1128 jonge weggebruikers ontvangen verkeersdiploma I SCHIEDAM Brommerkoning van Flakkee stal aan de lopende band Feestelijke uitreiking in Passage Grote show van de Kon Landmacht bij KW-mars Als je vriendje in t water valt - als reddende handaan waterkant" - help dan met boei, haak of dreg Jantje van D. had oude woning vol gestolen waar Burg. Peek: geef je kennis door aan ouderen AGENDA MULO-EXAMENS Schiedam" krijgt nog een kans op een plaats in eerste klas Burgerlijke Stand Jongen bij oversteken aangereden VOOR KONINKLIJK BEZOEK Wie heeft oude fietsen en branders-kleding Routes van de Kon. ritten Brand drogerij J. Heilker aan Hoofdstraat Tenminste 36 eerlijke kopers gedupeerd UITBREIDEN SCHRIK Bethel-caniorij geeft concert in Rotterdam Gestolen fietsen teruggevonden Marinierskapë speelt voor Cineac-Beurst Voor tweede maal J eugdha vendag Slaapkamerbrand: 300.- schade 'n Nieuwgezichi op straat SOLEX Koeriersters Koop bij onze adverteerders een flinke aankomende een jongste bediende SCHIEDAM, dinsdag. - Zo vroiyic wa ren ruim zeshonderd kinderen dinsdag morgen in het Tassagetheater tn Schie dam dat ze van de uitreiking van de ver- keerediploma's een waar feest hebben ge maakt. Op de muziek van organist Gerard Bressers hebben ze enthousiast gezongen van „Was ik maar by moeder thuis ge bleven" en „Ai, al, in Barcelona" voordat inspecteur J. J. Knook op pedagogische en geestige wijze zün commentaar leverde b(j de vertoning van de diapositieven van het praktische gedeelte van het examen dat enkele weken geleden in Scbledam- Znld is gehouden. De kinderen lieten met luid gelach merken hoe dom ze het van hun vriendjes vonden als vertoond werd dat deze door verkeerde borden reden of heel handig wilden afstappen om te voet door de tijdelijke verkeersaanwyzingen te gaan. Dit jaar hebben 1504 kinderen aan de examens deelgenomen, hiervan -werden 62 afgewezen, van. de 1442 kandidaten voor het praktisch examen kwamen 94 niet naar het parcours en bovendien, slaagden 220 deelnemers niet zodat in totaal 1128' slaagden. Vorig jaar waren er 1597 kan didaten en slaagden er 1115. Het aantal deelnemende kinderen daalt wel omdat de geboortegolf van vlak na de oorlog nu gepasseerd is. Er rijn, relatief meer ge slaagden dan vorig jaar maar toch heb ben te velen het diploma niet kunnen, be halen. Waren er vorig jaar scholen waar alle deelnemers slaagden, nu was er geen enkele school met louter geslaagde kan didaten. De voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer, de heer H. W, G. Hoek, heeft een uiteenzetting gegeven over do gang van zaken bij de verkeersexamens. Hij zei dat de politie het grote werk doet De heer Hoek wees op de betekenis van het veilig verkeer, van de jeugdverkeers- brigade en van zijn vereniging waarbij hij iedereen opwekte lid te worden voor een gulden per jaar. Tenslotte heeft burgemeester mr. J. W. peek aan de vertegenwoordigers van de scholen de diploma's uitgereikt. Donder dagmorgen komen de overige geslaagde kindereu in het theater bijeen. Burge meester Peek achtte het van het grootste belang dat de kinderen de verkeersregels leren. H(j zei dat ze ook de ouderen hun kennis moeten overdragen. Ieder jaar neemt het aantal ongevallen toe. In Schiedam gebeuren tweeduizend verkeersongevallen per jaar. Landelijk komen er 33,600 zwaar gewonden, dat Is zoveel als de bevolking van een stad als Gouda. Als iedereen de verkeersregels goed zou toepassen en oplettend zou rijn zouden er geen ongelukken gebeuren. In het algemeen Is men te slordig, aldus mr. Peek, die stelde dat men te weinig reke ning houdt met de medeweggebruiker. De burgemeester wees de jeugd er op dat de ouderen niet die verkeerslessen hebben gehad die de jeugd nu heeft. Zij kennen dan ook vaak de meest eenvou dige regels met. Na de uitreiking speelde organist Bres sers, zagen de kinderen enkele reportages over zeepkistenrennen, een speeltuin, een goudmijn. Popeye the Sailerman ontpopte zich in een tekenfilm ditmaal als een sterke ridder en bovendien werd een speelfilm „Eerlijk duurt het langst" ver toond. SCHIEDAM, woensdag De Kon. Landmacht zal de medewerking verlenen aan de op zaterdag 7 juli te Schiedam te houden I8e Kon. Wilhelmïna Wandeltocht. De wandeltocht zal geheel in het teken van de Kon, Landmacht komen te staan. Hiertoe zullen verschillende onderdelen van de K.L, aanwezig zijn om de deelne mers aan de mars, alsmede het publiek, door middel van demonstraties haar kun nen ie tonen. Deze demonstraties zullen gegeven worden in het Prinses Beatrlx- park te Schiedam. Hier zal ook in een tweetal tentoonstellingstenten door de Kon, Landmacht geëxposeerd worden. De deelnemers aan de kon "ühelmina. mars zullen tijdens de nm; uze gratis toegang hebben tot de dihi.mstraties en tentoonstelling. Deze tocht, waaraan vele militaire on derdelen deel zullen nemen, begeleid door vele militaire drumbands en muziekkorp sen, zal besloten worden met een feest programma waaraan onder andere enkele excercitiepelotons in historische unifor men deel zullen nemen terwijl het geheel besloten zal worden met een militaire tap toe. De afstanden waarover deze wandel tocht gehouden zal worden bedragen 8, 12, 18 en 25 km. Inlichtingen en insehrij-1 vingen voor de K.W.-mars bij Ph. van Oordt, Van. Oldenbameveltstraat 79 te Schiedam. Apothekers-nachtdienst; Apotheek 'tGou. den Hert, St. Liduinastraat 58. Bellen bij ongeval: GG en GD, Tuin- laan 80, teL 69290. RK Leeszaal en Bibliotheek: Dam, ge opend: maandag J0 tot 21 uur; Woens dag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; don derdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Filiaal Singel: open maandag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur: woensdag 9 tot 20 uur; vrijdag 14 ïot 17.30 en 19 tot 20 uur. Stedelijk Museum: 10 tot 17 uur; 's zon dags 1217 uur Opgravingen Egypte. Groep Mart en Stars 10. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Privéleven". Monopole, 2. 7 en 9.15 uur; „Zeg nooit vaarwel". DIVERSEN Jeugd Jolijt, 1 uur, Dr. Wibautpiein. Spel- avond. SCHIEDAM, woensdag. Voor het MULO-B-exam en slaagden de heren: A. Verwey, C. Stevens, M. v.d. Most, J. Kruysbeek, B. de Keyïer. H. van Dyk en Allen leerlingen van de Willem de Zwijgerschool voor ULO 3 (hoofd A. de Jong). Afgewezen: Geen. Verder mej. Ch. G. Gabriels, Rotter dam; cn de heren Th, N, Griffioen ut Pijnacker, F. Fuykschot, P. A. de Keyzer, j. Verkade, J, a. v.d. Vlugt allen uit Schiedam en J. van. Dijk uit Vlaardingen. Voor het Mulo-A-diploma slaagden: de dames L. J, v.d. Ree, Schiedam; M. T Zandvliet: N. J, Schilder; D. M. H. C. Kley; A. M. C. van Teylingen en G. E. Knoestcr uit Vlaardingen. Heren: P. L. Goedondorp en M. F. Juyn uit Vlaardingen; J. p. Numan, J. Bras en J. A. Hollemans uit Schiedam en J. Voogt Rotterdam. SCHIEDAM, woensdag. Voor Schie dams oudste amateurvoetbalclub „Schie dam" is er nu plotseling weer hoop om de gevreesde laatste plaats van de zeven tien Schiedamse verenigingen over tt dragen. Ook Schiedam mag namelijk be slissingswedstrijden voor degradatie naar de tweede klas van de afdeling Rotter dam van de KNVB gaan spelen. Er is één plaats *in de eerste klasse vrijgekomen. Schiedam dat al gedegradeerd was mag nu met de andere degradanten uit de drie klassen ROGA en Steeds Hooger gaan uit maken wie deze ene plaats bemachtigd. De andere twee degraderen dus wel. Nu heeft ROGA 2ich tegen URSUS bijzonder zwak getoond, ook hier is er voor Sehle- Schiedam, woensdag, „Wat doe je nu als je vriendje in het water valt? Of je moeder of Iemand anders? In het water springen, ja, dat kan natuurlijk, maar dan word je wel nat, hoor. Nee jong, dan trek je als de bliksem je jasje of je vest uit en daarvan gooi je dan één mouw naar de drenkeling toe, die daaraan hangend boven kan blijven drijven. Hij Is dan helemaal niet zwaar, weet je dat wel? Als jy in het water Ugt, dan kan Ik je aan je haren pakken ett je zo boven houden, zonder dat je ptfn voelt. Dat is dan volgens de wet van Archimedes,, jongens". Aldus het ge moedelijke praatje van de heer Van Dam van de Schiedamse Havendienst in zyn eerste praktische les over reddings middelen aan de werkgroep van vijftien jongens van de Willem Brouwerschool. Dit is dan een onderdeel van de actie „Ëen reddende hand aan de waterkant" om de jeugd van de Willem Brouwer- school meer vertrouwd te maken met de mensen die aan de waterkant werken en over de gevaren die daar dreigen, speciaal voor de jeugd. Een actie, die. zoals we reeds schreven, uitgaat van de heer W. J. Klaaysen, hoofd van de "Willem Brouwerschool in Scbiedam- Zuid, in nauwe samenwerking met do gemeentelijke inspecteur voor het on derwijs, de heer C. A. Kamp en de ha venmeester, de heer Groenhof. Voor die eerste les had de heer Van Dam de jongens naar de Maasboulevard gebracht, waar een kastje staat met red dingsmiddelen. En toen tijdens de les een plensregen neerviel bleef de red- dmgsmeester rustig doorgaan tot dat de jongens er uit zagen of zij zelf uit het water waren gehaald. „Maar die helpende hand is wel eens te kort,"' gmg de heer Van Dam verder. „Maar dan ligt hier de reddingshaak, die sla je om de jongen in het water heen, zie je wel, zó, en dan kan je hem makkelijk naar je toetrekken en. hem boven water houden". Maar er waren meer reddingsmidde len. „Kijk, In die kast zit een reddings boei. Die kan je ook goed gebruiken, vooral hier aan de Maas. Maar dan moet je eerst de ruit inslaan. Voorzichtig, dat je je niet wondt. Dat kan met je elle boog beschermd door een mouw. Maar beter is om je schoen uit te trekken en zo de ruit in te slaan. Dan het sleu teltje pakken en de boei losmaken. Maar je moet wel snel werken, hoor, want anders kan de drenkeling afdrijven. Hier m de Maas staat 'n stevige stroom, weet je. Die boei moet je zó gooien, zie je wel. Maar dan moet die boei er wel hangen natuurlijk. En als jullie nu ma ken dat die boei er met meer is, dan kan je hem niet toewerpen en dan ver drinkt die jongen. Begrijp je? Daarom, jongens, nooit die reddingsmiddelen ka pot maken of weghalen. Dat kan héél gevaarlijk zijn" Aldus vermanend de heer Van Dam. Ook de werpdreg werd door hem ge demonstreerd met de vier van punten voorziene haken. Maar toen was bet al zo hard gaan regenen, dat de cursisten in de actie „Een reddende hand aan de waterkant" op een holletje naar het kantoor van de Havendienst worden overgebracht, voor de verdere lessen. dam een kans Helaas is Steeds Hooger van goede kwaliteiten, nog met lang ge leden was het kampsoenskondidaal en ge vreesd moet worden dat Steeds Hooger Schiedam zal slaan. Het duel tussen deze twee mag dan ook wel beslissend genoemd worden. Vrij gelukkig voor Schiedam zal deze belangrijkste wedstrijd zondag op het terrein van Schiedam in Harga wor den gespeeld. Het programma is namelijk als volgt: zondagmorgen 10 uur Schiedam —Steeds Hooger, zondagmorgen 8 juli Steeds Hooger—ROGA en zondagmorgen 15 juli, 10 uur ROGASchiedam. GEBOREN: Robert E. Bz. v. H. Lief hebber en P. C. Bt edewoud; Astrid, d. M. van der Velden en B. M. Jansen; Hendnkus J„ z, v. G. Mulder en J. Ro mein; Petra, d.v. P. Boschman en S. C. Bleeeke; Marius J. H„ z. v. F. G. H, Lands bergen en A. M. A. van Veggel; Boselm- da, d. v. G. A. Slavenburg en N. Pil; Theodorus A,, z. v. T. A. A. Timmermans en P. M, Verin gmeier; Sophia M„ d. v J, Bakker en N. op den Brouw; Hans P., z.v. p. Kool en L. Nootenboom, OVERLEDEN: S. van Logchem, 80 j.; G. W. Vreesen, 73 j„ wed. van \V. L. van Baarle. SCHIEDAM, woensdag, De 5-jartge Martin W. uit de Puttershoeksestraat is gistermiddag om 5.40 uur op de Groene- laan door een bestelauto, bestuurd door de heer W. J. V,t aangereden. De jongen kreeg een bloeduitstorting aan het hoofd, en schaafwonden en is door de GG en GD na verbondon te zijn, naar huis gebracht Martin was de straat overgestoken ach ter een stilstaande bus en liep toen tegen de bestelauto op, die net de bus voorbij ivtlde rijden. hei (Van een onzer SCHIEDAM, woensdag. In de dro gerij en het opslaghedryf van de firma 3. Heilker aan de Hoofdstraat 20 is gis teravond omstreeks half 9 brand uitgebro ken. Deze werd het eerst bemerkt door het U-jarige dochtertje van de naast het bedrijf wonende bedrijfsleider, de heer P. M. Heilker. De brand is door nog onbe kende oorzaak ontstaan op de Eest, waar huiden gedroogd werden. Het vuur sloeg over naar de houten ontvluchtingskoker, die ook In brand raakte. De brandweer ander leiding van com mandant D. de Jager was aanwezig met 2 motorspuiten en een materiaalwagen. waarmee water uit 3 stralen werd ge geven. Alsook met 2 nevelstralen. Na een kwartier was het vuur bedwongen en kon nageblust worden. De schade aan de Eest is vrij groot; hoe grot de schade aan de opgeslagen mate rialen is, is nog niet te zeggen. Verzeke ring dekt de schade. ROTTERDAM, dinsdag. Een langdurig onderzoek van de Rotterdamse politie en de rUkspolitle heeft een vermoedelijk wei definitief einde gemaakt aan de activiteiten van een groothandelaar in gestolen bromfietsen. Centrum van die activiteiten is anderhalf jaar lang geweest Flakkee, waar de 33-jarige landarbeider Jantje van D. vijf dagen in de week zijn brood op de boerderij verdiende, maar op zUn vrije zaterdag de ongekroonde brommerskonlng was, die in een onbewoon baar verklaarde woning gestolen karretjes verkocht aan mensen die van heinde en verre gekomen waren omdat ztf, volkomen te goeder trouw, aannamen dat de landarbeider zeer goede, zij het tweedehands machientjes legaal had verkregen en dns zonder bezwaar mocht verkopen. koper zoet met de boodschap: „Vandaag of morgen loop Ik wel tegen zo'n karretje aan en dan Is het voor jou." Het duurde nooit iaug voor Jantje met de verlangde brommer op de proppen kwam. Jantje van P., inmiddels reeds voor de officier geleid, maakte voor de karretjes bedragen tussen de drie- en de vierhon derd gulden in. Zijn klanten zitten nu met de brokken, want de verzekerings maatschappijen hebben inmiddels reeds aangekondigd civiel beslag op de brom mers te laten leggen. Sinds de zaak aan het rollen kwam zijn reeds zesendertig bromfietsen achter baald. Jantje van D, had in anderhalf jaar van de onbewoonbaar verklaarde woning een compleet pakhuis gemaakt Hij ging in zijn vrije tijd naar Rotterdam en kaapte daar de ene brommer na de andere weg. Hij deed dat met een uitge sproken voorkeur voor de duurste en de tninst gebruikte. Zo werd het hem mogelijk „uit voor blad" te leveren. Maar als goed zaken man hield hij ook rekening met de wen sen van zijn klanten. Kwam er iemand die voorkeur had voor een bepaald merk of een bepaalde kleur die hij niet direct kon leveren, dan noteerde hU naam en adres en hield de ongeduldige adspirant- Het gmg Jantje zo goed, dat htj 2ljn „zaken" wilde uitbreiden. Dat zou moeten gebeuren met hulp van zijn broer, de 23-jarige machinist R. van D., die in Rot terdam-Zuid woont. Jantje gaf zijfl broer op zekere dag zes brommers in consigna tie mee om er in Rotterdam een afzet gebied voor te zoeken. Drie gingen er grif van de hand, maar de vierde koper was nogal voorzichtig en dat was het begin van het einde. De koper vroeg of hij het nummer van de brommer door de politie mocht laten controleren. „Dat mocht", zei de broer van Jantje, Prompt bleek dat de brom mer gestolen was. Diezelfde dag bezochten politiemannen de broer in Zuid en Jantje van D, op Flakkee. In het „pakhuis" achterhaalden zij zes bromfietsen, die alle zes in Rot terdam bleken te zijn gestolen. den, sloeg de schrik om het hart. Maar liefst 24 eilandbewoners stapten naar de rijkspolitie om te informeren wat ztf moesten doen. Ia Rotterdam-Zuid werdei ook nog drie kopers achterhaald. Daarbij was er één, die wel heel bij zonder gedupeerd is: een jongen van vijftien jaar, die geruime tijd ijverig had gespaard om zijn bartewens, een brom fiets, m vervulling te doen gaqn. Vlak voor zijn zestiende verjaardag had hy vierhonderd gulden voor een mooi kar retje neergeteld maar nog voor hij jarig was, werd de brommer m beslag geno men. Hy beeft nu nog maar 12.50 op zijn spaarbankboekje en is de brommer kwijt. Jantje van D. bekende na zijn aanhou ding aanvankelijk vlot, dat hij en nie mand anders de bromfietsen in Rotter dam had gestolen. Maar nu houdt hij vol, dat hij ze had gekocht van een man in Rotterdam. Diens naam wil hy niet noe men. „Ik neem de kat", zegt hij in zijn cel tegen de rechercheurs, die zijn bewe ring met een heleboel korrels zout ne- Een dag later wist heel Flakkee, dat Jantje van D. in Botterdam „zat" In ver band met bromfietsdiefstallen. Tal van mensen, die tot rijn klantenkring behoor- SCHIEDAM, woensdag. De cantorij van de hervormde Bethelkerk in Schie dam geeft zondag 1 juli om 8 uur o,l.v, de heer J. v. d. Tak een concert in de kathe drale kerk aan de Westzeedijk m Rotter dam. Medewerking wordt verleend door een klein instrumentaal ensemble met een bezetting van „oude" instrumenten. Ru Stolk bespeelt het orgel. SCHIEDAM, woensdag. Gisteren zyn 3 fietsen en 2 bromfietsen, die in de p" node van 12 tot en met 22 juni als vei- mist bij de Schiedamse politie 2ijn opge geven, teruggevonden. De 3 fietsen en een bromfiets werden onbeheerd op straat in Schiedam aangetroffen, de andere werd in Utreoht achterhaald. SCHIEDAM, woensdag. Nu voorbereidende werk voor het koninkiyk bezoek op een nog nader vast te stel len dag in september op gang is geko men, worden ook de nadere regelingen bekend gemaakt cn zijn verdere mede delingen te verwachten. Er wordt nu In de verschillende commissies en or ganisaties hard gewerkt om het uitge breide programma uit te werken en te verwezentjjken. Hieronder enkele hij* zonderheden. JulLinapark-ontmoeting Zoals gemeld zullen invaliden en ou den van dagen In de gelegenheid wor den gesteld om in het Julianapark de koningin van dichtbij te zien. Dit geldt voor die ouden van dagen, die niet of zeer moeilijk kunnen lopen, doch ui teraard niet bedlegerig zijn en voor in validen die gebruik maken van een wa gentje. Voor zitplaatsen zal worden ge zorgd, Er wordt gerekend op een 6 a 700 personen en het Julianapark. zal bij die gelegenheid uitsluitend voor hen gereserveerd blijven. Deze ontmoeting van de koningin met de bejaarden en Invaliden gaat m elk geval door, ook als het weer niet meewerkt. Bij regen zal de ontmoeting plaats hebben in een tent of iets dergelijks, die dan bij het park zal worden opgeslagen. De ouden van dagen en invaliden die van deze gelegenheid gebruik willen maken, kunnen zich schriftelijk opge ven bij mevr. M .A. C. Taverne-Van Campen. Warande 323 of by de heren J. H. F. v. d. Brugge, VondeHaan 52b Rosman, Lange Haven 132, met. vermelding van naam en adres en of gebruik gemaakt wordt van een invali denwagentje. Men wordt wel verzochf zich zo spoedig mogelijk op te geven, opdat de commissie een overzicht van de belangstelling kan krijgen. Hisforïsc/r. materiaal Op het nieuwe parkeerterrein zal het massaspel „Twintig eeuwen Schiedam presenteren 2ich" worden opgevoerd. Maar hiervoor wil de regisseur van het spel, de acteur l'itter Lutz, gaarne de beschikking hebben over enkele velo- cipèdes, ouderwetse fietsen dus, en x.g. „vliegende Hollanders". Mogelijk dal dergelijke oude voorwerpen nog op ver geten hoekjes liggen van Schiedamse zolders. Maar ook diabolo's, hoepels en meer van soortgelijk oud speelgoed kan ge bruikt worden. Ook zou dc heer Lutz graag inzage hebben of in bruikleen willen hebben afbeeldingen of documen- tatie-matenaal, dan wel kledij en ge reedschappen e.d. van het brandersbe» drijf uit de vorige of het begin van deze eeuw. De Schiedammers die der gelijk materiaal ter beschikking willen stellen, worden verzocht contact op te nemen met de secretaris van het comi té, de heer P. J. Drent, p.a. Stadhuis, telefoon 69051. De routes Dan geven we de volledige routes van de ritten die de koningin zal ma ken. Om 10 30 uur, na aankomst, rijdt koningin Juliana over Rotterdamsedijk, Koemartkplein en Hoogstraat naar de Museum-aula voor de ontvangst. Na IJ 15 uur wordt gereden van de aula over Appelmarkt, Lange Haven (west zijde), Korte Dam, Hoogstraat, Grote Markt en Lange Kerkstraat naar het parkeerterrein aan de Broers vest. Om Li1uur wordt gereden; Broersvest, cnersbrug, 's-Gravelartdseweg, Bur- plein, Mgr. No lenslaan. Parkweg, over dc onbewaakte overweg bij de Van Maanenstraat. door het Pr. Beatrixp&rk, Duiven pad. MeeuwensingeL Schiedamse- weg, Sportparkbrug, Nieuwe Damlaan, Burg. Van Haarenlaan, B.K.-Jaan, Ru bensplein, Rubenslaan, Juiianalaan, Stad- houderslaan, Pr. Bernhardlaan, Willem de Zwijgerlaan, Westfirankelandsedijk, naar Europoort. Om 1430 uur gaat de rit verder over Maasboulevard, Havendijk, Poartugaalse- straat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat, Oran jestraat, Nieuwe Haven, B.K-laan, naar het Julianapark. Vandaar uit gaat de tocht over B.K-Iaan, Rubensplein, Vlaar- dingerdijk, naar de werf Wilton-Fijen- oord. Tegen, half vijf vertrekt de ko ningin uit Schiedam. De route van de laatste rit is nog niet bekend. Versiering De stad zal versierd moeten worden tijdens het bezoek. Dit zal gedeeltelijk centraal geschieden, maar het comité doet ook een beroep op de burgerij en1 ROTTERDAM, dinsdag Ter geieg held van de Nederlandse première van? kleurenfilm „Mare Liberum" indeC' zal de Marinierskapel der Knnin1 Marine met de tamboers en pijpers het Korps Mariniers donderdagn juni voor het journaal theater Coolsingel omstreeks 4 uur marsmn: ten gehore brengen. Onder leiding van" kapitein der 'mariniers K. C. van Lij schooten. speelt de Marinierskapel oaj;' door de dirigent gecomponeerde - m~ „Mare Liberum" uit de gelijknaml kleurenfilm, die een beeld geeft vanj taken, die de Koninklijke Marine in delen van de wereld vervult. vooral de winkeliers om daaraan te werken. De winkeliers-veremgix. van de Broersvest/Rotterdamsèdyk van de Hoogstraat hebben reeds pï nen daartoe ontwikkeld. Ook de acü middenstandsvereniging Schiedam-Z" beeft plannen in die richting, zodat die stadswijk niet achterwege zal ven in het vreugdebetoon. (Advertentie l.M.) PER NIEUWE „RHEINGOLD" BEREIKT U HEEL ZWITSERLAND IN ÉÉN DAG! Da „Rhelngold" met de nieuwe rijtuigen vertrekt thans dage lijks van station Rotterdam-Noord om 7.26 uur en brengt U zonder overstappen o.a. naar Basel en Zürich, Een heerlijke verpozing tijdens da reis is een verblijf in de glazen koepel van de panoramawagen; vooral op het traject door het Rijndal met zijn wijngaarden en oude kastelen. Nog comfortabeler dan voorheen, nog sneller reist U nu per nieuwe „Rhelngold" Het ideale reisgenot! Uitsluitend 1e klasse. LAAT UW REIZEN „GENIETEN'1 ZIJN -NEEM DB „RHEINGOLD" t ROTTERDAM, dinsdag. Op 29 juni zal voor de tweede maal een „Jeugd- havendag" worden gehouden voor oöge- veer 1500 leerlingen van de op één na hoogste klas van het voorbereidend ho ger en middelbaar onderwijs. De deelnemers zullen worden ontvan gen in het Rotterdamse paviljoen van het Ahoy-complex, waar mr. Th. M. Bantz, voorzitter van de commissie Con tact Bedrijfsleven-Onderwijs» de dag zal genu.ester Van Haarlenlaan, Nieuwe openen. Burgemeester mr. G, E. Damlaan, Burgemeester KonnerlageGre- Walsum zal de prijzen uitreiken van'de telaan, p, J. Troelstralaan, Dr. Wibaut-1 opstel- en tekenwedstrijden. Drs. B. J. Udink houdt tot besluit een inleid! over Rotterdam, Botlek en Europoort. In de morgenuren zullen bezoeke worden gebracht aan Europoort en v schillende bedrijven. ROTTERDAM, dinsdag In de sla kamer van de heer A. B. Tbape, Scho" lands es traat 25, ontstond gisteren d' onbekende oorzaak een klein brandje, brandweer was spoedig aanwezig en bi" te het vuur met een nevelstra al en ee aantal emmers water. De schade aan la kens, dekens en matrassen bedraagt on geveer ƒ300,-. i pr»ch9jo UearBncomb^l»tf9l,* Solex na Jonger Anders Nieuwer! DE LUXE 399.- I net vatDiomitlfche koppeling» Kaal vandaag nog de olauwo kleuren fa [der of miak vrii&lljvend een proefrit MJj Afd. Motoren: ST. LID ÜINA STRAAT 52 Telefoon 64313 Swammerdamsingel 25 Telefoon 6 65 48 Betaling desgewenst in overleg. Te koop enkele nieuwe Luxaflexen a 10,— per stuk. Van Meurs Woning inrichters. Oranjegalerij II, telefoon 6 7844. Personeel gevraagd Gevraagd halfwas glazen wasser, Simons, Willem Brouwerstraat 31. Fotografie Belfilms vergeten? De auto- maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto's aaar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tel 20 In één dag gereea Radio en SCHIEDAM televisie THEATER H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68898 ELVIS PKESLEY in WILDE HAREN Vrijdag en zaterdag 2, 7, 9.15 uur: zondag 7, 9.35 uur 14 jaar TYRONE POWER - GENE ITERNEY DE RIDDER DER WRAAK Alleen in de zondag-matinees 2 cn 4.15 uur 14 jaar ROD „Al Capone" STEIGER SEVEN THIEVES (6 mannen en een danseres) Maandag, dinsdag en woensdag 2, 7 en 9.15 uur 18 jaar Donderdag-cyclus - 5 juli RICHARD BURTON - JEAN SIMMONS VICTOR MATURE THE ROBE (De Mantel) Attentie!! In verband met de grote langte van deze bijzondere film, gewijzigde aanvangstijden: 2 en 8 uur. Einde van de avondvoorst. =r 11 uur Plaats besprekingen v.a. dinsdag 3 juli. Verhoogde prijzen. Koopt u elke week een grammofoonplaat voor Wij leveren voor het zelfae geld een Philips bandrecor der. Ga praten en fcyken bi De Jager, Broersveld 108 Special showroom: 134. SSksteld ioa-M R. MEES ZOOMEN VLAARDINGEN BanMers en Assurantie-makelaars vragen: met H.B.S. of U.L.O.-opleiding, en

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1