Ver. Glasfabrieken krijgen er een nieuw „gloeiend hart" bij B. en w. houden vast aan plan verbouwing politiebureau Hoedenwinkel totaal Om 160 miljoen flessen en potten te gaan maken door brand vernield FABRIEK „ZEVEN" WRVANGTDE VIER" Wegen in Kethel onbegaanbaar Twee derde van de behoefte in Nederland Nieuwe „hel opruiming Zemen 7 voor 4 SVV nog twee seizoenen op oude terrein G. v. cl. Wiel toch kampioen bij T.S.F. Vergadering van de C.II.-Kiesver. Hoewel vorige maand aangehouden Winfieïd...smaakt zoals 't hoortï Intense hitte bij snerpende kou Andere winkels aan Oranjestraat bleven gespaard De seizoenen Geen plaats beter clan Nieuwstraat AGENDA Bij Proveniersbrug Vele branden dit week-end Auto reed in put in wegdek SCHIEDAM OPRUIMING W. v. d. BURG Ni:-':, Pj UARI1963 •1 niet 4 blaak MAANDAG 21JANUABI1963 S-3 •1 5 SCHIEDAM, maandag. Bij een con trole bleek zaterdag dat de Harreweg, de; "Woudweg en de Polderweg door opge waaide sneeuw onbegaanbaar waren ge-: worden. Vanuit Delft ïs men begonnen om de Harreweg roet een bulldozer sneeuw vrij te maken. SCHIEDAM, maandag, Warnm», B 's moreens bij do moiltbotr «n fles melk In ontvangst neemt of -wanneer u 's avonds, bij de televisie gezeten een pittig drankje in een klein kelkje uitschenkt en de kinderen Iracteert op prik-limonade, dan Is de kans heel gToot dat u een typisch Schiedams produkt In handen hebt genomen. Dat is ook het geval wanneer de huisvrouw voor het gemak haar appelmoes en snijbonen voor de warme maaitijd alt een pot hznlt, de geurige koffie aanmaakt met poeder uit een potje "of da rijsttafel versiert net een potje sambal: wanneer de heer des huizes zijn weerbarstige haardos soepel probeert te makru met een haar-cream of mevrouw een lotion gebruikt bij het maken van het tollet. Ook wan neer de zorgzame moeder haar hoestende kinderen een lepel verzachtende siroop geeft. De inhoud mag dan van elders komen, datgene Wat men fn de hand neemt, de glas-verpakking dus, komt hoogstwaarschijnlijk uit Schiedam, namelijk h{j de Vereenlgde Glasfabrieken vandaan, Nederlands grootste leverancier van potjes hij. Enorme hoeveelheden energie dus om het zo fragiele glas te maken. Wie de documentaire „Glas" van Bert Haanstra heeft gezien, weet hoe fascine rend het vervaardigen van glas is. Deze film is gedeeltelijk in de Schiedamse Glas fabriek gemaakt, maar dan in de oudere Fabriek 6, waar het produktie-proces wat romantischer is omdat de „druppel" gloeiend glas beter zichtbaar een langere weg naar de machines moet maken, en gleoiende sporen in het fabrieksbeeld achterlaat. Th de nieuwste machines gaat het wat zakelijker. Ook zo'n helse „druppel", maar deze valt meteen in de machine met de vele vormen, waar in het glas wordt ge blazen en geperst, totdat de gewenste vorm is verkregen en de zacht na-gloeien de Hes in.de koelmachine verdwijnt, waar de „trek" eruit wordt gehaald. Dit gaat uitermate voorzichtig, maar nog altijd wordt rond 15 procent van de nieuwe flessen weer aan scherven gegooid, we gens kleine visuele gebreken. En wat het oog niet kan zien aan fouten, dat merkt men dan wel in de „proef'-kamer, waar het glas fysisch wordt, beproefd en in het laboratorium, waar dat chemisch gebeurd. Liefst honderd vormstukken zijn er nodig om één fles in serie te kunnen ma ken. Maar bij dit aantal zijn heel wat reserve-vormen, want deze gietijzeren stukken slijten snel en moeten dagelijks verwisseld worden. „Dit maakt het pro duceren duur", vertelde ons directeur ir. G. F. v. d. Want, want een stel vormen vóór model fles, kost vele duizenden gul dens. Vandaar dus dat de Ver. Glasfa brieken in Schiedam zich toelegt op" grote series. „Voor minder dan vijftig duizend exemplaren van één vorm doen we het beslist niet. Bij honderdduizend wordt het pas interessant, maar liefst hebben we series van miljoenen, waar we dagen aan men zitten", merkt hij op. Gaat u maar na. Verwacht wordt dat In 1963 meer dan 160.000.000 potten en fles sen het Schiedamse bedrijf zullen verla ten. Voegt men daar dan nog de 80.000.000 bü uit de neven-bedrijven elders In Ne derland, maar ook werkende voor de Ver. Glasfabrieken N.V., dan wordt door deze jf.V. voor twee-derde deel in de Neder landse behoefte aan verpakktngs-glas voorzien. Want de statistieken hebben uitgewezen dat de Nederlander gemiddeld dertig flessen en potten stuk Iaat vallen of na gebruik weggooit, zodat jaarlijks 360.000.000 nieuwe vervaardigd moeten worden om aan de vraag tc voldoen. ;Nu hebben de Schiedamse Glasfabrie ken zich sterk gespecialiseerd op de ver vaardiging van grote series gelijke potten en flessen, zodat het aandeel In fabricatie van flessen en potten voor massa-produk- ten als melk, bier, limonades, jam, enz. nog veel hoger ligt. Echter alles van zui ver wit glas, want aan gekleurd glas „doet", men niet in Schiedam. Wèl bij de zusterbedrijven in Delft en Leerdam, die weer anders gespecialiseerd zijn. Een belangrijk deel van deze 160 mil joen flessen en potten zal dan komen uit de nieuwe „Fabriek 7", waarvan de anderhalf jaar geleden, kort na de brand bij Fabriek 4, is begonnen. Nog Is deze zevende fabriek niet geheel gerc maar men Is er al vast begonnen met produktle. Hier staat de grootste en n dernste glasoven van het concern <en van Nederland) en In deze „witte b wordt bü een temperatuur van ruim 1 graden Celslus 130 ton glas per elms dag en nacht door, gesmolten en vérder vyr machine-batter(jen verwerkt tot tl sen en polten. Ruim 30.000 liter zware stookolie Is i dig om dit „hete hart" op temperatuur houden en dan komt er bovendien nog 21500 m3 gas per dag er aan te pas als „b£J- verwarming" In het verwerkingsproces. Want bet wlt-gloeiende glas Is zéér ge voelig voor een zuchtje kou. Of al deze aangewende energie nog niet voldoende Js, komt er ook nog 17.000 klVh per dag (Advertentie I.M.) Nu koopt U zemen, imporc- zemen voor een beduidend lagere prijs dan U ooit ervoor betaalde. Een ongekende aanbieding van flinke, grote zemen, zachte soepele zemen, die normaal Yoor 2.98 verkocht worden. En diezelfde traangeloolde zemen (dus extra veel water opnemend) koopt li morgen voor nog géén een gulden tachtig. imP°rt De moderne machine An de nieuwe Fa briek 7 t'an de Ver. Glasfabrieken. De witte vlek bovenin is een „druppel" Bloeiend glas, die uit de oven in de machine valt, waar dan beneden de flessen kant en klaar, maar nog na gloeiend uit te voorschijn komen. enorme stapels van deze flessen te wach ten, na de slechte zomer van 1962, Ze worden dit jaar dan wel gebruikt, maar voorlopig zit men In het Schiedamse be drijf ermee. Valt de oogst aan zomer-groenten te gen, dan merkt men dat aan de Buiten- havenweg; stapels potten blijven staan. Krijgen de komkommers door het weer bruine vlekjes dan worden ze niet als augurken verkocht, maar in. schijfjes ge sneden als zoet-zuur. Daar is dan een an dere vorpakktngsfles voor nodig en de Ver. Glasfabrieken hebben er weet van. Elke afnemer wenst een eigen vorm voor zijn fles, die net iets anders,is dan die van de concurrent en de Glasfabrieken kunnen, weer een nieuw stel vormen ma ken. In de monsterkamer heeft de klant dan ook de keus uit ruim tweeduizend verschillende vormen van flessen en pot ten van 2 cra2 tot 3 liter toe. En nog ko men er steeds nieuwe bij. Aan de nieuwe vraag naar glasverpak king met een ingebrand etiket (dat dus niet van de'fles kan verdwijnen), is vol daan door de instelling van de afd. „Ve- gla-Fix". Deze vorm van etiketteren staat dus naast de oude vorm van merking in' relief, verkregen door het „hakken" van de letters in de vorm. In het Schiedamse bedrijf werken nu ca, 650 mensen, maar er Is nog een groot tekort aan werkkrachten, zodat in ver schillende afdelingen nog niet de volle dige capaciteit gehaald kan worden. Sinds kort Is er dan ook een bedrijfs-opleldlng ingesteld, om de werknemers deugdelijk op hun taak voor te bereiden. SCHIEDAM, maandag. Aan het be stuur van SVV Is bericht dat SVV nog tot uiterlijk het eind van het seizoen 1963/1964 gebruik mag maken van het hoofdveld aan de Westfrankelandsedük. Zoals bekend heeft de scheepswerf De long reeds lang optie op dit terrein. SW zal dus nog dit seizoen en volgend jaar op bet oude terrein spelen. Dankzij veel activiteit van gemeentelij ke functionarissen is in Den Haag de toe zegging verkregen dat aan SW in febru ari de vergunning voor het bouwen van de accommodaties op de llarga-terreir.en zal worden verstrekt Zoals bekend is liet voorschrift dat na het verkrijgen van een dergelijke bouwvergunning binnen een kwartaal niet het bouwen wordt begon nen zodat mag worder. verwacht cat SVV :n de komende zomermaanden tot het van het nieuwe complex zal SCHIEDAM, maandag. Guus van de Wiel heeft toch zyn titel van clubkam pioen van TSF kunnen prolongeren! In de voorronden speelde bjj niet sterk, moest meerdere nederlagen slikken en plaatste zich maar met moeite in de kwart-finale van de tafeltennis-wedstrijden van TSF. Maar door een volledige concentratie en een sterke wil om te winnen groeide deze kampioen naar een uitstekende vorm en was in dc finale onweerstaanbaar. Bij de kwart-finales werd Han Wig mans in de eerste poule ongeslagen win naar, met Van de Wiel als tweede. In de tweede poule wonnen al ie spelers eerst een, partij en pas in de tweede serie plaat sten Zuidgeest sr. en. L. de Ruiter zich voor de volgende ronde. Het werd een spannende strijd tussen Van de Wiel en Zuidgeest sr.. waarbij de jeugd won, maar pas in de derde set. Han Wigmans werd na harde strijd tegen De Ruiter de ande re finalist De finale bracht geen spanning. Wig- mans, die eerder Guus van de Wiel al had geklopt, kreeg nu geen kans zijn verdedi gende spel te ontplooien, bij het hoge tempo dat de kampioen inschakelde en ging onder met 2114, 2115. Voorzitter H. D. Degreef heeft na afloop van het geslaagde toernooi de prijzen uit gereikt SCHIEDAM, maandag. De Chr. Hist. Kiesvér. „Groen van Prinsterer" houdt op woensdag 23 januari om 8 uur in gebouw Irene een vergadering. De radiospreker A. J. van Duist zal onder de titel „Wat zit er achter de knop?" spreken over radio- en lelevisiezaken. (Advertentie IJJ.) bedrijfs-eenheid heet dus ar dit betekent niet dat :en zijn daar tussen Bui- Nie u w-Ma tb eness erstraat er de historische numme- ;k 1 is allang verdwenen kort na de oorlog. Fa- daar werd tot december nog groen glas gefabriceerd, maar de ovens waren te klein om rendabel te kun- zo is deze fabriek opgehe- afgebroken. Fabriek 4 fs il gelegd; ook hier was do oven te klein en de machines minder ge schikt, De produktle van dc „vier" is nu overgenomen door de nieuwe „zeven", maar dan aanmerkelijk vergroot. Fabriek 4 gaat verdwijnen, voor een deel althans, want dc daar aanwezige technische werk plaatsen zullen juist uitgebreid worden. Er zijn dus nu drie fabrieken over, met jer ovens en twaalf machine-lijnen en deze zullen dus zorgen voor de steeds stijgende produktie, om te voldoen aan de toenemende vraag naar verpakkïhgsglas. Want ondanks dc concurrentie van plas tics als verpakkingsmateriaal, wordt toch steeds meer glas gevraagd. „In de Ver.; Staten wordt twee maal zoveel glas per j hoofd der bevolking gebruikt als in Ne derland. Wat voornamelijk komt omdat daar het hier gangbare systeem, van het retouneren van flessen en potten veel minder in zwang is. verklaart ir. Van der Want. Dat plastic (nog?) geen serieuse con current is van het glas komt omdat het nieuwe, in opkomst zijnde materiaal nog niet voldoet aan de zeer hoge eisen die gesteld worden aan het glas, vooral bij het steriliseren. En als het plastic er wel aan voldoet Ss het veel te duur. TOASTED AMERICAN; De oudere fabrieks-eenheden worden afgebroken cm meer plaats te maken. Want daar is een groot gebrek aan. zoals ook blükt uit de huizenhoge stapels krat ten met flessen, die overal cp het terrein staan. „WU zijn een seizoenbedrljf", ver klaart directeur Van der Want met lichte spot. De vraag varieert namelijk sterk. Zo is de hausse-tijd van de flessen voor drank (voor Kerst en Nieuwjaar) net ach ter de rug en nu Is de grote vraag naar flessen voor fris-dranken, als voorberei ding op de zomer. Maar als de zomer niet warm Is-, wordt er minder limonade ge dronken, zijn er minder flessen nodig en laten de bestellers dc flessen maar bij dc fabriek liggen. Zo liggen er nu nog SCHIEDAM, zaterdag Burgemeester cn Wethouders van Schiedam blijven vasthouden aan het vcorelc! om het Hoofdbureau van Politie op de huidige plaats aan de Lange Nieuwstraat te doen verbouwen cn uit te breiden. Op een vo rige vergadering, op 17 december 1962, beeft de Gemeenteraad echter een voor stel of 600.060.ter beschikking te stel len voor het uitvoeren van de eerste fase van deze verbouwing te doen aanhouden, omdat de Raad er niet van overtuigd was, dat een verbouwing de voorkeur ver dient boven nieuwbouw en evenmin dal de huidige plaats naar omstandigheden de meest geëigende is voor een Hoofd bureau van Folitle. Ook waren enkele sprekers het er niet mee eens, dat een in 1051 genomen besluit lot het bouwen van In de zanl-yrote „monsterkamer" van dc Ver. Glasfabrieken kunnen de afne mers keus maken uit meer dan 2j000 verschillende vormen flessen en potten, variërend van 2 cmS tot 3 liter, maar nop is de keus niet groot genoeg en moeten nieuwe vormen ontworpen worden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop ¥3" deze traan- ff gelooide zemen ff voor ff j Gein iel, of schrift, ben. Apothekersdienst: Apotheek Evers. Lange Haven 81. Stedelfjk Museum, 10 en 17 uur, zo^" dags 12 tot 17 uur: „Spiegel aan de wand", historische kostuums. BIOSCOOP Passage. 2 en 8 uur: „El Cid". Monopole, 2 en 8.15 uur: „Auto mamak- ken". diversen Volksgebouw, 8 uun Alg- Bond van Ambtenaren. Vergadering.. a een nieuwe garage bij bet Hoofdbureau, een principe-besluit zou zijn voor èn de verbouwing én de plaats. B. en W. werden toen uitgenodigd andere mogelijkheden te bestuderen. B. en W. houden echter vast aan het eerdere voorstel. In do toelichting wordt verklaard dat diverse geopperde plaatsen aan een onderzoek zffn onderworpen. Zo het oude plan om het Hoofdbureau aan de St. Annazusterstraat te plaatsen. „Dit plan is inmiddels achterhaald," vinden B. cn W. Een der voorwaarden was directe verbinding met het stadscentrum via een brug over de Schie nabij de plaats van de oude Spoelingbrug. Deze brug komt er niet, de St. Annazusterstraat blijft dus enigszins afzijdig liggen e daarom als plaats voor het politie-bureau ongeschikt. De driehoek KethelstraatVlaardinger. straat—Vellevest heeft het nadeel van een niveau-verschil. Daar zou overheen te stappen zijn, wanneer die plaats zienlijke voordelen had boven de Lange Kerkstraat. Maar dat is niet zo. de ver bindingen met de rest van Schiedam en vooral het havengebied zijn juist ongunsti. ger. Er zjjn nog andere plaatsen bezien, al dus B. en W. De Lange Nieuwstraat hoek Oranjestraat. Nassaulaan hoek School straat, het oude Hermes-terrein, de Nieu we Damlaan hock Burg. van Haarenlaan, Geen van deze plaatsen bood voordelen boven de Lange Nieuwstraat er» aan noemde plaatsen is daarom intussen een andere bestemming gegeven. Dooi* de Raad zijn nog andere sugges ties naar voren gebracht. Zo een gebouw dat huisvesting zou kunnen bieden aan de Politie, de Brandweer en eventueel de GG en GD. Dit betekent het maken van een geheel nieuw plan en zo een tijdverlies van enige jaren, waarschuwen B. en W. Bovendien zal het org moeilijk, |ZO niet onmogelijk zijn een daarvoor ge ëigend terrein te vinden. Zo'n concentra tie brengt organisatorisch en praktisch geen betere oplossing dan het verbou wingsplan. Zo blijft als mogelijkheid over de 's Gravelandseweg bij de Proveniersbrug. Deze plaats, in het centrum van de stad aan een grote verkeersweg, schijnt op het eerste gezicht aan de eisen te voldoen. Doch stede bouwkundig staat het gebouw daar niet goed. Een politiebureau is In de eerste plaats een werkgebouw, waarbij bet representatieve element slechts een heel ondergeschikte rol speelt. Het poli tiewerk beter verricht kan worden, naarmate het minder de publieke be langstelling trekt. Een rustige plaats In een stille wijk verdient de voorkeur. On der deze omstandigheden zien B- en W. geen redenen om het Hoofdbureau naar elders over le plaatsen. Verder blijven B. en W. op het stand punt staan dat reeds in 1951, toen de Raad akkoord ging met de bouw van een rage voor het politie-bureau, het duidelijk is gesteld dat die bouw een inleiding was tot een verbouwing in fasen van het bestaande Hoofdbureau van Politie, Ver scheidene leden hebben toen inderdaad zich wel afgevraagd of de huidige plaats van het politie-bureau wel juist was, maar de Raad is toen akkoord gegaan met het voorstel. Ook in 1959 bij de behandeling van de begroting is nogmaals door het College duidelijk gemaakt, dat het de be doeling was op het terrein aan de Lange Nieuwstraat in drie fasen een nieuw hoofdbureau van politie te bouwen. De plannen voor de eerste cn tweede fase waren gereed, maar het had geen zin de derde fase reeds te bestuderen, omdat het nog wel twintig jaar zou kunnen duren alvorens het voorgebouw aan de orde zou moeten komen. Op de vergadering van 28 januari zal de Gemeenteraad zich opnieuw dienen uit te spreken over het plan, dat in december Is aangehouden, maar nu opnieuw is inge diend. Er wordt opnieuw een krediet ge vraagd van 600.000,-voor het doen uit voeren van de eerste fase, zijnde de bouw van een blok arrestantencellen (meest ur gent) met dagverblijf, passantenverblijf, celwacht drie kamers voor de fotogra fische en dactyloscopische dienst op de be gane grond, met daarboven ruimte voor de afdeling recherche met recherche- wacht, drie kamers voor inspecteurs, drie verhoorkamers met twee cellen, een afde ling voor de zedenpolitie met wachtka- een kinderverhoorkamer en de afde- herkenningsdienst. SCHIEDAM, roaamlag. Een felle brand heeft zaterdag gewoed in de rij winkeltjes aan de Oranjestraat tussen de panden van de voormalige cartonnage- fabriek en de Luthersckerk, waarbij het dameshoedenmagazijn Maison Rook totaal uitgebrand is, de aangrenzende slijterij van J. F- van Harmeien aanzienlijke brand- en waterschade kreeg, maar de daarnaast gelegen wijnhandel van de zelfde eigenaar vrijwel gespaard is ge bleven, evenals de kapperszaak daar weer naast.. Dc brand is onstaan in het hoe- denmagazljn, waarboven «en woonhuis en een atelier zijn gelegen. Daar was echter niemand thuis, zodat het dc heer Van Harmeien ïs geweest die am 1120 uur de brandweer alarmeerde met „Mijn zol der staat in brand!" Toen de brandweer even later arriveer de was er van de hoedenwinkel niets meer te redden, deze was toen reeds een baaierd ,van vlammen. De Schiedamse brandweer, die onder leiding stond van de commandant D. de Jager heeft echter h^t vuur kunnen Iocaliseren, met behulp van twee nevelspuiten, twee lage druk- spuiten en een motorspuit, waarmee uit negen stralen water werd gegeven. Ook van boven, vanuit de Lutherse kerk werd water in de vuurzee gespoten, maar dit water bevroor in de lucht tot glinsteren de druppels. De brand weer heeft dan ook veel last gehad van de intense vorst, maar heeft toch nog goed kunnen werken dankzij de nieuwe „steam-cleaner", een apparaat waarmee met stoom onder druk de brandputten ijsvrij gehouden kunnen •worden, evenals de bevroren koppelingen, enz. Ook het feit dat de brand aanvanke lijk binnen bleef en pas later door het dak sloeg, wat een hevige rook en een verzengende hitte gaf in het brandende pand, maakte het blussingswerk niet makkelijk. Na een half uur was de brandweer het vuur meester en was verdere uitbreiding voorkomen. Maar het telkens opvlam mende vuur, maakte een langdurige na blussing noodzakelijk. Van het dames hoedenmagazijn was alleen nog de voor gevel met een stuk dak en de zijmuren over en in de etalage lag nog een een hoedje in de troosteloze chaos. De etalage is later met planken afgesloten. Ook de slijterij is zwaar beschadigd, maar de eigenaar heeft roet een auto nog een goed deel van, zijn voorraad flessen kunnen afvoeren. de Oranjestraat, werd to taal ver woest bij de brand, die ontstond dó or een gescheurde eternit huis. Uiteraard trok deze brand aan een drukke straat in het hartje van Schiedam zeer veel beldjks, ondanks de snerpende kou en de spekgladde wegen, zodat de politie de handen vol kreeg om het ver keer gaande te houden. Ook burgemees- ter mr. J. W. Peek heeft zich ter plaatse op de hoogte gesteld van de strijd tegen de brand. Zelfs de NTS was aanwezig in de persoon van cineast J. van Rijn, zodat men zaterdagavond in het nieuws enkele opnamen heeft kunnen zien van deze niet opmerkelijk grote, maar brandblus-teeh- nisch zeer moeilijke brand.. De oorzaak van de brand moet gezocht worden in het feit dat de eternlctpijpe.ii van de heteluchtkacheï in de hoedenwin kel gescheurd waren, waardoor de'hitte zich ophoopte tussen het plafond en de vloer van de bovenverdieping. De omvang van de schade, die door verzekering wórdt gedekt, Is nog niet vastgesteld, maar moet vrij aanzienlijk zijn. SCHIEDAM, maandag, Zaterdagmor gen om half acht is er brand geweest in de garage van de heer A. O. aan de Over- schieseweg 155. Deze is ontstaan iu de ka- bine van een vrachtwagen, doordat de kens waarmee de accu was afgeschermd door kortsluiting waren gaan smeulen. De heer O. heefl nog getracht het vuur met een sehuïmbiusser te bestryden. Vijf vrachtauto's, van de dertig wagens die in de garage stonden, moesten de garage worden uitgereden om bij de brandende auto te kunnen komen. De schade wordt geschat op 200 gulden. Zaterdagmiddag is er brand g het clubhuis van de St Lodewffkgroep van de r.k. padvinders aan de Singel 12L Bij het vullen van een oliekachel was olie gemorst die vlam'vatte toen de kachel werd aangemaakt. De brandweer bluste het vuur met een sehuïmbiusser, de scha de bedraagt 100 gulden. Zondagmiddag is er brand geweest in de woning van de heer J. W. de N, aan de Laan 6. Het vuur werd door omwonenden geblust. Stoelen, vloerbedekking en an der huisraad gingen verloren, de schade, die door verzekering wordt gedekt, be draagt 300 gulden. SCHIEDAM, maandag. De personen auto van de heer N. de K. kwam zater dagmiddag op de hoek van de J. Poels laan en de G. Rcindersstraat in een wég- verzakking die ontstaan was door het springen van. een waterleiding. De auto,, draaide een kwart slag en dook voorover.: De echtgenote van de heer de K. en hun eenjarig zoontje, die ook in de auto zaten, sloegen met het hoofd tegen de voorrruit. Beiden, kregen snij wonden aan het ge zicht Na behandeling in het Gemeentezi kenhuls konden zij naar huis keren, j auto werd zwaar t DAMES JAPON NEN enz. enz. 25 50 korting 10 op alle niet- afgeprijsde artikelen Lange Kerkstraat 19 Schiedam, tel. 6 6135

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1