VESPA DE JEUGD BOUWT KOMENDE WEEK WEER ?N JEUGDDORP Voor de tweede keer Burgemeester zal bij de opening zijn Zon trok weer wat meer publiek voor Sportweek Oecum. gesprekskringen werken naar eenwording Huisvrouwen toonden zelfgemaakte kleding A. v. Middelkoop wint spannende wielerronde Kethel wil dr. v. d. Kuy huldigen bij jubileum Veel hout Meer gelezen in Schiedam SCHIEDAM SEIZOENEN Toezicht Vallende jongen door auto geraakt Burgerlijke Stand Opening 't ZIT ALLEMAAL EVEN PRETTIG...! KREUGER Balans van seizoen Hengelen Uitvallen stroom bezorgt Maassluis grote schade Vlaardinger gewond in Nieuw-Guinea Parcours langs Vlaardingerdijk Softbal Vandaag Wie heeft iets verloren Ruilbeurs verschoven naar 18 juni Aantal inwoners nog steeds stijgende 500 scholieren in korf b al-toemooi PAKNII1SRBIKTE EN OPEN TERREIN DE SGHIEDAMSE MEUBELBEURS Koeriersters vergeten DONDERDAG 7 JUNI 1962 (Van een onzer verslaggever») SCHIEDAM, donderdag. Nadat ver- Itden J3**- het Jeugddorp zo'n succes Is mant at bestemd. Avonds geeft het kindercircus "^5 I Roualdo von Clubhuis St. Joris Doelc een politic zullen Ook zal er een sportdag zijn op het de JO- hm. 13-jarlgen in de Pinksterva. lantle van 12 tin. 16 juni wederom een efjen dorp in elkaar „prutsen". De plaats, waarop bet dorp komt te staan, is ook nu weer het veld b(j het Martinlt-terrein de Willem de ZwUgerlaan. En de Ini tiatiefnemers, het Clubhuis de St. Joris Doele en het R.K. Bijzonder Gezlns- en Jea|d«rgwerk met medewerking van de Jeugdbrlgade en het Burean Onderwijs, den de toekomst van het te bouwen jeugddorp optimistisch tegemoet. De bedoeling is de kinderen dus weer een dorp te laten bouwen volgens eigen inzicht cn naar eige-ï ontwerp. Een ..heus" doip met een stadhuis, een brandweer kazerne, een politiebureau, winkels en huizen. Al deze „gebouwtjes" moeten uit houten spanten, balken en planken wor den opgetrokken. Het spreekt dat daar heel wat materiaal voor aan te pas dient te komen. Daarom rekenen de organisa toren op de medewerking van het be drijfsleven. Trouwens enkele grote bedrij ven hebben al toegezegd houten kisten e.d. te leveren. Maar er is nog heel wat nodig! Verleden jaar leverden elf vracht auto's bet hout op het terrein af. Toen waren er echter „slechts" 175 deelnemers. Dit jaar kan men er echter 300 mee laten bouwen en daarvoor zijn minstens 20 vrachtwagens hout nodig. Ook andere materialen zijn harte lijk welkom. Vooral spijkers kan men altijd gebruiken, dit zal duidelijk zijn wanneer men weet. dat vorige keer 100 kg spijkers in de diverse optrek- seltjes zijn geslagen! Geheel nieuw in het dorp zal zijn het podium, dat de jeugd ook zelf zal bouwen. Het zal een soort openluchttheater zijn, waar op de deelnemertjes zelf diverse spe len mogen opvoeren. Dinsdag al zullen de „bouwertjes" hun hinden uit de mouwen dienen te steken. Dan begint de grote bouw. Om zeven uur avonds zal ©p het terrein een Judode- snonstratie worden gegeven door jongena van St. WHlIbrordOs. De volgende dag gaat de Jeugd rustig verder met bouwen, maar 'a avonds zal men trachten een op tocht door de stad te organiseren met me dewerking van een jeugddrumband. Wan neer dat inderdaad mocht doorgaan zullen de deelnemertjes eigen gemaakte span doeken meevoeren. voorstelling op het podium. Indien het dan slecht weer is worden de kinderen vergast op een filmprogramma in het Clubhuis St. Willibrordus. De zaterdag wordt besteed aan het op knappen en schoonmaken van de ge bouwtjes, pit omdat het publiek dan het dorp mag komen bekijken. Dat kan ech ter eveneens op zondag gebeuren. Zater dag worden bovendien de sportdïploma's en prijzen van de sportdag uitgereikt. Ieder deelnemertje krijgt dan ook zijn bouwcertificaat met daarop een fotootje van het bouwwerk, dat hij {of zij) heeft vervaardigd. De kipderen krijgen al aan het begin van de „bouwweek" een hou ten insigne in de vorm van een huisje op gespeld als bewijs van deelneming. Zoals gezegd een leder van 10 tun. 13 Jaar (ook meisjes) kan zich voor deze prachtige vakantie beste ding opgeven. Het inschrijfgeld bedraagt een rijksdaalder voor de gehele week. De organisatoren hebben naar de scholen brieven gezonden, waarin de onderwijzers wordt gevraagd de aanmelding van hun leerlingen vla hen t© laten lopen. Voorts kunnen liefhebbers Ingeschreven worden b|j mej, R. Kolen berg, Overschlessestraat 42, tel. 63569 en de heer C. A. Henrlon Verpoorten, Doe- lepleln I, tel- 68338 (ev. Jan Steenstraat 65). De kinderen dienen voor tussen de mid dag brood en een kroesje mee te nemen. Op prijs wordt gesteld dat 2ij, indien mo gelijk. een hamer en nijptang meebren gen. De leerlingen van de Huishoud- en Industrieschool zullen eveneens medewer king verlenen om de kinderen van hun natje en droogje te voorzien. Acte de pre sence geeft eveneens de Technische School om de „bouwlieden" met raad cn. daad ter zijde te staan. Voor het verwij deren van splinters en het behandelen van eventuele bloedblaren is de EHBO sr paraat, Alleen heeft men nog iets gebrek aan leiders, die toezicht op de goede gang van zaken kunnen houden. Hiervoor doet men een beroep op onder wijzers, gepensioneerden en andere vrij willigers. Zij kunnen zich bij voornoemde adressen opgeven. Hebben de kinderen verleden jaar al ontzaglijk veel plezier aan hun dorp be leefd, wij menen te mogen geloven dat het dit jaar nog beter en mooier belooft te worden. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp. Singel 81, Bellen bij ongeval: GG en GD, Tutn- laan 80, telefoon 6 92 9D. Politie-alarmnummer: 646 66. RK Leeszaal en Bibliotheek: Dam, ge opend: maandag 10 tot 21 uur; woens dag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; don- N derdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Filiaal Singel: open maandag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur; woensdag 19 tot 20 uur; vrijdag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur. stedelijk Museum' ia tot 17 uur; *s zon-j dags 12—17 uur. Opgravingen in Egypte. Groep Mart en Stars 10. BIOSCOPEN Passage: 2 en 8.15 uur: „Het zwarte schaap". Monopole: 2, 7 en 9.15 uur: „Hyena's va de grote weg". DIVERSEN Irene, 7 uur: "WJGR.-avondvierdaagse. SCHIEDAM, donderdag Toen de jon gen N, A. M. K. gistermiddag om 5.30 uur in de Francois Haverschmidtlaan reed, werd hij geraakt door het jongetje P. van de Steen die op een step tegen hem aan reed, K. viel tegen een auto en liep daar bij een scheurwond op, die in bet ge meenteziekenhuis gehecht moest worden. SCHIEDAM, donderdag Doordat de heer J, A. P, K. uit Den Haag met zijn personenauto geen voorrang verleende aan de door de Vlaaxdinger G. H. G. be stuurde vrachtauto, zijn gistermorgen om streeks negen uur beide voertuigen met elkaar in botsing gekomen op de kruising JulianalaanWestfrankelandsedijk. De auto werd daarbij totaal vernield en de vrachtauto beschadigd, Niemand raakte verwond. Geboren: Marian, d. v. P. J. Bothof L. S. Verburgh; Alida J,, d. v. J. Ames en R. B. van Oosterhout. Gehuwd: R. Kleljwegt, 24 Jr. en A. A. Nle- mefjer, 20 Jr.; G. Buijs, 28 jr. en P. M. Ver speek. 22 Jr.; C. F. de Gier. 23 Jr. en M. J. Bouman. 24 Jr.; H. A. C. Dingenauts. 24 jr. en H. J. HeUman, 27 jr.; J. P. K. van der Ven, 20 Jr. en P. J. W. Buscop. 17 Jr.; S. Punt. 22 Jr. «r C. D. de bange, 22 jr.; A. Scheffers. 20 jr. en A. M. van Hflttem, 19 jr.; W. Peer- bolte, 13 jr. en A. van der Wilt, IS Jr,; H. P, Bras. 41 jr. en M. van den Bos, 33 jr.; M. G. Koolman, 26 jr. en A. Stuart. 21 Jr.; C. W. van der Linden, 30 Jr. en E. van der Velden, 37 jr.; J, Rooljmans, 26 jr. en A. van Lier. 23 Jr.; M. Dlkstra, 23 jr. en M. A Vleeskens, 19 jr.; H. J. Moerer, 23 jr. en W, L, M. Hoogerwerf. 21 Jr.; H. B. F. Walken- bacb. 26 Jr. en C. Krabbendam, 28 Jr.; X Hovenier, 29 jr. en N. J. C. Unkel, 23 jr. V. Lieata, 30 jr. en P. Vrijdag. 24 jr. Overleden; H, Bergsma, 65 jr. (Advertentie LM.) SPORTCENTRUM SC HI EDAM RÊINIER HUISKER WEST VEST 1© FEL. 67645 waar altijd wel een plaatsje voor u en voor uw zoon dochter Is. Jiu Jitsu Judo Tafeltennis Indoortrainlng I Body Building Mdperfenfie IM. Op aouderdag wordt het dorp keurig afgewerkt en hier en daar, waar nodig, nog een kwastje verf aangebracht, want 's avonds wordt het gereedgekomen dorp officieel geopend. Burg. mr J, W. Peek zal daarbij aanwezig zijn. Dan zal ook de speciale jeugddorpvlag gehesen worden. Hoe die er uit komt te zien blijft echter nog een verrassing. De opening zal muzi kaal worden opgeluisterd. Over het ter rein klinken dan de vrolijke tonen van het orgel De Waterpoorter. Tijdens de opening wordt eveneens de jeugddorp-burgemeester geïnstal leerd. Wie dat zal zün is nog niet be kend. De deelnemertjes gaan zelf langs democratische weg uitmaken wie van hen daarvoor in aanmerking komt. Daarom bouwt de jeugd in bet dorp een echt stemlokaai De kinde ren kunnen daar ook bepalen wie de wethouders, brandweercommandant i Loafer colberts (sturka) 29.75 29.75 12.90 7,90 9.95 7.90 5.90 Loafer pantalons v.a. Sportshlrts (elmior) v.a. Pull-polo'sv.a. Strandshorte (tweka) v.a. Zwemslipsv.a. Sportpetten v.a. Waag er eens een „oogje" aan bij De Herenmodezaak van Schiedam BROERSVEST 6 - TEL. 6 82 06 SCHIEDAM, donderdag. Als afslui- g.ting van het seizoen heeft de Oecumeni- jsche Raad van Kerken te Schiedam gis- 'teravond in het gebouw voor Chr. Sociale •Belangen een openbare vergadering ge houden, waarbij ook de balans is opge maakt van het werk in de gesprekskrin gen in de Oecum. Raad. t ^aar tevoren heeft de voorzitter, dr. L. 4- Cazemier, zijn persoonlijke indrukken gegeven van het Hervormd-Gereformeerd congres dat op 26 mei in Utrecht gehouden door de „actie van 3d" (nervormüe en gereformeerde) predikan ten. Deze bijeenkomst had vooral belang- isteiling voor het daar naar voren ge brachte idee van uitwisseling van een jheperkt aantal leden der verschillende plaatselijke kerken ora zo eikaars opvat tingen te leren. Daarna heeft secretaris H. Teeuw en- Kde opmerkingen gemaakt over de vraag wat de oecum. gesprekskringen in het af gelopen seizoen hebben bijgedragen tot grote eenwording. Hij constateerde W een kleine mobiele garde groeien- ide die niet langer bereid is zich onder de dwang der historie bij de bestaande verdeeldheid in de kerk. neer te leggen. Er bleek by de leden een grote mate jan overeenstemming omtrent de vereis ten, waaraan de kerk der toekomst zal toefen voldoen. Men was het er over denkenden worden, wat vervelend en on juist zou zijn. De leden- van de gesprekskringen heb ben de „actie van de 18" toegejuicht Zij zien daarin niets ongeoorloofds, maar juist een exponent van veler verlangen naar eenwording. Het streven van de 18 is niet kerkontbïndend, maar een bewe ging die de kerk in de goede richting wil stuwen. {Advertentie LM.) men op weg moet naar iels tutuws, zonder het verleden te loochenen, dit te laten rusten. Aangezien de «den voor het grootste deel bestaan uit Hervormden en Gereformeerden, ging |jw gesprek in hoofdzaak over de ver- ^Jfning van die beide kerken. L r6 heer Teeuw had wel de overtuiging (üat vele leden oecumenisch denken, maar een afwachtende houding aannemen otn- men bang is is in een soort vacuüm te komen. Zij hebben nu'een eigen j*®*. die dan misschien niet ideaal mag maar men weet wat men heeft «n Biet wat men zal krijgen. Daarom is het °Mig eerst een gunstig klimaat te schep- ''oor het gesprek. Daarbij komt nog -oat de kennis van de wederzijdse kerken taar al te vaak uiterst gering is, ;erdcr legde spreker,er de nadruk «P Fa*,er zijns inziens in de kerk een veel- oeid van vroomheidstypen en een geva- werdheid van' theologisch denken moet ■■hJTCn. Het moet geen groep van gelijk- PANTALON? De Broekenspecialist HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 6 89 81 SCHIEDAM, donderdag. Het heer- Hjfee weer van gisteren beeft wel gun stig gewerkt op de Sportweek, tenmin ste w-at de publieke belangstelling be treft. Door het prettige zonnetje ver lokt zijn. meer dan In de voorgaande dagen, de mensen uit huis gekomen om naar de demonstratieve wedstrijden te kfjken. Dat was zo op de speelweide aan de Vlaardingerdijk bij het softbal en handhal, op de dijk zelf, waar velen naar het wielrennen i|jn wezen kijken en het gold ook voor het jeugdhenge- len In het Prinses Beatrlxpark. In dit zonovergoten park, waar vele moeders met kinderen op de vrfje mid dag heen z(Jn getrokken, hebben de jonge hengelaars wel een plezfcrfge middag beleefd. Maar dat zat niet In het vissen zelf. Want de 95 deelnemer tjes hebben tezamen maar zegge en sehrUve v(jf visjes opgehaald! „De noor- derwlnd zat tegen", weten de Insiders te vertellen; en het was te druk langs het water. Twee van de vijl gevangen visjes werden dan nog opgehaald door R. Wil lem» van Beveren. die daarmee een mooie werphengel verdiende. De ver overaars van de andere drie visjes zijn- 2. J. v. d. Hoek (23 cm). 3. K. Semeljn (2S cm) en 4. H. van Meerberg (19 cm). Maar de Hengelaarsvereniging Schiedam en Omstreken, die de organi satie keurig verzorgd heeft, had voor 55 prijzen gezorgd. Die zijn toen maar verloot. M. Stok werd tot de onfortuinlijkste visser uitgeroepen, omdat hij tweemaal een karper beet had, maar met z'n hen gel niet op kon halen. "Voor hem een troostbeker. Ook F. Geïjp had pech.' twee vissen laten schieten; het werd een medaille als troost, renners plaats van de Stadhouderslaan naar de Maasboulevard en terug, enkele malen te rijden. Deze wedstrijd, die zal gelden als het clubkampioenschap van Rotterdam, wordt verreden door ver- enigingsploegen van zes man, met profs, amateurs en nieuwelingen. Gestart wordt om 7 uur. In de Beurs begint om acht uur een schermdemonstratie, van o.a. Nederland se beste schermmeester Jean Vander- voodt, die zijn eigen leerlingen mee brengt. Het begint met een lesje van jonge leerlingen, waarna de gevorder den komen. Ook een elektrische treffer- installatie is aanwezig. Commentaar zal worden verzorgd £oor de, heer Van Oosten, een,' prominente figuur uit de schermwereïd. Daarna zal Theo IA;ize naar met enkele amateurs een boksde- monstratie geven. Tenslotte komt we reldkampioen Anton Geesink op de ju- domat met een demonstratie in bijzon dere vorm. Judoka's zullen hem daarbij assisteren. Ook een jiu-jitsu-demonstra- tie door een dame en enkele beren. Om 7 uur zijn er weer handbalwed strijden op de speelweide aan de Vlaar- dingerdijk. Van onze verslaggeefster) Ji/ELLICHT geïnspireerd door het zien van de modeshowsdie de kledingma- rr gazijnen in het voorjaar hebben gehouden, hebben de leden van de afdeling Vlaardingen van de Nederlandse Vereniging can Huisuroinoen spontaan gereapeerd op de suggestie van het bestuur voor de eerste keer een show te organiseren-waarop de leden hun zelfvervaardigde kleding konden tonen. De belangstelling voor deze première was groot, zowel van actieve als van passieve zvde. Geen wonder, dat stemmen opgingen ook in de winter een dergelijk modespektakel te honden. Het bovenzaaltje van bet moderne Tri angel was woensdagmiddag herschapen in een ware showroom, waar in snel tempo tientallen modellen de jury passeerden- De jongste deelneemsters lieten zien wat hun knappe moeder voor hen had ge maakt, de ouderen keken met spanning naar de reacties van de toeschouwers om te zien of hun eigen creaties in de smaak vielen. De variëteit in modellen was zelfs zo groot, dat zij werden gesplitst in geklede en hoogzomcr. De fantasie, waarmee de ijverige naaisters tewerk waren gegaan, mag lof worden toegezwaaid. De waarde, ring daarvoor sprak al overduidelijk uit het enthousiaste handgeklap bij elk model. VICE-FRESIDENTE mevrouw H. Dales had de functie van lady-speaker op zich genomen, hetgeen haar goed afging. Mede dankzij de hulp van noeste organisa trices liep alles op rolletjes en zagen de belangstellenden een keur van zomerja- ponnen, cocktailtoiletten, deux-plèces en zomermantels aan hun oog voorbij gaan. De deelneemsters hadden htm uiterste MAASSLUIS, donderdag Door een, ernstige kabelstoring heeft de industrie- wUk „De Kapelpolder" in Maassluis gis termiddag van kwart voor drie af zon der elektriciteit gezeten. Het bierdoor veroorzaakte uitvaUen van alle doorelee- tricitett gedreven werktuigen heeft rond 20P arbeiders een rustige middag bezorgd, Veel schade werd onder meer geleden door de NV .Dleinentum" waar de half gevulde betonmallen niet verder met be- tonspecie bijgevuld konden worden, om dat noch de betonmolen, noch het transportsysteem werkte. Bovendien kon de gestorte specie niet met trilappara- tuur bewerk worden. De dagproduktie van twee huizen werd hierdoor niet be reikt hetgeen voor de NV een aanzien lijk financieel nadeel betekent. Vele an- tere bedrijven hadden te kampen met produktieverlies door stilstand van de machines. Ora half zes werd de storing gedeeltelijk opgeheven. Het hoofd van de gemeentelijke elek triciteitsbedrijven deelde ons mee, dat een dergelijke langdurige storing nog nooit is voorgekomen. Als vermoedelijke oorzaak noemde hij overbelasting van de hoogspanningskabel. Met man en macht wordt gewerkt om de storing ge heel op te heffen. DEN HAAG. woensdag, Tijdens een actie tegen Indonesische infiltranten zijn gisteren (5 juni) nabij Teminabuan in Nieuw-Guinea twee Nederlandse militai ren gewond geraakt. Een van hen, de 19- jarige dienstplichtig soldaat C. D. Jonge- jan, uit Vlaardingen, kreeg een kaakver- wonding. Aan de VlaardingerdUk heeft men kennis kunnen maken met bet nog vrfj onbekende softbal, een soort dames- honkbal, gebracht door teams van de vereniging Schiedam en van Neptunus uit Rotterdam, door de eerste gewonnen met 65. De belangstelling was groot, zó groot, dat het publiek tot binnen de af scheidingslijnen kwam. hetgeen bet spel ongunstig beïnvloedde. De ploegen gaven elkaar niet veel toe. maar Schiedam startte formidabel met een homerun van Marijke Molenkamp. Helaas stonden er net geen dames op de honken, Schiedam liep daarna uit tot 51, maar veldfoutjes maakten dat Neptunus dichterbij kwam, zodat de stadgenoten maar net met 65 konden winnen. Het is een aardige demonstratie ge worden, waarbij men heeft kunnen zien dat softbal een snelle en levendige sport met een sterk wedstrijd-element. Vanavond beeft de tijdrit voor wiel- SCHIEDAM, woensdag Op 27 augus tus zal het 25 jaar geleden rfjn, dat dokter P. van der Kuy de artsenpraktijk van wijlen dokter Sauer in Kethel overnam. Van verschillende kanten zijn stemmen opgegaan aan dokter Van der Kuy- bij gelegenheid van dit jubileum te doen blijken, dat zün werk als arts, zijn on vermoeid streven voor de volksgezond heid in het algemeen en zyn verdere acti viteiten (OA. op het gebied van het Groene en Wlt-Gele Krui» en van het Christelijk Onderwijs) ten zeerste wór den gewaardeerd. Met dat doel heeft zich een comité gevormd om plannen uit te werken en te coördineren, zodat een alge mene huldiging wordt bereikt. Het comité is er van overtuigd, dat de bevolking van Kethel haar volle mede werking zal verlenen, wanneer op haar een beroep zal worden gedaan om de nodige gelden bijeen te brengen. Aan de ingezetenen van Kethel en naaste omge ving zal in. de laatste week van juni een circulaire worden gezonden, waarin zij worden uitgenodigd hun bijdrage voor het gestelde doel te geven- Zodra de plannen vastere vorm hebben aangenomen zullen deze worden bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling, dat de gehele bevolking in de gelegenheid wordt ge steld van baar sympathie en belangstel ling voor de persoon en het werk van dokter Van der Kuy te doen blijken. Het streven is dus gericht op een massale hul diging. Het comité wordt gevormd door (alfa betisch): ds. J. E. L. Brummelkamp. C. Brunt, C. Dub beid (secretaris), 3. van de Griend (voorzitter), J. Knecht, L. J. Lans bergen, pastoor S. Llgthart, H. van der Loo, P. Rodenburg, J. M. Schmidt, J. W. van der Staaij, J. Vlagman (penningmees ter), G. Westerveld en pastoor M. J. M. Wuyster. SCHIEDAM, donderdag, Met vol doening heeft het bestuur van de SBLO woensdagavond gezien dat de renners club „Schiedam" op het parcours VTaar- dlngerdük, P. J. Troelstra hun. Burg. Honnerlage G re te laan. Nieuwe Dam laan een uitstekende wielerronde voor nieu welingen heeft georganiseerd. Zo hard reden vijftig jonge knapen over de .vijf tig kilometer, dat zij vrijwel niemand gelegenheid gaven tot ontsnappen. Het hoge tempo was er de oorzaak van dat de jury diverse renners uit de strijd moest nemen wegens grote achterstand. Ook gaven enkelen op. De overigen echter bleven als eei: hechte meute bijeen. Wel schoof de fa voriet Eef Dolman, winnaar van diverse ronden, telkenmale naar voren, maar hij kreeg niet meer dan tien meter voorsprong. Tot vreugde van de Schie dammers kwam ook Daan Valk in de eindfase alleen aan de kop voorbij de finish, maar hij werd in de afdaling de Nieuwe Damlaan weer inge haald. Toch zonden de duizend toe schouwers zien dat een renner zes ron den voor het einde een mooie voor sprong creëerde. De Rotterdammer A. van Middelkoop kon een voorsprong van enkele tien tallen meters geleidelijk vergroten tot meer dan driehonderd meter en in deRotterdam. De winnaar van de wielerronde A. van Middelkoop krijgt zün bloemenhulde uit handen van de heer C. J. M. Bolmers, penningmeester van d* S-B.L.O. laatste ronde ging hij in wezen al als de winnaar over de Vlaardingerdijk. "Wel zette de groep nog een felle achter volging in maar Middelkoop kon zich uitstekend handhaven- Ver voor het pe loton kwam hij over de eindstreep. Daarna volgde een frenetieke strijd ora de tien eerste plaatsen. Nek aan nek duwden de renners zich over de streep, zodat de jury tot moeilijke taak had de gegevens te gaan vergelijken. De penningmeester van de SBLO, de heer C. J. M. Bolmers, heeft de win naar bloemen overhandigd. Later heeft hij de bekers en medailles uitgereikt. De politie heeft voor de goede afzet ting gezorgd, de EHBO bad weinig werk, ook al was er in de tweede ronde al een valpartij. De uitslagen zijn: 1. A- van Middel koop, Rotterdam; 2. A. Stolk, Rotter dam; 3. Eef Dolman, Rotterdam; 4. B. van der Wal, Rotterdam; 5. B. Heuvel man, Capelle a. d. IJssel; 6- W. Lepol- der. Schiedam; 7. 3. van Bastelaar, Rot terdam; 8. H. van Gulïk Rotterdam; 9.j Kanselaar, Rotterdam; 10. G. Siraghi, best gedaan hun keuze van accessoires zo goed mogelijk met hun kledij te combine ren hetgeen het geheel alleen maar aan trekkelijker maakte. Inmiddels bekeek de jury, die werd gevormd door de dames A. Hoogerwerf- Van de Berg, B. Roesslngh van Iterson Ross van Lennep en A. van der Weyde Martini, met kritisch oog naar de wijze, waarop de kleding was vervaardigd. Tot prijswinnaressen riepen zij uit: Kinderen: l. Wanny Dijkshoorn, 2. Mar. gy Dill, 3. Hïlde Mertens. Volwassenen: 1. Mevrouw N. Kelderman, 2. mevrouw H. Glansdorp, 3. mevrouw L, van de Vlis— d. Berg en 4. mevrouw A. Dijkshoorn. SCHIEDAM, donderdag Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-30—12.00 uur en 2.006.00 uur: da meshandschoen: Jcinderportemonnee met In houd; kJndertasJe niet inhoud; ring met sleu tels: sleutel; driewlellg kinderfietsje; tan denborstel. Te bevragen bij de vinders: waterpas. Brug- mans, Bakkershaven 31; babyschoentje. Van Eljk, Seringehof 7, Kethel; regenbroek, Kooy, Rotterdamscdfjlk 222a; dolkmes in etui. De Winter, Van Narumstraat 176; theelepeltje. Ros, Nlc, Beetsstraat 52a; damespolshorJoge, mevr. Dijksma, Julianalaan 120: gouden boor- deknoop, v. d. Meer, Overschlesestraat 24b; rode vlag, v. d. Berg, Th. A. Kempisstraat 16b; 2 tennis-rackets. Gljtenbeek, Heenvliet- sestraat 85; houten stepje. De Vaal. Abben- broeksestraat 7a: driewlellg kinderfietsje, Andre. Boylestraat 15; rood-grijze autostep, Kruise, Mgr. Nolenslaan 866; sleutels in etui, Damen, Lange Kerkstraat 28b: koperen sleu tel. Vlerk, Hotterdamsedijk (Horloge zaak): 2 sleutels aan ring. Hollemans. Herenstraat 29; sleutels In etui, Stoopman, Mgr. Nolens laan 526; kinderbrll. De Groot, Mawastraat 94: vulpen, Minderhout, Rhoonsestraat 6b; ring met sleutels. Zwanenburg, KL Kater straat 14; damesbnl. Warmerdam, Niéuw- sticht Z.Z. 7; boodschappentas met inhoud, Vlies, Rotterdamsedijk 307a; portefeuille, v, d. Bos, Burg. van Haarenlaan 596: dames- portemonnee met Inhoud. Van. Dongen, Vlaar dingerdijk 303a: herenportemonnee met in houd, Blazer, Grervliet.sestront 39; dames- portemonnee met inhoud. Elshof. Pi. Een- dragt; portemonnee met Inhoud. Van Uden, Van Tienhovenstraat 23; portemonnee met inhoud. Boas, Lorentzlaan ÏIQ; "witte kinder- portcmonr.cc met inhoud, Jan son. Belerland- sestraat 23; Jongensoverhemd, Kleinheren- brlnk, Emmaflat 7; trainingsbroek, NoordiJk, Lange Kerkstraat 32; jongensjasje, Zonruiter, Daltonstraat 20b; badgoed, v. d. Nost, Alei- d ast raat lil; wit sokje, Geve, Abbenboekse- straat 9: dwerg-papegaai, v. d. Horst, Nieuwe Damlaan 689; poesje. Raven, Beukelsweg 93b, Rotterdam; hondje, Van Dam, Pr. Bernhard- laan 64; zwarte bouvier, Asiel, St. Anna Zus terstraat 47. SCHIEDAM, donderdag. De maan delijkse ruilbeurs van de Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar", zal ditmaal in verband met Pinksteren, niet worden gehouden op maandag 11 juni, maar op maandag 18 juni, wederom in. de boven zaal van gebouw Arcade aan de Lange Haven. Aanvang 7.30 uur. (Van een onzer verslaggever!) SCHIEDAM, donderdag In de' maand april is de Schiedamse bevolking weer vrfj sterk gegroeid. Het aantal Inwoners sprong van 80.828 naar 80,896 en nam der halve ju et 68 personen ine. Dat aantal werd bereikt vanwege een geboorte overschot van 89 en ondanks een vertrek- overschot van 2L Ec werden in die maand meer jongen* dan meisjes geboren. Niet minder dan 47 jongens aanschouwden het levenslicht tegen 42 meisjes. Geen al te groot ver schil dus. In april werden hi ter stede 41 hu welijken voltrokken, waarvan 26 tussen stadgenoten onderling. Vier Schiedam mers traden in het huwelijJc met van buiten de stad komende vrouwen. Maar elf Sehiedamse vrouwen huwden met van elders komende mannen. Na de voltrekking van de huwelijken wonen 10 echtparen in een eigen woning; maar 15 paren moesten gnan inwonen bü familie, ouders of in onderhuur. Van elf paren wonen man en vrouw elk afzon derlijk. Vijf echtparen vertrokken naar elders. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Ia de maand mei 1962 is belangrijk meer gelezen dan ln de maand mei van het vorig jaar. Ntt leende de Gemeentelijke Openbare Lees zaal cn Bibliotheek niet minder dan 27396 boeken uit tegen 24747 in mei 1961. De meeste uïtleenposten en filialen ga in een stijging wat betreft het aantal uitleningen te zien. De stijging was vooral merkbaar bij de centrale post aan d* Lange Haven. Twee uitleenposten leenden echter min der uit, t.w. die aan het Dr. Wlbautplein en die aan de Dwarsstraat. Ook het aan tal houders van leeskaarten was ia de maand mei groter dan in mei 1961. Het steeg namelijk van 5339 naar 5733. Even eens nam het boekenbezit toe. En wel van. 62395 naar 62434, SCHIEDAM, donderdag Het pro gramma voor het school korfbal-toernooi dat op dinsdag 12 juni gehouden zal wor den op velden van Hermes-DVS en Ursu* m Sportpark Harga, is vastgesteld. In to taal negen afdelingen 40 twaalftallen - nem enaan het toernooi deel. Het toernooi begint om 9.15 uur en zal zonder onderbreking tot 4-11 uur voort duren, waarna om 430 uur de heer J, Böloo als voorzitter van de centrale schoolsportcommissie de prijzen zal uit reiken. Haringvangstberichten VLAARDINGEN, donderdag De vangstberichten van heden luiden: VI 89 thuisvarend, VI 172 20 k; VL 390 20 k: VI 197 20 k; VL 199 14 k. Marktprijs trawl haring klein 180—210; trawt haring groot 95130; makreel 41,9042,10. AUTOBEDRIJF PEET VAN EST Nieuw Mathenesserstraat 77, Schiedam zoekt: liefst ln Schiedam of Vlaardingen. Telefoon (010) 6 09 00 - 6 64 56 Herfst, lente, zomer of winter. Altijd ple zier van uw sterke Vespa, Met superieure accelleratie dank zij directe aandrijving! U kijkt U vergelijkt koopt bij LANGE BA VEN 95 Schiedam, tel. 68611 GEEN FILIALEN 350.- contant, de rest in termijnen en "u rijdt op een VespaI Fotografie Kol films vergeten? De auto maat staat voor u klaar AUe soorten films Foto K van Vuuren, Hoogstraat 105. Te koop aangeboden B(j showroom Coj» wasma chine met wringer .en tijd klok ƒ155. Centrifuge ƒ110. Langzaam wassers Miele sys teem 195. De nieuwste was-, spoel-, dr oogcombinatie met 4 motoren, elektrisch ver warmd en 2 pompen voor ƒ495. Showroom Coja, Lange Haven 126, teL 6 33 41 SCHIEDAM Afd. Motoren; ST. LfDUïNASTRAAT 52 Telefoon 64313 Swanunerdamsingel 25 Telefoon 6 65 48 Betaling desgewenst in overleg. Radio en televisie Televislebankjes f 19.75. Keus uit verschillende des sins. Plate, Grote Markt 19-21 2800 m2 toonzalen, welke in onze panden 19-21 direct te bezichtigen zijn. Wie niet adverteert wordt •I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1