m \ym De groeiende 'Vriendenkring1 laat bejaarden meegenieten „Het Voetlicht" met ,Het leven gaat door' Harpe Davids gaat nu naar buiten optreden Zestien gewonden bij botsing tussen bus en rangeerlocomotief Leden van Grafische Bond zagen cabaret Juliana deed 't niet best Scheidsrechters ontplooien weer nieuwe activiteiten HBSS met zwakke aanval laat winst aan Excelsior Geref. Kerk besluit tot de bouw van een nieuwe kerk OYV nog juist gelijk Kleine jongens plegen een lange reeks inbraken MAASSLUIS Excelsior heeft goed overwinterd Van muziek en cabaret - als dank voor instrumenten - Sgf La Traviata voor Vegla Bejaarde heer onder de bus Redding van jankende hond Kanaries gedood bij schoorsteenbrand Ruilbeurs m iitm ir- Viswedstrijden in Numansdorp Heenvliet wil geen slachthuis Handels Messiah in 's-Gravendeel Rockanje kreeg minder dan het verdiende Klaverjassen SCHIEDAM Koerierster Maandag 22 januari 1962 3 De 35 jaar oude Schiedamse mond- accordeonvereniging „Vriendenkring" gaat het wel naar den vleze, Telde de vereniging verleden jaar al 270 leden en donateur», thans Is al een aantal van 335 bereikt. Deze sterke groei is er dan ook de oorzaak van, dat de vereniging haar bijeenkom sten niet meer in bel Volksgebouw kan houden. Men is daar letterlijk ..uitgegroeid". Zaterdagavond werd de gezellige contactbijeenkomst in Arcade gehouden. De opkomst was zeer groot, maar dl' was ook le dan ken aan het feit, dat er 100 Schie- damse bejaarden waren uitgenodigd om de avond mee 1e maken. In zijn openingswoord tipte voor zitter J B. Tebrugge even het zeer verdienstelijke we.k van de 74-jarige „opa" Tebrugge aan. In de vereniging is hij wel de „spil waar alles om draait". Ieder hd kent hem en hij wordt in de „Vriendenkring" immer vriendschappelijk mei opa aange sproken. zowel door de jongeren als de ouderen. Na de opening presenteerden de 45 spelende leden zich mei de Vrienden kringmars. Voorts klonken te tonen van enkele vrolijke walsjes. Als toe gift werd de bekende Calypso „Weels" ten gehore gebracht. Toen de feestelijke tonen waren weggestorven, vermaakte het caba retgezelschap van Rinus van Eve- lingen de aanwezigen met een vlot programma. Het bestond uit o.m. sketches, zang. muziek, muzikale clownerie enz. Het programma vond bij het publiek een warm onthaal. Na afloop werd cr nog een gezellig dansje door de jongere garde ge maakt. De Christelijke Harmonievercm- H.D. mee voor de muzikale begclei- glng „Harpe Davids" is een nieuwe levensfase ingegaan. De leden z«n zeer enthousiast over de goede kwa liteit van de muziekinstrumenten die zU bij de viering van het veer tigjarig bestaan van de burgerij ont vingen. Daarom heeft Harpe Davids besloten de Schiedammers binnen kort te laten kennismaken met de kwaliteit van korps cn Instrumen tarium. Zodra het weer het toelaat gaal „Harpe Davids" concerten ver zorgen in alle Schiedamse wijken. Besloten is ook, om dit jaar eens niet deel te nemen aan het landelijk concours van dc federatie, omdat de overgang van hoge stemming naar lage stemming het HD nog niet mo gelijk maakt nu al tot de allerbes te prestaties te komen. Wel zón diverse andere concer ten genoteerd voor de komende maanden. Zo gaat Harpe Davids te zamen mcl het Schiedams Christe lijk Mannenkoor begin mei een con cert verzorgen in de Grote Kerk. Dan staat er een aantrekkelijk open- luehtconcert in Schiedam op het programma waar ook zusterkorpsen uit De Lier en het korps „De Ba zuin" uit Utrecht aan zullen mede werken. Op 19 april gaat Schiedams Christelijk Mannenkoor naar Utrecht dan gaat ook een groep musici van ding. Bij de algehele ledenvergadering is nogmaals de waardering uitge sproken voor het geschenk van de burgerij. In het bestuur kwamen wijzigingen omdat voorzien moest worden in de vacature wegens het overlijden van secretaris G. de Waal. Bovendien trad de heer J. W. Zuid geest af. Het bestuur werd als volgt geformeerd: voorzitter IA. Ale- bregtse. secretaris P. Planque Put- tershoeksestraat 6, penningmeester J. J. Krommenhoek, tweede voorzitter Mdnerrentie LM.) Apothekers-nachtdienst: Apotheek Nïeuwland, Wibautplein 17. Bellen by ongeval: GG en G.D.: Tuinlaan 3D. Telefoon 692 90. Politie-alarmnummer: 646 66. Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 20.3 D uur; dinsdag 930 tot 16.30 en 19 tot 20 30 uur; woensdag 9 3D tot 16 30 uur; donderdag 9.30 tot 12.30 uur; vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 2230 uur; zaterdags 9-20 tot 16.30 uur. s Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u Sled- Museum: Foto's van Eddy Pos- thuma de Boer. Roem der Ro- mantiek. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De Mongo len". Monopole, 2 uur: „Als moordenaar gebrandmerkt"; 7 en 9.15 uur: „Misdaad op straat". DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uur; Coöp. DES. Ca baret. Maïson Westhuis, 7.30 uur: Kath. Vrouwengilde. Bijeenkomst. W. C. Planken, tweede secretaris P. Verwey, tweede penningmeester M. Foist en bibliothecaris A. Zuidgeest „Het leven gaat door" heette het boeiende toneelstuk, dat de toneel vereniging „Het Voetlicht" zaterdag avond met verve op de planken zette. Vele belangstellenden waren naar 't Volksgebouw gekomen om dit enigs zins tragische stuk met een goede af loop van de schrijver Martin van Spaandcmck te komen zien. Het pu bliek heeft aan deze voorstelling zeker plezier beleefd. De avond werd geopend door de secretaris, de hoer P. Willems, Na zijn welkomstwoord releveerde hij de moeilijkheden, waarmee de totstand koming van deze opvoering te kam pen heeft gehad. Twee spelers waren door ziekte en door hun werkkring verhinderd op te treden. Drie om zettingen in de rolverdeling op kor te termijn waren daarvan het gevolg Maar de vereniging heeft deze te genslag keurig opgevangen. Met enthousiasme en met grot© vrijmoedigheid brachten de tonclis- Advertentie IM.) Voor hen, die met schaar en naald kunnen toveren en in hec voorjaar voor een habbekrats een elegant pakje of japonnetje willen hebben,, is deze Oprul- mings-aanbleding dubbelbrede japonstoffen bedoeld. Veef soorten fantasie stoffen, 130 en 140 cm breed, uit de series van 7.95 en 6.95, in diverse kleuren en dessins. Dubbelbrede japonstoffen, voor japonnen, pakjes en rokken, nu per meter voor nog géén twee gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote collectie dubbelbrede stoffen, voor japonnen, pakjes en rok ken, In vele dessins en kleuren, nu per meter len het stuk voor het voetlicht. Maric Willens-Overheul gaf de rol van de weduwe Ans gestalte. Zeven jaar geleden heeft een onbekend geble ven ivegpiraat met een gestolen auto haar man overreden, die aan de ge volgen ervan is overleden. Toch komt men er na jaren achter wie het ge weest is. Het is een zekere Karei (Sander van Eyk), waarvoor de dochter van de weduwe (Truus Tet- tero-Bogerd) liefde heeft opgevat. Alles keert zich nog ten goede. Karei wordt alles vergeven cn doch ter Mia blijft op hem wachten, ter wijl hij in do gevangenis zijn stral uitzit. De weduwe kan het leven weer aan en zij huwt haar zwager (Rienus Polderdijk). Na afloop applaudisseerde het pu bliek hartelijk voor het spel van de spelers. De 'aanwezigen brachten hierna de tijd gezellig door op do dansvloer. Dc Juliana-volleybalteams hebben het dc afgelopen iveek niet best ge daan. met uitzondering van heren 1. Dit was n.l. de enige ploeg die tot winst kon komen, alle overige teams verloren. Vooral de nederlagen van heren 2 en junioren A waren zeer te leurstellend. Heren l had weinig moeite met het Rotterdamse AMVJ/Smash 2. Door dat beide partijen echter geen mo ment verslapten is het gelukkig geen saaie vertoning geworden. De set standen 15—6, 15—9 en 153 geven het krachtsverschil wel duidelijk aan. Dat heren 2 met twee invallers aan trad was natuurlijk wel een handi cap maar mag toch beslist niet gezien worden als excuus voor de nederlaag tegen het zwakke Sp. H'berg 2. De Juliana-spelers maakten een ongeïn teresseerde indruk en de 15II, 16 14 en 15—5 overwinning van de Sportclub was dan ook volkomen ver diend. Heren 3 heeft de punten voor het grijpen gehad maar verzuimde op het beslissende moment door te gaan. In tweede set bleken zij duidelijk de sterkere te zijn van WIK pn ook in de derde set ging het aanvankelijk nog goed. Zij zagen eei. 13—8 voor sprong veranderen in een 15—17 ne derlaag. De gehele ploeg zakte toen in elkaar en de nederlaag was een De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging zal m de komende we ken weer enkele activiteiten orga niseren. Zo wordt op donderdag 8 februari een belangwekkende forum avond in Musis Sacrum gehouden die voor iedereen toegankelijk is. Een forum van deskundigen op voetbal- gebied zal vragen beantwoorden. In dit forum hebben zitting de be kende voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB, de heer J. Bïjloo, die als voorzitter van het forum optreedt. Verder zijn leden de hoofdbestuurder van de KNVB, de populaire Dirk Nijs, dan de be- (Advertentie LM.) Bezoekt onze speciale WALKER PERMANENTE TENTENSHOW Collectie 1962 j Voorverkoop met een speciale pkorting i.m. 28 febr a.s. Aliéenvcrkoop Van Walker Tenten voor R'dam en omstreken. CAMPING-HALL KATSHOEK 47 Telefoon 4 64 00 - t/o Heliport Cs Maandags ges'cten) Bergselaan 332 - Tel. 8 06 71 Schiedamsew. 105 - Tol. 5 38 71 Het marionetten-theater van Bert Brugman uit Blaricum is in Schie dam geen onbekende. Toch mag dit gezelschap zich keer op keer weer verheugen op een goede belangstel ling. Dat was ook zaterdagavond zo in Irene, waar de ontspanningsvere niging van de Ver, Glasfabrieken (Veglp) haar tweede culturele avond van een serie van drie stuks hield. Voorzitter J. de Pater opende deze goed geslaagde bijeenkomst. Op het programma stond de bekende opera van Verdi „La Traviata". feit. De setstanden waren: 1015, 15—11. 15—17 en 4—15. Ook de dames konden zich niet handhaven tegen het vooral technisch betere AMVJ/Smash 2. Te veel ook verzuimde Juliana ook een goede aan val op te zeiten. De 159, 15—5 en -12 nederlaag is dan ook volkomen verdiend. Junioren A heeft verloren van Ag- gredior A en is hierdoor zo goed als kansloos voor de eerste plaats ge worden, Uitslag 1—3 (515, 815, 1511, 10-25), Junioren B verloor door onervarenheid met 30 van RLVC. Gebrek aan aanvalslust beeft HBSS de winst gekost tegen Ex celsior P. De Schiedammers die an ders zo voortvarend kunnen starten hebben tot aan de slotfase naar de goede vorm lopen zoeken. Toen had Excelsior P al een veilige voor- I sprang zodat de oranjehemden niet verder kwamen dan 2—4. Hoewel middenvoor Rijn bon de van De Kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk van Schiedam heeft het belangrijke besluit genomen om over te gaan tot de bouw van een nieuwe kerk en wel aan de Burg. Ilonnerlage Gretelaan in Nieuwland. De KiJksgoed keu ring voor dc bouw Is Inmiddels verleend. Dat de Kerkeraad zo lang heeft gewacht met het nemen van dit be sluit, terwijl de plannen toch al ge reed waren, komt, omdat de bouw kosten ongeveer 150.000 hoger la gen dan aanvankelijk geraamd. Dit betekent dat gedurende 30 jaar jaar lijks ƒ12.000 meer aan rente en af lossing opgebracht moet worden. Een drukken van de bouwkosten door inkrimping van de bijgebou wen en de kosterswoning werd on verantwoord geacht Door er voor te waken dat de bouwkosten de ƒ780.000 niet zullen ovei schrijden (wat een vermin dering is op dc eerste raming) en door een subsidie voor het evange lisatiewerk (dat in de nieuwe kerk kan plaatshebben), heeft men ge meend die extralast van 12.000 wel te kunnen dragen. Daardoor is besloten de bouw te gunnen aan de laagste inschrijver, de heer W. G. Gerritse. die ook De Goede Haven heeft gebouwd. HBSS, alleen voor de doelman, reeds in de aanvang een goede kans miste was het toch Excelsior p dat in het offensief ging. Zo bleef het tot na de rust. Wel kreeg HBSS drie hoek schoppen te nemen, maar de aanval len van de bezoekers waren gevaar lijker. In de 24ste minuut scoorde Verhey. Ook in de tweede helft was de aanval voor Excelsior P. In dc zesde minuut scoorde Van dor Meer toen de Schiedamse verdediging te traag was. Wel poogde ÈBSS terug te slaan. Groeneweg kopte in de vijf tiende minuut net naast en goede kansen ontstonden vijf minuten la ter, maar juist toen werd do aan val goed onderschept. De bal werd over de hoofden van de Schiedam mers heen teruggezonden en daar scoorde Nieuwkoop uit een snelle aanval. (0—3). Beide teams kregen nog kansen, doelman Aaldijk redde voor HBSS goed maar middenvoor Rijnbende slaagde er aan de andere zijde niet in, in het lege doel te schieten. In de 34ste minuut zond Groeneweg een vrije trap goed in en achterspelcr Van Walsum scoorde het eerste tegen punt. Twee minuten later had Kok de stand op 1-4 ge bracht. In de 38 ste minuut schoot rechtsbuiten Vermeulen vanaf het midden met een omzwaai ineens verrassend in. (2—4). Met twee hoekschoppen voor HBSS en een schot naast het Excelsiordoel kwam het einde. kende eredivisiescheidsrechter Piet P. Rooomer. de oud-scheidsrechter lid Fifa Karei van der Meer, de doel- verdediger van Sparta A. van Dijk en sportredacteur Piet C. J. Heyster. De toegang is gratis, de toegangs kaarten kunnen worden afgehaald bij de bestuursleden van de SSV: H. van der Veer, Vülastraat I14b; C. J. Webers, Goeman Borgesiuslaan 40; J. Schriek, Msckaystraat 42: J. Sehot- ting. Prof. Aalberselaan 65 en Chr. Jacobse, Boerh avelaan 85b. Tevens worden de voorbereidin gen getroffen voor de jaarlijkse spel- regeltestwedstrijden voor junioren van de zeventien Schiedamse voet balverenigingen. De junioren ont vangen dezer dagen reeds hun spel- regelonderwijs van de juniorleiders. Op 21 februari komen de jongste ju nioren, de C-tjes, in de kantine van Hermes DVS bijeen waar om half acht de spelregelwedstrijden begin nen. Op 1 maart volgen de B-junio ren en op 21 maart zullen de oudste knapen, de A-junioren, naar de kan tine van HDVS komen. De traditio nele prijsuitreiking geschiedt op 2 mei. Dc 71-jarige heer A. S. is zater dagmiddag omstreeks zes uur op de Bvoersvest, toen hij op zyn brom fiets vlak voor een bus van lijn 44 naar links afzwaaide, door de bus aangereden. De heer S. verdween met de bromfiets onder de bus, maar gelukkig is de bejaarde heer niet door de wielen, geraakt, zodat hij cr wondcrlyk genoeg onbeschadigd is afgekomen. Evenals zijn bromfiets- Geschrokken omstanders hebben hem onder de bus uitgehaald. Een jankend hondje heeft zondag avond aan de Vlaardingerdijk vrij veel opzien en hilariteit veroorzaakt. Het hondje zat op het door water omgeven stukje grond op de katho lieke begraafplaatskon er niet af en jankte zo erbarmetyfc. dat de be woners van de Vlaardingerdijk de politie om assistentie vroegen. Met een lange ladder zijn de agenten, ge holpen door twee omwonenden naar dat „eilandje" geklauterd. Toen zij daar aankwamen sprong het hondje echter tra het water, zwom naar de „vaste wal" en verdween. Het enige voordeel van het avontuur was, dat het gejank voorbij was. Vannacht is er in de woning van de heer A. B. aan de Goereesestraat 4 een schoorsteenbrandje geweest, ontstaan door oververhitting van dc kolenconvector. De heer B. had na melijk vergeten de kachel te tem peren voor dc harde wind. Door de brand is nogal wat schade ontstaan aan de houten schoorsteenmantel en onmiddellijke omgeving, terwijl ook de houten vloer schroeide. Door de sterke rookontwikkeling zijn twee kanarievogels gestikt. Voor de verzamelaar in Maassluis en omgeving wordt er woensdag avond 31 januari in de kantine van de Machinale Kuiperij A. de Neeff wederom een ruilbeurs gehouden. Het gaat op deze beurs wederom niet om één enkel object, maar alles wat als hobby verzameld wordt, kan op deze avond geruild worden. Vaststaat dat cr een grote groep verzamelaars van postzegels en lucifersmerken ver tegenwoordigd zai zijn. Morgen begint de Opruimings verkoop van warme Twents keperflanellen herenpyjama's voor hen, die hun werk buiten hebben en juisc daardoor *s avonds zo warm mogelijk onder de wol willen kruipen. Herenpyjama's van Twents keperflanel, geen goedkope, maar uit de serie van 12.95, ïn prima royale modellen, nu voor nog géén acht gulden. keper- Heren- Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Twents keperflanellen heren- pyjama's in vele moderne dessins en kleurstellingen in de maten 48 t/tn 56, voor In een op hoog peil staand duel met enerverend spel hadden Eilandbewoners van Voome Flakkee, OW en Flakkce. de pun ten broederlijk verdeeld, Het is een gelijkopgaznde strijd geworden, waarbij Flakkee met enthousiast spel een tekort aan techniek compenseer' de. De OW-ers waren dus technisch beter, maar kwamen met hun goed opgezette aanvallen tegenover een sterk bolwerk te staan, want de defensie van Flakkee, waarhij v, d. Vlak, stopper Kievit en Troost goed werk verrichtten, stond aanvanke lijk elk succes in de weg. Een aanval van Flakkee had reeds in de vierde minuut succes, toen een schot van J. Groenendijk van de lat in het velc^ terugkwam en Van Sliedreeht het leer opving en v. d. Slot kansloos sloeg (0—1). Bijna direct had OVV 't antwoord klaar, want v- d. Looij mocht een vrije trap nemen, waaruit een doel- worstcling ontstond cn Moerman kans zag de bal jn het doel te wer ken (I—I). Flakkee bleef iets sterker, maar ondanks de acties van middenvoor Jongejan c.s. bleef de stand tot de rust gelijk. Ook na de hervatting bleven gasten sterk aanvallen lanceren, maar stopper v. d. Berg, die menig duel aanging met Jongejan, kon nog stand houden. In de vierde minuut echter toen Stroeve eon bal slecht wegwerkte, was Jongejan er als de kippen bij om zijn ,club weer een voorsprong te geven (1—2). OVV bleef niet bij de pakken neerzitten en Sjoukcs en de haast vergeten... Jan Klok zorgden voor goede kansen, maar doelman Nach tegaal van Flakkee 2ag geruime tijd kans elk gevaar te bezweren. Scho ten van Klok, Bommelje en Van Looij hadden beter lot verdiend. Even voor het einde kwam OW naast Flakkee, toen Jan Klok één van zijn bekende dribbels onder nam, Moerman lanceerde en deze doelman Nachtegaal kansloos sloeg <2—2). MAASDAM. In Maasdam is een nieuw poststation in gebruik geno men, waarin ook ae telefoon- en tele graafdienst is gevestigd. Tot post stationhoudster is benoemd mevrouw E, Zwartbolvan Brummen. Bij een botsing tussen een R.E.T.- autobus en een rangeerlocomotïef in de omgeving van de Waalhaven zü» zaterdagavond zestien buspassagiers gewond. Negen hunner moesten ïn twee Rotterdamse ziekenhuizen wor den opgenomen. Het ongeluk gebeurde om half zeven aan de Waalhaven O.Z., tussen de Waalhaven N.Z. cn pier 1. De bus en de locomotief reden beide in de richting Charloïs, Op de plaats van het ongeluk kruisen de rails de weg. (Van onze correspondent) NUMANSDORP. De Numans dorp se hengelsportverenigïng NSHV heeft dit weekeinde een snoekwed- strijd gehouden, die door C. Baren- drecht met 178,5 punt werd gewon nen. De witviswedstrijd kwam op naam. mej, E. de Klerk met 566 gram. (Van onze correspondent) HEENVLIET. Op advies van B en W, heeft de gemeenteraad van Heenvliet besloten geen medewer king te verlenen voor het stichten van een openbaar slachthuis in Briel- le. Besloten werd een onderzoek in te stellen in hoeverre uittreding uit de gemeenschappelijke regeling en toetreding tot de vleeskeuringskring Rotterdam gewenst is. (Van onze correspondent) 's-GRAVENDEEL. In de Ned. Hervormde Kerk in 's-Gravendeel heeft het Ned. Hervormd Kerkkoor zaterdagavond een gewijd oratorium van Handel uitgevoerd, de „Messiah", De begeleiding werd verzorgd door een deel van het West Nederlands Symphonie-orkest o.l.v, Sam Swaap, Solistische medewerking verleen den de sopraan de Koos Glerum, de alt Frieda van der Kolk, de tenor Dick van der Heyden en de bas Dick Kouwenhoven. De algehele leiding berustte by de heer G. Kruitëhof uit Strijen. Velen, onder wie burge meester C. J. Verplancke, woonden de avond bij. Gezellig was de sfeer in Musis Sacrum. Daar had zaterdagavond een byeenkomst plaats van de Alg. Grafi sche Rond, afd. Schiedam. Jaarlijks biedt het hoofdbestuur aan zijn af delingen een programma aan, dat dit keer uit een. vlot cabaret bestond. En de zeer veie aanwezigen de zaal was zo goed als vol hebben met plezier en bewondering naar de verrichtingen van de artiesten geke ken. Een hartelijk welkom riep de voor zitter van de afd, Schiedam, de heer G. Immerzeel, een ieder toe. Voorts was hij zeer tevreden over het zo juist totstandgekomen nieuwe c.a.o voor de grafici, waaraan alleen „Den Haag" nog zijn fiat moet geven. Het cabaret, waarvoor René van Voren de teksten heeft geschreven, Twee jongens van negen en tien distilleerderij Wittkampf aan de Wes- jaar werden zaterdagmiddag betrapt J terkade ingebroken. Door een open- b|j inbraak in de suikerfabriek staand raam, waar ijzeren spijlen D.O.V.O. aan de Westerkade. De jon gens hadden afgesproken om daar snoepgoed te stelen cn daarvoor zijn voor aangebracht waren zijn ze toen binnen gekomen, want de jongens waren zo maker, dat zij tussen de was een bonte afwisseling van mu ziek, sketches, zang, voordracht, jongleurkunst, magie en antipode. Deze prettig gemixte cocktail miste haar doei niet. Het publiek heeft er met smaak van geproefd. De muzi kale omlijsting was van Tonny Bak- kenes, terwijl het programma onder leiding stond van Frans van Klinge ren. zij vla een regenpijp en een stenen 1 spijlen door konden. Daar zijn toen richel naar het dak van de fabriek acht monsterflesjes met drank en geklommen waar op acht meter hoog- j een horloge weggehaald. Deze voor teeen raampje open stond. Daardoor z|jn zij in de fabriek gekomen. Door het ingrijpen van de politie hebben de kinderen geen kans gekregen ïeis weg te halen. Maar tijdens het verhoor hebben zij meteen een reeks andere inbraak- jes bekend. Zo hebben deze veelbe lovende knapen met twee andere jongens van negen tot twaalf jaar (een daarvan is een broer) by de werpen zijn in de ouderlijke woning terug gevonden. Ook is tweemaal in gebroken by de drogerij van J. Heil- r ker aan de Hoofdstraat, waar zij doorversterkte Strijen de verdediging en Rockanje lieert in Strijen tegen dc club van die naam eigenlijk geen loon naar werken, gekregen. De Strijcnaars hebben door in dc laat ste minuten in buitenspelpositie tc scoren nog een punt In eigen huis gehouden (1 Het werd een stroef begin in dit zwakke duel. Rockanje startte met de wind in de rug, maar kon ondanks een veldovervvicht niet tot scoren ko men. Wel kreeg Bruin sma een goede scoringskans, maar zijn schot ging naast. Ook Strijen kwam wel tot enige aanvallen, maar doelman Klei burg stond geen treffers toe. Ook na de hervatting kreeg Rockanje de beste kansen en reeds in de vierde minuut hadden de gas ten succes, toen Bruinsma goed voor zette en Roodbol voor een voor sprong zorgde (0—1). Rockanje stootte door, maar De voorzijde van de RET-buswerd ernstig beschadigd. De botsing, za terdagavond aan de Waalhaven, had zestien gewonden tot gevolg. De achteruit rijdende locomotief raakte de bus aan de voorzijde. De botsing was zo hevig, dat alle banken in de autobus, een van lijn 35, wer den ontzet. Er zaten, twintig passa giers in de bus, die allen door de schok van hun plaats werden geslin gerd. Van de zestien gewonden konden er zeven na het ongeluk naar hui* gaan. Negen anderen moesten even wel met min of meer ernstige ver wondingen m ziekenhuizen worden opgenomen. Naar het Dijkzigtziekenhuis gingen de 29-jarige RB.T.-chauffeur J. Jong man, de 31-jarige Britse zeeman K. Phelan uit Folkestone, die klaagde over hevige hoofdpijn, de 48-jaiige mevrouw J. L. de Ruyter-Meré, die pijn in hoofd en borst had, de 44-jari- ge mevrouw J. C. Bouman-De Rouch, met een kaakiraetuur, en de 65-jari- ge bewaker A. H. de Schrijver, <U® gewond was aan een knie en de keel. In het Bergweg-ziekenhuis zijn op genomen de 28-jarige Amsterdamse zeeman. A. Chr. Rietdijk, met een hoofdwond, de 26-jarige mevrouw B. M. van Luijk-5m.it, een beenwond, de Sl-jarige kapper L. A. Haak, met wonden aan het hoofd en de rechter arm, en de 19-jarige kapster C. A. Rayar, die een hoofdwond had. Het wegdek was op de onheilsplek beschadigd. Het verkeer moest tot kwart voor negen zaterdagavond an dere wegen zoeken. De rustperiode heeft Excelsior geen nadeci berokkend, want het is na de winterslaap goed van start ge gaan. Om in Kinderdijk de strijd te gen het leidende team In de afde ling te moeten aanbinden en dan nog wanneer men doze leiders reeds de winstpunten afhandig gemaakt heeft, is geen gemakkelijke opgaat Het is tenslotte een verdeling van de pun ten geworden, waarmede Excelsior dus drie van de vier winstpunten op De Zwerver veroverde. Een bij zonder goede prestatie. Bij het ingaan van de rust had Excelsior een 0—1 voorsprong, die een kwartier na de hervatting teniet gedaan werd (1—1). Er ontstond toen een harde strijd om de winnende goal, met kansen aan beide zijden. De stand onderging echter geen ver andering meer. Excelsior 2 stelde teleur door in Ridderkerk met 5—2 van KWH 2 te verliezen. In Maassluis hadden de reserves van Excelsior met 5—1 ge wonnen. Zaterdagmiddag speelt Excelsior t# Maassluis tegen HBSS Onder de 220 personen, die zater dagmiddag in de kantine van de Ver enigde Touwfabrieken deelnamen aan de derde speeldag van het kla- verjastoernooi van de V.TJVI., bevon den zich zeventien dames. Geen hun ner wist tot de finale door te drin gen. Na een spannende strijd klas seerden zich de volgende acht fi nalisten 1. A. T. Snoek, Vlaardingen met 6322 pt„ tevens dagprijs; 2. K. de Jongh, Vlaardingen met 6084 pt.; 3. W, van Rumpt, Maassluis met 6017 pt.; 4. H,_ Post jr., Vlaardingen met 5895 pL; 5, A. Romers, Maasdijk met 5784 pt.; 6. lp, Seters, Maasdijk met 5729 pt.; 7. C, Diepstraten, Maassluis met 55Ö6 pt._en 8. H. Tabbers, Maas sluis met OÖ73 pt. Zaterdagmiddag wordt het toernooi voortgezet. De „Hotclub de Rotterdam" on der leiding van Dick van Male, een ensemble dat speelt in de trant van het befaamde „Quintette du Hotclub de France", F door de Westdeutscher Rundfunk Köln uit genodigd mee te werken aan het programma „Jazz-information, jazz fur jeden". overklimimng van een hek binnen zijn gekomen. Grondnoten en aman delen waren toen de buit. De twee broertjes hebben bovendien bekend twee maanden geleden een fiets ge stolen te hebben aan de Maasboule vard: dit rijwiel is teruggevonden door de politie. werd het moeilijker voor de gasten. Strijen probeerde terug te slaan cn dit gelukte hem ïn de 35e minuut, hoewel vriend cn vijand buitenspel constateerden, toen Kruithof werd ge lanceerd en de roos trof. protesten hielpen niet, want de scheidsrechter bleef by zijn beslissing. Te koop aangeboden Jabo in 130 breed, slechts 2 naden in de kamer, zeld zaam mooi bij Plate Grote Markt 19—21, Schiedam,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1