EHBO-kringwedstrijden trokken veel publiek mohair shawls A so runott MARTINIT zet aanvoerder Schoonhoven de voet dwars ia HBSS deelt punten met CSVD (1-1) een op een feest Schijnwerpers op de Schiedamse sport S? Boys lijden hun eerste nederlaag EBiHaaM NEGEN PLOEGEN AAN HET WEEK Slachtoffers5 van ongeval5 behandeld Zaterdagvoetbal Auto op brug beschadigd Tram in brand AFD. ROTTERDAM VOETBAL IN SCHIEDAM DIIS eindelijk schotvaardig DRZ-Hoekv.H. 0-2 Pauselijke onder scheiding voor J. J. Melchers Burgemeester opent winkelcentrum Italiaanse ruiten - Schotse ruiten - rijke kieurenkeus -T| 1 koffie* blikjes) mp en J voor liegen n, on- v blikje edtuit- beer- jk ook Jen en lemelk dag te heeft ter de Maandag 20 november 1961 py een aanrijding: op een zebra- «re«dekplaats zijn een voetganger en een motorrijder zeer ernstig ge- yond. Dit ongeval heeft zich In wer kelijkheid niet voorgedaan, maar het ^ras zaterdagmiddag de opgave voor de afdelingen van de EHBO, die «sn de Schiedamse kringwedstrjj- den deelnamen. De „slachtoffers", die behandeld dienden te worden, waren leden van de Schiedamse af- i deling- De wedstrijden vonden on der het oog van een talrijk pu bliek plaats In de kantine van de N.V. Metaalbuizenfabriek „Excelsi or" De voorzitter van de kring Schie dam, de heer C. Tuitel, gaf voor de aanvang een overzicht, waardoor de deelnemers wisten waaraan z« zich te houden hadden. Voorts heet te hij de jury welkom. Dankbaar was hij de directie van Excelsior voor het belangeloos afstaan van de kantine. In het totaal hadden negen afde lingen een ploeg van drie deelne mers afgevaardigd. Deze ploegen werkten in twee afzonderlijke boxen met ieder een aparte jury, die uit artsen bestond, De ploegen, die na verloop van tijd het hoogste aantal punten in het totaal zullen hebben vergaard, mogen uitkomen in de zgn. ere-wedstrijden. De besten daar van zullen deelnemen aan de dis trictswedstrijden. Deze worden in Al- blasserdam; vermoedelijk in april, georganiseerd. Zaterdag hebben de ploegen zeer enthousiast gewerkt Maar dat nam echter met weg, dat er nogal eens een foutje werd ge maakt. Hiervan hebben de deel nemers en eveneens de belang stellenden veel kunnen leren, zodat, wanneer er zich in werke lijkheid eens een dergelijk ver keersongeval voordoet, men in de praktijk weet waaraan men zich dient tc houden. Na afloop van de wedstrijden lichtte dokter A. Q. C. Klomp na mens de jury de uitslagen toe. Hjj meende, dat de opgave toch zeker niet te moeilijk was geweest, Maar bU méénde, dat de deelnemers daar wel anders over dachten. Voorts f Advertentie l M «.*'J!geen ramen noemen... alle cïure etiketten er uit... en ga dan je gang maar voor deze speciale aanbieding" zei de fabrikant. En. dat doen wij dan ook met deze corsetten fzijsfidtrog mat veter) van 18.95, maar nu voor minder dan de halve prijs. Pracht corsetten met voorge vormde elastieken binnenband, corsetten voor zwaardere fi guren, extra verstevigd afge werkt met steungevende balei nen, koopt U nu voor nog géén negen gulden. vond hö, dat het overleg tussen de deelnemers van één ploeg wel eens te wensen overliet. Tot slat sprak de heer C. Tuitel het dank woord. Het krachtsverschil tussen de deel nemende afdelingen onderling was te oordelen naar de behaalde pun ten niet zeer groot De uitslag in box één was: 1 Naaldwijk 11 ptn; 2. Kethel 109 ptn.; 3. Maasdijk 107 ptn.; 4. Maasland 106 ptn. en 5. Schiedam 94 ptn. In box nummer twee luidde de uitslag: L Vlaar- dingen 120 ptn,; 2, Capelle ad IJs- sel 108 ptn..; 3. Roozenburg 102 ptn en 4. Maasland 101 ptn. De drie eerst geklasseerden ui een box kregen Do verschillende ploegen, die aan de EHBO-kringwedstrijden deelnamen, moesten enige slacht offers van een gefingeerd ver keersongeval behandelenOp de foto is afdeling Naaldwijk, die in haar box de eerste vrijs verover de aan het werk. als prijs een fraaie beker aangebo den. Een commandantsprijs was niet beschikbaar gesteld, aangezien men van het stadpunt uitgaat, dat men niet één man van één ploeg dient te belonen voor het werk, dat men toch eigenlijk met zijn allen heeft verricht. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze pracht- corsetten voor zwaardere fi guren In de talllematen 78-100 cm (dus ook in de grootste maten) kleur zalm, De gelijke spelen zün favoriet bft de zaterdagclubs. Het gevolg is dan ook dat er vrijwel geen wijzigingen z|jn gekomen In de standenlUsten, zij het dat de stadgenoten de greep naar de aansluiting met de kopgroe pen niet hebben kunnen volbrengen. HBSS kwam bft CSVD In Delft niet verder dan 1—1, ook GSS hield het op 1—1 bij Egelantier Boys en hoe wel PPSc spoedig een 20 voor sprong had op de Boshoek kon het felle Rhoon toch weer gelijk ma ken. De enige winnaar was GTB dat met 20 de baas over Hellevoet- sluis bleef. CSVD-HBSS 1-1 Zoals te verwachten was heeft HBSS het in Delft niet gemakkelijk gehad, dankzij scheidsrechter Wielin- ga bleef het duel CSVDHBSS nog sportief doordat de arbiter de ai te nadrukkelijke duels voor de winnen de goal in de eindfase steeds tijdig „affloot". In de eerste helft was de strijd in evenwicht. Reéds m de vier de minuut ontstond bijna een Delfts doelpunt, maar twee minuten later moest doelman Sjerp van CSVD alle moeite doen om twee Schiedamse vrije schoppen te keren. Drie minu ten daarna echter keerde Aaldijk weer een bal en prompt belaagde Meuldijk het doel van HBSS. Beide partijen bleven aanvallen, maar de defensies bleven de baas. Bij een ver rassende aanval van CSVD In de 28e minuut kon Aaldijk tweemaal redden. Vier minuten daarna echter was het weer doelman Sjerp die de stand gelijk hield. In de 30e minuut trapte achterspeler Van Walsum voor HBSS een hal van de doellijn. Dui delijk bleek dat de schutters een slechte dag hadden, het spel speelde zich voornamelijk op het midden veld af mede doordat de voorwaart- sen in de buitenspelval liepen. In de zestiende minuut van de tweede helft schoot J. Vermeulen van CSVD de bal plotseling over Aaldijk heen in de touwen. Twintig minuten later bracht de Delftse rechtsachter Ver meulen van HBSS ten val en aan voerder Chris Schelfers schoot dc strafschop in. Daarna verliep de strijd rommelig, de Delftenaren had den wel vat op het korte spel van HBSS, maar ook de scheidsrechter moest het spel kort houden anders was de wat emotionele strijd voor de volle winst in botsingen ont aard. PPSC-Rhoon 2-2 Ook op de Boshoek ontmoette PPSC een gelijkwaardige tegenstan der. Wel had PPSC eerst de winst in handen, maar later overspeelde "Rhoon de Schiedammers zodat een puntenverdeling de verhouding wel weer geeft. Rechtsbuiten Roel Havens opende voor PP de score en rechts binnen Piet van Veen vergrootte de voorsprong. Rhoon sloeg fel terug en in de 25e minuut had de midden voor van de bezoekers de achterstand verkleind. Steeds bleef Rhoon voor het doel van PP met als gevolg dat in de twintigste minuut van de tweede helft de gelijkmaker ont stond. Toen kregen rechtsachter Don kersloot, spil Jan Teeuw en links achter Van Woerkom het nog heel moeilijk, maar zij hielden stand zo dat PPSC in. de laatste tien minuten tot tegenaanvallen kon overgaan. Eg. Boys-GSS 1-1 Met goede combinaties wilde GSS direct naar de voorsprong, Toch was het Egelantier Boys dat het eerst scoorde toen een ver schot langs de handen van doelman Den Ouden glipte. GSS bleef in de aanval, maar diverse kansen werden gemist Het stug voetballende Egelantier Boys kon de breiwerkcombinaties van GSS wel verstoren. Rechtshalf Van Ingen toonde in de 25e minuut van de tweede helft zijn productiviteit toen hij uit een vrije trap laag over de grond inschoot. De strijd om de vol le winst leverde nog een hevig duel op waardoor enkele spelers van GSS geblesseerd raakten. GTB-Hellevoet 2-0 In een fors gespeelde wedstrijd is GTB de sterkste gebleven. Her haaldelijk liep GTB in de buiten spelval voordat de linksbinnen van GTB na een half uur enkele tegen standers omspeelde om zijn club de leiding te geven. Toen de linksbui ten van GTB langs de defensie glipte •werd de bal met de hand weggesla gen, maar de scheidsrechter kende geen strafschop toe. Even later maak te de rechtsbuiten van GTB een doelpunt, maar de goal werd af ge keurd. Bij het nemen van een aantal hoekschoppen bracht GTB de stand via de rechtsbuiten op 2—0. Schaatsen met schoenen vanaf ƒ37.90 Evenals vorig jaar heeft de CJV ontmoeting zaterdagavond in gebouw Irene een gezellig familiefeest gehou den. Voor het eerst werd daarbij Qa afloop van het gevarieerde pro gramma de gelegenheid tot een dans je geboden. De CJV-ers hebben met eigen leden het programma ver zorgd. Coert Binnekamp en piet de Ruyter verzorgden de conference, wim Schulze speelde piano. Diverse liedjes zijn gezongen waarbij de CJV-ers ook eigen producten op be kende melodietjes lieten horen. Na de_ pauze hebben enkele leden een humoristisch gri ezel spel opgevoerd onder regie van Aad Monster. In een kasteel huist een spook, later blijkt een smokkelaarsbende de hand in de duistere kwesties te hebben. Daarbij werd een butler in een kast gestopt om een smokkelaar-pscudo butler gelegenheid te geven kwade zaken te bedrijven. De CJV'ers voor en op het podium hebben veel ple zier beleefd aan deze opvoering. Voor de federatie was secretaris Piet Plaisier vertegenwoordigd aan gezien. voorzitter "Wim de Wolff we gens familieomstandigheden verhin derd was. De familieavond is ge opend door voorzitter D. Neïs, Vanmorgen om 7.20 uur is op de Ooievaarsbrug een vrachtwagen aan de onderkant flink beschadigd. De chauffeur P. M. is ter verple ging in het Gemeenteziekenhuis op genomen. Hij klaagde over pyn in zijn borst. De bijrijder H. P. is eveneens ter observatie in het Ge meenteziekenhuis opgenomen. Het ongeval vond plaats, toen de auto over de brug reed en deze enkele decimeters omhoog stond. De brug kon omhoog gaan, omdat bij het overdragen van het werk van de brugwachter een verkeer de manoeuvre zou zijn gemaakt. In de brug is namelijk een nieuw systeem aangebracht, waarvan de werkwijze nog niet aan alle brug wachters duidelijk was. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Rembrandt!aan 5, Bellen by ongeval: G.G. en GD.: Tuinlaan 83. Telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 6 46 SS. Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 2030 uur; dins dag 9.30 tot 10.30 en 19 tot 2030 uur; woensdag 9.30 tot 1530 uur; donderdag 9.30 tot 12.30 Uur; vrijdag 9.30 tot 16,30 en 19 tot 22.30 uur; zaterdags 9.30 tot 1620 uur. 's Zondags gesloten. EJK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8-15 uur: „Het myste rie van het zwarte museum". Monopole, 2 uur: „Flratenbloed"; 7 en 9.15 uur: „Drijfzand der be geerte". IN MUSEUM-AULA Intiem musiceren door „Intertexta" HET veelbesproken vraagstuk van do uitvoeringspraktijk inzake barokke kamermuziek is zaterdag avond door het gezelschap Intertex ta weer eens overtuigend belicht van de kant der historisch juiste weergeving. Aan het sfeerrijke con cert in de Aula van het Stedelijk Museum kwam slechts één heden daags instrument te pas en dan nog één, dat zich gemakkelijk laat voegen in de oude klankenwereld, namelijk de hobo terwyl voor het overige blökkfluiten, 'n klein clave- cymbel cn een quinton zorgden voor de ontwapenende intimiteit, waaraan de werken der 17de en 18de eeuwse meesters hun misschien wel grootste charme ontlenen. Met zorg en toewijding was een verzameling stukken bijeen gebracht van beroemde componisten uit de ja ren rond 1700. Men hoorde triosona tes (in de bezetting altblokfluit, ho bo en clave cymbel met de quinto» als strïjkbas) van Quanta en Tele- mann, een hobosonate van onze landgenoot Willem de Fesch, een so nate voor quinton van Vivaldi. Uit Telemanns verzameling van zes so nates voor twee aitblokfluitcn werd een prachtig werk gekozen en van Bach weerklonk een klein clave- cymbelpreludium met fughetta. Deze gehele groep stond, één stijl verte genwoordigend, tegenover twee vroe gere composities, waarvan behalve de oudere klanksfeer de interessante bezetting trol Tot welk een fraai klinkend geheel Alessandro Scarlat ti drie altblokfluiten (met clave- cymbeL en quinton) wist samen te voegen bewees een allerbeminne lijkst Quartettino. John Wübye ver raste de talrijke toehoorders door zijn Fantasia a 2es, vijf fluiten en quinton. Dit alles is met zuiver stijlbegrip en technische accuratesse tot klin ken gekomen. De hoboïst Gijs de Graaf, uitstekend terzijde gestaan door het echtpaar van der Wel, cïa- vecymbel en quinton, kwam even eens met Jeanette van Wingerden, blokfluit, tot voortreffelijk samen spel. Knap en vrijwel gaaf musiceer den Jeanette van Wingerden en Hans Linnartz in Telemanns sonate voor twee altfluiten, In de grotere ensem bles bewezen tevens Jan Degenaar en Jaap Visser hun speelvaardig- heïd op de blokfluit en Bob van der Wel toonde de mooie klankhoeda- nigheden van zijn oude strijkinstru ment overtuigend aan. Corrie v. d. Op de RDtterdamsedijk ontstond zaterdagmiddag om half één een brandje in eon motorwagen van lijn 4. Het brandje werd vermoe delijk veroorzaakt door een kort sluiting. De uitgerukte brandweer doofde het vuur met 'een schuim- blusapparaat. Het overige verkeer ondervond nagenoeg geen stagna tie. De tramwagen is later wegge sleept en op het Marconipleïn in Rotterdam op een dood spoor ge reden. Na een lange periode van inactiviteit gaat de SBLO een periode van aan trekkelijke werkzaamheden tege moet. Voor 1962 staat een leuke sportweek op het programma. Het festijn zal worden besloten met een grootse tumdag. 's Morgens worden wedstrijden gehouden voor alle gymnastiekvereniging In onze stad, mogelijk in de scholen maar anders op de velden In Harga, de* middags wordt een stermars naar de terreinen in Harga gehouden en op zaterdagmiddag 2 juni wordt de finale dan het massale optreden van aïle verenigingen op het hoofd- veld van Hermes DVS. Momenteel Is een commissie aan het werk ge gaan om de voorbereidingen te treffen. De leiding van het werk heeft J. A. C. van Oudhcusdcn, van Iedere vereniging Is een tech nisch man en een organisator afge vaardigd. Twee verenigingen ODO en Hygiea hebben nog niet toege zegd te zullen deelnemen, maar de organisatoren rekenen er op dat ook de leden van deze tumclubs vertegenwoordigd zullen zijn bij de massale demonstraties. Overigens kent de gymnastiekwereld wel problemen. Er zijn namelijk te weinig gymnastiekzalen in Schie dam. Eén prettig bericht is er, de langverwachte gymnastiekzaal Cen) in de St. Liduinastraat bij de Wil lem de Zwijger u.l.o, komt er nu De vergunningen komen er. De moderne zalen zullen dan iets af doen aan het tekort. Vooral voor Schiedam-Zuid worden deze nieu we zalen belangrijk, hoewel het voor de kinderen van de verenigin gen vervelend zal zijn om in de avonduren over te steken op de slecht verlichte Burgemeester Knappertlaan. Er zijn echter nog meer problemen. Het ziet er wel naar uit dat deze problemen spoedig opgelost zullen zgn want het Bureau Onderwijs toont veel begrip voor de verlan gens van de Schiedamse sportwe reld. De gymnastiekzalen ressorte ren niet onder het beheer van sportzaken, maar onder het beheer van het onderwijs. Dat houdt in dat sinds jaren primair aandacht is geschonken aan de belangen van het onderwijs, maar de belangen van de jongeren lopen niet parallel met de eisen van de gymnasten. Daardoor is er gebrek aan toestel len in de zalen. Dat had onder an dere tot gevolg dat r.-k. Excelsior niet kon deelnemen aan wedstrij den omdat er geen brug met onge lijke leggers is, dat christelijk ver eniging Animo in het verre De Lier een ringentoestel moest gaan lenen omdat zulk een toestel niet in onze stad aanwezig is. Schiedam mag zich op de borst slaan van wege de goede voorzieningen ten behoeve van de sport, maar wat de activiteiten ten bate van de gym- nastiekwereld betreft hapert er nog heel wat aan. Gelukkig gaat het Bureau Onderwijs voorzien hoe het tekort aan lange matten, aan tramplins, brug met ongelijke leg- Wel tenslotte bespeelde een kundig door W. G. v. d. Wel gebouwd êén- klaviersclavecymbel, dat penetrant genoeg klinkt, maar uiteraard slechts beperkte mogelijkheden zal blijven bezitten. Het auditorium toonde zich zeer voldaan. ELLY SALOMÊ (Advertentie LM.) 1000- PN MAAK ZELF UW WAND- Ité.COMBINATIE JOH. GROEN Lzn KORENAARSTRAAT 41 TELCF. 30803 ROTTERDAH 4 gers, Tingentoestellen, evenwichts- balken kan worden bestreden. Met waardering zien. wij deze mede werking tegemoet, maar het ljj'kt er toch wel op of hier organisato risch iets niet op de juiste wijze functioneert. Dit probleem wijst er namelijk op dat een vertegen woordiging van een functionaris van het Bureau Onderwijs in de Gemeentelijke Sportraad (een stich ting dan met eigen bevoegdheden en eigen kapitaal) de juiste hande ling zou zijn zoals ook in het rap- port-Mazure omtrent goed functio nerende Sportraden wordt gesug gereerd. Overigens zijn al in veel gymnastieklokalen de vloeren op geknapt, wel zal de vloer in het lokaal aan de Dwarsstraat worden afgeschreven, maar hier komt een nieuwe school met hopelijk dan ook een nieuw gymnastieklokaal De studiecommissie voor de bouw van een sporthal is vrijwel gereed met het ontwerp-rapport. Dat houdt in dat Schiedam over enkele maanden aandacht gaat schenken aan de mogelijke bouw van een sporthal In Schiedam. De zoge naamde „Haleommlssle" zal het rapport uitbrengen aan de S.G. en deze zal zoals in de memorie van antwoord te lezen staat weer een suggestie doen aan b. en Het grote probleem Is hier dat ook een kleine sporthal een kapi taal kost. Een mlljoentje is er wel nodig, nu is aan enkele bedrijven medewerking gevraagd, sommige zullen wel wat duizendjes verstrek ken, maar daar Is het probleem niet mee opgelost. De grote vraag blijft wie de tonnen voor de hal WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TEL 11.66.15 - R'OAM Het MERCEDES HORLOGE vmrln de [aatsce vindingen vin de techniek en fijnheid van materiaal zijn ver enigd t« een zeldzame graad van nauwkeurig heid. nu 715 reeds voor «3 O J zal fourneren. Dat een sporthal In Schiedam nodig is wordt een ze kerheid gezien de stijgende binnen- sportactiviteiten, de ruimte komt aan Vellevest en Noordvest ook wel beschikbaar, maar hopelijk zullen de Schiedamse bedrijven dan ook meer beschikbaar gaan stellen dan het nu nog te geringe kapitaal. Tal van Schiedamse verenigingen zijn weer begonnen aan de voor bereidingen voor de sinterklaas activiteiten. De s.v. «Se h.v. Schie dam hield donderdagavond een filmbijeenkomst voor de junioren, zaterdagavond komen de senioren bijeen voor een grootse feestavond in Tivoli en in het actuele week- orgaan wordt bovendien al gewag gemaakt van het Oudejaarsmaand- blad met nieuwjaarswensen. De le den zullen die wensen in rijm m het blad plaatsen en een neutrale jury gaat de poëzie op kwaliteiten (vanwege de uit te reiken prijs) beoordelen. Voor de grote verrassing bij de af- delingsclubs zorgde het ongeslagen Schiedamse Boys dat de eersie ne derlaag leed. Activitas won met 2—1. In Den Brlel heeft Ursus getoond van plan te zijn de onderste plaats te verlaten. Tegen het sterke Wit Rood Wit stond Ursus voortdurend op winst, maar door enige pech ver loren de stadgenoten toch nog met 21. In Rotterdam deelde Schiedam met DDC (3—3). Ook SVDFW stel de ditmaal teleur want de stadgeno ten gaven de eerste plaats prtfs door met 21 van Groen Witten te verlie zen. Slechts tweedeklasser Wilton FUenoord blijft in de kopgroep door ditmaal met 41 van GLZ te Win nen, Sch. Boys-Activitas 1-2 Wel heel verrassend is er plotse ling een einde gekomen aan de pro- duktiviteit van Schiedamse Boys. Het ongeslagen leidersteam moest buigen voor enkele uitvallen van het Rotterdamse Activitas, dat kordaat twee Schiedamse defensïefouten af strafte. De anders zo doortastende Schiedamse aanval miste nu Stoot kracht zodat Activitas voor rust een 01 voorsprong kon nemen. Het werd zelfs 02 voordat linksbuiten Bonte bij' de aanvang van het laatste kwartier het Schiedamse doelpunt scoorde. Verder liet Activitas het niet komen. Wit Rood Wit-Ursus 2-1 Hekkesluiter Ursus heeft met de rentree van Van der Pol en Rien van Kampen zoveel aan kracht ge wonnen dat de stadgenoten dichtbij de winst kwamen. Een gelijk spel had Ursus zeker verdiend, maar pech j bracht de stadgenoten op 2—1 In De Briel. Wit Rood Wit strafte voor rust een fout van de defensie af. Het De mooiste prestatie levert ditmaal Martinlt dat het presteerde om in Schoonhoven de leider met die naam op afstand te houden. (1-1). Door de puntendellng van Schoonhoven en Martinlt werd dc 3-0 overwinning van SFC op Heukelum van grote betekenis omdat SFC haar positie aan de kop nu verstevigd heeft. De mos verzuimde om bij SFC en Mar tinlt te komen doordat de rood zwarten In een slechte wedstrijd met 2-3 de eer aan het harde DOK lie ten. Derdeklasser DHS toonde einde lijk de gewenste schotvaardigheid. Ditmaal werd Archipel met 4-1 ge slagen. Schoonh.-Martinit 1-1 Doelman G. van Veen verdien! de lof van zijn clubmakkers. Hét felle Schoonhoven werd herhaaldelijk een halt toegeroepen voor het doel van Martinlt. Reeds in dc beginfase be laagde Schoonhoven het Schiedamse doel. Hierna veroverde Martinlt de veldmeerderheid en het was les Broe- re die zijn schot net naast zag gaan. Bijna werd een te zachte terugspeel bal de Schiedammers noodlottig, maar achterspeler Aad van der Horst kon op het nippertje redden In de 35e minuut gaf W, Bos mid denvoor Dick Hoogenboom de goe de kans (01). Rechtsback Van der rechtshalf van Schoonhoven in. Het werd bijna 12 voor Martinit maar H. Koster schoot hard tegen de krui sing. Doelman Van Ven heeft ten slotte nog vele safes verricht. Demos-DOK 2-3 Met twee mooie doelpunten van de snelle middenvoor gaf het harde DOK het Schiedamse team al in het eerste kwartier een lesje. Ondanks een overwicht van Demos, dat het spel te kort hield, bleven doelpun ten uit. In de derde minuut van de tweede helft kreeg rechtsbuiten C. Tetteroo de bal van rechtshalf H. Wahl en het was 21. Toen een achterspeler van DOK hands maak te kon spil Jaap Roelfzema de straf schop inschieten. Demos bleef in de aanval, maar het team speelde wei- ning fraai. Bij een verre uittrap van de doelman kon de Rotterdamse middenvoor de hat trick verrichten (2—3), DHS-Archipel 4-1 Eindelijk heeft het technisch vaar dige DHS voldoende stootkracht kunnen ontwikkelen. Toch bleven de doelpunten ook tegen Archipel in de aanvang uit, DHS begon met een groot offensief, maar bij een goede aanval op links scoorde Archipel in de 26e minuut. Twee minuten later had Van Muilwijk uit een voorzet van Roozen geseoord. Vier minuten later glipte Gudde langs de uitglij dende spil en het was 21, Ooit in de tweede helft had DHS het ini tiatief. De Haagse aanvallen lever den geen bezwaar op voor doelman Horst moest door Harry Voorwald Burger, In de zeventiende minuut worden vervangen. In de tiende mi- werd Hans Roozen ten val gebracht, nuut van de tweede helft schoot de Zeeman schoot de strafschop in- Na een half uur voltooide Roozen een solorush door een zuivere voorzet aan Kapoen, die de stand op 4—1 bracht. SFC-Heukelum 3-0 Bij SFC vlotte het voor rust niet best, maar in de tweede helft stel den de Schiedammers hun kandida tuur voor dc bovenste plaats. In de tiende minuut schoot Rinus Schell op een voorzet van J. P. Offerman in. Twee minuten later schoot W. Klein tegen het houtwerk en J. P. Offerman zond de terugkaatsende bal in het doel (2—0). Vijf minu ten. later kreeg Heukelum een straf schop toegewezen, maar de midden voor schoot de bal tegen de paal. SFC bleef in de aanval waardoor Rinus Schell vijf minuten voor tijd tegen de paal kon schieten en J. P, Offerman de bal goed retourneerde (30). De DRZ-voorhoede was impro- duktief, zodat kansen verloren gin gen en met verre trappen naar de vleugels werd het DRZ moeilijk gemaakt Herhaaldelijk liepen de aanvallers in de buitenspelval, maar in de 30ste minuut kon de linksbuiten met een hard schot van twee meter scoren. In de 53ste minuut schoot de rechtsbuiten het tweede doelpunt achter doelman Zonneveld, nadat deze de bal van zijn borst liet stuiten. Hierna ging Hoek van Holland verdedigen, maar het team van DRZ miste stootkracht, zodat de derde neder laag in successie moest worden ge noteerd. DRZ miste in deze match enkele geroutineerde steunpilaren. werd 20 in de tweede helft voor dat Hang de Wolf uit een vrije trap de achterstand verkleinde. DDC-Schiedam 3-3 De stadgenoten startten snel waar door Van Dijk in de zestiende minuut aan Robbie Oomen de scoringskans kon geven (01). Bü een uitval werd het een minuut later al 1—1, Halfspeler Albert Dijksman schoot de 35e minuut hard in, maar de Rotterdammers herstelden zich. Twee minuten voor rust liet doel man Naterop een bal door de benen glippen. Vlak hierna moest Van der Lubben door Osephius vervangen worden. Bij de aanvang van het laatste kwartier kopte Jan van Naa- men een hal zo onfortuinlijk weg dat hü met een hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Hierna kwam Wim van Buuren in het veld. Op een voor zet van Van Dijk scoorde invaller Osephius, maar vier minuten later veroorzaakte spil Jansen een straf schop en het was 3—3. Groen Wit-SVDPW 2-1 Kanshebber SVDPW heeft de aan hang wel zeer teleurgesteld. Tegen Groen Witten hebben de stadgeno ten heel slecht gespeeld, In de twin tigste minuut namen de gastheren de leiding. Het werd ll doordat Van Gerven tien minuten voor rust inschoot. In de tweede helft heeft SVDPW vrijwel voortdurend op de helft van Groen Witten gestaan, maar deze scoorden bij een verrassen de uitval (21). WF-GLZ 4-1 Ondanks een slappe start die 25 minuten duurde heeft Wilton Fijen- oord het overwicht op GLZ kunnen veroveren. In de aanvang maakte GLZ een mooi doelpunt. De achter stand inspireerde de scheepsbouwers die daarna vele kansen creëerden Gedurende tien minuten kreeg WF zes hoekschoppen te nemen. Uit een voorzet van De Winter kopte Van Unen |n. Wilton miste daarna vele kansen. Na rust ontstond het tweede doelpunt uit 'n goede combinatie van S. van der Reyken en Van Unen. Tien minuten voor tijd werd het 3—-l door Schrumpf en een minuut voor tijd schoot H. van der Reyken in op een voorzet van De Winter. Toen Van Unen het vijfde doelpunt wil de inschieten floot de scheidsrechter af. De voorzitten van de Sint-Liduina- stichting (Huize St. Liduina en het St. Liduinagesticht), de heer J. J. Melchers, die dezer dagen de dag herdacht, waarop hij voor veertig jaren tot het bestuur van deze stich- tling toetrad, is door Z.H, de Paus benoemd tot ridder m de orde van de H. Gregorius de Grote. De ver sierselen van deze hoge onderschei ding zijn hem zaterdag 28 november in een bijzondere bijeenkomst van het bestuur en in tegenwoordigheid van zün echtgenote en kinderen, door de hoogeerw, deken A, F. J. L, van der Boog uitgereikt Burgemeester mr. J. W. Peek zal donderdagmiddag om drie uur het winkelcentrum aan de Mgr. Nolens la an ten noorden van de Nieuwe Damlaan, omvattende 28 winkels, officieel openen. In de kantine van de Schiedamse Cartonnage Fabriek is daarna een receptie, waarna de feestelijke verlichting van het win kelcentrum bij het invallen der duisternis zal worden, ontstoken. Merkredor., la 22an de novumbro klubvespero ce kdo H. Letsch sr_ Lekstraat 100b. Ni faros tradukajon de malfacüajojn. Vi estos bonvena}.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1