Nota over de stand van woningbouw in Schiedam Reserve-politie in 't koper gekomen Bouwverenigingen aan bod Dit jaar komen klaar 679, naar raming in 1962 1051 woningen Bouw van Jeugddorp; start na Pinksteren Zwerftocht door het nachtelijk Europa Hannibal ontgoocheld na dood van geliefde Bejaard echtpaar uit brandend huis gered Zorro tegen onrecht KERKDIENSTEN In Monopole: ...altijd mee op Passage vertoont: Artsendienst op Pinksteren VAN LOENEN VOOR LIJSTEN SCHIEDAM een vrouwelijke hulp mi. EN VRL, PERSONEEL KUNSTGEBITTEN REPARATIES Koeriersters Zaterdag 20 mei 1961 S Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben de reeds eerder aan gekondigde Nota over het Woningbouwbeleid aan de gemeenteraad voor gelegd. Hoewel thans, door de ontwikkeling van de laatste weken, nog niet alle gewenste gegevens beschikbaar zijn, wil het coHege toch niet langer wachten met het bekendmaken van de beschouwingen op het te voeren woningbouw-beleld. Uit de nota blijkt, dat bij de reeds ln uitvoe ring zijnde plannen 8G8 woningwet-woningen la aanbouw ztfn (580 door Mays en De Winter en 288 volgens het systeem Dnra-Coignet)107 premie woningen en 267 woningen in de vrije sectot. Op 1 mei j.I. waren In voor bereiding de plannen voor de bouw van 910 woningwet-woningen, 227 pre- mle-wonlqngeji en 112 woningen in de vrije sector plus nog de niet aan gegeven aantallen woningen in het complex van bungalows en dubbele woningen aan de LIndeUerstraat, terwyi ook de Gulf Oil een bouwplan heeft voor het terrein op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burg. van IIaarenlaan. Dit jaar zijn, tot 1 mei j.I. reeds opgeleverd 78 woningwet-woningen, terwijl verwacht wordt dat er dit jaar nog 481 wosingen opgeleverd zullen worden, waaronder alle 132 woningen boven de winkel-galerij aan de Mgr. Nolcnslaan. Bij de pre mie-bouw zullen de 24 woningen van de St, Liduinstichting gereed ko men; terwijl in de vrije sector reeds twaalf woningen van de fa. D. Baron betrokken zijn en er dit jaar nog 74 woningen zullen volgen: 12 van de fa. Baron, 48 van de bouw-combinatie Van de Wetering, van Dalen, Koppers en Hooghart en 14 van het Bouwbe drijf D. Moerman. In de Nota wordt ook een raming regevcn van de woningen die ver moedelijk volgend jaar afgeleverd zullen worden, maar aangezien er hierbij nog vele onzekere factoren, een rol spelen moeten deze cijfers onder voorbehoud worden gegeven- De raming loopt over liefst 1.051 wo ningen. Dit rijn dan 544 woningwet-wo ningen, n.l. een restantje van 89 van een dit jaar in aflevering komend complex en de 288 woningen van Coignet. Voorts wordt aangenomen dat dan het complex van 157 wonin gen ten westen van de Cartonnage- fabriek en gedeeltelijk op het oude veld van Hermes geleggn greed zaJ zijn. Bouw-verenigingen Bjj de premie-woningen zijn dit de 73 woningen die door de fa. G. M. van Dort aan de Parkweg reeds in aanbouw zijn, de 44 woningen van fa, D. Baron aan de Dieselstraat, van Punt en Woudenberg 24 woningen aan de Dr. Zamenbofstraat en nog drie losse woningen. Verder wordt ook nog verwacht dat de 155 wonin gen die met premie door de Bouwver enigingen St. Jozef en „Eendracht" neergezet zullen worden langs de 's-Gravel an dse weg dan gereed zullen ztja, van elke vereniging 78 wonin gen. Deze laatste premïebouw valt onder het normale contingent van 1961 dat 150 woningen toestaat. B.' en W. me nen dat de hogere instanties dit over schrijden met 6 woningen wel zullen goedkeuren, maar niet de bouw van nog eens 26 premie-woningen, even eens aan de 's Gravelandseweg ge legen en ook zo mogelijk door deze twee Bouwverenigingerrte realiseren, Dit complexje zal dan in 1953 gereed kunnen komen, te bouwen in het contingent van 1962 of als het niet anders kan uit het contingent wo ningwet-woningen. ïn de vrije sector tenslotte zullen naar verwachting volgend jaar nog gereed komen de 3 hoge „plaat-flats" van de Gebr. v. d. Velden en de twee „ster-flats" van de S.S.N. aan de Maasboulevard; tezamen 193 wo ningen bevattende. Tevens is dan de aflevering van veertien woningen van Van der Kraan's Bouwbedrijf in Ket- hel te verwachten Differentiatie Wat het bouw-contingent betreft, dit is voor 1961 vastgesteld op 234 woningen, verder 50 premie-wonin gen (als richtlijn) plus nog 150 wo ningen door Wonlngbouw-corpora- lles te verwezenlijken met een ze kere garantie van de gemeente. Maar wegens het toepassen van een ar beidsbesparend bouw-systeem wordt Cr een toeslag van 20?J gegeven op dc woningwet-bouw. zodat het feite lijke contingent voor Schiedam 281 woningwet-woningen zal zijn- Interessant is wat B. en W. in de Nota opmerken over de differentia tie in de woningen van het (thans in aanbouw zijnde) complex van 495 woningen in Nieuwland. Dit zijn, dan complexjes bij de spoorbaan, ten onderhands opgedragen moeten wor de 184 woningen van de Bouwver enigingen aan de 's Gravelandseweg en nog 27 bejaarden-woningen, die tussen in het Coignet-complex zijn gedacht, maar eerst later verwezen lijkt worden, In dit grote complex zijn totaal 37 bejaarden-woningen gedacht waar van veertien met één slaapkamer, 2 met twee (kleine) slaapkamers en 21 met twee grote slaapkamers. Verder 52 woningen met twee, 302 met drie, 48 met vier en zelfs 12 met vijf slaapkamers die plaats bieden aan elf bedden. Daarbij komen dan nog, als novum voor Schiedam, 45 wo ningen voor alleenstaanden met W- teraard elk één slaapkamer. Nieuwe complexen Wat de plannen voor 1962 en 1963 betreft zal voorrang worden gege ven aan de houw van het complex van 480 woningen ln Kethel door de Woningbouw-verenigingen Volks huisvesting en „Onze Woning", waar voor het woningwet-contingent voor die jaren benut zaï worden. Dit Is echter een groot complex; om te voorkomen dat de bouwtijd te lang zal worden, waardoor hiaten ln de oplevering van woningen kunnen ko men, stellen B. en W. voor de bouw *»U te.strijken over 1962 en 1953, maar ook om enkele andere complexen „in reserve" te houden Ln Nieuwland. Dit voor het geval dat de plannen mislukken (waar B. en W. niet in geloven), h.v. wegens financiële re- toebehorende grond in Nieuwland ten zuiden van de Burg. van Haarenlaan en ten oosten van de 's Graveland seweg en tevens van 120 woningen ju Nieuwland tussen (oifde) Damlaan en de Nieuwe Damlaan. De bouw zou onderhand opgedragen moetn wor den aan Muys en De Winter, Hoogbouw Wat de relatieve hoogbouw in zes lagen van het complex ln het uiterst oostelijke deel van Nieuwland be treft, zijn B. en W. er zich va» be wust dat door de hoogbouw de huurprijs hoger komt te liggen door dè noodzaak van liften, centrale verwarming, enz. en dat aan der gelijke duurdere woningen niet de grootste behoefte bestaat. Toch heeft het College hiertoe be sloten op de volgende overwegingen: dc stedebouwkundige situatie van deze woningen langs de Schie, de 's-Gravelandseweg en langs de op rit van de nog te bouwen (hoge) Brandersbrug naar het station ab soluut een hoogbouw vereist. Ver der is de afbouw van Nieuwland zeer gewenst en de bauw in de vrije sector of met premie zou een nog ho- Daarom wordt aan de Gemeente raad voorgesteld in beginsel te be- ■luiten tot de bouw van 180 woningen zes woonlagen op aan de gemeente Ned. Herv. Gemeente. Eerste pink sterdag. Grote Kerk: 9 uur ds, Ph, Comelder (Rotterdam) Klnderdlenst. 10.15 uur ds. J. G. Jansen. 5 uur ds. H Aalbers (Amsterdam) Jeugddienst, BetheBcerk: 10 uur ds. H. VV. Hem mes, 7 uur ds. C. Treure (Hltiegers- berg). Opstandingskerk: S en 10J0 uur dr. Li. J. Cazemicr, T uur ds. J. D. Smids. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. C. van der Steen, 7 uur dr. L. J. Cazemler. Tweede pinksterdag. Grote Kerk: 10 uur ds. J, E. L. Brummel- kamp (Kethel). Ned. Herv, Geref. Evang. Eerste pinksterdag. Gebouw Irene; B.15 uur ds. L, Vroegindewey (Delft), Dethel- kerk: 7 uur ds. C. Treure (Kitlegers- berg). Tweede pinksterdag. Gebouw Irene: 10 uur ds. Schipper (Ede). Evang. Luth. Gemeente. 10 uur ds. S. G, v. d. Hoogen, Lutherse Kerk. Zaterdagavond 720 uur Oecum, Avondgebed. Ned. Prot. Bond. Wcstvest 92: 10.30 uur ds. J. B, Schouwink. Oud-Kath. Kerk. Dam 28: Eerste pinksterdag. 10 uur Hoogmis, 5 uur Vespers. Tweede pinksterdag, 9.30 uur Hoogmis. Baptisten-Gemeente. Lange Haven 59: 10 en 7 uur ds. R. Reiling. Leger des Hells: Lange Haven 27: 10 uur Heiligmgssamenkomst en 7.30 uur Verlossingssamen kom st. Plantage: 3.30 uur Openluchtconcert. 6.30 uur: Cerrit Vcrboonstraat: Openluchtsa menkomst. Jehova's Getuigen. Volksgebouw: 6 uur (eerste pinksterdag) wachttoren studie. onderwerp: ..De bijbel en ons probleem hoe een wereldramp te over-, leven". Woensdag 7-30 uur dienstver- gadering en theocratische bed.ienlngs- schooL Chr. Geref. Kerk. Warande, hoek BK-iaan (eerste pinksterdag): 10 uur Leesdienst. 5.15 uur ds, M. S- Roos ('s-Gravenza«de). Oosterkerk; 10 uur ds. H. Hogen- liuis (Rotterdam) en 5 uur ds. W. A. Krijger, De Goede Haven: 10 uur ds. J. Verlare (Schiebroek) en S uur ds. P van Strien (Delft). Julianokerk: 10 uur ds. P. van Strien en 5 uur ds, H. Hoogenhuls. De Ark Kethel: 9.30 uur ds. F. L. Bos (Vlaardingen) en 240 uur ds. H. J. Heynen (Vlaardingen). Kantine S.CJ".: 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds. H. B. Weyland (De Lier). Ned. Herv. Gem. Kethel: 10 uur ds. J, E. L. Brummelkamp en 7 uur zang- dienst m.m.v. Kerkkoor en Kinderkoor. De Rank: 6130 uur ds. J. E. L. Brum melkamp. gere huur opleveren, terwijl de dif ferentiatie in de huur van de wonin gen m de rest van Nieuwland deze duurdere bouw wel toestaat, vooral wanneer een zekere doorstroming van Nieuwland- bewoners mogelijk zal zijn. Gewezen wordt ook op de ■wei zeer gunstige ligging van dit complex ten opzichte van de oude stad. Coi gnet-woningen Wat de Coign et-woningen betreft, wordt ln dc Nota opgemerkt dat er een achterstand van enige maanden in de productie is ontstaan, zodat ver moedelijk eerst in september ajs, met de montage begonnen kan worden en de woningen eerst volgend jaar gereed zullen zijn. Door een wijziging van de Rijks- bijdrage is de oorspronkelijke ge middelde prijs van 14,60 verhoogd tot 16,90 per week. nog te verhogen met 0,80 voor risico en 1,70 voor bijkomende kosten per week. De gemiddelde netto-huur zal voor Schiedam bedragen 17.70 per week of gedifferentieerd naar de gToatte van de woning van 16,80 tot 19,30 per week. Hierbij kan opgemerkt worden dat van de zes plaatsen waar gebouwd wordt volgens het Dura-Coignet-sys- tecm de Schïedamsc huizen met ge middelde huur van 17,70 goedko per zijn dan die in Rotterdam 18,30), Vlaardingen 17,95), Rid derkerk 17,85) en duurder dan die ïn Maassluis 16,90) en Spijkenisse 16,25). En na de toeslag van ƒ1,70 (voor warmwater-voorziening, gemeen schappelijke tuin, portïekverlichting, centrale antenne, de huistelefoon en het schoonhouden, waarbij de twee laatste posten alleen in Schiedam meetellen), de woningen in. Schie dam, op die In Spijkenisse na, de goedkoopste zullen ztfn. (Advertentie IJL) kantoren te Rotterdam zijn thans gevestigd aan de Stre veis weg 700, Rotterdam-Z, Postbusnummer 5840 Telefoon (010) 179700 fabrieken en fabriekskan toren zijn gevestigd tc Oosterhoiit (N.B.) aan de No or der kanaaldijk 2 Telefoon (01620) 3930 Reeds eerder schreven wij over de plannen van de Scbledamse club huizen ,Te St. Joris Doe Je" en „St, Franciscus Liefdewerk", onder lei ding van de hoofdleider van het clubhuis ,De St. Joris Doele' de j'ugd in de Pinkstervakantie een eigen jeugddorp te laten bouwen. En het plan werd met vreugde door de jeugd ontvangen en het Schiedam- se bedrijfsleven zegde al enige rijd geleden zijn steun toe. De beschik bare hulp van dit bedrijfsleven en van particulieren, gemeentepolitie en andere instanties stroomde zo rijkelijk toe en het gebied achter het Martlnit-terrehi, waar het dorp zal verrijzen, is van dien aard, dat er meer kinderen van deze prachtig aangeboden vrijetijdsbesteding ge bruik kunnen maken, dan verwacht wertL U V Al 350 jongens en meisjes heb ber gevraagd mee te mogen doen en van dit aantal hebben er al 115 betaald. In het totaal kunnen 180 kinderen aan het dorp mee bouwen. En de eerste dag waarop zy gaan bouwen zal dinsdag 23 mei zijn. Maar eerst moet dan natuurlijk 's mor gens het materiaal aangevoerd wor den. Dc volgende dag wordt er rus tig verder gebouwd. Donderdagavond om 7 uur dient het dorp klaar te Het verhaaltje, dat in het gros der sfiawfilms onmisbaar wordt ge acht als kader cn kitmlddei voor de afzonderlijke nummers, blijkt niet zo onmisbaar te zU". D* EUROPA B ÏJ NACHT, een spectacle coupé van eerste klas artlsten uit de wereld ran music hal], circus, variété en nachtclub, heeft de regisseur Ales- sandro Blasetti bewust van het ver haaltje afgezien. De film heeft er al- (Advertentie Lhi.i leen maar bij gewonnen. Er is slechts een heel summiere ver bindende tekst gebruikt om de lawi ne van attracties in het denkbeeldige prelceninim „Europolis" te presente xen. De inleiding van deze overrom pelende kleuren-reportage van inter nationaal amusement is wel zeer spec taculair. Bedriegelijk-nauwketirige maquettes van grote telen van Parijs, Rome, Madrid. Londen, Moskou en New York vormen samen een op windend panorama, waarin het non stop programma zich afspeelt. Blasetti weet keer op keer het pu bliek in het beeld te betrekken op een manier, die in een televisie-do- tuurlijk cn levendig zijn de shots van de theaters en vermaaksgelegen- heden. waar dc groten van het vak optreden. De Italiaan Domenico Mo- dugno en de Fransman Henri Salva- dor.het Oekraïense ensemble Orlyk en de Amerikaasse Platters zijn de voornaamste muzikale medewerkers. Of men ervan houdt of met, elk num mer is voortreffelijk vakwerk, dat groot respect afdwingt. De attracties van de Crazy Horse Saloon doen niet onder voor die van La Nouvelle Eve, waar de strip-tease in een hele suite van demonstraties als een veelzijdige kunst ^ordt be oefend. Een ''ikaanse buikdanseres een no/ lijk troepje roek 'n roll-er. <;ddy-boys. een uit bundig negerdanstroepje en ïaaienü w ,oiaste flamencozan gers en -dansers bevinden zich voorts in dit cosmopolitisehe milieu, waar in ook de circuskunst met enkele top. nummers <de Rastelli-clowns en de vliegende Condora's) sterk is verte genwoordig, Aparte aandacht verdienen de gen- tleman-goochelaar Channing Pollock en Robert Lamouret, die met z'n kwa kende Donald Duck meesterlijke ge- cumentaire niet zou misstaan; zo na.oprekken houdt, waarin de subtiele >i~ •>- -1plastiek van het dwaze dier werke lijk onweerstaanbaar is. HANNIBAL'S tocht met de ollfan- dtgt ermee dat zij door haar lands- ten. over de Alpen tijdens de lieden levend wordt begraven. Voor NATUURZUIVER OPWEKKEN® VERKWIKKEN® In spoedgevallen zijn gedurende de beide pinksterdagen de volgende art sen te raadplegen: A. Q. C- Klomp. Jul. van Stolberg laan 3, telefoon 6 99 52: Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, telefoon €78 56: - D. Uouthuyzcn, Swammerclamsingel 43. tel. 6816: Mw. C. Duyster—Jamin. Burg. Knap- pertlaan 156. tel. 699 91. Op 20. 21 cn 22 mei Is geopend apotheker Gouka. Hoogstraat £9. De rest van de week wordt de nacntaiensv waargenomen door apotheek Gouka «n Co., GroeneJaan 327. Tweede Punische oorlog ln het jaar 218 v. Chr. vormt het historische uit gangspunt van de Cinema Scope- kleiiren/llm HANNIBAL, die met de historie verder maar heel weinig en dan nog zeer vluchtig aanraking .heeft. Inderdaad wordt de slag bij Catmae, waap het Romeinse leger het onder spit dolf, niet vergeten en ook Fablus Maxim us (die tassen twee haakjes geen senator maar dictator was en als Cunctator, d.w.z. Talmer de ge schiedenis is Ingegaan) spreekt een woordje mee in deze onder Duitse gupervisie door de Italiaan Bragalia geregisseerde spektakelstory. De verschrikkelijke beklimming en afdaling van de Zwitserse Alpen, die de uit Spanje opgerukte Carthaagse lieirscharen op zware verliezen aan manschappen en dieren kwam te staan, vormde natuurlijk een lekker hapje voor de regie, die ook bepaald niet zuinig is geweest met 't inlassen van akelige kreten en doodsgerochel. Geheel nieuw voor hen. die op de gymnasiumbanken Titus Livius' Ro meinse geschiedschrijvers hebben doorgeworsteld, is de woeste roman ce die zich tussen de machtige Han nibal en Silvia, „nichtje" van de Ro meinse patriciër Fabius Maximus ont wikkelt. Silvia reist druk op en neer tussen beide kampen, maar het ein- de ontgoochelde Hannibal, die blij kens 't filmverhaal bijzonder onge lukkig was gehuwd met een Car thaagse slet, rest dan nog slechts een bloedige mars van slagveld naar slag veld. Met Victor Mature en Rita Gam in de hoofdrollen is het verhaal een waar spektakelstuk geworden. zijn, want dan zal burgemeester mr. J. W. Peek het openen. Hij zal dan tevens de uit de „bouwers" gevorm de gemeenteraad installeren. De vrijdag is geheel vrijgemaakt voor het beoefenen van sport en spel. Zaterdag wordt het dorp weer afgebroken. En dat zal de jeugd wel met lede ogen aanzien. Maar misschien komt er in de toekomst wel een definitief jeugddorp. Alle deelnemers zullen tijdens de „bouwweek" te herkennen zijn_ aan een speciaal embleem, dat zij OP één van hun revers zullen dragen. Het staat ook vast, dat zij na afloop een fraai gedrukt bouwcertificaat zullen krijgen, voorzien van het bouwwerk dat zij waarschijnlijk met veel zwoegen ïn elkaar zullen heb ben gezet Tijdens het evenement krijgen de kinderen o.a, limonade, melk en snoepgoed. Hiervoor hebben ver schillende Schiedamse zaken gezorgd. Brood voor tussen-de-middag die nen de kleine „bouwvakarbeiders" zelf mee te brengen. Wanneer zaterdag 27 mei het dorp is afgebroken, zal om 3 uur de uit reiking van de prijzen aan de win naars van de sportdag plaatsvinden. fAdvertentie l.M.) -Inlijsten van foto's, platen; criz. DAM 41—43 TELEFOON 66192 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29, deze apo theek is ook gedurende de beide Pinksterdagen geopend. Hierna neemt apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127 de nachtdienst waar. Bellen by ongeval: G.G. en GD„ Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend.. maandag 19.00—20.30 uur, donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.30—1650 en 19.00—22.30 u., dinsdag 950—16.30 en 19.00—2050 uur, woensdag 9,3012.30 uur, zaterdag 9-30—16.30 uur, 's zon dags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.00—21.00 il, woensdag 14.00—17.00 én 19,00— 21.00 uur, donderdag 10.00—17.00 uur, vrijdag 14.0017.00 en 19.00 —21.90 uur. zaterdag 10.00—12.00 en 14.00—17 00 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling: „Op het spoor van de mens". Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur, BIOSCOPEN Passage, zaterdag en de beide Pink sterdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „Hannibal", Monopole, 2 uur: (beide Pinkster dagen 2 en 4.15 uur(„Zorro, het teken aan de wand"; 7 en 9,15 uur: „Europa bij nacht". DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur. Soa Nieuw- fi land. Dansavond, rene, 8 uur: Soc. Guillaume. Dani- avond. Volksgebouw, 8 uur: TV Amicitia, Toneel. Het woord gezellig heeft nog een te zwakke gevoelswaarde om de sfeer die vrijdagavond ln Irene hing, waar de Scbledamse reservepolitle haar 12 li-jarig bestaan vierde aan te dui den. Tijdens deze feestavond werden een aantal jubilarissen gehuldigd, enige leden bevorderd en kregen 15 led ende bevoegdheid van onbe zoldigd Rijks-ambtenaar en kregen alle reservisten een identiteitsbewijs dat hen in staat stelt. Indien nodig, op ie treden, ook wanneer zij in burger zijn. Na deze plechtigheden werd een gezellig variété-program ma afgewerkt en werd er nog ge zellig gedanst op de prettige mu ziek van het polltie-anrosementsge- zelschap „De Optimisten". De avond werd geopend door de brigadier van. de reserve-politie C. van Veen. Hij heette vooral burge meester mr. J. W. Peek, de commis- De oplettendheid van een motor rijder en het kordate optreden van twee politiemannen hebben vanmor gen om half zes het leven gered van het bejaarde echtpaar J. Houtman. Hun woning aan de Burg. Knappert- laan nr. 74 was door onbekende-oor zaak tn brand gevlogen, terwijl de 86-jarige man en zijn vrouw nog rus tig lagen te slapen. De motorrijder en de politiemannen hebben hen uit het huls gehaald. Toen de brigadier cn een agent van politie vanmorgen over de Burg. Knappertlaan kwamen zagen zij uit de woning een zwarte rookkolom opstijgen. Onmiddellijk gingen zij er opaf en constateerden dat de deur van de woning al was Ingetrapt. Dat had de motorrijder G. C. van Zome ren uit Rotterdam gedaan, die even te voren was langs gereden en vlam men in. de woonkamer had zien op stijgen. De drie mannen hebben het echt paar dat boven de woonkamer Sliep meegenomen. Dat kostte aanvankelijk nog wel enige moeite, want het zag de ernst van de toestand nog niet direct in en de man en de vrouw wilden zich eerst nog aankleden. Wanneer de hulp echter een kwar tier later was komen opdagen waren zij echter niet alleen met de schrik vrijgekomen. De redders hebben bij buren twee tuinslangen gehaald en zijn daarmee de brand te lyf gegaan. Naderhand heeft de brandweer het blussings- werk overgenomen. Het onderzoek naar de oorzaak van de brand duurt nog voort. De moge lijkheid moet niet helemaal worden uitgesloten, dat er sprake is van aardsluiting. De schade loopt naar ruwe schatting in de duizenden gul dens. Het echtpaar ii tegen brand verzekerd. saris van politie K. Rijpma, ir. B, Wilton, de secretaris van Steun Wet tig Gezag P. J. Drenth e» hun respec tieve echtgenotes hartelijk welkom. Hierna greep burgemeester Peek de gelegenheid aan om uitvoerig het ontstaan en het doel van de reserve- politie te memoreren. Uit zijn be toog bleek wel dot deze instantie, vooral in oorlogstijd, wanneer de rust van de bevolking achter de fronten juist een dringende noodzakelijkheid is, zeer nuttig werk kan verrichten. liet aantal reservisten in Schie dam bedraagt 50 man. maar h'u de oprichting ln 1948 werd er van rege ringswege aangedrongen op een quantum van 240. De bnrgemeester wekte daarom de leden op zoveel mogelijk hun best te doen nog een aantal leden aaa te werven. H(j vond het jammer, dat de reserve-politie niet in het gewone politiewerk kon worden ingelast. Maar dat mag nu eenmaal niet van de regering. Toch was de spreker van oordeel dat het ongetwijfeld wel nuttig zou zijn voor het opdoen van praktische ervaring en misschien zou het enigszins een oplossing kunnen betekenen voor het huidige gebrek aan beroepsperso nen bij de politie. Na zijn toespraak overhandigde de burgemeester aan brigadier "Van Veen een vier-kieurenpotlood van wege het feit, dat hij nu 30 jaar is aangesloten bij de reserve-politie. De heren C, M. v. d. Smisse, D. Kuil, B. J. Pil, H. J. van IJzendoom, J. Schouten, P. Christen en K. v. d. Waal werd door de burgemeester het insigne opgespeld, omdat zq vijf jaar lid zijn. De heer J. Kostense was al enige jaren geleden 10 jaar bij de Instantie aangesloten, maar binnenkort legt hij om gezondheids redenen zijn functie neer. Hij mocht uit handen van de burgemeester een fraaie vulpen ontvangen. Twaalf leden werden bevorderd. De heer N. Jansen werd brigadier. Van agent tot hoofd-agent werden bevorderd de heren W. T. van den Berg, J. Berkel, G. M. G. Collig- non, L. Hagesteln, A. C. G. Jongen engel, M. Kerkhoven, A. P. Kooi man, P. E. Korte. J. B. Meyboom» J. Stokhof en C. J. W. "Weber. Monopole-matinees DE zwart-gemaskerde Zorro loopt a! heel wat jaartjes mee ln de avontuurlijke sector van het bios coopvertier. Het terrein waar hl) ln „Het teken aan de wand" zijn onmis kenbare heldendaden als een Robin Hood-achtige figuur verricht Cn zich Inzet voor de gerechtigheid, is dit maal het destijds onder Spaanse in vloed verkerende California. Zorro verschijnt natuurlijk niet di rect met zijn zwarte masker op het witte doek. Nee, de bioscoopbezoe ker maakt in het prille begin van de film kennis met een reizende jonge ling, Diego genaamd. Onderweg ver neemt deze dat de bewoners van de stad Los Angeles in moeilijkheden zijn geraakt met een omkoopbare commandant. Dit onrecht stuit Dlego ten zeerste tegen de borst en nu is de tijd gekomen om te handelen. Hij zet een masker op enhfj Is de ge vreesde Zorro. Na verschillende duels met wisse lende kansen zegeviert Zorro over de corrupte commandant. Ook hier is dus weer de naam Zorro het pseudo niem voor de gerechtigheid. Guy Williams speelt met flair en lenige scherm pols deze ferme knaap, die een corrupte gouverneur de voet dwars zet. Hij heeft echter niet meer kunnen bereiken, dat het verhaal nog maar net tot een onderhoudende film is geworden. Voorts werd door burgemeester Peek van 15 leden, de eed afgenomen, zy kregen de bevoegdheid van on bezoldigd Rijksambtenaar toegekend. Van die bevoegdheid kunnen zij ech ter alleen gebruik maken wanneer zij in hun werkelijke functie zijn opgeroepan. De commissaris van politie K. Rijpma toonde zich hierna een vlot spreker. Hij dankte de burgemeester namens de aanwezigen voor de ma nier, waarop hij het doel en de nood zakelijkheid van de reserve-politie had geschetst en voorts sprak hij voor de bevorderden zijn dank uit. Dat deed hij omdat zq nog onder de indruk waren van de eer, die hun te beurt was gevallen. CINCINNATI - NEDERLAND N.V, fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN vraagt voor haar bedrijfskantine voor serveer- en schoonmaakwerkzaamheden. Werktijden: maandag t/m vrijdag van 7.48 uur tot 17.18 nor. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, postbus 98 te Vlaardingen. N.V. J. VAN DE VALK CO's distilleerderij, Schiedam vraagt: voor lichte fabriekswerkzaamheden. Hoog loon. Aanmelden: Lekstraat 7, Schiedam. Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsectijk 265 Telefoon 680 21 - Schiedam Woningruil Ter ruiling aangeboden 4 kamerflat, 3e etage, v. d. Tempelstraat, Nieuwland. Gevraagd een. 2 of 3 kamer woning. benedenhuis oi le etage. Geen Zuid- Inlichtin gen W. F. Schulze, Vlaardin- gerdijk 5 A, Schiedam. Radio en televisie Draagbare radio J L80 p, w. zonder vooruitbetaling. Een zeer bijzondere aanbieding van Brundig is deze vol waardige draagbare transis torradio voor slechts f 118,—. Keuze uit 3 kleuren. Kroon Radio, Hoogstraat 37, telet 6 25 64, Schiedam. Schiedam- seweg 117 <blj tramhalte), teL 32717 - 55669, Rotter dam-W. Beijerlandselaan 8, teL 7 3181. R'dam-Z. Fotografie Vooi pasfoto's naar K van Vuuren. Hoogstraat 108 Tel. 5 67 20 In één dag gereed. Ko (films vergeten? De auto* maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K van Vuuren Hoogstraat 106. Grijpt nw kans! Wij geven hoge inruil waarde voor uw oude fototoesteL Gedurende de week van de fotografie een fotoboek cadeau- Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam, telefoon 0 6720. Permanent wave fleiéce permanent met toe del, bet beste wat er is, compleet ƒ5.—; stroomloos f (50 Op vertaoc van deze advertentie rL— kortiug! Dames- en hetenkapsalon .Hélène", Rembrandllaan 22, telefoon 67170. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- of kan tel bed. Prima afwerking, als mauw terug. Het goedkoop ste adres: DUK, Groenendal IA tBroersveldpad) telefoon 6 10 28 (na 18 uur telefoon 667 89). Ledikanten hlitI«U*\ Kanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten. w

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1