Radio Meteoor werkt al 5 jaar voor Zonnehuis Sport- en kampeer- artikelen in Ahov Eigen programma voor zieken Bekende artiesten in jubileum-uitzending Wilton-dames geklopt Verkopen is boeiend maar moeilijk vak Goed jaar vooi Spaarbank Jubilaris bij S.C.F. Meisje hielp chauffeur bij winkeldiefstallen Opruiming otdf- Eigen initiatief bij Actie 10 X 10 Franc Bibo voor de S.M. C. Feestavond van „Vri endenkring" Burgerlijke Stand Inbrekers vingen buit van ƒ40,- Papieren uit auto gestolen Kettingbotsing SVC-teams delen punten Wie heeft iets verloren KOOPJES NIEUWS Nog enkele demi's 149.56 HERENMODEMAGAZIJN Ook oude oom liep tegen de lamp Kantonrechter herdacht opper B. Kamerbeek In Brielle: Secretaris wil benoeming niet Groslijst PvdA in Klaaswaal De beste kandidaat Zeeman stal champagne Vat petroleum ontplofte Overleden na val over hond SCHIEDAM Koeriersters Dinsdag 16 januari 1962 Radio Meteoor, de omroep voor zieken voor Het Zonnehuis Zuid-Hollaad te Schiedam, waar Hjdcrs aan chronische ziekten worden verpleegd, vierde gisteren haar eerste lustrum. Gedurende vyf achtereenvolgende jaren heb. ben de medewerkers praktisch al hun vrtfe tyd busleed aan het veel om vattende werk, dat verbonden is aan de ontspannlngs-programma's voor deze zieken. Deze ontspanning werd dan o.m. gegeven in een om de drie weken terugkerend radio-programma, dat via de huisinstallatie ten gehore werd gebracht. In deze over het algemeen 2 uur durende uitzendingen wer den voor de patiënten o.a. verzoekplaten gedraaid (in totaal werd aan 701 verzoekjes voldaan). Hoorspelen, klankbeelden, programma's verzorgd door de familie van dc patiënten en door dc patiënten zelf werden uitgezonden. Muzikale puzzels vielen steeds in de smaak en het vraag- en antwoordspel „Weet u veel" werd drie seizoenen achtereen een wedstrijd, waaraan de luisteraars met enthousiasme deelnamen. Naast deze radio-uitzendingen ver zorgde „Radio Meteoor" ook regel matig „Meteodia", vertoning van dia- plaatjes op de zalen voorzien van gezellig commentaar. De hoogtepun ten in deze vijf jaren waren steeds de cabaret-revues, die elke keer twee maal in Het Zonnehuis ten tonele werden gevoerd op twee verschillen de zalen. In totaal werd vier maal dit soort ontspanning geboden. De medewerkers schreven voor deze cabaret-revues grotendeels zelf de teksten, die ze ook zelf speelden en zongen. Het kenmerk van het werk van Radio Meteoor is overigens toch, dat de medewerkers alles zelf doen. Hun orgaan „Meteoorama" bestemd voor donateurs, patiënten en belangstel lenden werd telkenmale door de me dewerkers zelf vervaardigd en ver zonden. Al het overige werk, dat vaak niet het prettigste was en waarin de meeste tijd ging zitten, werd in die vijf jaar diverse malen onder minder gunstige omstandighe den verricht. Jubileum ,AIles zelf doen", was dus het pa rool bi die jaren. Maar voor de ju- bi leumuitzendïng van gisteren werd op deze regel voor een groot gedeel te een gelukkige uitzondering ge maakt Vele Nederlandse artiesten hebben n.l. hun aandeel geleverd aan deze programma's, die voor deze ge legenheid 's morgens, 's middags en 's avonds te beluisteren waren. In totaal bijna 7 uur Radio Meteoor uitzendingen op één dag! Dc jubile rende vereniging vond het een goed Idee om de artiesten, waarvan de pa tiënten geregeld verzoekplaten vroe gen, eens op te zoeken en met hun een vraaggesprek te houden. Tevens was het de bedoeling deze interviews af te ronden met muziek of zang, waarvan geen grammofoonplaten in de handel waren. In een gemoedelijk gesprek met de leider van The Kilima Hawaiians, de heer Bill Buysman en zijn vrouw kwamen heel wat interessante bij zonderheden. over 27 jaar Hawaiian- muziek naar voren. Een plan voor de toekomst werd een leuk nieuwtje voor de patiënten. Voor The. Three Jacksons was de medewerking aan de uitzending te vens een primeur in hun lange ar- tiestenloopbaan. Voor het eerst kwa men zij voor de microfoon, in een gesprek. In de loop hiervan stelde de,leider, de heer Van der Velden, nog enige prettige dingen in het ver schiet. Teddy en Henk Seholten bleken ook voor de Zonnehuisbewoners de charmante gastvrouw en -heer: „Te levisie is leuk om te doen". Teddy: „Bij Sieeswljk hebben we altijd veel plezier gehad". Dorus vond dat de leden van het Hotcha Trio de grootste comedianten waren, die er rondliepen vandaar het acteren van deze heren in de Dorus Show, aldus de heer Van Driesten, de leider van het Hotcha Trio in een interview. Voorts waren er goede bekenden van de Zortnehuizers: De Spelbre kers. Ze zeggen, dat ze alles in een liedje „vatten", maar het zal de aan dachtige luisteraar niet ontgaan, dat zij ook in hun praatje vlot van de tongriem gesneden zijn. Theo en Huug: „Altijd bereid medewerking te verlenen". De heer Ph, J, van der Burg in zijn. functie van. voorzitter van de Raad voor de Revalidatie en viee- voorzitter van dc Commissie Over leg Bezigheidstherapie hield een kor te causerie over het ziekenomroep- werk, dat hij met klem „buitenge meen belangrijk" vond. „Voor dit werk altijd", zei Mieke Telkamp, toen gevraagd werd of zij bereid was een gesprekje met Radio Meteoor te voeren. Mieke zou, ook al valt liet wel eens niet mee, toch weer de artistenloopbaan kiezen, als ze het nog eens over zou kunnen doen. Ook Wim Kan zegde zijn mede werking toe zijn aandeel te leveren (Advertentie LM.) Waarom wachten als U toch binnenkort gordijnen nodig hebtterwijl U nü te kust en ce keur de originele Dobbystof, bijna twee gulden per meter goedkoper kunt uitzoeken. Dobbystof, bekend bij ledereen die geïnteresseerd is in over gordijnen, maar ook even be kend als de normale prijs, 3.65 per meter. Morgen koopt U dezelfde Dob bystof In een extra zwaar weef sel, in de moderne kleuren gee!, blauw, grijs, rood enz., 120 cm breed, per meter voor nog géén twee gulden. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127- Bellen by ongeval: G.G. en G.D.. Tuinlaan 80. Telefoon 6 92 90. Pohtie-alarmnununer; 6 46 66 Bibliotheek; Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 20.30 uur; dinsdag 950 tot 16.30 en 19 tot 20-30 UUCJ woensdag 9.30 tot 16.30 uur: donderdag 9.30 tot 12,30 uur; vrijdag 9.30 tot 1650 en 19 tot 2250 uur; zaterdags 9.30 tot 16.30 uur. 's Zondags gesloten. R.K. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam. Geopend maandag 19 tot 21 uur: woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u Sled. Museum:''Foto's van Eddy Pos- thuma de Boer. Roem der Ro mantiek. BIOSCOPEN Passage. 2 en 8.15 Uur: „De wereld van Suzie Wong". Monopolc, 2 uur: „De zwarte wre ker", 7 en 9.15 uur, „Ik was een gangster". diversen Chr. Soc, Belangen, 8 uur: Mobilisa tie-kruis. Vergadering. Kantine Gasfabriek, 7.30 uur: G.T.B. Film. Zaalhandbal In de districts tweede klas van de zaalbandbalcompetitie waren de dames van Wilton Füenoord in Den Haag op bezoek bü ANIMO. Dit was de enige wedstrijd van de Schiedamse teams. Wilton was niet opgewassen tegen dit Haagse team, dat zeer goed speelde en nu mei GÖNA aan de kop van dc ranglijst prijkt. Direct na de afworp had Animo al succes 10. Vier minuten later was het Fr. de Raay die de ploe gen. weer op gelijke voet bracht. Hierna kwamen de Haagse dames fel in het offensief en Wilton had hier geen tegenstand voor. Animo liep uit tot 51 voordat Fr, de Raay wederom kon tegenscoren. Nog net voor rust werd de stand 6—2. de tweede helft werd het al gauw 7—2. Ook het derde "Wilton, doelpunt kwam van de hand van Fr. de Raay; uit een penalty scoor de zij 7—3. Ook de Haagse dames kregen een penalty te nemen, maar toen hadden zij de Stand al op 9—3 gebracht. De strafworp werd ook met gemist en zo kwam het einde met een verdiende 103 overwin ning voor Animo. Onder de Schiedamse jeugd blijkt veel enthousiasme te bestaan voor de Actie 10 x 10, zo meldt het Ac tie-comité. Maar er zijn ook kin deren die op eigen initiatief er op uittrekken om geld, enz. te verza melen. Dit wordt wel gewaardeerd, maar het Comité vraagt toch of de jongelui zich eerst in verbinding willen stellen met mej. A. Vermey, Coi„ v. d. Lindenlaan 2, of met tel. 61688. waar zij dan kunnen verne men of de ondernomen activiteiten wel geoorloofd zijn, of de politie er toestemming voor heeft gegeven, enz. aan het jubileumprogramma van Radio Meteoor. Een waardig besluit in de rij van Nederlandse artiesten. Belangstelling Van de zijde van de in het Zonne- huis vertoevende patiënten bestaat er een grote belangstelling voor het werk van de omroep. Dit vertelde ons de directrice van het huis, mej, A. L. Smitt. Éénmaal in de drie weken wordt de patiënten een programma aange boden. Dit zijn o.m. bandopnamen van gesprekken van familieleden. Deze worden bü de familie thuis op genomen en In het Zonnehuis afge draaid. JVol geus de directrice voelen de patiënten zich dan kennelijk een heel stak opgewekter, wanneer zjj de stemmen van hun familie hebben kannen horen. Het is zelfs gebeurd, dat één van de leden van de omroep voor zaken naar Amerika moest Die tjjd heeft hy toen benut om gesprek ken van families daar op de band vast te leggen. Dat heeft een bijzon der goede indruk gemaakt. Mej. Smitt vertelde voorts, dat de via de huisomroep uitgezonden her- sengymnastiekwedstrijden zeer in trek zijn. Op de verschillende zalen worden dan ploegen, samengesteld, die onderling kampen om een wis selbeker. Daarnaast worden ook nog andere prijzen beschikbaar gesteld. Zo kan er soms een fraaie fruitmand gewonnen worden. Eens per jaar ongeveer verzorgt „Meteoor" ook een. cabaretavond. Deze wordt niet uitgezonden, maar vindt in de zalen zelf plaats. Meest al werken er bekende radio-artiesten aan mee. Het spreekt, dat deze avon den de patiënten een groot brok le vensvreugde verschaffen. Dit jaar zal waarschijnlijk in maart weer zo'n avond worden gehouden. (Advertentie IMi Tijdens werkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een parkeer terrein Op de voormalige begraafplaats aan de Broersvestzijn resten aangetroffen van de zuidelpke muur van de voorburgt van het kasteel Mathenesse. Na de uitvoerige opgravingen, die de R.O.B. onder leiding van de heer J. G. N. Renaud in 1948/'49 hier heeft verricht, was dit een aanvulling op hetgeen dat toen werd aangetroffen. De nu gevonden resten bestaan uit een dertiende eeuwse walmuur met een weergang ter lengte van ca. 18 meter, waarin een afvoer van een privaat. Een en ander is uitgevoerd met medewerking van de dienst van Gemeente werken en de Plantsoenendienst. „Verkopen is een vak, een boei end, maar ook een moeilijk vak. Boeiend, omdat er geen vak ïs waar- je je persDonlükheid zozeer tot ontplooiing kan brengen als juist bij he* verkopen. Maar je hebt als verkoper te maken met mensen, de klanten, die telkens anders geaard zyn, die verschillen van smaak die bovendien nog hun humeuren hebben ook. Daarom een moeilijk vak," Zo heeft de heer Franc Bibo verklaard tijdens een causerie die hjj gisteravond in het Gcref. Jeugd huis hield voor de Schiedamse Mid denstand Centrale. - Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Dobbystof, 120 cm breed, per met voor De Schiedamse Mondharmonica- ver. „Vriendenkring" organiseert op zaterdag 20 januari in gebouw Ar cade een feestavond voor leden en donateurs. In verband met het feit dat „Vriendenkring" het 35-jarig bestaan heeft herdacht, heeft het bestuur besloten om 125 ouden van dagen van deze feestavond, die om 8 uur begint, te laten meegenieten. Geboren: Rudolf, z. v. K. Flik cm M. P. Janssen; Arnoldus W., z. v, A. W. Stoulenburg en J. M. Steenber gen: Henk E., z. v. Nieboer en J. C. Maltha; Fetronella L., d. v, B. D, L. Rijkuiter en A. T. van Deursen; Ste- phanus P. J., z. v. W. J. M. van Buij- tenen en T. J. H. van der Pluijm; Johanna G. L., d. v. J. M. M. Vermin en E. J. Laarman. Overleden: A. M. Steens. 90 jr.. wed, van L. Kieipool: P. Wiegel, 70 jr.; C. van der Steenhoven, 13 jr. Per 31 december j. 1. werd bü de Spaarbank anno 1820 te Schiedam een buitengewoon gunstig jaar af gesloten. Het aantal spaarders steeg n. I. met 1640 tot 50.381. (Ter verge lijking: het inwonertal van Schie dam nam met slechts 228 toe tot 80.760). Het tegoed van inleggers steeg door een inlegoverschot van bijna 2,8 miljoen en een rentevergoe ding van ruim ƒ0,9 miljoen tot. ƒ35,5 miljoen. De gunstige ontwikkeling strekte zich over alle afdelingen van de spaarbank uit. Om enige voorbeel den te noemen, bij de bedrijven werd ƒ196.837,75 gespaard tegen 182.027,over 1960, door middel van spaarbusjes ƒ277.063,89 tegen ƒ237.492,01 in I960, het tegoed van de deelnemers aan het sparen inge volge de Jeugdspaarwet nam met 240.295,80 toe tot ƒ693.254,03 (ulti mo 1960 452.958,23). Hef tegoed van inleggers en de reserves waren per 31 december 1961 voor ƒ23.707.103,41 belegd in ef fecten, voor ƒ8.073.333,39 in onder handse leningen aan rijk, gemeen- ten e. d. en voor 5501.087,19 in hy potheken, De onbelegde middelen bedroegen op 31 december 2961 ƒ1.366,441,28. Tijdens de afwezigheid van de be woonster is gisteravond ïn het huis van mevrouw M. E,-v. G. aan de Nas- saulaan 71 ingebroken. De buit van de Indringers bedroeg 40.—, De daders hebben een glas in lood raampje van de erker aan de zijkant van de woning ingedrukt. Daar de deur niet op het nachtslot zat kon deze toen zonder moeite worden ge opend. Het huis werd goed door zocht. daarbij werden de lichten ont stoken en de jaloezieën neergelaten. Het geld werd in de woonkamer aan getroffen. De heer W. E. vermist het kente kenbewijs en zijn belastingkaart van zijn auto, die niet afgesloten op het parkeerterrein aan de Breedstraat stond geparkeerd. Toen op de Burg. Knappertlaan gistermorgen om 8.45 uur enkele voetgangers overstaken, deed zich daar een kettingbotsing voor. Om de voetgangers onbelemmerd te kun nen laten doorgaan, remde een mo torrijder af. De achter hem rijdende automobilist H. J: R. uit Delft moest toen ook plotseling stoppen. Daar door schoot de uit Duitsland afkom stige auto van de heer A. R. tegen hem op. Tegen deze wagen botste weer de automobilist D. C. M. R. uit Vlaardmgen, Alle auto's werden be schadigd. Wel, de heer Franc Bibo moet zelf een uitstekend vakman-verko per zijn want hü wist zyn praatje over „Omgaan met kopers en klan ten" op uitnemende en «ok inne mende wijze „te verkopen". Niet al leen dat zijn beloog steek houdt en goed gefundeerd is, maar hy weet zijn woorden met doeltreffende ge baren en zelfs mimiek toé ta lichten. Het 'was gewoon verkoop-techniek in cabaret-styi. Nu is de heer Bibo al eens eerder voor de S.M.C. komen spreken, zo dat de Schiedamse middenstanders hem al kennen en nu in, vrij grote getale zijn opgekomen.- Sprak hij vorige keer over het waaróm, een klant koopt, nu was het thema, hoe verkoop je aan de klant. Als je hem zo hoort spreken, dan is het verkopen inderdaad niet mak kelijk, Want de heer Bibo legde pre cies uit wat de verkoper allemaal verkeerd kan doen als hij tegenover zijn klant staat. Niet dat de aanwe zigen, zo te zien ervaren verkopers, het niet allemaal al weten, maar het was kennelijk erg plezierig om het nog eens te horen. En dan op die manier verteld. In het kort komt het hier- ep neer: in de verkoop is de persoonlijkheid van de verkoper van doorslagge vend belang. Hij moet met tact op treden en zeer wellevend zijn. Doch dat dit niet zo eenvoudig is toonde spreker uitvoerig aan, aan de hand van vele, vaak komische voorbeel den. Vakmanschap van de verkoper is één, maar het contact met Koning Klant een tweede. En de heer Bibo gaf uitvoerig aan hoe dat contact het best verzorgd kan worden, in hou ding en uiterlijk van de verkoper, in interieur van de winkel en. niet in het minst in de taal die men be zigt tegenover de klant die „de werkgever van de verkoper" werd genoemd. 'Ploegbaas A. N. v. Schaik In dc kantine van de Schiedamse Cnrtonnage Fabriek Is gistermiddag de beer A. ,T. N. van Schaik, ploeg baas van de afdeling sigarendozen- fabricatie gehuldigd, daar hij vijfen twintig jaar in dienst is van de S.C.F. De heer Van Schalk, die verge zeld was van zijn echtgenote en vier kinderen, werd daarbij, daar de directeur van de S.C.F. wegens ziekte verhinderd was. toegesproken door diens broer, de heer A. Jansen. Hij releveerde daar bij dat de ju bilaris in 1937 als kleine jongen op een toen nog kleine afdeling was ge komen en door ijver en toewijding opgeklommen was tot baas van. oen nu grote afdeling, waar nu automa tisch sigarendozen worden vervaar digd. De heer Jansen bood de gebrui kelijke enveloppe aan. Een collega, de heer A. van *t Hof bood een schilderij aan en de heer H, W. G. Hoek bood het ver erend getuigschrift van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel aan. Volleybal De teams van de Schiedamse Vol leybal Club speelden alle gelijk. Voor dames-1 was dit een grote te genvaller. Tegen het op de een na laagste plaats staande ZVC 3 werd een punt verspeeld en helaas vol komen. terecht De Rotterdamse da mes speelden met groot enthousias me, iets wat de SVC-meisjes nog steeds te kort komen. Na een 20 voorsprong 15—12 en 1511, kwamen de Schiedamse speelsters er niet meer aan te pas en moesten zich in de beide laatste sets, 415 en 615, gewonnen geven. "Wat het 2e dames-team aan tech niek nog ontbreekt (en dat is geluk kig niet veel) wordt ten volle goed gemaakt door het enthousiasme. Te gen no. 2f het sterke DRL, werd evenals in de uit-wedstrijd, een ge lijkspel letterlijk en figuurlijk be vochten. SVC 2 vocht voor ieder puntje wat vooral in de laatste set tot uiting kwam. Na een 714 ach terstand werd toch nog met 16—14 gewonnen. De setstanden waren- 1512, 515, 925 en 1614. Heren 3 tenslotte veroverde even eens een punt tegen het Rotterdamse "Wico 1, Na een gelijkopgaande wed strijd werden de punten broederlijk gedeeld (22). Tc bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen. 9.00-1250 uur en 2.00-6 00 uur: doos met busjes vet; etui met sleutels; herenbrii. Post Kethel; dnewiepg kinderfietsje: dames- handschoen (L.) Te bevragen bij de vinders: sleutelbos J. Gunter. Van Hogcndorpstraat 48; ring met sleutels. Batenburg. Parkweg 80. ballpoint m étui, BijJ. Dr. Sauerstr. 7, Kethel. ring met sleutels, Creemcrs, Ampereatraat 43b; bedelkettinkje. en herenpolshorloge, Penders, Bellstraat lib; schakelarmband. Dekker, Van SwindensingeJ 48a; halsketting, Ver schuur, Lekstraat 6a; slavenarmband. Luiting, Burg. van Haarenlaan 678; tas met inhoud. Bos Mamstraat 4Qb; por temonnee met inhoud. Baas, 2e Amman- straat 10, Vlaardingen-Oost; boodschap pentas met inhoud cn aktentas met tnhoud. De Ridder. Rembrandtlaan 38; aktentas met inhoud, A. Boot. Vriend schapstraat 10b; een paar kmderwan- tjes, v.d. Hoeven, Vlaardmgerdijk 15fla; een paar grijze kinderwantcn. Hulp- postkantoor, Mgr. Noienslaan 416; een paar lederen "wanten. Aukes. Lorentz- pletn 28: nachtgoed. Pol et. KortJandstr. 12b; gnjze handschoen. Belastingkan toor. Lange Haven 67; padvmdersriem, Weiers. Buys Baüotsmgel 50c; dames hoed, Bloemenmagazijn. De Lelie, Mes daglaan 1; een paar kinderlaarsjes, Hille W. Prankelandsestraat 8c: zak met re genpijpen cn levensmiddelen, Portier BROERSVEST 56 De politie heeft voor ongeveer 600 gulden aan winkelgoederen, zoals transistors, een boormachine, een wekkerklokje, vJcrkleurenbaHpoints en gereedschap, in beslag genomen bü de 60-jarige A, B. De man is sa men met zijn 22-jarige neef, de chauf feur H. C. v. d. G., en diens achttien jarige meisje E.A. in het hoofdbureau ingesloten. (Van onze correspondent) SOMMELSDIJK De plaatsver vangend kantonrechter te Sommels- dijk, mr, L. J. den Hollander uit Middelhamis, heeft bij de aanvang van de maandelijkse strafzitting de bij de treinramp te Harmelen om het leven gekomen opperwachtmeester B. Kamerbeek van de groep Middel- harnis herdacht, die menigmaal aan een goed verloop van de gang van zaken op het kantongerecht zijn me dewerking heeft gegeven. De justitie verloor in hem een bekwaam en bemind dienaar, aldus mr. Den Hol lander. (Van onze correspondent) BRIELLE De op 23 december benoemde gemeente-secretaris van Brielle,. mr. M, L. J. Kamp, heeft het college van B. cn W. medege deeld de benoeming „door ernstige familie-omstandigheden" niet te kunnen aanvaarden. In. de raadsvergadering van 23 de cember bleek, dat de KVP- en de WD-fracties ban stem niet aan de heer Ramp gaven, die tenslotte met zeven tegen vier stemmen werd be noemd. B. en W. van BnelJe stellen er, blijkens een communiqué, dat zy hebben verstrekt, prijs op te ver klaren, dat van de geuite verdacht- makingen geen enkele juist is geble ken, Hoewel het college van bur gemeester en wethouders door inge wonnen inlichtingen en ambtsberich ten nooit aan de juistheid van de gegevens van mr. Ramp heeft ge twijfeld. heeft zij volledigheidshalve fotocopieên in haar bezit gekregen van alle door mr. Ramp opgegeven diploma's e.d. Het college neemt dan ook geen enkele verantwoordelijk heid op zich ten aanzien, van de ge uite verdachtmakingen. Overigens billijkt zij het niet aanvaarden van deze benoeming in de gegeven om standigheden, aldus het communi qué. Van onze correspondent! KLAASWAAL. De groslijst van de Partij van de Arbeid in Klaaswaal voor de gemeenteraadsverkiezingen Is als volgt samengesteld: t. G. Hageart, 2. J. N. C. Koster. 3. G. Andeweg, 4. J. S. Hoek. 5. A. J, de Groot, 8. G. La ge weg, 7. C. A, Hooft, 8. Jae. Vos, 9. A. K. stoik, io. p. de Waal. Werf Gusto. Maasdijk; een tafellaken en een kussen. Schollc, Singel 177; re ken liniaal in étui. Postkantoor. Tuin laan; bruin-zwart hondje. Dierenasyl Boezemsingel 38, Rotterdam; zwarte spaniel, v.d. Kuil, Fr. HalspleUv 11b. Onze stadgenoot de heer F. A. C. Overdijk, Loeffstraat 87, Schiedam, ontving van het Ministerie van Eco nomische Zaken het vererende be richt, dat hij van de 886 kandida ten, die in juli 1961 te Delft hun Middenstandsdiploma „Algemene Handelskennis" behaalden, de best geslaagde kandidaat was. Als aan denken hieraan ontving hij van het Ministerie een fraai boekwerk. Namens de leraren van de Mid denstandsopleiding „Onverwagt, De Paler, Meyers, Maas" te Schiedam, waar de heer Overdijk zijn oplei ding had genoten, werd hij tijdens de laatstgehouden lesavond door de heer J. de Pater met dit fraaie re sultaat gecomplimenteerd en mocht hij tevens een boekenbon in ont vangst nemen. (Van ecu onzer verslaggevers) Steeds meer mensen gaan er toe over hun vakantie kamperend door te brengen. Na de dure feestmaand worden al weer plannen gemaakt.De een zoekt een plekje aan de Riviera, de ander prefereert bijvoorbeeld het eiland Texel. De t|jd van het pompen van de primus en het bin nenkruipen van het lage tentje Is overigens voorbij. Dat merkt men vooral, wanneer met de V-62, de Stichting internatio nale vakbeurs voor sport -en eam- pingartikelen, in ogenschouw neemt, die gisteren, in de Ahoybal door de vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rot terdam. de heer P. van der Linde, is geopend. Daar voorzitter J. van Ös verstek moest laten gaan. werd de heer Van der Linde ingeleid door penning meester, de heer W. A, C. Reesink. „Uw branche ligt in een zeer gun stige tijd", zo zei d_e heer Van der Linde. ..We leven in een tijd van welvaart, met bijvoorbeeld de vijf daagse werkweek. Hiervan profiteert u buitengewoon". Statistieken hebben aangetoond, dat het kamperen door zevenhon derdduizend mensen wordt beoefend, de sport in georganiseerd verband door een miljoen. Met de wens, dat het de bijna honderd standhouders gedurende de drie dagen dat de ten toonstelling door detaillisten is tc bezichtigen, voor de wind mocht gaan, verklaarde de heer Van der Linde de expositie voor geopend. De V-62 is in de plaats gekomen van de voormalige internationale Benelux-sportvakbeurs. Zij is breder opgezet. De bedoeling is elk jaar een dergelijke tentoonstelling in Rotter dam te houden. Er zijn inzendingen uit België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Scandinavië en Neder land. Het streven van de stichting is te komen tot kleine technische en kwa liteitsverbeteringen. Dit komt in het bijzonder tot uitdrukking by het uit aluminium buizen bestaande zitmeu- bïlair, de originele wollen slaapzak ken en de luxere uitvoering van de bungalowtenten. Bij sportartikelen, die in ruime mate vertegenwoordigd zijn, zijn voor 't eerst op de expositie de après-skikleding en balletschoe nen ingevoerd. Detaillisten kunnen de tentoonstel ling vandaag tot tien uur bezoeken, dinsdag van tien uur 's morgens tot acht uur 's avonds en woensdag van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds De twee laatstgenoemden worden verdacht van diefstal van vijftien grammofoonplaten in een groot ma gazijn in de binnenstad en een elek trische koffergrammofoon ter waar de van ongeveer 160 in een maga zijn in Den Haag. De zaak kwam enige dagen gele den aan het rollen, toen de chauffeur de grammofoonplaten, waarop de prijsjes van het magazijn nog waren bevestigd, bij een handelaar wilde verkopen. Nadat het magazijn aan gifte had gedaan, werd de chauffeur aangehouden. Op het politiebureau vertelde hij in eerste instantie, dat hij de platen van zijn oom A. B. had gekocht, een goede bekende van de politie op het gebied van winkel diefstallen. De rechercheurs togen naar de wo ning van de zestigjarige, die juist thuis kwam met 'n oud jasje onder de arm, waarin zich o.a_ een fles vermouth bevond. Op de vraag waar hij de drank had gekocht,, noemde hij een handelaar, maar bij navraag bleek dat deze die dag toevallig geen enkele fles had verkocht. Voor B. zat er toen weinig anders op dan te bekennen dat hij de Ces had gestolen. Aan de diefstal van de grammo foonplaten bleek hij onschuldig. Toen de chauffeur nog eens nader aan de tand werd gevoeld, gaf hij toe ze zelf te hebben gestolen. Zijn meisje had hem daarbij geholpen. De kof fergrammofoon, die bij de chauffeur thuis in beslag werd genomen, had hij gestolen in Den Haag. Zijn meisje had toen op de uitkijk gestaan. VIJF WEKEN CEL „Ik vind het zuur, dat deze man cr allêcn voor opdraait. Daarom zal ik van de straf die de officier heeft geëist, wat afdoen. Ik geef hem geen twee maanden met aftrek, maar vijf u-eken met aftrek". Dit zei mr. A. Heynsius, de Rotterdamse politie rechter. gistermorgen tijdens de be handeling van de zaak tegen de 25- jarlge matroos A. S. uit Den Haag, die uit het ruim van de Prins Alexan der van de Oranjelyn drie flessen champagne stal. Hij nam de drank weg, toen het schip In de haven van Detroit lag. De raadsman vertelde, dat er aan boord een feestje was geweest Toen de voorraden bier en jenever uitge put waren, ging een aantal beman ningsleden naar het ruim en nam twintig flessen champagne weg. De kapitein kon later niet meer nagaan wie er allemaal hadden gestolen. De enige die een bekentenis aflegde, was 5. Jongetjes speelden met vuur In één van de bunkers op het kam peer- en conferentiecentrum „De Meeuw" te Brielle is zaterdagmiddag een vat met 200 liter petroleum uit elkaar gesprongen, nadat vier jon gens van tien en elf jaar een klein brandje hadden gesticht. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, maar de brandweer had nogal wat moeite de brandende petroleum, die uit de bunker stroomde, te blus sen. In het Dykzigtziekenhuis is za terdagavond de 38-jarige nachtpor tier H. van der Zee uil de Een- drachtsstraat overleden. De heer van der Zee was 's ochtend? met zyn bromfiets op de Westkrulskade bij de Sint Marxastraat tegen een los lopende hond gereden. By. zijn val liep hij vermoedelijk een hersen bloeding op. Getuigen van dit ongeluk wordt verzocht zich in verbinding te stel len met het hoofdbureau van poli tie, telefoon 114.000, toestel 142. De 67-jarige G. Blanken, die woon de aan de Maaskade, is zondagmid dag, toen hij met zijn vrouw in de etalage van een winkel aan do Meent stond te kyken, plotseling fn elkaar gezakt cn overleden. Meubelen en. huiaracd Bankstellen 465.— in ver schillende dessins. Komt een» kijken. Kyken kost niets, u wordt alleen wijzer bij Pla-r te, Grote Markt 19-21, Schie dam. Personeel gevraagd N.V. Sportfondsenbad Schie dam vraagt badjuffrouw of meisje voor schaonmaak- werkzaamheden en toezicht kleedzalen. Aanmelden: don derdag van 20 tot 2050 uur. Afspraak telefort s«500

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1