Landelijke pracht van boerderij-zonder-land Schooljeugd reed voor het verkeers-examen 'i Veranderingen in NS-zomerdienst opfcdmlfp! Hermes-supporters gaan jubileren Openbare lessen in Chr. Tech. School TUTTI FRUTTI TUTTI FRUTTI Duivensport s IN NIEUWLAND- WEST AGENDA 25 jaar steun aan hun club Deelname van bijna alle scholen Pfflrxrl. Weerspannige automobilisten met pistool bedwongen Mooi succes van S.V.C. Stadgenoot onderscheiden De Vrijheid Melkzuur stroomde over Grote Markt Nederlaagserie van S.V.C. Aanrijding Brandje Geen melk op 2e pinksterdag Burgerlijke Stand SCHIEDAM Koeriersters Voensdag 17 mei 1961 l. ,30 oet iet al IS- eb r!" k uit zijn uit: ren le- pkEZE /raoie boerderij tn Ketiiel werd geschetst LSvan de zijkant van het erf Recht voor het inrij- hek is de boerderij ook interessant, maar de zijkant Icat meer de complete inventaris van woning, schu ren en stallen zien. Ook de hochnyt vervult hier een decoratieve functie. De boerderij dateert uit 1871 en nadert dus allengs de honderd-jarige leeftijd. Vroe ger behoorden uitgestrekte weilanden tot het bezit uan het boerenbedrijf, maar sinds de zich steeds meer opvolgende onteigeningen van het land ten behoeve van de stadsuitbreiding, komen vele boer derijen in Kethel practlsch zonder land. De boerderij wordt nu bewoond door twee gezinnen. 'Ofschoon deze aan'de Schiedamseweg nummer 32 gelegen boerderij niet rechtstreeks met onteigening oj sloop wordt bedreigd, laat het zich toch wel voor spellen dat de boerderij, eenmaal onttrokken aan de oorspronkelijke bestemming, in verwaarlozing zal wegzakken. Het zou wet zeer jammer zijn. Honderd jaar is voor een boerderij niet oud. De mooiste boer derijen in ons land zijn die van oudere datum. Er staat aan de Booneruliet te Maasland een boerderij uit 1711 en te Schipluiden weet ik er een te vinden, die deze in ouderdom ver overtreftde bouwdatum is 1662. Ook langs de Lek vindt men nog zeer oude boer derijen die uitmunten door stijl en schoonheid en die sterk afsteken bij de zakelijke sfyt die tegenwoordig ook intrede heeft gedaan in het domein van de boer. Oetave DeConinck Apothekers-nachtdienst; Apotheek Rembrandt, Rembrand tlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D„ Tuinlaan 80. telefoon 69290. Poli ti ©-alarmnummer 64606. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend; maandag 19.00—20.30 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9.30—16.30 en 19.00—22.30 u., dinsdag 9.3016.30 en 19.00—20.30 uur, woensdag 9.30—12,30 uur, 2aterdag 9-3016.30 uur, 's zon dags gesloten. RJC. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 00—21.00 u., woensdag 14.0017.00 en 19.00 21.00 uur, donderdag 10,00—17.00 uur, vrijdag 14.00—17.00 en 19.00 —21.00 uur, zaterdag 10.00—12.00 en 14.0017 00 uur. Stedelijk Musenm: Tentoonstelling: „Op het spoor van de mens" Elke dag van 10 00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN' Passage, 2 en 8 uur; „Go naked in the world". Monopole, 2 uur, ,.De beul van Springdalc"; 7 en 9.15 uur. „On ze man in Havana". DIVERSEN Chr. Technische School. 7 uur: Open bare les. Wijkcentrum, 8 uur: NCVB-Nieuw- land. Vergadering. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: SRB. Bij eenkomst instructeurs. Musis Sacrum, 8 uur: Wilton Feijen- oord. Film. (Advertentie l.M. Het was in 1936 aan het eind van de voetbal-competitie dat de Sehïe- damse voetbalclub HermesDVS een belangrijke wedstrijd tegen 't Goot moest spelen om het behoud van het eerste klasse-schap. Die wed strijd, bijgewoond door een onge woon groot aantal supporters uit Schiedam, werd door de blauw-wit- ten gewonnen. Maar juist tijdens deze wedstrijd bleek de grote be hoefte aan een hechte supporters vereniging voor Hermes—DVS. Op initiatief van de heer Markx Is toen tijdens een bijeenkomst fn het voor malige Gebouw Eendragt opgericht Het meest westelijke deel van Nieuwland is deze dagen één groot examen-terrein geworden. Want daar worden momenteel de practlsche rU-proeven voor het Jeugd-verkeers- txamen afgenomen. Hieraan wordt dit jaar deelgenomen door in totaal 1.498 leerlingen, meest uit de zesde klassen, van de Schledarose scholen. Gisteren, 's morgens èn 's middags zijn 687 kinderen aan de beurt ge weest; vanmiddag waren dat nog eena 319 kinderen en morgenmid dag komen de laatste 371 aan bod. Dit aanUl is ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar. Op de Schiedamse scholen bestaat een verheugende belangstelling voor veikeers-onderwijs; vandaar dat 45 scholen, dat zijn bijna alle in Schie dam, de leerlingen laten deelnemen aan de practlsche rij-proeven. Al leen de zesde-klassers van twee scho len, die deze week in het Schiedam se School buitenhuis in Oosterhout lo geren, konden uiteraard niet deelne men en zijn zo vrijgesteld van het practische deel van het examen, dat een vervolg is op het schriftelijke theorie-examen dat op de scholen zelf is afgenomen. De uitreiking van de diploma's later, mogelijk eind juni of anders begin juli, zal plaats hebben tijdens bijeenkomsten in het Passageth eater. Dit rij-examen wordt op de fiets afgelegd. En 't is typerend voor ons land, dat het maar hoogst zelden voorkomt dat een kind niet kan deelnemen, omdat het geen fiets heeft of niet kan rijden. Op de ruime, zen-overgoten speel plaats van de Dominicus Savio- school aan de Dr. Schaepmansingel Was de startplaats en ook het eind punt van de examen-rit. Daar kwa men de kinderen schools-gevvijze on der leiding van een leerkracht bin nen stappen: zij werden ingeschreven en met een horst en rug-nummer om hangen, waarna adjudant Molenaar van de Verkeers-politle, die de lei ding heeft bij het examen, de kan- dïdaatjes persoonlijk „de straat op stuurde". „De pijlen volgen, goed uitkijken en niet jakkeren" was zijn rustig vermaan, dat meestal ook wel opgevolgd werd. In de anders zo rustige straten van de woonwijk Nieuwland (er Wordt naar gestreefd de examens tel kens in een andere stadswijk te hou den. met uitzondering van het cen trum dat te druk is en waar de kin deren ook teveel drukte geven) trok het examen-rijden wel de aan dacht, Misschien nog het meest om dat er zo netjes en zorgvuldig werd gereden! Moeilijke punten By het geïmproviseerde stoplicht op de vr|j drukke kruising van de Scbaeperlaan met het Dr. Wlbaut- Plein stond een drom kinderen te kijken hoe de kameraadjes dit moei lijke pant zouden nemen. In een rustig zij-straatje was een tweede moeilijke hlndems te nemen: het tra ditionele „poortje" met de drie door gangen, waarvan er twee met ver- Igdï GEMEENTE MyMiSCHIEDftM fOFFICIEfL NIEUWS! Onteigeningswet Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 15 der Ont eigeningswet bekend: dat een afdruk van het Koninklijk Besluit van 16 maart 1961, no. 16, hou dende aanwijzing van percelen tot ont eigening ten algemenen nutte ten be hoeve van de aanleg van het nieuwe Stationsplein, een en ander met bijko mende werken, to de gemeente Sehie- .dam, welk Koninklijk besluit is opge nomen in de Nederlandse Staatscou rant van 12 april 1961. no. 71, ter se cretarie der Gemeente (Afdeling Alge mene Zaken Stadhuis) van 17 mei tot en met 6 juni 1961 voor een ieder ter Inzage zal zijn nedergelegd. Schiedam, 16 mei 1961. De Burgemeester van Schiedam, J. W. Peek. (Advertentie IM.) Wanneer eet II het weer? Wanneer? Morgen al? Hè-ja, malm! Het is zo lekker ais „vruchten groente" bij mals vlees en bloemige aardappeltjes. Of als bowl in een glas met een slagroomkop erop. Of als garnering van pudding en vla. Toe... geef morgen (en heel vaak daarna) gezondheid uit het zuiden met keers-borden verboden zijn ver klaard voor fietsers. Een kleine puzzel dus. Er waren zorgvuldlgen by, die maar even afstapten om de situatie goed op te nemen, maar an deren reden met grote zelfverzekerd heid door. Merkwaardig is dat hier de kleine tekortkomingen van het onderwijs aan het licht komen. Er zyn scholen waarvan de leerlingen geen van al len weifelen en ook geen fouten ma ken, terwijl even daarna hele ritsen kandidaatjes dezelfde fout maken. Kennelijk is er dan een bepaald ver keersteken op die school niet duide lijk verklaard geweest Ook komt het wel voor dat een kind het theoretische examen fout loos passeert, maar bij het rijden de ene blunder na de ander maakt Dat kan door een beetje examen zenuwen komen, maar ook door ge brek aan rijvaardigheid. Zo zullen binnenkort weer een dik ke veertienhonderd gediplomeerde weggebruikertjes afgeleverd worden. Men kan over de waarde van dit diploma (waar de kinderen zelf meestal mateloos trots op zijn) oor delen, hoe men wil, het is zeker dat de kinderen in het verkeer met het verkeers-ondenvljs beter en veili ger af zijn dan zonder. En buiten twijfel staat ook dat vele volwassen weggebruikers voor dit examen kansloos zouden zakken! Het beroemde „poortje" met de drie doorgangen, waarvan twee ge blokkeerd met verkeersborden. Een van de moeilijke punten tijdens de Tij-procJ voor het Jeugd-verkeers- examen. Het meisje nummer 25 weet er weg mee, overigens. Links staan mr, Bevers van de afd. Openbare orde en veiligheid van de Provinci ale griffie te Den Haag en inspecteur J. J. Knook de prestaties gade te slaan. Met bet pistool in aanslag, liggend op een motorkap heeft gistermiddag om 1225 uur een polltie-agent in de Noordmolenstraat een weerspannige automobilist tot overgave moeten dwingen. De 24-jarige antamobilist M. B. T. J. D. is daarna in het hoofdbureau van politie opgesloten. Twee politie-agenten zagen gis termiddag in de Lange Kerkstraat een personenwagen rijden, die een andere auto voortsleepte. Aangezien de beide bestuurders enige verkeers overtredingen maakten, gaven de agenten in de Noordmolenstraat een stopteken. De beide chauffeurs waren met al te toeschietelijk en. weigerden hun personalia op te geven. De chauf feur van de gesleepte wagen, later bleek hij E. H. V. te heten, beweer de zelfs geen rijbewijs en geen ken tekenbewijs in zijn bezit te hebben. Op een gegeven moment dreigde D. een ijzeren staaf uit zijn auto te halen om aan zijn argumenten kracht bij te zetten. Maar zover kwam het echter niet. De beide mannen stapten in hun wagen en wilden wegrijden. Een van de agenten gaf wederom het stopte ken. De wagens reden echter door. De agent kon zich nog v-.et door een sprong op de motorkap in veiligheid brengen en trok zijn pistool. Hier van schrokken de mannen toch en gaven zich dan ook onmiddellijk over. Dank z(j een nieuwe regeling van de Nederlandse Volleybal Bond krij gen de ploegen die als tweede zijn geëindigd in de heren le klasse ge legenheid promotie-wedstrijden te spelen voor de overgangsklasse. Sportclub Hlllegersberg en de Schie damse Volleybal Club speelden za terdag een beslissings-wedstrüd met als inzet deelname aan de genoemde promotie-wedstrijden. SVC zege vierde op fraaie wijze met 3—2, zij het met miniem verschil. Twee gelijkwaardige ploegen tra den geladen in het strijdperk. De Rotterdammers bleken het snelst aan de lage zaal gewend en wisten do twee eerste sets in hun voordeel te beslissen. Met de ware vechtlust liep SVC de opgelopen achterstand in en kwam verdiend naast de Rotterdam mers, zodat de vijfde set de beslis sing moest brengen. Hoewel Hilligersberg met 14-7 één punt verwyderd is geweest van de overwinning, leverden de Schiedam mers de prestatie de set uiteindelijk met 16-18 op hun naam te sehrijven. Uit de auto van mevrouw J. H. S.- R„ die zij onafgesloten op de Lange Haven had geparkeerd, is gisteren 'n autoplaid ter waarde van ƒ40 gesto len, de Supporters-vereniging „Hermes DVS", die nu op 12 juni het 25-jarig bestaan zal herdenken. De initiatiefnemer, de heer Markx werd de eerste voorzitter, bijgestaan door bestuursleden als J. Koster, Van Alphen en Timmerman, Maar reeds een jaar later ging het voor zitterschap over in handen van de heer S. van Eijk, die vele jaren lang de leiding heeft gehad en de vereniging van aanhangers tot gro te bloei heeft gebracht. Hij werd een jaar of acht geleden opgevolgd door de heer A. J. Wennekers jr. (aanvankelijk secretaris), de huidi ge voorzitter, In het bestuur heb ben thans verder zitting de heren, J. P. A. v.d. Zwaan secretaris, P. van Eijk, penningmeester en. A. C. v.d. Vlist, J. Schaap, Th. de Quant en W. Wijnen. Het doel van de vereniging? Kort gezegd om HermesDVS morele steun te verlenen en het elftal in de strijd en dan vooral op de-uit wedstrijden. te steunen en aan te moedigen. Het grote verschil met andere supporters-verenigingen (en welke grote club heeft ze niet) is dat de nu jubilerende veremgmg, niet in de eerste plaats een z.g. „reis-vereniging" is die bustochten naar de uit-wedstrijden organiseert, doch dat het uit echte vrienden van Hermes bestaat. Alle leden zijn dan ook donateur. De bijzondere band blijkt ook uit de vrijdagavondse samenkomsten in „hun" clubgebouw in Sportpark Har- ga, waarbij veel gepraat wordt over de verrichtingen van de blanw-wit- ten, maar waarnaast ook druk ge kaart wordt. Met tegen Kerst en Pasen een groot k Ia verjas-toernooi Het ledental is beperkt tot 300 leden, met een lange wachtlijst van belangstellenden. De reden voor die beperking is wel merkwaardig; voor het jaarlijkse grote feest kunnen niet meer leden gebruikt worden. Er zijn nu toch ai( met de dames en genodigden inbegrepen, 750 be langstellenden en geen enkele Schie damse feestzaal kan deze toeloop bergen. Vandaar dat het jaarfeest steevast m Odeon in Rotterdam wordt gehouden. Maar bij het jubileum vallen de feestelijkheden toch wel in Schie dam. Op vrijdag 9 juli wordt er een Ouderejaars-bijeenkomst gehou den in het clubgebouw Jn Harga. waarbij die leden die 25 jaar lang lid zijn geweest gehuldigd zullen worden, Het zijn er ruim twintig met de heren Van Eijk (72 jaar) en Wennekers (71 jaar), oud-be stuursleden en vaders van de hui dige bestuursleden, als oudsten. Za terdagmiddag is er van 3 tot 5 uur receptie in het clubgebouw, terwij] er 's avonds een tuinfeest met dan sen zal zijn. Ook het jaarfeest op 11 november in Odeon zal een bij zonder jubileum-tintje krijgen, o.a. door het optreden van de revue van Gerard Walden en Berry Kievits. Aan de heer W. Wesscl, P. de Hooghstraat 7b is de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, wegens langdurige en trouwe dienst, toegekend. De heer Wessel viert zijn 40-jarig jubileum bij de fa. W. Hasekamp Co. Dit ere-metaal werd hem op een daartoe belegde bijeenkomst door wnd. burgemeester wethouder H. Sa bel opgespeld. De Suelvliegers De P.V. „De Snelvlicgers" van de NBZV hield zaterdag een wedvlucht vanuit St. Ghislain, een afstand van 170 km. Uitslag: 1 3 17 19 25 H. J. Tjaden; 2 5 24 S. Krouwel; 4 10 12 14 15 18 A. Faas en zoon: 6 T. Morra; 7 A, v. d. Bie; 8 16 23 M. Broekh en v. Mourik; 9 22 P. Sprong; 11 13 W. Egging; 20 G. Rietveld en 21 J. v. Rossen en Co. De Postduif De SCV „De Postduif' nam met 407 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Chimay, een afstand van 196 kilometer. Gelost zondagmorgen 6.15 uur; eerste duif binnen 8.48.11 uur; laatste prijsduif 9.28.11 uur. Uitslag: J. Brikhng 1 77; A. Smits 2 6 30 32 51 64 87; W. Jansen 3 14 36; W. d. Kant Sparia 4 16 48; F. Eijkenbroek 5 22 40 46; J. Verhaal 7 20 38; J. Doejaaren 8 9 19 52 93 95 (diploma); C, du Cbatenier 10 60; M. van langen II; Th. Jansen 12 45 94; A. Brouns Co 13; T. Hersbach 15; A. Koffij berg 17 26 42 50 79 91; W. Poelman 18; J. de Waard 21 25 54 70; O. Bolkenbaas 23 96; H. Veltman Co 24 72; C. v. d. Grijp 27 61 85 97; W. v. Deursen 28 39 58 89 90; H. Blonde 29 33 84; H, v, d. Kant Breur 31 43 49 63 65 80 88; M. Kou- wenberg 35 53 69 74; L. Borrani Co 37 47 66 92 99; J. Koogje 41 78; A. Vis 44 55; F. Koppenhagen 56; J. Lips 57 68 81; N. in 't Hol 59 93; K, v. d, Beek Co 62; L. v. d. Meij 67 71; C. Ver- haeren 73 83; J. de Koster 75; P. v. Os 76; G_ Vermeer 82 86; H. Crama 100; C. v. Tricht Co 101; A. v. Grijp 102. De P.V. „de Vrijheid" nam met 669 duiven deel aan de wedvlucht vanuit St. Ghislain, een afstand van 170 km. Gelost werd om 7.30 uur: le duif binnen 9,43.20 uur; laatste prijs duif 10.24.38 uur. Uitslag: 1, 3 J. Doejaaren jr.; 2, 17, 19 K. v. Muilwijk; 3. 10 W. Vermeer; 5 W. Wijzenbroek; 6, 14, 21, 28, 30 J. Zonneveld en Co.; 7, 24 C. Verlinde; 8 J. van Harxnelen; 9 G. Barzilay: 11, 23 A. Houtsma; 12, 18, 25 G. v, d. Schalk; 13 H. Hagen; 15, 26 M. Put ters; 16 D. C, Bakker; 20 Jac. Duitnel; 22 C. Middendorp; 27 mevr. v. d. Windt; 29 Adr. Pronk. ïn de Chr. Technische School aan de Nieuwe Damlaan worden open bare lessen gehouden, gisteravond van 7 lol 9 uur en vanavond op de zelfde tijd wederom. De bedoeling van deze lessen Is, aldus de directeur van de school de heer H. v. d. Waal, de ouders van de leerlingen en ook andere belangstellenden kennis te laten nemen onder welke omstandig heden de jongens werken. En ook welke de resultaten zün van 't werk. Het is voor de tweede keer dat de lessen in de nieuwe schoot worden gehouden; verleden jaar Is dat al eerder gebeurd. De belangstelling voor de avond was zeer groot te noemen. En bet was een lust de on geveer 360 leerlingen, die de school telt, bezig te zien in hnn blauwe overalls. Het ligt in de bedoeling om per Met Ingang van de zomerdienst 1961, aanvang 28 mei, zal de dienst regeling van de Nederlandsche Spoorwegen ingrijpend worden ge wijzigd. Deze wijzigingen, waarmee reeds in 1960 in het zuiden van het land een aanvang werd gemaakt, worden gekenmerkt door kortere reistijden van de sneltrelnverbindin- gen en een verdere verbetering van bet aanslulüngssysteem. Voor Schiedam betekenen deze wijzigingen, dat de In 1960 slechts op de drukste uren rijdende snel treinen RotterdamEindhoven (Ven- lo) v.v., die tussen Amsterdam en Rotterdam en terug gecombineerd zijn. met de stoptremen Amsterdam C.S.Vlissmgen elk uur gaan rijden met door elektrische lokomotief ge trokken rijtuigen. Daar dit materieel niet gecombineerd kan worden met het materieel van de stoptrein Am sterdamVlissïngen is het noodza kelijk de sneltrein afzonderlijk te rijden. Deze nieuwe sneltreinen maken deel uit van een nieuwe doorgaande lusvormige uursneltxeinverbinding Maastricht of VenloRotterdam C.S. Schiedam—Delft—Den Haag H.S,— Amsterdam C.S.Utrecht—Eindho ven—Maastricht of Venlo en terug. Enige malen per dag voeren deze treinen doorgaande rijtuigen van en naar Duitsland via Venlo, waarmee Schiedam een rechtstreekse verbin ding met Duitsland heelt gekregen. De treindienst tussen Rotterdam C.S. en Maassluis wordt op zondagen enigszins uitgebreid. ïn Den Haag H.S. worden de aansluitingen naar en van de richting Leidsehendam Voorburg gunstiger. Een mandfles met veertig liter melkzuur is gistermiddag omstreeks zes uur van de vrachtwagen, be stuurd door de chauffeur J. M, B„ afgevallen en gebroken. De inhoud stroomde over het wegdek van de Grote Markt en was er de oorzaak van, dat enige bromfietsberijders kwamen te vallen. De brandweer heeft de substantie verwijderd. Tegen de chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. De tweede tegenstander in het door de Schiedamse Volleybal Club georganiseerde nederlaag-toernooi was het Rotterdamse Hou Stand. Bij de dames was het geheel en al een Schiedamse aangelegenheid. Da mes 1 won met 21 (15-8, 15-8 en 13-15). In de derde set speelden de Schiedamse meisjes wat te gemak kelijk. met alle gevolgen van dien. Dames 2, geschrokken van de kri tiek van vorige week, speelde een sublieme party volleybal en gaf de tegenpartij geen kans. Met de set standen 25-8, 15-2 en 15-2 werd een verdiende 3—0 zege behaald. De Schiedamse heren deden het minder goed. Heren 1 kreeg van de Kampioen Hou Stand een 21 ne derlaag te slikken en ook het 2e herenzestal werd met 2—1 geklopt Vrijdag a,s. komt Z.V.C, uit Rot terdam op bezoek. Vooral bij de dames worden spannende wedstrij den verwacht ZVC 1 speelt nX in de Hoofdklasse en het 2e team is kampioen geworden in de dames lo klasse. Tussen de automobilisten J. P. R. en W. P, S. vond gisteravond om kwart over zeven een aanrijding op de kruising Julianalaan-Rubenslaan- Westfrankelandsedijk plaats. Beide auto's werden van voren beschadigd. De automobilist J, P. R. kreeg een buil op zijn hoofd. De GG en GD heeft hem naar de Dr. Noletstichting gebracht, maar later kon hij met een taxi weer naar huis. De aanrijding werd veroorzaakt door het feit, dat de heer W. P. S„ althans dat beweerde hij, de zon. die vrij laag boven de kim stond, hem in de ogen scheen, waardoor hij de auto van R. niet had opgemerkt. Tegen S. is proces-verbaal opge maakt. Op het opslagterrein van het aan nemersbedrijf van Van Gerven is gistermorgen om 11.50 uur een hoop afval in brand geraakt. De brand weer heeft het vuurtje snel uitge doofd. Door de georganiseerde melkhan del is besloten op 2e Pinksterdag geen melk te bezorgen. De winkels zullen gesloten zijn. 1 september een aanvang te maken met de lessen in electrotechniek en autoherstellen. Maar dan moeten eerst nog twee lokalen aan de school ■worden toegevoegd. Naast de prak tische vakken leren de jongens na tuurlijk ook de bijbehorende theo rie en voor hun algemene ontwik keling en vorming worden lessen ge geven in aardrijkskunde, biologie, ge schiedenis en muziek. Gisteravond kon men eveneens een indruk krij- ge wat er op school aan de licha melijke opvoeding van de leerlingen wordt gedaan, want Cr werd even eens gymnastiekles gegeven. De directeur verklaarde ons zeer gesteld te zijn op de muziekles. Ook de sport achtte hij nuttig voor de opvoeding o.a. de wandelsport. De grote animator hiervan is de concier ge van de school, de heer C. P. J. den Boer, die veel vrije tijd voor deze prachtige sport opoffert, In een grote fraaie prijzenkast, uiteraard door de leerlingen zelf vervaardigd, staat al een groot aantal prijzen. Oostenrijkse judoka's in Schiedam Donderdag 18 mei zal een judo- groep uit Innsbruck (Oostenrijk) het Sport Centrum van Reinier Hulsker bezoeken. Deze groep van ongeveer 10 judoka's bezoeken deze week in Nederland verscheidene dojo's. Dinsdag bezocht ten ze de dojo te Overveen bij Haar lem; woensdag een in Den Haag. Zeker zal een team-wedstrijd op het programma worden geplaatst GEBOREN: Robert J, H. C.. zv X H, van Velzen en A. M. L. van der Re ijken; Robert, zv M. van der Waal en P. J. A. G, C. van der Vlies; Jo hannes, zv A. Leliveld en J. Kools; Eduard J.. zv A. J. van der Linden cn D. van Mastrigt; Johnny, zv J. v. Wagiendonk en A. de Groot; Fran- sina, dv A. Riksten en J. Ursinus; Linda C„ dv T. A. Lybers en M, M, van der Laar. OVERLEDEN: H. A. V. Jansen, 51 jr. Te koop aangeboden Onze jarenlange ervaring waarborgt uw meubelrepa ratie en/of stoffering. Vraagt vrijblijvend prijs en begro ting. Wij hebben ook voor u: ruige matten v.a. 3.90. Was. echte tafelkleden Ï40/170 - 6,75. Corridor matten 6.15. Kokos 70 cm breed 3.30 p.m. Kokos 100 cm br. 6-25 p.m. Tufton kleedjes 9.80. Jabo loper 3.90 p.m. Vilt- zeil, nieuwe dessins .3.15 per meter. Stentler Wo ninginrichting, W. Frank e- landschestraat 79. teL 6 99 74, Een ïn goede staat zijnde* kinderwagen te koop f 30. Newtonstraat 63. Fotografie Ko(films vergeten? Lte auto- maal staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K. van Vu uren Hoogstraat 106. Voor pasfoto s naai K, van Vuuren, Hoogstraat 106 TeL 8 67 20. In één dag gereed-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1