vu er nog bomen waren langs de Lange Haven! De Scliiedamse voetbalclubs hadden geen best seizoen Cocktail 1961 was een frisse dronk Wethouder v. d. Vlerk reikt cheques uit op ieders lip! Voor jeugd- en buurthuizen subsidies tot f270.000 Aantal elftallen nam toe, maar de kwaliteit daalde Grote belangstelling voor klaverjas-eoncours Sieraden van Griekse reder gestolen Roozendaalse trommelaars in grote muzikale show w LEOvanIERLAND SIMON DE WJT Met Vriendenkring naar Achterhoek Loslopende hond Autoshowroom wordt wellicht restaurant Jaarverslag K.N. V.B.-Rotterdam Koeriersters TECHNISCHE BEDRIJVEN - SCHIEDAM vrouwelijke administratieve krachten Wtow' VOOR BRILL ANT LIJNBAAN 50 Woensdag 9 augustus 1961 (Advertentie l.M. iAtiverte.we tM De Reisvereniging Vriendenkring van de Alg. Bond van Ouden van Dagen gaat dinsdag 15 augustus met 230 leden in vijf bussen een dagje op stap. Om 720 uur wordt ver trokken van het Blauwe Huis aan de Lange Nleuwstraat af. De rit gaat via Rotterdam, "Utrecht naar Zeist voor een koffie-pauze; dan via Scher- penzeel, Otterlo, Hoenderlo, over Laag-Soeren naar Dieren voor de koffietafel. Daarna over Doesburg, Laag-Keppel, Montferland naar Elten waar de thee wordt gebruikt. Voorts gaat het via Zeven aar, Oosterbeek, Wageningen naar Rhenen waar in restaurant Ouwehand gedineerd wordt; over Amerongen, Leersum en Utrecht gaat het huis-toe waar men om 9 uur denkt aan te komen. Een vriendelijk verzoek aan dc deelne mers; zorg om op tijd ie zyn, want er wordt niet gewacht op laatkomers. Apothekers-nachtdienst; Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen bij ongeval: G,G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 692 80. Politie-alarmnummer: 6 46 G6. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur, dinsdag 920 tot 16.30 en 19 tot 20.30 uur, woensdag 9.30 tot 12.30 uurr donderdag 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 22.30 uur, zaterdag 9.30 tot 16.30 uur. 's zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, i woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 uur, vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u. BIOSCOPEN Passage, Geen voorstellingen. Monopole, 2 uur: „De twee wezen"; 7 en 9.15 uur; „Het meisje der zonde". Geslaagd voor liet Middenstandsdiploma Van de Middenstandsopleiding „On- venvagt, de Pater, Meyers, Maas" te Schiedam slaagden in juli 1961 voor het Middenstandsdiploma .Algemene Handelskennis" de dames: W. C„ M. v. d- Berg. M. C. Burger. C. Christen, F. v. Dijck, J. de Graaff. M. C. B. v. Gurp, J. den Held, T. C. Keyzer. A. A. Lansbergen, A, v. d. Lande. M. H. M. v. Mil. E. v. d. Most. o. H. Meer man, A. Overgoor, 24. Putters, M. J. Robberegt, C. J. G. Smit, L. D. Troost Burghourit, N. v. d. Velden, C. H. M. Sebel en Jf. M. J. Vroon en de heren: J. H. M- Blom. J. P. Brounts, B. A. v. d. Berg, H. L. Baartmans. A. J. Blanker. F B. Berger, M. Baanvinger. C. A. v. Deyk; P. J. v. Deventer. P, Engelage. J. F. W. Entrop, M. J. v. d. Elzen, W. G. de Groot, M. F. A v. Gelderen. F. H. Hendriksen, H. C. V. Hal. J. J. Jonas. C. C M. Kalmeyer. J. F. M. de Kort, G. A. Kreuger. G. Kouwenhoven. R. A. A, Kronenberg. L. F. Krabbendam. P. J. J. de Koning. E. Iitp3, J. A. Luyendijk, M. v. Lam meren, A. Moret, J. W. Meulendijk, W. Th. Meyer. A. v, NoortwJjk. C. P. Kagtzaain, P. H. Opschoor, J. J. Ozcp- bius. F, A. C. Overdijk, G. Overheut, J. C. A. Poot. J. M. Poot. D. Poot, J. C- Haymakers, A. Th. Ruygrok, J. Romeijn, F. Scy. p. Schaper. Th, A. Scholte. C. J. Stalk. J, J, v. Steen oven, J. Stuivcnberg. H. J. Syriër, G. Stroeve, J. P. v. Troost, D. H. Voort- meyer, D. W. Voulon, P, L. de Vette, J. de Vette, H. Vermeer. G. M. L. Westhuis, J. B. J. Westdijk en C. v. d. Kroon. DIVERSEN Passage-theater 8 uur; Negershow uit Senegal, c Wie thans langs de Lange Haven wandelt kart Wanneer men langs de zijde van de Keetsteeg p zich haast met voorstellen dat er vroeger zoveel komt en men. bekijkt dan de bocht aan de over- bomen langs de kaden stonden. Men moet wel tot zijde niet de pakhuizen en distilleerderijen, met op 5 s de oudere Schiedammers behoren om zich dit te de achterkant de Havenkerk, dan zal men toch trioe_ kunnen herinneren. De prachtige iepen die hier ten toegeven dat dit een heel apart brokje stads- stonden werden op sommige punten af gewisseld schoon is en..oer-Schiedams! Toch is de Lange Ha- 5 door andere boomsoorten, maar de iepen waren toch ven meer een voltooid geheel ais er bomen zullen i sterk in de meerderheid. De rampzalige iepziekte, staan. „Er wordt aan gewerkt", zou men kunnen V die ons land zo hevig heeft ontluisterd, maakte oofc zeggen. Afwachten maar! Voorlopig is de haven nog 5 5 in Schiedam vele stachto/Jers. Daarna volgde de erg kaal. De bomen zijn nog maar sprietjes, behalve houtkappen; in de tweede wereldoorlog. Het ver- dan die ene by de Appelmarkt brug, die is blijven dwijnen van de bomen langs de Lange Haven heeft staan uit de voor-oorlogse periode. Om u de oude 5 5 ons één troostprijs opgeleverd, n.l. dat men nu en- toestand nog even voor ogen te toveren, maakte ik kele belangrijke gevels beter kan zien. deze tekening. O. DeConlnck In de Prins Bernhardlaan is een loslopende hond aangetroffen, die kinderen lastig viel. Het is een grote zwarte reu, geschoren, van onbekend ras. De hond is naar het Dierente huis aan de Sint Annazusterstraat overgebracht. In Groothandelsgebouio fAdvertentie IM.) (Van een onzer verslaggevers) Autobedrijf Broedelet N.V. gaat de kleinste van de twee showrooms die het nog bezit in het Groothandels gebouw verlaten. Café- en restau rantbedrijf Engels heeft voor deze showroom, die het verst van het autobedrijf is gelegen, belangstel ling, daar deze ruimte zou kunnen worden gebruikt om er een restau rant in te vestigen. De raad van beheer van het Groot handelsgebouw, de directie van Broe delet en die van Engels zijn hier over nog in onderhandeling. Het staat nog niet definitief vast wat voor soort restaurant het zal worden. Hoewel het autobedrijf Broedelet N.V. wel uitziet naar bedrijfsruim te buiten het Groothandelsgebouw, is er voorlopig nog geen sprake van, dat het bedrijf de andere showroom die het nog in het Groothandels gebouw in gebruik heeft, zal verla ten. door behouden werd voor de reserve eerste klas. Junioren Opmerkelijke feiten toont de ont wikkeling bij het juniorwezen. De gerenommeerde sterke clubs blijken niet meer favoriet. SVV met twaalf teams in totaal, waarvan slechts twee A-elftallen is zelfs 'heel slecht bedeeld. Tweedeklasser Excelsior *20 heeft de grootste juniorenafdeling met 24 teams. Hermes DVS volgt met twintig teams, SVV heeft twaalf teams, De grote uitbreiding kwam bij de kleine clubs die er vrijwel alle in slaagden juniorenafdelingen op te richten. Hier wordt het belang van een goede „eigen kweek" ingezien. HBSS blijft nog de grootste afdeling na „de grote drie", nl. met acht elf tallen. Dan volgen DHS en PPSC met zes elftallen, vijf teams had SVDPW, Martinit. SFC en Schiedam beschikken over vier jeugdelftallen, Drie teams hehben DRZ, Ursus cn Wilton Fyenoordl Demos en GTB hadden ieder een C- en een B -elftal. Helaas moesten DRZ AWF A, SVDPW A, SVPW B2 en HBSS C5 worden teruggetrokken. Uit villa in Overschie 20 5TUKS F1«- (Van een onzer verslaggevers) Inbrekers hebben uit de villa van een Griekse reder aan de Rotterdam se Rijweg in Overschie voor een waarde van f 15.000 aan gouden sie raden, zoals ringen, armbanden en horloges gestolen. Ze namen ook nog wat buitenlands geld mee. De inbraak werd deze week ont dekt, toen de familie terugkeerde van een reisje van enkele dagen. De onbekenden zijn de villa aan de ach terzijde binnengedrongen. De recher che van het bureau Oostervantstraat heeft de zaak in onderzoek. andere Pia. Een Pia, die het kennt TTh lijk. naar baar zin kreeg en steec alfl il00n uitgelatener werd. Dit gevoel leefd J. VW Z|J ujt in het heel dwaas vertale 7 f* van enige Engelse nummers. Het Wc CïT\ fi 1*00 T heerlijk de pianiste-zangeres op dez KJ IJ Ui KsKs f manier bezig te.zien, maar voor; aok bezig te horen. De Catalaanse dansgroep „Centro Cultural de Santiago" uit Barcelona treedt zaterdagavond 12 augustus in het openluchttheater „Dijkzigt" op met een programma van Spaanse volksdansen en volksliederen. Het ensemble brengt dansen uit Valen cia, Mallorca, de Canarische Eilan den, Andalusie en Catalonië, uitge voerd in de originele kostumering. Fotografie Belfilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. .van Vuüren,Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vu uren. Hoogstraat 106 tele foon 6 37 20.In één dag ge reed. Simon de "Wit N.V. heeft in enige van haar filialen te Rotterdam en Schiedam plaats voor een flinke LEERLING-VERKOOPSTER (15—17 jaar). Goed loon, 5-daagse werkweek (behoudens enige weken). Prettige afwisselende werk kring. Zomervakantie van dit jaar kan wor den geregeld. Persoonlijk aanmelden bij de chefs van de filialen Burg. Baumannlaan 244- 146 of Groenelaan 5ua te Schiedam. Er zijn vacante plaatsen voor het verrichten var administratief werk en voor de bediening van de telefoon, gecombineerd met typewerk of administratief werk. Het salaris hangt af van de verworven ervaring; 15 vakantiedagen, 4 9» vakantietoeslag, 5-daagse werkweek. Zij, die interesse hebben voor AFWISSELEND administratief werk worden1 uitgenodigd hun sollicitatiebrief, met opgave van ervaring te zenden aan' de Directie van de Technische Bedrijven, Postbus 79, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1