deelnemen aan wedstrijden in Zaan dam. Op zaterdag 29 juli kampt De Waterpoorter in Ttel, terwijl in die periode De Waterpoorter ook te gast is bij feesten in 's Hertogen bosch. Als tegenstanders van ons stadsorgel zullen o.a. fungeren de beroemde ..Arabier", de prachtige Ju piter en dan nemen er enkele nieu we orgels deel,zoals de gerestaureer de Kerstkrans van de Amsterdammer Perlee. Voo de leden van de Schiedam se gymnastiekvereniging THOR staan voor de komende weken tal van activiteiten op het programma. Op 7 april wordt de ledenvergade ring gehouden. Op 3 juni wordt een mars over 12 kilometer gehouden, die zal aansluiten bij de jeugdvaar- digheidswedstrijden die op 10 juni in Schiedam voor de RTB worden ge houden. Bij deze mars zal THOR voor het eerst in het nieuwe club- costuum in Het openbaar verschij nen. Op 10 juni gaan een honderdtal adspiranten naar het bondsfeest van het KNGV in Hilversum. Tenslotte zal op 24 juni een openluchtuitvoe ring gegeven worden op het terrein in het Volkspark. Het afgelopen weekend Is voor de Schiedamse handbalteanis succesvol verlopen. By de dame's in de districts le klas won DWS van Athene 2 en Wilton Fjjenoord behaalde een ver dienstelijk gelijkspel op Animo. Ook de heren konden overwinning boe- De Chr. Middenstandsveremgmg Schiedam belegt woensdagavond 22 maart oen. bijzondere bijeenkomst m het „Jeugdhuis" aan de Lange Haven. Franc BibO zal daar een voordracht houden onder de titel „De galant van koning klant". Door oververhitting van de tank van de oliekachel van de heer M. S„ ontstond er gisteravond om 7 uur een brandje m zijn woning aan de Hoflaanstraat. De buurman van de heer S. heeft, door een slang aan de waterkraan te koppelen, het vuur tje kunnen blusser». De brandweer behoefde geen dienst te doen. In de woning ontstond brand- en water schade. De heer S. is verzekerd. De 16-jange wielrijder, de schc lier Josephus W. K. gaf gistermid dag om 4.45 op de kruising Lange Kerkstraat-Kreupelstraat geen voor rang aan de automobilist A. de L. uit Voorburg. Een aanrijding was hiervan het gevolg. De jongen klaagde na de aanrij ding over hoofdpijn en pijn in zyn been. Zijn fiets werd totaal vernield De auto werd enigszins ingedeukt, Aan de bromfiets van de heer J. C, A. V., die tegenover zijn woning aan de Havendijk stond, is een aan zienlijke schade toegebracht. Onver laten hebben tot een bedrag van der- tjg gulden aan onderdelen vernield. Eiii timmerman van een Zweeds schip, dat jn het dok van De Nieuwe Waterweg ligt, vermist IB blikken witte lak ter waarde van f. 600. De blikken lagen opgeslagen in de an kerkamer van het stoomschip, maar zij zijn nu spoorloos verdwenen. ROTTERDAM De 31-jarige mevr. M. G. van de E-V., tegen wie de officier van Justitie bij de rechtbank te Rotter dam veertien dagen geleden wegens flessentrekkerij een gevangenisstraf eiste van acht maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. werd vanmorgen conform deze eis ver oordeeld. ken. Wilton In den Haag op VODO en DWS op Advendo. Dc dames van DWS kregen van Athene 2 goed party, maar het spel van DWS zat vol verrassingen, zodat de_ Haagse verdediging geen vat kon krijgen op de Schiedamse aanvaL DWS won verdiend met 35. Bij de Wilton-dames opende A. v. d. Horst met een hard schot de sco re, maar na een kwartier stond Ani mo al 31 voor. Bea Zonneveld, die na haar blessure voor het eerst weer meespeelde, bracht de stand al fluks op 3—3, waarmee ook de rust inging. Na de thee zorgden Fr. de Raay, B. Zonneveld en A. de Groot telkens voor een voorsprong, maar de Animo-dames haalden steeds op en wisten zo een gelijkspel af te dwingen. AmmD deelt nu met DWS de tweede plaats, WJ. heeft vier punten achterstand op dit tweetal. De dames van UVG traden onvol ledig aan tegen Oliveo in Pijnacker. Wegens ziekte waren keepster T. Bunte, C. v. d. Valk en L. Schaap- Veerkamp verhinderd. Bij de rust had Oliveo al een 21 voorsprong en ondanks twee doelpunten van H. Thijssen wonnen de dames uit Fijn- acker met 7—3. Bij de heren haalde Wilton Fije- noord de volle winst binnen op VO DO in den Haag. De Schiedammers staan nu op de zesde plaats met drie punten, maar ook een wedstrijd min der dan leider Snelwiek. Volop span ning in deze klasse dus. In de wed strijd tegen VODO, haalden de Ha genaar het eerst een punt maar H. Overheul en J. Foncke ïilfgden voor 'n voorsprong. Toen kffic-ptn A Kalk- hoven een strafschop jtp P"e\ was dit voor de roodwitten een stimulans. H. Overheul, H. v. d. Lugt en J, Zonneveld maakten dat met een 35 voorsprong kon worden gerust. Na dat Zonneveld nog gedoelpunt had, verflauwde de actie van W.F., waar op VODO opklom tot 5—6. In de res terende tijd overheerste W.F. en P. d. Gaag en H, Overheul stelden met 69 de overwinning veilig. Heren 1 van DWS wonnen met 57 van Advendo en blijven hier door in de kopgroep. Ook DWS 2 had geen moeite met Hermandad en won met 4—13. Heren 2 van Wilton, speelde een aantrekkelijke partij te gen Activitas 2; de uitslag was 11—11. Dames 2 van Wilton moest met 5—2 de eer laten aan Schutters 2. Dames-junioren: Roda—DWS 3 2; Wilton—Snelwiek 4—3 en St. Lodewijk UVG 20. Oud-Katholieke Kerk Dam 28, Schiedam op donderdag 23 maart a.s. 's avonds 8 uur door pastoor T. Horstman. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Personeel gevraagd Kapster. Gevraagd aanko mend kapster, a. do Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Schie dam, Te koop aangeboden Tuinbank. Te koop aangebo- ooden eiken tuinbank. J, de Ruiter, Lange Kerkstraat 13, Schiedam. Uw „verhouding" met Uw krant te veel serieuzer dan een „flirtation". Kunt U zich Uw leven voorstellen zonder Uw dagblad? Nee» immers. Alles wat erin staat, elke dag opnieuw, dat wilt U lézen. Het buitenlandse nieuws de stadeberichten, de sport? het modehoekje, de advertenties. Ja, die ook! Die advertenties laten U weten wat er te koop is, en waar. Zij geven ook nieuws, zijn ook een deel van de grote vriend, die Uw dagblad te, en, waarvan het terecht heet: ^<x><xkx>oo<xk><><><xx><xxxx><><x><><>o<x><x>o<>c>% w.o. Windsor, Queen Anne, Gotisch en Modern Teakhout in Gotisch - Noten en Teak DIVERSE GORDIJNSTOFFEN - KARPETTEN VLOERBEDEKKINGEN - DEKENS - BEDDEN enz. enz. Concurrerende prijzen. Direct uit voorraad leverbaar GROTE MARKT 19-21 VRIJ ENTREE TEL. 6 77 62, to. het stadhuis Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1