Ui Strenge officier eist 5 jaar cel tegen inbrekers M. P. Heyboer zag het ulo tot ontwikkeling komen --■ L. Smidt en Co. neemt „Thames55 in gebruik ifouEWfoiim ivo* Geesink met een team in de Energiehal Pan55, nieuwe film van Herman van der Horst Delftse studenten spelen N F. Simpson's absurde klucht One Way Pendulum "Geschiedenis van de school is ook die van mij-zelf Acht maanden voor uitgeven van valse dollars Bestemd voor station in Perz. Golf Provinciale begroting- sluitend Kaisiepo zegt vertrouwen in NH Kerk op i Voor de kankerbestrijding ANTON GEESINK IN GE ENERGIEHAL vam Ierland Kerstvoorraad vleeswaren bij brand vernield Nederland-Indonesië r.k. bisschoppen voor open gesprek W;nsdag 20 december 1961 9 De „Thameg", de derde sleep boot van die naam, fa gisteren door L. Smit Co. overgenomen. Het ruim 53 meter lange schip komt in de Perzische Golf cp station te liggen. ARNHEM. De rechtbank in Arnhem heeft gisteren conform de eis de 34-jarige vertegenwoordiger R. B., afkomstig uit Lyon en de 48- jarige, in Marseille woonachtige Ne derlandse handelaar in oude meta len, J. D., ieder veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek. Zij werden er van verdacht een groot aantal valse biljetten van twintig dollar in ons land te hebben uitgegeven. Dank zij de oplettend heid van een caféhouder liepen ze in Nijmegen tegen de lamp. an een onzer verslaggevers) Op een stralende Noordzee heeft L. Smit Co's Internationale Sleep dienst dinsdagmiddag de zesentwin tigste eenheid aan haar zeegaande vloot toegevoegd. Het is de sleepboot „Thames", die In de eerste plaats bestemd is voor het bezetten van (Van ééti onzer verslaggevers) „Het ïtJn een stel zware inbrekers, die hier voor u slaan. Schadelijke wezens, die waarschijnlijk niet voor verbetering vatbaar zyn. Ik meen, dat een gevoelige straf hier op zyn plaats is. Daarom eis ik tegen beiden een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek." Over de hoofden van twee los-werkmannen nit St. Willebrord, de 44-jarige C. H. en de 36-jarige M. de B., richtte de officier van justitie, mr, J- D. de Jong, gistermiddag deze woorden tot de Rotterdamse rechtbank. De mannen, over wie hij het had, moesten zich verantwoorden voor een reeks diefstallen, voornamelijk van kleding en textiel. Ze zouden, zo rekende de officier voor. voor een. bedrag van ongeveer 13.000 gulden hebben buitgemaakt. Wat de affaire een bijzonder ernstig karakter gaf was het feit, dat beide verdachten reeds meermalen met de justitie in aanraking waren geweest. H. werd in het verleden, reeds veroordeeld tot straffen van vijf en drie jaar. De B, heeft onder meer een vonnis van drie jaar op zijn strafblad staan. De behandeling van de zaak nam geruime tijd in beslag, om- dat de mannen ontkenden. Erg overtuigend klonken hun verkla ringen echter niet. H. zei, dat vrijwel alle goederen gekocht waren van een man, die hij in het café Van Keekum ontmoet had en De B. betoogde, dat de spullen langs de weg, gevonden waren. De president maakte de indruk dat hij niet geloofde in het bestaan van die „derde man", die hij gemakshalve „het mannetje van Van Keekum" noemde. Evenzeer betwijfelde hij of men langs de wegen zoveel waardevolle artikelen kan vin den. Meer waarde hechtte h(j aan ver klaringen van een getuige, die de twee Brabanders op een nacht met handen vol kleren had zien lopen. Ook vond hij het belangrijk, dat de verdachten herkend waren door be nadeelde winkeliers. Kort voor zij gingen Inbreken hadden zU de situa tie ter plaatse reeds verkend. Na hun arrestatie had de politie bij De B. en H. grote voorraden arti kelen gevonden, die van diefstal af komstig waren. Ze hadden meer dan genoeg om er een zaak mee te be ginnen, Behalve kleren en textiel vonden de rechercheurs levensmid delen en zelfs gestolen potplanten in overvloed. De mannen maakten bij hun strooptochten steeds gebruik van Volkswagen busjes, Ze hadden er vier van, die behalve voor het transporte- MÜNCHEN De 55-jarige Franz Johann Hofmann, ex-sergeant van de SS en bewaker in het concen tratiekamp Dachnu, ïb veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf we gens moord op een gevangene en medeplichtigheid aan moord op een andere gevangene in 1938. Ooggetuigen hebben tijdens het proces, dat twee dogen duurde, ver klaard dat Hofmsnn eer. 64-jarige Joodse man doodgeschoten heeft omdat de gevangene zich in een waslokaal bevond op een tijd dat dit niet geoorloofd was. ren van gestolen artikelen ook ge bruikt werden voor het vervoeren van pendelarbeïders. De Brabanders werden gearresteerd in Barendrecht na een mislukte inbraak op de Dordtsestraatweg. De andere inbra ken pleegden ze onder meer in St. Maartensdijk en in Brabant. Nadat de verdedigers hadden be toogd, dat de schuld van hun cliën ten allerminst vaststond, bepaalde de rechtbank de uitspraak op twee januari. Smit's bergingsstation Bahrein in de Perzische Golf. De „Thames" is een zusterschip van de vorig jaar in dienst genomen „Mississippi", maar zij vertoont toch wel kleine verschillen. Met het oog op het langdurige verblijf in de Per. ziscbe Golf is een dubbele aïreon- ditïoningsinstallatie vangrote capa citeit aangebracht en de lucht die naar de machinekamer gaat wordt eerst in een speciale installatie be handeld in verband met verontrei niging door. zandstormen. Het bij J. K. Smit's Scheeps werven te Kinderdijk gebouwde schip heeft een machinevermogen van 3250 pk. Het behoort daarmee tot de krachtigste slepers ter wereld, Negen boten van Smit hebben thans een vermogen van 3000 of meer pk. De „Thames" heeft een zeer uit- gebreide uitrusting voor brandblus- on bergingsdoeleinden. Aan boord zijn bijvoorbeeld drie waterkanon nen. waarmee ook schuim kan wor den gespoten in geval van oliebran- den. Aan Provinciale Staten van Zuid- Holland is thans aangeboden de ontwerpbegroting voor 1962, Deze Is, voor de gewone dienst, ruim slui- leud. De inkomsten namen ten op zichte van 1961 met 4,2 miljoen gul den toe tot 33,3 miljoen gulden cn de uitgaven stegen met 4,7 miljoen tot 37,4 miljoen gulden. Gedeputeerde Staten hebben een post voor onvoorziene uitgaven van 1,9 miljoen gulden opgenomen. Hierin is begrepen een bedrag van zeshon derdduizend gulden voor mogelijke salarisverhogingen van het provin ciaal personeel. Gedeputeerde Staten hebben het plan de afschrijving van de inves teringen voor de wegen te verlagen van 40 jaar tot 30 jaar. Voor het subsidiëren van monumenten wil dit college een fonds instellen, waarin jaarlijks gelden uit de gewone dienst gestort worden. Voor 1962 is voor dit fonds een bedrag van ƒ400.000 nodig; Er is nog beschikbaar een bedrag van ƒ1,8 miljoen, zijnde de reeds toegekende maar nog niet uitbe taalde subsidies. HOtLANPIA Het lid van de Nieuw-Gninea Raad, de heer. Kaisie po, heeft zün vertrouwen opgezegd in de leiding van de Ned, Herv. Kerk in Nederland en mogelijk ook in de leiding van de Evangelisch Christelijke Kerk op Nieuw-Gtiinea. Hij deed dit naar aanleiding van de recente oproep van de generale synode van de Ned. Herv, Kerk tot de bevolking en regering van Neder land om te komen tot spoedige on derhandelingen met Indonesië over West-Papoea. (Advertentie LM.) '*Vnn Eerste Kerstdog (25 december) t/m 7 januari--'. - -v Jff AHOY' ROTTERDAM Het evenement van schaats- fenómenen /N de Lantaren heeft men gisfer- avond kunnen kennismaken niet N. F. Simpson, althans met een toneelstuk van deze moderne En gelse schrijverwiens naam difc- wijls in één adem met die wan Ha rold (The Caretaker) Pinter wordt genoemd, maflr miens werk tot dus verre nog niet tot het Nederlandse theater tnas doorgedrongen. Het Delftsch Studenten Tooneel „Kachel" speelde onder auspiciën van het kunstcentrum 't Venster Simpson's Oe Way Pendulum; het was 'n herhaling van de voorstel ling die dit gezelschap onlangs ter Langs de Vlaardinyerweg in Kethel. ten oosten van de Laan van Bolnes, is men begonnen met het aanleggen van een perskade, nodig om dit terrein te kunnen opspuiten en zo geschikt te maken voor de woning bouw in Kethel. Maar de eerste boerderij aan de Vlaardingerweg blijft nog net gespaard. Overigens zal voor de bouit? van het eerste complex woningen het terrein „droog" opgehoogd wordenomdat het opspuiten te lang duurt en de bouw zou vertragen. ROTTERDAM Anton Geesink, de wereldkampioen judo, zal op don derdag 28 december zijn medewer king verlenen aan een sportavond, die ten bate van de kankerbestrijding in de Energiehal wordt georganiseerd. De Utrechter komt met een team van tien judoka's uit tegen een ploeg van Ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds wordt een sportavond georganiseerd in de Energiehal op donderdag 28 december a.s. Medewerking verlenen o.m. Anton Geesink, Hein Essink, de. tennissers ParJevliet en v.d. Mos en de gymnastiek vereniging Kralingen. De entreeprijs bedraagt 3. Ten behoeve van de sportliefhebbers onder onze lezers stellen wij ter ondersteuning van de avond 150 entree bewijzen beschikbaar tegen de reduelieprijs van f 2.50 Kaarten verkrijgbaar aan de loketten van Het Rotter- Parool, Westblaak 9-11, telef. 13 5430 (8 lijnen) tien man. die door Hein Essink uit Eindhoven wordt samengesteld. Deze competitie van de judoka's vormt het hoofdnummer van het programma, dat nog waardevoller wordt doordat de wereldkampioen ook zelf op de mat zal verschijnen. Aan de wed strijden zal een huldiging van Gee sink vooraf gaan, waarbij wethouder R. Larigerak het woord zal voeren. Aan deze sportavond van hoog ge halte 2ullen ook de handballers hun steentje bijdragen, want twee be kende Rotterdamse clubs. Dynamo en De Schutters, zullen een wedstrijd spelen. Joop de Mos en S. Parlevljet, resp. kampioen van Nederland en tweede aankomende in het toernooi van de oefenmeesters, ontmoeten el kaar in een tenniswedstrijd. Gymnas tiek zal óp deze avond niet ontbre ken, want de bekende turnvereniging Kralingcn, kampioen van Nederland langematspringen, verleent haar medewerking. Turnsters zullen op de evemvichts* balk cn aan brug ongelijk werken; terwijl een herenploeg het langemat springen gaat demonstreren. Specta culair zal het trampolinespringen worden, dat goede springers uit Rot terdam uitvoeren. Pogingen worden aangewend ook de nationale kam pioen, Dick Gerritsen uit Groningen, naar deze sportavond te krijgen. En tenslotte zal er ook jiu jitsu worden gedemonstreerd. Het team, waarmee Geesink komt. bestaat uit de Utrechters Mackaay, Mastwijk, Bos, Stroes, Grijpink en Tergouw. alsmede Dadema, Warmer dam, Helsdingen en Lugten uit Hil versum, gelegenheid van de 64e dies nataiis van de Delftsche Studenten Bond heeft gegeven. Het stuk heeft in het vorige sei zoen op het voorlopig repertoire van Rotterdams Toneel geprijkt, maar het laat zich begrijpen, dat men het „grote" publiek tenslotte toch maar niet aan deze experimen tele extravaganza heeft willen wa gen. Hoogstens was One Way Pen dulum iets voor de kring van de Werkgroep geweest, Simpson doet nogal sterk aan Ionesco denken door zijn onzinnige dialogen en even onzinnige situa ties, waarin mensachtige figuren al lerlei dingen beweren en handelin gen verrichten, die nauwelijks in een logisch verband te brengen- zijn. De zin, die door Ionesco's „onzin" echter meestal wel heen breekt, is achter Simpson's absurdistische rookgordijnen echter moeilijk te ra den. Hij toont ons de familie Grooms- kïrby, waarvan de zoon Kirby zich onledig houdt met zaaglessen aan een aantal weegschalen, slechts ge lijk de hond van prof. Pavlow rea geert op het geluid van een kasre gisterbei en (in het tweede bedrijf) bij verstek terecht staat wegens de overigens hoogst onbelangrijke moord op 43 personen. Mevrouw Mabel Groomskirby is een bedrij vige huisvrouw, die onverdroten converseert en zich heeft verzekerd van de diensten van een vraatlus- tige buurvrouw, die tegen betaling de door haar gezinsleden onaange raakte etensporties in snel tempo wegwerkt. Er is nog een vader Groomskirby die graag knutselt en in de huiskamer de rechtbank op bouwt, een zeurderige totaal ver knipte in dit milieu dus volko men acceptabele oude tante in een rolstoel die steeds de goede reisaansluitingen mist en tenslotte de dochter Sylvia, een landerige jongedame. One Way Pendulum is "geen ver velend stuk, Simpson beschikt over een nogal krachtdadig soort humor en zijn spelletjes met allerlei stan daard-frasen uit het gewone taal gebruik zijn soms wel vernuftig. Ook zijn toepassing van talrijke groteske effecten (de donderende, elkaar „overlappende" Messiah- fragmentcnï) houdt de eentonig heid wel van de deur, maar dit is alles bijeen toch nog niet voldoen de om van een geslaagd toneel-ex periment te kunnen spreken. Onder regie van Coen Flink en Henk Derksen en in de vertaling van Jan Hiep hebben de studenten een verdienstelijke en vermakelijke voorstelling gegeven, waarbij de verstaanbaarheid van sommige spe lers, vooral in het bedrijf voor de pauze nogal eens in het gedrang kwam. De vrij ingewikkelde tech nische verzorging liet weinig te wensen over, beduidend minder dan de publieke belangstelling die afge zien van de aanwezigheid van een sterk contingent studenten mini maal was. H. F. REEDIJK .,Ik ben erg bljj dat Ik de laatste twee jaren van mijn loopbaan heb mogen doorbrengen op deze „droom, school". Zo'n moderne en zo'n volle dig ingerichte ulo-school zie je maar heel weinig in Nederland en m'n col lega's in Rotterdam zijn er dan ook wat jaloers op". Zo vertelde de heer M. Heyboer, hoofd van de openbare Willem de Zwygerschool voor aio, die deze maand 65 jaar is geworden en morgen voor het laatst in zijn school zal zijn. Tenminste als hoofd der school, want er Is nauwelijks twijfel mogelijk dat deze zo diep aan het ulo-onderwijs verknochte man zal nog wel vaker zjjn oude school binnen komen stappen. In zjjn prettlg-moderne ingerichte kantoor, waar stapels tombola-prijzen spre ken van een aan de gang z(jnd schoolfeest en stapels paperassen van een aanstaand commando-over dracht, hebben wy een gesprek ge had met dc heer Heyboer. Over hem zelf in dc eerste plaats eigenlijk, maar het ging hoofdzakelijk over ,zijn" schooi en over „zijn" ulo-on- derwijs. Een en veertig en een half jaar bij het onderwijs cn vooral ruim 32 jaar bij het ulo hebben hem gemaakt wat hij is: de ulo-onderwijzer bij uitstek. Als hij zegt; „het ulo is een onder wijsvorm die er in Nederland nooit meer uitgaat", dan klinkt dat bijna als een geloofs-belijdenis en zijn argument „bij het ulo vind je ander half maal zoveel leerlingen als bij de andere vormen van middelbaar onderwijs tezamen", is er slechts een onderstreping van. „Als de mam- moeth-wet er door komt zal het ulo wel mavo gaan heten, maar in we zen blijft het ulo". In zijn lange, nu voltooide carrière heeft do heer Heyboer dan ook de opkomst van het ulo en de bloei daarvan van zeer dicht meegemaakt. Matheus Pieter Heyboer werd op 9 december 1396 in 's Heer Arendsker- ke in Zeeland geboren en doorliep de kweekschool in Middelburg, waar JniJ de beste herinneringen aan bewaart en waar vriendschapsbanden voor het leven zijn gelegd, die op de jaarlijk se reünie van „de klas van 1915" wor den bestendigd. Daarna twee maanden hulp-onder- wijzer in Boskoop, tot de jonge Hey boer gemobiliseerd werd, welke diensttijd hij als vaandrig vervulde om als reserve 2e luitenant gedemo biliseerd te worden. „Ik heb veel aan die diensttijd gehad, want daar heb ik geleerd hoe ik orde moet handhaven in een school met 300 op- groetende jongens en meisjes". Hier komt de reserve-kapitein om hoek kijken die in de mei-dagen van '40 nog actief aan de strijd bij Ypen- burg heeft deelgenomen. Daarna onderwijzer tc Boskoop. Kort maar, doch lang genoeg om daar zjjn levensgezellin te vinden. De gro te stad riep echter en zo verhuisde de lieer Heyboer naar Rotterdam. In die tijd haalde hij de hoofdacte en de actes Engels en wiskunde, die hij no dig had om zijn ideaal te verwezen lijken: onderivij2er by het ulo. Groei Op 1 september dan kwam de heer Heyboer In Schiedam cn wei op „de school van Martens", de in 1928 pas tot -lagere school met ulo-boven- M. P. HEYBOER bouw gereorganiseerde school aan de Iluysmansstraat, „Dat was nog geen échte ulo-school, maar zou het spoe dig worden, want het ulo in Schie dam kreeg de wind mee", vertelde ons de heer Heyboer. „Want Schiedam begon in die tijd geweldig te groeien. Bovendien werd de leerplicht tot 14 jaar ingesteld en het was ook malalsc-tyd, waardoor dc kinderen toch geen baan konden krijgen en zo maar op school ble ven zitten". De school aan de lluys- mansstraat was dan ook al .spoedig te klein, zodat niet dependances ge werkt moest warden. Soms werd on derwijs gegeven lp drie scholen. Het zou echter nog erger worden, n.l. in de oorlogstijd toen de ulo school negen mnol moest verkassen, soms op bevel van de bezetter bin nen veertien dagen. „De jongens von den dal wel leuk, maar ondorwijs-ge- ven was er eigenlijk maar nauwelijks meer bij", vond de heer Heyboer die de zorgen voor de school toen in volle zwaarte kreeg te dragen, want op 1 juli 1Ö42 was hij hoofd gewor den van de ulo. Pas na de oorlog kwam de ulo In één gebouw, nJ. dat aan de Pr. Maurits- straat. Daarvoor had de toenmalige wethoudster voor onderwijs mevr. Van Benthem-De Wilde voor gezorgd. Maar deze oplossing van het huisves tingsprobleem was maar van korte duur. Want in 1955 werd de andere openbare ulo-school, die van dc heer Vis aan het Oude Kerkhof opgeheven en de leerlingen kwam ook aan de Pr. Mauritsstraat. Het aantal steeg in één klap van 270 tot 470 en de heer Heyboer zat meteen weer in de huisvestingszorgen. Daarbij kwam nog dat de ulo, na dc oorlog de Wil lem de Zwijger-school gedoopt, de „geboorte-golf van 1946-'47 kreeg op te vangen. Deze „golf is de school overigens nog niet gepasseerd, zoals blijkt uit het feit dat er momenteel bij 4 eer ste klassen er 6 tweede, 5 derde en 4 vierde klassen zijn. Een nieuw gebouw was dan ook dringend noodzakelijk. Dit werd aan de St. Liduinastraat gebouwd en kon in september 1959 worden be trokken. De heer Heyboer is er wet houder Sabel cn de vorige inspec teur van onderwijs M, Holl nog steeds dankbaar voor dat zij er zo'n „droomschool" van gemaakt hebben, een waardige bekroning van zijn car rière. „Want de geschiedenis van de school is ook mijn geschiedenis". 3.600 leerlingen Dc school telt nu 568 leerlingen; het zijn er 675 geweest, maar toen kwam dit jaar de vorming van de tweede "Willem de Zwijgerulo, die voor ontlasting heeft gezorgd. Als men dit cijfer hoort dan fa het te begrijpen dat de heer Heyboer door „z|j»" school ruim 3.600 leer lingen heeft zien trekken. Daarvan hebben 1.200 eindexamen gedaan (velen komen er alleen de leer- plicbtt|jd uitzitten) en 86,5 pet is er geslaagd. Een gemiddelde dat ver boven het landelijke ligt. En er waren ook jaren met 100 procent geslaagden! De resultaten van deze Schie- damse ulo zijn dan. ook altijd zeer goed geweest, wat de heer Heyboer wijt aan de goede team-geest op school. En er zijn géén vacature» onder de onderwijzers! Per 1 janua ri komt er wél een, n. 1. als de heer A. de Jong de heer Heyboer op volgt als hoofd. „Misschien kom ik later wel de- vacature lijdelijk vervullen," merkt de heer Heyboer olijk op, maar rriet een ernstige ondergrond. Want hoewel hat scheidende schoolhoofd van plan is eerst goed uit le rusten („de laatste jaren wa ren wol erg druk voor mij") en. zich aan zijn hobby's wil wijden,, blijft zijn hart kennelijk nog trek-' ,ken naar dc school waarvan hij 3? jaar lang het wel cn wee heeft meegemaakt (Advertentie LM.) C^uropcsc collectie verlovingsringen, !n maten, modellen en hoeveelhefd. onvergelijkbaar fascinerend overrompelend. A AN zijn nieuwe film „Pan" lx waarna» gisteren in liet Haagse Meiropole Tuschtmfei de eerste ver toning voor genodigden werd gege ven, heeft Herman van der Horst met grote tussenpozen, waarin zijn andere films ontstonden, jarenlang gewerkt. Dit wordt begrijpelijk als men dé zeer bijzondere opnamen van vogels ziet, die hij in het Hol landse waterland vergaarde. „Pan" is een gestileerde natuur i lm, waarvoor hij met zijn camera diep in het riet gedoken is. Zijn vondsten daar zijn overwegend van artistiek gehalte. Maar h(j heeft er ook zeer moeilijk te benaderen vogels voor de lens gekre gen. Een interessante bijzaak, waar uooral de vogelliefhebbers hem dankbaar voor zullen zijn. Zoals de titel van deze 22 minuien durende en in zwart-wit gehouden film al aangeeft, is het observeren van de watervogels ondergeschikt ge maakt aan een beschouwing niet vén, maar over de natuur. Een be- schouwburg in beelden, want hoe be langrijk de geluidsband in „Pan" ook mee- „spreekt", dit gebeurt nergens in woorden. Het Jevcn in dit wa terland wordt eerst ongerept getoond. Als rustverstoorder vaart er een jon gen in een roeiboot binnen. Het doen en laten van de watervogels wordt hem pas geopenbaard als hij met hen zwemmend en speurend door het riet gaat, hij, zoals van der Horst het in zijn toelichting uitdrukt, 0I3 Pan onder de dieren wordt. Alleen de zwanen, de sierlijke witte heersers van dit waterdomein accepteren de indringer niet en stellen zich heftig teweer, tot hjj de pansfluit bespeelt en zij hem vergeten in een fraaie paringsdans, die een der hoogtepun ten van deze suggestief aan de grim migheid van de natuur rakende film vormt „Pan" biedt in ruime mate wat men van de begaafde picturale cine ast Van der Horst verwachten kon. Zeer fraaie beelden met een vol ac cent op de heftige elementen van dit waterleven, een fel, de oren soms bij na kwetsend gebruik van de vogel geluiden en de vleugelslagen op het water en de schrijnende scherpte van de pansfluit die voor deze film werd bespeeld door de Roemeen Ion Op- rea. De mildere rustpunten zijn, met uitzondering van het zwanenslot, ar tistiek van minder gehalte. Het in voegen van de Fan-legende is zeker een vondst van betekenis, maar naar mijn gevoel is Yap der Horst er niet geheel in geslaagd die passend te rea liseren. Waar deze film, niet mee sleept, zoals in het gevecht tussen de jongen cn de zwaan, blijft zij soms net te nuchter. Ook zijn er momenten dat bet geluid, waarvan de intensife- rende functie m.i. door Van der Horst wordt overschat, de beelden te zwaar belast. „Pan", een film die in het oeuvre van Van der Horst een aparte plaats inneemt, telt vele bewonderenswaar dige scènes cn vormt een nieuw be wijs van zijn groot talent. Maar zijn meeste andere films stel ik hoger. Die vormen een constanter geheel en sluiten beter aan bij zijn uitgespro ken mannelijk talent, dat in „Pan", hoe heidens ook, naar de lyriek neigt en zich daar soms merkbaar toe dwin gen moet. C- B. DOOLAARD. De Amerikaanse torpedobootjager „Charles F. Adams" heeft de Rotter damse haven weer verlaten. Het vo rig jaar in dienst gestelde schip, dat zich binnenkort bij de zesde vloot zal voegen, maakt een reis langs Europese havens. ALMELO. Tengevolge van kort sluiting Is gisteravond de expeditie- afdeling van de, Vleeswarcnfabrick B, L. Butfvoets Jr. N.V. to Almelo totaal uitgebrand. In de op een bo venverdieping gelegen ruimte, die een oppervlakte heeft van enkele honderden vierkante meters, bevond zich het grootste deel van de vlees waren, die nog voor Kerstmis aan de detailhandel in het binnenland muestcn worden afgeleverd. Deze zeer grote voorraad ging geheel ver loren. De directe en indirecte schade kan nog niet worden vastgesteld. Toen. het vuur door de ap volle sterkte uitgerukte brandweer was gelokaliseerd, begon het fabrieks- pcrsoneel in allerijl de grote voor raden vlees uit beneden gelegen koelcellen te slepen. In deze cellen sijpelde nl. het bluswater door, zodat het niet onmogelijk is. dat ook dit vlees niet meer geschikt zal zijn. voor consumptie. Men hoopt, dat in de produktie- afdelingen van de fabriek weinig of geen stagnatie zal optreden. UTRECHT. De rooms-katholie- ke bisschoppen van Nederland heb ben aan de minister-president De Quay en aan president Soekarno van Indonesië een telegram gezon den waarin zy een dringend be roep doen op de Nederlandse en op de Indonesische regering om met alle bereidwilligheid te stre ven door middel van een open en vertrouwvol gesprek van alle betrokkenen naar een vreedza me oplossing van het geschil om Nieuw-Guinea. Zij spreken het vertrouwen uit, dat deze wederzijdse bereidheid de grondslag zal kunnen vormen voor toekomstige goede verhoudingen tussen de betrokken volkeren. .Zij menen, dat het niet op de weg van de kerk ligt in deze een bepaalde oplossing te suggereren of voor te staan, maar zij bidden God, dat Hij met zijn wijsheid de leiders van de betrokken volkeren mag helpen de juiste weg naar een duurzame ••''en- vredelievende oplossing te vinden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 2