SI egen ploegen namen deel aan EHBO-wedstrijden Vier Mormonen verbreiden hun leer in Schiedam wttenRa schotse ruiten PHILIPS T.V. KIJKEN IN UW EIGEN HUISKAMER j oudshoorTTI Wisselbeker ging naar de Kath. Bond SVV oefent tegen De Graafschap (1-1) Koeriersters voer Studenten offeren veel op Vuurwerk in Schiedam Mevrouw Heusdens ere-presidente Feest bij SVV- supporters Naar modeshow De lace landen Aanrijding Maandag 13 november 1961 (Advertentie l.M.f KOM EVEN LANGS O F BEL II 64 40 VOOR AlLES WAT UW HUIS TOT THUIS HAAKT Profiteer van dit unieke aanbod. Stap morgen bij Oudshoorn binnen en geniet s-avonds van uw eigen tv. Wacht niet langer: de komende drie maanden zullen tv-topmaanden worden, 'n Voorbeeld? Wat denkt u van aanstaande woensdag: Meent 22-34 Telefoon II 64 40 Oversch. Dorpsstr. 12 Telefoon 41228 Rotterdam Inclusief TAFEL EN ANTENNE Apothekers-nachtdienst; Apotheek Van Westendorp. Singel 83. Bellen bij ongeval: G-G, en G.D.: Tuinlaan 80. Telefoon 6 92 80. Politie-alarmnummer: 646 66, Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 20.30 uur; dins dag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20.30 uur; woensdag 9.30 tot'16.30 uur; donderdag 9.30 tot 12.30 uur; vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 22.30 uur; zaterdags 9.30 tot 16.30 uur. *s Zondags gesloten. B.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend maartdag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17. en 19 to* 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17. en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Stedelijk Museum: Foto's van Eddy Posthuma de Boer, schilderijen van Gerard Verdijk en werk van de kinderen van de Schiedamse kunstklasse. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De Koning der Boekaniers". Monnpole, 2 uur: „Bestemming Auschwitz"; 7 en 9,15 uur: „Pa rachutisten-commando". DIVERSEN Arcade, 7,30 uur: De Verzamelaar. Ruilbeurs. Salt Lake City. Vel 5 Nederlanders weten het wel; in deze stad in de Amerikaanse staat Utah is de hoofd zetel van de Mormonen gevestigd. Maar wat dit geloof precies Inhoudt, weet slechts een enkeling in ons land. Soms hoort men dan nog de op merking: „Sail Lake City, is dat niet die plaats waar veelwijverij voorkomt?" Deze gedachte dient men echter als een mlsvatling te be- schouwe i. Sinds 1890 is de polygamie a'jeschaft. Daarvoor kwam het om zeer begrijpelijke redenen wel voor, dat een man er meer dan één vrouw op na hield. Voor 1690 kwamen er namelijk by gevechten veel mannen om het leven met het gevolg, dat er een vrouwenoverschot ontstond en deze vrouwen dienden toch onder steund ie worden. Al jaren wordt het geloof van de Mormonen ook genoemd „De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen" over de gehele wereld uitgedragen. De zendelingen, die deze taak op zich hebben geno men, zijn nog jonge studenten, die hun studie voor dit doel hebben on derbroken. Zij geven zich voor dit werk op, zij weten van te voren niet naar welk land zij zullen worden uitgezonden. Toch wordt meestal met hun afkomst rekening gehouden. Mor- monen, die Nederlandse voorvade ren hebben, oefenen hun zendings werk bijna altijd in Nederland uit. In ons land bevinden zich öp het ogenblik 160 van deze zendelingen, Vier van hen hebben hun werkter rein in Schiedam. Het zijn de 22-ja- rige vcrnon Pankratz, student in de cleetro-teehniek die hier tevens als leider optreedt; de 19-jarige Alan Ford, student in de medicijnen; de 19-jarige Roger de Bry, ook student in de medicijnen en de 23-jarige Leiand Wallwork, student aan een Technische Hogeschool. Zoals reeds eerder gezegd, zij hebben hun studie onderbroken om hun leer te verkon digen. Over het algemeen blijven zij gedurende lwee-en-ecn-half jaar in den vreemde. Hun onderhoud be kostigen zij zelf of wordt door hun familieleden op zich genomen. Ascetisch Deze jongelui, waarmee wij zater dag een geanimeerd gesprek moch ten voeren, onderscheiden zich in niets van Nederlandsers van die leef tijd, althans wat hun uiterlijk en optreden betreft. Wel hebben zij na tuurlijk een andere geestelijke in stelling, maar daarvoor zijn zij juist hierheen gekomen. Opvallend is hun volkomen ascetische levenswijze. Zij roken en drinken niet,, zelfs geen koffie cn thee en zy werken 60 uur per week. Het zijn op cn top idealis ten en 2ijn daarom overtuigd van de komst van een betere wereld. Met klem zei Vernon Pankratz ons: „In ons geloof erkennen wij zeker Christus als zoon van God en dat hij de zaligmaker is. Maar wij onderscheiden ons van ande re geloven, omdat wij cr van over tuigd zijn, dat er nog steeds apos telen en profeten voorkomen. Eén van die profeten is Joseph Smith geweest, die in 1830 het Mormo nengeloof stichtte". Naast de bijbel gehruiken de Mor monen het Boek. Mormon aJs aan vulling op hun geloof. Het is een Opgewekt poseerden uier jonge Mormonen, die hun geloof tn Schiedam gaan verkondigen voor de fotograaf. De foto werd ge- maakt by het ophaalbruggetje 1 uoor de Korenbeurs. Berg achtte dit nief te zwaar. Hij meende dat het goed was dat er enige foutjes zijn. gemaakt. Daardoor kregen deze wedstrijden juist zin omdat „we hier zijn om te leren" merkte dc arts op die daarna de prijzen heeft uitgereikt. Werd vorig maal de organiseren de EHBO-afdellng Schiedam win naar van de wisselbeker, ditmaal kon de organiserende vereniging Kath. Nat. Bond voor EHBO afde ling Schiedam St. Chrislophorus ver heugd zün. Dc B-ploeg won de wis selbeker met een eerste prijs met 96 punten. Commandant Tetteroo van de A-ploeg van de Kon. Ned. Ver. EHBO-Schiedam won de conmian- dantsprijs, bovendien won zün team de tweede pr^js; derde werd Kon. EHBO-Kethel ploeg B: 90 punten; Vierde KK-EHBO ploeg A 83 pun ten; vyfde: Kon. EHBO ploeg B 71 punten; 6. Kon. EHBO-Ketbel ploeg A 70 punten; 7. Rootle Kruis Schie dam ploeg B 69 punten; 8. Roode Kruis ploeg A 69 punten; 9. R. K. EHBO-Kethel 64 punten. Aan bet slot heeft de voorzitter van St, Christoforus de heer S, C. M, van der Klonk dank gebracht aan. de directie van de Schiedamse Car- tonnagefabriek voor het beschikbaar stellen van de kantine, hij dankte voor de medewerking van de cen trale jury gevormd door de arts W. J. Franke en de sergeant van het Roode Kruis E. Boes, voor het werk van de jury alsmede voor het werk van de leden van het Roode Kruis bij de organisatie en hij dankte de heren die als slachtoffers hebben wil len fungeren. De voorzitter meende dat deze geslaagde wedstrijden een goede bijdrage leveren tot de sfeer en tot de paraatheid van de leden. Bij de zaterdag gehouden EHBO- xoedstrijden ging het er realistisch aan toe. Met bleke gepoederde gezichten lagen de gewonden op de grond. Advenentie LM.) (Advertentie l.M.) Voor modieuze damesmantels VOOR UW AANKOOP afgeregeld. Fabrieksfouten uitgesloten. Elk horloge wordt getest en afgeregeld op onze nieuwe vibrograph type 1961. KLEDINGMAGAZIJN BROERSVEST 111 (Advertentie l.M Bij voorkeur laten wij U ad viseren door gediplomeerde horlogemakers. TIJDENS AANKOOP deskundig advies. Ook na Uw aankoop blïjveji wij belangstelling voor Uw horloge koesteren, hiertoe in staat gesteld door ons eigen, met de meest moderne apparatuur uitgerust, atelier. NA UW AANKOOP Bijzondere garantie en nazorg voor een lang leven van Uw horloge. 2 Jaar gratis verzekerd Meer dan 1000 herenpyjama's die normaal voor 8.95 verkocht worden, liggen er morgen op onze toonbanken. Zorg dat de kou U niet overvalt en koop deze He ren pyjama's, ruime modellen van sterk Twents keperflanel in moderne brede streep dessins voor nog géén zes gulden. Een felle rode gloed boven de Cor nells Drebbelstraat deed zaterdag avond enigszins aan-oudejaarsavond denken. Het licht werd dan ook door vuurwerk veroorzaakt. Vele belang stellende jongens van rond 10 jaar kwamen er op af. Sommigen van hen zijn naar het politiebureau gebracht, waar men onderzocht wie de daders waren. Öt' politie is inderdaad te we ten gefetiin'-n],, wie voor deze stunt verantw',1. ^rclWij k was. Het was een 18-jarige kok van een zeesleper, die In Cardiff uit een red dingsboot, die voor de sloep was be stemd, noodsignalen had meegeno men. In de woping van deze Rotter damse jongeman werden nog een aantal fakkels aangetroffen. H©ren' VL AARDINGEN Mevrouw Th. A. Housdens-Mans- hoit wordt op woensdag 22 novem ber geïnstalleerd als ere-prosidente van de afdeling Vlaardingen van de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers. Voor de Zakenstudickring spreekt dinsdagavond de bekende vlieger-, schrijver A. Viruly over: Vliegen... toen. nu en straks. De grote aanhang van de semi- profclub SVV, verenigd in de sup portersclub „Door Weer en Wind" heeft hot vrije weekeind sfeer gege ven met een feestavond in Musis Sacrum waar niet alleen de sup porters van de roodgroenen maar ook vele andere sportvrienden te gast waren, Een speciaal welkom werd tegen tien uur aan het eerste elftal van SW bereid. Het standaard team was naar Doetinchem geweest voor een vriendschappelijke match tegen De Graafschap (111 en re- i gelrecht uit De Achterhoek kwamen üe voetballers naar hun vrienden in Schiedam. Voorzitter J. Vorstenbos heeft als vanouds de velen toege sproken. Daarna beeft het gezelschap van Han Bakker met de revue ,,'t Is voor de bakker", die al eerder hier is vertoond, de aanwezigen geami- seerd. Het duo zingende dwazen „De Klema's" creëerde veel humor. Voor de dansmuziek zorgde het orkest j van P. K. Notenboom. Joop Schrc- der had aan de piano de vertrouw- j de goede begeleiding. j De Vrouwenbond NVV brengt woensdagmiddag een bezoek aan de modeshow van dc* Herman Framsen» stichting. De belangstellende leden moeten zich om half drie verza melen voor de ingang van zaal Har monie. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze warme flanellen Heren pyjama's, de pan talons afgewerkt met verwissel baar elastiek in de taille, in de maten tSËIü 48 r/m 56, A ff/Q voor M De personeelsvereniging „A. de Jong" organiseert op 14 november een filmavond in het. R.K. Vereni gingsgebouw. Vertoond wordt „De lage landen". Hij werd terzijde gestaan door de jeugdige Aad Bax. die de gebles seerde linksachter Jan Ris verving. In de voorhoede stond Van Bek- kum <ex-Xerxes) op de reehtsbul- tenplaats opgesteld, voor Putters, die evenwel zondag weer van de partij zal zijn. Rechtsbinnen speelde Kaak, die .als amateur geen onbekende was in de Achterhoek. Middenvoor liep Joop Herwig en de linkerwmg werd gevormd door buitenspeler Slavenburg en binnenspeler Gerrit van Pelt Voor het overige speelde de formatie in de bekendesamen stelling, De verdedigingen waren in deze oefenwedstrijd de sterkste zij. den van de teams: 1X. SCHIEDAM Te koop aangeboden Kapstokken vanaf 15.75, in geel, blauw, teak.. Keus uit 60 stuks en. KJS.S.-zegels bij Plato, Grote Markt 19-21 te Schiedam (tegenover -stad huis!. (Advertentie l.M.) Om 5.50 uur gistermiddag vond op de hoek Lange Haven—Koemarkt een' aanrijding plaats tussen twee bromfietsers. De Rotterdammer J.S. liep daarbij een hersenschudding op. Hij werd naar het Gemeentezieken huis vervoerd, maar later'is hij naar zijn woning in Rotterdam gebracht. Het ongeval gebeurde, tóen de bromfietsberijder D. v. d. H. bij het linksaf slaan de bocht afsneed. Op dat moment kwam J. S. juist van de Koemarkt afrijden, waardoor de bei de mannen frontaal met elkaar in botsing kwamen. Persona©! gevraagd Voor vlotte meisiesmantels Sportfondsenbad „Schiedam" vraagt juffrouw of meisje voor kleedzalen. Zwemmen niet vereist. Aanmelden: dinsdagavond van 19.30-20,00 uur of na tel. afspraak. Tel 6 96 00. Alléénverkoop Quick voetbalschoenen Gevraagd voor 3 ochtenden per week een nette werkster.' Mevr. v. d. Wetering, Char lotte de Bourbonstraat 21, Schiedam. Aanmelden tot 8 uur 's avojtds. KLEDINGMAGAZIJN BROERSVEST III dubbelplool.rokken in 3 kleurstellingen - maten 34.44.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1