IgfM Matig begin van DHS tegen hardspelend Kranenburg Sfeervolle viering Spirit-jubileum wy&s- Kampioensploeg van ,Schiedam5 gehuldigd HONKBAL Schiedam' werd kampioen en maakt kans op promotie VOETBAL IN SCHIEDAM Prijsuitreiking tot slot van Bedrijfsvoetbalcompetitie Brand bij fa. Ossedrijver SCHIEDAM Schiedam-ADO 2 7-2 SVV 2-Schied. 2 4-3 OPENT VRIJDAG IS SEPT. 12 UUR Scheepscliefstal Matroos at een verboden bom Door jubilerende KNBB: Jan van Duyl en Eppo Hekman onderscheiden Esperanto-agendo Mej. K. van Alphen werd ere-lid SFC behaalt een mooie zege DHS-Kr.burg 1-1 Amerst. SV-SFC 0-5 Heukel.-Martin. 3-3 Ruit van automaat ingeschopt Brommer botst tegen auto Duitse zeeman breekt been Jongetje door auto aangereden WERKSTER METER0PREMER- ENCASSEERDER EEN WERKSTER Koeriersters 3 f-adio Ptiepro- 1. Hoorn |HUv. I Advertentie IM.) BEURS YOOR MODE 1 EH HUISHOUDING T Grote vreugde heeft het weekeinde de Schiedamse honkbalclubs gebracht. Onder veel spanning won bVV Z op het nippertje het tweede plaatselijke beslissingsduel van Schiedam 2. Daardoor promoveert SVV 2 naar de lan- deltike derde klasse. Voor „Schiedam" wa? dit een geLie tS JellS.e vooral na het voortref!,.-lijk spel, maar het eerste teim bracht zondag de grote vreugde. Met een 7-2 zege op ADO 2 Het „Schiedam" er in de be- filissinpwcdstriid om de eerste plaats geen twtfiel over bestaan wie de sterkste is In 3B. Schiedam 1 is kampioen. Dat geeft Schiedam recht om deel te nemen aan promotiewedstrijden met VUC en Feijenoord voor een plaats in de landelijke tweede klasse. Schiedam krijgt dus nu de kans de verloren plaats (van. vorig jaar) op vlotte wijze te heroveren. Overigens is Schiedam al verzekerd van een plaats in de landelijke derde klasse, zodat de resultaten van het afgelo pen weekeinde tot gevolg hebben dat de stad Schiedam volgend sei zoen met SW 1, SVV 2 en Schie dam 1 is vertegenwoordigd in de landelijke honkbalcompeühe. Schie dam heeft het behalen van het kam pioenschap zondagavond gevierd met een receptie in de kantine in sport park Harga. De werpers beheersten het spel. Daardoor kwam Valkerijk eerst in de vierde inning op de honken via een honkslag en het trage aangooien van Jo Tettelaar deed Valkerijk scoren. Schiedam gaf prompt het ant- wooord. Joop Tettelaar stal de hon ken waarbij hij binnenkwam op een slag van Henk Kempen. Wel sneu velde Kempen op het tweede honk, jnaar Albert Dijksman volgde op vier-wijd. Jan van Naamen sloeg hem in en Piet Tettelaar liet met een honkslag Jan van Naamen scoren. Huet met een honkslag kwam naar het tweede honk in de vijfde inning waarna hij scoorde op een fraaie honkslag van Dijksman. Deze kwam naar de vijfhoek op een opofferings slag van Van Naamen. ADO 2 zag peters naar de honken gaan, hy kwam verder na een slag van Valke rijk en het was Leeflang die Peters de loop naar de thuisplaat verschafte. (52). In de achtste inning greep Schiedam de zege doordat Piet Tette laar met een honkslag via een tik van Van Kuiven naar het derde honk kwam waarna hij scoorde op een stoobslag van Piet de Bruin. In de negende inning liet Schiedammet een aangooi naar het eerste honk Kok sneuvelen, ook Spitsbaard werd (Advertentie Ijvf.) Wij gaan door met de verkoop van najaarsstoffen, dubbel- breed, voor prijzen, die gul dens lager zijn dan normaal. Zij, die gewend zijn om prijzen van tien gutden of nog meer te betalen voor dubbelbrede stof fen. zullen verbaasd 2ijn over deze kwaliteiten, Morgen koopt U dubbelbrede japonscoffen, prachtige wollen en fibrenka kwaliteiten, w.o. tweeds, prince de galles, struc tuur en vele wollen fantasie stoffen... nü door elkaar per meter voor nog géén vier gulden. wollen Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze japon- stoffen, in een groot sortiment kleuren en dessins, kreukher- stel lend, dubbelbreed, door elkaar 409 per meter voor Cr V uitgeschakeld en toen verdween pinehbitter Van Hoven op een prachtige aangooi van Tettelaar naar het eerste honk. Het bestuur van ADO greep de bloemen om de te genstander de verdiende hulde te brengen. Werpersresultaten: Jan van Naa men (Schiedam) 12x3-slag, 4x4-wijd en 4 honkslagen tegen; Kramer (ADO) 7x3-slag, 8x4-wijd en 10 honkslagen tegen. Weer heeft routinier Haib Kooy als pinchhïtter zijn team in de slot fase langs Schiedam 2 geslagen. Het was ditmaal bijzonder spannend want hU de laatste slagbeurfc stond Schiedam met 33 voor. Het zag er dus naar uit dat er een derde be slissingswedstrijd moest worden ge speeld. Twee SW'ers waren naar de kant, Hulb Kooy had tweemaal drie slag, de laatste bal zou beslissend zyn en toen gebeurde bet voor Schie dam fatale en voor SVV wel heel gelukkige, Hulb Kooy sloeg namelijk de ba] tegen de voeten van de Schie- damwerper, daarna stuiterde de bal tot tweemaal toe langs de handen van de tweedehonkman waardoor In die periode twee SW'-ers naar het °P 43, de tyd was verstreken en SVV 2 was gepromoveerd naar de landelijke derde klasse. Zo sportlef als er is gespeeld in deze derby tus sen twee kanshebbers, zo sportief sprak de aanvoerder van het ver liezende team Dick Motenaar ten slotte zijn gelukwensen. Hij overhan digde aan Hnib Kooy c.s. fraaie bloemen. Voor SW kwam, Verhoeks na een honkslag over de plaat. Het werd 20 in de tweede inning. Toen bracht Schiedam verandering in de situatie. Adrie Schol met vier-wijd kwam verder op een stootslag van Joop Lupker en op de slag van Dick Mo lenaar werd het 2—1. Jan van der Kooy met vier-wijd en. Piet Gommel op een fout verhoogden de score tot 23. Hierna kwam Leen de Gids op de werpersplaat Ook Jan Rey- mersse wierp echter goed waarbij midvelder Jo Lupker met twee goe de vangen ondersteunde. Dick Mo lenaar kwam tot aan het derde honk in de vijfde inning en Jan Reymersse gaf hem met een honkslag de vrije looop. (2—4). Toon Goetgeluk ver kleinde daarna voor SW de achter stand. Hij kwam tot het derde honk via een opofferingsslag van Steen bergen, daarna plaatste Manus Lange een stootslag. Onooordeelkundig honklopen van Gerard Kok voor kwam Schiedamse punten in de zes de inning en met een fraaie aan gooi van Jan van. der Kooy en het uitvangen van pinchhïtter Kees van der Gaag bleef het 31 Werpersresultaten: Jan Reyniersse en Jan Osephius (Schiedam 2): 6x3- slag, 3x4-wijd en 4 honkslagen tegen; Wim Reygersberg en Leen de Gids 1(SW): Ï0x3-slag, Gx4-wijd en 4 thulshonk konden komen. SW stond I honkslagen tegen.' Onder groot gejuich zijn zondag avond de leden van de honkbalploeg van Schiedam In de kantine van de s.v. en h.v. Schiedam in Harga ont vangen. In de overvolle ruimte is daarna een receptie gehouden waar bij vele sprekers van hun vreugde over bet behaalde kampioenschap van het Schiedam-team In 3B hebben gewaagd. Als eerste feliciteerde voorzitter Jo van der Touw het team. Hij was verheugd dat de groep met wils kracht en enthousiasme zo snel de weg terug heeft kunnen vinden naar de top. Hij bracht daarvoor dank uit aan het werk van de heren Mole naar, Ebben en Kempen van de honkbalcommissie. Hij hoopte dat het team onder leiding van coach Henk Kempen ook in de komende promo tiewedstrijden succes zal hebben. Voor de KNHB sprak het lid van het hoofdbestuur, de heer A. Pisser, die vooral waardering betoonde voor het werk van de jeugdige werper Jan van Naamen, die bij een go training een belofte voor de toe komst kan zijn. Het Rayon Zuid- Holland was vertegenwoordigd door de heer A. Mazee, die de prettige samenwerking memoreerde en spe ciaal de wijd en zijd bekende gast vrijheid van Schiedam in herinnering bracht. De voorzitter van de zuster vereniging SVV, de heer E\ Smits, hoopte dat Schiedam nu weer spoe dig bij SW in de hogere regionen zal spelen. Hij achtte deze positie voor Schiedam de juiste omdat het Schiedam is geweest dat het honk bal in Schiedam introduceerde. Het damescomité bood bij monde van me vrouw Ebben een envelop met in houd voor aanschaf materialen aan. Voor de SSV, die gebruik maakt van de kantine van Schiedam, sprak de heer Chr. Jacobse, die een bloemstuk ahbood. Er waren verder tal van bloemen, geschenken en felicitaties. De voorzitter van de honkbaïcom- mïssie, de heer Dick Molenaar heeft met een vaardig woord alle woorden van lof en verdere attenties in ont vangst genomen. Daarna is tot laat een gezellig samenzijn met muziek en dansen gehouden. AHOr GEBOUW tfrn 27 Sept. A po the kers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en Apotheek Nieuwland, dr. Wi- bautplein 17. Bellen bj] ongeval: G.G. en G.D„ Tuinlaan 80. telefoon 6 92 90 PoLitie-alarmnummer: 6 46 66. Gemeentelüke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur, dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20 30 uur. woensdag 9.30 tot 16.30 uur, donderdag 930 tot 1230 uur vrijdag 9.30 tot 16 30 m 19 tot 22.30 uur. zaterdag 9 30 tot 16.30 uur s zondags gesloten BJBL Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, woensdag 14 tot 37 en 19 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 jur. vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 111 en 14 tot 17 a BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uun „Avontuur in New York". Monopole, 2 uur: „Vuurgevecht in DodgecityV'; 7 en 9.15 uur: An na Lucasta". DIVERSEN Liberty, 7.39 uur: De Verzamelaar. Ruilbeurs. Volksgebouw, 8 uur: Ned. Bond van Vogelliefhebbers. Bijeenkomst. De Noorse marconist M. B. van een schip, dat bij Wilton-Feyenoord ligt, deed aangifte van de diefstal van 480 gulden aan bankbiljetten van 10 gul den uit een portefeuille, die in een met afgesloten lade in een kast van de eveneens niet, afgesloten hut had gelegen. Bij de firma Gatellier en Co. aan de Van Cleeffstraat 16 is ingebroken, waarbij men door het inslaan van 'n ruit aan de voorzijde van het pand is binnen gekomen. Op het kantoor zijn diverse bureau's onderzocht en uit één daarvan, wordt een bedrag van 50 gulden vermist Terwijl hij smakelijk aan een zure bom zat te kluiven is de 24-jarige Schiedamse matroos J. van N. door agenten van een surveillance-auto in de kraag gegrepen, want dat nuttigen van de zure komkommer, welkome afwisseling op de tevoren genuttigde alcohol, geschiedde in de reeds afge sloten consumptietent van de heer H. v. S. op de Koemarkt, waar de ma troos zaterdagmorgen heel vroeg door het verbreken van de achter deur binnen was gekomen. Boven dien had de matroos nog 46 cent uit een lade meegepikt. Tot de drie nieuwe bondsridtters van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, die zondag werden benoemd ter gelegenheid van het gouden jubi leum van de hond, behoren de heren J. H. van Duyl te Schiedam, de grote voorvechter en ijverige secretaris van het biljartdïstrict Schiedam (omvat tende de aangesloten verenigingen te Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis) en E. Hekman te Vlaardingen, die reeds eerder voor zijn vele ver diensten voor de biljartsport benoemd werd tot lid van verdienste van het btfjartdlctrlct Schiedam. De heer Van Duyl is nog steeds de beste all-round speler van het district Schiedam. De heer Hekman, die zich onlangs uit zijn bedrijf terugfceok en bü die gelegenheid stelde nu hoopte eindelijk eens zonder zorgen zich te kunnen concentreren op het biljartspel, was altijd een van de sterkste spe lers in het district en een bijzonder gewaardeerde tegenstander. De mededeling van hun onderscheiding werd zondagavond gedaan door drs. J. J. van Vliet, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, tijdens de prijsuitreiking van het massale jubileumtoernooi, waaraan onder meer ook door de sterke cadre-speler Job van Eyk werd deelgenomen; zoals reeds eerder uitvoerig bericht, kwamen ook de „kleinste spelers in massale jubileumtoernooi (met 333 deelnemers in alle klassen) uit. Op gezellige wjjze hebben de Schie- I sportiefste elftal naar huis. De heer dam se bedrijfsvoetbalclubs zaterdag- Nieuwstraten dankte de scheidsrech- avond in Musis Sacrum met een ters voor hun goede medewerking. prijsuitreiking het seizoen besloten. Voor een feestelijk programma zorg den Los Copacabana's met vrolijke liedjes, de Melody Makers, die popu laire muziek speelden, verder het Notenkrakers Trio met een sketch en dwaze spelletjes:. De bekende CoRa- Nle's lieten als zingende zusjes hun goede repertoire horen en de muzi kale clown DoReMi bewees welk een voortreffelijke artiest hij is. Voor de conference zorgde John van Heyst. De aanvoerders van alle bedrijfs voetbalclubs die aan de competitie van de ABC hebben deelgenomen, kwamen op het podium om een beker in ontvangst te nemen. Voorzitter A. Verlinde was verheugd dat ook deze competitie op prettige wijze verlopen is Van de Commissi). voor Eijstand hebben de heren L. van Sijll en W. Nieuwstraten de ereprijzen uitge reikt. De heer L. van Sijll reikte de „De Schiedammerbeker" uit aan de kampioen van dit jaar, het team van de Schiedamse Cartonnagefabriek. De heer W. Nieuwstraten roemde het spel van de belastingambtenaren, dit team. NiVa ging met de prijs voor het Na de variété, de sketch en muziek hebben de aanwezigen in Musis Sa crum deelgenomen aan een geani meerd bal. Merkredon, la 13an de setembro klubvespero ce kino. Van Gink, i'loegstraat 19. Ni klopodos okazigi mensan gim- nastikon. La autuna tempo alvenos do vi nun vizitos niajn kunvenojn. De Sdnedamse Jazz-sociëteit is het seizoen begonnen met een straat-paradewaarbij de River side Jazz-band, op een vrachtauto geladen, zaterdagmiddag al spe lend een tocht door de stad heeft gemaakt. In een sfeervolle stemming heb ben de dames en heren van de jubi lerende r.k, hockeyclub „Spirit" het 25-jarig bestaan gevierd. Daarvoor zijn de leden zondag-naar het wijk centrum „De Rank" in Kethel ge gaan waar een drukbezochte recep tie is gehouden. Vooraf was er een ledenvergadering waarbij mej. Ka v. Alpben voor haar vele verdienstelij ke werk tot erelid Is benoemd, zy diende Spirit In het bestnur en vele commissies sinds 1941, maar ook werkte zy op het veld en in de kan tine ten bate van haar club. Het was erevoorzitter M. A. A. de Jonge, die tijdens de receptie van deze ver diensten gewaagde waarby hjj ook dank bracht aan de beer J. C. Bron- neman die als gemeentelijk ambte naar Spirit goede diensten heeft be wezen by het verkrijgen en verzor gen van de nieuwe velden fn TJmr- lede. Voor de Gemeentelijke Sportraad en de SBLO sprak de heer A de Jong, die verklaarde dat wethouder mr. P. van Bochove graag aanwe zig had willen zijn. maar drukke werkzaamheden als begroting 1962 e. d. verhinderden dat De heer De Jong maakte Spirit een compliment voor de waardige viering van het jubile um. Hij" zag daarin een bewijs dat er een goede geest heerst bij Spirit. Het is een vriendenkring. De heer De Jong meende dat het in het le ven van een sportsman zo belang rijk is dat er mensen worden ge kweekt die iets voor elkaar kunnen betekenen. Hij merkte op dat Spi rit vele contacten heeft gehad met Sportraad en SBLO. De club heeft nu een goede behuizing, wel zijn nog niet alle wensen verwezenlijkt, maar tuinarchitect J. J. Schipper heeft toegezegd de velden in goede conditie te zullen brengen. De heer De Jong schonk een envelop met in houd. Van delegaties van de senioren ont ving het bestuur eveneens een en veloppe alsmede 20 hoekvlaggen, die prompt in gebruik zullen wor den genomen volgens de belofte van voorzitter Koevermans. Junioren brachten als geschenk een leuke ma quette van een prijzenkast met de mededeling dat de prijzenkast zal worden, afgedragen. Voor de clubs aangesloten bij de Nederlandse Ka- i tholieke Sportbond in Schiedam 1 sprak de heer J. J. L. Dries terwijl I een serie afgevaardigden van deze j clubs achter hem stond. De heer Bries bood eveneens een geschenk aan waarbij hy gewaagde van het feit dat Spirit zulk een goed lid is van de katholieke sportgemeenschap. Ver- der spraken de heer Masson namens I de KNHB die een Delfts blauw bord i toezegde, de heer rector Grimberg j voor de landelijke NKS en de heer M. A. A. de Jonge, die er op aan drong niet te willen vergeten dat het de voetbalafdeling Excelsior is ge- I weest die de katholieke sportbeoe- fening heeft gebracht in Schiedam. Vele afgevaardigden boden bloemen j en gelukwensen aan. 's Avonds heeft Spirit in Musis Sacrum op genoeglijke wijze het ju bileumfeest gevierd met een caba ret-avond. De overwinningen zijn nïet talrijk by de KNVB'-ers. DHS startte Met best, het werd een matig gelijk spel 11 tegen een liard spelend Kranen burg. Ook voor Martin it werd het een puntendeling, maar het 3—3 ge lijk spel bij Heukclum mag een prestatie worden genoemd. Voor DRZ is de competitie goed begon nen. Met liefst 4—1 toonden de rood- wilten zich. sterker dan Hermandad. SFC behaalde een formidabele over winning, het werd een 50 zege op het zwakke Ammerstulse S.V. Met hard en overigens ook niet at te mooi spel hebben Kranenburg en DHS elkaar in Kethel belaagd waar bij het goede doelverdedigen van Jan Burger en het falen van de Haagse middenvoor de score van. Kranenburg laag heeft gehouden. Met windvoordeel was DHS het meest aanvallend in de aanvang, maar de uitvallen van Kranenburg waren niet ongevaarlijk. Debutant Korpel miste voor DHS een goede kans. Na een half uur schoot de rechtsbinnen van Kranenburg raak. In de tweede helft was Kranenburg met het windvoordeel het meest in de aanval. Toen ieder al meende dat het bij 0—1 zou blijven plaatste midenvoor Hans Roozen een strak ke schuiver naar het Haagse doel die via de vingertoppen van de doelman tot 1I werd. DRZ-Hermandad 4-1 Hoewel Tromp van Hermandad reeds na drie minuten langs de Schie damse verdediging trok (01) kon DRZ met goed samenspel de tegen stander al spoedig terugwijzen. De doelman van Hermandad hield lang stand tot dat G. Quwens in de vijf tiende minuut uit een vrye trap goed voorzette aan J. Molendijk die daar na een goede pass gaf aan Koos Wig mans. Deze kopte in. In de vierde minuut na rust zette O. Ouwens goed voor en Wigmam bracht de stand op 21. DRZ bleef in de val en J. Ouwens gaf daarna aan Wigmans de gelegenheid zijn hat trick te scoren. In de 26e minuut maakte DRZ er na goed samenspel door J. Ouwens 41 van. Het blauwzwarte team heeft zich met goede combinaties de sterkste getoond. In een goede stemming kwamen de SFC-ers met goed sa menspel voortdurend voor het doel van Ammerstolsc SV. Joep en Jan Offerman schoten voor rust raak, In de tweede helft scoorde Den Houting en daarna veroorzaakte het harde Ammerstol nog twee strafschoppen die door Schikhof en Schell werden benut (05). Ook Heukelum heeft het gezocht jn hard spel, maar de scheidsrechter gebruikte veelvuldig 2ijn fluit signaal. In het eerste half uur had de Schiedamse verdediging zwaar werk aan de aanvallen, van Heuke lum. Toen scoorde de middenvoor van de thuisclub. Het was daarna de linksbinnen van Heukelum die bij een val over de Schiedamse doel man zijn sleutelbeen brak. In de tiende minuut na rust schoot Heimie Post de gelijkmaker m. Vijf minu ten later had Heukelum weer een voorsprong en op fraaie wijze bracht de middenvoor de stand zelfs op In een opslagplaats van de firma Ossedrijver, groothandel in granen en zaden, olie en vetten, is zaterdag middag om vyf uur een brandje ge weest. Waarschijnlijk door broeiing is de brand ontstaan In een voorraad van 40 ton grondnotenviiezen. De brandweer onder leiding van de heer Futter heeft de smeulende zak ken naar buiten gebracht eti nat ge spoten. Aangenomen moet worden, dat ongeveer de helft van de voor raad als verloren kan worden be schouwd; de schade wordt getaxeerd op tienduizend gulden. Tegen negen uur kop de brandweer inrukken. Twee merkwaardige gevallen van ongewenste ruil De heer J. M. K. deed aangifte dat van zijn fiets, die voor de woning aan de Jan Vermeer straat had gestaan, het voorwiel ver vangen was door een ander, maar dan van veel mindere kwaliteit. En de heer J. S. uit Vlaardingen is zijn goe de bromfiets kwijt, dte hij op het SW-terrein aan de Westfrankeland- sedijk had neergezet, maar er is een andere en slechte bromfiets op het terrein achtergebleven, die toen maar door de Vlaardinger mee is genomen. Zondagmiddag omstreeks 12.15 uur hebben jongens In de Hoogstraat een ruit van een chocolade-automaat voor een winkel ingeschopt, Maar voordat zij de repen uit de automaat hadden kunnen halen is er door omwonenden ingegrepen. 3—1. Met nog tien minuten te spelen kon Martinïn tot een geslaagd offen sief komen. Eerst scoorde rechtsbui ten Toornvliet en tenslotte schoot Thijs Koppenhagen Martinit uit een voorzet van W, Bos naast Heukelum (3—3). ROTTERDAM In de Wolphaertsbochl Is zater dagnacht de 18-jarige besteller J. R. Bode uit de Crocusstraat met zijn. brommer tegen een stilstaande vrachtauto gebotst. Hij klaagde over pijn in de schouder en in de buik. De 17-jarige leerling-besteller J. F. Dammers uit de Crocusstraat, die op de duo zat, liep bij de botsing een hersenschudding en hoofdwon den op. Beiden werden naar het Bergwegziekenhuis vervoerd, Bij het voetballen, op een terrein aan de Merwehavcn heeft zondag middag de Duitse zeeman Eckhard Baasch, 25 jaar oud cn wonende te Kiel, het linker bovenbeen ge broken. Hij werd in het Haven ziekenhuis ter verpleging opge nomen, Hij was opvarende van het Duitse S.S. St, Patrick. Aan de Oldegaarde is zaterdag middag de 4-jarige Rens van Door molen uit de Melissantstraat, toen hij plotseling de rijbaan overliep, aangereden door een personenauto. Hij liep een schedelbasisfractuur en. een gebroken rechter dijbeen op. Men vervoerde hem naar het Zui derziekenhuis. IIAIUNGVANG5TBERICHTEN Binnen op 9 september: VL 153, C. Rog met 38 last cn 700 kisten verse haring; VL 16, J. Spaans met 33 last en 850 kisten; VL 78. D. van Rijn met 35 last en VL 142, F. van Schoor met 31 last en 170 kisten. Vertrokken op 9 september: VL 110, C. Roeleveld; XL 190. K. Rog en VL 114, J. Jol. fristho meubelen In teek-, p*Hn«in)«fv»n wmgtfc eftvetrtnj WOMIKOIMmCHrWG- Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst Tuinlaan 80, Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding een nette werktijden en aantal uren nader overeen te komen. Aanmelden: Tuinlaan 80. GEMEENTE SCHIEDAM Bij de Technische Bedrijven der gemeente Schiedam kan een worden geplaatst. In aanmerking komen zy, die in de leeftijdsklasse van 21 tot 40 jaar vallen, een goede gezondheid gemeten en goed met publiek kunnen omgaan. Jaarwedde ƒ3.192.in minimum en ƒ4.608.in maximum, benevens ƒ156.-— per jaar mancogeld, 5.6 Tc compensatie voor ingevolge de A.O.W. te betalen premiën, 2% huurcompensatie en 4 vakantietoeslag per jaar. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met vermel ding van behaalde diploma's, referenties die inlich tingen kunnen verstrekken, vrijetijdsbesteding, er varing en vorige werkgevers, dienen binnen één week na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de Directie van de Technische Be- dryven, Dwarsstraat 42, te Schiedam. Bij de Techn Bedrijven, der Gemeente Schiedam kan worden geplaatst: op arbeidsovereenkomst, voor het schoon houden van de kantoren Dwarsstraat 42 te Schiedam. Vijfdaagse werkweek, aantal werkuren per week 24, vóér en na kan toortijd. Soil, schrift of mondeling, Dwarsstr. 42, tel. 649 80. Personeel aangeboden Geroutineerd koasenrepara- trice. Eigen machine voor thuiswerk. Op tijd gehaald en gebracht. Brieven onder nr. 2240 bur. van dit blad. Kick Wilstra de Wondermidvoor Vlot en vol humor getekende verhalen, waarvan er 18.zijn verschenen in het bekenaa stripformaat. 0.60 per deel

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1