Schrikbarend tekort aan Oude leden van Bond Mercurius gehuldigd Dames van UVG en DWS 2 kampioen Grote zege Schiedam van A.L.O. HBSS-voorhoede is nos: niet op schot voor een ALS MOEDER EENS UITVALT. Jeugdstrijd AGENDA In Schiedam zijn 2 a 3 maal zoveel helpsters nodig! ZAALHANDBAL SCHIEDAM KORFBAL AFSLAG Anders dan andere Scooter slipte door loos alarm Vergadering van Aqua-Fauna Sproei-ijsbanen geopend F tZALEMf ZATERDAGVOETBAL FLINKE JONGEMAN Dinsdag 30 januari 1962 lAdvertentie IJtj Op de jaarlykse film-avond die door. de'Schiedamse afdeling van de Alg. Bond „Mercurius" (van het N.V.V.) gisteravond 'in gebouw Irene is gehouden heeft de hoofdbe stuurder, de heer G. Hameetman uit den Haag drie leden kunnen huldi gen wegens een langdurig lidmaat schap. Dit zün de heer Z. v. d. Engel, die veertig jaar lid van de vakbond is cn daarvoor het gouden NW-in- signe opgespeld en de kristallen vaas van Mercurios aangeboden kreeg. De heren M. Eising en R. Onink vieren het zilycren jubileum. De heer Eising was verhinderd te komen, maar de heer Onink kreeg het zilveren insig ne aangeboden. Daar echter op deze avond bleek dat de heer Onink reeds in 1919 aangesloten is geweest bü een afdeling .van het NVV, zij het niet Mercurius, zou de heer Hameetman eens kijken of hem-niet alsnog het gouden insigne uitgereikt kon wor den. Ingeleid door afdelings-voorzitter, de heer Baron die een talrijk publiek kon begroeten heeft de heer Ha meetman, die de door ziekte verhin derde bondsvoorzitter Chr. de Vries verving, er op gewezen dat het juist deze oud-gedienden zijn. die de vak beweging hebben gemaakt wat deze nu is. „In hen zit nog iéts van het oude vuur var» weleer, toen de strijd van de vakbeweging nog iets van romantiek in zich borg", zo merkte spreker op. unoanks alle goede sociale voor zieningen van thans, zijn nog lang niet alle wensen verwezenlijkt, zeker niet bij de bond Mercurius, die im mers de ledentrekt uit de dienst verlenende sector van. het bedrijfsle ven. Zo bijvoorbeeld de vrije zater dag voor het personeel in de winkel bedrijven. Door de grotere bedrijven zijn wel honderd manieren uitgevon den om die gemiste vrije zaterdag te compenseren, maar deze metho des hebben niet de instemming van de Bond Mercurius, die al blij zal zijn als alleen de vrije zatermiddag maar een feit zou zijn. Ook voor de instel ling van een koopavond die de ko pers compensatie moet bieden voor de winkelsluiting op zaterdag, is de Bond Mercurius niet te porren. Zo verklaarde de heer Hameetman. Verder is de avond opgevuld met de vertoning van de kleurenfilm „En eeuwig zingen de bossen" van regis- 20 stuks 80 cent EEN IAUREMS PRODUCT Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen btf ongeval: G.G eh U.D.: Turn laan Ü0 Telefoon 6 92 90. Poütle-alarmnummer: 6 46 66. Bibliotheek; Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 20.30 uur; dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20.30 uur; woensdag 9.30 tot 16.30 uur; donderdag 9.30 tot 12,30 uur; vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tol 22.30 uur; .zaterdags 9.30 tot 16.30 uur s Zondags gesloten B.-K. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: donderdag 10 tot l? uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u Stcd. Museum: Roem der Romantiek. „De piano's van Vie Gentils." BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Susanne". Monopole, 2 uur: „De eerste man op de maan"; 7 en 9.15 uur: „De hel van Saipan". In de kelder van de dr. Nolefc- stichting stegen gistermiddag om streeks 1.45 uur grote rookwolken omhoog, althans dat meende een broeder van dat ziekenhuis. Hj| waarschuwde de brandweer, maar deze ondernam een vergeefse tocht.; Van brand bleek geen sprake. De gasöntwikkeling was dan ook geen rook, maar stoom. De: thermo staat van de verwarmingsketel was defect geraakt en daardoor kon do stoom ontsnappen. Tochdeed zich- nóg. een ongeval voor, dat indirect in verband 'is te brengen met het loze alarm. De brandweer, liet namelijk tijdens het uitrukken een ijsspoor na. Dit de tank van de nevelspuitwageh drup pelde wat water op straat, dat later ia bevroren. De scooterberijder C, O. uit Rotterdam werd daar de dnp® van. Op de kruising Nieuwe Ha ven- Burg. Knappertlaan slipte hij en liep een wond boven zijn rech teroog op. Hij is vervoerd naar het gemeenteziekenhuis. 'Reeds geruime tijd zijn de meisjes en. jongens van de Schiedams* "Vereni ging voor Lichamelijke opvoeding „THOR" bezig mee onderlinge wedstrij den, Afdellngsgewïjs hebben de jcudige turnsters en turners In de leeftijd van 9-13 jaar elkaar bckampt voor een plaats in dc finale, die nn heeft plaats gevonden;-. Op alle onderdelen van het zo rijk gevarieerde arsenaal der gymnastiek is enthousiasten sportief gestreden, om een plaats bij de eerste drie van elke graad. Als beste jeugdtumster klas seerde zich Hannlo v. d. Touw. Bij de jongens toonde zich Bert v. d. Touw de beste. De voledige uitslag bij de meisjes luidde: Ie graad: 1. H. v. d. Touw; 2. 1. Brand; 3. N. v. d. Stok. 2e graad: 1, E. Vietje: 2,. O. Oosten; 3c B. Beun. 3c graad: 1. A. Hersbach; 2. G. Vertinde 3. M. Zuidgeest. De jongens bereikten, de volgende eindstand: lo graad: B. v, <1. Totnv; 2.-F. Nobel; 3. R. v. Resteren. 2e graad: I, R. Versteeg; 2. A. Versteeg; 3. H. Al- gera. 3e graad: l. F. GÜP: 2. H, Sluy- ters; 3. D. Collé. De aquarium- en terrariumvereni ging ..Aqua-Fauna" belegt vrij dagavond twee februari in Ire ne een vergadering. Na het afwerken van de agenda zal de heer H. H. Zur- rie uit Hilversum een lezing houden, getiteld „Aquarium-Zorgen". Hij zal zijn lezing van dia's vergezeld doen gaan. tel. 63899; Diaconale Raad der Ned. Herv. Kerk: mej. Spaans, Nieuw- straat 12, teL 68129 van 13-14 uur); Geréf. Gezinsverzorging: mej. Wij- brands. Mesdaglaan G, tel. 68722 (van ö-10 uur en van 1330-14.30.uur); Ka tholieke Gezinsverzorging, Hoog straat 198, mej. "Huiskens tel. 6G786 cn mevr. "Willemse tel. 61G04; Huma- jiitas: mevr. Renneke. Julianalaan 96a, tel. 68054 en mevr. Panman, Nieuwe Haven, tel. 67614. (Advertentie /M.) De ü'spret doet deze winter we derom zyn intrede. De teruggekeer de vorst maakt het mogelijk weer te schaatsen op de Schiedamse sproei-üsbanen. Vanavond zqn zo wel de sproei-ijsbanen 'bij Spie- ringshoek als die aan de Stadhou derslaan geopend. TeilllZSjl-hbani De heer Z. v. d. Engel, veertig jaar lid van de Alg. Bond Mer curius bekijkt de kristallen vaas die hem is aangeboden. (Advertentie LM.) Morgen begint de grote cre tonneslag, want dan begint (en juist voor het komende voorjaar) deze grote verkoop van gordijn- cretonne voor bijna de halve prijs. Leuke, gordijncretonne in ge zellige dessins en kleuren, nor male prijs 2.85, koopt U nu per meter voor nog g«A:.- een gulden zeventig- Dc zaalhandbalcompetitie heeft dit weekend de eerste twee Schicdam- se kampioenen opgeleverd. De UVG- dames wonnen na spannende strijd met 76 van ROD A 2 en hebben nu 14 punten uit 7 wedstrijden; de laat ste wedstrijd is alleen van belang voor dc afwerking van de competitie. Dames 2 van DWS klopte zaterdag stadgenoot Wilton 2 met 111 en werd zo kaïnpioen in de afdelings 5e klas. Maar daartegenover moest Da mes 1 van DWS, op weg naar de lan delijke competitie, de eerste neder laag slikken. Want onze stadgenoten speelden zondag een slechte wedstrijd tegen Quintus in Kwintsheul en verloren verdiend met 4—2. Dc meeste speel sters kwamen niet aan gemiddeld peil. Alleen keepster A. Veldhoven was een. uitzondering; zij stopte op fraaiewijze vele harde schoten. Quintus maakte het eerste punt, doch L. R» bart zorgde voor de gelijkma ker. De ruststand was 21. In de twe -de helft, werd het zelfs 31 en DWS had hiertegen geen verweer. Wel kwam L. Robart nog op 3—2, maar het laatste doelpunt was voor Quintus. DWS blijft de leiding hou den, maar daar Hyeiea ook won is de voorsprong maar eén punt. De dames van WUton hebben een 97 zege behaald op Snelwiek. B, Zonneveld en A. v. d. Horst zorgden voor 20, maar toen zij het te mak kelijk gingen opnemen, scoorde Snei- wiek achter elkaar driemaal. Fr. de Raay maakte gelijk en B. Zonne veld zorgde voor de 4—3 voorsprong bij de rust. Daarna ging de strijd gelijk op, tot na 55 de Wilton-ma chine op volle toeren kwam. A. de Groot, A. v. d. Horst, W. Prins en Fr, de Raay namen elk een doel punt voor hun rekening, terwijl keepster W. Ezerman haar doel schoon hield. Maar in het eind-offen sief van Snelwiek, moest zij toch twee ballen laten passeren. De dames van UVG, die deze com petitie nog geen punt verspeeld heb ben, hebben dit mooie rekord ge handhaafd door RODA 2 met 7—6 te kloppen. Maar makkelijk is het niet „egaan. Wel openden C. Brok- ling en C. Voogdt de score, maar daarna doelpuntte RODA viermaal, doch C. Voogdt zorgde voor een ge lijke stand bij de rust. Daarna plaat ste RODA weer twee treffers, doch tenslotte zorgden C. Brokling (2x) en V. Voogdt dat het kampioenschap een feit werd. Bij de heren speelde Wilton een aantrekkelijke wedstrijd tegen Quin tus, al werd het een 9—14 nederlaag. De Westlanders baalden snel een 03 voorsprong, die door F. Kuiper uor de voetbaHIemebbers T Kick Wilstra de Wondermidvoor Vlot en val humor getekend® verhalen, waarvan er 18 zijn verschenen ?n hef bekend® stripformaat. 0.60 per deel Damesjaponncn, deuxpïèces, blouses, rokken, enz. Op de niet afgeprijsde artikelen 30 horting Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij gordijncrctonne. 120 cm breed, 4$ per meter voor L, Kerkstraat tl», S'dam Telefoon 6 81 35 GEMEENTELIJKE KENNISGEVING VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN KANDIDAATSTELLING De Burgemeester van Schiedam brengt het volgende ter openbare kennis: Op dinsdag 13 februari 1962,zal de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de pro vinciale staten van Zuid-Holland plaats hebben. Op die dag kunnen van des voormiddags 9 tot.des.namid dags 5 uur bij de voorzitter van het hoofdstémbureau voor de kieskring V (Delft) of bij het door hem aangewezen lid van het hoofdstembureau, ter gemeente-secretarie der Gemeente Delft, lijsten van kandidaten worden ingeleverd. Schiedam, 29 januari'1962 Dc Burgemeester voornoemd. J. W, PEEK Deze moeder, mevrouw Figee uit de Talmalaan, kan rustig eens ziek te bed blijven liggen, want dc gezinsverzorgster van Het- Groene Kruis zorgt wel dat het in het gezin op rolletjes blijft lo pen. En voor de gelegenheid dat onze fotograaf op bezoek kwam, wilden de kinderen bést helpen om moeder te vertroetelen. Op vrijdag 2 februari 1962 des v.m. 11 uur in het Gebouw „ARCADE", Lange Haven 71, tè Schiedam, van: I. Een pand, bestaande uit beneden- en boven woning en erve,te Schiedam, DIRK'VAN WASSENAARSTRAAT 17 a-b, groot 111 ca., staande in veiling op ƒ15.800,—. II. Een pand, bestaande utt beneden- en boven woningen erve» te Schiedam, Westfrankeïandsé-> straat 9 a-b, groot 64 ca., staande op ƒ3000,— Notarissen J. J, P. Tessclaar, te 'a-Gravenhagë en A. S. H A. Blaisse, te Schiedam, Nieuwe Haven 149 (tel. 68116). Leeftijd 1617 jaar, voor lichte magazijn- werkzaamheden.; Aanmelden: ':;O^TAWAtI^'g Botersloot 15, Schiedam. Tel. 66885

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1