5.9 n aantal aanvragen nam weer af Vorst had slechts geringe invloed op arbeidsreserve n"0y& 8?° Kleine zelfstandigen ondervonden wel hinder Chemische industrie vraagt vakopleiding SaBSLé Buitenlandse arbeiders voldoen uitstekend JT -~W/ Hoger GAB gaat jeugd voorlichten Burgerlijke Stand Gunstig Wie heeft iets verloren Automobilist ramdt regenpijp College geeft toe KLACHTEN GEGROND OVER DURA-COIGNETWONINGEN Daling tekort hij metaalindustrie Lief en leed in aquarium Stijging vraag bouwvakkers Gevallen Niet meer dan 2 pantalons worden tegelijk verkocht I Velen bewezen W. v. d. Stelt laatste eer Werven hebben arbeidstekort Meisje op het ijs gevallen Thuntank-diefstal nu op maandag voor de rechter Gevaarlijk ijs op Kral. Plas VRIJDAG 8 FEBRUAM1963 (Van een onzer verslaggeefsters) sfr SCHIEDAM, vrijdag. In de gemeente Schiedam en Vlaardingen \t is de arbeidsreserve in de eerste maand van 1963 in vergelijking tot december 1962 niet 54 toegenomen- Het aantal mannen, dat zich als werkloos op het Gewestelijk Arbeidsbureau heeft laten inschrijven, f- bedraagt 222, hetgeen een percentage van 0,5% op de afhankelijke tij (d.i. in loondienst zijnde) mannelijke beroepsbevolking. Het aantal geregistreerde werkloze vrouwen daalde echter van 65 tot 28. De stijging in de geregistreerde ar- beidsreserve voor mannen is voorname lijk eva gevolg van het voor buitenwerk ongeschikte weer Deze toename vond plaats m de bouwnijverheid <4-10), me taalnijverheid (+8), scheepvaartperso- neel <4-7), met-varend transportperso- neel (4-7) en losse arbeiders en minder- geschikten (4-14). Daarnaast was er in deze verslagmaand lis gevolg van de strenge vorst een grote toeloop van kleine zelfstandigen en bij hen. werkende arbeidskrachten, (glazen wassers, marktkooplieden, venters ed.), die door de weersomstandigheden hun bedrijf en hun werk niet konden, uitoefe nen. Voor Schiedam bedroeg dit 57 per sonen, voor Vlaardingen. 13. Deze aantal len zijn niet in de bovenstaande cijfers weergegeven. Momentopname De ongunstige invloed van de weersgesteldheid op de werkgelegen heid weerspiegelt zich dus Jn zeer geringe mate in de geregistreerde arbeidsreserve. Het getal 222 moet meer gezien worden als „moment opname" dan als een exacte weer gave van het aantal personen, die mede door de vorst hun werk niet kunnen beoefenen. Voor een volledig beeld van de stag natie in de bedrijvigheid ontbreken de cijfers van alle uitgevroren bouwvakar beiders, die een vorstuitkenng uit bet risicofonds ontvangen en niet bij het ar beidsbureau ingeschreven behoeven ie staan. Eveneens is dit het geval met werknemers, die soms dagen lang de werktijd in bedrijfskantines hebben door gebracht of een uitkering van de bedrijfs verenigingen ontvingen als gevolg van de (Advertentie LM.) Ai zweert U bij Uw eigen merk scheermesjes ais het beste dat er bestaat... neem toch morgen eens een proef met deze origi nele Solinger-staal scheermesjes. Want waarom zou U telkens op nieuw voor een pakje van 10 mesjes 75 cent betalen, mesjes, die U eindeloos, Iedere dag op nieuw npdlg hebt... ats U mor gen 100 mesjes - 10 pakjes van 10 mesjes - kunt kopen voor nog géén negentig cent! In een grote doos verpakt, 100 mesjes, sleufmodel, dat op ieder scheerapparaat past, elk mesje ingepikt In vochtwerend pa pier, voor nog géén cent per stuk. Jwf Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Solm- ger scheermesjes, 0-08 mm,per doos van Mi 100 stuks, Kr MM Giin tel. af xchrlft. best. Apothekersdienst: Apotheek 't Gouden Hert, St. Lldumastraat 81. Stedelijk Museum, 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur: „Spiegel aan de wand", historische kostuums en «Kunstschatten var» de Oud-Katholie ke Kerk". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8,15 uur: Eififi in Amster dam. Monopole, 2, 7, 9.15 uur: De stoutmoedige musketier. DIVERSEN volksgebouw, 8 uur: NW-bestuurders- bond, lezing. Gebouw Irene, S uur: Cefa-fïlm. Musis Sacrum. 8 uur: p.v. Schrijver, feestavond. Sursum Corda, 8 uur: St.-Ambrosius Har monie-orkest, vergadering. De Rank, 8 uur; R.K. Toneelver. De Burcht, toneelavond. stagnatie der werkzaamhe ïen in, de af zonderlijke ondernemingen Daling Ook op het aantal openstaande aam vragen heeft het koude weer invloed ge had. Hierbij daalde het aantal aanvragen in januari met 128 ten opzichte van de cember 1962 (2,8702.938). De maand daarvoor was dit getal 18, zodat van een dalende tendens gesproken kan worden. Vooral In de metaalindustrie Is een voort gezette daling der arbeidstekorten te verwachten. Bij een nadere precisering van de ar beidsreserve blijkt, dat de grootste stij ging bij de seizoenarbeiders voorkomt: 61 m januari tegen 25 m december 1962. Het hoogste aantal wordt veroorzaakt door wrijvingswerkloosheid (110—98), terwijl het aantal werklozen bij de min- der-gescliikten 51 tegen 45 in december 1962 bedraagt. In de cijfers van de laatste categorie zijn ook de psychisch en licha- melijk gehandicapten opgenomen, die in sociale werkplaatsen zijn te werk gesteld De arbeidsreserve voor vrouwen nam in de loop van januari met 37 af, voor namelijk als gevolg van het feit, dat men de vervulling van een aantal vacatures in januari verwezenlijkte, na dit in de decembermaand te hebben uitgesteld. By vergelijking van de gegevens van Vlaardingen cn Schiedam blijkt dat de geregistreerde arbeidsreserve voor man nen In Schiedam 144 bedraagt (tegen 112 in december) en het aantal openstaande aanvragen 2.033 (2,114), terwyi deze cij fers voor Vlaardingen respectle\'«Ii(jk be dragen 78 (56) en 837 (884). Het hogere aantal werklozen maar daarentegen het ook hogere aantal aanvragen in Schie dam wordt voornamelijk veroorzaakt door de grotere scheepswerven. Wat de vrouwen betreft z(jn in Schiedam 19 In schrijvingen tegen 42 in december 1962 en 270 aanvragen tegen 207. Voor Vlaar dingen z(jn deze cijfers 9 werklozen te gen 23 en 116 (145) aanvragen. In het rayon Maassluis van het GA.B. dat Maassluis, Maasland, Hoek van Hol land en Rozenburg omvat, geeft de ar beidsreserve een geringe stijging te zien, die echter eveneens gedeeltelijk aan de seizoeninvloeden moet worden toege schreven. Het aantal openstaande vragen in dit rayon hep iets terug, omdat de aanvragen in de beroepsgroep kantoor wat verminderden. De eijfers voor de geregistreerde ar beidsreserve voor mannen in dit rayon bedroeg in januari 23 tegen 16 in decem ber, hetgeen een percentage op de afhan kelijke mannelijke beroepsbevolking is van 0,3% tegen 0,2%. Voor vrouwen zijn deze cijfers 14 (12), Het aantal openstaande aanvragen voor mannen bedroeg 1.776 (1,789) en voor vrouwen 102 (101). De grote vraag naar arbeidskrachten in dit rayon is afkomstig van de grote scheepswerven, zoals Ver- olme op Rozenburg, maar ook de opko mende chemische industrieën vragen steeds meer werknemers. Beroepententoonsteling? (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN, vrijdag. Het ligt in de bedoeling van het Gewestelijk Arbeids bureau binnenkort weer te beginnen met de schoolcontaclavonden. Hiermede wil men trachten zoveel mogelijk de jeugd van het middelbaar, voortgezet en tech nisch onderwijs voorlichting te geven over de mogelijkheden die het bedrijfs leven hen kan bieden. eze avonden zullen in nauwe samen werking met de schoolleiding worden ge houden. Het Arbeidsbureau zal de moge lijke wegen naar het bedrijfsleven belich ten. terwijl het hoofd der school de leer lingen de mogelijke studierichtingen zsl wijzen. Waarschijnlijk eind februari zal men In Vlaardingen met deze schoolcontactavon- den, waarbij ook ouders verwacht wor den, beginnen. In de tweede helft van april start men met deze avonden in Schiedam. Bovendien heeft het G.AB. het plan nog dit jaar een beroepententoonstelLing te or ganiseren, die voornamelijk bestemd is voor leerlingen, der zesde klassen van het lager onderwijs. Deze expositie zal, we gens ruimtegebrek in Vlaardingen, waar schijnlijk in Schiedam worden gehouden. Geboren; Adriana J. M., d. v. C. G. de Bruin en M. J. 't Hart; Huibertus Ft., z. v. H. Lussenburg en A. P. Zevenbergen; Eerde, z. v, E_ van Leeuwen en K. Taal; Leendert, z, v. W. Bikker en. D. van der Meuïen: Marcellus P., z. v. J. Segers en A. M. Dogge; Astrid, d. v. W. Dekker en C. J. "Warnink. Overleden: J. C. Bouwman, 51 jr.; J. M. van Rijsinge, 94 jr., wed. van L. A. Kames: J. Rodenburg, 72 jr.; H. S. de Visser, 81 jr., weduwe van P. J. K. van der Ven: A. J. Greten, 79 jr. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAMvrijdag Uit de door het Gewestelijk Arbeids Bureau ver strekte gegevens over het gewest Nieu we Waterweg Noord (Schiedam,Vlaar- dingen, MaassluisMaasland, Rozen burg en Hoek van Hollandblijkt, dat dit gebied een gunstiger beeld geeft dan het provinciale of landelijke over zicht. Drukt men de geregistreerde manne lijke arbeidsreserve in procenten van de afhankelijke beroepsbevolking uit, dan ziet men dat de cijfers voor het rayon Noord (Vlaardingen en. Schie dam) 0,5 bedroeg in januari, terwijl dit eind '62 0,4 was. Voor het rayon Maassluis (Maassluis, MaaslandRo zenburg en Hoek van Holland) zijn deze percentages resp. 0.3 tegen 0,2 De geregistreerde arbeidsreser ve in de gehele prouincie Zuid-Hol land bedroeg 1,2 tegen 0$ terwijl het landelijke arbeidstekort van, 1,7 in december '62 tot 2,0 in januari steeg. (Advertentie LM.) Als wij U nu vertellen dat wij morgen de originele Tricot Ny lon Damesblouses van 9.95 gaan verkopen voor nog géén zes gulden... moeten wij er dan nog iets aan toevoegen? Damesblouses met lange mou wen, van een prachtige kwaliteit Tricot Nylon... zó gewassen, zó droog en niet strijken... In smetteloos wit. yw>n bl°uses Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de yerkoop van deze Tricot Nylon damesblouses, in de maten 36 t/m 44, voor 'ses. fjgem AA Giin tel. of schrift. be«. SCHIEDAM, vnjdag. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 012 30 uur en 26 uur: Fietsslot, glas van koplamp met fittfhg, vuilnisemmer, portefeuille met inhoud, brui ne heren handschoen, grijze lederen heren- handschoen, ring met sleutels, ring met sleu tels. Te bevragen bij de vinders: Sigarettenaansteker. Van 't Hoff, Lange Haven 83. bril in koker. Dróge, Aleidastruat 316n; rozenkrans. Vink, Troelstralann 5; ring met sleutels en meetlint, Leemans, B K.- laan 119; etui met sleutels. Van Dokkum, PJC Q. Laan 133a: etui met sleutels. Am- morant. Lijsterbeslaan 24. Kethel, Lipssleu- tel. Van Rijn, Burg. van H na mi laan 436: gele (underwent. Tiersma. Julianalaan 120: grijze wolten kinderhandschocn, Post, Pr Bemhardlaan S4: een paar bruine dames- handschoenen, Postkantoor, Tumlann: zwart lederen dameshandsehoen (R), Hoegse. Lek straat 82; rode lederen want (L), Periciers, Jan van Zutphenstraat 87; een paar bruine herenhandschoenen. Hogend oom. Prof. Aal- berseiaan 36: werphengel, Sottefeel, Oud- dorpsestraat 14a; houten slede. Van Oers. Popuherenlaan 50. Kethel; slede, Veldhoen, Schiedamseweg 38: schaats. Molendijk, Win- (Advertentie LM.) SCHIEDAM, vrijdag. Een gedeukte regenpijp in de Hoogstraat ter hoogte van pand 180 en een kentekenbord van een auto waren gisteravond voor de politie een kennelijke aanwijzing dat een auto mobilist met zijn wagen een vreemde schuiver had gemaakt. Van <3e auto of de bestuurder was ech ter geen spoor te bekennen. Na een speurtocht van een uur trof de politie om 10 voor een in de Teerstoof een onbeheer de auto aan die zowel aan de voorkant als aan de achterkant het nummerbord miste. In een melkfabriek in Rotterdam werd een paar uur later de 32-jarige Schiedammer L. W. als de eigenaar van de auto gevonden. De heer W. gaf toe dat hij na de bot sing met de regenpijp er vandoor was gegaan omdat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Daarom ook had hij het nummerbord aan de achterkant van de auto laten verwijderen. Bovendien wa ren de remmen van de wagen niet in orde. SCHIEDAM, vrijdag. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben in antwoord op de door het socialistische gemeenteraadslid J- Dijkstta gestelde vragen inzake de deugdelijkheid van de Dura- Coignetwoningen, toegegeven, dat er bij deze systeembouw inderdaad min of meer ernstige fouten aan de dag zijn getreden, hoewel zij de controle op bouw en afwerking van de huizen voldoende achten. De vragen betreffen 288 woningen, aan de Parkweg, die de bewoners enige tijd geleden aanleiding hebben gegeven tot klachten over lekkages, onvoldoende af werking etc. Het college laat het antwoord op de vraag voor wiens rekening de herstel- kesten zu&»n komen ïn het midden. „Het bestek en de met de N.V. Dura-Coignet gi'sloten overeenkomst geven aan voor wi°ns rekening eventuele herstelwerk zaamheden komen. Dit hangt af van de aard van de fout c q. klacht", delen b en w. mede. „Bü de voorbereiding van de bouw z«n door zeer deskundige adviseurs gedurende lange tyd In overleg met Dura-Coignet en de architect alle problemen aan deze bouw verbonden besproken cn veelal door proefnemingen op deugdelijkheid onderzocht", aldus het college. en w, zeggen toe spoedig nader in te gaan op de voorbereiding en uitvoe ring van de bouw van deze woningen. Of er echter in oe toekomst nog meer zorg aan voorbereiding en uitvoering kan worden besteed, kunnen zij nog met aan geven. Bij eventuele bouw in de toekomst zullen deze mogelijkheden vanzelfspre kend nader worden onderzocht, aldus het college. Diefstal SCHIEDAM, vrijdag. De Schiedam mer A. D. heeft bij de ponfcie aangifte ge daan van vermissing van 2 autoradio's, een set sleutels en. een molton deken. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN, vrijdag. Een groot aandeel in de vraag naar werkkrachten leveren de opkomende chemische industrieën In het Nieuwe Waterweggebied. Deze bedrijven hebben echter In de eerste plaats behoefte aan specifiek chemische vak lieden, machinisten en motordrijvers. Het aantal openstaande aanvragen bedraagt momenteel ruim honderd. gerdlaan 6. Kethel: slede. Den Hertog. Van Heuvcn Goedbortstraat li: klein houten stepje, Koremans, Geert Remdersstraat 32a; wit-b]ouwe autostep. Van Oers, FopuUeren- laan 50, Kethel: een paar schaatsen. Dolle man. Joh- de Wittsingel 223; suède beursje met "inhoud. Eskavo. Broersveld 124; para- pluie. Geveke, Broersvest; boodschappentas met inhoud, IJmer, Sirijensestraat 35; crème damesportemonnaie met inhoud. School, Van Hallstraat 57: gnjze wollen sjaal. Den Har- tog. Paulus Potterstraat 17a: gele sjaal. Van Delden, Esdoornlaan 14, Kethel; gouden ring, Loch, Middelharnissestraat 26; herenpols horloge. Meuldijk, Jan van Zutphenstraat 75; geldsbedrag. Van Delden, Esdoornlaan 14, Ketheh geldsbedrag, v. d. Ploeg. Boyle- straat tób: dimespolshorloge. Van Tielroden. Wilhelmmaflat 273, Vlaardingerdijk; gelds bedrag, Van Hulst, Petumastraat I7b, Vlaar dingen; breiwerk. Mandenmaker. Dr. Kuy- perlaan 41: bedrag aan zegels. aaf. Dr. Kuyperlaan 225: oliekan, v. L - Dr. Bos- Jaan J: cyperse kater, I ..uis, St Anna Zusterstraat 47; m,v sleutels. Wolthuis, N.V. Wilton. Fijenooru, Afd. Be veiliging. SCHIEDAM, vrijdag De maandelijk se bijeenkomst van de aquarium- en ter- rariumveremgmg Aqua-Fauna wordt maandagavond 31 februari in gebouw Irene gehouden, De heer W. Hagendoorn uit Amsterdam zal aan de hand van dia's het een en ander vertellen over de tot standkoming van. een aquarium en het onderhoud daarvan in een lezing met de titel „Aquarium lief en leed" Een belemmering voor deze industrie, is het ontbreken van een. vakopleiding in deze branche. De gedachten gaan uit naar een speciale opleiding bij het lagere tech. msche onderwijs tot de vorming van spe ciale chemische vaklieden. Voor de toe komst is voor deze bedrijfstak namelijk een stijgende vraag naar arbeidskrachten te verwachten. De personeelstekorten bij de glasindus trie blijven onverminderd voortduren. In de metaalnijverheid kunnen, in het algemeen, gesproken, tekenen worden waargenomen, die wijzen op een lichte vermindering van de overspanning in de2C sector. Het peil van de bedrijvigheid zal echter hoog blijven. Er is evenwel een tendenz van verlaging in het personeels tekort. In liet gehele Waterweggebied, met uit zondering van Rotterdam, werden januari '63 3400 arbeidskrachten gevraagd, terwijl er een reserve van 26 (4- 13) was. Vorig jaar was dit 1135 met een reserve van 15 7), Hieruit blijkt enige toe name van de wnjvïngs-werkeloosheid, als gevolg van de stagnatie in de bedrij ven enerzijds door weersomstandigheden (buitenwerkzaamheden bij de werven en constructiekarweien), anderzijds door moeilijkheden in de materlaaltoevoer. Na vorstperiode: (Van «cn onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN, vrijdag. Het is te verwachten, dat na beëindiging van de orstperiode, het aantal aanvragen voor arbeidskrachten in de bouwnijverheid vrjj snel en belangrijk ml toenemen, zo ver meldt het Gewestelijk Arbeids Bureau voor het gewest Nieuwe Waterweg Noord in haar toelichting op de verstrekte ge registreerde arbeidsreserve, Als gevolg van de vorst hebben de werkzaamheden voor het grootste gedeel te stilgelegen. Bij de systeembouw heeft men nog lang kunnen, doorwerken, doch als gevolg van de stagnatie in de aanvoer van zand en grind stagneerde ook de pro- duktie van elementen en als gevolg daar- van ook de aanvoer van elementen op de bouwplaatsen. Enerzijds zal, na de vorst, getracht wor den de ontstane achterstand in het bouw programma zo snel mogelijk in te halen, anderzijds zal met de uitvoering van een aantal nieuwe objecten worden begonnen, zoals het Gemeenteziekenhuis te Schie dam. Ook voor de te verwachten bouw van systeemwoningen in dit gebied zal een beroep op de arbeidsmarkt gedaan moeten worden. Aldus het G.A.B, Het verloop van de geregistreerde ar beidsreserve en het aantal openstaande aanvragen in de bouwnijverheid in het rayon Nieuwe Waterweg Noord (Schie dam en Vlaardingen) in januari '62 en '63 vertoonde het volgende beeld: het aanbod per eind januari '63 bedroeg 40 (4*16) tegenover ïn dezelfde tijd van het vorig jaar 8 (-f-3). De vraag naar arbeidskrach ten steeg echter niet evenredig: 228 (4-4) de vorige maand tegen 168 (+5) in januari *62. SCHIEDAM, vrijdag. Bij het uitlaten van haar hond kwam mevrouw A. F. D.- K. gisteren op de speelweide aan de Vlaardingerdijk te vallen. Haar arm schoot uit de kom. Zij werd in het Ge- {meentezickcnhuis behandeld. (Advertentie LM.) Doordat één van de grootste fabri kanten te lande door weersomstan- digheden z?|n export niet bijtijds heeft kunnen verzenden, hebber j wij de gehele partij prachtige pantalons tot onze beschikking gekregen en moeten wij deze in één twee dagen verkopen. 1>L50 Morgen 9 uur begint de verkoop van poolvaste CovduTOy- jongenspantalons in 6 prachtige voorjaarskleuren, met en zonder ceintuur. Normaal 19.50, ntf tot 17 jaar, ALIE MATEN, lager dan halve prijs Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. SCHIEDAM, vrijdag Onder grote be langstelling is gistermiddag op de Alge mene Begraafplaats het stoffelijk over schot van de heer NV. van der Stelt, de zondag overleden bestuurder van de ANMB en secretaris-penningmeester van de afd. Schiedam van de ANMB, ter aar de besteld. Op de met de ANMB-vlak be dekte kist, lagen veel bloemen en kransen van o.a. de AND1B afd. Schiedam, mede bestuurders van de overledene, het bonete- bestuur en het NW-b«stuur van de afde ling Schiedam. In de aula van de begraafplaats her innerde de heer G. C. de Reuver, bonds- bestuurder van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkers Bond, de zeer vele aan wezigen, onder wie een groot aantal le den. van de socialistische vakbeweging en de Partij van de Arbeid, aan de verdien sten van de heer Van der Stelt en zijn haast fanatieke idealisme. De heer Van der Stelt was behalve zijn functies in de ANMB ook tweede voorzit ter van de NW-bestuurders, secretaris van de Beambten in de ANMB en be stuurslid van de Vereniging Het Volksge bouw. Ondanks geruchten: (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN, vrijdag. On danks geruchten, als zouden de scheepswerven in minder prettige omstandigheden verkeren, blijft de vraag naar personeel bij de scheepswerven in het Waterweg gebied groot. De vraag naar werknemers in het rayon Maassluis van het GAB is ten opzichte van hetzelfde tijdvak van het vorig jaar verviervoudigd. In januari '62 was het aantal openstaande aanvragen 437, jaar later, is dit 1776. Een gTOot aandeel ïn deze vraag naar arbeidskrachten is af komstig van de scheepswerf Vero!me op Rozenburg. Ook vraag naar werknemers m Schie dam steeg. Het aantal 1039 van januari '62 is in dezelfde maand van 1963 bijna ver dubbeld: 2033. Ook hier is een groot per centage bij voor de scheepsbouw. Hoewel de scheep sin dustrie niet geheel zonder zorgen is dure nieuwbouw en zware concurrentie in verband met het overtollige wereldtonnage is er op kor te termijn gezien, voldoende nieuwbotrw- werk. terwijl de reparatieopdrachten re delijk goed binnenkomen. (Advertentie XJVf.) Morgen begint de spedate ver koop van een grote fabrieks- partij 2-persoons Polyaether matrassen, 120 x 190 cm. De bijzondere eigenschappen van deze matrassen...stofvrij, licht in gewicht en bijzonder veerkrachtig, zijn even bekend als de normale prijzen. Maar morgen koopt U deze zelfde polyaether matrassen, met fraai doorgestikt boven blad, voor ongekend lage prijzen. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze twee persoons polyaether matrassen, overtrokken met moderne da mast voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. Twee-persoons wentellcdi- kanten, het lakwerk iets bescha digd, 120 x 190 cm, catalogusprijs ■■fmlHBMK ggg| Man glijdt uit in Jonker Fransstraat ROTTERDAM, vrijdag De 71-jarige heer S. v. d. Berg uit de Oudaenstraat is donderdagavond in de Jonker Frans- straat uitgegleden, waarbij hij een scheurwond in het achterhoofd opliep. Men heeft hem naar het Bergwegzie- kenhuis gebracht. Februaripro gramma van voetbalscheidsrechters SCHIEDAM, vrijdag De Schiedams® Scheidsrecht ere-Vereniging (S.S.V.) heeft haar programma voor deze maand be kendgemaakt De clubavond van 6 febru ari j.L is komen te vervallen i.v.m. de voetbalwedstrijd Reims—Feijenoord. Op woensdag 13 februari zullen ra de canline van Hermes DVS spelregelwed strijden worden gehouden. Een week la ter, 20 februari, zal in de cantine van de v.v. „Schiedam" een spelregelavond voor de leden van de SSV worden gehouden en op woensdag 27 februari staat de can tine van Hennes D.VS weer open voor de jaarlijkse spelregehvedstrijden, waarvan dus a.s. woensdag de start zal plaatsvin den. ROTTERDAM: Kooo Hoog.itsat Meent Katettdf.lagedyk West-Kruiskade HOOGVLIET: Winkelcentrum VLAARDINGEN: tieweld LEIDEN: Hairlecamctttraac ZEIST: Sloilasn Spanjaarden laten gezinnen overkomen (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN, vrjjdag. Aan het einde van de afgelopen maand werkten ruim 750 buitenlandse arbeidskrachten op de bedrijven in het gewest Nieuwe Wa terweg Noord, zo deelt het Gewestelijk Arbeids Bureau mede. Van deze buitenlanders zijn de meesten Spanjaarden (624). Zij voldoen uitste kend en hoewel velen van hen nog geen Nederlands spreken, zijn zij plezierige ar beidskrachten. Enkelen van hen beginnen al voor een woning in aanmerking te komen (wanneer zij twee jaar ln ons land hebben gewerkt, mogen zij hun ge zinnen laten overkomen)Opgemerkt zij hierbij, dat deze mensen geen voorrang genieten bij eventuele huisvesting. Op een na de grootste groep buiten landse arbeiders vormen de Turken (79). Zij werken voornamelijk op Rozenburg, maar verblijven slechts tijdelijk in ons land, omdat zij een jaarcontract hebben- Ditzelfde is het geval met de Portugezen (11). Het aantal Italianen bedraagt acht tien. Ook zeer gewaardeerde werkkrach- zijn de 24 Joego-Slaven, displaced persons uit een. vluchtelingenkamp bij Rome. Deze groep bestaat hoofdzakelijk uit jonge arbeiders. Ook in de naaste toekomst zal de wer ving van buitenlandse arbeidskrachten verder doorgang vinden, gedeeltelijk om de naar hun land terugkerende buiten landers, wier jaarcontract is beëindigd en niet wordt verlengd, te vervangen. ROTTERDAM, vrijdag De twaalf jarige Veronica J. H. Pieterman, die woont aan de Westzeedijk, is donderdag avond op het ijs van de Kralingse IJs club gevallen. Zij liep een hersenschud ding op. Zij is in het Dbkzigtzlekenhuis opgenomen. Veredeld Ambacht neemt examens af ROTTERDAM, vrijdag Medio juni il in Rotterdam het theoretische exa men ter verkrijging van de graden „ge zel" en „meester", onder auspiciën van de Vereniging ter Veredeling van het Ambacht, worden afgenomen. Het prak tische gedeelte zal in juli worden geëxa mineerd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Niet vandaag, zoals eerder gemeld, maar volgende week maandag zullen de drie verdachten van de Thuntank-diefsiallen zich voor de Rot terdamse politierechter moeten verant woorden. De dne verdachte classificeerders wor den ervan verdacht aktetassen, schoenen, gereedschappen, een kostuum en Zweeds geld te hebben gestolen aan boord van de Thuntank 7, het op de Noordzee ge kapseisde tankschip, dat in de Rotterdam se haven ligt. Omdat de justitie in deze diefstal, ten nadele van verdronken opvarenden, een. ernstig vergrijp zag, lag het in de bedoe ling om zo snel mogelijk recht te spreken. Het vooronderzoek is echter nog niet af gesloten, zodat de zitting is verdaagd naar rJ ROTTERDAM, vrijdag. Vannacht wordt het elektrische gemaal aan de Oudedijk in werking gesteld. Dit heeft tot gevolg, dat in een gedeelte van de Kralingse Plas, in de zuidwestelijke hoek, het ijs verdwijnt of hoogst onbetrouwbaar wordt. Dit deel wordt begrensd door de sluis aan het Langepad en een denkbeeldige Plas liggende aanlegsteigers van zeilver- noord-zuid lijn tussen de in de Kralingse enigingen. Ter plaatse zullen waarschu wingsborden worden geplaatst. Aan boord van de „Nieuw Amsterdam" zal op 23 maart een diner en bal worden gehouden door de vereniging van persfo tografen in New York; Daarbij zal ook aanwezig zijn miss Press Photographer

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1