BK) DOP ir Gouden S.Z.C. gaf gestalte aan zwemsport in Schiedam perfecte pasvorm Opgericht toen eerste zwembad tot stand kwam Mail probeerde met een fiets politie te foppen Fusie Van der Giessen De Noord bekrachtigd Wie heeft iets verloren? VOIIA. WAL4 MET ZWEMMERS VAN INTERNATIONALE KLASSE pantalon Wedvlucht De Postduif de MOL JANSEN Burgerlijke Stand VOOR DE KANTONRECHTER AGENDA GEENE V akantiekamp van ARMA Diefstallen Gestolen auto weer teruggevonden HAARCRÈME Wie zag ongeluk op de Maasbrug? „EUROPOORT" SCHIEDAM AMERICAN DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS EEN SCHRIJVER A Koop bij onze adverteerders DONDERDAG 21 JUKE 1962 SCHIEDAM, woensdag. De Schiedamse Zwem Club, 'de oudste zwemver*nl- tint M" Ut plaatse, bestaat vyftlg jaar. Een opmerkelijk jubileum. Niet zozeer vsnvtefC de leeftijd, want per slot is de oudste zwemclub, die In Amsterdam bijna honderd jaar oud, maar omdat de SZC de grote propagandist voor het zwemmen Is geworden en ook dit zwemmen als georganiseerde sport in onze stad heeft ge ïntroduceerd. Daardoor Is SZC de wegbereider geworden voor de andere vier zwem verenigingen (met nog een christelijke In oprichting) die Schiedam nu rijk is en dle tezamen veie duizenden leden telt. Dg directe aanleiding voor de oprichting van de SZC (op 15 juli 1912) was de ope- djng van het eerste echte zwembad in Schiedam in 1911. Natuurlijk, tevoren is er in Schiedam ook wel gezwommen. Dat gebeurde dan in de Poldervaart, de Schïe of de binnenhavens terwijl in ,.de Gorzen'" het Balkengat zeer populair was. Meer ir het centrum vart de stad lag het Faarden- yater, oen soort strandbad op de plaats waar nu ongeveer De Kroon ligt. Maar dat water moesten de zwemmers delen met de slepersknollen, die daar ook ver koeling zochten. Cater kwam er een af gesloten zwembad in het Spuikanaal, maar dat was te klein (en ook te duur') dan dat er veel uit kon voortkomen. Maar in de zomer van 1911 werd dan het zwembad aan de Westfrankelandse- dyk feestelijk geopend, waar de zwem- helhebbers een basin van. 3000 m3 tot hun beschikking kregen, echter gesplitst in een dames- en een herenbad. Dit bad, dat la ter erg te leiden had van de vervuiling ran het Maaswater, is eerst In 195? op- teheven- Volkssport Maar loen er dus in Schiedam een goe de gelegenheid kwam om te zwemmen, was er ook een kans voor een zwemclub. Het waren de jeugdige Nico J. Bouvet, lid ran de Amsterdamse club „Dolfijn" en a(jn vriend A. Oranje, later resident in Ned, Indiê, die het plan gestalte gaven om een zwemclub op te richten. Overigens, de heer Bouvet is nóg steeds lid, het oudste ran de SZC. Zü konden anderen voor ben plan winnen en zo kwam een bestuur tot stand waarin zitting hadden naast de ge noemde heren N. J. Bouvet en A, Oranje ook J. A. Byioo, W. G. J. Boer, M. Oranje, C. J. Stahlle en Van Viaardingen. De SZC heeft het zwemmen tot een volkssport gemaakt. Bijvoorbeeld door de- beroemde drie kilometer zwemwedstrijd in de Schicdamse havens, die voor het eerst in 1913 bü de OnafhankcIykheidB- feesten Is gehouden, maar daarna elk jaar is herhaald tot de tweede Wereldoorlog toe) op "Koninginnedag. Aan het openluchtbad aan de "West- frankelandsedijk bewaart de SZC prettige herinneringen, doch er waren wel enige bezwaren aan dat bad. Zö was er aanvan kelijk niet eens een startplaats, zodat er geen officiële wedstrijden gehouden kon den worden. Maar de leden hebben toen met vereende krachten een startvlondei gebouwd, waardoor het zwemmen op een 50 meter baan officieel vel mogelijk was Ook was het een bezwaar dat in de win termaanden met gezwommen kon worden. Daarvoor was men aangewezen op het overdekte bad aan de Eottcrdam.se Tuin derstraat. Het was dan ook een belang rijke stap vooruit toen in 1934 het Sport- fondsefibad, waarvoor een aantal SZC- leden de grondslag hebben gelegd, ge opend kon worden. En de toestand werd zelfs rooskleurig toen in 195? het zwem- technisch uitstekende Bad Groenoord in gebruik genomen kon worden, als ver vanging van het rivierbad aan de West- frankelandsedijk. Records Hef wedstrijd-zwemmen en water-polo heeft altijd een belangrijke plaats Ingeno men bü SZC. Maar eerst met Dolf vim der Kuil (nu nog lid van de SZC-poIopIoeg!) kwamen nationale en internationale suc cessen. Van der Kuil bezat In de jaren 1931-L'39 zelfs vier nationale records op de 200, 309. 400 en 500 meter vrije slag, in het Sportfondsenbad en in Kopenhagen behaald. Bit het jongste verleden staat de uitzonderlijke prestatie van Coclde Gas telaars, die In 195fT het twintig jaar oude record van Willy den Ouden verbeterde tot 1.94.00, nog vers in het geheugen. Door het werken van trainer Dries Peute is er nu weer een jonge garde, die klaar staat om de open plaatsen in te nemen. We noe men hier maar FauHen van de Wildt, Toos Rotteveel, Ria van Baarie en bü de heren Refer Koning. Thans heeft Henk Houwen sis trainer van de zwemploeg de touwtjes In handen. Hierbij mag niet onvermeld blijven dat f Advertentie 1 M-) De Broekenspeeialist HOOGSTRAAT SS Telefoon 6 8S8J SCHIEDAM, donderdag De SCV «De Postduif" organiseert zaterdag 23 iuni een tram'mgsvlucht voor jonge dui- wn 1962, alleen voor leden. Inkorven bissen 8 en 9 uur, om 10.30 uur wordt ge kst in Barendrecht. f Advertentie LMJ GEBOREN: Sylvia, d.v. J. M. Heuschen j. Edel; Marcellinus E. z.v. T. W. Braak en M. M. C. Kleinekoort; Marjo- >m d.v. C. J. Brits en M. G.' Oversteegen - OVERLEDEN: G. van den Heuvel, 64 ,war; c. J. Boske, 82 jaar, wed. van L. Tan der Gaag; A. 3. Schipper, 81 jaar. het mevrouw Bcngers—De Hoog is ge weest die als zwempionierster het dames- zwemmen heeft ingevoerd. Haar naam wordt nog geëerd in do polo-trofee de „BongersDe Hoog-bal", Een van haar vroegste successen is geweest Jo van Wie- ringen (thans mevr. Scheerders-Van Wie- ringen) die een befaamde zwemster is ge worden. Het polo-leven verliep langs lijnen van geleidelijkheid. Er was altijd een ruime belangstelling voor deze sport, maar heel grote prestaties zijn er door SZC op dat gebied nooit geleverd. Het eerste (van de twee) heren-zevental speelt thans in de derde klas van de KNZB, met goede kans op promotie terug naar de 2e klas. De dames zijn vrÜ hoog geklasseerd in de 2e klas van de KNZB, Thans wordt hard ge werkt aan het vormen van aspiranten zeventallen, voor aanvulling van de se nior-ploegen waarin b.v. Dolf van der Kuil al 26 jaar en Pïet Goederond al 27 jaar meespelen. Door dit poloën hoopt men ook de jeugd te binden in de club, want met SZC is het zó, dat van de 542 leden cr rond 590 jeugdleden en. zelfs 450 leden onder de veertien jaar zijn. Een grotere groep oudere leden wordt wense lijk geacht. Juljileum-vierin; Het jubileum wordt hoofdzakelijk In tern gevierd. Zo zal er zaterdagmiddag 30 Jnnl een receptie zijn in Musls Sacmm. Zaterdag 7 juli wordt er in Bad Groen oord een polo-toernooi gehouden waaraan ook wordt deelgenomen door een com binatie van RZC nit Botterdam, BZC uit Bergambacht en de Pinguïns uit Woerden. Daarnaast een veteranen-wedstrijd van de ,oude glorie" van SZC en RZC van. vijf entwintig jaar geleden, terwijl het dames team een demonstratie zal geven, vermoe delijk met een ploeg van Tinguins. Op 29 september zal de jeugd vergast worden op een variété-voorstelling in Mu sis Sacrum, terwijl de leden en oud-leden zullen aanzitten aan een diner-dansant op 19 oktober. Voor november is gepland een nationale vijfkamp, mogelijk met buiten landse zwemmers, maar daarvan is nog niets definitiefs vastgesteld. Tenslotte ko men op 1 december de onderlinge club wedstrijden, gecombineerd met school- wedstrijden, die in verband met het ju bileum een bijzonder karakter zal krijgen. Uit het archief kemt deze oude, iet wat verkreukelde foto uit de begintijd nan SZC. De foto is ongeveer in 1913 opgenomen in het oude zwijmbad aan de Vfestfrankelandsedijk van een groep van de oudste leden. De rechtse knielende figuur is N. J. Bouvet en eveneens knielend naast hem A. Oran je, de twee initiatiefnemers tot de op richting van SZC. SCHIEDAM, donderdag. Het is niet zo gemakkelijk de politie te foppen. Toch had de Schiedamse los-werkman J. E. het geprobeerd op de avond van de 21e april. Hij reed op een onverlichte fiets over het Broersveid toen hij de politie zag naderen. Zich ervan bewust dat er moeilijkheden konden komen heeft hij toen de benen, oftewel de onverlichte fiets genomen. Snel reed ti(j een hoekje om en daar stonden de politiemannen toen van te kijken. Even later kwam hij terug, als een argeloos wandelaar. De verbalisant J, vertelde woensdag voor de kantonrechter dat E linksaf was geslagen, te voet terug gekomen en door zijn gehele houding eerst had getoond dat hij de verdachte was maar daarna had hy zich kennelijk vrijer gevoeld want zonder haperen liep hij tenslotte door. De on zekere houding zou verdwenen zijn om dat hij toen gesteund werd door kornui ten. De politie, ook niet mis, liet het wild niet glippen. De politiemannen vonden de onbeheerd staande damesfiets. Die namen ze mee naar de politiepost. Even later kwam de verdwenen los- werkman weer terug. Ntt met een meisje. Hij heeft haar de fiets gewezen en zij ging toen de fiets terug vragen. Vriendelijk hebben de agenten de fiets verstrekt maar tevens schonken zij de heer E. een proces verbaal voor het rijden op een fiets zon der voor- of achterlicht en voor het rijden in een richting die gesloten was verklaard voor het verkeer. Aan de kantonrechter mr, P. B. Cos vertelde de verbalisant J. met stelligheid dat het aldoor dezelfde man was geweest, zelfde leeftij'd, opvallende kledij, open staande revers. Vergissen was uitgesloten en zo kreeg de overtreder dan tenslotte toch zijn vonnis. Het werd tweemaal vier gulden of een dag hechtenis voor het ont breken van verlichting op de damesfiets en voor het rijden in gesloten richting werd een rijksdaalder berekend. Overigens verkeert liet kantongerecht in vakantiestemming. De deurwaarder P. C van Duin had weinig papieren op zijn bureau, hij riep nog minder namen af en er kwamen meer Schiedamse politie agenten als getuige-deskundigen, dan dat er verdachten verschenen. Zo kon mr. v. B. Cos binnen een uur verklaren dat de zitting voor deze week gesloten werd. Zelfs de 47-jarige Vlaardinger M. G. vroeg niet te veel tijd. ook al werd zijn aak tij dens deze „stille" zitting de belangrijkste. In een vorige zitting had G. al betoogd dat hij geen sigaret had gerookt in Z1J° benzinewagen op de Burgemeester van Haarenlaan. „Kan 't geen lamp geweest zijn?" had verdachte toen gevraagd. „Die heeft u toch niet in uw mond, besliste mr. Cos. In het verhaal stond dat de po- litie de sigaret gezien en geroken had- ik sta. er zelf versteld van zei G. alsof hij zijn onschuld extra kracht wilde by- "Rrimdier K. vertelde dat hij geconsta- te® JffltaVG. nat te token in de wagen met gevaarlijke vluchtige stoffen. De po- iif?ea!ent f H. W. legde eveneens een SSe verklaring af. Zij keken om- hoog uit de Opel en »awn 4/5 siearet, een gloeiende kop ii Het kon niet, meew -,n; - n/ meer doen stelde de officier en 2a. vïif dagen zei de kantonrechter. Voetballer G. H. S. krijgt een Pleister op de wonde van de degradatie van zijn club SVV. De populaire Gerard stond te recht omdat hij bord 11 zou hebben ge negeerd met een bromfiets op de Walvis- straat. De politieagent trok het in het sportieve want deze getuige-verbalisant zei dat hij niet zeker wist of het op 18 april een bromfiets of een rijwiel is geweest. Gerard had bezwaar gemaakt te- het brommen. Het zou een rijwiel ge weest zijn. Vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, zei de officier en allen glunderden. ~2 zagen 4/5 sigaret, i de donkere cabine. l Advertentie t U Ach was ik maar in m'n frimatic gebleven Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jan sen, Swammardamsingel 41. Bellen bö ongeval: GG en GD, Tuin- laan 80, tel. 6 92 90. KK Leeszaal en. Bibliotheek: Dam. ge opend: maandag 10 tot 21 uur; woens dag 14 tot 17 cn 19 tot 21 uur; don derdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 cn 19 tot 21 uur. Filiaal Singel: open maandag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur; woensdag 9 tot 20 uur; vrijdag 14 tot 1780 en 19 tot 20 uur. stedelijk Museum: 10 tot 17 uur; 's zon dags 12—17 uur. Opgravingen in Egypte. Groep Mart en Stars 10. BIOSCOPEN Passage: 2 en 8.15 uur: „Het raadsel van de verdwenen vrouwen*'. Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Een onver getelijke melodie". DIVERSEN Warande, 7 uur: NWB Avondvierdaagse, Plantage, 8 uur: Tent-evangehsatie. Dr. Kuyperlaan, 7 uur: Jeugd Jolijt Wa- genraces. f Advertentie IJl.) MODERNE SOLIDE KOFFERS Alle maten Alle prijzen Rotterdamsedijk 264 Telefoon 6 99 19 SCHIEDAM, donderdag Zoals leder jaar organiseert de Schiedamse Arbeiders Gymnastiekver. ARMA weer een week- kamp voor de jeugdleden, en wel van 14 tot 21 juli in het kamphuis De Schuur te Leersum, in een prachtige omgeving. De reis wordt per touringcar gemaakt. Daar het kamp niet geheel volgeboekt is, stelt het bestuur ook met-leden in de leeftijd van 8 tot 14 jaar m de gelegen heid mee te gaan. Voor een goede leiding is zorggedragen. Men kan zich opgeven by J. J. Verhoey, Huysmansstraat 76a, tel, 62654 cn M. Boomsluiter, Havendijk 194a, tel. 62646. Voorts doen een aantal kinderen van ARMA mee aan.de z,g, bloemenmars van de Sportbond op 15 juli m Rotterdam. Ook het eigen tamboerkorps zal aanwezig zyn. SCHIEDAM, donderdag. De 14-jarï- ge scholier A. C. K. deed aangifte dat zijn armbandhorloge ter waarde van 30.gestolen is. Het horloge had de jongen tijdens een bezoek aan het Bad Groenoord in de zak gestoken van zijn brock, die in het kleedlokaal was afge geven, Mevrouw J. C. G.-W. uit de Rozenburg- sestraat deed aangifte van. de vermis sing van een bruin dekzeil dat zij over een paar fietsen bij de woning had neer gelegd. De heer P. G. M. O, js zijn bromfiets kwijt, die hij niet op slot voor de woning aan de Stationsstraat had neergezet. Ook de bromfiets van de heer G. v. d. M. is zoek; deze was niet op slot voor de wo ning aan de Parallelweg geplaatst. SCHIEDAM, donderdag. De auto, merk Opel, die m de nacht van 7 op 8 juni gestolen is uit de Julianalaan, is te recht. De auto stond op een braakliggend terrein bij de Kreupelstraat. Advertentie I.M.) EEN PRODUKT VAN L'OREAL DE PARIS Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9,00-12.30 uut en 2,00-6.00 uur; Kentekenplaat; wieldop van Volkswagen; sleutels in étui; Lips- sleutel; handtas; wollen kindervestje; een p. jongensshoenen; wit kinderschoentje <L.); werkkleding; kinderbolerootje; pul- lover; nikkelen herenpolshorloge. Te bevragen bij de vinders: Een paar sokjes, Kokje, Rijnstraat 8a; kindervestje, Slobbe, Vondellaan 39b; pantoffel (L.), Ammerant, Lijsterbeslaan 24, Kethel; een paar grijze damesschoenen, De Ridder, Schiedamseweg 238, Kethel; nylon dames handschoen, v. d. Kraan, Ribeslaan 5, Ket hel; kinderjasje, Schilp%roordt, Westfran- kelandsestxaat 48; damesschoen (L), De Munnik. Westpolderstraat 1; wollen kin- dervestje, v.d. Windt, Van. Oldenbame- veldtstraat 157, glacc handschoen, de Regt, Hogenbanweg 53c; nylon kinder- handsehoentje, Vendelbos, P, K. O. Laan 115a; regenjas, Lourens, Villastraat 34; rose lint, "Vermeulen, PI, Eendragt 9b; zwembroek en badlaken, Heijster, Sav. Lohmanlaan 110; een jaar kousen, Sprong. Parkweg 208; wit kinderschoentje (R), Van Beek, Buitenhavenweg 66; ketting met hanger, Van Put, Lekstraat 22b; geldsbedrag, Langeveld, Grieksestraat 56b, Rotterdam; bedelarmband, Freriksen, D. v. Wassenaarstraat 27b; plastic hanger. Brugmans, Bak kers haven 31; geldsbedrag. Van Geloven, B. Ballotsingel 75a; heren- portemonnaie met inhoud, v.d. Stigehel, Marconistraat 105b; bruine portemonnale met inhoud, Flooy, Popuherenlaan 38, Kethel; bruine portemonnaie met inhoud, Van 2on, Ixirentzlaan 94; zonnebril. Dors man, Pr. Bemi.ardJaan 73; berenzonne bril, Metaal, Dwarsstraat 24; ring met sleutels, v. d. Toom, Stadhouderslaans 54; fietssleuteltje. Bast, Heerenpad 96; een speelgoedhondje, Willems, L, Nieuwstraat ROTTERDAM, woensdag. De jaar vergadering van C. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven N.V. in Krim pen aan den IJssel heeft gisteren zon der enige discussie de fusie met de werf De Noord N.V. in Alblasserdam be krachtigd, hetgeen in de praktijk neer komt op overname van alle aandelen van De Noord tegen uitgifte van 2280 gewone eigen aandelen. De pnoriteitsaaDdelen, voornamelijk in handen van de gedelegeerd commissa ris C. van der Giessen Azn„ worden ondergebracht in een stichting, die on der beheer komt van directie en com missarissen van de nieuwe combinatie. Het bestuur werd uitgebreid door de benoeming van de heren J. C. Smit en mr. Ph. A. J. Mees tot commissarissen (de eerste als gedelegeerd commissaris) en van de heer J. U. Smit eveneens van de werf De Noord -— tot directeur. Van de oude directie van drie personen van Van der Giessen zal ir. S. Veeman in de loop van het jaar aftreden wegens het bereiken van de pen3ioengerechtig< de leeftijd. De naamsverandering in „Van der GiessenDe Noord N.V," en de verho ging van het maatschappelijk kapitaal van 6 tot 15 miljoen gulden kwamen nog met tot stand, omdat voor de voor gestelde statutenwijziging het vereiste quotum ontbrak. Deze punten komen op 6 juli in een buitengewone vergade-, ring opnieuw aan de orde. Het bedrijf heeft geen plannen voor een emissie. „De fusie wordt volledig," zo ver* klaarde de president-commissaris, znr. J. Burgerbout. Het volledig op elkaar afstemmen van beide bedrijven zal ove rigens enige tijd vergen. Door de toe treding van de werf De Noord wordt de combinatie minder conjunctuurge voelig en zullen ook minder investerin gen nodig zijn. Vooral dit laatste is belangrijk, omdat mr. Burgerhout nog enkele moeilijke jaren voor de scheeps bouwsector verwacht. „Gezamenlijk zul len wij die gemakkelijker doorkomen" C. van der Giessen en Zonen heeft in 1961 aanmerkelijk minder gunstige re sultaten behaald dan in voorgaande ja- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De poli tie verzoekt getnlgcn van een ongeluk dat zich donderdag 14 juni op de Maas brug heeft afgespeeld en waarbij een doofstom meisje ernstige verwondingen opliep, zich te melden bü bet bureau Sandelingplein. Het meisje, 17 jaar oud, werd op het rijwielpad op de Maasbrug aangereden door een. bromfietser, die wordt beschre ven als „een Oosters type". Hij droeg een tulband. Het ongeluk is tussen drie en vier uur gebeurd. De bromfietser is na het ongeluk doorgereden. Har ingvan gstb eri chten VLAARDINGEN, donderdag. De vangstberichten van hedenmorgen lulden: VL 78—6 K VL 79—4 VL 85—5 k., VL 89—5 k„ VL 172—6 k, VL 190—1 k., VL 199—8 k. Marktprijzen: Vleetharing klein 321— t0, vleetharing groot 85103. 65; rode autostep, De Groot, v.d. Elst- straat 3a; gele autostep, Overgaauw, Ha vendijk 36b; rode autostep, Elshof, Ga- lileistraat 24a; kinderfietsje, Bosch, S. v. Houtenlaan 37; rode autostep, "Wijsbroek, Schiedamseweg 9; fietsslot, Kaufman, Lo- rentzlaan 25c; kentekenplaat, Verkaik, Celsiusstraat 40; kamp eerdeken, Kokje, Rijnstraat 8a; rieten-mandje met inhoud, Zr. Visser, Aleidastraat 78; beige deken, Dorsman, C. Bcrgesluslaan 34; leesboek, Straetmans, L, Achterweg 15; sigaretten. Zander, LorenLiaan 60b; abonnement en tramkaart in étui, Levering, Wattstraat 54; medaille. Brigoos, Villastraat 44; groen-gele parkiet. De Lang, Strijense- straat 23. ren. In feite werd verlies gemaakt on danks de lagere afschrijvingen. Dat komt mede omdat de verliezen op tot In 1962 doorlopende orders al in de resultaten rekening van 1961 zyn verwerkt. Het dividend werd teruggebracht tot 8 pet. Maar mr. Burgerhout zei te hopen dat in dit lopende boekjaar weer de nor male afschrijvingen verdiend zullen wor den. Café-Restaurant MAASBOULEVARD telefoon 64625 (2 ljjnen) 650 55—6 5107 SCHIEDAM heeft vanaf heden een speciale afdeling voor het bezorgen van maaltij den aan huis. De prijzen voor onderstaande me- nu's zijn f 4.25 afgehaald, ƒ4.75 bezorgd. WEEKMENU Maandag Groentesoep Varkenskotelet Sperziebonen Gek. aardappelen Pudding Dinsdag Tomatensoep Blinde vink Spinazie Gek, ardappelen Appeltaart Woensdag Vermicelliso ep Gestoofd kalfslapje Andijvie Gek. aardappelen Fruitsalade Donderdag Kerrie Gebraden Kerriesoep braden gehakt spiegelei Wortelen, doperwten Gek. aardappelen Appelmoes Vrijdag Champignonsoep Gebakken visfilet Geb. aardappelen Ravigotte saus Vruchtenvla Zaterdag Selderijsoep Nasi goreng Ananas met slagroom Zondag Aspergesoep Gebraden kip Compote Geb. aardappelen Chipolatapudding Voor bedrijven welke bij voorkomen maaltijden van personeel willen doen verzorgen, hebben wij speciale tarieven. Voor deze maaltijden zijn bezorgtijden van 1726 uur tot 19.00 uur. Nasi goreng speciaal ƒ5-— Bami goreng speciaal ƒ5.— Rijsttafel met 12 gerechten fISO Bittergarnituur per persoon ƒ2. Diverse salades per persoon vanaf ƒ2.— Hors d'oeuvres varié per persoon vanaf ƒ3.50 Ook speciale feestdiners kunnen vanaf heden bfl u aan huis worden verzorgd. Bij partijen van IS per sonen en meer komt de kok aan huis. Te xoop Bij showroom t,oja wasma chine met wru.ger en tijd klok 155. Centrifuge f tl0 Langzaamwassers Mitle sys teem ƒ195. l)e nieuwste was- spoel-, droogcombmatte mei 4 motoren, elektrisch ver warmd en 2 pompen voor ƒ495. Showroom Co ja, Lange Haven 128, teL 6334J. Te koop te Krimpen a. d. IJssel middenstandswoning bevattende door zon-kamer en 3 slaapkamers. Vaste prijs 1417.500,— k.k. Brieven on der no S 882 bur, v. d. blad. Personeel Gevr. halfwas glazen was ser. Simons, Willem Brou werstraat 31. Fotografie Kolfllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K- van Vuur en, Hoogstraat 106. Alleen verkoop te Schiedam Brocrsvest 57 - Telefoon 6 62 47 U.kijkt U vergelijkt U koopt bij LANGE. HAVEN 95 Schiedam, lel. 6 8G 11 GEEN FILIALEN GEMEENTE SCHIEDAM Bij het Bureau „Huisvesting" van. bovenstaande Ge meente kan worden geplaatst Jaarwedde, inclusief compensatie voor premiën A.O.W. ƒ4219.78 in minïmun en ƒ5537 66 in maximum, te bereiken na 6 dienstjaren, benevens 2% huurcompen- satie en 4 vakantietoeslag per jaar. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Aanstelling boven, het minimum is met uitgesloten. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen bmncn 10 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de afdeling „Personeels, zaken' der Gemeente-Secretarie. Nieuwstraat 28 le Schiedam. Artikel 5 Wegenverkeersreglement Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken kend, dat zij in hun vergadering van 8 mei 1962 besloten krachtens artikel 5, le lid, sub c van het Wegenverkeers reglement vast te stellen de volgende 51e WIJZIGING van het Verkeersbesluit voor dc gemeente Schiedam. Enig artikel „Onder het hoofd „Stopverbod" wordt tussen de rubriek Korte Dam" en de rubriek „Rotterdamsedijk (zzs.) tus sen de Buitenhavenweg en het pand Rotterdamsedijk 413" opgenomen de rubriek „Ooievaarssteeg oostelijke zijde, nummers 1 on 51" (bord model W.V.R.)" Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open tot liet emde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin ge richt, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de desbetreffende Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A-N-W.B., de Koninklijke Automobielclub. de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de genoemde beroepstermijn ter visie ter Gemeente-Secretarie (Stadhuis Afdeling Algemene Zaken). Schiedam. 20 juni 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, M. J. BLOK J. W. PEEK (■■■■■■■■■■■HUMHtUMMUMInniHnHm CONTINENTAL Betoverend elegantl Het steuntje in de ondercup ver- hoogtdieecht VrouweJike charme. Fran senylon-kant. Cups A, B, C. C'est Ca,* nieuw voor Nederland. De me est ide ale 3/« cup beha.Het ge heim: de uit* neembare „Silhouet- Form', óók met schou derbandjes te dragen. Cups B. C. 16.75 C'est Qa modellen met de soepele uitneembare1>Silhouet- Form" 9.75 Iédere japon kan een creatie zijn! Zorgeloos mooi dank zij het Walette Torsolette 24»„50 Elegante lage rag, slanke taille en diep décolleté. Een en al weelde van Franse kant. Voorgevormde cups. Cups A.B.C. SPE Cl AALHUIS Schiedam:Oranjestraat 17 Viaardingen: Ged. Biersloot

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1