Dr. Sterk v. d. Weg zette de R.K.-colonne weer 'op poten' IJSBARRIÈRE OP DE OUDE MAAS w Hopeloze strijd tegen sneeuw- plaag gaat nog steeds door Met zilveren legpenning zijn verdiensten erkend blijven belangrijk bij het Huisvestingsbeleid SCHIEDAM Gehuldigd hij afscheid als voorzitter Brood nodig voor vogels Man leefde „als 5n prins" op dubbele ziekenfonds- uitkering s Hein Jordan s zal R.Ph.O. leiden in T oonkunstconcert P. Groenendaal recepieert Kappersbond in het goud Accordeonexamens Monteur viel van stelling Burgerlijke Stand BURGEMEESTER PEEK: Objectieve maatstaven Tevedl niet-urgente gevallen op lijsten? MUTATIES Zijwegen zijn nog als glijbanen Diefstallen Kustvaarder moést terug Benoeming bij parket te Rotterdam Verkeer gestremd door trekker Auto kantelde door sneeuwhoop Man geraakt door ijzeren pen Aangifte voor hondenbelasting THEATER BIJVERDIENSTE koeriersters WINKELMEISJE SLAGERIJ POOT WOENSDAG 9 JANUARI 1963 SCHIEDAM, woensdag. Daar dokter G. Sterk van de Weg per 1 januari Is benoemd tot directeur-geneesheer van het Dlaconessenziekenhuis te Dordrecht waar hü „bouw-dlrecteor" wordt van het te stichten nieuwe ziekenhuis en zich daarom in Dordrecht zal vestigen, is hU afgetreden als voorzitter van de afdeling Schiedam van het Ned, Roode Kruis. Nu is hü pas in oktober 1960, bü de opening van het nieuwe Rode Kruls-gebouw, afdelingsvoorzitter geworden; tevoren was hij van 1954 af commandant van de Rode Kruis-colonne in Schiedam. Vooral in die hoedanigheid ls hU gisteravond gehuldigd bU zün afscheid, tijdens een bijeenkomst in Musis Sacrum. De laatste officiële daad van dokter Sterk van de Weg als voor zitter was echter het uitreiken van onderscheidingen aan elf leden van de colonne, wegens langdurige dienst bij bet Rode Kruis. „De man, die de Rode Kruis-colonne weer bp poten heeft gezet", zo schetste mr. F. de Roos, secretaris van de afdeling, de vertrekkende oud-commandant. Want hoewel dokter Sterk van de Weg ge speend is van elk militair gevoel („Ik wist niet eens hoe ik moest salueren", verklapte hij later), zag hij toch kans om de sfeer in de colonne, die toen niet zo best was, te verbeteren. Enkele verkeerde elementen, die de goede geest verstoorden, werden verwij derd en door zijn prettige optreden, won dokter Sterk van de Weg het vertrouwen van de rest. „Dat was toen belangrijker dan het zijn. van een militaire figuur". Hij heeft van de colonne een doelmatig werkend apparaat gemaakt en dat is zijn grote verdienste geweest. Toen hij in 1959 als commandant van de colonne aftrad, kon zijn opvolger, dokter J. Stevens, zelf reserve-officier, voortbouwen en de mili taire paraatheid opvoeren. „Met een goede colonne staat of valt een afdeling van het Rode Kruis" en toen dokter Sterk van de Weg m i960 afde- hngs-voorzitter werd, had hij de rugge steun van de door hem opgebouwde ster ke colonne. Als voorzitter had hij nieuwe taken gekregen en ook die zijn door dok ter Sterk van de Weg efficiënt ter hand genomen. De lectuur-inzameling werd verbeterd, de collecten tot grote resul taten gevoerd, het Jeugd Rode Ktuls en de bloedtransfusiedienst kregen alle aan dacht, Ook de in 1961 gehouden Rode Krms-wedstrijden. waren perfect georga niseerd. SCHIEDAM, dinsdag. Het derde Toonkunst-abonnementsconcert zal op donderdagavond 10 januari in de Pas sage door het Rotterdams Philharmo- nlscfi Orkest ander leiding van gastdiri- gent Hein Jordans worden gegeven. De heer Jordans, dirigent van het Brabants Orkest, wordt tot een der beste orkest leiders van Nederland gerekend. Het programma vermeldt de uitvoering van de Oxford Symfonie van Joseph Haydn en de Vijfde Symfonie van Pe ter I/, Tsjaikofsky. In het Concert voor piano en orkest no. 3 van Béla Bartók zal Monique Haas het solistische gedeel te voor haar rekening nemen, waarmee zij afgelopen zondagmiddag in de Rot terdamse Schouwburg, toen hetzelfde concert werd gegeven, door een uitbun dig applaus de waardering van het pu bliek ontving, SCHIEDAM, woensdag. Het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap biedt de heer P. Groenendaal, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 31 december zijn functie als directeur van de S.G. heeft neergelegd en opgevolgd is door de heer A. Pfeifer op zaterdagmiddag 12 januari van 4 tot 4.30 uur een receptie aan in Maison West huis, Warande 207. De velen die op verenigmgsgcbied of op ander terrein met de heer Groenendaal hebben samengewerkt krijgen zo de ge legenheid hem nog eens de hand te druk ken en tevens om (za nodig) kennis te maken met zijn opvolger. SCHIEDAM, woensdag. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Kappers- bond, die op 13 Januari 1913 werd op gericht, gaat het gouden Jubileum her denken met een receptie, op dinsdag 15 januari, te houden In gebouw Irene aan de nieuwe Haven van 3 tot 5 uur. Telde de afdeling bü de oprichting ne gen leden, nu zü» vrijwel alle dames- en heren-kappers in Schiedam bij deze or ganisatie aangesloten. VOLLEYBAL: Tweede damesteam van SVC nog een punt van kop verwijderd SCHIEDAM, dinsdag Het tweede damesteam van de Schiedamse Volley bal Club heeft he* ongeslagen record van het eerste dameszestal gebroken. Het eer. ste team heeft in de lopende competitie zeven overwinningen geboekt, terwijl het een keer gelijk speelde. Dat gelijk spel werd de dames van het eerste team af gedwongen door de speelsters van het tweede zestal, die nu hun opmars ver stevigden door een overwinning (30), en nu slechts een pont verwijderd van het eerste in de competitie. Dg dames van het tweede hadden het kennelijk op een overwinning gemunt. Hun spel was aanvallend en beslist beter dan dat van. Etèipes 1. Geen moment kon het eerste team, dat wat te zelfverzekerd in het veld was gekomen, gevaar opleve ren. Zelffis iflte tojuspeelsters konden de vechtlust' het tweede team niet evenaren, fie setstanden waren 1115, 11—15 en 5—15. De stand in de dames eerste klasse is nu: SVC I 15 pnt, uit 9 wedstrijden, SVC H 14 pnt. Uit negen wedstrijden, en Hou Stand I tien punten uit acht .wedstrijden. Het tweede herenteam verloor tegen de verwachting in van DVO met 13. De overige teams hadden deze week rust. SCHIEDAM, dinsdag Op 4 en 5 ja nuari werden in Schiedam onder auspi ciën van de Ned. Werkgemeenschap ac- cordeonexainens gehouden- Behalve kan didaten uit Rotterdam, Den Haag en Apel doorn namen negentien Schiedammers, al len leerlingen van de heer P- van Hassel, hieraan deel, van wie geen werd afge wezen. Voor het diploma Elementair slaagden Ineke Rissema, Thea en Wim Uytdewü- ligen, Greet Krijthe, Nellie Molenaar. Peter van Eijck, Joop Rijsdijk, Kees Se- mijn. Ineke van Dcmmele. Carla Pu pers, Gonn Kers, Sjaan Arnoldus, Paula Stob belaar en Hans Verschoor behaalden het diploma A. Voor het B-diploma slaagden Elly van Dommele. Ineke Molendijk, Jan Lemmen en voor het C-diploma Thea Versteeg en Arnold Schmohl. Bijna al len zijn lid van de Schiedamse Accor deon Vereniging KLD.Q. ROTTERDAM, dinsdag Voor pand 26 aan de Rooswijkseweg viel gistermid dag van een zes meter hoge stelling de 33-jarige chef-monteur J. N. Dreesenuit Schiedam doordat een der dwarsliggers van de stelling die men aan het afbreken was, plotseling losraakte. De man is met een gebroken Imker pols en een hoofd wond naar het Bergwegzïekenhuïs ge bracht. Een troosteloos beeld uan, de Rotter- damsed\jk: opgebroken en door vorst en sneeuw lam gelegd. Apothekersnachtdlenst: Apotheek Jansen. Swammerdamsingel 41. Stedelijk Museum, 10 en 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur: "Werken van Geor ges Henri Adam en werken uit eigen bezit BIOSCOOP Passage, 2 en 8.15 uur: „De Overval". Monopole, 2 en 8 uur: „De onzichtbare vijand". DIVERSEN Amslelbron 8 uur Natuurgenot in Huis. Lezing. Kantine Schiedam 9 uur SSV. Lezing. SCHIEDAM. Geboren: Yvonne R. L d. v. C. T. van der Graaf en R M. Marre- vee. Debora M. A d. v. G. J van Hees en C. J. Phillppi, Dominique C. I. d. v. C. P. J. Roelofsen en S. G. C. Mahendre Sing Anita d. v. II- Kiela en M. A. Dame. Jo hannes z, v. J. Koppenhagen en T. Mar- tijn. Agnes d. v. J. Mol en J. Breunese. Marion d. v. A. ter Steege en D. Blokhuis. Carla E. d, v. A. L. Kers en M. M. Engels. Irma C. H. d. v. R. W. van der Geugten en I. M. Jansen. Reinïer J. z. v. L. P. A, Nunes en G. Kooij. Annemarie G. d. v H. Jellema en G. Petiet, Overleden: M. H. van der Meer 77 jaar weduwe van B. B. van der Graal C. J. Schouten, 36 jaar. SCHIEDAM, woensdag Het rapport over de Huisvesting, dat Is samengesteld door een speciale Raadscommissie zal op een van de volgende vergaderingen van de Gemeenteraad worden besproken, zo heeft Burgemeester mr. J. W. Peek in zijn Nieuwjaarsrede aangekondigd. Dit zün woorden schemert echter wel enige twüfel door, of de in dit rapport voorge stelde wüzigingen in het Huisvestingsbe leid (door ons reeds eerder vermeld) tot een veel beter resultaat zullen lelden. De objectieve maatstaven zullen belangrijk blijven, zo meent bü. Burgemeester Peek zei er het volgende over. Het Bureau Huisvesting is in het afge lopen jaar het voorwerp geweest van een zeer indringende belangstelling. De onbe kendheid met de gevolgde werkwijze heeft bij velen een zeker gevoel van on behagen gewekt. Het is begrijpelijk, dat men zich voor deze materie interesseert, want het gaat om belangrijke vragen, die ten nauwste samenhagen met de primaire voorwaarden voor het geluk van onze ge zinnen. ..Voorop gesteld moet worden", zo merkte burgemeester Peek op. „dat hoe het toewijzigmgsbesluit ook zal worden geregeld, lange wachttijden alleen nim mer de doorslag moeten kunnen geven of zelfs ook maar van belangrijke invloed zullen zijn. Dit zou slechts" te aanvaarden zijn, wanneer reeds bij de aanmelding als woningzoekende een scherpe selectie wordt toegepast en dat betekent alleen maar een verschuiving van de moeilijk heden." Wanneer men dat niet doet, dan leidt dit onherroepelijk tot de inschrijving van alle, dus ook van de niet-noodzakelijke gevallen en daarmee wordt dan het appa raat onnodig zwaar belast." 3k vraag mij wel eens af of de huidige lijsten van in geschrevenen niet teveel zodanige geval len bevatten, aldus burgemeester Peek. Maar hoe dan ook zij, op een gegeven Erkenning Deze verdiensten voor de afdeling rijn erkend door het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis en dokter Sterk van de Weg werd nu bü zün afscheid be giftigd met de zilveren legpenning van het Ned. Roode Kruis, een zelden verleen de onderscheiding. Deze werd door mr. De Roos overhandigd. Ook de colonne-commandant dokter Stevens kwam getuigen, dat hij een voor treffelijke colonne had overgenomen van zijn voorganger en oud-commandant, Een colonne met betrouwbare mensen, die zelf kunnen denken en die ook bereid zijn een extra-karweitje op te knappen als het nodig is. Als aandenken bood dokter Stevens namens de colonne twee etsen met Schiedamse stadsbeelden aan. Namens de Vereniging van helpers en helpsters sprak de voorzitter, de heer P. A. Boes, die als één van de oudste leden van de afdeling kon verklaren, dat de Schiedamse colonne altijd een goede reputatie heeft gehad, zoals ook gede monstreerd is by de ramp van de „Pe- trsxeus Noraikos" in de jaren dertig. Evenals de vonge sprekers bood hij me vrouw Sterk van de Weg bloemen aan. Nadat nog namens de afdeling Kethel van de vereniging EHBO die van dok ter Sterk van de Weg veel hulp en steun heeft gehad een cadeau onder couvert was aangeboden, sprak dokter Sterk van de Weg een dankwoord, waarbij veel van de hem toegezwaaide lof terug wuifde naar het bestuur en de colonne. „Ik was blij. dat ik mijn uniform kon uittrekken", verklaarde hij en hij gaf de nieuwe com mandant het advies, „behandel ze zacht- !s", wat grote hilariteit gaf. Als voorzitter heeft dokter Sterk van de Weg de bijeenkomst geopend en de afgevaardigden van de zusterverenigingen welkom geheten, evenals zijn voorganger en oud-voorzitter, dr. J. H. A. van den Berg, en de collectanten bedankt, die er voor gezorgd hadden dat de opbrengst van de collecte weer hoger is geworden vorig jaar. Onderscheidingen Namens dc wandelsportvereniging „De Trekvogels", kwam de heer A. J. Schmidt een bedrag van ƒ750,-— aanbieden aan het Rode Kruis, zijnde de opbrengst van de in november gehouden St. Nicolaasmars, die met 3737 deelnemers een ongekend groot succes is geworden. „Het Rode Kruis heeft ons zovele jaren geholpen tijdens de mareen wij wilden nu eens iets terug doen." Als laatste daad voor zün vertrek heeft dokter Sterk van de Weg dan nog aan elf colonne-leden wegens langdurige trou we dienst het getuigschrift met de daar bij behorende onderscheiding uitgereikt. „Allemaal trouwe leden, die een voor beeld z\jn voor de jongeren". Voor dertig jaar dienst werden onderschelden ser geant-majoor P- A, Boes en helper D, Zon neveld en voor twintig jaar dienst ser geant-majoor C. Aleman, sergeant A. H. van Dalen, korporaal A. J. van Dük, sec. P. Ooms, sec. P. van Gullk, sec. T. Kop penhagen, sec. M, Koza, helper Th. Mid deldorp en helper P. Hagens. De bijeenkomst is na de pauze opge luisterd door het optreden van het caba ret-gezelschap van de Dr. Nolet-stichting onder leiding van dokter Admiraal SCHIEDAM, woensdag. De Gemeen teraad van Schiedam heeft de volgende mutaties bij het onderwijs goedgekeurd Aan de heer J. G. Brugman, hoofd van de Prof. dr. J. H. GunningschOol is eer vol ontslag verleend als hoofd der school en als leraar aan de Gem. Nijverheids- avondschool. De heer W. P. Harland, tijdelijk onder wijzer aan de Jan Ligthartschool B aan het Frans Halsplein, is benoemd in voste dienst aan die school: mej. A. Vermey, tijdelijk onderwijzeres aan de school voor kinderen, met leer- en opvoedingsmoei lijkheden aan de Fahrenheitstraat is be noemd in vaste dienst aan de school. De heer M. H. Woltman, in tijdelijke dienst verbonden aan de Willem de Z'vij- gerschoot II voor ulo, is benoemd tot on derwijzer 9SH die schooi. SCHIEDAM, woensdag Tien dagen duurt de misère al met de sneeuw en nog ls het einde niet In zicht. Nog steeds tobt men op de gladde wegen, komen er grltf- en val-partljen voor en klagen de leve ranciers dat zij vooral in de zijwegen zo moeilijk met hun karretjes uit de voeten kunnen komen door de gladheid. En er is zo weinig soulaas legen te bieden. De toe stand is abnormaal. De mannen van de Reinigingsdienst hebben nog steeds de moed niet opgege ven en blüven strüd leveren tegen het euvel van de tot ijs geworden sneeuw, maar het is nu wel een büna hopeloos gevecht geworden, Wü hebben vorige week nog geschreven hoe het ruimen van de sneeuw grootscheeps ls aangepakt, hier In Schiedam, dat honderd tot honderd- vüftig mannen met mechanische hulpmid delen zijn ingezet en dat het eind van de moeilijkheden in zicht was. De lichte dooi vrijdag versterkte de hoop, doch de strenge vorst daarna, die nu nog steeds aanhoudt, heeft alles weer verziekt. Het smeltwater bevroor en de sneeuw werd tot lis. Keihard üs, dat moeilijk te ver- wüderen is, Toch waren gisteren weer ploegen man nen bezig om ook dit ijs te verwijderen. Het werd, zover doenlijk, stuk geslagen en afgevoerd en waar dat niet kon, werd de bevroren ijsmassa gebroken en met zout bestrooid. Maar dit „pekelen" is al leen mogelijk als het niet te hard vriest, want anders wordt het smeltwater toch weer tot ijs, met het gevaar dat de glad heid toeneemt in plaats van vermindert Toch ls de strijd niet voor niets ge voerd. Alle belangrijke wegen zijn min of meer Us-vrü en goed bereidbaar. Dit Is een winstpunt, dat men niet moet onder schatten. Vooral als men Iet op wat in de andere gemeenten op dit punt wordt ge daan. Neem dc Rotterdamsedük. Het deel dat in Schiedam ligt Is gernimd en üsvrüj. Maar op het Rotterdamse deel is het bü na niet te rijden. Op het rijwielpad hele maal niet, want dal Is een ijsbaan. Over het algemeen steekt de situatie in Schie dams, hoewel deze niet ideaal is, toch zeer gunstig af bü die in Rotterdam, welke grote gemeente met meer moeilijkheden zit bjj het bestrijden van de sneeuw-plaag. Pas in de zijstraten van de woonwijken komt men de moeilijkheden tegen. Daar is vaak de situatie erg moeilijk. De Reini gingsdienst Is daar niet aan sneeuw-rui- men toegekomen en daar zit men met de ellende. Als de bewoners de stoepen heb ben geruimd, dan is er nog te lopen, an ders ook maar nauwelijks. Waar de situatie ook weinig rooskleurig is, dat is Kethel: bij deze omstandigheden nog meer „uit de buurt" gelegen dan an ders. De Schiedamse weg is geruimd en goed berijdbaar, maar voor de restI Door de open bebouwing is er meer sneeuw gevallen en blaast de wind er vinniger dan „in de stad". Als spiegels zün de minder gebruikte zijwegen en hier en daar vrijwel onberijdbaar. Voor oudere personen en voor hen die minder goed ter been zün is het om te huilen. Maar er is zo weinig tegen te doen. Het wachten is op het einde van de vries-periode. Hopenftjk komt die spoedig. SCHIEDAM, woensdag. De heer P. N. heeft aangifte gedaan van diefstal van een twee-wielige handwagen die in gericht was voor een melkhandelaar. De wagen stond op de Parallelweg. Uit een met een hangslot afgesloten kleedkast in een melkzuurfabnek aan het Noord vest is de portemonnaie van de beer J. W. B. gestolen. Het hang slot was geforceerd. In de portemon naie zat ruim vijftig gulden en een gou den zegelring. (""JIB ROTTERDAM, dinsdag. Voor de ha ven van Puttershoek liep gisteren de Duitse kustvaarder Miranda in het üs op de Oude Maas vast. Tot 's middags drie uur heeft het schip op volle kracht ach teruit liggen slaan. IJsbrekers waren van af Spükenisse onderweg, maar hadden veel moeite met het zware drijfUs. Juist toen de vele stuurlui aan wal dachen, dat de Duitser niet meer los zou komen, kwam er beweging in het schip. Eerst centimeter voor centimeter, later wat sneller, kwam de boot uit zijn be narde positie los. Na een paar honderd meter achteruit te hebben gevaren, kon de stuurman de kustvaarder laten draaien. De coaster is teruggekeerd naar Dor drecht. Vanmorgen is de Miranda opnieuw naar zee vertrokken. Het schip slaagde er in via Rotterdam de zee te bereiken. Het koos nu zijn route via de Noord, die vrij van ijsbarrlères is. De Amsterdamse kustvaarder Aletta Johanna is gisteren tegen de avond in de zelfde jjsbarrière bü Puttershoek vastge lopen. Het schip kwam vanuit zee en wil de Dordrecht bereiken. Het liep zo hope loos vast, dat de schippers zorgelijk het hoofd schudden. IJsbrekers snelden te hulp en hadden vele uren. werk om het schip te bevrijden. DEN HAAG, dinsdag Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot substituut-officier van justitie in het arrondissement Rotter dam mr. W. D. Meeter, thans secretaris le klasse in vaste dienst bij het Arrondis sementsparket te Rotterdam. 1 Het üs m de Oude Maas gaat thans ge vaar opleveren voor motorschepen met gering vermogen en voor zwakke schepen. De pijlers van de Barendrechtsebrug doen de baan voor het drijfds versmallen en op deze wijze worden gevaarlijke ijsbarrières gevormd. Het Comité IJsbestrijdïng in Rotterdam heeft bekend gemaakt, dat de Noord en de beneden, en boven-Merwede bevaar baar zijn voor alle vaartuigen. Van an dere zijde wordt gemeld, dat ook de Kil bevaarbaar is. IJsbrekers trachten het ijs op de Oude Maas te breken. moment zal de situatie van de aanvrager beoordeeld moeten worden, hetzij bij de inschrijving hetzij bij de toewijzing. Hier komen dan de subjectieve moeilijkheden, de lange verhalen en. soms de machinaties om de weegschaal van het oordeel naar een bepaalde kant te laten doorslaan. Daarom zuilen objectieve maatstaven, hoe ontoereikend misschien in een aantal gevallen waar de moeilijkheden op psy chologisch terrein liggen, een belangrijke rol moeten spelen bij de uitgifte van wo ningen. Een maatstaf, gedurende het laatste jaar aangehouden, is de leeftijd. Aan de ingeschreven gezinnen en aanstaande echtparen met een gezamenlijke leeftijd van meer dan 54 jaar is bijzondere aan dacht besteed, zomede aan de groep in de leeftijdsklas van 50—54 jaar. Eerstge noemde groep verminderde van 436 tot 357, de tweede groep van 324 tot 299. In de laatste maanden van het jaar schijnt hier een zeker evenwicht bereikt te zijn: in het vierde kwartaal was het aantal in schrijvingen en het aantal afvoeringen on geveer gelijk. De grote vraag naar wo ningen in andere groepen vormt nog steeds een rem op het geven van een tij delijke absolute voorrang aan de oudere leeftijdsklassen. Het aantal inwonende ge zinnen van drie en meer personen, waar van de ouders samen nog met 50 jaar zijn, blijft ondanks alle afvoeringen vrij wel constant op rond 100. Ook aan deze groep wordt zeer veel aandacht besteed; het hebben van eten eigen woning is im mers een eerste voorwaarde voor een har monieus gezinsleven. Het aantal inschrüvingen in totaal gaf in 1962 gelukkig een daling te zien; voor de ingezetenen liep het aantal terng van ruim 5600 tot ruim 5100: voor de vestigin gen van 1070 tot 866. Voor dit alïes Is door Bureau Huisvesting veel werk ver zet: bet aantal afgegeven vergunningen bedroeg 3.045, 12 procent meer dan In 1961! SCHIEDAM, woensdag. De dieren bescherming, die de taak op zich heeft genomen de Schiedamse vogels te ver zorgen, zit dringend om voer vertegen. Na vrijdag heeft, ondanks de hemieu wing van. de vorst, de voedselvoorzie ning van particuliere zijde opgehouden. Wie dus prijsstelt op het zomerse ge- hvinkeleer laat die dan de dierenbe scherming meehelpen de Schiedamse vo gels van voedsel te voorzien. Men kan het brood, liefst klein gesneden, kwijt in het dierentehuis aan de St. Anna zus terstraat van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur, waar dagelijks iemand aanwezig is; Ook kan men zich telefonisch in verbinding stellen met de inspecteur van de Schiedamse afdeling, de heer C. Spermon, Van Ruysdaellaan 48b, telefoon 31589. SCHIEDAM, woensdag. Het verkeer in de richting Rotterdam ondervond gis termorgen een langdurige stagnatie. De file auto's stond tot op de Burg. Knap- pertlaan. De oorzaak van deze strem ming was een trekker met oplegger, die op de hoek van de Van Cleeffstraat en. de Nieuw Mathenessestraat dwars over de weg stond en niet meer heen of weer kon. De auto was bij het keren met de wielen op het ijs aan weerszijden van de weg gekomen en was niet meer van zijn plaats te krijgen. Na ruim 40 mi nuten het verkeer was intussen om geleid over de Buiten Havenweg slaagde men erin beweging in de trek ker te krijgen, zodat om kwart voor ne gen de stagnatie kon worden opgeheven. ROTTERDAM, dinsdag Vannacht reed in zijn personenauto de 33-jarige F. Zaal uit de Mathenesserstraat op de Rijn haven nabij de 2e Zwanengatstraat met de linkerwielen over een daar liggende bevroren sneeuwhoop, tengevolge waar van de wagen kantelde. Hij is met schaaf wonden en een hersenschudding naar het; Dijkzigtzïekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. „Deze man heeft de gewoonte, om Gods water over Gods akker te laten vloeien", zei de advocaat mr. J. P. Verheul vanmorgen voor de Rot terdamse rechtbank van zqn cliënt, de hulpfitter J. K. (58). Van sep tember '61 tot september '62 had K. deze karaktertrek weer eens over duidelijk gedemonstreerd. Uit een opgelopen hersenschudding had hij zich op ingenieuze wijze twee zie kenfondsuitkeringen weten te ver schaffen. „Als een prins" had hij volgens de officier van justitie een jaar lang kunnen leven en geen po gingen in het werk gesteld om aan die situatie een eind te maken. Het van twee walletjes eten was hem niet vreemd, toonde de president, mr. P. C. J. Schipper, aan. Hij verwees ter zitting enige malen naar een vroegere levensperiode, waarin K. achtereenvol gens deel had uitgemaakt van de inter nationale brigade in Spanje en de Waffen SS. Zijn .merkwaardige politieke ver leden" en ook nog enige andere zaken hadden o.a, een beschrijving gekregen in een psychiatrisch rapport dat, volgens de officier van justitie, „te pijnlijk was om eruit te citeren". De affaire was begonnen toen K. zijn va kantie van septenjber '61 (hij was als hulpfitter bij Verolme werkzaam) benutte om bij een coöperatieve tuinbouwveiling wat bij te verdienen. Bij een val in een. koelkamer had hij een hersenschudding opgelopen. Het herstel duurde een. vol jaar, en in die tijd kreeg hij een uitkering volgens de landbouw-onge vallen wet. De onrechtmatigheden waren begonnen toen zü« vrouw het Verolme-bedriJf had. opgebeld met de mededeling dat baar man bij een val van de trap een hersen schudding bad opgelopen. „Ik was bang dat ik m'n betrekking zon verliezen als ze te weten zonden komen dat ik ergens anders had gewerkt", zei K. die aldus 4800,aan zlekenfondsnitkeringen had bijverdiend. Dat de zaak zich nog een jaar had we ten voort te slepen, was voor de recht bank een raadseL „Blijkbaar hebben de bewuste bedrijfsvereniging en het ge- me enschappehjk administratiekantoor weinig contact met elkaar gehad", zei de officier van justitie. Hij eiste tegen K, die reeds 10 maal eerder is veroordeeld» zeven maanden met aftrek. Uitspraak over veertien dagen. ROTTERDAM, dinsdag. Gisteravond is op het spoorwegemplacement aan de Wilhelminakade tijdens het aanbrengen van een steunbalk in een spoorwagon de 37-jange voorman J. Ketting uit Poortugaal door een ijzeren pen in het rechteroog getroffen. Hij is met ver wondingen aan dat oog naar het oogzie kenhuis gebracht MAASSLUIS, woensdag. Houders van honden worden herinnerd aan de verplichting volgens gemeenteverorde ning om in de maand januari aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling be lastingen, Govert van Wijnkade 30, Maas sluis. Ieder, die in de loop van het jaar houder wordt van één of meer honden of van een groter aantal honden, dan waarvoor aangifte is gedaan, moet binnen veertien dagen nadat zich dit feit heeft voorgedaan daarvan aangifte doen. Op het niet nakomen van de aangifte-plicht is bij dezelfde verordening straf bepaald. Het kan voorts met het oog op even tuele aanspraak op vermindering van be lasting van belang zijn eveneens mede deling te doen als een hond niet langer in het bezit is van degene te wiens name de aangifte is gedaan. MAASSLUIS, woensdag. De heer P. J. Vletter, referendaris en loco-gemeente secretaris van de gemeente Maassluis is met ingang van 1 juni a.s. als zodanig benoemd te Huizen. De schoolarts, dr. W. H. A. de Wilde nam ontslag als arts van de kring Maas sluis. Hij aanvaarde de functie van con trolerend arts bij de samenwerkende Zie kenfondsen, met als domicilie Maassluis, H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 63808 Gigantisch - Verbluffend - Overweldigend. EDMUND PURDOM in DE LAATSTE DER VIKINGEN Vrijdag en zaterdag 2, 7, 9.15 uur; zondag 7, 9.15 uur. Totalscope in Eastmancolor 14 jaar. Hard, onverbiddelijk en gewetenloos DE JONGE DESPERADO'S Zondagmatinees 2 en 415 uur 14 jaar. Eddie Constantino - Nadja Tiller - Robert Hossein RIFIPI ONDER DE VROUWEN Maondag, dinsdag en woensdag 2 en 8 u. 18 jaar, Donderdag 2 en 8 uur 18 jaar. BROtRSVELD 10S*l54 ACTIEF PERSOON GEZOCHT als opvolger voor bestaande verzeke ringsportefeuille. Brand - varia, ia Schiedam en Vla ar dingen. Brieven onder nummer S-912 bureau van dit blad. GEVRAAGD. Goed loon. li dg. vakantie. BROERS VELD 159 Fotografie Voor pasfoto naar K van., Vuur en. Hoogstraat 106, tel/1 6 67 20. In één dag gereedA Rolfilms vergeten? De auto-! maat staat voor u klaar. AR» soorten, films Foto K. vatt? Vuur en. Hoogstraat 106. J

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1