Chief Whip AR GUS Gids voor Schiedam" geeft antwoord op vele vragen Leuke surprise voor Herv. Gem. Kethel Bewogen spel van La Loren in La Ciociara J. L. J. Prein Holt laat rillingen over ruggen kruipen Waarom.. ARGUS ARGUS In de komende zomer weer „Vakantievreugde aan zee" Top-duel: SVV-DHC "cïSSK sr'^: I AGENDA Dagbladreclame is niet te vervangen 3 Schied. Gemeenschap zorgt voor Ruimte kolder gelanceerd KERKDIENSTEN Artsen op zondag Passage vertoont: Verki ezin gs-lezin g P.v.d.A.-jongeren Programma Ver. v. Huisvrouwen Burgerlijke Stand In Monopole: KUNSTGEBITTEN- REPARATIES CHARME dat is het geheim! OPTfEK Koeriersters accurate jonge medewerker administratief beambte 2e klas administr. beambte 3e klas of typiste ZaterHa» 3 maart 1962 .De Stichting Scbledamse Gemeen schap heeft met trots het verschij nen aangekondigd van ecu nieuwe „Gids voor Schiedam". Een prac- tisch hoekje van 68 pagina's in een handig formaat, waar alle adressen ïn staan, die voor een onbekende in Schiedam van belang kunnen zijn, maar waar ook *n Schiedammer voor hem van belang zijnde adressen kan vinden. De S. G. heeft er naar ge streefd zo volledig mogelijk te zijn bfj het geven van informatie en daar is men wei in geslaagd, liet zal mis schien geen antwoord geven op alle vragen, maar toch wel op vele. Dit boekje, dat door Dick Bos van een aantrekkelijke omslag is voorzien, is met medewerking van het Gemeentebestuur tot stand ge komen. Het ligt in de bedoeling, dat om de twee jaar een nieuwe en her ziene uitgave zal verschijnen. Deze gids zal in de boekhandel voor L— verkrijgbaar zijn. maar nieuw-aan- gekomenen in Schiedam en ook jong-gahuwden zullen het boekje gratis ontvangen, als attentie van de S. G. Het boekje dan geeft een volle dig overzicht van het gemeentebe stuur en de gemeentelijke instellin gen, met namen, adressen en tele foonnummers. Handig is_ daarbij dat onder „Politie" ook vermeld staat waar men vergunningen en derge lijke zaken kan verkrijgen. Verder staan uitvoerig aangegeven de ver schillende kerken en kerk-genoot- schappen, alles wat men maar kan willen weten over de gezondheids zorg en de adressen van alle scho len en onderwijs-instellingen. Van de rijkslinstellmgen staan vermeld de justitie, de belastingdienst en de PTT en bij de instellingen van openbaar nut het Museum, de lees zalen en bibliotheken, de banken, het Arbeidsbureau en de Kamer van Koophandel. Dan een overzicht van bus- en tramlijnen, een lijst van res taurants en vergaderzalen en dag bladen. Handig is hei lijstje van de winkelsluitingen. Een speciaal hoofdstuk is gewijd aan de Schie- damse Gemeenschap zelf, met een lange lijst van misschien met alle maar vel vele verenigingen en or ganisaties in onze stad. Zeer belangrijk is ook dat in het mapje een plattegrond van Schie dam is ingesloten. Een duidelijke kaart In vijf kleuren, die bijge werkt is tot op heden. Het Is de (Advertentie lM.) kom ge/usb bfanen ortifort, bovenkamp, formule, frtstho, gelderland, G-plon 1 e.a, dealers voor Schiedam: broersvest 64-66 woninginrichting singe! 49-51 Monopole-malinees DE drie Stooges (Moe-Larry-Joe) vormen een komiekentrio, dat reeds geruime tijd in korte voor filmpjes op blonder hardhandige wijze Jeuk wil zijn. Deze ongelooflijk lelijke mannetjes plegen elkaar op de koppen te timmeren, de oren om te draaien, aan de neus te trekken en in het algemeen gezamenlijk in alles te mislukken. In het bestek van een minuut of tien is dat vaak in derdaad flink gek. Nu echter hebben deze au fond volstrekt verouderde dwazen een he le hoofdfilm gemaakt: Met de drie Stooges de lucht In (Have rocket, will travel). In MO- NOPoLE blijkt dat anderhalf uur te lang is voor de geweldgrappen van het drietal. Er zijn momenten van dolzinnige pret, van pure kolder, maar ze verdrinken in de ruimte van deze „kosmische" klucht. SVV ontvangt zondag aan de West- frankelandsedijk DHC. Wederom dus een top-duel tussen koplopers, De Delftenaren zijn wel iets afgezakt, maar koesteren nog steeds kam- pioens-aspiraties. In Delft heeft DHC de wedstrijd toen met 2—0 gewon nen, zodat het nu zaak wordt voor de rood-groenen om revanche te na men. Het kan een mooie wedstrijd en hopelijk ook een sportieve, zijn, zowel binnen als buiten de lijnen. In de SW-voorhoede is Cor Cor- beau weer teruggekomen, maar Aad Putters zal wegens zyn blessure ook nu weer verstek moeten laten gaan. De voorhoede ziet er als volgt uit: Corbeau, Van Pelt, Kaak, Herwig en Slavenburg. Tot gisteravond was de rest van de samenstelling nog onge wijzigd, Zoals gemeld spelen de reserves van Hermes-DVS en SVV vanmid dag een derby. SVV 4 speelt zondag morgen 10 uur in Harga tegen Leer dam Sport 2. Ned. herv, gemeente. Grote Kerk: 10 uur ds. A. HofEman, 5 uur ds. P, Zijlstra (Vlaardinjgen). Bethelkerk: 10 uur dr. L. J. Cazemier, 5 uur ds. D. J. Speling. Op- standlngskerkr 10 uur ds. D. J. Spahng, 7 uur Jeugddienst. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. c. van der Steen. 7 uur ds. J. G. Jansen. Ned. herv. geref. evang,; 10 Uur ds. V. Slootcn (Voorthuizen). Grote Kerk: 5 ir ds. P. Zijlstra. Evang. Luth. gemeente: 10 uur ds. S. v. d. Haagen. Luth. kerk: Zaterdagavond 7.30 uur Oecum, avondgebed. Ned. pret, bond, Westvest 92: 9,30 uur Jeugddienst, mevr. Gerdlng-Eggink. 10-30 uur ds. mr. G. D. Boerlage (N.H.) {Amsterdam. Oud-kath. kerk, Dam 28: 10 uur Hoog- Mis. Baptisten-gemeente, Lange Haven 50 en 7 uur ds. R. Reiling, Leger des Hells, Arcade: ZO uur Hei* llgingssamenkomst, on 7.30 uur VcrJos- smgssamenkomsl. Gerrit Verboonstraat: 6.45 uur Openluchtsamenkomst. Deze samenkomsten staan o.I.v. de majoors R. Reitsma en K Wiermga. Lange Haven 27: 12 uur Zondagschool en dinsdag 2.15 uur Gezinsbond. Chr. Geref, Kerk, Waranda Hoek BK- laan: 10.15 uur: ds. Sj. Wijnsma (Rot terdam zuid), 3 uur ds. Sj. Wijnsma. Jehova's Getuigen. Volksgebouw: 6 30 uur wachttorenstudie, onderwerp: „De verkondiging van het „woord des le vens" in een stervende wereld". Woens dag 730 uur dienstvergadenng en theo cratische bedlenlngsschool. Geref. Kerk, Oosterkerk: 10 uur ds j_ Cnuvée. 5 uur ds. H. J. Heynen (Vlaardingen). De Ark: 9.30 uur ds. W. A Krijger. 2.30 uur ds. J. Couvée, Kan tine Burg Honn. Gretelafm; 10 uur ds. G. Anlbersberg (Vlnardingen), De Goe de Haven: io uur ds. J. Nawijn, 5 uur ds. W. A. Knjger. Julianakerk: 10 uur ds. J- P- Pnns (Den Haag). 7 uur ds. J Couvée fbevestigings ds. P. R. Ever aars). Herv. Gem. Kethel. De Rank: fi-30 uur ds. S. van den Bos (Vlaardingen). Dorpskerk: IU uur ds. S. van den Bos, 7 uur ds P, H. Quartel (Delfshuven). eerste plattegrond van Schiedam die volledig is. met een complete strateniyst. waarin ook de nieuwste straten van Nieuwland vermeld staan. Zelfs het nog niet vastgestel de tracé van de Beneluxweg staat er op. Deze plattegrond voldoet, zo als ons bekend Is, aan een grote be hoefte en is op zich zelf reeds het aanschaffen van de „Gids voor Schiedam" voor één gulden waard. Tevens heeft de Schledamse Ge meenschap maar vast medegedeeld dat in de komende zomer weer „Vakantievreugd aan zee" zal heer sen. Want evenals vorig jaar orga nlscert de S. G, weer de kinder uitzendingen naar Hoek van Hol land. waarbij de lagere schooljeugd in de periode van 23 julf tot en met 18 augustus voor telkens een week (van vijf dagen) dagtochten maken naar Hoek van Holland. Vorige zo mer zijn in vier weken 1.500 kin deren naar ..de Hoek" geweest, het grootste aantal dat de S. G. ooit heeft bereikt bii de vakantie-toch ten,, Dé organisatie geschiedt wederom, in samenwerking met Rotterdam, maar ditmaal zullen de kinderen wel in zee kunnen zwemmen, onder be proefd toezicht overigens van gedi plomeerden van de Schiedamse Red- dings Brigade, terwijl de kinderen zoveel als het weer het toelaat aan het strand 2Ullen blijven. Voor spel materiaal zal gezorgd worden. De kosten, die van de reis, een flesje melk en "n snoeperijtje in begrepen, worden laag gehouden. Verwacht wordt dat ook dit jaar „Vakantievreugd aan zee" een suc ces zal worden. Het Dagelijks bestuur van de S.G. heeft er een nieuwe taak bygekre- gen. Het bestuur van de Ver. voor Vreemdelingen Verkeer heeft zich teruggetrokken, daar enkele leden naar elders verhuisd zün en anderen bedankt hebben. Om verwaarlozing van het WV-werk te voorkomen heeft het bestuur van de S.G. ge meend het werk van de VW ad-in terim te moeten overnemen. Sinds het vertrek van de actieve heer H. van Lohuizen was het per soneel bij de informatie-dienst van de VVV onderbezet. In deze moei lijkheid heeft de S.G. voorzien door de heer H. v. d. Meer aan te trek ken als S.G.-functionaris maar spe ciaal belast met de WV-belangen. Op hem zal zo de taak komen te rusten om voor het komende reis- seizoen het WV-werk in Schiedam uit te bouwen. (Advertentie I.M.) Het wo3 een vrolijke uerrossing, die de toneelgroep van de hervorm de gemeente Kethel voor de leden van de gemeente in petto had. Die verrassing bestond uit het toneel stuk „De Surprise" van Stien de Bruijn en Ben Heuer, dat de tone listen gisteravond in De Rank voor een stampvolle zaal met verve op de planken hebben gezet. De ge slaagde avond was georganiseerd door het actiecomité, dat is inge steld tot verwerving van een orgel voor De Rank. Een voorproefje van gevoelig or gelspel kregen de aanwezigen gis teravond ook nog voorgeschoteld. Joop Walvis, bekend van het Passa ge-Theater, waar hij jarenlang het orgel heeft bespeeld, demonstreerde namelijk het elektron isch-pijploze Wurlitzorgel. Dit instrument stond dus voor proef in de zaal, maar wanneer de gemeenteleden ermee akkoord gaan, zal men het zie haan- schaffen. Het opgevoerde blijspel heeft niet voor mets de naam De Surprise mee gekregen, want het zit inderdaad vol onverwachte verrassingen. Vooral is het een leuke vondst, dat het dienst meisje Zwaantje in wezen niet het dienstmeisje, maar het nichtje van de familie De Ridder is. Zü treedt daar in dienst om poolshoogte te ne men en uit te zoeken wie nu pre cies de uitvinding van de fabriek, waarin haar overleden vader, haar oom en de vader van Ru le Bois, aangenomen zoon van de heer De Hierbij kan vermeld worden datRidder, compagnons waren. Inder- dezcr dagen een nieuw VW-folder- j tijd is de schuld van het verdwijnen tje het licht heeft gezien, gewijd j van de uitvinding in de schoenen aan Bad Groenoord en het Pr. Eea- van haar vader geschoven, ten on- 2n spoedgevallen zijn gedurende dit weckend de volgende artsen te raadplegen: D. Houthuysen Jr., Swammerdam- singel 43. tel, 6 8516: W. T. P. Nijen- hujs, Burg. Knappertlaan 154, tel. 6 98 80; Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856. Geopend is apotheek Van Westen dorp, Singel 83, die ook gedurende pleegzoon, door Leen Dijkshoorn.de komende week de nachtdienst zal Gre Rosinga-Montebau was Jenny de waarnemen. Ridder (alias vriendin van Zwaan tje, die eigenlijk Jenny is). In de bijrollen zagen wij charmant spel van Jeanne Poot, Trudi Hoogslag- de Keyzer, Reini Vermaat-Snelle- mans en Wim van der Giessen. Het openingswoord werd gespro ken door voorzitter J. Breugem. ster met een grappig boerenaccent op de planken zette. Arie van Oort was Henri de Ridder en heel na tuurlijk speelde Reina Rodenburg- Jurgens als Loes 2ijn vrouw. Dïck hun zoon werd gestalte gegeven door Joop van Pelt en Ru le Bois. hun Het was gisteravond een surprise bij „De Surprise" toen de in Schiedam wel bekende organist Joop Walvis achter het pijploze j elektronische orgel, dat voor proef in De Rank staatplaatsnam i om het voor de aanwezigen te demonstreren. trixpark. Er zullen meer foldertjes volgen, oa. over de bezienswaardig heden van Schiedam en de mogelijk heden om hier in de stad en omge ving wandelingen te maken. Deze folders zijn, in een map verenigd, op ven. aanvraag gratis verkrijgbaar bij het) Tot zeer goed spel kwam Truus VVV-kantoortje aan de Plantage. Bijv. v. d. Bos, die een echte dien- rechte blijkt later. Maar zoals dat tn blijspelen gaat er is een happy-ending. Vanzelfspre fcend trouwt iedereen met iedereen en wordt alles vergeten en verge- CES actrice can eroot dramatisch«cretc de "AS1 beseft an Vittorlo de Sica (In Wed. welke slagen de oorlog haar gen film PASSAGE). Het Is geruime tijd ge leden, dat La Loren aan een puur- Italiaanse film (Het meisje van de rivier) meewerkte. Haar jarenlang verblijf In het buitenland heeft z« benut om haar speeltalent te ontwik kelen en te verfijnen, om behalve een ster ook een actrice van formaat te worden. Zij had echter bet mense lijk klimaat van baar geboorteland Italië nodig als inspiratiebron voor ten intensiteit van vertolking, die met de beste prestaties van haar landgenote Anna Magnani vergele ken kan worden. Dat vertrouwde milieu en dat na tuurlijke temperament bood haar La Ciociara, de film waarvoor de Sica's trouwe medewerker Zavat- tini het scenario schreef naar Alber to Moravia's roman Twee Vrouwen. Die twee vrouwen zijn moeder Ce- sira en dochter Rosetta, die voor het bomgevaar uit Rome vluchten en naar Cesira's geboortedorpje in de streek La Ciociara trekken. Italië bevindt zich op het hoogtepunt van de chaotische situatie voor en na de val van Mussolini. In het dorpje, waar Cesira (zjj is weduwe) met Rosetta het einde van de oorlogsellende afwacht, ontmoet zij een jonge, schuehtere leraar, wiens anti-fascistische principes haar. de niet aan denken gewende kruidenierster, met verbazing ver vullen. Als de geallieerden verschijnen en de bevrijding van Rome verwacht kan worden, wil Cesira naar haar winkeltje terug. Maar onderweg, in een kapotgeschoten kerk, worden zij en haar dochtertje door een troep gillende Marokkaanse soldaten over weldigd. Het meisje, op de afschu welijkste manier „vrouw" geworden, er de volgende avond met de heeft toegebracht. Sophia Loren beeldt deze tempe ramentvolle vrouw in haar snel wis selende stemmingen in werkelijk grootse stijl uit; zij ontving voor de ze creatie op het laatste festival in Cannes de prijs voor de beste actrice (samen met Jeanne Moreau). Eleo- nora Brown levert een zeer zuivere bijdrage als het dochtertje. Gisteren Was het de dag, waarop ■de heer J. L. J. Prein, Hogenbamveg 59c, precies 40 jaar geleden in dienst trad bfj de N.V, Branderij en Gist fabriek Hollandia II. De jubilaris bereikte in de loop der jaren de functie van gistbaas. De huldiging geschiedde in een intieme kring van personeelsleden. Daarbij zijn uiteraard vele woorden van waardering aan het adres van de jubilaris gericht. Maar ook stof felijke blijken van waardering ble ven niet achter. De heer Prein ontving van de di rectie en de gezamenlijke medewer kers geschenken onder couvert, ter wijl een vertegenwoordiger van de Maatschappij van Nijverheid en Han del hem de gouden draagpenning van de maatschappij uitreikte. Ook mevrouw Prein werd niet ver geten. Voor haar was er een kleurige ruiker. Na de huldiging was er nog een gezellig samenzijn, tijdens het welk een leder in de gelegenheid werd gesteld de jubilaris persoonlijk te feliciteren. Tijdens een bijeenkomst in Ons Gebouw op woensdag 7 maart van de federatie van jongerengroepen in de PvdA, zal mr. H. B. Engelsman, voorzitter van de PvdA-fractie, ant woorden op de vraag „Welke ver wachtingen mogen we hebben van de komende verkiezingen?" Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van "Westendorp. Singel 83. Gotika, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G en GD, Tuinlaan 80, telefoon d 92 90. PoJitie-alarmnummer: 0 40.66. Bibliotheek: Lange Haven geopend maandag 19 tot 20 10 uur; dinsdag 9-30 tot 16.30 en IP tot 20.30 uur* woensdag 9 40 tot U>3u uur; donderdag 9,30 tot U 30 uur; vrydag 930 tot 1630 en 19 tol 22.30 u.; zaterdags 9.30 tot 1630 uur "s Zondags gesloten K.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend, maandag 10 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19" tol 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en i9 lot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 U. Stedelijk Museum: „De piano's van Vic Gentils" en GKf-tentoonstel- ling. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; „I* Ciociara". Mouopole, 2 uur: (zondag 2 en 4.1S uur): „Met de drie Stooges da lucht jn"; 7 en 9.15 u.: „Rilling". DIVERSEN De Rank, 8 uur: Actie Comité orgel fonds. De Surprise. Tivoli, 8 uur: Soc. Nieuwland. Car naval. Musis Sacrum, 8 uur: RKTG „Bo- naventura". Toneel. Chr, Soc. Belangen, 8 uur: Jeugd werk Herv. Kerk. Bijeenkomst Volksgebouw. 8 uur: Amicitia. To neel. Irene, 8 uur: Jongcnsclub Gideon. Jaarfeest. Sportcentrum, 7 utn* 7. va»te band-* examen judo. Beatrix, 8 uur: Reis\>. - .IgingSchie- zicht. Feestavond. Het programma, dat de leden van de Ned. Vereniging van Huisvrou- wen deze maand voor de boeg heb ben, is niet zo druk bezet als men gewoonlijk gewend is. Het gebrui- lijke koffie-uurtje zal donderdag 8 maart in Café-Restaurant „De Am- stelbron" plaatsvinden. Het uurtje neemt om 10.30 uur een aanvang. In Maison „Westhuis" zal maan dagavond 12 maart het echtpaar Hin- lopen-Nanninga een lezing houden over Turkije. De lezing 2al door raid. del van dia's aanschouwelijk worden gemaakt. Weer in Maison „Westhuis" maatf nu op maandagmiddag 19 maart komt de journaliste mevr. Mien Holt- htuzen-van Walbeek spreken over het onderwerp: „Damesbladen, vroe ger en nu". GEBOREN: Judith d.v. A, van. der Zande en J. van Mastrigt; Adrianus z. v. P. van Heest en A. Kerdel. ONDERTROUWD: J. de Boer, 43 jr. en J. T. van der Weijden, 39 jr.; G. Buijs, 26 jr. en P. M. Verspeek, 22 jr.: J. Koning. 22 jr. en A. J, M. van Hees, 21 jr.; B. C. de Lange, 22 jr. en N. Bos, 16 jr.; G. H. Schaeffer, 27 jr. en C, L, van Seters, 21 jr.; L. Schip pers, 30 jr., en C. L. Alblas, 37 jr.; A. w. M. van der Tas, 23 jr. en P. C. van Dijk. 19 jr.; J. W. Zwiep, 23 jr. en J. C. de Vlieger. 24 jr. GEHUWD: J. Bergers, 27 jr. en A. de Ridder, 23 jr.; R. C, van Os, 32 jr. en J. A. Bijl, 26 jr.; C. S. van der Helm, 40 jr. en J. H. E. van Kampen, 38 jr.; C. A. Mouwens, 25 jr en J. Huijsmans. 25 jr.; H. D. M. GeuL 40 jr. en W. J."Kloosterman, 22 jr.; K. Saas, 24 jr. en L. A. Hoppstein. 19 jr. OVERLEDEN: J. Bloemfng, 33 jr.; J, B. Timmerman, 52 jr. SNERPENDE sensatie en Spanning van een flink voltage worden u met royale (en bekwame) hmnd toe- gediend In Kinine, e*n IW er niet om liegt in MONOPOLE. Setb Holt ls de naam van de regis seur die dit mooie stukje valine rk met een geraffineerd gevoel voor do- sering van effecten tot stand heeft gebracht. Een invalide meisje, .weerloos m haar rolstoel, een vader die verdwe nen is, maar in de griezeligste opstel lingen terugkeert als piano-spelend lijk, een suikerzoet doende stiefmoe der, die een slang blijkt tesjn, angstaanjagende stilten, moot strijk licht dat de misdaadsfeer als het wa re tastbaar maakthet is er alle maal. de spanning onverteld moge blijven, lijkt waterdicht, maar de intrige is er één met 'n dubbele bodem, hoogst geraffineerd bedacht. Rilling (Taste of fear), met Susan Strasberg als het meisje, Ann Todd in de rol van de valse stiefmoeder en Christopher Lee, die een louche dok ter moet voorstellen, doet soms aan „Les diaboliques" denken - ook hier dient een drabbige vijver als berg plaats van het lijk, waarmee ruim schoots wordt gesold - maar mist ge lukkig de sadistische trekjes van Ciouzot's lugubere film. De intrige klopt als een bus, niet de bus, die u en ik ach voorgesteld hadden. Dat is nu juist het kenmerk van de ware thriller, die hier een pure riller is geworden, óók voor de door. nf KahKarC Het verhaal, dat hier ter wille van gewinterde spamtingsfilmliefhehhers. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, onze Zuster, Behuwdzuster en Tante GEERTRUIDA JOHANNA VAN DER MOST Weduwe van Johan Gerrit de Bruyn in de ouderdom van bijna 83 jaar. A, de Bruijn W. de Bruijn- van Schreven dijk Trudy de Bruijn Schiedam, 2 maart 1962, St, Jacobs Gasthuis. Burg, Knappertlaan 59, Schiedam. Condoleantie-adres: A. de Bruijn, St, Liduinastraat 47a, Schiedam. De begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Schie dam, maandag 5 maart a.s. omstreeks elf uur v.m. Vertrek van het St. Jacobs Gasthuis 10.45 uur v.m. Speciaal voor spoedgevallen Rotlerdamsedgk 265 Tel. 6 80 21 - Schiedam Zwijndrecht Door bouwbedrijf G. Verwelius moderne woonhuizen met schuur of garage. Eigen grond. Vrije vestiging. Koopsommen vanaf 24.500.— k.k. Zeer ruime financ. mogelijk. InL dag. (ook zat) van 13.30-16.30 uur in het verkoopkantoor aan de PJantageweg en bij N.V. TJMACO, MALIEBAAN 63, UTRECHT. Tel. (030) 118 77. Na 19.00 uur: (02950) 4 5982. TJ schenkt ïi CHARME is wat GjV omdat Drillen charmanter? vooruitkijkt. heeft j reeds de nieuwste brillen voor het komende seizoen ingekocht. Een keurcollectïe vlotte modellen rake kleuren Een streling voor het oog zijn de brillen van: mr* te ORANJEGALERIJ 9 - SCHIEDAM - TEL 66431 LEVERANCIER VAN ALLE ZIEKENFONDSEN Te hoop aangeboden Was mach in es, zo van de fa briek v.a. 95,Centrifuges v.a, 110.combinaties met elektr. verwarming 275, Showroom „Coja", Lang» Haven 126, telefoon 6 3341. Fotografie kotriuus vergeten? ue auto maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 103, Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 6 67 20 In één dag gereeo Permanent wave Hélène permanent met toe stel, het beste tvat er is, compleet f 5.—; stroomloos f 7.50 Op vertoon van deze ddvertentie I.Knmng! Dames- en heren kapsalon .Hélène". RembrandUaan 22. Telefoon 67170. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of Kantel bed. Prima arwerking, als nieuw terug. Het goed koopste adres. DUK, Groe nendal 1 A (Broersveldpad), telefoon 6 7028 (na 18 uur telefoon 6 67 89). Ledikanten, nutledikanten, Kam peerbed den enz Kom eens praten. Wordt nu lid van het Groene Kruis, Contributie 7.80 per jaar. Inlichtingen, BJC. Laan 228 B, telefoon 6 40 79 en Lange Nieuwstr. 45 B, telef. 62 64. Handelskantoor met vele buitenlandse agentschap pen beeft plaats voor In bezit van Mulo-diploma; type-vaardigheid gewenst. Dienstplicht vervuld hebbende. Vijfdaagse werkweek. Brieven onder nr. G-1529 aan bureau van dit blad. Centrale Administratie Chr, Nijverheidsscholen Nieuwe Damlaan 762 - Schiedam Gevraagd een in het bezit van diploma ULO en praktijkdiploma boek houden van de Ned. Ass. voor praktijkdiploma's. (salaris f 290.40 tot 530.11 per maand) en een (min, leeftijd 21 jaar). (salaris adm. beambte 3e klas ƒ272.45 tot ƒ430.85 p. mnd.) (salaris typiste 236.54 tot ƒ380.16 per maand) Voor personen beneden 21 jaar speciale jeugdregeling. Datum indiensttreding in nader overleg. Pos. Chr, beginselen, Inlichtingen worden telefonisch verstrekt onder nummer (010)6 40 22, of mondeling aan bovenstaand adres. Sollicitaties zo spoedig mogelijk te richten aan de secre taris van het schoolbestuur, de heer L, Dijkshoorn Aleida- siraat 34 b te Schiedam. Rf;

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1