1 Renbaancircus Williams tiÊmmmmi ■fcyJiSüii&I Stakende ambtenaren worden ontslagen Arbeidsproductiviteit moet hoger stijgen PARGDLSEDUCTIEBON SCHIEDAM ONS PLAKBOEK fliO f PAROOLLEZERS™" 2. Oldehove komt in de steigers Politie grijpt na schietpartij Duitse dieven Fabiola heeft lichte angina Operaschandaal in Venetië Brand vernielt centrum van 1 Singapore Man pleegde aanslag op zijn vrouw Zuid-Afrika waarschuwt: SS-er Doering gearresteerd Verongelukte man pas na uren in greppel gevonden Sociaal Werkgeversverbond: Sensationeel UNIQUE - SCHIEDAM VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT plamuurders/schuurders autoplaatwerkers automonteurs een aank. carrosserie- bouwer-plaatwerker een aank. auto-elektricien een aank. bankwerker Intelligente vri. arbeidskrachten enkele mnl. administratieve krachten Opening Showroom Dë Jager Broersveld 108 Schiedam Telef. 69703 Koeriersters V akantiefoto's INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN De maan op het beeldscherm CHAUFFEUR BROODBEZORGER BAKKER-BEZORGER INW00NGELEGENHEIB DE M0L-JANSEN Vrijdag 26 mei 1961 naar Het Renbaancircus van. Carola Williams (behoort tot het Althaff- concem) geeft zijn Nederlandse première in Botterdam. Van zaterdag 27 mei af geeft dit enorme circus met zün 28fl meter stallen, 200 wagens, 4000 zitplaatsen en 320 man personeel, zijn spec taculaire voorstellingen op de standplaats Goudsesingel b« de Meent. Hoogtepunt van het programma is een RODEOSHOW, die in de renbaan wordt uitgevoerd en waaraan een groot aantal cowboys, Indianen en. Texasgirls medewerken. Het circus telt zeven clowns. De Nederlandse dompteuse Yvonne Berman zal met dit circus haar debuut in Nederland maken. Ten gerieve van onze lezers hebben wij ons voor elke voorstelling in dit 100 procent-circus verzekerd van een aantal plaatsen tegen STERK GEREDUCEERDE toegangsprijzen. Prijzen der plaatsen normaal le rang 4. Parket 4.75 Stalles links en rechts 5.75 Stalles front ƒ6.50 Loge 7.50 Paroollezers avondvoorst, ƒ3.— ƒ3.50 ƒ4.25 ƒ4.75 ƒ5.50 matinee 2.40 ƒ2.90 ƒ3.25 ƒ3.75 Geldig voor ten hoogste vier toegangsbewijzen tegen gereduceerde prijs. Deze bon is inwisselbaar aan de kassa's van het Circus Williams, Goudsesingel en bij de voorverkoopadressen L. van Beek, Nieuwe Binnenweg 381 en Milot, Siaghekstraat 36. De bon geldt zolang de voorraad kaarten per voorstelling strekt LEEUWARDEN De bekende Leeuwarder toren, de historische Ol dehove, zat een grondige restauratie I moeten ondergaan. Voornamelijk de buitenmuren beginnen trkenen van I verval te verionen. Do veertig meter hoge toren za! daarom geheel in de j steigers komen te staan. Met de restauratie van de uit 1532 daterende Oldehove zal geruime tijd gemoeid zijn. Men zal met bevreesd behoeven te zijn voor instortings gevaar, want de toren, die reeds vanaf zijn bouwjaar door een ver zakking scheef staat, is van bijzon der solide constructie gebleken. De architect A, Baart ir zal behal ve met de restauratie van de Olde hove tevens belast worden met die van enkele andere historische bouw werken. in Leeuwarden. (Advertentie LM.) (Advertentie LM.) guldens omhoog PRIJZEN OMLAAG Haar niet alleen lagere prijzen voor duurzame importgoederen, neen, een extra waardever meerdering van Iedere gulden uit Moeders portemonnaïe... door, extra lage prijzen voor artikelen die iedereen regel matig moet aanschaffen. Horgen begint de verkoop van honderden paren eerste kwali teit 20 denier Nylons, met dubbele ladderstop in boord en teen, uit de courante serie van 2.60 per paar. Elegante Nylons, zeer elastisch, speciale zomer-nylons, koopt U nü méér dan een gulden per paar goedkoper dan normaal. denier Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze 1e kwaliteit Nylons, 20 denfer, met dubbele ladderstop in boord en teen, in alle courante maten, nü per paar voor guldens omhoog PRIJZEN OMLAAG Hen badlaken Is geen luxe meer voor enkelen, neen, morgen verkopen wij badlakens voor al onze klanten. Badlakens, ideaal voor het strand, in 't zwembad, met vacantle, maar ook voor douche of badkamer. Heerlijk grote badlakens, van vol badstof, die normaal ver kocht worden voor 4.75. Gemaakt van zware, goed vocht- opnemende badstof, In de maat 75 x 135 cm, koopc U nu voor nog géén drie gulden. (Advertentie LM.) guldens omhoog PRIJZEN OMLAAG Horgen begint de grote ver koop Yan honderden onder jurken... geen eenvoudige, goed kope modellen... Neen, onze klanten willen even goed Nylon onderjurken dragen uit de series van acht tot negen gulden. Morgen koopt U deze luxe onderjurken. Zware Nylon on derjurken, afgezet met breed kant langs de bustevorm en achterzijde, de onderkant even eens rijkelijk met kant gegar neerd. Drie modellen uit de series van 7.50 tot 8.95, koopt U nu door elkaar voor nog géén vier gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Nylon onderjurken met prima pas vorm, In de maten 38 t/m 48 cm, In de kleuren lila, aqua, wit Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze bad lakens, 75x135 cm, In frisse streepdessins, een knots van badlaken, v°°r/^£ -V (Van één on2cr verslaggevers) AMSTERDAM. Een spectaculai re achtervolging waarbij zeven pistoolschoten werden afgevuurd, leverde de Amsterdamse politie twee arrestanten op. Het zijn twee Duitse zeelieden, H. H. L. (22 jaar) en M. G. H. (16 jaar) die verdacht worden van diefstal van twee rijwie len. Twee agenten in burger hadden gezien dat de knapen op het Sta tionsplein een bijzondere belangstel ling toonden voor de daar geplaat ste fietsen en brommers. Daar alie rijwielen goed afgesloten stonden, ging het tweetal, onbewust van het feit dat zij in de gaten werden ge houden, een eindje verderop, waar ze twee mooie niet afgesloten fietsen ontdekten. Juist wilden zy op hun nieuwe aanwinsten wegrijden, toen de agenten hun aanwezigheid ken baar maakten. De jongens stapten daarop direct af en gooiden de po litiemannen hun rijwielen voor de voeten en vluchtten ieder een kant op. De zestienjarige H. wist te ont komen maar L. werd na zes waar schuwingsschoten te hebben gene geerd. tot staan gebracht door een gericht schol dat vlak langs hem floot. Later op de avond werd H. van zijn schip gehaald en eveneens gearresteerd. PAKIJS- Koningin Fabiola van België heeft een gedeelte van haar programma moeten afzeggen tijdens het staatsbezoek aan Frankrijk, om dat ze lichte angina heeft. Ze zou met mevrouw de Gaulle een hospitaal in Parijs bezoeken, maar dit gaat niet door. Het weer kan één van de oorzaken zijn. De lucht is grauw en 't regent in Parijs. De plotselinge ziekte gaf nieifw voedsel aan de geruchten dat zij in blijde verwachting is. Het koninklijk paleis gaf hierop nog geen com mentaar. VENETIË De directie van het operatheatcr „La Fenice" in Venetië heeft de Australische sopraan Joan Sutherland beschuldigd van contract breuk, omdat zü woensdagmiddag bjj de generale repetitie is weggelo pen. De zangeres was van mening dat de dirigent te snel liet spelen. De sopraan, de grote sensatie van dit seizoen, zou woensdagavond de rol van Amina moeten zingen in „Somnambula" van Bellini. Een Ita liaanse zangeres heeft haar rol over genomen. Bij een eerdere repetitie was het tot een scène tussen de sopraan en de dirigent gekomen. Zij beschuldig de hem van te. vlug dirigeren. Hij antwoordde daarop dat artiesten, niet op eigen houtje aan artistieke eisen kunnen gaan veranderen. Op de ge nerale herhaalde het incident zich bij dezelfde passage. De zangeres verliet het toneel, verkleedde zich en ging eten in een naburig restaurant, 's Avonds nog vloog de zangeres naar Londen, waar zij in haar flat op doktersadvies rust moet nemen, aldus heeft een zegs man namens haar meegedeeld. SINGAPORE. De zwaarste i brand die Singapore ooit heeft mec- gemaakt heeft gisteren In de na middag een oppervlakte van twaalf vierkante kilometer in het centrum van de stad verwoest. Minstens twee mensen zijn hieraan ten slachtoffer gevallen, terwijl duizenden dakloos zijn geworden. Ongeveer honderd manschappen van de Britse legerbrandweer en vijfhonderd andere militairen bestre- det samen met de plaatselijke brandweer het vuur, dat, vermoede lijk in een bioscoop was ontstaan, en. door de felle wind nog werd aangewakkerd. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heert gistermorgen om vijf uur In zijn woning aan de Hendrik Dienskestraat de 56-jarige fabrieks directeur C. B. gearresteerd, die even tevoren zyn 56-jarige vrouw met een priem ernstig aan het hoofd verwond had. Mevrouw H. C- B.-N., die zelf he vig bloedend de politie opbelde, is opgenomen in het Wilhelmina Gast huis. Haar man is in arrest gesteld. Bij zijn verhoor verklaarde B - een Engelsman dat het zijn plan was geweest eerst zijn vrouw te doden en daarna zelfmoord te plegen. De reden voor dit lugubere voornemen was dreigende armoede, omdat de zaken bijzonder slecht gingen. B, die die volkomen overstuur was, zei dat hij toen zijn echtgenote de politie belde zo geschrokken was dat hij zijn wanhoopsdaad niet had durven, vol- tooien. JOHANNESBURG De Zuïdafri- kaanse minister van Binnenlandse Zaken, De Klerk, heeft de regerings ambtenaren er gisteren voor gewaar schuwd dat zo ontslagen kunnen worden Indien zij volgende week als Zuid-Afrika een republiek wordt, van hun werk wegblijven. HU zei In zUn oproep er bU alle ambtenaren, ongeacht van welk ras zjj zijn, erop te willen aandringen aan het werk te blijven nu er pogin gen worden gedaan hen ertoe te be wegen op 29, 30 en 31 mei niet te werken. In Port Elizabeth zijn gisteren pam fletten verspreid waarin de ambte naren ertoe worden aangespoord niet te verschijnen. Volgens pamfletten van de Raad van Nationale Actie dienen alle Zuid-Afrikanen, blank en zwart, te staken. Zakenlieden moeten hun winkels en bureaus sluiten, ar beiders moeten, thuis blyven en de ouders moeten hun kinderen niet naar school zenden. Naar in Johannesburg verluidt" is de belangrijkste organisator van de boycot, een advocaat genaamd Nelson Mandela, nog steeds op vrije voeten. Sinds 3 mei zijn ongeveer 10.000 Afrikanen gearresteerd, maar Man dela, de nieuwe leider van het on dergrondse verzet, is zijn achtervol gers tot nu toe te slim af geweest. Vanuit een openbare telefooncel in Johannesburg heeft hij een kranten- redactie meegedeeld dat de leiding van de boycot berust bij een „Raad voor Nationale Actie". De raad schijnt geweldpleging te willen vermijden. De actie, die beoogt de bevolking drie dagen van 29 tot 31 mei thuis te laten blijven, is slechts de eerste stap in een groots opgezette campagne „om de gehele Afrikaanse natie m beweging te brengen voor non-coöperatie met de republiek". Men verwacht dat in bepaalde ge bieden de bevolking voor 90 procent gehoor zal geven aan de oproep van de Raad voor Nationale Actie. Als één der medewerkers van Man dela wordt genoemd Walter Sisulu, de vroegere secretaris-generaal van het Nationale Afrikaanse Congres. Ook hij bevindt zich nog op vrije voeten. Leonard Bloom, een lector in de psychologie aan de universiteit van Natal en mevrouw Jill Richburn, een nicht van de schrijver Alan Paton, zijn vrijgelaten, nadat zij dinsdag waren gearresteerd wegens het ver spreiden. van pamfletten van de Libe rale Partij. SIEGBURG Het hoofd van de criminele politie In Slegburg, de 43- j'arige Wilhelm Doering, is gearres teerd ais verdacht van oorlogsmis daden, zo werd gisteren bekend ge maakt. Doering zou in de tweede wereld oorlog het bevel hebben gevoerd over één van de speciale SS-een- heden die in Rusland Joden hebben doodgeschoten. BERGEN OP ZOOM. Op een verkeersweg van Huybergen naar Woensdrecht is een dodelijk ongeluk gebeurd, waarvan de 25-jarige onge huwde arbeider A. de Nijs uit Ossen- drecht het slachtoffer Is j_ Het stoffelijk overschot werd pas in de morgenuren door een passerende arbeider gevonden. De Nys. die op een bromfiets reed, moet in een bocht de macht over zijn stuur kwijt geraakt en tegen een boom zijn gereden. Hij sloeg met zijn hoofd tegen de boom en werd in do langs de weg lopende greppel ge slingerd. Daar werd hij enkele uren- later gevonden. AMSTERDAM In het jaarver slag over 1960 van het Centraal So ciaal Werkgeversverbond wordt be toogd, dat alle voorstellen tot ar beidstijdverkorting dienen te voldoen aan de els, dat de gevolgen van die verkorting in voldoende mate worden gecompenseerd door een stijging van de arbeidsproductiviteit. Geconsta teerd wordt, dat de behoefte aan een minder ingewikkeld systeem van loonpolitiek zich opdringt. Het verbond acht nodig een huur verhoging van 30 40 procent en wenselijk, deze aanpassing te ver delen over één verhoging in april 1962 en één in april 1964. Met het oog op de loonpolitiek dient de re gering spoedig daaromtrent tot een beslissing te komen. In het verslag wordt de vraag ge steld, of het geen aanbeveling ver dient de huurbijslag van 1960 om te zetten in een bijslag voor kostwin ners en kostwinsters. Zij zou dan in de lonen van vrouwelijke werkne mers van 23 jaar en ouder kunnen worden verwerkt Dat zou de Op lossing van het compensatievraag- stuk bij verdere huurverhogingen kunnen vergemakkelijken. Handhaving van het wetsontwerp algemene kinderbijslag getuigt vol gens het verbond van een bijzonder ongelukkig beleid in deze. Met de huidige regeling kan. voorlopig wor den volstaan. Het verbond blijft het noodzake lijk achten, dat metterdaad een begin wordt gemaakt met een vereenvou diging van onze sociale verzekering. Over do A.O.W. zegt het verslag nog, dat terzake van de hoogte der uitkeringen nader beraad moet ko men, met name over de vraag of en in hoever het gewenst is aanspraken op ouderdomsrente op grond van an dere wetten en pensioensvoorzienin gen in de A.O.W.-uitkeringen tot uit drukking tc brengen. Esn op en top soort-bromfiets. zweefarmvering voor en ochfer sfuurdem per sportstuur en buddyseot Rap bromfietsen reeds van f 609.- af, Inclusief olie accessoires. Vraag gralis proefrit bij: afdeling Motoren ST. LIDUINASTRAAT 52 - Telefoon 6 43 13 Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld. Güvraagd: met kantoorervaring, in staat zijnde na in werking zelfstandig te werken. By voorkeur met HBS- of MULO-opleidmg. 's Zaterdags vrij. Met vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan: N.V. Maatschappij „Oxygenium'' Bukenhavcnweg 50, Schiedam. Voor examen geslaagd? Dan een schrijfbureau ƒ64.90 met stalen boekenplankjes. Hou ten bureaus 75x98 cm. Mooie keus bij Plate, Gr. Markt 19- 21. Schiedam. 2800 m2 toon zalen. Automobielbedrijven HOOGENBOOM N.V. vragen in verband met de uitbreiding van het hoofdbedrijf voor spoedige indiensttreding; in alle leeftijden, eventueel ongeschool den om hiertoe te worden, opgeleid. zowel leerlingen, aank. ais vakbekwame Voorts kunnen op korte termijn geplaatst worden: met bij voorkeur U.L.O.-opleiding en kun nende typen leeftijd 17-20 jaar, bij voorkeur U.L.O.- opleidïng Aanmelden: Hoofdbedrijf. Van Deventerstraat 15, Rotterdam, dagelijks van 8.00-17.30 uur, zomede op maandag 29 mei a.s. tussen 19.30 en 21.30 uur. op ZATERDAG 27 MEI A.S. BROERSVELD134 SCHIEDAM Radio - Televisie - Koelkasten - Wasmachines - Stofzuigers - Huishoudelijke apparaten enz. Personeel gevraagd Gevraagd: bekwaam kapster Vakantie wordt geregeld. Kapsalon De Ruiter, Lange Kerkstraat 13, Schiedam, tel. 6 63 33. Te koop aangeboden Bewaar ze in (Geschikt voor iedere verzameling! Stevig voorblad Bedrukt in frisse vrolijke kleuren Geheel geplastificeerd Wit kartonnen rug Brede spiraal 80 pag., folio formaat Absorberend papier in neutrale kleur Verkrijgbaar bij de be zorgers, agenten en ad ministratie van dit blad. Ook verkrijgbaar bij de boekhandel. TECHNISCHE SCHOOL Mgr. Nolenslaan 3 - Schiedam UITNODIGING TOT BIJWONING VAN OPENBARE LESSEN op maandag 29 en dinsdag 30 mei 1961 van 14 tot 16 en van 19 tot 21 uur in het schoolgebouw Kinderen alleen toegang onder behoorlijke geleide. TOEGANG VRIJ. CURSUS V.U.T.O. SCHIEDAM Opleiding voor Dag- on Avond-H.T.S., School voor Scheepswerktuigkundigen, Bewijs Algemene Ontwikkeling N.O. 29 mei tot 3 juni dagelijks van 912 en van 1.30 5 0(1 uur. 29 en 30 mei ook 's avonds van 79 uur. Aanvang cursus: 1 september a.s. Mgr. Nolenslaan 3 - Schiedam Het is prof. Anens gelukt een fantastisch fraai gekleurde telerecordmg van de raketachtervolging tc vervaardigen welke wij u binnenkort hopen te vertonen. Wij kunnen het echter niet nalaten u een sterk verkort gedeelte er van te vertellen. Zoals wij reeds schreven zette Monus de achter volging in met een super snelle FAl-raket en wel dra had hij de zich laag over de maanheuvels voortsnellende raket van nog onbekende nationali teit in het vizier. Met een paar korte, doch hevige straalstoten bevond hij zich al na enkele seconden in de nabijheid er van en door middel van zijn zender beduidde hij de inzittenden dat zij direct rechtsomkeert dienden te maken. Bij een eventuele weigering of poging tot ontvluchting zou Monus met behulp van de gerichte MX-straal de raket motoren buiten Werking stellen en hen op die wijze dwingen tot landen. Gaarne zouden wij u nog meer van deze geslaagde telerecording vertellen maar uw nieuwsgierigheid zullen wij bevredigen tijdens de eerste voorstelling die, met het oog op dc 5-daagse werkweek, a s zaterdagavond te 21 uur op de Broersvest wordt gehouden. Na de inleiding van de heer Pierre Jansen, zal prof. Arièns via de Atelstraalzender (kanaal EZB3) de telerecording toelichten en ccn praatje houden over de bekende produkten van de Ariens Schoenfabrieken. Bent u al in het bezit van een toegangskaart •■n een ATOMATELMONUSBALLON DE COÖPERATIE D.E.S. - Tel. 64596, vraagt een voor vrachtbcslclwagen, rijbewijs C noodzakelijk. voor gedeeltelijke dagtaak el) een Aanm. dagelijks Kethelstraat 10, Schiedam. it'ii twi nirw '"rnwiïRiPi if ^inn'i vnminiUo mtai uni; n uiniüiitTïi urnRGmtanai aiil'jiflit i Machinefabriek fe Schiedam zoekt voor een van haar werknemers, gezin van 2 personen, een goede Brieven te richten Postbus 81, Schiedam. een koelkast? o.a. Liebher compressor vanaf 395. dan natuurlijk van LANGE KERKSTRAAT 66 SCHIEDAM - TEL, 685 70

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 2