i BSaBBa Bouw goedkope bejaarden woningen dringend nodig Kans op Sportweek dit jaar niet groot Financiële positie laat nog veel te wensen over w ZAALHANDBAL: Alleen de Wilton heren behalen overwinning Jeugd kan hulp bieden aan bejaarden-in-nood Henk Aben won weer het NOAD-kampioenschap E- EI.-rapport: Bejaarden in Schiedam Burenhulp van geen betekenis Verhuur zalen blijft moeilijk Van der Does speelt met hoogste moyenne Huisvesting De sociëteiten Geen hulp Nog werkzaam Burgerlijke Stand Ook SBLO-sectie gymnastiek weifelt THOR-dames in RTB-jeugdkorps Geslipt en gevallen ACTIE-COMITE' VRAAGT „HULPTROEPEN" Met het doen van boodschappen, enz. Stookolie stroomt over schooled: IJshakker valt in het water Concert Harpe Davids gaat niet door Verkeersstremming door lekke banden Gymnastiekuitvoerin g van Animo uitgesteld SCHIEDAM Koeriersiers DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS WALETTE DINSDAG 22 JANUARI 1963 SCHIEDAM, dinsdag. „Van een speciale bejaardenhnisvestïng is ln Schiedam nog nauwelUks sprake. Afgezien van de zes verzorgingstehuizen in de stad, waar vierhonderd bejaaarden zjjn ondergebracht (met vijfhonderd op de wachtlijst!), wonen slechts 330 bejaarden in speciale bejaarden- of hofjes-woningen, Relatief veel bejaarden moeten dan ook dagelijks trappen lopen en moeten een naar ver houding hoge hnur betalen." „De financiële positie der bejaarden laat, niet alle waardering voor hetgeen sinds de oorlog in dit opzicht verricht Is, nog veel te wensen over. Een grote groep bejaarden heeft nog altijd een klein inkomen, terwijl voor hen de kosten van levensonderhoud niet noemenswaardig lager zijn dan voor de overige bevolkingsgroepen." „De huishoudelijke werkzaamheden worden door de bejaard en-echtparen nog grotendeels zelf verricht. De hnlp van buren en jednsverzorgHtere bleek nauwelijks van betekenis te zijn." „Ongeveer de helft van de bejaarden heeft geen enkele hobby." vergelijking met de uitkomst van 1947 blijkt echter, dat de onkerkelijkheid toe neemt. Dit enkele van de conclusies uit het rapport van het Economiseh-Techno- logisch Instituut voor Zuid-Holland, dat In opdracht van het gemeentebestuur van Schiedam een onderzoek instelde naar de woon. en leefomstandigheden van de be jaarden in Schiedam. Deze opdracht werd medio I960 gegeven en het onderzoek is ln feite een „moment-op name" van de be jaarden-situatie in het late voorjaar van lSdl geworden. Het rapport verscheen in december 1962 en is nu pas uitgegeven. Bij het lezen van dit lijvige rapport, waarin behandeld worden de huisvesting en de woonwensen, de materiële verzor ging, de gezondheidstoestand, het inko men, de tijdsbesteding en de bejaarden tehuizen, met een voorzichtige prognose op de toekomst, moet men er wel reke ning mee houden, dat hierin de'situatie van begin 1961 wordt weerspiegeld en dat er daarna enkele wijzigingen zijn geko men, zeker wat de financiële zijde van het bejaardenprobleem betreft. Eind I960 woonden er in Schiedam 3.i mannen en 3.901 vrouwen met een leef tijd boven de 65 jaar, die dus als „bejaar den" aangemerkt kunnen worden. Dit is negen procent van de gehele Schiedamse bevolking, wat een normaal beeld is voor de middelgrote gemeente. De wijken Nieuwland en Ketbel tellen, relatief de minste bejaarden, maar de verhouding tussen de leeftijden is in alle wijken vrij wel gelyk. Het merendeel der bejaarden is nog ge trouwd. circa 56 procent, de groep we- duwen/weduwnaren bedraagt 34 pet. Worden de vrouwen jonger dan 65 jaar, maar gehuwd met een bejaarde, mee gerekend. dan vormen de echtparen 65 pet van de bejaarden. By de volkstelling van 1980 is gebleken, dat 15,8 pet van de be jaarden onkerkelijk is. terwyl dat voor de gehele bevolking 25,6 pet is. Bij een (Advertentie IM.) Jonge en aanstaande Moeders, die een extraatje over willen houden in deze dure tijd... er» toch voor hun kleine de beste luiers willen hebben, worden morgen in onze baby-afdeling verwacht. Want dan beginnen wij met de verkoop van een grote partij hagelwitte oogjes- en tetra- iuierj, gemaakt van zuivere, zachte katoen (zonder pap) die normaal voor 1.08 (en dat Is dan nog goedkoop) verkocht worden- Goed vocht opnemende luiers, die met elk wasmiddel en normaal uitgekookt kunnen worden, koopt U nu voor nog géén zestig cent. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze zachte katoenen hagel witte luiers,, per stuk voor CMn Ut. of schrift. beit. Apothekersdlenst: Apotheek Evers, Lange pp' Haven 61. iStedeUjk Museum, 10 en 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur: „Spiegel aan de wand", historische kostuums. BIOSCOOP «e, 2 en 8 uur: „Ei Cid". Monopuie, 2 en 8 uun „Automaniakken". DIVERSEN jVolks^ebouw, 8 uur: NTVON reïs- verhalen, met dia's. Wijkcentrum, 8 uur: CCF afd. Schiedam u ledenvergadering. fVykoentram, 8 uur: Chr. Vrouwenbond ledenvergadering. Wat de hulsvesting betreft, bljjkt 68 pet ln etagewonlngpp. en ruim negentien pet in een ééngezinswoning te wonen, wat ongeveer ©vene$n bomt met de woonwijze van de totale Schiedamse bevolking. Van een speciale bejaardenhuisvesting is dan ook nauwelijks sprake. Maar de etage woning bleek bij een onderzoek naar dè woonwensen, weinig geliefd te zifn, wat te verklaren Is o.a. uit het feit, dat nog te veel trappen beklommen moet worden. De duidelijke voorkeur gaat uit naar de typische bejaardenwoning: of het één- gezlns-huls. Erger Is, dat door de afwezig heid van goedkope bejaarden voorzienin gen de huren relatief hoog zijn. Ongeveer veertig pet betaalt tussen de ƒ44,en 66,huur, twintig pet zelfs nog meer. Dit betekent, dat door bejaar de echt ja ren en alleenstaanden gemiddeld resp. 20 en 29 pet van het inkomen san huur besteed wordt. „Vanuit kostenoog- punt is de bouw van niet al te dure be jaarden woningen een dringende nóód- zaak", concludeert het ETI-rapport. Slechts elf pet van de bejaarden bewoont een eigen woning, de rest huurt er een, merendeels van particulieren. Tachtig pet van de echtparen woont nog geheel zelf standig en vijftig pet van de alleenstaan den; bij de laatste groep speelt de in- en samenwoning een grote rol, wat aanlei ding tot moeilijkheden kan geven. Hoewel de meeste echtparen nog zelf het huishouden doen Cde hulp van buren en gezinsverzorgsters speelt geen rol van betekenis), is de verzorging van de wo ningen over het algemeen goed te noemen. Wel hebben honderd gezinnen maar een geïmproviseerde keuken, 260 bleken geen aansluiting op de schoorsteen te hebben en zeventig pet beschikt niet over een douche-cel. De wens van vele bejaarden: een voor- of achtertuintje, werd maar spaarzaam verwezenlijkt. inkomen of de aard van het voorheen uitgeoefende beroep een belangrijke fac tor. Ongeveer elf pet der bejaarden neemt op een of andere wijze deel aan het ver enigingsleven en 164 van hen hebben zelfs een functie in het verenigingsleven. Maar over het algemeen bestaat er bij de be jaarden wemig belangstelling voor ont spanning en vermaak buitenshuis. De grootste animo gaat nog uit naar „uit voeringen" en „gezellige avonden". Ver der moet het wel bij de radio en in aan zienlijk mindere mate bij de televisie ge zocht worden. Slechts de helft der bejaarden heeft een hobby. De rest heeft er geen belangstel ling voor en geen behoefte aan. De leeftijd speelt daarbij een rol, maar het vroeger uitgeoefende beroep is een belangrijker factor. Een grotere geestelijke bagage sti muleert bezigheid op de oude dag. Wel speelt de „bejaarden-sociëteit" een belangrijke rol ln het geheel van de be steding van de vry« tyd. In Schiedam zijn duizend bejaarden lid van zo'n „soob". Het wordt overigens gewenst geacht, om het vrU eenzijdige patroon van de bezigheden op de sociëteit voornamelijk klaver jassen en biljarten te wijzigen. Maar de besturen van de sociëteiten moeten veel al op eigen kracht werken. „Zil verdienen de steun van gemeentelijke *n particu liere zijde. Het verdient aan reling te onderzoeken, of het mogelijk b> de bejaar den lokaliteiten te versohaffen, waarover zy te allen tijde kunnen beschikken", zo wordt ln het rapport opgemerkt. Gebleken is. dat vooral bij de oudere; bejaarden het op bezoek gaan bij kin deren en familie bezwaren met zich mee-i brengt. Uit het feit, dat 93 pet der be jaarden „niet méér aanloop" zou willen hebben, blijkt, dat het merendeel tevreden is met de omvang van de relaties. Slechts vijf pet zou graag meer contacten met aa-J deren willen hebben. Wat de gezondheidszorg betreft, was op vallend, dat slechts weinig bejaarden lid zijn van een kruisvereniging, n.I, maar veertig pet, „Voor de kruisverenigingen ligt hier ongetwyfeld een taak. Dit klemt des te meer, daar een groot aantal be jaarden (echtparen 32 pet, alleenstaande mannen 30 pet en vrouwen 24 pet) geen oplossing bij de hand hebben Ingeval zich moeilijkheden door ziekte of ongeval mochten voordoen", merkt het rapport op. Van de gezondheidstoestand en de me dische verzorging konden slechts enkele facetten belicht worden. Circa dertig pet bleek, desgevraagd, een kwaal of gebrek te hebben en dertien pet voelde zich „niet goed". Aangenomen wordt overigens, dat de samenstelling van de maaltijd te wen sen overlaat. Dit wil zeggen, dat de be jaarden nog te veel en te zwaar eten. Het fz-mtgebruik zou gestimuleerd moeten worden, Van de ruim zevenduizend bejaarden oefenen er 635 of negen pot ook na hun pensionering nog een beroep uit. Dit komt nog het meest voor bij de zelfstan digen, In Industriële of landbouw-sector, BU de groepering van de arbeiders ge beurt dat nog het minst. Met de zee van vrije tijd, verkregen na de pensionering, weten lang niet alle be jaarden goed weg. Met het ouder worden en het afnemen van de validiteit en vita liteit, neemt ook de belangstelling voor de actieve deelname aan de verschillende vormen van vrije tijdsbesteding af. By een aantal activiteiten was de hoogte van het GEBOREN: Peter I*., z.v. J. J. van Schaijk en J. F. Brom; Peter, z.v. A. Groen eveld en J. M. Putters; Ronald P., z.v. K. P. Sluijmers en J. H. Sehuller. OVERLEDEN: L. de Vries, 78 jr.; M. B. Collé, 73 jr.; I. C. A. Boogert, 83 jr.; A. Diepenhorst, 35 jr., echtgenote van W. J. Donkersloot (Advertentie LM.) Moeten wij U nog fea vercellen over onze bekende Franse Damast van 4.95 per meter? De meest verkochte, sfeervolle overgordijnstof voor het ge zellige Interieur, En Juist omdat federeer» alles weet over deze prachtige damast, de mooiste damast die U zich voor kunt stellen... ook de prijs 4.95 per meter... weet U wat het zeggen wil... deze zelfde damast te kunnen kopen voor een prijs, die er niet om liegt, voor nog géén drie gul den per meter. SCHIEDAM, dinsdag. In de zaalhandbalcompetitie heeft alleen de herenploeg van Wilton Fijenoord de Schiedamse eer hooggehouden. Dit team versloeg het Haagse Hellas 3 met 22—13. De heren van DWS verloren met 1110 van Actief uit Rotterdam en UVG moest de over winning met 109 aan Olympia uit Dordrecht laten. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Franse damast In 4 prachtige kleuren, 120 cm breed, per nieter voe Géén te/, of schrift, best. SCHIEDAM, maandag. Het ziet er niet naar uit dat dit jaar een Sporliveek zal worden gehouden. Het bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefeningen ziet er niet veel heil ln, Dat 1: wel gebleken tijdens de sectievergaderin gen. Vrijdagavond werd de oriënterende bespreking gehouden voor de gymnastiek verenigingen. Verwacht wordt dat de SBLO de sportweek om de twee jaar zal organiseren om de activiteiten enerzijds attractief te houden en anderzijds omdat het ontbreken van de financien een han dicap Is, Wel hebben ook ditmaal weer de leden vele suggesties gedaan. De SBLO echter heeft geen eigen kapitaal. In andere plaatsen stelt de gemeente geld beschikbaar voor het organiseren van dergelijke sportfestijnen. De SBLO kan de wedstrijden niet bekostigen van de te geringe contributies. Daarom krijgt de SBLO geld van de Schiedamse Ge meenschap voor het houden van de sport week, maar begrijpelijk Is dat hierdoor de handen van de organisatoren ten dele gebonden zijn. Zo werd voorgesteld slechts aandacht te besteden aan enkele sporten en het volgende jaar weer enkele andere sporten de voorkeur to geven. Het bestuur van de SBLO echter vreest dat een dergelijk initiatief geen steun zal verkrijgen. Literaard wordt de zaak eerst tijdens de jaarvergadering van de SBLO ln maart beklonken maar voorlopig ziet het er naar uit dat het wel volgend jaar zal worden voordat weer tal van evenementen kun nen worden georganiseerd. De kwestie-Sporthal kwam ook uu weer ter sprake. Deze zaak ligt nu op landelijk niveau omdat Schiedam ver moedelijk met andere gemeenten een ont werp voor seriebouw, dat heel goedkoop zal zijn, ter hand zal nemen. Over de verhuur van gymnastiekloka len is uitgebreid gesproken. Het is een moeilijke materie omdat de gemeentelijke gymnastieklokalen in beheer zyn bij het Bureau Onderwijs, Enkele verenigingen klagen over het gebrek aan de juiste toe stellen, maar het is nu eenmaal zo dat Bureau Onderwijs deze toestellen primair aanschaft voor de schoolkinderen. Dan zijn er bezwaren dat bepaalde clubs, bij voorbeeld volleyclubs of badbintonver- enlgingen, spelen in zalert waar goede toestellen staan en dat gymnastiekver enigingen soms gehuisvest worden in za len zonder de goede apparatuur. Bezien zal worden of hier een ruil kan worden toegepast, maar er komt een moeilijkheid bij, omdat veel zalen in beheer zijn bij schoolbesturen. Deze besturen beslissen óf en aan. wie zij deze lokalen zullen ver huren. Hier heeft de-sportwereld dus geen zeggenschap. In de wedstrijd Wilton Fyenoord— Hellas 3 zette Huib v. d. Lugt de score voor de Schiedammers m. nadat de Hage naars m de eerste twee minuten al kans hadden gezien driemaal doelman Kalk- hoven te passeren. De van UVG gekomen Ludo Bakker <m de plaats voor de ge blesseerde P. v. d. Dijk) maakte er 3—2 van. Door een penalty van Hellas en ge miste strafworp van WF behaalde de tegenpartij twee winstpunten, die Nico Verbeek, die zeer goed speelde, met één reduceerde (5—3). In de zeventiende mi nuut zette Louw Boer tweemaal en H. v. d. Lugt éénmaal, zodat WF een'voor sprong kreeg (56). Na de rust, die met 86 was ingegaan, kwam Wilton op volle toeren. De aanval golfde op en neer, het was handbal van de hoogste klasse. Dankzij de byzonder goede vorm van kee- per Aad Kalkhoven, eindigde de strijd met 2213, zodat Wilton de aansluiting met leider Snelwiek niet heeft verloren. De heren van DWS hebben een matige wedstrijd tegen Actief verloren. Hun ach terstand op Dynamo 2 is nu vier punten en moeilijk in te halen. Actief nam steeds de leiding, maar v, d. Wal en Bergkotte wisten de stand gelijk te houden. Vijf minuten voor tijd maakte Actief van een dekkingsfout gebruik en bezorgde zich de verdiende overwinning 19—11, Tegen het einde van de strijd zag UVG door een aanval van Olympia de kans op de eerste punten in de tweedeklas-com petitie vervliegen, want enkele minuten voor tijd maakte Lou Hollander de stand gelijk (99). Een groot aandeel in de spanning van deze strijd had keeper De Koning, die wegens gebrek aan spelers in het veld was opgenomen en vervangen was door J. v. d. Valk. De Koning bracht vyf doelpunten op zijn naam. SCHIEDAM, dinsdag Tijdens de tumkampioenschappen van de Rotter damse Turn Bond heeft het Schiedamse THOR zondag fraaie successen behaald. Drie dames legden bij deze wedstrijden voor dames van 16-20 jaar beslag op de vierde, vijfde en dertiende plaats, zodat twee meisjes al zeker zijn van een in deling in het jeugdkorps van de RTB, Overigens gaat Schiedams oudste gym nastiekvereniging een belangrijke tijd te gemoet, want de voorbereidingen wor den getroffen voor de viering van I: zestigjarig bestaan volgend jaar. SCHIEDAM, dinsdag De wielrydster N. K. slipte gistermorgen op de burg. Knappertlaan en kwam te vallen. Zij werd met een kneuzing in de rug door de GG en GD naar het Gemeentezieken huis gebracht. Zij kon na behandeling naar huis terug keren. SCHIEDAM, dinsdag Henk Aben, tafeltennis kampioen van Schiedam, Ls wederom clubkampioen geworden van N'OAD. Deze beslissing ls gevallen tij dens de wedstrijden, die door NOAD zijn gehouden tassen de twee competitie- helften In. Naast de kampioenschappen ln de verschillende klassen konden de spelers en speelsters zich ook nog ln de achtkamp werken, die zon beslissen over bet clubkampioenschap. Vier spelers waren daarin al geplaatst, nJ. Henk Aben, Arnold Braak, Cor Jou- stra en Kees Marijnen; daarbij kwamen dan nog Jan Meuldijk en de junioren Freek Suttorp, Fred Seegers en Ton van GesteL Deze junioren hebben zich kranig geweerd in het sterke gezelschap. Verrassingen bleven niet uit. Zo ver sloeg Jan Meuldijk Henk Aben, die daarna ook nog door Freek Suttorp werd geklopt. Jan Meuldijk verloor echter weer van Fred Seegers en Arnold Braak, die de grote kanshebber leek. Maar by verloor kansloos van Aben en werd bo vendien definitief voor de titel uitge. schakeld door Kees Marijnen en Fred Henk Aben maakte geen fouten meer en Jan Meuldijk evenmin, zodat zij met ieder twee verloren partijen een beslis singswedstrijd moesten spelen. Aben was aan zijn titel verplicht te winnen en deed dit ook met 217, 2114. Meuldijk werd tweede en. vier spelers eindigden gelijk op de derde plaats. Door het gaine-gemiddelde werd Braak derde, 4 K. Marijnen, 5 Freek Suttorp, 6 Fred Seegers, 7 Cor Joustra en 8 Ton van Gestel. SCHIEDAM, dinsdag. Onder auspiciën van de Schiedamse Jeugdraad zal een spe ciale hulpactie ln het leven worden geroe pen om belangeloos hulp te verlenen aan bejaarden, wanneer die dringend hulp be hoeven. Want de aanhoudende vorst heeft, door de bittere koude, maar vooral ook door de gladde, onbegaanbare wegen een noodtoestand geschapen voor vele bejaar den, vooral voor de invaliden onder hen en de alleenstaanden. Immers, door hun leef tijd hebben zij veel meer last van de Inten se koude dan de gezonde jongeren en de gladheid op de wegen brengt het gevaar met zich mee, dat zij uitglijden en vallen, wat rampzalige gevolgen kan hebben. Zjj blijven daarom liever bij de warme haard zitten, maar daardoor komen hun voorzie ningen in het gedrang. In deze moeilijke situatie wil de actte nu voorzien. Om deze hulp te kunnen bieden, zal men echter over „hulptroepen" moeten kunnen beschikken. Het actie-comité roept daarom de Schiedamse jeugd op om zich voor deze hulpdienst te melden. Dit geldt in het bij zonder voor de leden van de Schiedamse; jeugdverenigingen zoals padvinders er padvindsters, maar ook de leerlingen bo ven de twaalf jaar van de middelbare-, huishoud- en technische scholen zijn har telijk welkom. Van de jeugd wordt geen voedsel, geld of andere materiele bijdragen gevraagd, maar gewoon daadwerkelijke hulp. Deze kan dus bestaan uit het verrichten van werkzaamheden, speciaal het doen van boodschappen, maar verder ook kolen scheppen of halen, enz. Deze hulp kan dan verleend worden voor schooltijd, in de middagpauze of direct na schooltijd, doch ook wd in de avonduren. „De bejaarden en gebrekktgen zullen jullie zeer dank baar zijn voor deze mooie daad van naas tenliefde", schrijft het actie-comité in de oproep. Uiteraard kunnen ook de oudere inwo ners de helpende hand bieden aan de hulp- behoevenden in de naaste omgeving. Is men daar zelf niet toe in staat, maar heeft men de overtuiging, dat hulp noodzakelijk is, dan kan men bellen op de nummers 67767, 68338 of 69051, toestel 67. De jeugd wordt verzocht-zich te melden, liefst zo spoedig mogelijk, op de volgende adressen. In Schiedam-Zuid bij het "Wyk- lokaal Oude Maasstraat 24. tel. 66412; voor Schiedam-West bij C. D. Schewe, Fabne- plein 16b, tel. 61615 of H. Verpoorten, Jan Steenstraat 65, tel. 68338; voor het Singel kwartier by het Clubhuis St. Jan, Over- schiesestraat 42, tel. 63569; voor het Cen trum bij C.J.V.-Jeugdhaven, Lange Haven 129. tel. 64057 of het Clubhuis S.F.L., Lange Haven 92, teL 67767 en voor Nieuwland by G. Rens, Henri Polakstraat 134, teL 62532.. SCHIEDAM, dinsdag Tweehonderd liter gasolie stroomde gisteren over de binnenplaats van de Prinses Juliana- school aan de Oosts ingeL toen de chauf feur J. P. V. uit Rotterdam van de tank wagen met olie, bh het bijvullen van de verwarming van de school in plaats van een vuldop een peilpijp gebruikte. Via de omheiningen drong de vloeistof de loods jes van de omliggende woningen binnen. Daar cr toen geen zand was om de olie af te dekken is de binnenplaats afgesloten. De gebruikers van de loodsjes zijn ge waarschuwd voor brandgevaar, SCHIEDAM, dinsdag Bij ft loshak ken van het ijs rond zijn woonschip „"Wa terflat" kreeg de 34-jarige heer A. D, V, gistermiddag een toeval en viel achter over van het schip in de bijt. Twee voor bij gangers, de heren B. R, en G. C. V., zagen de man in hét Ijskoude water te rechtkomen en slaagden erin hem eruit te halen. Door de GG en GD werd de dren keling naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht 's Avonds kon Mj weer naar huls terugkeren. SCHIEDAM, dinsdag. De uitvoerin gen die het Muziekgezelschap Harpe Da vids op 23 en 24 januari zou geven, aan vankelijk in gebouw Arcade en daarna in de Goede Havenkerk, gaan wegens de weersomstandigheden niet door. SCHIEDAM, dinsdag Gisteravond raakten op de Oranjestraat de beide rech ter achterbanden, van een trekker met op legger di eeen buldozer vevoerde lek. De chauffeur de heer J. d. H. uit Rotter dam begon direkt aan de reparatie. Om negen uur echter moest de politie het verkeer rond het obstakel leiden. SCHIEDAM, dinsdag De gymna- stiekmtvoeringen, die de christelijke: gymnastiekvereniging Animo op 25 en 26 jahuari in De Rank in Kethel zouden geven, zijn in verband met de slechte weersomstandigheden verschoven naar 15 en IS maart (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. Op de derde speelavond van het toer nooi om het eerste klasse libre- kampioenschap van het biljartdis trict Schiedam, leed Hekman zijn. eerste nederlaag. Mede daardoor is de strijd weer geheel open. Van der Does leverde de beste prestatie door de kortste partij speten, mAw. het hoogste moyenne te maken: IL78, Ook tegenstander. Oostveen, kwam, hoe wel verliezer zijnde, boven de eerst® klasse-grens uit, Hetzelfde gebeurde ln de party Groene veld—Van Gendt. Naast deze bepaald uitstekende verrichtingen Vaq alle genoemde combattanten, leverde de derde ronde ook bijzonder spannende duels op, waarbjj we vooral denken aan de ontmoeting Van DuikcrenV. d. Maa- rel, waarin het verschil slechts vier ca ramboles bedroeg. Al met al een uitstekende en spannende biljart-avond in De Griffioen, waar de titelstrijd voorlopig nog volkomen open is. Want de laagst geklasseerde is in staat de koploper te kloppen Over de partijen het volgende: Dijkshoorn en v, d. Lee gaven elkaar weinig toe. Men kwam niet tot grote da den. uitgezonderd alleen een serie van 36 caramboles van v. d. Lee. Nadat Dijks hoorn de 200 had vol gemaakt, zou v, d. Lee nog remise hebben kunnen bereiken. Hij kwam slechts tot de schrale produktle van één carambole. VLAARDINGEN, maandag Het op december '962 uitgestelde Fieo-pro- gramma is opnieuw vastgesteld op zater dag 26 januari ln Triangel. „Uit Holly- woods lachfabriek*' luidt de titel van de film voor de jeugd. Voor de ouderen wordt „Battle Hymn" vertoond. Dinsdag- en woensdagavond kunnen in Obadja toegangbewijzen worden afge haald. Dijkshoorn d. Lee 200 193 21 Groen eveld en Van Gendt speelden ge lijktijdig een kwalitatief veel betere par tij. Aanvankelijk was bet verschil ln pro duktle te verwaarlozen. Met een serie van 58 caramboles ln zijn tiende speelbeurt nam Groeneveld afstand van zijn tegen stander. Feitelijk betekende dat de be slissing, vooral omdat Van Gendt niet kon profiteren van de daarop volgende in zinking van Groeneveld. Groeneveld Van Gendt 200 177 20 10.— 8.85 Van der Lee was tegen Oostveen bijzon der slecht op dreef, hetgeen duidelijk blijkt uit de uitslag: Oostveen Van der Lee 28 37 27 7.14 3.46 Van Duikeren ging tégen V, d. Maarel overdonderend van start. In zes beurten verzamelde hij 95 caramboles, waaronder een serie van 88, de hoogste (tot nu toe) in deze wedstrijd. De Maassluizer Uep daarna zijn opgelopen achterstand bijna geheel in. Van Duikeren hervond plotse ling zijn produktivitelt en maakte in d® 34e beurt de 200 caramboles voL Op dat moment stond v. d. Maarel, die de nastoot had, op 142, Hij begon aan een geweldige serie, die evenwel op 54 werd onder broken. Van Duikeren v. d. Maarel 68 54 5.76 Hekman stond tegen Kooy aanvankelijk iets voor, maar op de helft keerden de kansen en won Kooy op regelmatige wyze. Kooy Hekman 200 166 32 6.45 5.35 ln slechts zeventien beurten scoorde Van der Does 200 caramboles. Tegen dat geweld was Oostveen, die ook heel goed speelde, niet opgewassen. De verrichting van de niet a! te best gestarte Van der Does betekent (voorlopig?) een toen»ooi- re cord. Van der Does Oostveen 200 142 11.76 8.35 Daar het ons niet mogelijk is om een ieder per soonlijk te bereiken, willen we u graag langs deze weg onze hartelijke dank betuigen voor" de vele ontroerende blijken van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze lieve MARUKE en die ons tot grote steun en troost zijn gewefest bij dit smartelijk verlies. M VLIETSTRA-MULDER KAREL KEES Huysmansstraat STA, Schiedam. Te koop aangeboden Bij Showroom Coja een cen trifuge ƒ98,wasmachines vanaf ƒ90.—. 15 tot 30% korting, ook merkmachlnes. Showroom Coja, Lange Ha ven 126, telefoon 6 33 41. U kijkt U vergelijkt U koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, lel. G 86 11 GEEN FILIALEN tijdens de opruiming Esperanto-agendo SCHIEDAM, dinsdag Merkredon, la I 23an de januaro klubvespero. Ni konver- sacias ce kdo H. Letsch sr., Lekstr. 100b. Venu vi estos bonvena en Esperantujo. beha's, gaines, step-ins, corsetten met korting Schiedam: Oranjestraat 17 Vlaardingen: Ged. Biersloot

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1