Dit is de lekkerste die ik ken! VOETBAL: voor 'n deel van de clubs begint de competitie „Spirit" gaat zilveren jubileum vieren Mammoettanker kreeg neus van 76.000 kg Streven naar netheid langs de Noordvest Machinist overleden Grote turn- demonstratie koeriersters SGHIEDAMSE MEUBELBEURS Uit Excelsior voortgekomen Hockeytoernooi en feestdag Schip wordt 18 september uit gedokt Nieuwe boeken in Gein. Bibliotheek Wie heeft iets verloren THEATER U kijkt U vêrgelijkt 4) koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, teL 6 86 11 GEEN FILIALEN Donderdag .31 augustus 1961 bevestigt CAPTAIN GRANT De geurige haïfzware shag,.CaptainGrant" wordt op een heel bijzondere wijze gemêleerd. U proeft het direct. U. ruikt het direct. Een pracht-shag! U herkent Captain Grant, waar U ook bent, aan het milde aroma van 's werelds fijnste tabakken. die lekkere shag in de handige platte dogs 95 cent Spaar' de plaatjes voor het interessante Schepenalbum „Van Stoom tot Atoom' Bij reparatie van schip Bü de herstehverkzaamhedfefci In de machinekamer van de Griekse tanker „Athina Llvanos", die voor reparatie bij de Werf Wilton Fjjen- oord by Schiedam ligt, is gister middag de derde machinist van de tanker, de 28-jarige Griek Paulo Psihas, door nog niet verklaarde oorzaak om het leven gekomen. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bü ongeval: G.G. en GJ3., Tuin lean 80, telefoon 6 9290. Politie-aLarmntimmer: 6 4666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur, dinsdag 9.30 tot 36.30 en 19 tot 20.30 uur, woensdag 9,30 tot 16.30 uur, donderdag 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 22.30 uur, zaterdag 9.30 tot 16.30 uur. s zondags gesloten, EJL Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend maandag 19 tot 2! uur, woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 uur, vrijdag 14 tot 17 en 10 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u. BIOSCOPEN Passage, Alleen. 2 uur: „Een stem in de mist" Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Moulin Rouge". DIVERSEN Passage-theater, 8 uur, Dorus-show. Grote Markt, 9 uur, Harmonie. Tap kamer wordtbijna dertig meter hoog, daarin komt een lift voor het personeel. De totale inhoud van de ladingstanks zal 3.605.000 kubieke voet 2ijn en de proef tocht snelheid wordt 17,5 knopen bij een vermogen van 26.500 pk. Gigantische getallen! Honderden arbeiders zijn sinds vo rig jaar de kiel werd gelegd op 16 augustus i960 dag en nacht bezig geweesf. aan de bouw van het dok en het schip. Woensdag werd de neus aan de tanker bevestigd. Na het uitdokken begint men bij Verolme aan de bouw van een nog groter schip: een supertanker met een draagvermogen van 86.000 ton, waarvan de Esso e» <wee heeft be steld. grote R.K. „moeder"-vereniging Ex celsior. Daar werd dus in 1936 een eigen hockey-afdeling opgericht met de heer A. H, P. M, Jocker als eer ste voorzitter. Er waren aanvanke lijk nog al wat moeilijkheden, te overwinnen, maar Spirit kwam tot bloei tot de oorlog een domper zette. Kort na de bevrijding, in 1046 maakte de hockey-afdeling zich los van Excelsior en koos zich op 7 okto ber, dus ongeveer vijftien jaar gele- den de naam Spirit. Hier mag met ere de heer M. A. A. de Jong ge noemd worden die tien jaar lang op voortreffelijke wijze Spirit als voor zitter heeft geleid en die nu ere voorzitter van de club is. Een zeer bijzonder jaar was ook' 1956 omdat toen de twee fraaie vel den in het Sportpark Thurlede be trokken werden. Een ongekende weelde, want tevoren werd samen met Asvion op één veld in de Bos- hoek gespeeld en nu kreeg men de beschikking over twee velden. De keerzijde is echter dat de financiële consequenties van de overgang nog al zwaar drukken op deze club van hoofdzakelijk jonge leden, geleid door eveneens jonge bestuursleden. Maar met jeugdig enthousiasme is gewerkt aan dit zilveren jubileum en wie de spirit van Spirit kent, is er van overtuigd dat het een dave rend jubileumfeest zal worden. Be R.K. Hockey Club „Spirit" gaat In de komende weken opgewekt het vijfentwintigjarig bestaan vieren, waarvoor drie dagen zijn uitgetrok ken. Op zondag 3 september wordt op de eigen terreinen In het Sport park Thurlede een jubileum-toer nooi gehouden, waaraan de eerste teams, zowel van dames als heren zullen deelnemen van Ring Pass uit Delft en Leonidas cn Aeolus uit Rot terdam. De elftallen spelen daarbü een halve competitie met als inzet de Jan van de Berg-beker. De feesteljfkp viering van het jubi leum heeft plaats op zondag 10 sep tember, Na de Hoogmis in de bükerk van St. Jan de Doper in Nïeuwland, zal In De Rank te Kethel een heel korte buitengewone vergadering worden gehouden, die gevolgd wordt door een receptie van 12 tot 2 uur, Daarop volgt voor leden en oud leden een diner-aansant, eveneens in De Rank, waarna de jubileum-dag wordt besloten met een cabaret- en dansavond In Musis Sacrum. De junioren komen op zondag 17 september aan bod met een groot opgezette vüfkamp met prijzen. „Spirit" heeft alle reden om het zilveren-jubileum opgewekt te vie ren want deze hockeyclub, hoewel niet groot wat het ledental betreft, kent een opgewekt en bloeiend ver enigingsleven, dat zeker niet alleen tot de hockey-velden beperkt is ge bleven. Er spelen elf Spirit-elftallen in de K-N.H.B.-competitie en wel vier heren-, drie dames- en vier junioren-teams. Heren 1 is in 1953 tot de promotie-klasse doorgedron gen en heeft zich daar kunnen hand haven, terwijl dames I in de tweede klasse speelt. Zoals het bij vrijwel alle sportver enigingen in. Schiedam het geval is, is ook Spirit voortgekomen" uit de Woensdagmiddag hebben vier to- renkranen de mammoettanker van 73-VOO. ton, die bij Verolme op Ro zenburg wordt gebouwd, zijn 76.000 kg. zware neus gegeven. De meer dan 260 meter lange en 34 meter brede oliereus zal een hoeveelheid van JO5.OOC.OO0 liter aardolie kun nen ucruo eren. De gigantische Esso-tanker, hel grootste schip dal ooit in Nederland is gebouw, zaï maandag 18 septem ber op de werf van Verolme te Ro zenburg aan haar element worden toevertrouwd. Dan namelük wordt tüclens een plechtige byeenkomst voor de eerste keer water in liet grote betonnen dok gepompt een ceremonie, die overeenkomt met de tewaterlating van een helling en als het weer het even toelaat gaan ook de dokdeureu open. De gebruikelijke doop zal ditmaal niet plaats hebben als het schip los is van de stoppingshlokken, en dus drijft, maar worden uitgesteld tot de officiële overdracht in februari. De Esso heeft namelijk de naam voor haar nieuwste aanwinst nog niet de finitief bepaald. Wél zal een andere symbolische handeling geschieden. De Esso-tanker wordt een gevaar te met een lengte van 260,80 meter, een grootste breedte van 34,29 meter (even breed als de lengte van een middelgrote coastereen holte van 10,05 meter on een geladen diep gang van 14,28 meter. De machine- GEBOREN: Lucas, z.v. L. Mieloo en C. L. van der Linden; Joanine, d.v. W. L. Bastian en E. Vaas; An gela R. B,. d.v. E. B. Dijkman en G. G. A. E. Wagener. OVERLEDEN: J. Post, 59 jr., echtg. van D. Smit. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9-12.30 uur en tussen 2-6 uur. Ring met sleutels: damesrokje. Te bevragen bij de vinders: Klnderbril, Opschoor. Parkweg 84: sleutel, H. v. Giesen, Hargsingel 15. Kethel: zetlmes. HoutmanP/a Gem. Werker», Korte Ha ven; ceintuur van plastiejas, B. Karre- man. Morsestraat 23B; baddoek met zwembroekjes, M. de Wolf. Rijnstraat 32; baby schoentjes. J. Klop, Ploegstr. 18: tricot dames badpak, T. Kreugcr, Brugmanstraat 1B; mohair vestje, G. P. v.d. Nagel, Noordeinde 12; dames blouse en baby hemdje, mevr. Zeven bergen, Mariastraafc 58B; blauwe zwem broek met handdoek, den Hollander, Jan Oudegeeststraat 116: radio. N. de Wolf. Voomeschestraat 9a; plastic pop. H. Colling, Brugmanstraat 22a; auto- step. Hap. Krowinkel, post Kethel: plastic emmertje en schepje, B. Eys- bergen, Iepenaan 10. Kethel; kinder portemonnee met inhoud, J. den Rou ting, Rotterdamsedijk 26; damesporte monnee met inhoud, p. v.d. Velden. St. Lidulnastraat 47b; aktetas, Meester Nw. Maasstraat 100: portemonnee, met inhoud, mej. J. Hille, v. Oldenbame- veltstraat 1; portemonnee met inhoud, mej. Pranger, Geervlietsestraat 32; por temonnee met inhoud, mevr. Biezen, Ruys de Berenbroucklaan 10: lederen tas met inhoud, v.d. Water. Hoogstraat 129; ring met medaillon, C. Pistoor- vondellaan 39a; geldsbedrag, K. v.d. Linden, v. Hogendorpstraat IÖ; gelds bedrag, v. Trier, Warande 182. Zaterdagvoetbal HOOGSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 63808 1 TOT EN MET 7 SEPTEMBER 1961 AVONDvoorstellingen: dagelijks 19 eh 21.15 uur .„BUITEN DE WET" EDDIE CONSTANTINE Welk lot wacht hen, leven of dood? Stanöaardfibn 18 jaar f Advertentie LM.) PANTALON? Do Broekenspecialist HOOGSTRAAT 86 TELEF. 689 81 MIDDAGvoorstellingcn: dag, 14, zond. 14 en 16.15 u. „DE ZOON VAN DE SHEIK" Spanning in het mysterieuze Egypte Standaardfilm 14 jaa De Schfedamsc gymnastiekwereld heeft grote plannen. Aan alle clubs is gevraagd te willen meewerken aan dc voorbereidingen voor een grote massale tarndag die in begin juni 1962 zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling op zaterdagmor gen wedstrijden te houden, 's mid dags een massale uitvoering met massale propagandamars. Als dit plannetje van de sectic gymnastiek van de SBLO lukt zal de Schiedam, se gymnastiekwereld, die heel sterk Is met enkele duizenden leden, op unieke wüze naar bulten treden. Er z£ een werkcomité worden gevormd met functionarissen van alle clubs, die tot meewerken bereid zün. De gymnastiekverenigingen heb ben tijdens sectievergaderingen hun klachten geuit over de slechte outil lage van de gymnastiekzalen. Het blijkt hier een kwestie van beleid te zijn. De gymnastieklokalen, ressorte ren onder het Bureau Onderwijs. Nu. hebben de leerkrachten voor de scholen niet dezelfde verlangens en eisen als de gymnastiekverenigingen. Vandaar dat er slechts een enkele brug met ongelijke leggers is, dat er lange matten ontbreken en dat de zaal in de Dwarsstraat b.v. totaal niet voldoet. Het bestuur van de SBLO heeft de goede overtuiging dat wet houder en inspecteur van Onderwijs ook rekening zullen gaan houden met de verlangens van de sport wereld. Er kan nog meer verbete ring komen omdat door de aanstel ling van nog twee M.O-leraren bij het onderwijs het toezicht op d« za len beter zal worden. gebied met louter bedrijven. Voor de bedrijven is het noodzakelijk om er fust neer te zetten omdat het expe diëren voorspoediger gaat als de auto's bij de loswal kunnen laden en lossen dan dat zij de weg versper ren als zij voor de ingangen van de bedrijven staan. De politieman zei nog dat men dc rommel van de weg wilde hebben. Het was de bedoe ling dat de auto's aan de kade zou den parkeren, maar daar bleek geen behoefte voor te bestaan. .Er is één triest ding", zei rar. Van Velzen „het is het beeld van Schiedam, er is een tekort aan ruim te". Hij toonde dat zijn cliënten om vergunning voor het huren of ge bruik van de ruimte hadden ge vraagd. Hij bestreed dat er voorra den op de loswal werden' gevormd, die als een soort opslag werden, neer gezet. De officier achtte het duide lijk Hij merkte op, dat naar zijn mening de feiten niet bewezen z«n, maar hij wilde tot een .principiële uitspraak komen om de kwestie voor het Schiedamse gemeentebe stuur gemakkelijker te maken. Daarom vroeg hij ontslag van rechtsvervolging omdat naar zijn mening een normaal gebruik van'de weg wordt gemaakt. - Schiedams Noordvest zal voorlo pig blijven zoals het sinds tiental len jaren het geval is, zo heeft de kantonrechter beslist. De Noordvest toont immers het beeld van mand flessen en kisten die op de loswal «taan. Daar hadden de bedrüven aan de Noordvest vroeger zelfs ver gunning voor verklaarde de hoofd agent T., die dit jaar proces verbaal heeft opgemaakt omdat onrechtma tig- gebruik zou zij» gemaakt van de openbare straat, „Weet u waarom de emballage er nu niet meer mag staan?" vroeg de officier mr. H. van Moo/sel, De politieman dacht dat het een beleidskwestie was van het gemeentebestuur, er is een streven de Noordvest meer aanzien te ge ven en daarin past niet het beeld van i 'de ryen mandflessen op de kelen langs de waterkant. De bedrijven Herman. Jansen, dis tillateurs; Pompfontijne N/V. en de machinefabriek Hattem Zn.- ston den woensdag terechtwegens het verkeerd gebruik van de loswal. Als verdediger voor de firma Herman Jansen verklaarde mr. A. F. A. van Velzen dat het plaatsen van de ma terialen al in de historie is gedaan. Herman Jansen doet het al 150 jam-. De'Noordvest is daar een industrie- De gentleman inbreker van Parijs Alle leeftijden Diversen Vermager zonder dieet met Gracial.50 dragees 1.98. Bü apotheek'en drogist. Rotnims vergeten? Ue auto maat staat voui a klaar. Alle soorten films foto. K_ van Vuuren. Hoogs», rnai 106 Meubelen en™ }~J7 huisraad Gordijnstoffen, nieuwe des sins en niet duur, vanaf 2.95 per meter. K.E.S.-ze- gels. Plate. Grote Markt 19-21, Schiedam. REGELMATIG ADVERTEER

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1