Ruimere subsidie-regeling voor culturele instellingen Driebandentoernooi nadert het beslissende stadium 1 Schiedam Van 10.000 tot 27.500 verhoogd Grootte van lokaliteiten als maatstaf genomen Interesse voor matchtafel neemt zienderogen toe Jeugdorkest gaf concert Intocht van Sint Nicolaas op 24 nov. Zebrapad in Rdamsedijk GSS wint de derby van falend GTB Classis Schiedam nam afscheid van arts B. en W, regelen Burgerlijke Stand Kuns (/verenigingen 95 21 2.30 4?5 4?5 Inbraak in bakkerij Bromfietser kneust enkel Later verkeerslichten VOETBAL IN SCHIEDAM Beslissend stadium Oudgedienden SVC-jeugd wint eerste prijs Voet van jongen tussen spaken Voetballer brak been Collecte voor de Anti Honger-actie Auto in brand Collectebus gestolen WERKSTER Koeriersters JAG15 OKT. 1962 i SCHIEDAM, zaterdag. B. en w. van Schiedam hebben een nieuwe Pen ruimere subsidie-regeling aan. de culturele instellingen in onze stad ^vastgesteld. Voor deze regeling, die per 1 januari 1963 zal ingaan, Is |cp de begroting 19G3 een post van 27.500 uitgetrokken, terwijl in het lopende jaar aan dit doei 10.UÖO is besteed. Daar boven op komt dan rog een bedrag van ƒ2.000 voor „incidentele" subsidies en ƒ3.000 voor extra-subsidies, n.L voor de beide kunstkringen. Voor deze regeling worden de culturele! met de S.G.; deze kunnen zich dan reeht- irftellineen verdeeld In vier groepen, n.I. I streeks tot het college wenden. De defmi- die voor passieve culturele ontwikkeling, tieye vaststelling geschiedt echter door voor mnriek, voor zang en voor amateur- b. en w. toneel Voor de groep toneel geldt Teeds, „«regeling, die vanwege haar pedago-J Voor het lopende jaar willen b. en w She doelstelling gehandhaafd zal MtfJ de belanghebbende verenigingen zoveel «mwn hef «uhstdieliPdriur ver-Snodig en mogelijk tegemoet komen, waar- (Advertentie IM.) «nt: alleen wordt het subsidiebedrag ver- --- - - - - - - Sd. v!& S 2.000 tot f 3.000. Voor de ove- t»J dan echter de nodige vrijheid wordt die groepen is In het algemeen als maat-voorbehouden. J„„„ft. rf» Inlr'.TK»» ,t»l genomen de grootte van de_ lokaliteit.B en w tekenen voorts aan dat deze marvan de regeling niet zo ver gaat als de toezeg- Biedt deze ruimte voor minder gingen gedaan bij de vorige begrotings- ib-^naeuna. Hot is echter moeilijk van <50 per uitvoering; van honderd tot tav honderd personen 100; van tweehonderd tot driehonderdvijftig personen 150; van drlehonderdvijftig tot zeshonderd perso nen ƒ250 en boven de zeshonderd per- joneft 300 per uitvoering. Daarnaast nog allerlei aanvullingen, b.v. voor het op treden van solisten, het geven van open- jachteoncerten, deelnemen aan optochten fa bü gezamenlijk optreden. Met het vaststellen van deze regeling komen b. en w. tegemoet aan de wensen van een. aantal raadsleden, die bij de be handeling van de begroting 1962 hebben i gepleit voor een. ruimere subsidie-regc- ;f |ir,g volgens een beleid naar objectieve maatstaven. Maar b. en w. hebben bij de r vaststelling niet slechts de financiële po- iltie van de gemeente in dit jaar in ogen- jchouw genomen, maar ook op de naaste toekomst gelet. „Want de culturele sweor zou in ernstig gevaar worden gebracht ils hij ging steunen op een subsidie, die bij de minste omslag van de conjunctuur. at wellicht reeds vroeger, zou moeten worden Ingekrompen." Overleg is gepleegd met en advies in gewonnen bij een groot aantal personen, die in het culturele leven van Schiedam een vooraanstaande plaats innemen. Bo vendien is geprofiteerd van de ervaring ia het inzicht van de dagelijkse leiding ran de Schiedamse Gemeenschap. Bij het voorstel hebben b. en w. zich laten leiden door de overweging, dat de jubsidie verband moet houden met de activiteit van de gesubsidieerde instelling, ronder dat deze daaraan een recht ont leent een onbeperkt beroep op de ge meentekas te mogen doen. Het «kt h. en w, beter deze regeling niet door de raad de doen vaststellen naar door het college zelf, omdat het dan gemakkelijker Is de regeling aan te pas sen aan de behoeften, als in d« praktijk mocht blijken, dat deze op een of ander punt te stroef loopt. Wel willen b. en w. het bestuur van de Schiedamse gemeen schap b(j de subsidiëring betrekken voor het advies over het aantal voorstellingen, uitvoeringen, lezingen, enz. die b|j de be rekening van het uit te keren bedrag mo gen meetellen. Aanvragen voor subsidie dient dan ook te geschieden bij de S.G., behoudens voor die instellingen die geen contact hebben jubileum aanbieding Van een van de bekendste fa brikanten van wol mousse maillots» U kent ze wel die heerlijk warme, in gemengde kleuren, kochten wij een grote partij, uit de serie toe 7.90, maar n£i zonder febrieks-etiket voor bijna de halve prijs. Ook. voor Uw kinderen, heerlijk warme maillots van wol mousse, Jn diverse kleuren, nu voor 2 ongekend lage serieprijzen. Apothekersnachtdienst. Apotheek 't Gou den. Hert, Sint Liduinastraat 58A_ Stedelijk Museum: 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur; Eigen verzame lingen. en ,.Uw stad in uw museum". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8-15 uur. „Echtscheiding op z'n Italiaans". Monopole, 2 en 8 uur: „Cocame-smokke- laars". DIVERSEN Aula Museum 8 uur Verkenning van Kunst. Irene 8 uur Pers. Ver. Gusto. Lezing. SCHIEDAM Geboren: Doesjka S. d. v. C. Huisman en C. C. van Meurs; Astrid d, v. D. P- Thompson en J. F. C. Zuidema: Francis d. V, G. H. Bro kling en C. Seger; Petrus B. z.r v. P. B. van Hees en C. M. T. Baartmans; Hendrina J. B. d. v. P. B. van Hees en C. M. T. Baartmans; Hendrik D. z. v. J. W. Rijke en J, s. Woermcijer; Anthonia C. d. v. A. A, van Buuren en J, M. G. van der Most. Overleden: C. Verbeet, oud 51 jr. wedu we van C. J. Draayer; J. J. Witberg, oud SI jr. echtgenote van N. Jansson, Esperanto-agendo Merkredon, la 17an de oktobro Klub- vespero, „pendas sur la muro kaj tike- takas" ce kino v. Gmk Ploegslraat 19. La tempo por vjziti la sekciajn kun- venojn nun certe alvenos. te voren te zeggen, welke terreinen ver der nog met 'n regeling bestreken moeten worden. Wanneer echter ervaring is op gedaan, kan bezien worden of een aanvul lende regeling kan worden gemaakt. Al vast wordt echter ruimte gemaakt met een bedrag van ƒ2000 voor incidentele subsidies, te verlenen zonodig in overleg met de S.G. Wat de kunstveremgïngen betreft, wordt het volgende opgemerkt De Toonkunst ontvangt reeds een subsidie van ƒ4000 voor het geven van volksconcerten. Op I dit bedrag zal in. mindering worden ge-, bracht hetgeen de Toonkunst aan subsidie j ontvangt voor de „passieve culturele ont- s wikkeling". B. en w, zijn bereid de Schiedamse Kunstkring en de Katholieke Kring uit de financiële moeilijkheden tc helpen en hen In staat te stellen de financiën te sa- J neren. Aan deze belde kunstkringen] wordt een extra-subsidie toegekend, gc-j Ijjk aan het nadelig saldo per 1 juni 1962, met een maximum van 3000, met dien verstande dat na ontvangst van het extra- subsldie een kapitaal van 500 mag over staan. Wanneer de kunstkringen per 1 juni 19S3 nog een nadelig balanssaldo hebben, kan nog eenmaal zo'n extra-sub sidie worden verleend, mits blijkt dat het nodige gedaan is om het tekort tot het uiterste te beperken. leeftijd leeftijd Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze heer lijk warme wollen mousse kinder maillots, in de ge- meleerde kleuren grijs-beige, blauw-gnjs enz., voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. Gein tel. of schrift, hes t. (Advertentie IJW.J pullover, vest, jumper,^ 50 blo pantalon CHEMISCH REiNJGEN colbert 2?5 japon 2 J© deux-pïèces mantelcostuum, damesmantel herencostuuin, winterjas, regenjas|J25 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Het driebandcnspel op de matchtafcl neemt In hef bil jartdistrict Schiedam zienderogen toe. Vorig seizoen, toen de eerste matchtafel nog maar kort daarvoor was geplaatst (dank zU het Initiatief van de jonge exploitant van ThaltaJ, deed het actieve bestuur van het biljart district al een poging een driebandentoernooi te organiseren. Het werd direct een succes. Niet minder dan veertien spelers streden om de eer van de beste driebandenspelcr van het district, Dit Jaar kwamen niet minder dan 36 Inschrijvingen h3nnen. De deelnemers werden in vier poules ingedeeld om voorwedstrijden te spelen, die inmiddels enkele weken geleden zijn begonnen. De zeven best geplaatsten uit deze classlficatiewedstrüden komen in de finale met C. Kuggenberg, de winnaar van vorig jaar. Dat zal dan gaan om een fraaie wisselbeker, die ondertussen door een biljartminnaar is geschonken. Het ziet er derhalve wel naar uit, dat het driebandentoernooi op de grote tafel een jaarlijks weerkerend evenement wordt op de wedstrijdkalender van het biljart district. De wedstrijden worden gespeeld met langste partij (lis beurten). Series van orkS^Sfdï; SêdamW aSSetetoï) ftosuste e,?<!"Iri°iVn bestaande dit leerlingen tnssen u 18 SSdehSg SCHIEDAM, maandag Sint Nicolaas zal dit jaar op zaterdag 24 november zijn glorieuze intocht In Schiedam houden. Vergezeld van zijn zwarte knechten zal JiÜ een rijtoer door de stad maken en daarna door de Borgemeester officieel op het Stadhuis ontvangen worden. Zo ver nemen wij van de Schiedamse Geraeen- nchap. Plaats en tijd van aankomst worden door bet secretariaat van de bisschop voorlopig nog geheim gehouden. Wel ligt het in de bedoeling dat Sint Nicolaas ook op zaterdag 1 december nog een rijtoer door enkele wyken van de stad gaat maken. SCHIEDAM, maandag Inbrekers hebben zich vannacht toegang verschaft tot de kortelings geopende banketbakke rij Van der Vlies aan de Calandstraat Hun bui' was niet groot. Zij aten ter plaatse enkele rondo's en dronken wat limonade. Voorts rookten zij enkele si garetten. Zij bemachtigden bovendien een sleuteltje en een paar gummie handschoe nen. Zij kwamen de fabriek in via een bo venlicht aan de achterzijde van. de ban ketbakkerij. Daarna forceerden zij een der deuren, die toegang verschaft tot het kantoor. De aangerichte schade was vrjj aanzienlijk. SCHIEDAM, maandag Op de hoek Burg. KnappertlaanSonderdanckstraat vond zaterdagmiddag omstreeks 5.40 uur - een aanrijding plaats tussen de door de heer A. S, M. van de Z. bestuurde per sonenauto en de bromfietsberijder H. M. M. Het ongeluk was te wijten aan het feit, dat de automobilist geen voorrang Het Jeugd- verleende aan de bromfietsberijder. De ,o werd voor behandeling naar de Dr. No- w I i jaar heeft in het Gereformeerde Rusthuis (Advertentie l.M SELECTE SORTERING DEMIE'S SCHIEDAM, maandag Kleine ver-jbedreigde de linksachter van GTB die rassingen bij de Schiedamse clubs in de daarop in eigen doel terugspeelde terwijl afdeling Rotterdam van het zaterdagvoet- de keeper was uitgelopen. Toch kreeg bal. PPSC zag zich namelijk de weg naar j GTB de kans op een doelpunt. Vijf minu- de fop versperd door een Rhon dat even [ten voor rust werd hands gemaakt in het sterk was als de Schiedammers. Met strafschopgebied van GSS maar doelman SCHIEDAM - HOOGSTRAAT 174 SCHIEDAM, zaterdag In de verbe terde Kot te rdamsedijk zal een van knipper lichten voorziene voctgangersoversteek- plaats worden aangebracht by het kruis punt mei Je Nieuw Math enesser straat en 6e in bet verlengde daarvan liggende af rit naar de Rotterdamsedijk-benedendijks. Zo delen b. en w. de raad mede. Dit is echter slechts een lijdelijke op lossing. want later zal het verkeer op dit kruispunt met verkeerslichten worden ge regeld Ter voorkoming van extra-kosten tullen, gelijktijdig met de nu aan de gang- *Unde werkzaamheden aan. de Rotterdam. Mdük de later voor deze verkeerstnstal- tet'e nodige kabels worden gelegd- Dekos- tan bedragen ƒ9.000. Aanvankelijk was hefc plan geweest om jjie voetgangersoversteekplaats aan te brengen ter hoogte van de grensflat, maar wegens de verkeerssituatie op dat punt wordt het niet wenselijk geacht daar ook zebrapaden aan te brengen. Immers, het uit Rotterdam komende verkeer, heeft daar over het algemeen een te grote snel- beid om tijdig vóór het zebrapad te stop pa. Het is veel veiliger om het pad aan le leggen achter een kruispunt, in dit «eval met de Nieuw-Mathenesserstraat. handicap. Het laagste aantal tc maken caramboles bedraagt 18 en vervolgens 1 gaat men omhoog, al naar gelang zijn .'moyenne, naar 21, 27 of 36 caramboles. Uiteraard is" het nog niet mogelijk ge- weest een moyenne voor elke drieban denspeler op do matchtafel te bepalen. De wedstrijdleiding heeft daarom de deelnemers ingedeeld naar hun bekende moyenne op de kleine tafel. Zodra voor meer spelers een match tafel-moyenne is vastgesteld, kan de wed strijd een nog spannender beloop krijgen. Want vanzelfsprekend komt het voor, dat een op de kleine tafel furore ma kende driebander op de matchtafel tot magere prestaties komt en omgekeerd ge beurt het ook. dat een gloednieuwe rr.atchtafel-driebander zoveel intuïtie voor deze spelsoorf blijkt te bezitten, dat hij wel hoger geklasseerd had kunnen worden. moeite slaagde PPSC er zelfs In om in de eindfase de stand op 3—3 te brengen bij een J3 achterstand. Zoals te ver wachten was had GTB het beste van het spel in een altyd weer enerverende derby met GSS maar toch steeg GSS boven GTB uit in de staart van de tweede klas want de Gustomannen bleken de beste schut ters. (3—1). PPSC-Rhoon 3-3 Het ziet er naar uit dat PPSC met meer tegenstand rekening moet gaan houden in de eerste klasse. Het kampioenschap ligt zeker nog niet gereed want outsider Rhon toonde op de Boshoek minstens van ge lijke kracht te zijn. In het begin had PPSC wel de aanval maar toen Rhon daarna ontdekte dat PPSC niet onoverwinlijk is drukten de gasten zo door dat de ver dediging van PPSC met veel moeite doel punten kon voorkomen. In deze periode viel het doelpunt juist aan de andere zijde. Uit een voorzet van rechts schoot linksbuiten Kalden in de 24e minuut tn. Rhon sloeg gelijk terug. Binnen vijf mi nuten had de linksbuiten uit een moeilijke hoek de gelijkmaker ingeschoten. In de tweede helft speelde Rhon zeer gemakkelijk. Reeds in de derde minuut miste de Schiedamse doelman en de raid- voor kon inschieten. Rhon bleef sterker. Via de paal verdween de bal bü de aan vang van het laatste kwartier in het Schiedamse doel. Toch kon PPSC zich in de laatste tien minuten nog naast Rhon brengen. Jan Teeuw ging van de rechts- halfplaats naar dc rechtsbinnenplaats en Piet van Veen kwam op de rechtshalf- plaats. Toen Teeuw tien minuten voor tijd tegen de grond werd gewerkt schoot Donkersloot de strafschop in. In de 44e minuut kon Roel Ravens de stand op 3—3 brengen. GSS-GTB 3-1 In de vijfde minuut kreeg GSS vrij gelukkig een 1—0 voorsprong. Wijdemans strafte een misverstand 'van de GTB- defensie af. Dat heeft het zelfvertrouwen van GTB aan het wankelen gebracht. Steeds had GTB de meerderheid maar voor het doel van GSS faalden de voor- waartsen. Na een half uur scoorde een GTB-er maar de scheidsrechter annuleer de het doelpunt. Prompt kon GSS bij een uitval gebruik maken van een misver stand in de geelzwarte defensie en tegen de verhouding in was het 2—0. Wessel wat zakken waardoor GSS een overwicht kreeg. Wessel bracht de stand op 3—0. Bijna was het 40 maar het schot van Prins ketste via de binnenkant van de lat weer in het veld. Vijftien minuten voor tijd maakte de rechtsback van GSS hands en. deze vrije trap werd ingeschoten. (31). Hierna kreeg de scheidsrechter nog een woordenwisseling met een speler van GTB. Deze werd van het veld ge zonden. Bij een botsing viel Wessel (GSS) uit, hij werd vervangen door Bunte die een scoringskans onbenut liet. Ook Prins en Van Deuzen verzuimden de score voor GSS hoger te maken. Den Ouden stopte de strafschop keurig. De voorwedstrijden zijn thans over de helft gevorderd, zelfs in het beslissende stadium gekomen. Reeds nu is gebleken, dat het district Schiedam beschikt over een aanud spelers, dat met nog enige oefening tot een behoorlijke hoogte kan klimmen. Wie er tenslotte in de finale zullen komen de klassering geschiedt .volgens punten en percentage; in ver- In de tweede helft liet GTB de moedband met de handicap kan het moyenne niet in aanmerking worden genomen valt echter nog moeilijk te voorspellen. In poule I heeft A„ Leenderts (Karse- boora) 10 punten verzameld; hij speelde met een moyenne van 0.2B3 en een per centage van 95.23%. Zijn hoogste stoot was 4 caramboles. Th, v. Slobbe (Atlantic) maakte een partij in 51 beurten uit aldus spelende met een moyenne van 0.411. J. H. v. Duyl (Rembrandt) won drie van de vier door hem gespeelde partijen; zijn algemeen moyenne bedraagt op het ogen blik 0.445. zijn hoogste serie was 6. P. v. d. Water 'Centrum) heeft in groep 2 alle vier door hem gespeelde wedstrij den gewonnen. Zijn moyenne bedraagt thans 0.230. Hij presteerde het om één partij in 39 beurten te winnen, spelende met 0.538, maar.,, hij maakte ook de (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag In de Immanuëlkerk werd zondagmorgen een bijzondere dienst gehouden, Tydcns deze dienst werd dokter R. Buinier namens de Classis Schiedam van de Hervormde kerk uitgezonden naar Afrika, waar hfj als zendingsarts zün taak gaat vervullen te Ndonngué in Kameroen. Dokter Bulmer zal gaan samenwerken met dokter J. van Bergük, wiens werk zo omvangrijk is ge- Avorden, dat hü dringend hulp nodig beeft. De uitzendingsdienst werd geleid door de praeses van de classis, ds. P. van der Vloed te Vlaardingcn, die een toespraak hield naar aanleiding van het bijbelge deelte uit Mattheüs 10:16 „Zie Ik zend u als schapen midden onder de wolven; weest dan voorzichtig als slangeu en ar- jloos als duiven". Na afloop van de predikatie sprak dok ter Buimer tot de gemeente en zei onder meer, dat zijn vertrek aanmerkelijk was vervroegd en dat het oorspronkelijk in de bedoeling lag dat liij eerst in februari naar Afrika zou vertrekken. Namens de classis Schiedam werd het woord gevoerd door dr, L. J. Cazemier, terwijl de voorzitter van het Vlaardings actie-comité „Poen voor Kameroen", de heer N. K. Edelschaap, ook enkele woor den sprak- De bijeenkomst werd onder meer bijge woond door de directeur van het Diaco- nessenhuts te Gouda, dr. J. P. de Jong, aan welk ziekenhuis, dr. Buimer was ver bonden. Dr. F. C. van der Horst, medisch secretaris van de Hervormde Raad van Zending, was eveneens aanwezig en over handigde de scheidende arts een Franse bijbel. Na afloop van de dienst hebben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om persoonlijk afscheid te nemen van dokter Buimer, die over enkele dagen met zijn echtgenote en twee kinderen zal vertrek ken. vier werden door diverse deelnemers in deze poule gemaakt In poule 3 was tot nu toe de ontmoeting J. Heinsbroek (Entre Nous)A, "Weeland (eveneens E. N.) de kortste. Weeland won in 38 beurten, spelende aldus met 0.552. Ook de partij E. Hekman ('t Oos ten)L. v. d. Lee ('t Oosten) was van goed gehalte. In 43 beurten won v. d. Lee. moyenne 0.488; Hekman speelde met 0.581, juist niet genoeg om zijn handicap geheel te overwinnen. Van der Lee, die drie van zijn vier partijen heeft ge wonnen, behoort tot de kanshebbers vooi een finaleplaats. In groep 4 vestigt B. v. Deursen (Cen trum) de aandacht op zich. Van de vijf; door hem gespeelde partyen won hij er' vier. Zijn algemeen moyenne bedraagt momenteel 0.264. Tegen P. Leermakers (Schiedam) had hij slechts 38 beurten nodig en speelde aldus in die partij met 0.473. G. Schellenbeek (Entre Nous) heeft in deze poule de hoogste serie op zijn naam: 5. Over het algemeen geven In de vier groepen de oudgedienden nog wel de toon aan, maar de nieuwelingen op de match tafel komen toch reeds tot aardige prestaties, In een Dink aantal gevallen bleek zelfs de handicap voor de oudere driebanders al te groot. Neem b.v. v. d. Lee (*t Oosten), die na altjjd Iibre en een enkele keer kader te hebben gespeeld, vorig seizoen voor het eerst driebanden ging spelen op de kleine tafel; nu speelt hij voor de eerste maal op de matchtafel en reeds een rol van betekenis. Dat kan ook gezegd wor den van b.v. A. Leenderts (Karseboom) Ook IV. v. d. Waal (Flardinga) Iaat niet met zich spotten; hij kwam een keer zelfs tot 0.488. Het zal deze en volgende weken nog geducht spannen in Thalia, voordat be rekend kan worden welke zeven deel nemers uit de vier poules naar de finale overgaan. Deze wordtvanzelfsprekend In dezelfde lokaliteit gespeeld. aan de Nieuwe Haven een «oncert ven. Daarbij werden o.l.v. mevr. W. Men- ningh een aantal werkjes uitgevoerd, welke speciaal voor jeugdorkest geschre ven of bewerkt zijn, zoals de Kindersym fonie van Mozart, de Kleine symfonie van Schubert, de Partita van Oyens, enz. De'bejaarden in het tehuis bleken het concert dat kennelijk goed voorbereid was. zeer te waarderen. De gitaarleerlin gen Leny Nederpelt speelde nog «en solo. een werkje van Folacca. klankvol en met goede voordracht. SCHIEDAM, maandag. Het jongeren- team van de Schiedamse Volleybal Club heeft op het junioren-toernooi van het Rotterdams Lyceum de eerste prijs in de wacht gesleept. De SVC-spelers van 15 17 jaar wonnen alle drie wedstrijden met 2—0 en wel tegen RLVC met 415, 9—15; tegen DOS met 16—14, 15—6 en tegen Ju liana met 9—15, 415. SCHIEDAM, maandag. Toen zater dagmiddag om l]30 uur de heer J. H. G. op de Singel met zijn fiets door een kuil tje reed, verloor zijn zoontje, dat achter op zat, zyn evenwicht. Het jongetje kwam met zijn voet tussen de spaken van het achterwiel terecht en liep verwondingen aan zijn rechterhiel op. De GG en GD bracht het slachtoffertje naar het Ge meenteziekenhuis, maar na behandeling kon het ventje weer naar huis. SCHIEDAM, maandag. Tijdens de zaterdagmiddag gespeelde voetbalwed strijd HBSS 5—Sunlight 3 brak een speler van HBSS, de hoofdagent van politie A. J, ten Caat, zijn rechter onderbeen. SCHIEDAM, zaterdag. Voor de Anti Honger Actie van de NO VIM, die sinds enkele jaren landelijk wordt gevoerd, zal in de week van 22 tol 27 oktober ook in Schiedam worden gecollecteerd. De re sultaten waren vorige jaren vrij goed, maar het comité meent dat het beter kan. Daarvoor is echter de hulp van velen. nodig. Daarom wordt een beroep gedaan op de burgerij de actie te steunen door 2ich beschikbaar te stellen voor de bus- of de lijst-collecte. Aanmelding kan, ook tele fonisch, geschieden bij mevr. Landsmeer, Burg. van Haarenlaan 1368, tel, 64341; mevr. Verkerk, Rembrandtlaan 99 a, teL 67738; JP. Dubbeldam, Burg, Knappert- laan 216 b. tel. 63627 en W. U. Schmidt. Rotterdamsedijk 212, tel. 61972. SCHIEDAM, maandag. Op de Grote Markt raakte zaterdagmiddag de perso nenauto van mevr. W. E. W. in brand. De brandweer had het vuurtje snel ge doofd. .Het brandje ontstond, door het vastlopen van de startmotor. SCHIEDAM, maandag Uit een apo theek aan de Groenelaan is zaterdagmid dag een collectebusje van het Koningin Wilhelminafonds ontvreemd. SCHIEDAM, maandag. Twee Duitse zeelieden, die zaterdag een bezoekje brachten aan een Schiedamse dancing, be merkten bij het verlaten van die gelegen heid, dat hun jassen waren ontvreemd. Zij zijn zonder jas weer vertrokken. SCHIEDAM, zaterdag. In verband met het honderd-jarig bestaan van het kerkgebouw van de Oud-Katholieke Pa rochie organiseert het feest-coraité op maandag 15 oktober om 20 uur In dit kerkgebouw (Dam 28) een bijzondere bij eenkomst. Pastoor C. P. van den Berg zal spreken over: „Wat is de Oud-Katholieke Kerk?" Deze causerie zal worden omlijst met orgelspel, meerstemmige koorzang, vioolspel en gemeentezang. De bijeen komst is vrij toegankelijk. DAMESMODES 1962—-1963 Voor 't faertst- en winter- seizoen modieuze japon nen. deux-pïèces, rokken, jumpers, vesten en blou ses in moderne stoffen en tinten, in zuiver wollen jersey, wevenit, Shetland- wol, Trevira en alpaca- zjjde Zie onze etalage en collectie Big-Ben en Fal- con nylon damesregenjas- sen. steeds voorradig W. v. d. BURG LANGE KERKSTR. 19 Schiedam, telefoon 6 6135 j OUD-KATHOLIEKE KERK Dam 28 - Schiedam Bijzondere bijeenkomst op maandag 15 oktober heden 's avonds 8 uur Onderwerp: 'Wat is de Oud-Katholieke Kerk' Spreker: Pastoor C, P. v. d. BERG Orgelspel, koor- en gemeentezang. Toegang vrij Vereenigde Glasfabrieken Schiedam voor de avonduren, voor het schoonhouden van de kantoren Aanmelden dagelijks van 9-5 uur op de Afd. Perso neelszaken, Buitenhavenweg 114-136, Schiedam. Te koop aangeboden Kapstokken, pas binnenge komen modellen in de leng tes 60, 70, B0 en 90 cm, U kunt binnen kijken' zonder verplichting' bfj Plate. Grote Markt 19-21. Schiedam. Personeel gevraagd Vijfdaagse werkweek. Bas v. Heyden Zelfbediening vraagt magazijnbediende. Leeftijd tot 18 jaar. Frettfge werkkring, goed loon. Aan melden filiaal: Broersvest 16, Schiedam. Uw fclelne advertentie tn deze kolommen wordt gelezen met dezelfde aandacht als waarmee deze advertentie las behaaglijk warm Ia streep-en ruittiossins

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1