Tankauto's nemen taak van I; bevroren leidingen over S.G.-T oneelwedstrijd gisteren begonnen Onduidelijke strepen - dus verkeerd vak Nu hele straten zonder water zitten Repareren is geen doen. bij zoveel lekkages Zeebregts kampioen Inwonertal liep november terug Flats nog hoger bij Prov.-brug SW-DOS in de sneeuw Kunst-op-abonnement Jeugd helpt bejaarden met boodschappen-doen Rijnmond kan daadkracht gehele gebied vergroten Drie inbraken opgehelderd Schiedam WÊ Derde klas libre Open Deursamenkomst in gebouw Irene Duurdere onderbouw gemeente-ziekenhuis - met zeer grote deelname - 'Onyx' met 'Nacht zonder dageraad' VOOR DE KANTONRECHTER Burgerlijke Stand SNELLE REACTIE NA OPROEP Wie heeft iels verloren A. v. d. Wilde gaat met pensioen Wegens vechten met agent één week Rotterdam zoekt nu al directeur voor Concertgebouw Mensenredder W. L. A. Hosman beloond Dame verwond in afremmende tram Politie grijpt in bij lek in waterleiding DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Koeriersters .0OWDEKDAG 24 JANUARI 1963 8CÏ0EDAM, donderdag. De man met de luid klingelende bel fa een symbool van de huidige noodtoestand, al kondigt zyn bei dan ook hulp in de nood van vele Schledanwe. huisgezinnen aan. Watersnood! Want achter de man komt een tankauto §<f aan taet drinkwater; een kostbaar vocht geworden voor de huisgezinnen, die door het dichtvriezen van de waterleidingbuizen nu geheel zonder zitten. De sombere t/i Terw»chtIngeo die de heer J. van Hartlngsveld, directeur van de Gemeentelijke N* Technische Bedreven begin vorige week heeft uitgesproken over de levering van VU gas, water en elektriciteit zijn wèi bewaarheid geworden, Het aantal bevroren en «sprongen leidingen voor water en gas fa daarna nog sterk toegenomen. „Er Is Ufï' .eeo repareren meer aan", vond de heer Van Hartlngsveld, En hoe langer de vorst blijft aanhouden, hoe meer er bU zullen komen. S: (Van een onzer verslaggevers) feïl VLAARDINGEN, donderdag De bil- Jarter, die In de finale om het derde klas se Jlbre kampioenschap van het district .„..Schiedam de sterkste indruk maakte, he- JP haaide Inderdaad de titel. Dat was H. I» Zeebregts van HVO. Zowel in matchpun- p Untotaal (12) als met ziin moyenne (2.90) 'g »tak hij boven zün mededingers uit. Zeebregts verloor Stijn laatste partij. Dat was tegen hekkesluiter Van Aalst. Deson- V danks kwam zijn eerste plaats niet In ge- r?' vaar. Bijzondere prestaties zijn er in de finale niet geleverd. Op de laatste speelavond maakte Leenderts zijn partij in 27 beurten uit. Alle andere vergden meer dan veertig beurten. Zeebregts zal het district vertegenwoor- digen in het gewestelijke titeltoemooi op 8, 8 en 10 februari, dat door het district Bollenstreek wordt georganiseerd. De eindstand van het bij MES gehou den toernooi was: j Zeebregts (HVO) 12 696 240 17 2 90 v. Dorssen (OBK) 10 660 287 13 2.30 Leenderts IK. boom) 8 649 244 24 2.66 - De Winter (Flard.) v.Dorp (OBK) Bijl (DKC) v. Buuren (Sluis) v. Aalst (Waal) 268 27 2.33 277 21 2.31 5 614 258 15 3 598 265 15 2.25 2 578 26B 12 2.16 SCHIEDAM, donderdag, Het bevol kingsaantal van Schiedam is in de maand november van het vorig jaar met 65 te ruggelopen. Ónze stad telt nu 81.137 In woners, waarvan 40.253 mannen en vrouwen. Deze teruggang vindt haar oorzaak in het negatieve vestigingsoverschot. In de bewuste maand verhuisden 406 personen naar elders van wie het grootste aantal Rotterdam als nieuwe woonplaats koos (83). Uit Rotterdam kwamen ook de meeste mensen naar Schiedam, om zich hier te vestigen (101). Hieronder bevon den zich zeventien gezinnen. Het geboorte-overschot bedroeg in no- vember 83: 63 meisjes en 69 jongetjes werden geboren; er overleden 49 stad genoten. Gerekend per duizend der ge middelde bevolking, bedragen de cijfers van 1 januari tot en met 30 november '62: geboren 19,76, overleden 7,09, gevestigd 39,76 en vertrokken 47,29. SCHIEDAM, donderdag De drie gro- te flatgebouwen, die b. en w, voorgesteld ebben in Nieuwland te bouwen ten zui- en van de Burg. Van Haarenlaan en ten osten van de 's Gravelandseweg en 'aarmee de gemeenteraad in beginsel itkoord fa gegaan, zullen één etage hoger a één flat langer worden. Want bij uit- 'erking van de plannen ter plaatse is ge leken dat er zeven woonlagen op elkaar muien komen en elf flats op een etage, g, in plaats van tien. Het aantal geplande ontogen stijgt zo van 180 tot 231. Voor het doen van de eerst nodige uit- iven. wordt een krediet van ƒ200.000 ^gevraagd, in afwachting van de vaststel- .a ling van de bouwkosten. SCHIEDAM, donderdag De Commis- sie voor het Open Deurwerk van deHer- J.vormde kerk organiseert zondag 27 janu- |rari een Open Deursamenkomst ia gebouw Irene. Aanvang 10.30 uur. 5 Ds. M. J, C. Visser uit Rotterdam zal in fV.deze samenkomst spreken over het onder- |L"werp „Prioriteiten". Apothckersdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 81.' Stedelijk Museum, 10 en 37 uur, 'S zon dags 12 tot 17 uur: „Spiegel aan de wand", historische kostuums. BIOSCOOP Passage, 8 uur: „El Cid". Monopole 2 en 8 uur: Frankenstein 1970. DIVERSEN Passage, 8 uur: Gusto's Muziekvereniging concert en variété. Met man en macht wordt er door de af- delingen water en gas van de G.TJB. ge werkt om de ergste euvelen te verhelpen. Ook van de kant van de andere gemeen telijke diensten als Gemeentewerken en de Reinigingsdienst wordt assistentie ver leend, met mankracht en materiaal, zoals ontdooi inga-apparaten. Maar er blijft nog steeds een tekort, vooral aan geschoolde krachten om alles tc kunnen aanpakken. Van particuliere zijde is eveneens bij stand verleend, zo door de aannemers die op de bouwplaatsen momenteel hun „uit- gevroren" fitters toch niet kunnen, ge bruiken. Maar ja, er is zo'n. grote vraag naar deze vaklieden, bijvoorbeeld van de particuliere loodgieters, die ook met ber gen. werk zitten, dat de versterking van de gelederen van de bestrijders van de euvelen van de vorst, nog onvoldoende ii Ondankbaar werk „Het fa bovendien zulk ondankbaar werk. Voor elk lek, dat gerepareerdIs, ontstaan er naast twee andere en dat gaat zo maar door. 't Is gewoon hopeloos", vertelde ons de beer Van Hartlngsveld. Als straks de dool intreedt (hopelijk is dat spoedig) dan zal bet aantal klachten nog wel toenemen, omdat de bevroren Waterleidingen dan het water doorlaten, maar dan kan tenminste gewerkt worden met zicht op verbetering van de toestand, Maar voorlopig is het repareren van gesprongen en het ontdooien van verstop te leidingen grotendeels gestaakt. Alleen als het water uitstroomt en last veroor zaakt, wordt er nog gerepareerd. Zoals kortgeleden op de hoek van de B.K.-laan en. de Nieuwe Haven waar „ijsbanen" ont stonden en gisteren aan de Dam. Verder blijft het met de bevroren leidingen zo als het is. Of hoofdkranen worden dicht gedraaid om overstromingen te voorko men, wat weer anderen van water ''uit sluit. Het gevolg fa wel dat nu vele huishou dens zonder water zitten. Daarom zijn door de G.TJJ. twee melktank-auto's ge huurd die nu bet water aanvoeren, Waar de bulzen falen. Dit geldt vaak voor hele straten tegelijk. Zo was dat gisteren no- dfg voor straten In het Sin ge Ik wart! er, in Schiedam-Zuid, enkele delen in het westen en zelfs In Nieuwland, hoewel In die nieuwe w(jk de watervoorziening vrü aardig blijft functioneren. Daar komt dan de boven vermelde man-met-de-bel in actie om da huisvrou wen te waarschuwen dat het water er aan komt. Maar naast deze water-distributie blijft de burenhulp een grote rol spelen. Daar waar het ene huls wèl en de buurman geen water heeft Groteske gevallen doen zich daarbij voor. Zoals bij de man die geen water toegevoerd kreeg, maar even min afgevoerd, omdat ook de riolering was dichtgevroren. Als hij naar het toilet moest, deed bij dat in een buurt-café! Vrijdagse bad Ook de eleklrlciteita-voorzlenlngen blij ven problemen opleveren. Zo fa vrijdag avond weer het licht uitgevallen In delen Van de oostelijke stadswijk. Oorzaak was weer een te sterke stroom-afname ineens. Zeker omdai voor het wekelijkse bad de elektrische kacheltjes werden bijgezet en allemaal tegelijkertijd. Toch was het af gelopen vrijdag niet zó erg als een week SCHIEDAM, donderdag Zaterdag middag 2 uur gaat SVV aan de bosrand wederom een oefenparty spelen, ditmaal tegen het Utrechtse DOS. De Utrechtena ren komen hun sterkste opstelling naar Schiedam en DOS mag zich momenteel nog steeds de „herfstkamploen" van de ere-divfale noemen Na de nuttige oefen wedstrijden tegen NAC en Sparta zal ook deze wedstrijd tegen deze sterke ere-divl- sleclnb ongetwijfeld de nodige belangstel ling trekken. Zondag komt SW wederom, uit in het zaalvoctballoernooi in de Ahoyhoi waar bij zij de wisselbeker moeten verdedigen, welke vorige zondag is gewonnen. Zon dagmiddag speelt aan de bosrand SW 2 een oefenwedstrijd tegen het Rotterdamse Hilgersberg, SCHIEDAM, donderdag Nu de ra ming van de kosten voor het maken van de paalfundering en de onderbouw met bijkomende werken voor het nieuwe ge meente-ziekenhuis door de inschrijvings sommen vrij belangrijk zijn overschreden, vragen B. en \V. aan de Raad het ver leende krediet voor het uitvoeren van dit werk met ƒ400.000 te verhogen. De raming was ƒ1.799.560; de hoo" ic inschrijving 2.265.000 en de la~ -:>te i 2,180.200. wat bijna vier ton hoger is tui i de raming. Dit betekent verder dat in de toekomst de rente-post ook met ƒ60.000 per jaar verhoogd zal moeten worden. T\ E jeugdige, bebaards Schiedamse kunstschilder Frans can der Heyden hee/t het initiatief genomen om, na de gehouden Kunstmarkten, de moderne kunst op een originele wijze onder het Schiedamse publiek te brengen, Hy heeft een „service-bureau" geopend onder de naam „Commercial Art", dat zijn werk en dat van zeventien andere schilders en kunstenaars mil verhuren. Op abonne ment; met het eerste recht op aankoop.^ Voor zes Buldert in dc maand krijgt mett dan elke maand een ander kunstwerk in huur, naar keus abstract, surrealistisch of een „gewoon" leuk landschap. Deze vorm van kunst-ire-huur majj dan ntel hele maal origineel zijn, voor Schiedam en zeker voor Schiedamse kunstenaars is het geheel nieuw?. Belangstellenden kunnen terecht by de heer F. v. d. Heydere zelf, die toe hier afbeelden met twee van de te huren schilderijen, voor syn atelier aan de Zeestraat 19, SCHIEDAM, donderdag „Vorig jaar, toen cr maar vijf gezelschappen hebben deelgenomen aan de toneelwedstrijd, heeft de Schiedamse Gemeenschap over wogen ©m te stoppen met deze wedstrij den. 't Is goed dat wij er mee zijn door gegaan, want dit seizoen hebben liefst acht groepen ingeschreven voor de wed strijd die nu voor de zevende maal wordt gehouden," verklapte de heer F. A. de Wolff, voorzitter van de Schiedamse Ge meenschap, gisteravond in z(jn voor woord b(j de opvoering door de toneel vereniging Onyx van het spel „Nacht zonder dageraad", die daarmee, afa jong ste van de deelnemende gezelschappen, 't spits afbeet in dc wedstrijd. En meteen met zware tegenslag te kampen kreeg, want er ontstond kortsluiting In de to neelverlichting, zodat de opvol-ring eerst tegen half tien begon. De heer De Wolff heeft nog de ver wachting uitgesproken, dat volgend sei zoen zelfs twaalf verenigingen zullen gaan meedoen. Dit geeft de mogelijkheid om in verschillende klassen te spelen, waardoor ook de minder sterke gezel schappen een kans krijgen op een goede plaats in hun afdeling. „Er is een zekere moed nodig om aan deze wedstrijd deel te nemen, want men loopt daarbij de kans op een lagere plaats te eindigen, dan men gewild heeft," vond de heer De Wolff, die verder bewondering had voor de sportieve wijze waarop men het jury oordeel accepteerde. Een woord van hulde had hij voor de heer Jan Everwijn, die nu al voor de ze vende maal de leiding beeft van de jury, ditmaal bijgestaan door de beren Anton Deenng en H. F. Reedijk. Ook voor het gezelschap „Tot Steun in den Strijd", dat vorig jaar veertig jaar^ bestond en dat aan alle zeven wedstrijden heeft deel genomen, „"Wij kunnen Tot Steun in den Strijd niet missen bij deze strijd, die zo veel goodwill kweekt voor de SG." Ook werd „Onyx" bij het publiek in geleid. Deze groep is eerst juli vorig jaar ontstaan, opgericht door de leerkrachten van de Pr. Marijkeschool, die leerlingen avonden verzorgden, maar nu een zelf standig leven leidt, met slechts enkelen van de oorspronkelijke spelers en speel sters. „Onyx is de naam van een half- SCHIEDAM donderdag. De vakver- deling op de Rotlerdamsedijk Is onvol doende te onderkennen. Dit verklaarde de wnd.-substitimt-officier van justitie by het Kantongerecht tc Schiedam, mr. II. Franken, die woensdag aan de kanton rechter mr. P. B. Cos mededeelde dat h(j deze mening reeds eerder was toegedaan en dat h(j daarom al met de Schiedamse politie over deze kwestie had gesproken. Mr. Franken achtte het onjuist om in dit stadium weggebruikers te veroordelen als ze in het verkeerde baanvak terecht ka men. De Rotterdammer P. G. R. stond te recht omdat hij op 19 december zich niet aan. de vaklndehng had gehouden. „Ik heb geen vak gezien", zei de 35-jarige verdachte, „Ik reed achter drie, vier auto's en ineens moet ik tussen de stre pen hebben gereden". Mr, Franken be aamde dat de lijnen.'inderdaad moeilijk te zien zijn. Hij vroeg daarom een schuldig zonder toepassing van straf. Mr. Cos be willigde dit. Voor de 31-jarige Schiedammer H. v. D. leeft nu het probleem waar hij *s morgens om tien uur zijn auto moet zetten op de Koemarkt-Rotterdamsedyk, Hij stond woensdag terecht omdat hij op 21 decem ber zijn auto op de zebra-oversteekplaats had geparkeerd. Dat was nodig zei D. om dat hij ieder morgen om tien uur bestel- lingen moet afleveren. Er stonden veel daarvoor. KeunelÜk heeft men gereageerd auto's in de weg. hij mag met overal par- np de waarschuwing die in de kranten keren en daarom had hij de auto gedu- verschenen. Het bltfft zaak om wanneer rende een minuut aan de rand van de de stroom uitvalt de kacheltjes af te zet ten en zo de overbelasting te verminde ren; anders fa het onmogelijk om het man kement te herstellen. En ga eens op een andere tU'd dan juist vrijdagavond fn het bad! Geboren: Tcunis C. z.v. C. Rielwijk en M. A. Degenaar; Martinus J. P. z.v. J. W. M Zandbergen en M, L. J. Heinsbroek. Overleden: C. Broeksmlt, 55 jr. echtg. van D. C. van Gelderen, V.O.P. geplaatst. De kantonrechter mr, P. B, Cos las voor dat D. wel vijf minuten zijn auto had geparkeerd. Verdachte ver telde dat hij mondeling van de politie toestemming zou hebben, omdat hij an ders zijn auto wel vijf, zeshonderd meter verder zou hebben moeten zetten. De kan tonrechter adviseerde de zaak dan nog maar eens met de politie te gaan bepra ten. Het werd „voor dit speciale geval" vijf gulden boete of een dag hechtenis. Meisjes waren aan het roeien, het per soneel van de Vlaardingse bedrijver, wan. delde in de middagpauze langs de Vlaar dingse Vaart en toen had de 23-jarige (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, donderdag. „Het rolt nog aardig goed", vertelde één van de maatschappelijke werksters van de ge meentelijke dienst voor Sociale Zaken in Schiedam, bif wie w(j kwamen informeren naar de soort en de omvang van de moei- iyScheden, waarmee vooral de bejaarden te kampen hebben in deze tya van vorst en gladde wegen. Dat „aardig goed" slaat echter alleen op die categorie bejaarden waarmee de maatschappelijke werksters geregeld contact hebben en dat fa maar een klein gedeelte van alle bejaarden In onze stad. Het „bekende" gedeelte krijgt geregeld bezoek van iemand van Sociale Zaken. Ongeveer eens per week komt een werk ster bit diegenen, die hulpbehoevend zijn, zodat dan dikwijls wat boodschappen kun nen worden gehaald, vuilnisbakken bui- tengezet en asladen geleegd worden. Natuurlijk zijn er wel buur,kinderen, die voor degeen, die door de koude en gladheid „huisarrest" heeft, even een boodschap willen doen. Of een. behulp zame buurvrouw, die de bejaarde be woner (s) van het huis naast haar af en toe een helpende hand toesteekt. Maar lang niet voer iedereen Is een der gelijke vorm van burenhulp vanzelfspre kend, Erger zelfs, een groot gedeelte denkt er niet eens aan, dat er mensen van een oudere generatie naast hen of vlak b(j hen wonen. Juist daarom Is het zo prettig, dat de actie, die de Schiedamse Jeugdraad heeft ontketend door de jeugd van Schiedam op te roepen, hun oudere stadgenoten te helpen, nu al weerklank vindt. Ruim twintig jongelui gaven zich onafhankelijk van elkaar op. De openbare en de rJc. huishoudschool en de rJt. tech nische schooi zegden hun medewerking toe. Gisteren al belden deze vrijwillige boodschappenjongens en -meisjes aan by een aantal bejaarden, van wie zü het adres op een papier met stempel van de Jeugdraad hadden gekregen. Gisteren al konden een aantal bejaarden nieuwe le vensmiddelen in hun kast zetten. Rotlerdamme J. H. zijn zomerse euvel daad bedreven die hem In de ijzige win ter voor de kantonrechter te Schiedam zou brengen. Verontwaardigd lazen kan tonrechter en officier voor, dat J. H. „ge heel naakt" in die Vaart had gezwommen terwijl er zoveel kijkers jn dc buurt wa ren op 15 juni. Vijftien gulden boete of drie dagen hechtenis en nooit meer doen besliste de kantonrechter. „Die mynheer heeft zich niet gelegiti meerd, hij bad alleen maar een paar vleu geltjes op zijn pet", zei de veertigjarige Vlaardtoger W. B. woensdag voor het kantongerecht te Schiedam toen hem ten laste was gelegd dat hij het tweede per ron van het Schiedams? station Dp de, verkeerde manier had betreden cn dat hij daarna een valse naam had opgegeven. „Ik heet Fockema" had E. gezegd toen iemand in burger hem vroeg waarom hy over het bouwterrein naar de perrons liep op 18 december. „Het hek is nooit. ge sloten en er rijden vrachtauto's ook", zei verdachte nog. maar de officier en kan tonrechter besloten tot vijl gulden boete voor het onbevoegd betreden van het sta tion en het noemen van een valse naam achtten zij „vijf maal erger" zodat B. daarvoor twintig gulden boete kreeg. SCHIEDAM, donderdag Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schie dam tussen 9—12.30 en 2—6 uur: herenbril, donkerbruin montuur; ring met sleutels; bandafnemer; zwarte da- mesgiacé CR); zwarte damesglacé <L>; beige bandschoen CR); nylon dameshand schoen (L); 1 paar brume herenhand- schoenen; 1 paar Noorse kmdenvanten. Te bevragen bij de vinders: rode slede, L. J. Kerkhof, J. C. van Markenstraat 9; slede, M. de Groot, J. van Avenncsstraat 49; 1 paar kmderschaatsen, B. de Jong, Nieuwe Haven 25; zwarte portemonnee, T, van. Rij, Futterhoeksestraat 24; zwarte portemonnee met inhoud, Bosch, Molen singel 43; goudkleurig hangertje, D. A. Lagerwaard, Geert Remdersstraat 20a; zilver kettinkje met kruisje, Sonneveld, Graaf Florisstraat 68; herenpoishorloge. Kruithof, Lorentzfaan 44D; zwarte kater, Leenders, prof. Kamerlingh Onneslaan 156b; bril, donkerrood montuur. J. F. Ver vers, Vlaardingerdijk 139a; huissleutel, Labordus, Francois Haverschimdtlaan 37; ring met sleutels. Penning Geervlietse- straat 37b (na 18.00 uur); bril met hebt montuur, E. Janson, Lekstraat 97; ring met sleutels, G. H, Frederik, De Savornin Lohmanlaan 26; ring met sleutels, N. N. Elgers, Franklinstraat 66; etui met sleu tels, C. Ilmer, Abbenbroeksestraat 7; zak mes, Kruithof, Lorerrizlaan 44d; schilders, penselen. Koning, Hu ijsmansstraat 29b; bruine damesschoen, bijkantoor HAV- bank Lange Haven 18; damesbontlaarsje (R), Èaartmans, Schiedamseweg 225; groe ne wollen sjaal, W. Lelieveld, Numans- dorpse straat 11a; wollen geruite kind er- sjaal, Van "Wijngaarden, Dr. Schaepman- singet 88; grijze damesglacé (R) mevr. Bijloo, St. Liduinastraat 52b; rode hand schoen, D. A. Lagerwaard, Geert Rein- dersstraat 20a; bruine motorhandschoen (L), ULO-school, St. Liduinastraat 35. VLAAKDINGEN, donderdag. De Be- stuursdersbond NVV organiseert op dins dag 5 februari in de Stadsgehoorzaal een speciale bijeenkomst voor de dames. De titel van het programma luidu Tussen twee en vier. Een scène uit het door „Onyx" opge voerdeNacht zonder dageraad'met de boeren A. van Lieshout en T. v. d. Jagt voor de tapkast van de toaardim- illefiale strijdster Mej. E. Schmidt. (Van een onzer verslaggevets) ROTTERDAM, woensdag Wegens hel bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd zal op 31 januari de hoofd-commics bij de secretaue. afdeling bevolking, de heer A. van der Wilde, de gemeentedienst verlaten. Daartoe zal woensdagmiddag 30 januari van 16 30 uur tot 17 uur in de kantine- van het stadhuis een afscheids receptie worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De Rot terdamse politierechter, mr. A- R. Jolles, heeft gisteren, de 34-jarige schoonmaker L. B. W. veroordeeld tot één week gevan genisstraf. V. heeft vorig jaar septem ber gevochten met de Rotterdamse polt- tie-agent J. P. K., toen deze hem uit een café wilde verwijderen waar W. bet centrale punt van een hardhandige ruzie was geweest. De pohtie-man had eerst nog gepro beerd om W. „aan een zacht iyntje mee naar buiten te krijgen". Daarna had hij zyn gummistok gehanteerd, waarop de cafébezoeker K. in zijn haren was ge vlogen. Het vonnis was conform de cis. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam, donderdag. De gemeente Rotterdam heeft een advertentie geplaatst waarin sollicitanten worden opgeroepen voor de functie van directeur van het in aanhouw zynde Concertgebouw. Er wordt gedacht aan iemand die in staat is tijdens de bouw adviezen te ge ven over de inrichting van het gebouw en vastomlijnde ideeën heeft ten aanzien van de culturele en commerciële exploitatie. Na de voltooiing moet hij leiding geven aan de exploitatie en de programmering. VLAARDINGEN, donderdag, De Vrouwenbond NW houdt op dinsdag 12 februari in zaal 5 van het Volksgebouw de jaarvergadering. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, donderdag. De tot standkoming van het openbaar lichaam voor de Rijnmond zal opnieuw een stukje gemeentelijke autonomie verloren doen gaan. Er zün stemmen die spreken van een op moderne leest geschoeide, gerafa- ioze annexatie van drieentwintig ge meenten door Rotterdam. Anderen zeg gen: lees voor „Rijnmond" „Groot-Rot terdam" en je bent, waar Rotterdam we zen wil. Wat hiervan ook waar moge zyn, niettemin biyf ik van oordeel, dat de tot standkoming van het openbaar lichaam voor het gebied van de Rijnmond van groot belang voor het Waterweggebied kan zijn. Dit zei burgemeester W. J. D. van Dïjck in de raad. Hij voegde daaraan toe; mits de politieke partijen bereid zijn op de kandidatenlijsten voor de verkiezingen van de raad van Rijnmond namen van mannen en vrouwen te plaatsen met een ruime blik voor en. een grohdige kennis van. de problemen, die zich in fcet hele Waterweggebied voordoen; mannen en vrouwen, die voorts bereid zijn niet al- een de belangen van hun eigen woon plaats te zien, maar die zich medeverant- delijk zullen gevoelen voor de belangen van alle gemeenten in het Rijnmondge bied. Velen zullen nog aan de Rijnmondge- daehte moeten wennen. Er zullen nog verschillende moeilijkheden overwonnen moeten worden. Burgemeester Van Dyck zei er eveneens van overtuigd te zijn, dat als alle betrokken gemeentebesturen zich loyaal achter het nieuw te stichten open baar lichaam stellen, er een reele kans bestaat, dat de daadkracht van het ge hele gebied zal worden vergroot. De behandeling van genoemd wetsont werp in de Staten-G ene raai zal met meer dan gewone belangstelling worden ge volgd, speciaal door hen die op dit terrein in het onderhavige gebied werkzaam zijn. Morgen, kan de raad zich erover uit spreken. VLAARDINGEN, donderdag. De Volksbond tegen Drankmibruik organi seert op maandag 28 januari in gebouw Excelsior een feestavond voor bejaarden. Het gezelschap Boelero verzoTgt het pro gramma. Toegangsbewijzen zijn gratis verkrijgbaar bij de conciërge van. de Volksbond. edelsteen, moge dit gezelschap eexl parel worden in de Schiedamse amateur-to neelwereld," besloot de heer De "Wolff, die echter nog even verbelde dat mevr. F. Sleegers-v. d. Kwast met een verbon den arm moest meespelen, omdat zij die bij een val had gebroken. „Dat is dus echt en hoort eigenlijk niet in het stuk." Moedig heeft het .pas geformeerde groepje zich gekweten van de zware taak om het van dramatiek geladen stuk „Nacht zonder "dageraad" over de planken te brengen. Het speelt aan de rand van het ijzeren gordijn en heeft de mensen- ruil, een klein meisje voor een door het regiem begeerde vermaarde componist, tot onderwerp. Er is zeker niet onver- diensteiyk gespeeld, maar niet allen be schikten over de vereiste routine om de sfeer van geladen spanning op te roepen, nodig om dit moeliyke probleemstuk tot zün recht te doen komen. Door zijn beheerste, afgemeten spel heeft Joh. van Feit echter uitstekend ge stalte gegeven aan de rich opofferende componist en ook zijn tegenspeler A. Kos ter wist goed weg met de snauwende en intrigerende staatssecretaris. Ook R. Fluyxn gaf goed party in zijn rol van de mensen smokkelende herbergier. In wat mindere mate geldt dit voor mej. E. S. Schmidt als de doortastende zusier van de herbergier en mevr. F. Sleegers, als de wat stijf uitgevallen dochter van de com ponist In de bijrollen verder F. Schmidt, T. v. d. Jagt C. v. d. Most A. v. lies hout B. Baggerman en M. de Vries, SCHIEDAM, donderdag. Drie vorig jaar in Schiedam gepleegde inbraken zün tot opheldering gekomen, toen de Rotter damse politie de 28-jarige F. van W. en de 2I-jarige P. H, arresteerde, die ver dacht werden een groot aantal inbraken te hebben gepleegd. Zij hebben, bekend, ook in Schiedam ge werkt te hebben. Op 12 oktober werd bij de N.V. Bavo een brandkast vernield en een fototoestel meegenomen; op 15 ok tober werd uit de kiosk van "W. v. d. V. aan de B.K.-laan een paar pakjes siga retten, een briefopener en handschoenen, weggenomen en op 17 november werd bij de Glas Industrie Pieterman ƒ2300,— weggehaald. SCHIEDAM, donderdag. Het Car negie Heldenfonds heeft een beloning voor verdienstelijk werk toegekend aan de heer W. L, A. Hosman, hofmeester b(J de Koninklijke Marine, die aan de Lange Haven 3 woont, maar nu in dc Van Ghent- j kazerne te Rotterdam verblijft. De beer Hosman beeft ap 30 juli 1962 een Ierse zeeman, die Jn de Lange Haven was ge- Vallen, van d© verdinkingsdood gered. T(jdens een samenkomst op het stadhuis op vrjjdag 25 Januari zal burgemeester mr. J. W. Peek de beloning aan de heer Hosman overhandigen. SCHIEDAM, donderdag. In een mo torwagen van de RET fa gistermiddag een passagiere. de 62-jarlge mevrouw L. A. P. verwond geraakt, toen de bestuurder om 2.10 uur krachtig moest remmen voor een jongen, die plotseling de Rotterdamse dijk overstak. Mevrouw P. was opgestaan, maar sloeg door de schok met het hoofd tegen de tussendeur en kreeg een bloe dende hoofdwond. Deze is door de GG en. GD verbonden, waarop zy naar huis kon. SCHIEDAM, donderdag, Door de be manning van een surveillerende politie auto, werd vannacht opgemerkt dat in het pakhuis van de heer J. v. d. S. aan de Lange Kerkstraat een ernstige lekkage aan de waterleiding was ontstaan, zodat het water naar buiten stroomde. Een in de buurt wonende knecht werd opgehaald, waarop de leiding dicht is geslagen. Door dit snelle ingrijpen was er geen. water schade van betekenis. U kijkt U vergeiijkl U koopt bij. LANGE HAVEN 95 Schiedam, teL 6 86 11 GEEN FILIALEN Fotografie Holfilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Een wasmachine of centri fuge nodig? Kijk eerst bij ons Snelwassers v.a. 90,—. 15 - 30 korting. Ook merkmachines. - Showroom Co ja, Lange Haven 126, teL 633 4L

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1