[oe romantisch de Beursbrug er vroeger wel uitzag Gemeentelijke problemen even onder de loep gelegd SSRR krijgt morgen fraaie universiteit Rloed-verwantschap met Bounty-muiters Schiedam5 boekt mooie overwinning op USY Binnenkort rapport over het Bureau Huisvesting Het Voorntje nam deel aan hengeldrie- kamp Bouw nieuwe R.K.-kerk Bazaar in het Zonnehuis Biljarters i vergaderen Begrotings-bijeenkomst van Prot. Schiedam Minister Cals verricht de opening fyOENSDAG 17 OKT. 1962 KORFBAL Burgerlijke stand Speelprogramma Alb. Thijm Bedrijfsklaverjas competitie Opbrengst collecte Reclasseringsdag O ra njeka lender Pro Juventule T.S.F. gaat een jubileum seizoen tegemoet Toneelavond van Het Zuiden Kapitein van Willem Ruys blijkt bij medisch onderzoek zeldzaam geval Bestelauto ramt lichtmast Havencijfers t.m. juni: Minder olie. erts meer graan, kolen en stukgoederen N.V. Molijn en Go. neemt Leven en Somani over Drie jaar wegens oplichting op grote schaal SCHIEDAM Koeriersters rjK tekening toont U de Beursbrug over de Schie bij de Damzoals die er uit- Lr zag in het jaar 1880 of daaromtrent. Deze brug is vermoedelijk gebouwd in het jaar 1778, toen de oude sluis buiten werking toerd! gesteld. Het water liep josn met een bocht achter het Beursgebouw om, kruiste de Dam en kwam uit op de Korte Haven. Daar is de nieuwe sluis voor in de plaats gekomen, die de Dm van de Korte Dam scheidt. De platte brug die we thans kennen is de derde dte op de plaats van de hier afgebeelde brug kwam en is pas enige jaren oud. De oude ophaalbrug is van een grote sierlijkheid en de hameien wijken enigs- óns buitenwaarts om een tegendruk te vormen tegen de belasting door het «er- heer over de brug. Op de achtergrond ziet men nog juist de Lange Haven, die toen weel lommerrijker was dan SCHIEDAM, woensdag. Ome korf- volgde 3—8. Het einde kwam met 3—9, tellers hebben het over bet algemeen veer goed gedaan. Schiedam deed wat nn het tweede twaalftal verwacht mocht W#rdcn, maar ODI heeft het hetaas te gen HKC niet kunnen bolwerken en Is nu duidelijk teruggewezen. Heel jammer was het, dat voor de wedstrijd DKVSucces ffen scheidsrechter te vinden was. Dit betekende voor veertig Succes-mensen, die per bus naar Dubbeldam zouden zijn Itgaan, een grote teleurstelling. USV heeft het lang tegen Schiedam kunnen bijbenen. De Unilevermensen na men zelfs de leiding, maar door mooi aan geven vanuit het middenvak kon H. Ver schoor de achterstand al heel spoedig wegwerken. F, Veer draalde de rollen om {2—1), maar nu bracht USV de balans weer m evenwicht. Dat spelletje werd nog eenmaal herhaald, nadat J. v. d. Tuuk jrfjn club weer aan de leiding had ge holpen. H, Verschoor en P. Bogaers zorg den er voor, dat er met 5—3 werd. ge rust Na de hervatting bleven onze stad genoten aan de leiding. Wel liep USV tot 5—4 en na een treffer van mej. N. Win kelman tot 6—5 in, maar daarna konden de Rotterdammers het niet meer bol werken. Schiedam liet duidelijk blijken de sterkste te zijn met treffers van H. Josen, H. Verschoor en G. van Dijk. HKC heeft ODl laten merken, dat er nog geen reden voor al te groot optimisme beslaat De Hardinxvelders stonden met 0-2 voor toen het eerste ODI-punt kwam. Eerst na 1—5 werd het 2—5 en na 2—8 SCHIEDAM, woensdag. De hengel- Verenigingen „Dc Vriendschap" en „De Scheer bliek" uit VI aar dingen en ,,'t Voorntje" uit Schiedam hebben geduren de drie zondagen hun jaar'ykse hengel- dtleliamp gehouden. Evenals het In de reHge jaren het geval was," Is ook de öriebamp ditmaal goed verlopen, waarbij bet gunstige weer heeft willen medewer ken. De vangst was overigens niet altijd' eren goed. De organisatie was Htmaal in handen van ,JDe Schecrbliek" en voor zitter II. Schenk van die vereniging heeft ook de prijzen uitgereikt. Van de verenigingen kwam De Vriend schap liet best voor de dag met een to taal gewicht aan vis van 7.732 gram, De Schecrbliek werd tweede met 6.075 gram en "t Voomje sloot mot 4.028 gram. Held van de dag was de heer C. Molen-i oyk van De Scheerbliek, die negentien vissen ophaalde met totaal 1.553 gram. Hij kreeg de eerste prijs met bovendien als ^ha-prijs een mooi vaantje. De best ge- Plaatsten zijn verder: 2. 3. Vink 1.078 gr- 3. W. Schipper 1.030 gr., 4. P. Moree 1.004 gr., 5. B. J. Pü 958 gr., 6. C. Vmk sr. 936 r Sr- 1. J. Moree 905 gr., 8. C. Vmk jr. 647 8- T- Holster 629 gr- 10. L. v. d. Ende 60a gr., 11. R. Zwiers 588 gr., 12. A. J. Bui tendijk 584 gr., 13. F. Koudstaal 456 gr» 14. A. v. Zouwen 442 gr., 15, J. Brein 427 gr. GEBOREN; Agatha J- d. v, L. Kloot- wijk en P. E. de Wit; Johanna E. M„ d. v. „P- W. J. Vaaxting en M. >C. van Mil; .1 Adrians, d. v. H. Voswinkel en A- van Hofwegen; Wilhelmus J., z. v. H. A. Kerk- laan en J. M. Feelders; Angela, d. v, J. M- A. van Akkeren en E. S, de Bruin; Erik J„ A V. c. W. de Nooijer en C. N. van "Wal- ;5sera; Petrus P. J„ z. v, J. C. Landsbergen Ten j. M. Suckers; Johannes, z. v. J. Schell ?ei> J. M. van Hattem. OVERLEDEN: J. C. Oostrum, 84 jr.; W. F. Israël. 65 jr„ echtgen. v. G. H. Buchin- horen; p. van Driel, 77 jr.; D. van Wijk, 71 H", L. Pullen, 54 jr. -weduwe van J, Hoek- *tra. waarmee de gasten hun suprionteit heel duidelijk aantoonden. De verdere uitslagen zyn Overkanters 4Succes 2 2—6, Bolnes 3ODI 2 0—3, jeugd ODIRotterdam Zuid A 1 8>1, Overkanters—Succes 3—9, aspiranten ODI aTO? a 10, Het Zuiden b—Schie dam a 2—1, ODI b—Weidevogels b 2—0, Zwaluwen dSchiedam b 11. Binnenkort eerste paal SCHIEDAM, woensdag Voor de nieu we katholieke kerk die in Nieuwlaml- Oost aan de Burg. Honnerlage Gretelaan zal worden gebouwd by de nu in gebruik zijnde nood-kerk, zal begin volgend jaar de eerste paai geslagen kunnen worden. Dat de aanbesteding van de bouw van deze kerk nog dit jaar kan geschieden, komt omdat op het bouwschema voor ka tholieke kerken »n Nederland een andere kerk, die eerst gebouwd had zullen wor den, is uitgevallen. De kerk zal plaats bieden aan 700 per sonen, met een dagkerk voor 50 personen en een Mariakapel. Bij de kerk komt een plein van 27 bij 38 meter en een van 33 bij 18 meter, verder een pastorie voor elf priesters en ook nog een gebouw voor het jeugdwerk „Bouwpastor" Is pastoor A. C, v. d. Brekel van de parochie van St. Jan. SCHIEDAM, woensdag De nu 65 jaar oude r.k. toneelver. „Alberdingk Thijm" heeft het speelplan voor dit seizoen vast. gesteld. Op 19 en 20 oktober zal in ge bouw Arcade het stuk „De voetbalpool" worden opgevoerd, wat op 4 november wordt herhaald m het Verenigingsgebouw in Kethel voor de vereniging Herwonnen Levenskracht. Met dit zelfde stuk zullen ook drie opvoeringen, in Rotterdam wor den gegeven voor diverse verenigingen en een in Slikkerveer. Op 13 november wordt het stuk „Liefde om de ijskast" in Arcade vertoond voor St. Ambrosius en daarna voor een vereniging in Ridderkerk. Leden en donateurs krijgen op 5 januari in Mu sis Sacrum de opvoering van het nieuwe stuk „Koffie met cognac". SCHIEDAM, woensdag In de vierde ronde van de Schiedamse Bedrljfsklaver- jascompetitie heeft bet team van Van 't Hofr en Jongepier de eerste nederlaag te incasseren gekregen van VGB B. Ook koploper VGB A verspeelde tegen Ge meentewerken de eerste punten. Daaren tegen boekte het team van de Breeuw- werkfabriek de derde overwinning in successie. De gedetailleerde uitslagen zijn: Klink nagelfabriek team A tegen team C 112— 106; Klinknagelfabriek BExcelsior 112— 106; VGB a—Gem. Werken 99—121; VGB bVan 't Hoff en Jongepier 126—190; OGW,Breeuivwerkfabr.. 90120. SCHIEDAM, woensdag De collectes die onlangs op Reclasseringsdag ui Schie dam zijn gehouden hebben m totaal een bedrag van ƒ2841,17 opgebracht en wel ƒ2.163,05 op de intekenlijsten en ƒ678,12 bij de straatcollecte!. Onder dit bedrag vallen niet de bedragen die per giro zyn gestort. Apothckersnachtdienst. Apotheek 't Gou den Hert, Sint Liduinastraat 58A. Stedelijk Museum: 10 tot 17 uur: 's zon dags 12 tol 17 uur: Eigen verzame lingen en ..Uw stad in uw rauseum". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Echtscheiding op z'n Italiaans". Monopole, 2 en 8 uur: „Cocaine-smokke- laars". DIVERSEN Irene, 8 uur: N.V.L, Praatavond. Irene, 7 uur: Jeugdknng Schiedam, Film avond. Geref. Jeugdhuis, 8 uur: Si-So-clubs- Ba zaar. SCHIEDAM, woensdag. In het Zon nehuis, het verpleeghuis voor langdu rige zieken aan dc Boerhaavelaan nr. 1, worden op woensdag 24 en donder dag 25 oktober weer verkoopdagen ge houden van het werk door de zieken gemaakt. Door de welfare-leidster van het Ro de Kruis, die in het tehuis werkzaam is, worden de zieken allerlei handwer ken en handenarbeid geleerd, terwijl zij hen ook helpt by het werk. Dit is met zo eenvoudig, want sommigen kun nen met hun handen nog maar weinig doen. Het is bewonderenswaardig te zien, wat zij toch nog presteren en de verpleegden zijn dah ook wat trots op de resultaten. Er zijn babykleertjes, pit- net-, touw- en mozaïekwerk, speelgoed, tafelkleden, smyrnawerk, enz. De verkoop heeft op die dagen plaats van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur. SCHIEDAM, woensdag. De nieuwe Pro Juventute-kalender 1933 is versche nen, Voor het eerst is deze Oranje-kalen der geheel in kleuren verschenen en daar door nog aantrekkelijker geworden, Het ïantal geposeerde portret-opnamen zyn, jeperkt gebleven tot die van koningin uliana, prins Bernhard en prinses Bea-, rix, verder zijn het alle meer ongedwon- en opnamen van de leden van ons ko- ungsbuis. De viering van het zilveren •uwelijksfeest was gerede aanleiding voor jen aantal prachtige foto's, zo ook van de kleurige koningssloep op de Amstel. De typografie is van Charles A. Jonge-, jans en de Kon. Drukkerij H. A. M. Roe- lants te Schiedam zorgde als vanouds op voortreffelijke wijze voor de druk. Deze kalenders, waarvan de opbrengst bestemd is voor het zorgbehoevende kind, 2ijn in Schiedam verkrijgbaar bij de plaatselijke' Pro Juventute-afdflüng, Nieuwstraafc 12, Schiedam voor 2,90. Haringvangstberichten VX.AARD1NGEN, woensdag De haring- vangstberiehten van hedenmorgen luiden: VI. 70 weinig, VL 78 2 k. VI. 79 2 k. VI. 83 60 k. VI. 83 3 k. V). 172 5 k, VI. l&ö 2 K VI. 197 3 k. VL 199 weinig. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Het biljart- district Schiedam hield gisteravond zijn jaarvergadering, hoogstwaarschijnlijk wel voor de laatste maal btf Beyers bergen. De bijeenkomst had een vlot verloop. Alle uitgebrachte verslagen werden on veranderd aanvaard. De aftredende be stuursleden, de heren G. H. Walda, J H. van Duijl en D. Simons, keerden zon der tegenkandidaten in het bestuur terug De heren J. C. Schepen, P. Mondt en K v. Dorp vormen de nieuwe kascontrole- commissie. De heer J. H. van Duijl, die jook redacteur van Biljartnieuws is. drong opnieuw aan op assistentie. Tijdens de rondvraag kwam de heer H iv. d- Veer (Tonegido) mot de suggestie I deelnemers aan de gewestelijke wedstrij den herkenbaar te maken aan een em bleem van het district, dat zij vertegen woordigen. Het bestuur verzocht in deze suggesties. Na onder meer nog een op merking van de heer G. v. Letten-v, Ros sen over publicatie van wedstrijden kon voorzitter L, A. Hontelé de achttiende jaarvergadering sluiten. SCHIEDAM, woensdag. De tafel tennisvereniging The Smashing Fellows, die op 15 mei 1963 tien jaar zal bestaan en dus een jublleumseizoen tegemoet gaat, heeft zich al opgemaakt voor de komende competitie. Er is Intensief ge traind, er waren onderlinge en vriend schappelijke wedstrijden en alles wijst erop dat er naar wordt gestreefd kam pioenschappen te behalen. TSF Is be langrijk versterkt en neemt nn met zes ploegen (vorig jaar vier) aan. de com petitie deel; ook zijn de teams versterkt door enkele aanwinsten. In het eerste team, dat in de tweede klasse speelt, hebben Joop Lindeman en Guus van de Wiel zich gehandhaafd, nieuweling is Han Wigmans. Verwacht wordt dat dit team hogere ogen zal gooien dan vorig jaar by het debuut in de tweede klas. Wel is de ploeg nu in gedeeld bij betrekkelijk sterke tegen standers. Door de promotie van het derde team spelen nu TSF 2 en 3 samen in de derde klas. Izi het tweede zien we crack Ni co Spithoven naast Jen Bouwer en Hans Degreef; tezamen moeten ze tot goede prestaties in staat rijn. In het debuterende derde team zijn opgeno men Jan Willem Tuning en Paul de Looze, waaraan John van Vliet is toe gevoegd. Het vierde team, spelende in dc vierde klas, onderging geen wijzi ging: A. Zuidgeesfc sr., Theo van Dijk en Fred Jomtsma. Het nieuw samen gestelde vijfde en zeste team bestaat goeddeels uit nieuwelingen, althans wat competiti espeiers betreft. SCHIEDAM, woensdag. De Chr. To neel groep Het Zuiden zal vrijdag 29 ok tober het blijspel „Gaten in eigen huis" van Dick van Maasland over het voetlicht brengen. De avond, die ora acht uur be gint, wordt gehouden in Irene. SCHIEDAM, woensdag Het Comité „Protestant Schiedam" heeft gisteravond la het gebouw voor Chr. Sociale Belangen een. gecombineerde vergadering gehou den, waarbff met de leden van de kies verenigingen van de CHÜ, de AR en de SGP even de binnenkort door de Ge meenteraad te behandelen Begroting voor 1963 Is besproken. Op de vragen Is ant woord gegeven door de leden van de raadsfractie van Prot. Schiedam, te weten de nieuwe wethouder W. van Scbotrae- •cld, de heer S. Kuiper, die als CHU'er de leiding van de fractie heeft gekregen, daar een lid van de AR op een wethou derszetel is gekomen en door de heren P. Brouwer, M. Eijkenaar, G. Westerveld. Ir. K. J. Dominions was verhinderd en het zevende raadslid A. Sonneve2d jr moet zijn intrede In de raad nog doen, hoewel hjj meteen met het secretariaat van de frac tie Is belast. Na het openingswoord van de comité- voorzitter J. van Katwijk, die betreurde dat de gemeentelijke zelfstandigheid zo aan banden is gelegd, gaf de heer Van Schooneveld een overzicht „hoe het spel met de begroting in. de raad wordt ge speeld". Hij wees overigens nadrukke lijk op het ongewenste dat er in zo'n bij eenkomst door raadsleden mededelingen zouden worden gedaan over onderwer pen. die door b. en w. nog niet zijn be handeld. goedgekeurd en m de raad ge bracht. Veel belangrijk nieuws is er dan ook niet verteld, maar toch zijn er wel enkele interessante onderwerpen in dis cussie gekomen. Ziekenhuis-toiletten Zo kwam een klacht naar voren van een paar oud-patiënten van het gemeente ziekenhuis over het grote tekort van toi letten bij de mannenzaal. En ook een te kort aan zitbaden. Het bleek dat deze kwestie in de ziekenhuis-commissie aan de orde ls gekomen, dat de voorzieningen inderdaad als sterk onvoldoende worden onderkend, maar dat een oplossing niet goed mogelijk is omdat er geen riihnte Is voor meer toiletten. Mogelijk dat er een geïmproviseerd kan worden. Maar een afdoende oplossing zal pas volgen In het nieuw te bouwen ziekenhuis. Er werd geklaagd over de slechte toe stand van het rijwielpad langs de Vlaar- dingerdijk (dat zal naar voren gebracht worden) en over de sterk onvoldoende verlichting van de B,K.-laan. De heer Van Schooneveld, jarenlang lid van de Verkeers-commissie, gaf te kennen dat dit laatste probleem al grondig is onderzocht en naar een verbetering gestreefd. Maar een verbetering zou wel eens ƒ700.000 kunnen kosten en zo'n som geeft men niet lichtvaardig uit. Huisvestüigs-rappor t Op een vraag naar het werk van de commissie ad hoe voor het Bureau Huis vesting, die twee jaar geleden is inge steld, kwam het antwoord dat de com missie het werk vrijwel voltooid heeft en dat zeer binnenkort een uitvoerig rap port over het werk van het Bureau Hals vesting aan de raad aangeboden zal Wor den. Want een goed beleid bfj genoemd Bureau wordt zeer belangrijk geacht. Dan een vraag over de opheffing van volkstuinen, en de toewijzing van nieuwe in het complex by het Pr. Beatrixpark De gegadigden voor een nieuwe tuin kun nen binnenkort een beslissingen verwach ten met de daaruit voortvloeiende toe wijzing. Het blykt dat de huur elf cent per m2 zal worden. Overigens zullen de tien tuinen die het dichtst bij het Fr. Beatrixpark liggen toegewezen worden aen die volkstuinders, die alleen sier- tuinen aanleggen, dit wegens het fraai» gezicht vanuit het park. Gegadigden zul len moeten loten om een tuin. Gevaarlijk kruispunt Over het wel zeer ongelukkige ver keerspunt van de Vlaardingerdük met de Nieuwe Haven, Westvest en Nieuwe Dom- laan is ook het nodige gezegd. „Een on mogelijke hoek, die om ongelukken vraagt", was de mening. De Verkeers- commissie heeft er alle aandacht voor, maar een oplossing, b,v. door de instel ling van een rotonde of van verkeerslich ten, is niet zo eenvoudig te verwezen lij ken, was het bescheid. Dan was er enige discussie over de vraag in hoeverre de wethouder een fout van een van zijn ambtenaren bij het op stellen van een project-begroting mag dekken. Interessant was ook de vraag waarom de enige communist in de raad vroeger niet en nu weer wel zitting mag hebben in de raadscommissies. „Dit is door de grote raadsfracties zo beklon ken", verklaarde de heer Van Schoone veld, die overigens veel respect bleek te hebben voor het werk dat die communist in de raad doet. De nieuwe toestand bleek de democratische gevoelens van de aan wezigen wel te bevredigen. ROTTERDAM, woensdag (ANP) -Ka- Nederland te Melbourne mr. J. W. Stuur- pltein H. van de Heuvel van de Willem Ruys heeft een voor Nederland zeer zeldzame bloedgroep. Dat is by een mo- dfsch onderzoek tijdens zfjn laatste ver lof, dat dinsdag afliep, aan het licht ge komen. Het zou nog niets bijzonders zijn, als niet was gebleken, dat deze bloed groep wél veel voorkomt op het eilandje Pitcaihn, waar de nakomelingen van de Bounty-muiters leven en waarvoor kapi tein Van de Heuvel altijd zo'n warme belangstelling aan de dag legt. Hy Ijver de ervoor dat op het eiland een bloed bank tot stand kwam. Onbewust schijnt kapitein Van de Heu vel verwantschap te hebben gevoeld. Dinsdagmiddag is de Willem Ruys weer aan een wereldreis begonnen, na in het dok een grote beurt te hebben gekre gen. De reis van het vlaggesohip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd zal 65 dagen, duren; schip en bemanning zijn met Kerst en Nieuwjaar weer in de thuishaven. Onder de passagiers bevinden zich de i-jarige moeder van oud-minister Mans- holt en de nieuwe consul-generaal voor LTET nu. nog rommelige Staliansplein-in-wording wordt sinds Jcort opgesierd fl door een imposant ornament. Het is de luifel boven de toekomstige voet gangerstunnel. die van het stationsplein benedengedeelte rechtstreeks toegang zal geven tot de lokettenhal. Deze driehoekige, licht gebogen en met hout fraai be klede luifelspringt uit de natuurstenen, damicaud tussen het hoge en lage deel van het plein, naar voren en reikt tot ver over het trottoir. Bij de wand rust de luifel op twee afgeknot-pyramidevormige zuilen. Een ongewoon maar anhtiek- verantwoorde onderbreking in de wand is het geworden. AUeen de zilver- glimmende lamp in dc punt doet wat vreemd aan. Op de achtergrond met men op de foto het kantoorgebouw bonen het station, dat ran buiten gezien de uol- tooiing nadert. De heer Giinther Stiel van Zweedse radio-omroep gaat de luisteraars in Zweden zijn impressies van een reis' met de Ruys vertellen. In Australië zal de Willem Ruys dne kinderen aan boord nemen, die midden in hun eindexamen zitten en het tweede deel van hun schriftelijk op het schip zullen afleggen. Wanneer het schip op Ceylon arriveert, zal kapitein Van de Heuvel de leerlingen van e endoofstommenschool in Colombo een bedrag van 3000 kunnen aanbieden, resultaat van een actie tijdens de laatste reis van de Willem Ruys en tijdens de cruises daarna in de Middellandse Zee. Zoals bekend heeft het schip deze school geadopteerd. ROTTERDAM, dinsdag. Op de Hoochstratemveg is gistermiddag de 21- jange chauffeur L. J. F. de Frez uit de Josephlaan met een bestelauto tegen een lichtmast gebotst. De auto kantelde na de botsing en de bestuurder liep een hoofd wond op. Men vervoerde hem naar het Zuiderziekenhuis. De auto werd zwaar beschadigd en de lichtmast werd vernield. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De Rotter damsche Studenten Sociëteit „Kobioo- nia" (Grieks voor „gemeenschap") krygt donderdag de beschikking over een nieu we sociëteitsruimte aan de Mauritsvveg 29 een pand, waarin vroeger een wol- huis was gevestigd en waarvan de boven verdiepingen waren verhuurd. In dit pand heeft Koinoonia behalve de mensa voor zeker 250 personen en de zeer fraaie bar de beschikking over vergaderruimte, bestuurskamers etc. SSRR, met zijn 250 leden, heeft vroeger een sociëteit gehad nabij de NËH, maar moest wegens Uitbreiding van de hoge school verhuizen, eerst naar 't Fust, toen naar al afgeschreven noodwinkels aan de Statenweg. Dank zij hulp van vele zijden en ook dank zij ruime bijdragen van korpsleden die er allemaal trots op 2üjn, dat de groenen van nü geholpen hebben bet Kralmgse Bos Schoon te maken en méér niet kwam voldoende geld beschikbaar om het pand aan de Mauritsweg te kopen en in te richten. Architect P. de Hoog tekende voor de (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Uit door de Kamer van Koophandel verstrekte c(jfers over het goeder»nvervoer ter zee (bunkerkolen en -olie Inbegrepen) in het eerste half jaar van 1962 blijkt dat er in totaal aan minerale oliën 24.713354 tons werd verwerkt tegen verleden jaar In de zelfde periode 24.758.193 tons. Voor ertsen was dit cijfer 6.087,448 te gen 7.093.867; voor granen 3,317.085 tegen 2.172.451; voor steenkool 3.146.S13 tegen 2.397.507 en voor oudere goederen 9.169.291 •gen 8.744.610. Een opmerkelijk verschil gaf de maand juni te zien, wat de olie betreft, n-L 2.669-470 tegen 4.249.769 in dezelfde maand van verleden jaar. "Wanneer daarvoor oor zaken zijn aan te wijzen, hebben ze ener zijds betrekking op de programmering van de oliemaatschappijen, t,a.v, de voor- raadvorming, anderzijds op de activiteit van de douane in verband met het door zenden van de formulieren. Verontrus tend is het geenszins, omdat redressering weer plaatsvindt in een volgende maand. verbouwing, inrichting en uitbreiding. Hij schiep een aantal vertrekken, waarin de gereformeerde studenten 2ich bijzonder thuis zullen voelen. Donderdag komt minister Cals naar Rotterdam om de sociëteit officieel te openen de mensa is reeds in gebruik. Daarbij zal ook aanwezig zijn de Griekse ambassadeur in Nederland, hetgeen niet zo verwonderlijk is als men weet, dat deze opening in, zeer Griekse sfeer zal geschieden, evenals dat het geval zal zijn. met het openingsgala op vrijdag. SSRR wil liever niet, dat nu reeds bekend wordt hoe Grieks het er zal toegaan. Van daar slechts deze opmerking: lakens zijn uitermate geschikt om tot toga te worden gepromoveerd. (Van een onzer verslaggevers} ROTTERDAM, woensdag. De vert en lakkenfabriek N.V. v.h. Leven en Sor» man! Is overgenomen door Molyn en Co. Zoals men zich zal herinneren is in de nacht van 4 jilnf het hele fabriekscomplex van Leven en Sarmani aan de Kelleweg by een felle brand vernield. Onderhandelingen met het bestour van Molyn en Co., die al vrij spoedig na de brand geopend zyn, hebben thans er toe geleid, dat de zaken van Leven en Sor- mani met ingang van 15 oktober voortge zet zijn voor rekening van Molyn. Daartoe is opgericht de N.V. verkoop maatschappij v./h. Leven en Sormam's fabrieken, waarvan de directie wordt ge voerd door Molyn en Co. Het kantoor van de nieuwe N.V. is gevestigd aan de Overscbieseweg 52/54. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Wegens op lichting, meermalen gepleegd, heeft de Rotterdamse rechtbank vanmorgen do Amsterdamse koopman-vertegenwoordi ger A. M. (49) veroordeeld tot drie jaar onvoorwaardelijk, conform de eis van de officier van Justitie. M. heeft in de jaren i960 en 1S61 in Amsterdam, Rotterdam en Eindhoven verscheidene zakenlieden opgelicht door voor hun rekening fictieve huurover eenkomsten af te sluiten. Deze wijze van zaken doen, die door de president een „schijn-administratie" werd genoemd, had hem in totaal f 140.000 opgeleverd. Dit geld was grotendeels opgegaan in een luxueuze levensstijl, die onder meer bestond uit de aanschaf van dure wa gens ea ameublementen. THEATER H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL G880B Aktïe en spanning in DE JACHT OP EEN MOORDENAAR Vrijdag, zaterdag 2, 7, 9.15; zondag 7, 9.15 uur -18 jr. Slavendrijvers xnaken jacht op Indianen 11 DE HELD DER SEMINOLES Zondag-matinees 2 en 4.35 uur - In kleuren - 14 jr. Niet opwindend, maar ADEMBENEMEND 11 MISDAAD UIT WANHOOP Maandag, dinsdag, woensdag 2 en 8 uur - 18 jaar Een iel-realistisch filmwerk met DANY CARREL in VERBORGEN MOEDERSCHAP Donderdag 2 en 8 uur - 18 jaar BROERSVELDloa Personeel gevraagd Te koop aangeboden Nu nog de tijd om een koel kast aan te schaffen. De Ja ger, Broersveld 108—134 luw vertrouwde adres) levert u 'n formidabele Pontiac koel kast 200 L voor 2.88 p.w Di rect uw eigendom Geen aan betaling, Dat mag niet ia- ten lopen. Bergmeubels, U" kunt by ons uit een grote collectie uw keus xnaken. Ook informeren kunt u by Plate, Gr, Markt 19-21, Schiedam. Gevraagd werkster voor schoonhouden klein kantoor. Werktijden, van 5-6 uur nam, en vrijdag van 5-7 uur nam. Olie. en Benzinéhandel S. Bongartz N.V. L Nieuw- straat 141, teL 69240. Fotografie Voor pastoto naar van Vuuren. Hoogstraat 106, teL B 67 20 In één dag gereed. Rolftlms vergeten 7 De auto maat staat voor a klaar. Alle soorten films. Foto CL van Vuuren, Hoogstraat W6.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1