r Mr. M. J. Blok is benoemd tot gemeentesecretaris HAV affl Sted. Museum had een bewogen jaar Liefde is mijn beroep onzindelijkmelodrama Alleen op is zwak verfilmd de wereld Crescendo huldigde een aantal leden Sproei-ijsbaan wordt al gereed gemaakt! MAANDEN Uit de Gemeenteraad Ophoging bouwterrein in Kethel begint februari mr. M.J. Blok AGENDA Advocaat stond voor derde maal terecht wegens rijden onder invloed van alcohol SCHIEDAM PHILIPS T.V. IN HUIS Gem.-secretaris MUTATIES IS uw vertrouwen waard KERKDIENSTEN Artsen op zondag ïn Monopole: Monopolo- matinees: Kerstexpositie geopend Lydia vlot getrokken Officier eist zware straf 40-jarige verenigingstrouw Schijnwerpers op M. Korpel Burgerlijke Stand A. de Koning onderscheiden riante woonhuizen te Rochattje KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Adverteer regelmatig Koeriersters <51 Zaterdag 16 december 1961 OM<t rad len ip- Ke- och al Met 'ens. "eze ons «en ste llet 'te- iet eer yd- oor die om ons (Advertentie IM.) Ie kerstdag TOON HERMAN'S ONE MAN SHOW De allernieuwste Philips T.V. in don kere of lichte uitvoering of in teak. Keu te uit 4 typen. Prachtige vfeugeltafel. Modem van vormgeving, mooie houtsoort Draai baar bovenblad, speciaal blad voor radio,inbouwmogelijfthaid voorplaten- speler of -wisselaar. De nieuwste 3-eiements antenne. Garandeert haarscherpe, ongestoorde ontvangst; wordt gratis geïnstalleerd. U KUNT KIEZEN UIT 4 TYPEN PHILIPS T.V. 17 TX 231 A, 43 cm beeldbuis, ind. lafel on ftntenno f795,- ol 1025 per week. Met UHF Kandenkierer f80,- extra. 19 TX 330 A, 48 cm beeldbuis fncl- tafel en antenne an UHF Kanalen kier ar f 975,- of f 10,35 per week. 23 TX 315, 58 cm beeldbuis inel. tafel er» antenne f 1015,- o{ f 10,80 per waak. Mat UHF Kanalankieïer f80,- extra, 23 TX 312, 59 cm beeldbuis, fncl. antenna f1070,- of f 11,50 per week. Met UHF Kanalenltfezar f 30,- extra. UW TELEVISIE VAN OÜOSWOORN TËSEN VEÜZEK VOOR F30- PER JAAR ROTTtftOAM V MEENT Ï2-H TEL 11 *«0 OYERSCW. OOHtSHMAT 12 TEL-XlBi Mr. M. J. Blok uit Leiden is door de gemeenteraad -van Schiedam op de vergadering van gisteravond benoemd tot gemeente-secretaris van Schiedam. Hy zal dan mr. N. J. Post opvolgen, die deze maand 65 jaar is geworden en nu de dienst met penstoen zal gaan verlaten. Mr. Blok is thans administrateur ter gemeente-secretarie van Leiden, tevens plaats vervangend gemeente-secretaris. Van de 35 uitgebrachte stemmen 2yn er 31 gekomen voor mr. Blok, tenvyi vier leden de voorkeur gaven aan de andere kandidaat, mr. H. Snoep, administrateur ter gemeentesecretarie van Schiedam, tevens waarnemend gcn&eente-secretaris. De Raadsvergadering, waar maar een korte agenda voor was vast gesteld, bood verder weinig belang wekkends. De heer Lansbergen (KVP) informeerde nog naar de wijze van bouwrijp maken van de voor woningbouw bestemde terrei nen in Kethel; of door opspuiten of door droge ophoging zou gebeuren. Ook vroeg hij naar de regeling voor de waterlozing van de verschillende polders in Kethel. Wethouder W. Kok kon de heer Lansbergen geruststellen. De rijks- goedkeuring voor dit werk is reeds afgekomen en hij had de stellige overtuiging dat de hele kwestie op 1 februari geheel in kannen en krui ken sal zUn. Om de bouwwerkzaam heden fe bespoedigen, zal echter dat deel van het terrein waar het eerst gebouwd moet worden „droog" op gehoogd worden, maar het grootste deel van het terrein zal toch opge spoten worden. Met de aannemer van het werk zijn echter regelingen getroffen inzake de waterlozing van de betrokken polders. Er zijn nog wel enkele kwestietjes h(j te scha ven, maar dat kan in enkele dagen wel geregeld worden, zo meende de wethouder. Met deze verklaring kon life heef Lansbergen genoegen ne men. Chauffeurs-premie Het nog van de juni-vergadermg daterende voorstel van B. en W. tot intrekking van de regeling inzake de toekenning van een premie aan chauffeurs voor schade-vrij rijden bij die diensten waar een toekenning van prestatie-beloning bestaat, riep vooral de heer B. E. Collé (CPN) in het geweer, terwijl ook de heren. Brouwer (CHU) en Van Schoone- veld (AR) er enige opmerkingen over maakten. De heer Collé merkte op dat zolang er nog chauffeurs zijn die bij het wegvallen van de premie regeling financieel nadeel hebben, hij niet met dit voorstel kon mee gaan. Wethouder mr. P. van Bochove voerde aan dat bij' de invoering van de verdienste-beloning deze premie regeling geen zin meer had, daar het schade-vrij rijden vercalculeerd was in de verdiensten. Ook de com missie voor het georganiseerd over leg met de vakbeweging heeft dit erkend. Üit de praktijk was verder gebleken dat va*" 24 chauffeurs van de Vervoe Reinigings- en. Ontsmettingsdxenst (.want om deze dienst gaat het voorlopig nog alleen) er 18 waren die er bij de nieuwe tezamen 700 op vooruit waren ge gaan, terwijl slechts 6 chauffeurs er tezamen 25,— op achteruit gegaan zijn. Dit genomen voor de eerste zes maanden van dit jaar. Maar de heer Collé bleef bij zijn standpunt en zo werd hij de enige tegenstemmer tegen dit voorstel. Mr. M. J. Blok, die gisteravond door de gemeenteraad tot secretaris van de gemeente Schiedam is be noemd, werd op 7 mei 1922 in Lei den geboren. Hij doorliep het gym nasium in zyn geboortestad en stu deerde daarna rechten aan de Rijks universiteit van Leiden Na zijn doctoraal-examen afge legd te hebben, was mr. Blok gedu rende een half jaar volontair op de gemeente-secretarie in Alpben a.d. Rijn, waarna hii werkzaam was op de Provinciale griffie van Zuid- Holland in Den Haag. In 1955 werd mr. Btok eerste as sistent van de commies-redacteur ter gemeente-secretarie te Leiden, ter wijl hy in 1S57 administrateur werd tevens plaatsvervangend gemeente secretaris. Als zodanig heeft hij zit ting gehad in vele raads-commissies. Mr. Blok is lid van de Anti-Revo lutionaire Party en diaken van de Gereformeerde Kerk van Leiden. Voorts was hü o.a. lid van het be stuur van het Geref. Fusthuls „Groenhoven" en van de Chr. Jeugdhulp te Leiden. De gemeenteraad heeft mej. E. Kolmus, arts te Roermond, benoemd tot de tweede schoolarts bij de G.G. en G.D, te Schiedam, zulks met een proeftijd van een jaar. Aan mevr. H. H. Maatjes, onder wijzeres aan de Ma then ess es ch ooi A aan het Oude Kerkhof, is op verzoek eervol ontslag verleend. (Advertentie LM.) Ned. Herv. Gemeente. Grote KerJc- 10 uur ds. D. J, Spaltng, 5 uur ds. D. Broers (Amsterdam) (Jeugddienst). Be- thclkcrk: 10 uur ds. J. D, Smids, 5 uur ds. A. Hoffman Opstandingskerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes, 7 uur ds. C. A Korevaar (Rotterdam). Vredeskerk: 9 ea 10.45 uur: ds, J, G„ Jansen, 7 ur: ds *7, D, Smids. Ned. Herv. Geref. Evang. Gebouw Irene: lo uur ds. L,. Vroegindewey (Delft). Opstandingskerk: 7 uur: ds. Korevaar (Rotterdam). Evang. Du tb. Gemeente, 10 uur ds. K. Berveling (Rotterdam). Lutherse Kerk. Zaterdagavond 7AO u Oecum. Avondgebed. Ned. Prot. Bond. West vest 92: 10.30 uur mevr. da. H. van Hoik-Meyer. Baptistengemeente. Lange Haven 59 10 uur en 7 uur ds. R. Reilmg. Leger des Heïls. Lange Haven 27: 10 uur HeilJglngssamenkomst en 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Gerrit Verbcon- straat: 6.45 uur Openluchtsamenkomst Alle samenkomsten staan o.l.v. de ma joors K, Wioringa en R. Reitsma. Jehovah's Getuigen Volksgebouw 0.30 uur wachttorenstudie; onderwerp: „Res pect voor de heiligheid van bloed" Dinsdag 7 30 uur dienstvergadenng en theocratische bedieningsschool. Ned. Herv, Gemeente Kethe!, Do Rank: ds. Brummelkamp, 7 uur ds. Brummelkamp (Jeugddienst). Dopskerk: 10.30 uur: ds. Brummelkamp. Geref. Kerk. oostexkerk: 10 uur: ds. H. J. Xovwenhoven (Vlaardlngen) 5 uur dra. C. Augustan (Schipluiden) De Ark: 9.30 uur ds. J. Couvee. 2.30 uur ds J. Lever. Kantine Burg, Honnerlage Gretelaan: 10 uur ds. Th. Swen (Vlaar- dingen), 5 uur ds. C. J. Ttssink (Bode graven), -De Goede Haven; 10 uur ds. W. A, Klager, 5 uur ds. J. Couvée, Jylianakerk: 10 uur ds. C. J. Tissink, 5 uur ds W. A. Krijger. Chr. Geref. Kerk. "Warande, hoek BK-laan: 10 uur ds. E. Venema (Zwijn- drecht), 5 uur ds. E. "Venema. In spoedgevallen zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raadplegen: G. Pet, Tumlaan 88, tel. 68808; D. Houthuysen jr., Swammerdamsingel 43, tel. 6B516; Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, teL 67856. Geopend zijn de apotheken Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuw- land, Wibautplein 17, die ook gedu rende de komende week de nacht dienst zullen waarnemen. VERZEKERD KAPITAAL: MEER DAN AlM MILJARD GULDEN .HAV LEVENSVERZEKERINGEN SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6S301 - HAV LEVENSVERZEKERINGEN DE jeugdige maïtresse van een Be roemd advocaat op leeftijd is in verwachtinf. De beroemde maï- trc is de gelukkige vader hoogst- waarschijnlijk. Hélemaal zeker kan hy niet zijn, want dit amateur-prosti- tueetje, dat hy na een mislukte over val op een juwelier heeft weten vrij te pleiten, heeft bfj wijze van jeug dig contrapunt in dit bestel nog een andere amant: een medisch student, die op een fabriek werkt. Het a.s. moedertje geeft zich aan haar student. Maar als de kleine maïtresse^ naar het liefdesnestje van haar maitre wil terugkeren, grijpt de a.s. medicus in woede een anato misch mes en steekt zijn geliefde vakkundig dood. Dit alles onder aus piciën en met medeweten van de begrijpende echtgenote van de advo caat, dié meent de situatie te over zien. Dit is slechts een bescheiden greep je uit de chaotische puinhoop van zieke tot perverse intriges, welke „Liefde is mijn beroep" (En cas de malheur) bevat. Grote namen zün aan dit onzin delijke, geraffineerd knap gefilmde, maar in feite niet spannende Franse melodrama te pas gekomen: Geor ges Simenon, naar wiens roman het scenario is gemaakt door Jean Au- renche en Pierre Bost; Claude Au- tant-Larie (pardon Lara) die zün INDDEn men alle tranen had kun nen .verzamelen, gestort door de miljoenen kinderen die nu al drie ge neraties lang Hector Malot's „AL LEEN OP DE WERELD" verslonden en verslinden, dan zou een niet on aanzienlijk meer zijn ontstaan. Hartverscheurend zijn de bonte en vooral trieste avonturen van de klei ne Rémi, eerst met de oude, lieve Vitalis Frankrijk rondzwervend, la ter in, de klauwen van de ongu re Driscoll-familie in Londen net voorwerp van de emeenste intriges, „Sans familie" is allang een klassiek kinderboek geworden, met een rijk- dom aan sentimentele en tragische verrassingen, die als manna ziju voor de ontvankelijke kinderziel. De lieve moeder Baxbarin, bij wie de door een booswicht gekidnapte kleine jon gen ondergebracht is en van wie hy zo wreed werdt weggesleurd; de in goede, trieste Vitalis, die eens een vermaard Italiaans operazanger was, maar 'n mooie stem verloor en nu met wat gedresseerde^ honden, een aap en de onafscheidelijke harp door het land trekt; de gemene Driscoll, die Rémi aan zijn (natuurlijk) rijke moeder heeft ontstolen; de louche kinder-uitbuiter Garofoli in Parijs met zijn tuchtigingszweep en de pap- pop-met-het-grote-slot... al die figu ren komt men weer tegen in de kleurenfilm, die André Michel van deze onvergetelijke geschiedenis heeft gemaakt. Of de film onvergetelijk zal blij ven? Sommige typen zijn anders ge tekend dan hun litteraire voorbeeld, soms ten gunste Driscoll bijvoor beeld, een fraaie creatie van Pierre Brasseur —soms ook met een duide lijk verlies aan karakteristiek; de Vx- talis van Gino Cervi is bepaald niet de waardige, wijze en goede grijs aard, die men zich had voorgesteld. Sommige episoden, o.a. die van Ré- mi's verblijf bij de brave tuinders- familie, die ook al weer zo'n triest lot tegemoet gaat, zijn tn de verfil ming niet terug te vinden, andere, met name de Engelse episode, zijn veel uitgebreider behandeld. De sociale achtergrond, die in dit hevig gekleurde kinderboek toch nog een zekere rol speelt, ontbreekt ten enenmale in de verfilming, die ove rigens haar kracht heeft gezocht in een bijzonder smakelijke aankleding, In boeiende en originele décors en... natuurlijk in hier zeer passende sen timentaliteit. De kleine Joel Flateau is een aller aardigste Rémi, Bernard Blier werkt mee als de gemene Italiaan Garofoli. Voor móói, prettig verdriet, bekroond door een gelukkig slot voor de wa terlanders, wende men zich tot... (MONOPOLE). naam als regisseur (van ojm. La tra- versée de Paris, Le diable au corps) royaal te grabbel gooit; Jean Gab in die de bedrogen advocaat speelt; Ed< wige Feuillère, die de bedrogen vrouw van de bedrogen advocaat speelt. En... Brigitte Bardot, h&ar rol kunt u echt niet mis raden! BB. is niet alleen „the root of all evil" in. het verhaal, ze blijkt ook de „wortel van alle kwaad", in de ver filming zelf te zijn. Op haar artistiek onvermogen, dat ze in elke scène aan de dag legt, heeft niet alleen do regie de tanden kapot gebeten, maar ook haar mede- en tegenspelers heb ben zich niet kunnen onttrekken aan de verlammende invloed van haar gebrek aan alles behalve het beken de merk „sex". Soms lijkt Gabin in een woeste scène wel èeht'boos op het rare, onbenullige wicht, waarmee hij in deze film werd opgescheept, Tant pis, maar hij wist tenslotte tevoren al wat voor een mésalliance hij zou aangaan. Evenals Autant-La- ra, de artistieke verspiller, niet vrij uit kan gaan bij een dergelijk sce nario met BB. als middelpunt van de erotische cirkel, waarin de lieve Nicole Berger (de enige gezonde verschijning) nog bijna mee moet dansen (MONOPOLE). Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41, Nieuwland, Wibautplein 17. Evers, Lange Haven 81. Bellen bjj ongeval: GG en GD.5 Tumiaaa 80 Telefoon 69290 Poiitie-alarmnummer: 6 46 66 Bibliotheek: Lange Haveh. geopend: maandag 19 tot 20 30 uur; dins dag 830 tot 16.31' en 59 tot 2030 uur; woensaag 930 tot 1530 uur; donderdag 930 tot 12 3t uur; vrijdag 930 tot 1630 en 19 tot 22 30 uur; zaterdags 9 30 tot 1630 uur "s Zondags gesloten RB Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tct 12 en 14 tot 17 uur Sted. Museum, Foto's van Eddy Pos- thuma de Boer. Roem der Ro mantiek. BIOSCOPEN Passage, 2 en 7,30 uur: „Exodus". Monopole, 2 uur (zondag 2 en 4.15 uur): .Alleen op de Wereld", 7 en 9.15 uur: „Liefde is mijn be roep". DIVERSEN Irene. 7. 30 uur: CJV. Adventsbijeen komst. Musis Sacrum, 8 uur: Taverne De Mandfles. Sursum Corda, 8 uur: Prinses Irene, school. Reünie oudleerlingen. Aula Museum, 8 uur: Ver. Vrienden v. h. Museum, Kerstconcert. Sportfondsenbad, 9.45 uur: WF. Di- plomazwemm en. Kantine Excelsior, 8 uur: Pers. Ver. Excelsior. Cabaret De wethouder van culturele zaken, mr. AL J. M. van Kinderen, heeft gisteravond na de gemeenteraadsver gadering op een ongewoon laat uur nog officieel de Kersttentoonstelling „Roem der Romantiek" in het Stede- De sleepboten „Steenbank" en „Barendszee" van L. Smit en Co, hebben vrijdagavond het 70Q0 ton melende Libanese ss. „Lydia" vlot getrokken van de noordelijke oever van de Nieuwe Waterweg. De „Lydia" was daar gistermorgen na machïneschade te hebben ge kregen met hst achterschip aan de grond gelopen tussen rood 10 en 11 (tussen Maassluis en Hoek van Holland). Bij deze manoeuvre ver speelde het schip een anker. Tijdens een sfeervolle feestavond in het Volksgebouw heeft de Arbei ders Muziekvereniging „Crescendo" gisteravond een drietal leden gehul digd. Die eer vlei hun te beurt, om dat zü 40 jaar onafgebroken de ver eniging met hart en ziel trouw z(jn geweest. De jubilarissen waren de beren M. Dinkelaar, A- Stöver en D. Hoogendoorn. Allen kregen zjj van de voorzitter van de vereniging, de heer C. Landsbergen, een insigne op de borst gespeld. De respectieve echtgenoten werden ook niet ver geten. Zij, immers zijn altijd een steun geweest voor hun muzikale mannen. Daarom werd een kleurige ruiker hun deel. Maar er waren nog meer leden, die een insigne kregen opgespeld. Deze muzikanten waren reeds enige jaren geleden gehuldigd vanwege het feit, dat zij 40 jaar lid waren, Toenderöjd werden er geen insignes uitgereikt en daarom kregen zij deze nu. Deze leden waren de héren C. H. Ruseier sr., H. Duikelaar, M. van Leeuwen, B. Oosterman en M. Korpel. De laatste had 's middags ten stad- hulze reeds uit handen van burge meester mr. J. W. Peek de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranjc-Nassau mogen ont vangen. Maar Crescendo heeft hem nog eens grootscheeps op haar eigen wijze in de bloemetjes gezet. Op het toneel, waar de jubilaris met zUn vrouw mocht plaatsnemen, werd door de heer Landsbergen in een soort „dit is uw (muzikale) leven" de le vensloop van de 75-jarlge op het muzikale terrein uit de doeken ge daan. Achtereenvolgens werden broers en andere familieleden (waarvan de meesten de muziek als bobby heb ben), muziekvrienden met de jubi laris geconfronteerd. Sommigen brachten behalve leuke herinnerin gen of een hartelijk woordje boven dien nog een geschenk voor hem mee. Het hoogtepunt voor hem zal echter wel de laatste persoon zijn geweest, die ten tonele verscheen, namelijk de heer R. "v, Seuren sr. Deze 84-jarige was de eerste dirigent onder wiens leiding de heer Korpel optrad. Ent dat gebeurde in Delft. De heer Korpel is voordat hij 43 jaar geleden lid werd van Crescendo al muzikant geweest bij een vereniging van dezelfde naam in Delft en daar was de heer Van Seuren dus dirigent van. Inclusief de Delftse jaren mu siceert de heer Korpel al 50 jaar en uit zijn woorden bleek overduidelijk, dat hij voorlopig nog niet van" plan is er mee op te houden. Na de pauze voerde de Geref. Amateurtoneelgroep „Geron" het blij spel „Arme Rijken" van Nono op. De groep speelde dit stok reeds eerder in het jaar ter gelegenheid van de jubileumavond van Harpe Davids. GEBOREN: Sylvia, d. v. A, van Dijk en W. Eeuwijk; Adrianus P., z. v. A, P, Vergouwe en J Cohen. ONDERTROUWD: W. J. Dekkers, 22 j. en G. A. Vxedebregt, 21 j.; J, van den Berg, 27 j." en A. M. van Loosbroek, 25 j.; W. van den Brink, 34 j. en A. C, Zweistra, 30 j,; A, H. P. Dalhuisen, 23 j. en M. M. Triel, 24 j.; H. C. H. Donkersloot, 21 j. en M. B. van de Water, 2l j.; P. B. van Hees, 25 j. en C. M. T. Baartmans, 28 j G;„ A. van der Helm, 24 j. en C. C. M. Riugrok, 25 j.; P. G. van de Kamp, 19 j, en H. van Wagtendonk, 17 j.; P. J. A. van Krugten, 20 3, en G. van Vliet, 18 j.; P. Meulendijk, 25 j. en K. Korteland, 18 j.; C. A. M. Olsthoom, 23 j. en A, M. van Mil, 25 j.; G. P. T. Oomen, 34 j. en T. M. Spree, 29 j.; H. C. van Paassen, 29 j. en M. J. Ham, 27 j.; P. J. A. van der Ven, 28 j, en P. W. Verdoes, 27 3.; H. A. Visser, 21 j. en P. J. Zagwijn, 18 j.; N. C. Wegbrans, 28 j. en M. B, E. de Kort, 30 3.; B, Westenberg, 22 j en J. Oostveen, 18 j,; F, Winterswijk, 25 j, en N. Brökling, 2y 3.; P. N. M, Sonder, 23 3. en T. van Dijk, 23 3. GEHUWD: H. van Vliet, 29 j. en M. J. Blok, 27 j.; T. Broere, 37 j. en C. M. Albers, 37 j.; H. van der Wal, 22 j. en J. Uittenbogaard, 19 3.; P. Kok, 24 j, en. J. W. van Duyn, 25 3.; J. de Zanger, 2B j. en M. H. Ong- Aban, 19 j.; A. J. P. Sebel, 24 j. en J C. Slavenburg, 20 j.; P, Zweren- stein, 27 j. en M. J. P. van den Toom, 21 jj T. A. Heynsbroek, 23 j. en M, (Van een onzer verslaggevers) Wegens het rijden in een auto onder zodanige invloed van het ge bruik van alcoholhoudende drank, dat hy niet meer in staat moest worden geacht het voertuig naar behoren te besturen, heeft de offi cier van Justitie bü de rechtbank te Rotterdam, mr. B, van der Men- len, gistermiddag vier maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid gecist tegen de 44-jarige Rot terdamse advocaat mr. A. A. de B. De officier stelde als bUzondere voorwaarde, dat de verdachte zich tijdens de twee jaar durende proef tijd onder controle zal stellen van het consultatiebureau voor alcoho lisme. De officier baseerde zijn hoge els vooral op het feit, dat hier sprake was van recidive. Het was voor de derde maal, dat mr. De B. wegens ryden onder invloed met de justitie in aanraking kwam. De verdachte, die het ten laste gelegde volledig toegaf, werd op 17 juni op de Bergse Linker Rotte- kade onder invloed achter bet stuur van zijn auto aangetroffen, nadat hij betrokken was geweest bij een ernstige aanrijding, waarbij een jongeman zwaar werd gewond- Daar men in de veronderstelling verkeerde, dat het ongeluk aan mr. De B. te wijten was, werd hij in voorlopige hechtenis gesteld. Toen na een maand was komen vast te staan, dat er onvoldoende bewijs was voor verdachtes schuld aan de aanrijding, werd het bevel lot ge vangenhouding opgeheven. Mr. De B. werd 's avonds om ze ven uur gearresteerd, 's Middags bad hij twee glazen bier en een aantal whiskey soda's gedronken. De eigenaar van het laatste Café, dat de advocaat had bezocht, had hem af geraden te gaan rijden. Niettegen staande dit advies was mr. De B. toch in zijn auto gestapt. De president van de rechtbank, mr. P. J. C. Schipper, bracht naar voren, dat de gezondheidstoestand van verdachte vrij slecht is. Op de dag van zijn arrestatie verkeerde mr. De B- die in zijn privéleven met grote moeilijkheden te kampen heeft, in een depressieve toestand. De verdediger, mr. A, Boekwinkel ging in zijn pleidooi in op de moei lijke omstandigheden van zijn cliënt, die hadden geleid tot grote psy chische spanningen. Om aan de druk te ontkomen, had verdachte vergetelheid gezocht in de drank. Mr. Boekwinkel kon zich neerleg gen bij de eis tot de vijf jaar ont- Bü zijn afscheid als bestuurslid van de Sint WllHbrordus-stichtlng, waaraan hü bjjna 40 jaar verbonden Is geweest, is donderdagavond aan de heer A. de Konine wegens zijn bijzondere verdiensten de pauselijke onderscheiding „Pro Eeelaesia et Pontifice" uitgereikt, In een afscheidsbijeenkomst heeft de voorzitter van de Sint Willibror- dus-stichting, de heer J Lindeman, in aanwezigheid van mevrouw De Koning en zijn kinderen zeer waar derende woorden tot het scheidende bestuurslid gericht en hem 'n boek werk aangeboden. Deken A v. d. Boog prees de beor De Koning voor de vele verdien sten, die hij zich, behalve door het langdurig lidmaatschap van de Sint WLLhbrordus-stichting, ook op an der terrein heeft verworven, o.a. als Kerkmeester van de St. Liduina- parochie en lid van de St Vincen- tiusvereniging en reikte hem als er kentelijkheid de onderscheiding uit Aan mevrouw De Koning werden bloemen aangeboden. Nolet, 22 j.; W. J, J. Eruning, 25 3. en A, A. Rommerskïrchen, 24 j.; H, van der Meer, 27 j, en J. Schop, 23 3.; W. Esbach, 26 j. en-T. Droge, 21 j.; A. van der Most, 26 3. en P. J. Vrees wijk, 19 j.; H. M. Moerer, 22 j. en M. C. J. Douma, 20 j. OVERLEDEN: J. A, Meulstee, 80 3 zegging, hoexvel hij de rechtbank verzocht er rekening mee te hou den, dat het voor een advocaat met een eenmanspraktijk een enorme belasting is zijn auto vijf jaar te moeten missen. Bij de door de officier geeiste gevangenisstraf kon de verdediger zich echter niet neerleggen. Wan neer mr. De B, nog een maand zou moeten zitten, zou dat het einde betekenen van zijn carrière. Mr. Boekwinkel vroeg de rechtbank m dit geval genade voor recht te la ten gelden. De uitspraak is bepaald op 2l december. Ijjk Museum geopend. Daarbij heeft de weihouder nog voor een onge woon klein aantal belangstellenden een overzicht gegeven van het reilen cn zeilen van het Museum in het afgelopen jaar. „Een zeer bewogen jaar"*, oordeelde mr. Van Kinderen. Een dieptepunt in het museumleven was wel de ziekte van de conservator, de beer P. L. A. Janssen, maar de wethouder was verheugd dat de conservator nu weer hersteld is en bezield met enthou siasme en borrelend van -werklust nieuwe plannen aan het uitwerken is. Een ander dieptepunt wordt gevormd door de sluiting van het museum gedurende 21 weken wegens verbou wingen. hetgeen echter het voordeel meebracht dat de verwarmingsinstal latie verbeterd Is kunnen worden, wat het bewaren van kunstbezit ten goede komt Door deze sluiting is het bezoekers aantal lager dan m de voorgaande jaren, maar 22.000 bezoekers in zeven maanden is toch een uitstekend re sultaat. Een hoogtepunt noemde dr. Van Kinderen de archeologische tentoon stelling „Het spoor van de mens", die in het hele land de belangstelling heeft getrokken; verheugend daarbij was de prettige medewerking van de gemeente Vlaardmgen. Waardering had de wethouder voor het zich nog steeds uitbreidende edu catieve werk in het museum, dat steeds grote belangstelling trekt. Zó groot dat enkele malen het bordje „vol" bnitengchangen moest worden, een unicum in het museum-wezen. Een ander gunstig aspect Is de kunst klasse, die, met voorzichtige hand geleid, tot grote bloei zal kunnen komen, naar dc wethouder hoopte. Conservator P. L. A. Janssen had tevoren de nieuw-ingerichte kerst- tentoonstelling ingeleid. Deze is tot stand gekomen met grote medewer king van andere musea, 2oals Boy mans-van Beunmgen, de musea van Groningen, Leiden en Leeuwarden, en van het Rijks- en Stedelijk Mu seum uit Amsterdam. Door de Dienst voor 's Ryks verspreide kunstvoor werpen was de tentoonstelling «ge richt uit werken van Nederlandse schilders uit de met bijzonder boeien, de romantische periode tussen 1820 en.,1880. Maar de heer Janssen vond dat'men er uitstekend in geslaagd was om „de verzoeniijke sfeer die bij de Kerstdagen past" in de tentoon stelling te leggen. Daarnaast is luide zaal in de linker hoek edh expositie van schilderijen uit het eigen bezit ingericht. Dit zyn heel moderne per ken. Er zit vorst In de lucht! De schaats liefhebbers, die allicht enige t(jd geleden hun schaatsen uit het vet hebben gehaald, zullen nu wei zitten popelen om dit weekend de yzers onder te binden. Het ziet er wel naar uit dat het ditmaal zal lukken, tenminste wanneer de ijsvorst toch niet op het laatste moment van ge dachten gaat veranderen. Maar wat zün de mogelijkheden wat de ijs banen betreft? De Schiedamse IJs-vereniging heeft geen plannen om een baan uit te zetten, zo is ons te verstaan gegeven. Sinds de vereniging in 1954 de baan aan de Spieringshoek verloor, is wel verschillende malen getracht om een ander terrein te verkrijgen voor de inrichting van een baan, maar het is kwakkelen gebleven en daar om wil de vereniging dit jaar maar afzien, van het inrichten van een eigen. baan. De financiële risico's zijn te groot voor deze vereniging zonder leden. Maar het tennispark „Spierings hoek", dat kortgeleden is overge gaan in handen van de heer J. v. cL Torre te Rotterdam zal wel worden, klaargemaakt als sproei-ijsbaan. Gisteravond waren er al voorberei dingen getroffen om zodra de vorst het toelaat tot sproeien over te gaan. Ook de feestelijke verlichting en de muziekinstallatie Liggen al klaar. Maar wanneer er gesproeid kan wor den is uiteraard geheel afhankelijk van de vorst, De verwachting? Mo gelijk zal vanavond al geschaatst kunnen worden, maar waarschijnlij ker zondag De heer Van der Torre lieeft de baan 20 ingedeeld, dat het. midden- vak gereserveerd blijft voor- het kunstschaatsen, terwijl in de rondte er om heen hardgereden zal worden. Nabij strand, bos en duinen zeer gunstig gelegen (w.v enkele twee On der één kap) met schuur of garage. Koopsommen vanaf ƒ23.000 kk Zeer rui me financiering moge lijk. Inl. dag. (ooh tal.) van 13.30—16 3n uur m de directiekeet op het bouwplan aan de Hoogvbetiaan en bij N.V. UMACO. MALIE. BAAN 63, UTRECHT, tel. 030-1 18 77 Na 19 uur: 02950-459 82. Speciaal voor spoedgevallen. Rotterdamsedqk 265 TeL 6 8021 - Schiedam Fotografie Voor pasfoto's naar K wan Vuuren, Hoogstraat 106 67 20 In één dag gereed Kutlllms vergeten f Ue -mio- maat staat voqu klaar 4:1e soorten films Foto K van Vuuren Ehnartraal löh Woningruii Grote 4-kamer woning- in Hoogvliet (badkamer bal kons, Amerikaanse woon keuken, bovenste verdie ping. Ruilen voor: fatsoen lijke woning m Schiedam. Huur u: ƒ25.per week. Barbilsingel 44, Hoogvliet. Permanent wave Helcne permanent mei toe stel het ceste wat ei ts, compleet f5—; stroomn.os f 7.50 Op vertoon van aeze advertentie 11 korting l Dames- en berenkapsalon „Héiène'Rian bran dtiaan 22/ telefoon 6 7170 Diversen Laat bw spiraal vermaken tot modern opklap- om kantel bed Prima afwerking, als nieuw terug. Het goed koopste adres. DUK, Groe nendal 1 A «Broersveldpad), telefoon 67028 <na 18 uur telefoon 6 67 89) Ledikanten, hutledikanten, kampeerbed-, den enz. Kom eens praten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1