Deense Emma Maersk werd Chili's grootste schip VEEL NIEUWS WACHT NOG I Ylaardingen wil wel Panagro- huizen uit R cfams contingent Juliana won overtuigend van gevreesd Aggredior International Ben Tromp wordt coach bij Schiedam Acht SRB-ers behaalden hoogste KNZB-diploma Ook na R.A.I. Wijkbibliotheek in twee winkels in Lage Weide NO AD boekte eerste verlies TSF1 weer aan kop Kweken van zangkanaries is moeilijk Groot feest bij Wilton s SCHIEDAM WAS CENTRUM VAN DEENS- CHILEENSE TRANS A CTIE Cosmopolitisch Schiedams succes bij turnwedstrijd Twee jubilarissen werden gehuldigd bij Harmonie W.F. VOLLEYBAL: Principebesluit voor bouw van duizend ivoningen; definitief nu 2 x 288 - rest hoogbouw? Auto rameide deur politiepost Dooi gaf veel wateroverlast Tafeltennis: Esperanto-agenda Tafeltennis Auto midden op weg laten staan na joy-riding ITALIË MERCEDES WANKELMOTOR VEEL NIEUWS SCHIEDAM EERSTE ETAPPEPLAATS IN OLYMPIATOER Treffers vielen na de rust Gecombineerde instuif van twee clubs '63 MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 Jazz. men- Ja22- >gen- artet ewel Wam, toch vraat tttng latles iken- »p na ïoren wens iver- Ruud k als acht i vol- trou- ielijk geto- adna. D» en at te tken- recht dlad- men- e een ooral lever einïg »en- Har- Cwee vuur liaan Ump elaar (Advertentie I.M.1 SCHIEDAM^ maandag „Sinds zaterdagmiddag half vijf heet het Deense schip „Emma Maersk: „Magallanes" en met die naamsverande ring is de tanker tevens het grootste schip van de Chileense vloot ge worden. In het land van de scheepsbouwers behoeft deze mededeling meeschokkend te zijn maar voor de Chilenen was het reden om feest te vieren. Dat hebben zij dan ook zaterdagmiddag gedaan op het grote schip (18.000 bruto reg.ton) dat bij Wilton Fijenoord in Schiedam ligt. Het is usance dat een schip voordat het verkocht wordt eerst geheel wordt opge knapt, Dat is bü Wilton geschied. Op za terdag 23 februari zal het schip Schie dam veriaten. Het is eigendom geworden van de Socle dad Ananinio de Navigation Petrolara (SONAP). Dit is een van de drie grote redertfen in Chili. Het schip wordt het vijfde vaartuig van de SONAP, Het zal het grootste schip van de staten aan de westkust van Zuïd-Atnerlka wor den. Zaterdagmiddag heeft de vertegenwoor- djger van dc SONAP de heer Browne telefonisch de zaken geregeld met zijn firma in Chili en de verkoper, de grootste particuliere Deense reder A. P. Móller. Daarna heeft hij in aanwezigheid van Deense, Chileense zeelieden, Nederlandse gasten en hun dames de vlaggen doen verwisselen. De Deense vlag ging neer en de roodwitte vlag met de witte ster in het blauwe vierkant ging omhoog. Voor de SONAP sprak de heer Browne daarna in. de salon. Hij heeft de wereld bereisd (San Francisco, Miami, Hongkong e.d.) om een dergelijk schip te kunnen kopen. De Magallanes is dan ook ge noemd naar de grote ontdekker van de doorvaart rond Zuid-Amerika naar Chili, Magelhaen. Het schip is in 1957 te Oden- see gebouwd. Het meet 30.000 tons dead weight. het vaart 13 knopen. Het schip heeft als alle moderne tankers uitsteken- de voorzieningen. De Deense bemanning is zaterdag naar het vaderland vertrok ken en uit Chili kwam kapitein Guillermo Munoz met 41 bemanningsleden. Fantastische aanbiedingen bren gen wij in onze vitrage-afdeling eerste verdieping. Voor hen,.die nu of dit voorjaar toch aan nieuwe gordijnen toe zijn, is die een aanbieding om nooit te vergeten. Fijngeweven marquisette var» 100% katoenen garens, met een leuke fantasie entre-deux, waar aan een ruim geplooide ruche, normale prijs 2.75, nu per meter voor nog géén gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze fijnge weven katoenen marquisette met ruche, per meter Géén tef. of schrift, best. Tijdens de receptie leek de salon dan ook een cosmopolitisch centrum waarbjj Denen, Nederlanders en Chilenen erva ringen en vriendschapsbetuigingen uit wisselden. Chili heeft vrijwel geen scheepvaart. De voormalige Emma Maersk moet als de grote aanwinst gaan varen, van de kort geleden ontdekte olievelden bij Vuurland naar de grote stad Valparaiso, 2000 km noordelijker dichtbij de hoofdstad San tiago. Hier heeft Chili raffinaderijen, Bij de verkoop heeft de cargadoor D. Burger Zn. uit Botterdam bemiddeling verleend. Daarom waren zaterdag bij de feestelijke plechtigheid aanwezig van Burger de firmant W, Dutilh, de water klerk S. Koster en de directeur algemene zaken J. S. C. Bal. SCHIEDAM, maandag Herman van der Kruit en VVim Overbeeke van dc chr. gymnastiekvereniging ANIMO uit Kethel hebben de Schiedamse eer hoog gehouden bij de selectiewedstrijden voor de nationa le wedstrijden. Tijdens de kringwedstrijden in De Lier van het KNCGV behaalden deze twee jongens gemiddeld een 7 en dat ruim vol doende om gekozen te worden voor de ge westelijke selectiewedstrijden die op 23 februari in Rotterdam gehouden worden. Aan de kringwedstrijden namen dertien gymnasten uit de Kring Maasmond mee e hiervan slaagden zes meisjes, een da me. allen uit de omgeving van Schiedam en dan de twee Schiedamse jongens. SCHIEDAM, maandag De Harmonie Wilton Fijenoord zal ook dit jaar weer deelnemen aan het Federatief Zaalcon cours, dat door de Koninklijke Nederland se Federatie wordt georganiseerd, zo maakte het bestuur van de Harmonie IV. F. zaterdagmiddag op de jaarlijkse alge mene ledenvergadering bekend. Voornaamste punt van de agenda was de huldïgings van dé jubilarissen. De heer J. Vos sprak als voorzitter van de Harmo nie de jubilarissen L. Boer en A. P. Lan- gestraat toe, die 25 jaar lid van de Harmo nie zijn. De heer Boer is daarbij (op een half jaar na) tevens 25 jaar penningmees ter. De heer C. Keyzer, voorzitter van het hoofdbestuur, speldde beiden het zilveren jubileum insigne op en overhandigde de gebruikelijke cadeaus. De echtgenoten werden bloemen aangeboden. Er zijn geen bestuurwijzigingen met de ze vergadering gekomen. De aftredende bestuursleden waren alle drie herkies baar, en omdat er geen tegen candldaten waren gesteld, was dit agendapunt vlot afgewerkt. Het jeugdorkest van Wilton Feijenoord. zodat nu negen maanden bestaat, zal za terdag 16 februari haar eerste openbare gezamenlijke les in het clubgebouw geven voor ouders en genodigden. Het jeugdor kest telt 35 leden en bestaat uït jongens en meisjes van twaalf tot zestien jaar. SCHIEDAM, maandag - Het herenteam van de Schiedamse Volleybalclub Julia na heeft de lang verwachte en gevreesde ontmoeting met het Vlaardingse Aggre dior tot eeta goed einde gebracht. Juliana had zich steeds aan de kop gehandhaafd, maar de eerste wedstrüd tegen de Vlaardingers verloren. Bij een nederlaag zou Aggredior de lei ding overnemen, zodat zaterdag een span nende strijd kon. worden verwacht. Die verwachting is niet beschaamd. Beide ploegen hebben boeiend partij gegeven, waarbij de modernere speelwijze en bal-; behandeling en de grotere aanvalskracht van Juliana de doorslag hebben gegeven. In de eerste set werd de hoge klasse ring van de teams overduidelijk getoond. Juliana begon overrompelend, nam een voorsprong en ging in een adem door naar 152. Juliana scheen echter iets te snel op haar lauweren te rusten, nam het in de tweede set gemakkelijker op, waarvan Aggredior dankbaar gebruik maakte door een voorsprong te nemen van 4—10. Toen kwam Juliana weer in actie en maakte de stand snel op 1512. In de laatste en beslissende set heeft Juliana zijn publiek koude rillingen be zorgd. De vaart was er uit, er werd. krampachtig gespeeld en de afwerking liet alles te wensen over. Maar bq 10—14, toen iedereen zich al verzoend had met een vierde set gebeurde het ongelooflijke. Plotseling draaide het weer, ,r werd weer aangevallen cn voor het publiek eigenlijk wist wat er gebeurde was de strijd al be slist: 16—14. - - Grote vreugde dus aan Schiedamse zij de, die nu, met nog slechts vijf wedstrij- den te spelen een voorsprong van zeven punten hebben, waarbij we overigens wel moeten bedenken dat Aggredior twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Een schitterende prestatie dus voor He ren i, maar helaas ook het enige Juliana- succes deze week. Dames 1 kon het niet redden tegen het sterke Libanon '50 1, dat de beste kampioenskansen heeft en ver loor met 30. Ook dames 2 stelde teleur door met 1530. 157 en 15—3 te ver liezen van ZVC 4. Dames 3 kon ook tegen Libanon '50 2 niet tot winst komen. Heren 2 en 3 speelden niet omdat hun wedstrijd op het laatste moment afgelast werd. De junioren tenslotte zagen hun kam pioenskansen vrijwel verloren gaan door met 31 te verliezen van Concordia A. SCHIEDAM, maandag Er moet een nieuwe deur komen voor de politiepost aan de Nieuwe Havenweg. Zaterdagmid dag om half een schoot een bestelauto die voor de post geparkeerd was maar niet op de handrem stond tegen de bui tendeur van de politiepost Het slot werd geheel uit de deur gesto ten, de deur werd ontzet de auto eigen dom van de heer C- B., die even na de rameilng van de deur verscheen, kreeg slechts een klein deukje aan de voorkant SCHIEDAM, maandag De korte dooi van zaterdag heeft hier en dear in de stad wateroverlast veroorzaakt. Op de Vlaardingerdijk ontstond eon lekkage waardoor het water in de kelder van een woonhuis liep. In de Fendrechtstraat stond het dooiwater tot aan de drempel van de huizen. In de Celsiusstraat en de Schaperlaan ontstond in de rijbaan ten gevolge van het overvloedige water een groot gat in de rijbaan. VLAARDINGEN, zaterdag. Donder dagavond overleed mej. Catherina van Leeuwen, in Vlaardingen algemeen be kend als „Tante Kaatje". Zy werd 99 jaar 3 maanden en was Vlaardingens oudste ingezetene, fej. Van Leeuwen was al enige tijd ernstig ziek. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag. Er klon ken in de raad wel detailvragen, maar In grote Ijjnen stond men toch wel achter het voorstel van b. en w. om in principe akkoord tc gaan met de bouw van dui zend woningen volgens het PNL-systeem. Als direct besluit werd met algemene stemmen goedgekeurd de bouw van PNL-huizcn als woningwetwoningen daar tegenover staat dan de niet gesub sidieerde bouw van eenzelfde aantal wo ningen, waarvan verwacht mag worden, dat het bedrijfsleven een bijdrage zal le veren, zodat de uiteindelijke huur van deze woningen gelijk blijft. Deze huizen worden gebouwd uit een overschot -van het Rotterdams bouwcon- tingent (omdat Rotterdam dit toch niet verwezenlijken kan). Desnoods wil Vlaar dingen gaan tot duizend woningen, even als Maassluis. Maar mocht een andere in aanmerking komende gemeente uit de Waterwegagglomeratie interesse hebben voor Panagro-woningen, dan kunnen deze ook daar gebouwd worden. Wethouder T. dc Bruijn, stadsontwikke ling, heeft uitvoerig de raad uiteengezet hoe deze vork in de steel zit. Bij de ver deling van bet aan de Waterwegagglome ratie toegewezen bouwcontingent (voor drie jaren) is de verdeelsleutel gevonden in het aantal inwoners. Rotterdam zou daardoor 6690 woningen mogen bouwen, maar kan dit aantal onmogelijk zelf in één jaar realiseren. Hoewel Rotterdam het grootste woningtekort heeft, wil het een gedeelte van zijn toewijzing afstoten. SCHIEDAM, maandag Schiedams pionier op bonkbalgebled, de SV HV „Schiedam" Is er In geslaagd een trainer-coach met kwaliteiten aan te trekken. Reeds donderdagavond begint internationaal Ben Tromp bU „Schiedam" zijn arbeid. Dan wordt voorlopig in de gymnastiekzaal de Amerikaanse oefenstof doorgenomen. Ben Tromp zal later op het Amerikaanse honkbalveld van Schiedam de leiding hebben, hij zal ook de coach by de wedstrijden zjjn omdat de competitieleider het team van Tromp EHS op andere tijden laat spelen dan „Schiedam". Ben Tromp heeft aan 25 Interlands deelgenomen, hij is tweemaal In Amerika, het land van het honkbal ge weest. SCHIEDAM, maandag. Dat dc Utrechtse tafeltennissers van SVE 2 een goede kans op de titel maken, heeft NOAD vrijdagavond in de Beurs, waar de twee clubs elkaar ontmoetten, ge merkt. Onze stadgenoten hadden bij hun gasten geen schijn van kans, hetgeen wel duidelijk tot uitdrukking komt ln de uitslag van de wedstrijd: 2—8 in het voordeel van SVE. Dit betekende de eerste nederlaag op eigen terrein van NOAD in dit seizoen. Nog een ander record werd vrijdagavond gebroken: Arnold Braak, die tot nu toe in de thuiswedstrijden ongeslagen bleef, moest nu twee nederlagen incasseren. Dit bewijst wel de kracht van de Utrech ters. Het dubbelspel ging op het nippertje verloren. Arnold Braak en Henk Aben wonnen, ieder een partij. Cor Joustra kon niet tot een overwinning komen. De spelers van SVE waren met bang hart naar Schiedam gekomen, om dat zij van diverse zijden hadden verno men dat de Beurg piet voor tafeltennis geschikt was in verband met de scheve vloer. Getuige hun verrichtingen hebben de Utrechters; iu'Hflr echter geen last van gehad. Wel een overwinning behaalde NOAD op Barna. Hierbij zal de scheve vloer Barna evenmin parten hebben gespeeld, want dit team staat nog op de onderste plaats op de ranglijst. Vrijdagavond speelt NOAD weer thuis, en wel tegen koploper Dordrecht. Dit team heeft tot nu toe slechts één neder laag geleden, en wel tegen de overwin naars van vrijdag: SVE. Een zware op gave voor NOAD. Apothekersdlenst: Apotheek Gouka Sc Co., Groenelaan 127. Stedelijk Museum, 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur: „Spiegel aan de wand", historische kostuums en „Kunstschatten van de Oud-Katho lieke Kerk". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: Rififi in Amster dam. Monopole, 2 en 8 uur: Call-girls in ge vaar. DIVERSEN Gebouw Irene, 8 uur: Aqua-Fauna. Bij eenkomst Aula Museum, 8 uur: Verkenningen m de Kunst. Lezing örs. Th. van Vel- zen. SCHIEDAM, maandag Dat de. leden van de SchJeflamse Reddtngs Brigade niet alleen goed reddend zwemmen leren, hebben zaterdagavond acht leden bewezen. Zij behaalden het zesde KNZB-diploma. Voor het eerst in de geschiedenis van de SRB vond er een examen plaats die de leden in de gelegenheid stelden om hun zwem vaardigheid," bulten het zwemmend redden om, aan te tonen. Deze prestatie heeft juist daaromz oveei waarde, omdat de Schiedamse Brigade in hoofdzaak het reddend zwemmen beoefend en dus de vaardigheids-diploma's van de KXZB alleen maar Iaat verzwemmem door degenen die op het gebied van het zwemmend redden, hun mannetje staan. Overigons is de S.R.B. weer volop actief met de opleiding dit jaar begon- want de wachtlijst van nieuwe leden werd in de eerste maand van dit jaar af gewerkt en ook is er weer gelegenheid voor volwassenen om hij de Brigade het. zwemmen te leren of zwemmend redden te leren. De volgende jeugdleden slaagden dit jaar voor de Jeugdbervetten van de Kon. Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Jeugdbrevat 1: Tonneko Seger, Hubertus Bakker, Paul Fekkes, en Eddy Vermeulen. Jeugdbrevet 2: Elly Frïederich en Nellie van Kampen. Jeugd brevet 3: Frans Jansen. Voor het KN.Z.B.-diploma 4 slaagden J. H. Hendriks en A. Loch. Het K.N.Z.B.- diploma 6 werd behaald door: W. Korte- 1, P. v. d. Kruit, D. Elderkamp, M. Grootenboer, F. van Duyvenbode, L do Groot, A. Verbrugge en L. Lerason. Om tot een nog betere opleiding te ko men heeft het bestuur van de Brigade gemeend om speciaal een oefenuur meisje en jongens tussen 15 en 19 jaar te moeten inlassen. Daarin slaagden zij met medewerking van de directie van het Sportfondsenbad. Iedere woensdagavond van 20.00 uur tot 20.40 uur komen dus de 15- tot 19-jarigen aan de beurt om opge leid te worden, zowel om het zwemmen te leren als om voor de diploma's van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen te worden op geleid. Hierdoor bestaat er dus ook weer gelegenheid om nieuwe leden in te schrij ven vanaf 15 jaar. Het dinsdagavondlesuur voor volwasse nen van 20 jaar en ouder wordt hierdoor iets ontlast, zodat er op bescheiden schaal ook op dit uur weer leden ingeschrtven kunnen worden. Dit zijn oefenuren van de SLID.: dinsdag van 20.45 tot 21.30 uur voor volwassenen. Woensdag van 17.20 tot 18.00 uur van 6 tot 8 jaar, 18.00 tot 18.40 van 9- en 10-jarige, van 18.40 tot 19-20 uur voor 11- en 12-jarige, van 19.20 tot 20.00 uur voor 13- tot 15-jarige en van 20.00 tot 20.40 uur voor 15- tot 19-jarige. Zaterdags van. 15.30 uur tot 16.10 uur voor kinderen van 6 tot 14 jaar, voor de genen die niet op woensdag kunnen. Merkredon, la 13an de februare klub- vespero. Ni okazigas parolkaskadon ce kino v. Gïnk Floegstraat 19. La malvarmo estas for, vi nun certe povas veni al Esperantujo. SCHIEDAM, maandag Samen met Feyenoord 2 is T.S.F. 1 aan het hoofd van de ranglijst in de tweede klasse C tafel tennis gekomen. Belde teams hebben twin tig punten uit twaalf wedstrijden. De op schuiving van TSF1 was niet alleen te danken aan de 9I zege die het vorige week op Roteb 1 behaalde. Het verlies van Feyenoord 2 tegen Germinal 4 met 3-—7 telde hlerbü evenzeer mede. Het tweede TSF-team nam overtuigend revanche voor de in de eerste competitie- helft thuis tegen Emba2 geleden neder laag. Dankzij de driemaal-winnaar en in valler Wil Baard werd met 82 gewon nen. Voor de tweede keer verloor TSF 3 van SVA2. Hoewel zij aanvankelijk met 3—1 voorstonden, nam SVA met 54 de lef ding, zodat de Schiedammers in de laatst* wedstrijd de eer, het wed strijdpunt en de beide competitiepunten aan de tegenstan ders laten (2224 en 19—21). Het programma voor deze week luidt: li—2 TSF 1—RET l: TSF5—Service 7; 13 —2 Cincinnati 3—TSF 6; 14—2 Rap 2—TSF TSF 3—GGD 3; Gakaro 2—TSF 4. SCHIEDAM, maandagOp de Nieuw- poortweg trof de politie zondagavond om kwart voor negen'n onbemande bestelauto aan, die met draaiende motor en bran dende koplampen dwars over de weg stond. Bij onderzoek bleek dat de auto eigendom is van de Vlaardingse smede rij van D. Eerder op de avond hadden mensen in Vlaardingen twee jongens met de auto zien rijden. (Van een medewerker) f")OK op deze 46e R.A.I.-per- sonenwagententoonstelling zijn weer vele merken en typen, die voor het eerst aan het Ne derlandse publiek worden voor gesteld. Men vindt er een nage noeg compleet beeld van de stand van zaken in de auto wereld van vandaag en zal con stateren dat er op verschillend gebied weer veel vooruitgang is geboekt rTUSSEN zitten de automobiel- fabrikanten niet stil en staan ach ter de schermen van de interna tionals au to-industrie alweer verschil lende geheel nieuwe modellen gereed, om op een later tijdstip hun op wachting bij het publiek te maken. Nog dit jaar zullen diverse nieuwe modellen worden uitgebracht, die op deze RAl-tentoonstelling nog verstek moesten laten gaan. beeft de verwachtingen hoog gespan nen. Ander Brits nieuws wordt van Vauxhall verwacht, waar een kleine wagen met ca. 1000 cc motor op stapel staat en ook Jaguar zal zo mogelijk nog dit jaar in het nieuws komen. Bij laatstgenoemde fabriek wordt de presentatie voorbereid van een sport-saloon met 3.6 en 4,5 2 motor, welke is uitgerust met de achteras van de befaamde Mark X. Zo verkeren bjj Daimler-Benz fabrikant van Mercedes twee ge heel nieuwe typen in een vergevor derd stadium van ontwikkeling, n.I. een grote wagen voor representa tieve doeleinden en een sportwagen. Eerstgenoemde zal worden uitgerust met een 8-cllinder motor en krijgt de type-aanduiding „540". De sportwa gen. die vermoedelijk bekend zal wor- den «der de aanduiding „230 SL" zal, naar venvacht wordt, reeds in maart a.s. op de automobieltentoon stelling te Genève worden geëxpo seerd, terwijl de grote wagen eerst na de zomer verwacht wordt. BLIJVEN we nog even bij de Duitse industrie, dan kan allereerst de verwachting worden uitgesproken dat de in september a.s- te Frank fort te houden Duitse tentoonstel ling ook Opel-nieuws zal brengen. Misschien niet spectaculair en hoofd zakelijk betrekking hebbende op detailveranderingen aan de bekende typen, maar toch belangrijk genoeg om er hier melding van te maken. Opel weet alle „geheimen" steeds b\jzonder goed geheim te houden en dat is ook ditmaal het geval. By NSU is hèl grote nieuws voor 1963 de komst van de eerste in (kleine) serie gebouwde Wankel- motor-auto, eveneens dit najaar, ter wijl hier voorts een. ingrijpende wijzi ging aan de gewone Prinz te ver wachten is. F Engeland zal binnenkort de pre sentatie plaatsvinden van een vol komen nieuw ontwerp, dat door de Rootes-groep in Schotland wordt ge bouwd en waarvoor een geheel nieuwe fabriek is neergezet. Deze wagen de kleine Hillman_ zal technisch enkele bijzonder interes sante details hevatten én de vele publiciteit die deze Rootes-telg reeds voor zijn verschenen heeft gehad, Italië komt met een nieuwe Fiat in de 3009 cc-felasse een klasse waarvoor do belangstelling het afge lopen jaar bijzonder sterk Is toege nomen en waarop het voornaamste nieuws zich al geruime tijd concen treert en ook Lancia zal het onder de type-aanduiding Fulvia in deze klasse proberen. Belangrijk nieuws vait voorts te verwachten uit de Fran se automobielindustrie. In de eer ste plaats staat het vast, dan Simca met een 150D cc-type zal uitkomen, terwijl ook de andere Franse fabrie ken interessant nieuws in petto heb ben. Zo verwacht men een 1300 of 1500 cc Renault met voorwielaan- aandrijving, terwijl Peugeot, welke fabriek het naar verwacht wordt al- ■thans dit jaar nog bij detailverande ring zal houden, de 404 met schijf remmen zou uitrusten. En als de steeds harnekkiger wordende geruch ten juist z$n, kan dit jaar weer een zes cilinder Citroen tegemoet worden gezien. Voorts gaan er geruchten, dat deze Franse fabriek zou over wegen de afstand tussen de Ami 6 en de ID 19 met een nieuw type te overbruggen, terwijl ook gesproken wordt over een nieuwe wjfmaal gelagerde vier cilinder nyjtor. Hoewel het nieuws van de boven genoemde wagens ln de meeste ge vallen nog slechts op geruchten is ge baseerd en er officieel nog zeer wei nig bekend is, kan wel worden vast gesteld dac 1953 nog verscheidene nieuwe en sterk verbeterde typen zal brengen. Het jaar is nog maar net begonnen en het zijn meestal juist de najaars-maanden, waarin het voor naamste en het meeste nieuws be kend wordt gemaakt. yOORTS merken we op, dat ook buiten het hierboven genoemde vele grote en klei nere nieuwtjes mogelijk zijn. De automobielindustrie is nu een maal steeds zeer beweeglijk en een zet van de ene fabriek op het schaakbord van de interna tionale autopolitiek, kan een onverwachte tegenzet van de andere fabriek tot gevolg heb ben. Uiteindelijk is het bet pu bliek dat bepaalt, welke aan biedingen de auto-industrie morgen en overmorgen aan de markt zal brengen. Schiedam gaat energiek trachten de vooraanstaande plaats in het honkbal te heroveren. Het eerste streven is de pro motie naar de aloude tweede klas van de KNHB. Bovendien komt er een uitbrei ding in de breedte omdat Schiedam, met vier teams inplaats van drie aan de oom petitie zal deelnemen. Ook organisato risch gaat Schiedam op de oude voet ver der. Binnenkort wordt namelijk begonnen aan de bouw en het plaatsen van tribu nes langs het Amerikaanse honkbalveld. Bij de opening stonden er reeds tribunes maar deze waren geleend, Schiedam gaat nu permanente eigen tribunes plaatsen. Het oefenen van de lagere honkbal teams zal onder leiding van Adrie Schol Arie P. Zonneveld geschieden. Coach Henk Kempen, die steeds „Schiedam" goed geleid heeft, krijgt nu meer gele- Om praktische redenen willen'Vlaardin gen en Maassluis de tweeduizend systeem woningen opvangen, echter met de toe zegging dat mocht een andere gemeente hiervoor ook interesse tonen, dan zal er opnieuw over gesproken wórden. Van daar dat thans de raad gevraagd werd definitief te besluiten tot de bouw ia Vlaardingen van 288 woningwetwoningen, terwijl er vervolgens eenzelfde aantal ia de vrije sector zal worden gebouwd, die geheel ter beschikking komen van het bedrijfsleven, indien het daarvoor interes se heeft Blijkens een gehouden enquête is die interesse in Vlaardingen groot Om de aantrekkelijkheid van de wijk Holy te bevorderen, waar deze woningen zullen komen, zullen de eventueel reste rende woningen in hoogbouw worden uit gevoerd. De thans goedgekeurde bouw bestaat uit een onderbouw (waarin ook enkele woningen zijn ondergebracht) en voorts vier bouwlagen. 'r Vooraf was een groot aantal opmerkin gen en vragen vanuit de raad gemaakt. In het algemeen vond men het plezierig, dat de bedrijven wiUen meewerken aan dit project. De heer A. Springeling (PvdA) had ondermeer een aantal praktische op merkingen over de nieuwe woningen en informeerde naar inrichtingen van een aantal daarvan voor minder validen. De heer G. Dorsman (WD) bracht de (soms minder gewenste) binding van bedrijf aan de woning in het geding. De heer P, J. Halkes (KVP) de kwestie of een lift niet gewenst is bij vijfhoogbouw. Na de uitvoerige uiteenzetting van. de heer De Bruijn. waarbij hij op de detail- opmerkingen eveneens inging, was de raad het eens met het voorstel: deze kans ooet worden aangegrepen! SCHIEDAM, maandag. Het Is vrij wel zeker dat Schiedam etappeplaats zal zijn ln de komende Olymplatoer voor wielrenners door Nederland. Het ligt ln de bedoeling dat de karavaan van ren ners met ditmaal mogelijk ook buiten landse ploegen op vrijdag 31 mei in Am sterdam zal starten, 's Avonds komen de renners in Schiedam aan. Ze slapen in hotels in het Waterweg gebied. Voor de rennersclub „Schiedam" staat als een zware taak de organisatie van de ontvangst in onze stad. Momen teel wordt besproken waar de finish zal zijn. De renners voelen het meest voor Nieuwland. Als de politie toestemming geeft eindigt de karavaan de eerste dag in de Burgemeester Van Haarenlaan. Za terdags vertrekken de renners naar Bre da. De r.c. „Schiedam" verzorgt uiter aard ook weer de start en na dit eve nement zal de r.c. „Schiedam" een nieu- welingenkoers organiseren. Het is mogelijk dat Olympia's toer niet op 31 mei en 1 juni zal zijn, omdat nog geconfereerd wordt over de meest ge schikte data voor deze ronde door Ne derland, maar het is zo goed als zeker, dat Schiedam voor bet eerst een belang- geaheid oro zich volkomen in te zetten rijke etapj?eplaats gaat worden in deze voor het spel in het eerste negental. 'békende etapperitten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Aanne mende, dat het college van Gedeputeerde Staten het raadsbesluit ook zal goedkeu ren, komt er een vdjkhlbliotheek een dépendance van de gemeentebibliotheek in de Westwijk. Dit filiaal wordt onder gebracht in twee winkels van het in aan bouw zünde winkelblok behorende tot de buurt Lage Welde (aan de Dirk de Der- de laan). Met alleen de stemmen van de heren Ligthart en Hardonk (beiden PCG) tegen, verenigde de raad zich met het desbetref fende voorstel van b. en w. Over het algemeen was de raad inge< nomen met het voorsteL Ook al realiseer de men zich, dat de kosten niet gering zijn. Maar beter direct een flinke ruimte genomen dan nu b.v. slechts één winkel, waardoor uitbreidingsmogelijkheid in de toekomst niet voorhanden zou zijn en een doelmatige inrichting al bij voorbaat niet mogelijk. Een soortgelijke voorziening voor de (grote) wijk Bahberspaider werd door de meeste sprekers in de raad urgent ge acht. Wethouder H. K, van Minnen had het bij de verdediging van het voorstel niet zo moeilijk, maar gaf desondanks een uit voerig exposé waarom het op culturele, financiële en functionele gronden verant woord is, dat thans direct begonnen wordt in twee doelmatig ingerichte win kels. De heer J. v. d. Linden (KVP) wilde nog weten hoe een subsidieregeling eruit zou zien bij een eventuele stichting van dépendances van de christelijke en katho lieke leeszaal in de Wcstwijk, maar zover in de toekomst kon ook de heer Van Min nen niet kijken. VLAARDINGEN, maandag. VZC 1 (heren) heeft een grote zege, 8—1, be haald op KZC 2. Na de rust, die met 11 Inging, was VZC op schot en werd de duidelijke overwinning pas een feit. Reeds in de eerste speelhelft gaf VZC de toon aan, maar van de vele schoten op 't RZC-doel trof er slechts één van Leo Zandwijk doel. En daar tegenover plaatste IIZC ook een treffer. Na de rust drukte VZC zijn duidelijk overwicht ruimschoots in de score uit Vrijwel doorlopend stond het doel van de gasten onder vuur. Zeven keren moest de KZC-goalie de hal uit het net hater* Jan Lank ester maakte in totaal vier doelpunten. Beu Axons en Leo Zandwijk zorgden samen voor de andere vier. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Uit de lezing van de heer P. Kwast uit Amster dam voor de Vlaardingse zangbanarie- verenlging Zanglust bleek duidelijk, dat het kweken van goede zang kanaries niet alleen een boiende bezigheid is, maar ook helemaal niet eenvoudig. De heer Kwast, die ook een groot aan tal dia's vertoonde en toelichtte, gaf tal van belangwekkende tips en details. Voor velen, zelfs leden van de Vlaardingse ver eniging, waren dat nieuwtjes, die kun nen bijdragen tot een betere opvoeding verzorging van de vogeltjes. Na de causerie werd nog een aantal vo gels tentoongesteld. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer C. J. Bruinaars, voorzitter van de vier jaar geleden opgerichte zangka narievereniging Zanglust, die voor de eer ste maal een openbare bijeenkomst hield, waartoe men de beschikking had over da kantine bij HVO. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Afgaande - op de uitlatingen van enkele aanwezigen op de eerste gecombineerde contactavond van de verenigingen VFC en Leonldas- Dovldo, hebben wil zo het idee, dat dit experiment beslh. geen unicum zal blU- ven In de geschiedenis van beide clubs. "Was het aan het begin van deze in Ma- zanda gehouden „instuif nog wat aarze lend, naarmate de tijd vorderde en de jongelui elkaar beter leerden kennen, werd het een geanimeerd feest, dat zijn' hoogtepunt vond in een. wedstrijd twist-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1