Merels profiteerden volop van de heel natte zomer Competitiezeilwedstrijden troffen ongeschikt weer Burg. Yerveenschool viert tweede lustrum De baan moest zelfs worden ingekort Finale tennistoernooi Park Spieringshoek 1Gtü<2£- E Andere vogels zijn er vroeg door op de vlucht gedreven Boeken lezen in augustus Geref. school en belasting in gemeenteraad Capelle UITSPRAKEN VAN DE R 'DAMSE RECHTBANK 3 I ONZE VOGELS IN SEPTEMBER LEO VAN IERLAND Wedvlucht van De Postduif Transformator Raarkoopmans- trucje Eerste paal voor Centrale voor Arbeidsvoorziening Stroopwafels van SAKOR Brommer reed door na botsing Bejaarde heer aangereden Wie heeft iets verloren SCHIEDAM HEDEN INSCHRIJVING WONINGRUiL Koeriersters Woensdag 6 september 1961 We zhllen hel er allen wel over eens zjn, dal de maanden juli en augus tus niet erg zomers zyn geweest Aan norm en regen hebben we bepaald geen gebrek gehad, maar aan zon helaas wel Een en ander heeft iwitmr- lyfc ook invloed gehad op de vogels en om moor gelijk een voorbeeld te noemen, de gierzwaluwen zijn begin augustus nog enkele dagen eerder ver. trokken dan we verwacht hadden. Di! was ook wel bittere noodzaak wam er waren varmiege de regen en de wind vrijwel geen insekten uit de lucht te halen en dan ts het maar beter het vertrek wat vroeger te laten vallen Toch zijn er ook weer vogels, die er wél bij gevaren hebben door al die nattigheid. Dat zijn de merels, die tengevolge daarvan regenwormen te kust en te keur vonden, zodat ze het haast niet konden bijhouden. Een volgende dag was er weer nieuwe voorraad, zodat ze tenslotte moddervet moeten. gewc~den zijn. In ieder geval een aanzienlijke reserve met het oog op de komende wintermaanden. Men ziet op het open blik enorm veel me rels. jonge zowel als uitgekleurde exemplaren, in tuinen, op grasvelden en zelfs in de kleinste plantsoentjes midden in de stad. Een bewijs dat het hen de laatste jaren behoorlijk voor de wind is gegaan. De zangvogeltrek, die met de gier zwaluw is begonnen, heeft zich nu ook gemanifesteerd bij de verschil lende soorten mezen, In bos en park treffen we nu reeds aanzienlijk meer roezen aan dan in de afgelopen maanden. In de eerste plaats uiter aard de koolmezen en pimpelmees- jes, die met hele families tegelijk door de takken klauteren en van boom tot boom wippen. Tevens ont dekken we zwarte meesjes, die in feite echte bewoners van het naald hout zijn, doch die nu via onze con treien op weg naar hun winterkwar tieren zijn. Dikwijls veschijnen zij in troepjes van een dozijn o£ meer exemplaren en schuw zijn ze in het geheel niet. j Vlugge vliegenvangers Als het een beetje mee zit hebben we ook kans op staartmeesjes en bo vendien is het thans de tijd van de bonte vliegenvangers. Voornamelijk zijn dit jonge dieren en ook deze zijn niet erg schuw. Als we ze op onze heining zien zitten hebben we ruim schoots de gelegenheid ze van alle kanten te bekijken. Wel zijn ze erg beweeglijk, vooral als ze een Insefct in de gaten hebben. Evenals de grau we vliegenvangerdie bij ons in te- penstelUng tot de bonte, inheems is, springen ze als het ware het toekom stige prooidier achterna en keren zonder mankeren op het punt van uitgang terug. Het is alleen nooit te zien of ze raak geschoten hebben of niet, want alles gaat zo snel in zijn werk, dat het slachtoffer al lang in hun maag is verdwenen als ze weer geland zijn. IN de polder zagen we tussen de regenbuien door ODk al weer trekkende zangvogels en wel tapui- ten, uitgebroken vogels van de hei en van d&*duinkant, waarvan je niet snapt wat ze in de polder eigenlijk uitvoeren, Soms blijven ze wel een paar dagen en dat hangt wel in hoofdzaak af van de voorraad ïnsek- ten ter plaatse. Altijd zitten ze op een kluit, op een paaltje of op een andere verhoging, al is deze nog zo laag. Vermoedelijk hebben ze graag een beetje uitzicht. Zoals men weet broeden de tapuïten in heide of duin in verlaten konijnenhqlen en deze zijn er op het ogenblik meer dan voldoende, aangezien de myxomatose nog steeds zijn tol heft onder de pluimstaarten. Tapmten-„bed" Deze zomer fotografeerden wij een poortje tapuiten, die op bovenge noemde regel een uitzondering vorm den. Er lag n.l. in het Texelse duin een stapel haTd geworden balen ce ment die als een soort miniatuur- hunnebed waren opgestapeld en die kennelijk overgebleven waren van de bunkerbouw in de oorlogsjaren. Tussen de bonken cement onderling waren uiteraard flinke gaten en in een daarvanhadden onze tapuiten hun nest gebouwd. Wü' zagen ze re gelmatig met voer in de snavel op een der bovenste stukken landen. Daarna doken ze naar het «est en (Advertentie I.M.) •r_ Ttuxn YPOR vX BRILLANT LIJNBAAN 50v::';; ktcamen enige tijd later terug met een wit pakketje, uitwerpselen der jongen, in de snavel. Zo werd het nestje dus netjes schoon gehouden. Op het strand, op het slik en op opgespoten terreinen m. de polder ontmoeten we eveneens al doortrek kers, doch dit zijn geen zangvogels maar waadvogels. Deze verzamel naam zegt het reeds, dat deze vogels hoewel sommige slechts van mus grootte zijn, in water en slik wa dend hun kostje trachten op te ha len. De najaarstrek van deze vogels begint overigens reeds half juni en vooral in augustus tot in oktober ontdekken we soms hele lieirlegers van deze bijzonder vlugge vogels. OM er enkele te noemen: oeverlo pers, bontbekpleviertjes, bonto stranlopers, kleine en kleinste strandlopers, groenpootruiters, zwar te ruiters, bosruiters en zo meer. Sommige exemplaren prijken nog geheel of gedeeltelijk in het zomer kleed. Omdat deze vogels zo enorm watervlug zijn is een goede veldkij ker eigenlijk onontbeerlijk Morinel-plevier Op enkele stille plaatsen op het strand en aan het slik troepen enkele honderden vis diefjes en grote sterns samen, zoals b.v. op de Beer, ter voorbereiding van de grote reis naar de winterkwartieren. De visdiefjes vertrekken in de eerste helft van deze maand en bloc naar het zuiden, zelfs tot in Zuid-Afrika. Ze hebben dus wel eert heel lange reis voor de boeg. De grote sterns gaan, enkele weken later op reis en hebben meer de kusten van midden-Afrika al: doel. Eerstgenoemden hopen we om streeks half april weer terug te zien, terwijl de grote sterns doorgaans al in het laatst van maart verwacht kunnen worden. Vanaf de laatste dagen van augus tus tot ongeveer half september kij ken we (uitsluitend) op de Beer al tijd uit naar de monnelplevieren, Hun bakermat ligt helemaal in Lap land en aangezien zij daar vrijwel nooit mensen ontmoeten, zijn zij in het geheel niet schuw. Het is vooral deze voor vogels unieke eigenschap, die ons zo geweldig aanspreekt. Overigens zijn ze het aankijken ook dubbel en dwars waard. Ze zijn on geveer zo groot als een kievit en zij provianderen in hoofdzaak tussen al lerlei zoutminnende planten, zoals zeekraal en schorrekruid. Het schijnt dat zij zowel deze planten eten als ook de torretjes, die daarop huizen. Hun aantal is meestal niet erg groot, hoogstens tot twintig exemplaren, maar meestal veel minder. Het gek ke is bovendien, dat ze in het voor jaar nog nimmer op de terugtrek zijn waargenomen. Als we enkele dieren ontdekt heb ben, lopen we langzaam zonder over tollige bewegingen in hun richting. Ze zullen dan zeker opvliegen, doch strijken na enkele tientallen meters weer neer. Opnieuw proberen we ze voorzichtig te naderen en misschien vliegen ze wel weer weg, doch al minder ver, totdat ze tenslotte na lange tijd achtervolgd te zijn, het hoofd in de schoot leggen en zich van onze aanwezigheid verder niets meer aantrekken. Ze gaan voort met voedselzoeken soms op minder dan een meter afstand. A. de Jong. Morinel-plevier De SCV „De Postduif" nam met 333 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Eist, afstand 96 km. Gelost werd om 14 uur; eerste duif binnen 15.06.32 uur; laatste prijsduif om 15.06.32 uur. Uitslag: N. in 't Hol en Co 1 58 60 62; H. Blondé 2 11 71; 3. v. d. Beek en Co. 3 17 39 46; C. Verhaeren 4 30 81; H. van Dijk 5 24; W. v. Deursen 6 73; J, Doejaaren 7 10 12 39 22 31 33; P. v. Os en Co 8 36 48 70 (diplo ma); H. v. d. Kant en Breur 9 14 15 26 34 50; O- Bolkenbaas 13; 3. de V/aard 16 47 49 57 65 82; 3. Koffij- berg 18 79; W. v. d. Kant—Sparta 20 29; M. van Lingen 21; A. Boes 23 64; C. v. d. Grijp 25; F. Eijkenbrcek 27 72 75 83; J, Verhaal 28 37 63 68; C. van Tricht en Co, 32 45; W. Jan sen 35 40; W. Verhaeren en Co. 36; C. Paardekoper 41; L. Toutijn 42 59; J. Lips 43; G. Boon 44; H. Veltman 51 54; A. Klepe 52; A. v. d. Grijp 53; H. Vermeer en Co. 55 56; G. Meijer 61 67 76; H. Crama 66; C-Koog- je 6 974; Th. Jansen 77; A. Brokling 78; A. Karreman 80- B. en W. stellen de Raad voor *n kre diet van ƒ9.100 ter beschikking te stellen voor het plaatsen van een transformator in de "Wasserij Nici Nijman, die zich genoodzaakt ziet de elektrische installatie uit te brei den. Vrolijke kinderstemmetjes, lange lechten met extra mooie strikken en netjes gestropte dasjes. De leer lingen van de Burgemeester Ver- veensehool In Kethel vieren het tweede lustrum, 's Avonds om acht uur begon bet opgewekte feest In wükgzbouw De Rank voor kinderen van zes tot twaalf jaar. En hun ouders. Dagen van te voren hadden ze al bü hun ouders gebedeld om prijzen vcor de tombola. En met armpjes vol zijn ze terug gekomen. Maar liefst zesenzestig aardige prij zen. De tombola, het kon niet anders, werd dan ook een overweldigend succes. Maar ook het programma, dat de ou der commissie voor hen georga niseerd had. De heer J. van der Graaf, voorzit ter van de commissie, opende de avond met een overzicht van de af gelopen. tien jaren. De moderne Burg. Vcrveenschool heeft al een he le geschiedenis achter de rug. Het gehele oorspronkelijke onderwijzers team is vervangen door een nieuw. Allemaal jeugdige mensen. Stuk voor stuk zijn ze enorm trots op „hun school. Zo zelfs, dat het hoofd van de school hem zelfs aan vrienden in Limburg aanbeval. Zo trots waren ze op hun mooie gebouw, dat de fan- deren er niet in scha en, maar op pantoffeltjes in moesten binnenko men. In dit verband werd de con ciërge, de heer Van der Velde, voor de kinderen „Meester" Var, der Vel de) genoemd. Zijn gevleugelde woord, „je moet van de vloer kun nen eten", is dan ook voor hen meer dan bekend. Als extra verrassti"; bood de heer Een stadgenoot deed ter waar schuwing van het publiek, aangifte bij de politie van een listig „koop manstrucje". Voor zijn woning stopte gisteren een auto, overigens met een Nederlands nummer. Er kwam eon man uit stappen, die in het Duits een verhaal opdiste, dat hij de Firato in Amsterdam had be zocht en nu niet genoeg geld meer had om de vliegtuigpassage naar Duitsland te betalen. De onbekende bood daarop dames- en kinderkle ding te koop aan tegen een lage prijs. Als verklaring van de lage prus gaf hij op. dat de kleding ge smokkeld zou zijn. De Schiedammer ging niet in op het aanbod, maar waarschuwde de politie. GEBOREN: Harry O. z-V. A. L. A. van Steenoven en P. S. Koskmen. OVERLEDEN C. M. van Gent, 88 jr. wed. van C. A. M. Jansen; C. van der Zwet, 78 jr, echtg. van J. C. A. Koning: C. P. Trimp. 49 jr; J. C. Pannekoek 4 maanden. W. Rip namens Volksonderwijs eea prachtig schilderij voor de school aan. Voor jong èn oud verzorgde Frans van Dusschoten een heerlijk ontspan- ningsprogramma. Hij presenteerde onder meer Eddij en Jacqueline Schuijer die met enkele van hun goocheltrucs iedereen met stomheid Sloegen. Ger Lamernon wist met zijn accordeon alle kinderen aan het zin gen te krijgen. Toen de school voor het eerst zijn lessen begon werd ze overstroomd met leerlingen. Maar naarmate deze van school kwamen, werd het leer lingental steeds minder, omdat er geen nieuwe meer werden ingeschre- ven. Daardoor is het ideaal van veel onderwijzers, kleine klassen, wel be reikt. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G en GrJD., Tuin laan 80. telefoon 6 9290 Pohtie-alarmnummer: 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20J30 uur, dinsdag 9.30 tot 16.30 en 39 tot 2030 uur. woensdag 9.30 tot 1630 uur, donderdag 930 tot 1230 uur. vrddag 930 tot 1630 m 19 tot 22.30 uur, zaterdag 930 tot 1630 uur s zondags gesloten R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur. woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. donderdag 10 tot 37 uur, vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „La Fran- caise et J'amotir". Monopote, 2 uur „De zoon van de Sheik"; 7 en 9.15 uur: „Buiten de wet". DIVERSEN Opstandingskerk, 8 uur: Chr, Onder- wijsver. Bijeenkomst. Ond-Kath. kerk (Dam 28), 8 uur: Orgelconcert. Het was zondagmorgen geen uiter mate goed zeilweer toen op de Vlaar- dingse Vliet de vijfde en zesde com- petitie-zeilwedstrijden werden ge houden. Dit waren overigens de laat ste wedstrijden ran de competitie, georganiseerd door de wjs.v. DeBom- meer en DWSV (Delft). Aangezien er een laaghangende mist boven 't rus- stige water dreef en er 'n zeer zwak ke veranderlijke wind uit oostelijke Het Parktoernooi van het Tennis- Akkerman/mevr. A. Magnin si. me- park „Spieringshoek" is beëindigd, Bij de finales z|jn voor wat de en kel-spelen betreft de volgende win naars naar voren gekomen. In de afd, A/B warer dit de heer A. Hofman en mej. M. v. Zeyl; in de afd. C de heer Van TeeffeJen en mej. E. Zwa nenburg en in afd. D de heer Ak ker en mevr. Van Toor. De uitslagen van de finale-partijen zijn alsvolgt: Afd. A/B. Heren-enkel: halve finales A. Hofman si. J. v. d. Laan 8-6, 10-8. 3. Hoogendoom sl. G. Bernard 6-2. 9-7. Finale A. Hofman sl. S. Hoogendoorn 6-1, 6-0. Dames- enkel: halve finale mej. van Zeyl sl. mej. Legen 7-5, 3-6, 8-8; mevr. Blaisse sl. mej. de Wee 8-6, 2-6, 6-4. Finale mej, M. v. Zeyl sl. mevr, E. Blaisse 6-0, 6-4. Heren-dubbel: halve finale J. v. d. Laan/T. v. Deventer sl, W. Blaisse/J. Wijlscker 4-6, 6-4, A. Hofman/G.Bernard sl. J. Hoogendoorn/M. Jansen 7-5, 7-5. Fi nale A. Ho£raan/G. Bernard sl. J. v. d. Laan/T. v. Deventer 6-1, 8-10, 6-1. Dames dubbel: niet gespeeld. Ge- mengd-dubbel: halve finale mej. de Wee/A. Hofman sl. mevr. Blaisse/M, Jansen 6-3, 6-3; mej. Legen/G, Ber nard sl mevr. van Zeyl/J. Hoogen doorn 5-7, 6-2, 6-3. Fmale mej. de Wee/A. Hofman sl. mej. Legen/G- Bernard 6-1, 6-0. Afd. C. Heren-enkel: halve finale Van Teeffelen sl. H. Sigterman 6-3, 6-4; H. Bos sl. N. Spitshoven 8-3, 6-1. Fmale Van Teeffelen sL H. Bos 6-3, 6-1. Dames-enkel: halve finale mej. E, Zwanenburg sl. mej. Akker man 6-1, 4-6, 6-1; mevr. E. de Vos sl, mevr. T. Broere 4-6, 6-3, 6-2. Fi nale mej. E. Zwanenburg sl. mevr. E. de Vos 6-4, 6-4, Heren dubbel halve fmale C. Russeler/H. Wiecke sl. C. v. Damme/Spitshoven 6-4, 1-6, 10-8; H. Bos/W. de Vos sl. Stal/Hel- mig 6-2, 6-0. Finale C. Ruseler/H. Wiecke sl. H. Bos/W. de Vos 8-6, 3-6, 6-0. Dames-dubbel: halve finale mej. BU de Gein. Openbare Leeszaal en Bibliotheek zijn alle filialen mee gerekend In de maand augustus 17.692 boeken uitgeleend, wat vrijwel gelük is aan het aantal in augustus vorig jaar Tenminste, wanneer de 34G boeken die door het correspon dentschap Maasdjjk, dat per 1 ja nuari 'G1 Is opgeheven, niet meege rekend worden. Merkwaardig is, dat terwijl het aantal uitgeleende kin derboeken vergeleken met vorig Jaar vrijwel gelijk bleef, het aan- a] romans zeer beduidend Is ge daald, terwijl de belangstelling voor de studie-boeken aanmerkelijk steeg. De trek naar de centrale biblio theek is beduidend groter geworden, n.l, 7.517 uitleningen tegen 6.591 vo rig jaar, maar dat ging ten koste van de filialen. Alleen dc jeugdafde ling zag in de slechte zomermaand augustus een grotere toeloop dan vorig jaar, n.l. 1.829 uitleningen te gen 1.521 vorig jaar. Het filiaal aan bet Dr. Wibautplein in Nieuwtand bleef veruit het sterksta filiaal. Het boekenbezit was afgelopen maand 700 boeken groter dan vorig jaar, maar het aantal houders van leeskaarten bleek 200 kleiner te zijn geworden. Bennekom/mevr. de Kreek 6-2, 3-6, 6-4; mevr. Nesse/mevr. Zoe- teman sl. mevr. de Vos/mcj. P. Ru seier 7-9, 6-2, 6-0- Finale mej. Ak kerman/mevr. Magnin sL mevr. Nes se/mevr. Zoeteman 6-2, 6-4. Ge mengd dubbel: halve finale mevr. Broere/G. Heimig sl. mevr. Timmer/ J. de Jong 3-6, 6-4, 6-2; mej. Zwa nenburg/N. Spitshovensl. mej, Ak- kerman/H. Bos 8-6. 6-1. Finale mej. Zwanenburg/N. Spitshoven sl. mevr. Briere/Helmig 5-7, 8-6, 6-2. Afd D, Heren-enkel: halve finale Akkerman sl. Verschoor G-3, 6-1; Verzijden sl. Roosendaal 6-1, 6-2. Fmale Akkerman sl. Verzijden 6-1, 6-3. Dames-enkel: halve fmale mevr. v. Toor sl. mej. G. Mak 6-3, 6-2; mej. Figee sl mevr. Engelsman 6-4, 6-3. Finale mevr. v. Toor sl. mej. Fi gee 6-3, 6-3. Dames-dubbel: halve- finale mej. Aaldijk/mej. G. Mak sl, mevr. Stevens/mevr. Labrijn 6-2, 6-1; mevr. v. Toor/mevr. Engelsman sl. mevr. van Rooyen/mevr. Segers 6-1, 6-0. Finale mevr. v. Toor/mevr. En gelsman sl. mej. Aaldijk/mej. Mak 6-3, 2-6, 6-0. Heren-dubbel: halve finale J. de Kruis/J. v. (Tilburg sl. Klarenbeek/Metaal 6-2, 3-6, 6-3; Ak kerman/Verzijden Sl. Van Rooyen/ Seger 6-0, 6-0. Finale Akkerman/ Verzijden sl. J. de Kruis/J. v. Til burg 6-1, 6-1. {Van onze correspondent) CAPELLE AJD. IJSSEL De gemeenteraad van CapeUe a.d. IJssel heeft zich in haar vergadering van maandagavond uitvoerig bezig ge houden met twee voorstellen, waar over nogal wat verschil van mening bleek te bestaan: goedkeuring van de aanvrage tot stichting van een gereformeerde (vrijgemaakte) lage re school en verhoging van de riool- en straatbelasting. Het eerste voorstel werd met tien stemmen aanvaard. Twee raadsleden die de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van het besluit niet durf den te aanvaarden, verlieten bij de stemming de vergadering. Ook de meeste voorstemmer', die zich slechts aan de wettelijke bepalingen wilden houden, bleken echter wei nig enthousiast. Voor de stichting van een dric- klassige bijzondere lagere school voor gewoon lager onderwijs in een nieuwe wijk van Capelle had de Vereniging tot bevordering van Ge ref. (vrijgemaakt) onderwijs 59 gel dige handtekeningen van ouders der adspirantleerlingen verzameld. Een groot deel van de leerlingen bleek echter in omliggende plaatsen te wonen in Krimpen, Ouderkerk, Rot terdam en zelfs in Gouda en Wad- dinxveen. Over het voorstel tot verhoging van de riool- en straatbelasting merkte het raadslid A. van Duist (C. H.) op, dat deze verhoging mede een gevolg was van de samenwer king met Rotterdam, waarvoor Ca pelle een groot aantal woningen bouwt. Een voorstel van de C.H.- fractie om ook bij de nieuwe ver ordening een differentiatie van de belasting volgens een bepaalde clas sificatie va de wegen toe te passen, werd verworpen. Het voorstel van B. en V/. werd tenslotte aanvaard. Aan het slot van de vergadering heeft burgemeester J. van Dijk het scheidend A. R. raadslid, de heer B. Koekkoek, die tot hoofd van een christelijke school in Naaldwijk xs benoemd, toegesproken. De heer Koekkoek wordt In de raad opge volgd door de heer H. P. den Hol lander. Maandag 11 september om half twaalf 's morgens zal burgemeester mr. G. E. van Walsum de eerste paal slaan voor het nieuwe gebouw van de Centrale voor Arbeidsvoor ziening aan de Westzeedijk. De decaan van de nevenfacuLteit der Stichting Klinisch Hoger On derwijs, prof. dr. H. J. Flieringa, brengt woensdag 20 september des middags om half vier In. de aula van de Nederlandse Economische Hoogeschool aan de Pieter de Hoochweg 122 in een openbare vergadering verslag uit van de lotgevallen der stichting in het af gelopen studiejaar. Vervolgens zal hij het decanaat overdragen aan zijn opvolger, prof. dr, E. H. Her mans, Volgende week, van 11 tot en met 16 september start de SAKOR, de samenwerkende Kinderbescherming Organisaties, in Schiedam weer met de unieke stroqpwafel-aktie. Enige honderden jongelui zullen uitzwef- men om de bekende zakjes, met elk twee Goudse stroopwafels, voor 25 cent te koop aan te bieden. Gehoopt wordt dat de jongelui handen tekort zuilen hebben om het lekkers aan de man of vrouw le brengen. Nog steeds kampen bij de SAKOR aangesloten verenigingen met het nijpende probleem dc middelen te vinden om voor 55.000 kinderen van alle gezindten een goede toekomst te scheppen. Natuurlijk helpt de overheid met een subsidie, doch de ze is onvoldoende voor het wel zeer omvangrijke werk. Om maar een voorbeeld te noe men: de nazorg. Uw kinderen kun nen na verlaten van de ouderlijke woning bij moeilijkheden van elke aard, zich wenden tot de ouders. Maar de aan SAKOR toevertrouwde kinderen hebben bü de eerste wan kele schreden in de maatschappij raad en vooral hulp nodig van de verenigingen. Dit schept weer grote financiële problemen, die U kunt op lossen door de actie te steunen. Of door een bijdrage te sorten op giro 564210 ton name van Stichting Sa- kor te Utrecht. richting waaide, kon het gebeuren dat sommige zeilers een prlvé-wlndje in de zeilen kregen, terwijl anderen niet zo gelukkig waren en een stukje achter het veld kwamen te liggen. Arie Harms lag met zijn Vrijheid aanvankelijk op de derde plaats. Zijn achterstand op de koploper bedroeg minstens een straatlengte, maar in dc laatste ronde wist hij deze achter stand te overbruggen om daarna di rect door te gaan en met een. grote voorsprong te eindigen. Dit was maar eén van de vele verrassingen, die de ze wedstrijd kenmerkte. De start en de finish lagen bij het Bommeer en er dienden twee ron den te worden gezeild. Na emge tijd viel de wind geheel weg, waardoor dc wedstrijdcommissie was genood zaakt de middagstart een uur later te stellen en tevens werd besloten de baan met één ronde in te korten. In de Vrijheidsklasae zagen we een bekende terug, dat was de heer Brinkman met zijn zelf gebouwd jachtje. HU smaakte het genoegen beslag te kunnen leggen op de eerste plaats. Arle Harms die 's morgens in deze klasse had meegezeild en daar als eerste eindigde, stapte *s middags over in de Finn-jol en behaalde hier dc tweede plaats. In de zestien vier kante meter klasse zette C. TermUn zich schrap cn finishte tweemaal als eerste. En dat was zeker wel ver diend voor deze zeiler, die nooit een wedstrijd overslaat! In dc O-jollen ging de strijd voor namelijk tussen Co Groot, P. den En gelsman en W. van Dijk. Laatstge noemde kwam hier als beste uit de bus. In de ochtend-wedstrijden had hij echter een voorsprong van een paar honderd meter verloren zien gaan, waardoor toen P. den Engels man met een fraaie voorsprong ein digde en Van Dijk maar net op het Doordat een bromfietser op de prof. Kamerlingh Onnesiaan zonder een teken te geven naar links de Frankünstraat insloeg kwam hij in botsing met een scooter. De berij der van de scooter, de musicus R. E. v. d. L., kwam te vallen, waardoor hij enkele schaafwonden opliep, ter wijl de scooter vrij ernstig werd be schadigd. Maar de bromfietser reed, na even opgekeken te hebben, rustig door. De heer v. d. L. werd ter plaat se verbonden door de verplegers van de G.G. en G.D. nippertje tweede werd, want Co Groot liep toen zienderogen In. In de middagwedstrijd ging het duel voornamelijk tussen v. Dijk en Groot. Eerstgenoemde liet zich echter niet verschalken en ging als eerste door de finish, ge volgd door Groot en Den Engels man, terwijl de vierde plaats in beslag werd genomen door Bob de Waard. Bij de Valkenklasse B. werd C. Post met San Pedro één en twee. Van Aperen had 's mor gens pech gehad, waard jor hij toen dc vierde plaats bezette, 's Middags ging het beter en be haalde hij de eerste plaats, waar door hij m het algemeen klasse ment op de tweede plaats kwam. Bij de Valken A behaalde L. Hahn beide malen de eerste plaats. W. Meij- boom legde beslag op de tweede plaats door éénmaal als vierde en éénmaal als tweede te finishen. Na afloop van de wedstrijden, bij het uitreiken van de prijzen, vond de voorzitter van DWSV dat deze zeil- toch zeker succesvol genoemd kon worden, vooral ook omdat er slechts één protest was aangetekend. Zondag 10 september vinden de teamwedstrijden van de Valkenwed strijd plaats om de mr. Heusdemvis- sclprijs. De uitslagen van de zondag gehou den wedstrijden zijn als volgt: Gem klasse: B. Struyk. N.N. 1 1 K. BIcnk. Triumph 3 8 5 W. van Veisen. FeronJa 2 3 5 H. van Beek. Schoffie 5 4 9 H Brouwer. Twirke 4 5 9 E. Bottenberg, Murene 6 6 32 Jeugdklassc; M. Polderman, Astra W. Abcouwer. N N. B v. d. Hoeven, N.N. Kleine BJVL: W. van Rijn, Sam-Sam L. Lamvairs. Merk-waardig Vrybeidsklasse: W. Brinkman, NN L, Wlliemsteyn, Smient P. van Leusden, Sperwer C. Odljk. N.N. AHarms, Waterwitch L. Vermeulen, d'Artagnan M, van Leeuwen. Flying Fish G. Vermeer, Vento 16 m2 klasse: C. Tcrmyn, Cinderella H. Bezemer, Phoenix 4 R. Bergman, Methusaïera B. Hoevenaar, Argo W. Bruikman. Reepie S. Noordam, Black Gull C. Freen, Ramos Fm n-Jollen: W. Kok, Bkrbl I! 1 J. Hoevenaar. Finnlg Ding 2 A. Harms, Mickey Finn 6 S. dc Waard, Never Mind 3 H. Kok. Wosltje 4 O-Jollen: W, van Dijk, Saltash 2 P. d. Engelsman, de Kuyltmburgh 1 C Groot, Triton 3 R. de Waard, Tromp 4 mej. C, Brinkman N.N. D. Berkhout, Ideaal G. van Tienen. Sea-Maid Valken B: C. Post, San Pedro J, van Aperen. Zenith K. Buisman. Hiiondelle G. Vermeer. Aeolus A. van Lit, Superior P. van Drlel, Folcao Valken A: L. Hahn, Woelwater W. Meijboom, Sirene M. Benjert, Eland W. Bouwman, Onrust L. \'an Gaulcn jr., Marleen le Startprijs: W. van Dijk 1.- sec.: 2e Startprys; P. den Engelsman 12 sec. 1 1 1 10 11 10 3 13 7 6 13 S 7 13 1 1 2 2 2 4 5 4 9 4 6 10 6 5 11 10 3 13 3 10 13 5 5 10 7 6 13 6 10 16 5 11 De 82-jarige heer D. d. L. uit de St.-Liduinastraat is gistermiddag om streeks 5 uur, toen hij het rijwielpad van de Burg. Knappertlaan overstak zonder uit te kijken, aangereden door de 17-jarige bromfietsrijder M.A. O. Bij de botsing zijn beiden gevallen. De bejaarde heer kreeg een. lichte hersenschudding en een wond aan het hoofd, terwijl de bromfietser er met een paar schaafwonden afkwam. De bromfiets werd licht beschadigd Te bevragen aan het Hoofdbu reau van Politie te Schiedam tussen 9-1230 uur en 2-6 uur. armbandje; kinderschoentje; auto- step. Te bevragen bij de vmders: 1 paar herenhandschoenen, Scboones, Ma- thenesserdijk 99, Rotterdam; speel popje. St. Gasthuis, B. K. Laan, ka mer 38; autostep, Damen, Geervliet- straat 15; 1 paar rolschaatsen, D. Smit, Sav. Lohmanlaan 106; dames portemonnee met inhoud, F. Schel, Damlaan 49/7; aktentas met inhoud, Duijser, Carthesiusstraat 9 b; overall, P. Tem, Prof. Aalberselaan 93; da- mesvest, mevr. Spithoven, Kortiand- straat 36a; gymnastiekpakje, Mijn- heere, Viaardingerdijk 347; dames- vest, Oerlemans, v. d. Werffstraat 170, Vlaardingen; zijden sjaal, v. Dijk B.K. Laan I91a; fietspomp, J. Goed hart, Hoofdstraat 18; hondenriempje. J.* v. Tilburg. Nw. Maasstraat 50; kentekenplaat, W. Aalsma, Kersen- laan 9. Kethel; herenpolshorloge, J. de Regt, Dirk van Wassenaarstraat 19a, na 18.00 uur; étui met sleutels, G. Offerman, Bosboomlaan 10 c: da mesvulpen, J. v. Geene, Anth. Muys- straat 18; bril, mevr. Sierat, New- tonstraat 52: aansteker, W. Aalsma, Kersenlaan 9. Kethel; herenbril, C. Martijnse, Fahrenheitstraat 17 b; ring met sleutels, Boas, v. Heuven Goedhartstraat 126. (Van een onzer verslaggevers) De 23-jarige verpleegster M. van R„ die 31 mei in het Dükzigt-zieken- hufs een bedrag van ƒ125 stal van 'n patiënte, die net was binnengebracht en haar bezittingen had afgege\cti, Is gistermorgen door de Rotterdamse rechtbank conform de cis veroor deeld tot acht maanden gevange nisstraf met aftrek, De 38-jarige zeeman M., die 18 juni van dit jaar in een bar op Ka- tendrecht een bezoeker met een grote dolk ernstig verwondde, is door de rechtbank veroordeeld tot tien maan den onvoorwaardelijke gevangenis straf met aftrek. Sr waren zeven maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf met af trek tegen hem geëist. Het lemmet van de dolk doorboor- de een rib en raakte ook de lever van het slachtoffer, dat twaalf dagen in het ziekenhuis had moeten door brengen en later nog een maand rust moest houden. Dc rechtbank veroordeelde de 31-jarige recidivist S. van K. tot één jaar en negen maanden gevangenis straf. Er was twee jaar tegen hem ge bist. Op 28 mei werd Van K. op heter daad betrapt, toen hij inbrak in da kantine van de veiling. Verdachte kwam enkele maanden tevoren op vrye voeten, nadat hij een straf van één jaar en negen maanden had uit gezeten. Bij de inbraak in de kantine van de veiling stond hy op bet punt zich uit de voeten te maken met een grote voorraad sigaren en sigaretten. Dansschool A. Schilperoord Aanvang september Kembrandtïaan 105 A - Telefoon 6 73 38 I formule I aanbouwmeubelen W0MINGINRICHTING'BROERSVEST 64-66 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij u onze oprechte dank voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het overlijden van onze man, va. der, behuwd- en grootvader, zwager en oom de heer LAMBERTUS BLIEKENDAAL Uit allernaam J. P. Bliekendaal- Meerman Schiedam, 6 sept. 1961 Nieuwe Haven 305. Aangeboden: vier-kamerflat in Nieuwland. Gevraagd: ruime woning op goede stand, minstens vier slaap kamers. Cort, v. d. Linden- laan 55. Rijwielen en" bromfietsen Te koop: Puch bromfiets, als nieuw. Burg. v. Haarenlaan 1394, Spieringhoekflat, telef. 6 50 97. -s—^j MeuFêfèn ei»'' X-Jf huisraad Slaap meubelen, 80 tot 130 br. in verschillende kleuren en. K.E.S.-zegels er bij. Plate, Grote Markt 19-21, Schie dam, telefoon 6 77 62. Woningrui! Woningruil R'dam-Schïedam, Aangeboden ruime 3-kamer- woning, Huur 57,75. Ge vraagd grotere woning. Ho gere huur geen bezwaar. Brieven onder no. S 865, bur. v. d. blad. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, teL 6 67 20. In één dag gereed. Rolfllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. All* soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1