Rijke kinderfantasie in t Museum geëxposeerd jge&v £25 Verkeersweg gaat Joodse begraafplaats opeisen m Kunstklasse aan het werk fwid Sinterklaas! déstditf Zwarte tiran ageert tegen kerkbezoek De bloedige Messalina Duels dringen hoofd motief naar achteren padeay m .opslag Techniek speelt bij jongens grote rol "fijnste" BANKETLETTERS KERKDIENSTEN Passage vertoont: In Monopole: Cyclocross Artsen op zondag Monopole-matinees EEN QULBEN JjOEDKOPEfj tPECULLAASPO^ H^L¥E Septemberkaas MARGARINE ANANAS Burgerlijke Stand - SCHIEDAM vrouwelijke kracht KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Koeriersters [per ZateHas: 2 clerehiber 1961 3 Advertentie LM.) Tekenen, schilderen cn boetseren lijn ook voor kinderen uitstekende media om hun fantasie te kunnen botvieren. Hiervan (egt de momen teel In het Stedelijk Museum geor ganiseerde tentoonstelling van de Schledamse kunstklasse wel heel duidelijk getuigenis af. Op deze expositie wordt de belangstellende geconfronteerd met vaak charmante «n soms ook aandoenlijke taferelen, ontsproten uit het kinderbrein. De kinderen over het algemeen in de leeftijdsgroep van 11 t.m. 14 jaar komen elke zaterdagmiddag in de linker vleugel van het museum bijeen. Zij werken daar onder lei ding van de heer Luuk Schoite, De kunstklasse bestaat nu al ruim een jaar en het verdient zeker een woord rau waardering, dat men metyt wem op deze manier naar buiten is ge treden. Op de tentoonstelling hangt dus voor het overgrote deel werk van 11 t.m. 14-jarigen. Hiervoor hoeft men de linker ruimte op de eerste etage van het museum beschikbaar gesteld. Maar ook op het portaal komt men al in aanraking met dat werk. In de twee glazen vitrines bevinden zich tekeningen en wat boetseerwerk. De jacht, dat blijkt wel, speelt een grote rol in de kinderfantasie. Op enige tekeningen zijn in zwart-wit een paarden- en hertenjacht afgebeeld. Door dit zwart-witte kleureffect suggereren deze onderwerpen wer kelijk iets dreigends. Het boetseer werk is meestal uitgevoerd in felle kleurtjes. Het stelt over het alge meen dieren on personen voor. De dieren zijn vaak reptielen. De onderwerpen getuigen soms ook van een zekere geestigheid. Heel koddig is büv. het mannetje dat in zijn stoel zit. Zijn rechter been, dat in het gips zit, rust op een bankje. Het mannetje leest in tensief een krant, In de zaal op de eerste etage is de ruimte langs de wanden voor hel overgrote deel door tekeningen en verfstukken In beslaggenomen. Daar hangen de Individuele prestaties van de kinderen, maar ook enig groeps werk. De onderwerpen worden ge heel vrij gekozen. De leider heeft hierop geen Invloed, zodat de Jon gens en meisjes geheel en al hun eigen fantasie op het papier brengen. De jongens zijn veelal beïnvloed door de techniek. In hun werk voe ren dan ook de auto's, maar ook an der technisch vernuft, de boventoon. De meisjes kiezen meer fragile on derwerpen. Zo zagen wij een lief eekhorentje op een tak zitten, of een teer vogeltje, zomaar zonder meer.- De jeugd is wel zeer romantisch aangelegd. Dat blijkt overduidelijk uit haar keuze. Het ondenkbare of het onbekende speelt een grote rol in hun fantasie. Daaruit spruiten dan de sprookjesachtige onderwer pen voort. Maar ook de niet bestaan de (misschien maan-) landschappen of het leven van zigeuners bijv. zijn daardoor ontstaan. Er lijkt ook wei dat de jongeren zich door de kleuren laten beïnvloeden. De jongsten wer ken namelijk veel met felle kleuren, de ouderen echter minder. Voorts hangen er op de tentoonstelling eni ge opstellen van een aantal kinde ren, waaruit men het één en ander kan opmaken. Opvallend is. dat velen de zvvemsport aantrekkelijk vinden. Aan de achterwand zijn enige werken opgehangen van leerlingen van een oudere leeftijdsgroep, die Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Gouka en Co., Groenelaan 127. Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 lot 20,20 uur; dins, dag 9.30 tot 16.31' en 39 tot 20.30 uur; woensdag 9.30 tot 16.30 uur; donderdag 930 tot 12.3L uur; vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 22.30 uur: zaterdags 9.30 tot 16.30 uur "s Zondags gesloten. ILK- Leeszaal cn Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 1? en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tol 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 24, 16.15, 19 en 21.15 uur; „De zwarte tiran". Monopole (zondag 14 en 16.15 uur): „Richard Leeuwenhart"; 19 en 21.15 uur: „Messalina". DIVERSEN Sport ton dsenbad. 20 uur: Reddings brigade; feestavond. De Dank. 20 uur: actiecomité Orgel fonds De Rank. Musis Sacrum, 20 uur: H.B.S.-vereni- gïng Onder Ons; feestavond. Tivoli, 20 uur: K-A.J.-centrum; dans avond. (Advertentie l M j in luxe gebaksdoos 500 gram alg. prijs 3.50 11 bij ons MAANDAG on DINSDAG Nu kunnen we eindelijk TOP-FORM meubelen ko pen, Die wilden we af zo lang hebben. Mooie moder ne meubelen met een efgerr karakter, waarin we ons meteen tbuisvoelen. Vraag óók de gratis TOP-FORM catalogus bij Uw TOP- FORM-adviseur en zie de permanente TQP-FQRM- expositie. interieurverzorging MARINIERSWEG 3? «1, TEL 1204OB - R'DAH tot 16 jaar gaat. Sinds enige maan den is er namelijk voor ouderen tot deze leeftijd eveneens een kunst klasse in het leven geroepen. Deze vindt ook op zaterdagmiddag plaats. De resultaten van deze klas zijn eveneens rie moeite van het bekijken waard. In deze tekeningen merkt men zeer duidelijk een diepere ge- dachtengang op in de onderwerpen. Dc tentoonstelling rechtvaardigd, zo- De leerlingen uun de Schiedarnse kunstklasse van het museum ko men niet cllcen tot mdieidttete prestaties. Zij maken eveneens groepswerk. Op de foto: een auto kerkhof vervaardigd door jon gens van 11 t.m. 74 jaar. als reeds gezegd, alleszins ecu rond gang. Ned. ht*rv. gemeente. Grote kerk: 10 uur ds. A. Hoftman, 5 uur ds. C. van der Steen; BethelkcrK: 10 uur ds. P. P. J Monster (Barnevcld), 5 uur ds. J. G Jansen; Opstand Sngskerk: 10 uur dr. L- J, Cazcraier, 7 uur:Jeugddienst; Vre deswerk: 3 cn 10.4 S uur ds. J. D. Sm ids, 7 uur Oecum. Dienst. Ned. berv. jercl. cvang. BetheJkerk; 10 uur ds. Den Boer (Sliedreehl); Irene: 4 uur ds. Schuurman (Schoonhoven}. Evani». Luth. ffemeente.- 30 uur ds. S. G. v. d. Ilaogen. Oud kath. kerk. -Dam 28: 10 uur Hoog- Mis. Baptistengemeentc. Lange. Haven 59: 10 en 7 uur da. R. Rciling. Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uur HeiIlgingssamcnkomst .cn "-30 uur Verlossingssamcnkomst. Gerrit Verboon- straat: 6.45 uur Openiuehtsamcnkomst. Alle samenkomsten slaan oJ.v. de ma- 9 uur ds. Brummelkamp. Dorpskerk. 10.30 uur ds. Brummelkamp. 7 uur ds. Bate!aan (Der> Haag). Gcrcf. .Kerk, Oosterkerk, 10 uur <ls. J. Couvée, 5 uur ds, W. A. Krijger. Kethel ..De Ark". 9.30 uur ds. J. Na- wijn. 2,30 uur ds. W. A. Krijger. Kan tine. geen dienst. „De Goede Haven". 10 uur ds- J- Heynen (Vlaardingen). 5 uur ds. J. Nawijn. Julianakerk. 10 u. ds. W, S. Krijger, 5 «ur ds, J. Cou- Jn PASSAGE draait deze week een matige film met een goede titel. „The Singer not the Song" De zwarte ti ran) vertolkt zo kernachtig de op zichzelf interessante ge dachte, die aan het gegeven WK grondslag ligt, dat men, on- daitfes de matige uitwerking daarvan, aan deze Engelse klpgrenfilm van Roy Baker blijft denken. Het „lied" is in dit geval de r.k. katholieke kerk, die in een Mexi caans dorpje kleintjes in een hoek gedrukt wordt door een bandiet, die door persoonlijke grieven tegen het geloof de door hem geterrosiseerde dorpelingen van kerkbezoek afhoudt. Hij doet dat drastisch met moorden die bedriegelijk veel op ongelukken lijken. Dirk Bog ar de speelt de rol van deze bandiet; niet slecht, maar door zijn type weinig overtuigend. John Mills komt haar dat dorp als dapper priester (de „zanger" van het „lied"). Hij Stelt orde op zaken, krijgt de kerk weer vol en doet zelfs pogingen om Dirk Bogarde voor zijn geloof te winnen. Als zij aan het slot naast elkaar liggen te sterven op dat moment had ik de glad maar vakkundig gemaakte film al meer dan gezien zegt Dirk als John hem nog haastig tot berouw pro beert te manen: „The Singer not the Song". En het tijdens de film over de be tekenis van die laatste zin voldoende ingelichte publiek, mag er verder over doordenken, hoeveel waars er, in.en buiten het geloof, in deze op vatting steekt. M.i. niet weinig en zo kam deze film bij voorbeeld leer zaam zijn voor die ultra-moderne dominees, die zelfs niet tegen „reli gieuze',! spektakelstukken van Holy- wood opzien als het er om gaat het kerkbezoek te stimuleren. Maar nog maals „The Singer not the Song" laat zich als verontrustende gedach te op heel wat meer toepassen dan op de kerk alleen. j Het scenario, getrokken uit een ronian oan Audrey Erskine Lindop stelt de zaken overigens veel te grof oni de betekenis van die hoofdge dachte te stutten. In de film doet My lé na Demongaot mee als een juf fertje dat heimelijk verliefd is op de priester en hein uoor zware ziels conflicten stelt. Ik mag Mtjlène De- movgeot op het doek nicestal teel, viaur haar spel lijkt ditmaal ner gens op. Roy SakcT weel in opval lend lichte kleuren soms wel de sfeer van het Mexicaanse dorp te pakken en vertelt vlot, maar het verhaal blijft te onwaarschijnlijk en ver ward en ontbeerd werkelijkheid. De laatste Nederlandse titel die men er voor verzonr,De Zwarte Tiran", past dan oo kniet slecht. Maar ik blijf het jammer vinden, dat „The Singer not the Song" zo onder de maat aan de orde is pestcld. BELINDA LEE verschijnt in MONOPOLE beurtelings lelijk kijkend en bijzonder aanhalig doend als de nogal beruchte Romeinse keizerin, naar wie de filmMES SALINA is genoemd. Eenmaal kei zerin Messalina geworden, brengt de voormalige Vestaalse maagd Va leria. die de caesar Claudius door intriganten als echtgenote is aan gepraat. snel haar begunstiger om het leven. Vlot vloeit daarna het blauwe bloed der aristocraten co liet rode der proletariërs. Tot haar minnaar (Spiros Focas) beseft, dat ook 2ijn hoofd aan de rol kan gaan; hij bewerkstelligt Messalina's ondergang en trekt met de christe nen naar Assyrië. De regisseur van dit historische spektakel, waarschijnlijk de laatste film waarin Belinda Lee vóórhaar dood door een auto-ongeval op trad, is de Italiaan Vittorio Cot- tafavi. De rennersclub Schiedam gaat zondag 3 december cn ook op zondag 17 december een cyclocross organise ren in het Industriegebied achter de spoorlijn SchiedamDelft en bij de Schie. Deze veld wedstrijden over modderige wegen, door plassen en ander onbegaanbaar terrein trekken altijd veel belangstelling. Het actieve bestuur van de rennersclub „Schie dam" staat er voor bekend dat in Schiedam goede wedstrijden worden georganiseerd. Wielrenners van alle verenigingen in de omtrek kunnen deelnemen aan deze wedstrijden die georganiseerd worden over afstan den van 25 kilometer en open slaan voor- renners uit alle klassen, cyclocross begint zondagmorgen om tien uur. In spoedgevallen zijn gedurende dit weekend do volgende artsen te raadplegen: W. J. Franke, Burg, Knappertlaan j, tel. 68163; F. Jungerius, Jac. Cats- ïaan 8, tel. 67355; L. B. E. van Hoo- genhuyze. Nassaulaan 59, tel. 68067; W. A. de Ridder. Stadhouderslaan 46, tel. 67590. Geopend is apotheek. Gouka en Co., Groenelaan 127. die ook gedurende de komende week de nachtdienst zal waarnemen. Gebr. de Jong's Super Goudmerk Koffie* per pak 250 gram 1,48 bij ons MAANDAG en DINSDAG I ELK Ze PAK FIJNSTE KWALITEIT van 'n *A kilo 250 gr. afg. prijs IZdB bij ons MAANDAG en DINSDAG f literkruik Rode Bessen van Wolderlng Idema onze winkelprijs 2.95 bij ons MAANDAG en DINSDAG Originele VERMOUTH a'ü- prijs per literfles 4.45 BIJ ONS 3.50 I hierbij maandagen dinsdag'n llterpot BOERENMEISJES vair 1.98 BELEGEN VOLVET alg. prijs 1.65 bij ons l ALLEEN MAANDAG en DINSDAG 150 GRAM Berliner Leverworst of Gelderse Snijworst alg. prijs 69 I bij ons MAANDAG en DINSDAG 3 PAKKEN MET VOLOP VITAMINEN alg. prijs 1.11 bij ons MAANDAG en DINSDAG "driekwart literblik FIJNSTE IMPOHT, ALG. PRIJS 125 j bij ons MAANDAG en DINSDAG Binnenkort heeft Schiedam een begraafplaats midden In een drukke verkeersader. Er wordt namelijk op korte termijn begonnen met de aan leg van de verbindingsweg van Sin gel naar Lange Kerkstraat. Er komt een tweebaansweg met rijstroken van zeven meter elk. De Joodse be graafplaats op het Emmaplantsoen voor de r.-k. Singelkerk komt voor lopig midden in die rijweg te liggen totdat met de belanghebbenden een goede overeenkomst Is gesloten waar door het mogelijk wordt gemaakt dat de begraafplaats geheel zal kun nen verdwijnen. Van het restant van het Emmaplantsoen wordt nu reeds een parkeerplein gemaakt, Enkele bomen blijven er staan en de rest van het terrein gaat (voorlopig) plaats bieden aan 140 auto's. Als een verloren plekje vol rust ligt de Joodse begraafplaats. In het drukke stadsgewoel. De begraaf plaats wordt niet meer gebruikt Ve len zullen dan ook zelfs niet meer weten dat die begraafplaats cr is achter twee rijen prikkeldraad. Kij kend over de bosschages ziet men op die begraafplaats dan ook aller eerst veel struikgewas dat woekert boven de negen grafstenen die nog zichtbaar zijn. Het zijn grafstenen uit de vorige eeuw en het begin van deze eeuw. Het zijn herinneringen aan gemeenschappen die ook in Schiedam hun betekenis hebben ge had. Op IS januari 1786'zijn de eerste Joden naar Schiedam gekomen. Ook toen al had het wanbegrip leef kracht, De politie liet de Juodse huisgezinnen toe onder zekere voor waarden. Twee jaar later, op 8 januari 1788 heeft de burgemeester van Schiedam „geaccordeerd" dat de Jo den op een begraafplaats buiten de stad zouden worden begraven. Buï- l ten de stad was toen nog over de Broers vest bij de Brug van Mothe- nossc. Bijna 150 jaar lang hebben de Joden ongestoord van deze begraaf plaats "gebruik gemaakt"' GEBOREN: Jacoba M. F„ d. v. T. A. van der Drift en M. C. J. Hof- stcede; Jozephina A., d. v. J. B. Koe- doot en H. P, Harreman; Sylvia I., d. v. M, C. Bakker on G. Pluijm; Jakob z. v. O. L. P. Tatnmens en T. t Sijtsema. ONDERTROUWD: F. W. van Ark, [29 j. en A. Blom, 21 j,; J. M, van Duijn. 22 j. en H. G, Pistoor. 21 U J. van Dijk, 24 j. cn M. C. E. Schreij, - 22 j.; T. A. Heijnsbroek, 23 j. en M. Nolet. 22 j.; H. M. Moerer, 22 j. en M, O. J, Douma. 20 j.; A. H. Romeijn, 45 j. en B. van Genderen, 47 j.; K. H. Rosman, 22 j. en I. Slobben, 21 j.; L. Rijntalder, 45 j. en H. Schoon. 34 j.; L. Schouten, 25 j. en .J, H. Zijlstra, 23 j,; A, 3. Sintniklaas, 24 j. en J. van Gelderen. 21 j,; H. van Vliet, 29 j. en M. J. Blok, 27 j.; P. J. Vogelen zang, 25 j. en-A. den Uijl, 26 j.; E. van Voorden, 24 j. en L. F. de V3le- gere, 21 j.: H. B. F. Walkenbach, 25 j. n C. Krabbendam, 26 j. GEHUWD; J. de Bruin, 23 j. cn J. J. van der Linde, 21 j.; J. A. de Haas; 40 j. en C. A, Verschoor, 30 j.; J. Vrijenhoek. 27 j. en L. Pelgrim, 24 j,; A. Schipper, 28 j. en P. Bas, 22 j.; M. van Vessem, 27 j. en P. G. C, Lanser, 17 j-? J. H. Chateïain, 24 j. en A. B, Hoogeveen, 17 j.; W. C. Ver schoor, 32 j, en W. Markestein, 26 j.; L. van der Most, 28 j. en G. J. Dijk stra, 24 j.; L. Pestuyk, 29 j. en J. M. Daalmeïjer, 20 j.; H. P. Sanders. 29 j. en H. A, M. Robben, 23 j.; A. M. Een huizen, 25 j. en A. G. C. van der Stap, 22 U C. H. Metaal, 26 j. en J. M. L. Swartjes, 25 P. de Nijs, 18 j. en W: Duehenne, 17 j.; H. J. Offen- berg, 20 j, en J. E. Hendriks, -23 j.; L RG. Versfeid, 29 j. en H, J. C, Schoütsen. 25 j.; M. H. Colllgnon 24 i. en A. C, van der Sluijs, 24 j.; G. M. van Slobbe, 26 j, en J. A. M, van Kleef, 25 j.; L. A. Hellemons, 21 j. en M. M. Pil, 18 j.ï J. J. van den Ussel, 32 j. en A, M, L. Hosman, 230VERLEDEN: J. Akkerman, 80.j.; F. K. Weima, 67 j.; E. Vogelenzang, 75 j. wed, T'an J. Ram. Op het Doeleplein is gistermiddag bij het achteruit steken door een ongelukkige manoeuvre een vrachtauto van het expeditiebe drijf W. v. d. Heiden halverwege in de Schie gereden. Een andere wagen van het bedrijf heeft de auto weer op hei droge getrokken. ZEKER liet duel heeft in de ro man van Sir Walter Scott, „The Talisman", een belangrijke plaats Ingenomen- Dat kon niet anders, want de periode, waarin de En gelse koning Richard Leeuwenhart leefde, was rijk aan intriges en daaruit voortvloeiende duels. Desniettemin was de eigenaardi ge sympathie die de twee aarts vijanden Richard Leeuwenhart en Sultan Saladin (Sex Harrison) voor elkaar koesterden, het hoofd motief van Sir Walters boek. Blijk baar beeft men bij de vervaardi ging van de Cinema-Scopefilm RICHARD LEEUWENHART" met problemen rond de achtergrond ge zeten en toen beeft men maar wat duels ingelast. Er werden er ech ter zoveel gebruikt en met zo'n geweldig accent, dat de hoofdper sonen naar de achtergrond werden gedrongen, met als gevolg, dat de ze film de indruk wekt, alsof Sir Walters bedoeling is geweest de vurige stormloop van Sir Kenneth naar het hart van Lady Edith (Virginia Mayo), nicht van Ri chard, te beschrijven- Overigens, wie in kruisridders en hun prak tijken belang stelt, kan deze film best gaan zien, (MONOPOLE). Wat velen ook vrijwel vergeten zijn Is dat het Emmaplantsoen nog vrij recent een begraafplaats was. Eerst enkele jaren geleden zijn de stoffelijke overschotten van de vroe gere Algemene Begraafplaats hier verwijderd. Schiedam, de stad bin nen de vesten en grachten heeft lang gebruik gemaakt van de begraaf plaats in en bij de Grote Kerk, toen nog de St Jan. In de 17e, 18e eeuw maakte men gebruik van een nu reeds vergeten begraafplaats op de plaats van de Laan en daarna richt te men het oog op het terrein bij de Brug van Mathenesse. De Rooms- Katholieken kregen in 1851 op de buitenplaats Bokkenburg een eigen begraafplaats, die er nu aan de Vlaardingerdijk nog is. Voor de overigen was er het ter rein buiten de stad, maar dat terrein kwam bij het begin van deze veuw ongunstig te liggen. In 1930 kon een nieuwe Algemene Begraafplaats aait de Vlaardingerdijk worden in ge bruik genomen, voor protestanten, oud-katholieken en Israëlieten In 1936 is er nog wel een lid van de Joodse gemeenschap begraven, ia 1938 kreeg een Israëliet een plaats in een gemeenschappelijk graf en na de waanzin van de oostelijke terreur werd in 1946 aangenomen dat. de Joodse begraafplaats overbodig js in Schiedam. Het gereserveerde terrein werd bij de Algemene Begraafplaats getrokken en de aanleg van de nieu we weg gaat nu ook de oudste herin neringen aan de vroegere families wegvagen. Verschoren, tussen roild-groeiend groen ligt bij het Emmaplantsoen de Joodse begraafplaats, nagenoeg aan het oog onttrokkenMomen teel staan er nog een_ negental zerken, waarvan er één op de foto is dfgebèeldi gevraagd voor het verlenen van assistentie bü diverse, gevarieerde administratieve werkzaamheden. Opleiding minstens op M.UJL.O.-hiveau Typen en steno strekken tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan: N.V. MAATSCHAPPIJ „OXYGENIUM", Buitenhavenweg 50, Schiedam. Speciaal voor spoedgevallen. Rotterdamsedijk 265 Tel. 6 80 21 - Schiedam Permanent wave Hclène permanent met toe- Stel. het beste wat er Is, compleet f 5.—; stroomloos 7.50 Op vertoon van deze advertentie. /1-— korting.' Dames- en heren kapsalon „HOJène", Rembrandtlaan 22, telefoon 671 70. Meubelen en huisraad Onze jarenlange ervaring waarborgt uw mcubelrepa- ratie en/of stoffering, vraagt vrijblijvend prijs en begro ting. Ruime keuze in bekle- dingsstoffen. Tevens: kinder boxen 20.75, wasechte tafel kleden 140/170, vanaf 6.75, ronde tafelkleden 12.25, ruige matten 3.90, keuken matten 2.45, tafelzeil, p. m. 4.35. Tijdens Sint-NJcolaas korting. Stentïer, W. Frankelandsestraat 79, tele- foon 6 99 74, Te koop gevraagd Schilderden uit de vorige eeuw te koop gevraagd, kunstverzamelaar (particu lier). Tel. 010-435 22. - Diversen Gelieve geen geld of goederen af te geven aan mijn echt genote J. J. H. VAN NIEUVVENHOVEN—KRUIK, daar door mij niets zal worden betaald- "Wonende Loeffstraat 69, Schiedam. Laat ow spiraal vermaken tot modern opklap- of kantelbed. Hruna afwerking als nieuw terug. Het goed koopste adres: DUK, Groe nendal 1 A (Broersveldpad)'. telefoon 670 28 (na 18 uur telefoon 667 89) Ledikanten, hutledikanten, kampeerbed- den enz. Kom eens praten. Fotografie Rclfllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films, foto K. van Vuur en. Hoogstraat 108. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106; teL' 67 20. In één dag gereed.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1