SPORTWEEK gaat tonen wat de sport te bieden heeft 37. Uitbreiding techniscn| onderwijsnoodzakelijk] 141° Bij succes wordt het een jaarlijks evenement Aantrekkelijke strijd in het honkbal-programma Comité zal feesten bij Kon. bezoek organiseren Van 2 tot en met 9 juni Het handbal- programma AGENDA C.v. d. A...rend Directeur NV verduisterde f. 15.600 VIER VRIJE DAGEN WEEMAN'V Burgerlijke Stand EtMAN's Laatste avondgebed BRANDJE vlaardingen schiedam P. J. v. d. Berg onderscheiden HBSS—SW 2 Geslaagd Jongetje aangereden bij oversteken U KIEST TOCH 00K voor uw bril? KOELKAST GRATIS? DE JAGER SVV-DFC is belangrijk Achtste vonnis: anderhalf jaar Carrier vermist Woningtekort in Rotterdam: 17.000 Voor schooljeugd: Artseiidienst op de eilanden Geld kwam niet bij de bank en meisjesregenjasfes VRIJDAG 25 MEI 1962 (Advertentie Of.) (Advertentie IM.) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrjjdag. In de eerste week van juni zullen de sportminnaars in onze stad Dun hart kunnen ophalen en wel gedurende de Sportweek die door de Schiedamse Bond van Lichamelijke Oefening, als overkoepelende organisatie van alle sportverenigingen, van 2 tot en met 9 juni wordt gehouden. „Geen nieuw verschijnsel in den lande, deze sportweek." vertelde de voorzitter van de S.B.L.O., de heer A. de Jong ons, „maar wel iets nieuws voor Schiedam. Als het inslaat bfl sportbeoefenaren en bjj het publiek, dan willen wy er een jaarlijks terugkerend evenement van maken." Met deze Sportweek wil de S.BJL.Q. wat prettige propaganda gaan maken voor de sport en dan vooral ook voor de min der bekende takken van sport, die nu een kans krjjgen zich te tonen. Daarnaast wordt dan ook beoogd het contact tussen de verenigingen („elke vereniging is nog teveel een wereldje op zich zelf", vindt de heer De Jong) te leggen of te verstevigen. En hoe kan dat beter dan door gezamen lijk Iets te brengen? Het is overigens wel een. omvangrijk programma dat geboden wordt, met als speciale attractie de medewerking van twee buitenlandse ploegen, nl, het honk balteam van Birmingham en het handbal- teain „Petah Tikva" uit Israël, welke laat ste ploeg juist een toernee maakt door Nederland, GRASMAAIERS vanafƒ39.93 Brill - Folbate - Abner - Kultus HOKKENGAAS nylon, groen, per m-4.— crème, per m2f 4.25 metaal, groen, en blauw, p. m2 ƒ2.50 VOGELGAAS 50 breed, per meter0,95 300 breed, ner meter1.75 IJZERHANDEL f Bromvcd 52 Tel. 67594 GEBOREN: Ronald, z. v. H. Boes en A. M. J. Vogelezang; Wilhelmina C. M., d. v, J. S. M. Robben en M. A. A, L. Kooien; Janette, d. v. J. Voorsluijs en A. Broers, OVERLEDEN: C. A. van der Spek, 61 jaar; P. K. Kooijman, 64 jaar. (Advertentie l.M.) DEURKRUKKEN zwart bakeliet, vanal f 1.45 Wit metaal, vanafƒ3.45 Roestvrij stalen brlefplater en deurioioppen GORDIJNRAIL Brons (compleet) per meter f lv— Aluminium (geneel roestvrij) compleet per mater ƒ1.45 Plastic, per me*er -f 3.75 IJZERHANDEL Broersvut 52 Tel 67594 SCHIEDAM, vrijdag Gedurende de vakantiemaanden juni, juli en augustus 2al er geen avondgebed in de Lutherse kerk worden gehouden. Morgen zal er dus voorlopig voor het laatst dienst zijn. Deze vangt, zoals gewoonlijk om half acht aan. (Advertentie LM.) SCHIEDAM, vrijdag Bij het afbran den van verf aan de zijgevel van de ga rage van de heer J. W. N. aan de Schie damse weg 24, is er brand ontstaan in een vermolmde kozijndorpel. De heer N- heeft met emmers water en een brandblueappa- raat het vuur geblust Maar er was toch nog een schade van ƒ200.—, die door ver zekering wordt gedekt. De gealarmeerde brandweer hoefde geen dienst te doen. (Advertentie IM.i Eerst gymnastiek PANTALON? De Broekenspeciafist HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 6 89 81 SCHIEDAM, vrijdag. De haödbal- competitle biedt voor zondag geen belang rijke wedstrijden meer voor de Schiedam- ae teams. Alleen de heren van UVG wachten op een misstap van Snelwiek 2, waardoor z(j weer kanshebber worden voor de titel in de afd. 2e klas. De dames van DWS moeten in Poeldijk tegen Verburgh spelen. Het zal wel niet tot een overwinning komen. Zowel de dames als de heren van Wilton Feijenoord spelen hun laatste competitiewedstrijd als formaliteit. De dames van Quintus 2ijn al kampïoeu en Wilton kan met een over- "winning de tweede plaats behouden. De heren van Wilton zijn reeds gedegradeerd. Quintus daarentegen komt met een over winning op de Schiedammers gelijk met Hermes en dan zal er een beslissingswed strijd nodig zijn. De heren van DWS spe len in Den Haag tegen Forto; een over-, winning voor de blauw-witten zit er wel De Sportweek wordt op zaterdagmiddag 2 juni geopend met demonstraties van de sport, die na het voetballen, nog de meeste aanhangers telt, de gymnastiek. Daarom zal burgemeester, mr J. W. Peek ook de Sportweek openen tijdens een grote de monstratie die om 3 uur op het Hermes- terrein in Harga wordt gehouden en waar 1200 a 1500 gymnasten aan zullen deelne men. Tevoren is er een marswedstrijd door de stad, vanuit acht punten naar het Emmaplantsoen en vandaar in optocht langs het stadhuis en door Nieuwiand naar Harga. Op vrijdag zjjn dan reeds verenigingswedstrijden gehouden tussen alle negen gymnastiek-verenigïngen die Schiedam rijk is. Maandag 4 juni zijn er om 7 uur hand baldemonstraties op de Vlaardingerdijk (die overigens elke dag van de week zul len plaats hebben) en in de Korenbeurs om 7 uur volleybal-demonstraties. Om 8 uur heeft op het SW-terrein een rugby-wedstryd plaats tussen het sterke team van de Rotterdamse Rugbybond en de kamploensploeg uit Hilversum. Insi ders zeggen dat rugby niet zo row is als de roep wil, men kan er nu zelf over oor delen. Dinsdag 5 juni begint de Avondvierdaag- s van de W.K.R. om 7 uur. Doch er wordt meer gelopen: een singelloop voor alle liefhebbers boven 12 jaar. Junioren lopen 1% km en senioren 3 km op een parcours over Vlaardingerdijk—Burg. Honnerlage Gretelaan óf langs de Pr. Bernhardlaan Stadhouderslaan. Deze avond zullen de handbal wedstrijden gehouden worden tussen Schiedamse en Rotterdamse ploe gen, steeds aan de Vlaardingerdijk om 7 uur. Wielrennen Woensdag 6 juni kan de jeugd van 8 tot 15 jaar 's middags gaan hengelen in de vijvers van het Pr. Beatrixpark, met spe ciale attracties. Aan de Vlaardingerdijk komen om 7 uur de softbalteams (een licht soort honkbal) van Schiedam en Neptunus uit Den Haag tegen elkaar; bei de spelen in de eerste klas. Verder komen de wielrenners, meest nieuwelingen en enkele amateurs In be weging om 7 uur op een parcours langs de Vlaardingerdijk. Gehoopt dat dit kan op de wegen om de speelweiden heen, an ders het traditionele parcours. Donderdag 7 juni is er een tijdrit voor wielrenners, die 9m 7.30 uur begint. Ge start wordt op de Stadhouderslaan en het gaat via de Julianalaan en Adm. de Ruy- terstraat naar Maasboulevard en over de W. de Zwijgerlaan terug naar de Stadhou derslaan. Dit parcours wordt driemaal ge reden door de zes deelnemende ploegen uit Schiedam en omgeving, bestaande uit amateurs en nieuwelingen. In de Korenbeurs begint dan om 9 uur een demonstratie schermen, waaraan ook Jean Vandervoodt, de beste oefenmeester die Nederland heeft, zal medewerken. Om 9.30 uur komt in het zelfde gebouw we reldkampioen Anton Geesink eens duide lijk maken hoe hy tot die hoge top is ge komen. De mannen van Relnier Hnlsker helpen hem daarbij een handje. Vrijdag 8 juni is het de laatste tocht van de Avondvierdaagse. De lopers worden weer met muziek en bloemen binnenge bracht van de Maasboulevard af, maar het eindpunt is nu het Plantage-podium. Er wordt wat feestelijks van gemaakt. Aan de Vlaardingerdijk beginnen om 7 uur de demonstraties micro-korfbal (er bij gebrek aan een Sporthal, geen zaal groot genoeg voor deze sport), met de ju nioren van Schiedam en ODI en senioren van Rotterdam-Zuid en Spangen. In de Beurs In de Beurs Is de avond van 7.30 uur af gewijd aan tafeltennis en badminton, afwisselend gegeven. Prominente spelers zün uitgenodigd, zoals mej. Nelly Vissser en roevr. Kuster, Bert Onnes en Fr. Schoofs bU de tafeltennissers en mej. I. Rietveld, mej. Ridder, oud-wereldkam- pioen Ferdy Sonnevllle en Pim Selh Paul bjj het badminton. Zaterdag 9 Juni wordt er getennist in het Park Spieringshoek; 's morgens van 10 tot 12 uur spelen districts hoofdklasse teams 'uit Schiedam en Vlaardingen en 's middags van 2 tot 4 uur geven de ster ke tennistrainers A. Scholten, W. Hem mes, J. v. d. Torre en K, v. d, Torre een demonstratie. Op het Hermes-terrein wordt om 12 uur de aangekondigde voetbalwedstrijd tus sen de amateurs van de drie hoogst ge klasseerde clubs spelen tegen de verte genwoordigers van de veertien andere ciubs. Op het UVG-terrein begint om Z uur de handbalwedstrijd tussen een Schie damse heren-selectieploeg en de Isra ëlische gasten Petah Tlkva. Het nieuwe honkbal-stadion van Schiedam wordt om 9.30 uur het toneel van de strijd tussen het Rotterdamse negental en het Birming ham team. De Sportweek wordt dan besloten met een Sporthal in Musis Sacrum, waaraan medewerken de Down Town Jazz-band en het Liddy-trio, afgewisseld met kleine demonstraties schermen (van drie muske tiers!) en judo. De meeste evenementen zijn voor het publiek gratis toegankelijk, maar voor de wedstrijden in de Beurs en op de afge sloten sportvelden (gymnastiek, rugby, voetbal, handbal, honkbal) zal entree ge heven worden. Evenals voor de Sporthal, OFFICIEEL AUENT ""'Ged. Bierslaol 37 - Tflef. O1898-M50 Burg. Knappcrtlaan 2 - Telef. 010-64500 (Advertentie LM.) Honderden matrassen en bed den zijn er /crfcnjwid, maaroofc de yoorraa-i die onbeschadigd gered is, wordt m verband met opgelopen transportschade vèr onder de normale prijs verkocht. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop, wentclledikanten en binnenveermatrassen, stuk voor stuk van eerste klas fabri kaat, voor bijna de helft van de normale prijs. 35 stuks eenpersoon wen tel ledikanten 80x190 cm van voor 120 xl'O 75 stuks tweepersoons binnenveermatrassen 120x190 cm van voor Binnen* 80x190 Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze wen telledikanten en binnenveer matrassen, ongekend goedkoop en alleen mogelijk omdat de verzekering deze prijzen abnor maal laag heeft vastgesteld. SCHIEDAM, vrijdag. Wederom staan aantrekkelijke wedstrijden op het honk- balprogramma.. Voor de sterkste stadge noot wordt het echter tijd dat er over winningen worden behaald vooral omdat SW geloond heeft van formaat te zUn. Hoewel SW op bezoek moet, 2jjn dr stadgenoten toch favoriet bjj De Hazen- kamp. In Harga ontvangt Schiedam het Haag- se VTJC. Het kan de vierde overwinning worden voor de zwartwïtten. Tevens speelt SVV 2 thuis tegen ADO 2, dat van gelijkwaardige kracht mag worden ge noemd, In het Rayon Rotterdam gaat eerste Geen te/, of ichnft, best Apothekers-nachtdienst; Apotheek Evers, Lange Haven 81. Bellen bü ongeval: G.G. en GD.. Tuin- laan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer: 64666. R.K. Leeszaal en Bibliotheek: Dam, ge opend: maandag 10 tot 21 uur; woens dag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; don derdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 cot 12 en 14 tot 17 uur. Filiaal Singel: open maandag 14 tot 17,30 en 19 tot 20 uur; woensdag 19 tot 20 uur; vrijdag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur. Stedelyk Museum: 10 tot 17 uur: 's zon dags 12—17 uur. Opgravingen in Egypte. Groep Mart en Stars 10. BIOSCOPEN Monopoie, 2 uur; „Moord boven de af grond"; 7 en 9.15 uur: „Sappho, Venus van Lesbos". en 8,15 uur: „Nacht over Parijs". DIVERSEN Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Werkende Jeugd. Lezing. Arcade, 8 uur: UVG. Feestavond. SCHIEDAM, vrijdag Op een speciaal daartoe belegde bijeenkomst in het Stad huis heeft burgemeester mr. J. E, Peek vanmorgen de eremedaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer P. J. v. d. Berg die vandaag 40 jaar in dienst is van de even oude N.V. Th. J. L. v. d. Berg Be- veka Combinatie. SCHIEDAM, vrijdag, Derde klasser HBSS is alweer aan de oefenwedstrijden begonnen. Zaterdagmiddag speelt HBSS tegen het reserveteam van SW in Harga en dat kan een interessante krachtmeting zijn omdat theoretisch de betaalde reser ves sterker dienen te zyn dan de derde klassers uit het zaterdagvoetbal. Aanvang 4.15 uur. SCHIEDAM, vrijdag Voor het ex amen assistent-bibliothecaresse zijn ge slaagd de dames: E, M. Daalmeijer, K. C. Schaalsma en M. Th. Vermaas. Zü zijn als leerling-assistenten aan de Gemeen telijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek I in. Schiedam opgeleid. klasser Schiedam 2 naar Neptunus 2. De Rotterdammers hebben meer routine, de wat oudere reserves van Schiedam halen de finish niet. DHS is een verbazing wekkende debutant, de geel-zwarten wil len zelfs niet een bescheiden rol spelen ir de eerste klasse. Daarom ziel het er naar uit dat de uitwedstrijd tegen USC in winst wordt omgezet. In de tweede klas A gaat SVV 3 met redelijke kansen naar BHC. DRZ moet thuis kunnen winnen van. The Jawks. In. de tweede klas B is Schiedam 3 wel kanshebber in de uitwed strijd tegen USC 2. DHS 2 en Leonidas houden elkaar in Kethel aan de Schie- damseweg in evenwicht. SCHIEDAM, vrijdag Toen de 4-jari- ge Robert S. uit de Lekstraat gistermor gen tegen 12 uur het rijwielpad langs de Burg. Knappertlaan plotseling overstak, is hij aangereden door de bromfietser P- K., die een botsing niet kon voorkomen, Robert kreeg schaafwonden aan hoofd, banden en knieën en is in de Dr, Nolet- stichting verbonden. (Advertentie LM.) Handschoenen dragen in de zomer is niet meer een kwestie van luxe voor enkelen. Neen, Iedereen, ook ónze klan ten, die duizenden Rotterdamse Moeders voelen zich, als ze de stad In gaan, pas op hun gemak als de handschoenen óók bij hen niet ontbreken. Daarom houden wij morgen een speciale aanbieding stretch Ny-- Ion zomerhandschoenen. Want deze zomerhandschoenen, (normale prijs 1.75) zijn modieus, sluiten prettig aan, passen altijd, zijn uitstekend wasbaaren kunt U nu te kust en te keur uit zoeken, per paar voor nog géén negentig cent, (Advertentie 1M.) Hoogstraat 91 - Schiedam Erkend ziekenfonds leverancier. in. Dames 2 van Wilton krijgt tegen RHC nog de moeilijkste wedstrijd; winnen zij deze, dan kan hun het kampioenschap niet meer ontgaan. De heren van UVG spelen bij Rotterdam. De laatste wedstrijd heeft UVG verloren en staat nu drie punten achter op leider Snelwiek 2. Heren 2 van DWS speelt uit tegen Vires et Celeritas 2 in Gouda en Heren 2 van Wilton ontvangt, aan de Maaskant HVZ. (Advertentie LM.) Bijna ja, als u bedenkt dat u per week 2.50 eten wegspoelt, dan heeft u voor 2.88 per week zender vooruitbetaling bij DE JAGER een Pontiac koelkast van 210 Itr. Fantastische aanbieding. Profiteer zo lang de voorraad strekt. Alleen Broersveld 108 Showroom 134 SCHIEDAM, vrijdag. SW speelt zondag aan de Westfrankelandsedyk een beslissende wedstrijd tegen de oude en gevaariyke rivaal DFC. De rood-groenen kunnen zich alleen door een overwinning In de eerste divisie handhaven, maar DFC heeft beide punten nodig om de kans op de promotie te behouden. Het wordt dus een spannende strijd. De verdienstelijke 51 overwinning van SVV op Haarlem heeft nieuwe moed gegeven, maar het is wel zeker dat de Dordtse defensie belangrijk sterker is dan die van Haarlem. En DFC heeft afgelo pen zondag een prima prestatie geleverd dcor Sittardia te kloppen. Maar de rood groenen hebben het voordeel van eigen terrein en met steun van de supporters hebben zij een goede kans. De opstelling van SW is als volgt: d. Berg doel; Domeijn en Ris achter; v. Leeuwen, v. Kampen en Hekman mid den en Kfineman, Osterholt, Corbeau, Van Pelt en Herwig voor. In verband met de vele aanvragen om kaarten, ook uit Dordrecht, zijn de be kende voorverkoop-adressen ingescha keld. SW 3 speelt zondagmorgen in Rotter dam tegen Sparta 3 en SVV 4 gaat op bezoek bij Overmaas 2. SCHIEDAM, vrydag. Tijdens een eer ste oriënterende bijeenkomst heeft burge meester mr. J. W. Peek het comité ge ïnstalleerd dat de feestelijkheden ter ge legenheid van het bezoek van koningin Juliana aan Schiedam zal organiseren. Dit comité wordt gevormd door het bestuur van de S-G., de voorzitters van diverse secties, het bestuur van de Oranjevereni ging en enkele daaraan toegevoegde per sonen. T(jdens deze b(jeenkomst z(jn en kele commissies gevormd, die de uitvoe ring van diverse onderdelen van het programma zullen verzorgen. Het comité hoopt, dat de gehele burgery en de be drijven aan deze feestviering rullen willen meewerken. VLAARDINGEN, vrijdag De maat schappelijke ontwikkeling is zodanig dat de beboette aan beter geschoolde mensen steeds groter wordt. Het is daarom van zelfsprekend dat de raadsfractie van de Partij van de Arbeid in Vlaardingen re gelmatig heeft doen blijken het belangrijk te vinden dat ieder mens de kans krjjgt zich naar aard cn aanleg te ontplooien, waardoor de verscheidenheid van gaven beter tot haar recht kan komen. Voor de jeugd van vandaag, maar jnj het bijzonder ook voor onze toekomstige i jeugd is dit van groot belang. Onze stad staat immers nog een verdere belangrijke ontwikkeling te wachten. Een groot deel van de landelijke industrialisatie zal 2ich binnen de grenzen van Zuid-Holland vol trekken, hetgeen betekent dat rekening moet worden gehouden met een aanwas van bijzonder grote industriële beroeps bevolking. De sterkste expansie zal plaatsvinden in het havengebied langs de grote rivieren,! Verwacht wordt dat het aandeel van. de] de Rotterdamse agglomeratie gevestig-| de industrie nu reeds ruim 40% zal verder groeien, waarbij de beroepsbe-1 volking zal toenemen met 75.000 man. Verwacht wordt ook dat er een grote 1 verschuiving zal plaatsvinden van de ad-, ministratieve naar de technische beroe-j pen. Daardoor zal het technisch onderwijs in Vlaardingen aan belangrijkheid win-, nen, In verband hiermede moet ook in onze I stad zo snel mogelijk de bouw van een school voor uitgebreid technisch onder wijs (uts) worden gerealiseerd. Een school voor leerlingen die straks in de bedrijven tot de tussengroep en het kader moeten gaan behoren. Men behoeft er de advertenties in de dagbladen maar op na j te lezen om tot het besef te komen dat een dergelijke school in Vlaardingen méér 1 dan broodnodig is. Een nodigverklaring voor het oprichten 1 van een dergelijke school heeft de raad van Vlaardingen reeds geruime tijd ge-: leden afgegeven. Het is echter ook nodig1 dat, zoals door mij reeds werd beklem toond tijdens de laatste begrotingsbehan deling, dat van gemeentewege een prog nose wordt opgesteld, waaruit de behoef te nog eens opnieuw en. duidelijk blijkt teneinde een spoedige bouw bij de Rijks overheid te kunnen bepleiten. Tot nu toe is hieraan helaas nog geen aandacht ge schonken. Ik hoop echter dat uitstel hier geen afstel betekent. Want dit zou voor de jeugd van Vlaardingen funest zijn. H. v. MUNSTER (Advertentie IJa.) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag „Er schijnt aan de stroom boekhouders en directeu ren die voor de rechtbank verschijnen nog steeds geen einde te komen", merkte de president van de rechtbank vanmor gen op in de zaak tegen de 33-jarige J ,K. De verdachte had in zjjn functie van directeur van een N.V. in de jaren 1961 en 1962 ƒ15.600 verduisterd. De officier eiste tegen hem een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. De verdachte voerde tot zijn verdedi ging aan, dat hij het geld niet voor zich zelf had gebruikt maar aan een zekere De B. had gegeven. Deze De B, was boek houder van een ander bedrijf waarmee K, goede handelsbetrekkingen wenste te onderhouden. De B. echter was hem gaan chanteren- en daardoor was verdachto gedwongen drie maanden met aftrek geëist, geweest het bedrijf te bestelen. De officier geloofde niets van de chan tage. Hij noemde K. een slappeling die overstag gaat zodra de verleiding Jokt. raadsvr Laat ook Uw jongens delen Irt de voordelen van deze aan bieding. Gun ze de luxe van zo'n leuk, vlot jongenspakje, dat U nu kunt kopen Yoor bijna de hal va prijs. Morgen begint de verkoop (maar wees er vlug bij) van jongens pakjes, van een pracht kwali teit stevige stof. Prima wasbare Jongenspakjes, bestaande uit broekjes van effen katoenen jeans met elastiek In de taille... jasjes In vrolijke strepen, en fantasie dessins, voor de leeftijd van 2-6 jaar- Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze jongens pakjes voor leeftijden van 2-6 jaar, tn diverse kleurstellingen en dessins, door A elkaar voor één Jjty prijs voorfimf 90 Géén tel. of schrift. belt. (Van een onzer verslaggevers),, ROTTERDAM, donderdag De recht bank veroordeelde hedenmorgen de 32- jarige opperman L, de H. tot een gevan genisstraf van een jaar en zes maanden, met aftrek. Het was de achtste maal dat De R. voor de rechter stond- Ditmaal omdat hij een groot aantal kleine diefstalletjes had ge pleegd waaronder een busje van dé cen- tenvereniging voor blinden in hethoofd- bureau van politie te Schiedam. De officier van justitie had een jaar en Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze stretch Nylon dameshandschoeneri In de kleuren gebroken, wit, beige, tomaat-en natuurlijk de grote mode wit, per paar voor Gif/i tel. of schrift, bat. Zoals gemeld, is een winkeliersvereni ging in het centrum van Schiedam begon nen met de plannen voor de versiering van de stad. De ontvangst van het konink- lijk gezelschap vraagt veel arbeid. Zo is het geheel gebonden aan een tijdschema; niet de gehele stad kan worden bezocht; koningin Juliana zal niet alle Schiedam mers de hand kunnen geven. De officiële bijeenkomsten in de aula van het Stede lijk Museum, in Europoort, in het Juliana- park en bij Wilton Feijenoord vergen al veel tijd. Ook wordt verwacht, dat de school jeugd en de verenigingen van de partij zullen zijn bij diverse onderdelen van het programma. De comitéleden zullen in de komende weken contact opnemen met be stuursleden van de verenigingen. Het co mité hoopt, dat de winkeLverenigingen eigener beweging zullen overgaan tot het maken van plannen voor de feestviering, waarbij het comité uiteraard overleg ver-: wacht over de activiteiten. Mogelijk dat de gemeente voor diverse versieringen en illuminaties zal zorgen, maar reeds nu is gebleken, dat de kosten van de gehele ontvangst niet gering zul len zijn, zodat men hoopt, dat ook het be drijfsleven in Schiedam een bijdrage zal wiUen leveren. SCHIEDAM, vrijdag Mevrouw V. deed aangifte van de vermissing van haar driewieiige carrier die op de Singel bij de Prof. Kamerlinffh Ormeslaan op slot was neergezet. ROTTERDAM, donderdag. Het wo ningtekort in Rotterdam bedraagt nog steeds 17.000 woningen. Dit deelde de heer H. W. Jansen, medewerker van de dienst van volkshuisvesting, vanmorgen mee tij dens een causerie, die hy hield voor de afd, Rotterdam van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen. De heer Jansen wees erop, dat het te kort aan woningen enkele jaren geleden nog 30.D00 bedroeg. Er is dus verbetering, niettemin getuigt het aantal van 17.000 gezinnen, die bij anderen in moeten wo nen, nog van veel woningnood. Bij ge doemd aantal zijn niet gerekend de ge zinnen, die te klein wonen of anderszins op niet bevredigende wijze zijn gehuis vest De heer Jansen bracht voorts een aan tal woonwensen naar voren, sprak over de hoogte van de huren en gaf een over zicht van uitbreidingen in Rotterdam. Voorts werd het woord gevoerd door mej. J. v. d. Hulst, eveneens verbonden aan volkshuisvesting, die vertelde wat er alle maal moet gebeuren voor ergens een nieu- we woonwijk kan verrijzen. In de middaguren maakten de huisvrou wen een excursie naar enige nieuwe woonwijken in Zuid. ROTTERDAM, donderdag Mevrouw Zwaantje H. E- uit Gorkum (35) werd vanmorgen door de reehtbi "ik conform de eis veroordeeld tot zee maanden met aftrek van twee maanden voorrarrest, waarvan vier maanden voorwaardelijk geëist met een proefJjd van drie jaar. In de periode tussen november van het vorige jaar en februari van dit jaar had zij een aantal strooptochten ondernomen in de Bijenkorf, waarbij zij onder andere twee bontmantel» meenam. De raadsvrouwe bepleitte clementie, mede in verband met K.'s moeilijkheden van huiselijke aard. Zij noemde hem een harde werker wat onder andere bleek uit de omzet die in de tijd dat K. direc teur van de N.V, was, steeg van 80.000 lot 25O.W0 gulden. Door zijn ijver was hij in de nelten van De B, verstrikt geraakt. Uitspraak over veertien dagen. ROTTERDAM, vrijdag. Voor de schooljeugd van de openbare lagere scholen en kleuterscholen te Rotterdam zpn er vier vrije zaterdagen op komst. B. en w. hebben namelijk in over eenstemming met de betrokken rijksin- specteurs(tnce) besloten aan de leerlin gen van de openbare kleuterscholen en de openbare scholen voor g.l.o. v.g.l.o. cn bi.o. met uitzondering 'van de scholen en/of klassen voor schippers kinderen dit jaar op de zaterdagen 23 en 30 juni en 7 en 14 juli vrijaf geven. De lessen, die als gevolg hiervan ko men te vervallen, zullen niet behoeven te worden ingehaald. ROTTERDAM, vrijdag In het ge meente-dok 4 in de Maashaven is gister avond de 39-jarige bankwerker J. van der "Wel van de Grondherendijk van een on deruit glijdende stalen ladder op de dok- vloer gevallen. Hij maakte een. val van acht meter en liep daarbij vermoedelijk een ribfraetuur op. Hij is in het Dijkzigt- ziekenhuis opgenomen. BRIELLE, vrijdag. Van zaterdag 12 uur tot maandag 8 uur wordt, uitslui tend in spoedgevallen, de medische dienst waargenomen door de volgende artsen: VOQRNE: A. M. Koolhaas, tel. 01883 520; H. J. Stoutjesdyk, teL Q1S86—2155- A. C. W. Schep, tel. 01885—3000. PUTTEN inclusief ZWAR.TEWAAL: P. Zwaan, teL 01881—324; K. C. Knaap tel. 01880—2356; H. T. van Erven, teL Ö1B80 ROZENBURG: 01889—217. A. C. de Vries. teL ROTTERDAM, donderdag De 53-ja- rige los-arbieder A. K. werd vanmorgen door de rechtbank conform de eis veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Nadat hij veertien dagen ïn dienst was geweest van een Rotterdams modemaga zijn, had de cassière hem ƒ8000 gegeven om naar de bank te brengen. A. K. had het geld echter uitgegeven aan „"Wijntje en Trijntje" in Den Haag. (Advertentie iJli.j Fdntcistische aanbieding ïn JOlttfG US* Jas en capuchon geheel dobbel popel ine, Drï-S?k_ 2-7 jaar all maten voorradig, kf, maat Zolang de vooitaad strekt, sc.p,nuat Geen rel. of schrift, orders. ill. Algemene dokterstelefoon: 01887—335. Dierenarts: dr. G. Gxootenhuis Kfieu- wenhoorn, teL 01883—405. ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 a Meent hk. Goudse, singel Karendf. lagedijkUt, Dorpsweg West-'Kniiskace 95 LEIDEN: Haarlemmerstraat25 ZEIST: Sloflaan 158-160 VLAARDINGEN: liesveld T.a ■O 6%/

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1