Rumoerige vergadering met bevredigend slot Schiedams bevolking groeide in 1962 met maar 344 zielen Vrouwenoverschot neemt af Nog steeds .vertrek- gemeente" 'Tandarts5 in hoger beroep Rijk geeft ambtenaren f 35 dunrte- toeslag Misverstanden uit de weg geruimd Controle op de brommers met lichte motorfietsen Werkgevers stroever bij de onderhandelingen Verlaging van tarieven bioscoopbelasting s Gouden huwelijk Zwaar bloedverlies en kaakverzweringen bij zijn patiënten Papje Service-beurt AGENDA Verhuizingen Lening voor bouw volkstuinhuisjes Koudetoeslag ivordt tot f 50 verhoogd Gesprek tussen Excelsior en Republic Steel - van het NIVON, afdeling Vlaardingen - Jaarverslag A.B. C.-Schièdam A. Th. M. van Hoek onderscheiden Burgerlijke stand FJG-discussieavond Opendeurdienst Onteigeningen ten behoeve van uitbreidingsplan Van Baaien gaat in Maassluis-West 34 huizen bouwen Voorzitster Lof Misverstanden Veel werk Bestuur uitgebreid Filmavond van „Icarus" Vrachtauto en bus botsen op kruising 20 procent reductie voor culturele en Nederlandse films SCHIEDAM MAMERWONING met zolder VROUWELIJK PERSONEEL VOENSDAG 20 FEBRUARI 1963 {Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag geïmponeerd door een fraai ge stelde brochure van de „Ver enigde tandheelkundige klinie ken, waren de Vlaardingse bankwerker W. van Lr. (19) en de Dordtse tüdschrüver J- O. (44) ertoe overgegaan, hun ge bit te laten trekken. Het was een ruwe affaire geworden, die had geleid tot het verlies van in totaal ongeveer drie liter bloed, tot pijnlijke kaakverzweringen en tenslotte tot de aanhouding van de Vlaardingse „tandtechni- cus" R. van B. (47). „Wat is dat nou eigenlijk, die kli nieken," wilde vanmorgen de officier van justitie bü de Rotterdamse recht bank, mr. I. H. van de Roemer, van de Vlaardinger weten, „zijn dat gebou wen, zie je daar mensen met witte jassen lopen, of is dat gewoon een buis?" „Een huis, edelachtbare," zei Van „maar vroeger was 't een kliniek." Omdat zijn gedupeerde clientèle ten slotte naar bonafide tandartsen moesten lopen, om van de kaakver zweringen bevrijd te worden, was het een politiezaak geworden. Van B. stond in hoger beroep voor de Rot terdamse rechtbank, omdat noch. hij noch de officier van justitie genoegen hadden genomen met de 14 dagen hechtenis van de kantonrechter. Sinds '38 behandelde Van B. „pa tiënten", zo gaf hy vanmorgen toe. Iiy was daarvoor reeds vele malen veroordeeld, maar hy was toch door gegaan met het onbevoegd uitoefenen van de medische wetenschap. Hij had de eerste maanden van 1962 bezoek gekregen van Van L. cn O. De mannen moesten in een papje bijten, zodat Van B. een afdruk van hun gebit had. Daarna werden ze in zijn auto razendsnel naar Haarlem gereden, waar een dr. V. hen onder narcose bracht en tanden en kiezen trok. ,,KaIf dronken" {Van L.) en „he lemaal flauw" werden ze toen weer naar huis gereden. De protheses had de Haarlemmer er meteen maar in gestopt. Daar waren de moeilijkheden be gonnen- Nog dagen daarna bleef het tweetal bloeden, terwijl de pijn toe nam. Van R, die tevoren de mond vol had gehad over de „nazorg" die hij aan de twee zou besteden, liet rich slechts schaars zien om enige pilletjes toe te dfenen. Ook werd het een en ander aan de „patent-gebitten" bijge- vyitL Toen de pijn niet langer te har den was, had het tweetal zich ten slotte onder behandeling van een tandarts gesteld die talloze wortelres- ien en verzweringen in de gedupeerde kaken aantrof. Van B. was vanmorgen weinig on- der de indruk van de verwyten van de officier van justitie. „Zo*n service beurt, geef ik aan al mü» patiënten, dat is gewone nazorg," zo stelde hjj, „en een opgezette kaak is by ons een normaal verschijnsel. Dat weten al die personen, die b<j mij komen." .Normaal" vond hij derhalve ook, dat een der gealarmeerde tandartsen vijf kwartier had nodig gehad, om het bloed te stelpen. Bij O. zat het „gebit dwars in de mond", toen hij zich, met zware koortsen, gemeld had. Het is voor mij nog altijd een on beantwoorde vraag, waarom de men sen er zo snel intrappen," 2ei de offi cier in zijn requisitoir. „En het is even merkwaardig dat de strafmaat in deze gevallen zo mild is," Hij eiste twee keer een maand, waarvan twee keer twee weken voor waardelijk, d.L bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Apothfckersdienst: Apotheek A. Gouka, Hoogstraat 29. Stedeip Museum, 10 tot 17 uui, 'szon- dags 12 tot 17 uur: „Kunstschatten van de Oud-Katholieke Kerk". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: Ontwakende drif ten. Monopole, 2 en 8 uur: „Vrouwen ver dwijnen". DIVERSEN Musis Sacrum g uur Utile Dulei „Sou brette". du"- Scc. Belangen 8 uur Schied-, Chr. Mannenkoor. Feestavond. Chr. Soc, Belangen 8 uur; Lasclub Schie- dam. Praatavond. Rank 8 uur: Chr. Vrouwenbond Ke- thd. Bijeenkomst. SCHIEDAM, woensdag. De bevol king van Schiedam is bi het jaar 1962 niaar met 344 personen of 0.43 procent toegenomen. Dat Is maar héél weinig, vooral wanneer in aanmerking wordt genomen dat Schiedam over twintig jaar ongeveer 110.000 inwoners zou moe ten teilen, volgens de plannen althans. De oorzaak van deze langzame groei is bekend: Schiedam Is een „vertrek-ge- meente"! Vorig jaar zijn niet minder dan 3804 Schiedammers of 4.7 procent van de bevolking naar elders verhuisd en zijn maar 3143 »personen or 3.9 pet. van elders in Schiedam komen wonen. Een negatief vestigingsoverschot van 661 personen. Nu ls er een geboorte overschot van 1005, zodat het vestiging® - verlies wel is opgevangen, maar het ver schil is zó klein, dat van een snelle groei niet gesproken kan worden. Schie dam telde op 31 december 1S62 81.100 inwoners. Uit het jaaroverzicht van do bevol kingsstatistiek zijn meer interessante ge gevens te halen. Zo is het vrouwen overschot, dat na de oorlog vrij groot was, sterk afgenomen en bedraagt mo menteel 644 vrouwen (40.872 vrouwen en 40.228 mannen). Eind 1961 was het vrouwenoverschot nog 808 bij 40.782 vrouwen en 39.964 mannen. Nu blijkt uit de statistiek dat er be langrijk meer jongens worden geboren dan. meisjes, n.L 827 tegen 758 en hoe wel er ook meer mannen sterven dan vrouwen <308 tegen 272), zitten het geboorte-overschot toch 33 jongens meer dan meisjes of 519 jongens tegen 486 meisjes. Belangrijker in dit verband is echter dat er in het negatieve vesti gingsoverschot 131 vrouwen meer zit ten dan mannen. Dat is dan 396 vrou wen tegen 265 mannen. Nu zijn er maar iets meer vrouwen dan mannen ui: Schiedam vertrokken, doch er zijn 121 minder vrouwen dan mannen van elders naar Schiedam gekomen. De totale cijfers zijn dan 1585 kinde ren geboren of 19.59 promille en 580 mensen overleden of 7.17 promille; 3143 nieuwe vestigingen of 38.8 promille en 3804 personen vertrokken of 47 promil le. Van de 1585 geboorten werden 41 kin deren dood geboren en 32 onwettig; er waren. 542 eerstgeborenen. Van de sterf- tegevallen waren elf kinderen beneden het jaar en drie tussen 1 en 4 jaar. Er stierven 35 personen tussen de 4 cn de 50 jaar; 60 tussen de 50—59 jaar; 145 tussen, de 8069 jaar; 162 tussen de 70—79 jaar en 154 personen van 80 jaar en ouder. Er werden in 1962 685 huwelijken in Schiedam afgesloten, waarvan het me rendeel of 413 gevallen tussen Schie dammers onderling; in 56 gevallen woonds de bruidegom in Schiedam en de bruid elders, in 215 gevallen was het omgekeerd. Er is ook één huwelijk vol trokken waarbij noch de man noch de iw in Schiedam woonachtig waren. Maar in dat jaar werden in Schiedam ook G6 echtscheidingen uitgesproken. Van de jonggehuwden kregen maar 110 paren een eigen woning, terwijl 145 paren bij ouders introkken, 15 bij fa milie en 3 bij vrienden; 72 jonge paren kregen een woning in onderhuur en 165 vestigden zich buiten de gemeente. Er zijn echter ook 166 jonge paren waar van man en vrouw gescheiden bleven wonen. Opmerkelijk is ook het enorme aan tal verhuizingen binnen de gemeente grenzen in 1962. Daar waren liefst 1754 gezinnen bü betrokken met totaal 7114 personen. Dat is rnim 8.5 procent van de bevoLklng. Dat aal voor de 454 al leen-lopende mannen en 391 dito vrou wen niet veel omslag hebben gegeven en voor de 526 echtparen zonder kin deren ook nauwelijks. Doch er zyn ook 85 gezinnen verhuisd met zeven of meer gezinsleden; verder 97 met zes, 188 met vyr, 422 met vier en 436 met drie ge zinsleden. Wat de interlokale verhuizingen be treft, blijkt dat alleen Rotterdam er m veel mindere mate Den Haag heb ben bijgedragen aan de groei van Schie dam. Er kwamen 1206 Rotterdammers hier wonen en 856 Schiedammers trok ken naar de Maasstad. Voor Den Haag zijn de cijfers 185 en 132. Vlaardingen daarentegen zoog weer tal van Schie dammers weg: 347 tegen 165. Zoals alle provincies een zuigende werking heb ben gehad op Schiedam, met Zuid-Hol land <634 tegen 325). Utrecht <213 te- 92) en Gelderland (234 tegen 134) vooraan. Het blijkt ook dat er in 1962 nog één gezin van drie personen, en drie man nen uit Schiedam naar Nieuw-Guinea zijn vertrokken, maar daarvoor in de plaats kwamen 39 personen uit Nieuw- Guinea terug en wel zeven gezinnen, 16 alleenstaande mannen en twee vrou wen. Uit het buitenland kwamen 270 personen, waaronder 41 gezinnen zich in Schiedam vestigden en er vertrok ken 258 personen naar het buitenland, waarvan 43 gezinnen. Totaal 3804 Schie dammers die wegtrokken tegen 3143 personen die zich hier zijn komen ves tigen. SCHIEDAM woensdag Voor de fi nanciering van de bouw van model tuin huisjes op het nieuwe complex volks tuinen ten noorden van het Pr. Beatrix- park willen B. en W. van Schiedam aan het Algemeen Verbond van Volkstuin- dersverenigingen in Nederland een lening van 100.009 verstrekken. De zo gebouw de tuinhuisjes zullen dan door het Ver bond weer aan de volkstuinders van het bedoelde complex verhuren of in huur koop geven. De lening, waarvan de rente 4% pet Is, zal in tien jaarlijkse termijnen terugbe taald worden. Niets voor gepensioneerden (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG, dinsdag. De rege ring heeft beslist dat de rijksamb tenaren tot een loongrens van 6500.een duurtetoeslag zullen ontvangen van 35.— netto. De genen onder het rijkspersoneel die vanwege hun buitenwerk al een „koudetoeslag" hebben ont vangen, zullen deze koudetoeslag aangevuld zien tot vyftig gulden, maar krijgen geen duurtetoeslag. Deze mededeling heeft de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E, H. Toxo- peus, vanmorgen laten doen in de cen trale commissie van het Georganiseerd Overleg In Ambtenarenzaken. De mi nister, die aanvankelijk zelf vanmorgen in het overleg zon verschijnen, heeft verstek laten gaan, kennelijk omdat alle ambtenaren organisaties het voor stel van de regering hehben verworpen. De regering ls met deze beslissing iets verder gegaan dan zij vorige week van plan was: zij wilde aanvankelijk ƒ30, duurtetoeslag geven tot een loongrens van ongeveer 6000 gulden De organi saties wensten een duurtetoeslag van ƒ50,met een loongrens tot 8.000 gul den. Verder wensten zij een dergelijke toeslag ook voor gepensioneerden en de koudetoeslag moest geheel buiten bere kening worden gelaten. De regering heeft echter geweigerd de gepensioneerden een duurtetoeslag te geven, omdat zjj de werkende ambtena ren deze toeslag als werkgeefster ver leent en de verhouding tot de gepen sioneerden van andere aard is. Op woensdag 6 maart gaat het echt paar Th. Rekerman en mevr. M. Re- kerman-Suttorp het heugelijke feit vieren dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. In hun ■woning aan de Kitóerfcerksestraat UB zal het dan wel feest rijn, waarin hun kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen in de vreugde zullen delen. Ook onze gelukwensen. (Van onze economische redaktie) ROTTERDAM, dinsdag. De metaal- buizenfabriek mjj. Excelsior onderhandelt met de Republic Steel Corporation over een vorm van samenwerking tussen beide ondernemingen. Met name zou het hier gaan om de produktie van stalen buizen, die bekleed zijn met polythyleen. Het Amerikaanse reuzeconcern heeft al enige tijd groot sukses met dit produkt op de Amerikaanse markt. Republic Steel zou zich nu ook op de Europese markt willen richten en is niet van plan deel te nemen in Excelsior, aldus onze zegsman. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. Nog nooit hield het NIVON, afdeling Vlaar dingen, een jaarvergadering, waar het zo „heet" toeging als gisteravond. Achteraf bleek, dat veel kritiek berustte op mis verstanden en onjuiste voorlichting. Na de openhartige bespreking werd het kli maat dan ook heel anders. Het aanvan kelijk wantrouwen maakte zelfs plaats voor een „motie van vertrouwen" in het bestuur. Dat dit desondanks nogal werd gewijzigd, had geheel andere redenen. Achteraf was men by 't NIVON blij, dat de (vermeende) wrijfpunten zo gron dig waren doorgesproken. Nu bleef er tenminste geen enkele wrok of onjuiste beoordeling meer „hangen". De ledenvergadering van begin jannari SCHIEDAM, woensdag De politie is er van terug gekomen om voor de contro le op het bromfietsverkeer zelf ook ge bruik te maken van bromfietsen. De voor keur wordt gegeven aan lichte motorfiet sen, waarmee de ie snel rijdende brom mers makkeiyker kunnen worden achter haald. Het ligt In de bedoeling, zo schrij ven B. en W.. om van de bromfietsen geleidelijk over te schakelen op lichte motorfietsen. Nu is een van de bromfiet sen aan vervanging toe cn daarom wordt aan. de Raad voorgesteld meteen een mo torfiets te kopen, voor 900. Verder heeft de politic nog een perso nenauto (zonder mobilofoon-installatie) nodig voor recherche en andere doelein den. Deze auto zal 4.900 moeten kosten. Maar ook andere gemeentelijke dien sten vragen nieuw materiaal. Zo vraagt de Reinigingsdienst een nieuwe persvuil- nïsauto, die 54.800 kost. De oudste rol- trommel-vuilnisauto dateert van 1954 en SCHIEDAM, woensdag Tüdens een büeenkomst op het kantoor van de Werf Gusto N.V. te Schiedam heeft vanmor gen burgemeester mr. J. "W. Peek de eremedaille lit brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer A. Th. M. van Hoek, schoonma ker hij deze werf. De heer Van Hoek, die op 31 mei 1908 te Schiedam is geboren en thans aan de Brielsestraat 28 woont, trad op 19 fe bruari 1923 in dienst van de werf Gus to voorheen fa. a. F. Smulders en viert dus zijn 45-jang jubileum. Geboren; Johannes G.. z. v. H. Gunneweg en J, G. Verver; Willem D.. z. v. M. Siemann en S. Heerlnga; Grietje, d. v. H. J. Heikes en A. C. Deijl; Saskia. d. v. G. A. Kanij J. A. M. Blonk; Martious, Z. v. J. Zegers C. Montijn; Richard J-, z. v. L. N. J. Korb en M. Hoefnagel- Johannes H„ z. v. C. L. de Lorljn en J. W. Kt. Speal; Johanna M., d. v. J. van de Water en F. C. H. de Goede; Mar- tlnus W. G. WL z. v. A. C. M. van Baarle en A. M. C. van Beurden; Henri P., Z. v. H. P. Clement en H. M. Steehouwer; Helena M., d. v. H. P. Clement en H. M. Steehouwer; Gerard, z. v, G. KJela en W. Rtfkeboer; Mar- garetha M., d. v. M. van Haaftcn en. M. M. Burger. Overleden: J. E. van de Wetering, 81 jr. echtg. van P. van Wijgerden: A. Bouman, 35 jr; W. Janssen. 67 in H. J. Hersbacil, 77 jr, cchtg. van L. A. Bonefoas; J. Ri. van der Wanrd. 83 jr. echtg. van A. Harte. SCHIEDAM, woensdag De Federatie van Jongerengroepen in de Partjj van de Arbeid houdt op vrijdag 2 februari weer een discussieavond ten huize van de heer A. van Rossum, Burg Knappertlaan 285, aanvang 8 uur, In discussie komen vele onderwerpen voortkomende uit de huidi ge politieke situatie. Iedereen is welkom. In de Opendeursamenkomst welke zon dag 24 februari in de grote zaai van ge- houw IRENE zal worden gehouden, spreekt deze keer de redacteur van de „Gpen Deur", ds G, P. Klijn, over „Uw oordeel gevraagd", aanvang 30.30 uur vtn. Er zal ruim gelegenheid worden gegeven tot hot stellen vaa vragen. Iedereen is hartelijk welkom. SCHIEDAM, woensdag Wü kunnen nu reeds bemerken dat de onderhandelin gen met de werkgevers stroever beginnen te korden cn dat de gerechtvaardigde ver langens van de werknemers door de werk gevers tvorden afgewezen. Indien w(| het goed zien, zou wel eens spoedig kunnen blijken van hoe groot belang het verster ken van onze organisatie is. Zo wordt op gemerkt aan het eind van het jaarverslag qver 1962 van de afd. Schiedam van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (aan gesloten bU het N.V.V.). Het ledental van de afdeling is met vijf verminderd en op 676 leden, gekomen. Geen verontrustende achteruitgang, maar toch wordt meteen vastgesteld, dat er een ernstige lankmoedigheid bij de werkne mers is te constateren, wat zijn oorzaak vindt in het voor de werknemer steeds meer onzichtbaar worden van het werk van de vakbeweging. Op alle posten in het maatschappelijk leven is de vakbewe ging vertegenwoordigd en wat in het ver leden door stakingen moest worden ver kregen, bereikt men nu in het overleg. Dit legt echter een steeds zwaarder wor dende verantwoordelijkheid op de schou ders, die de vakbeweging wel bereid is te blijven dragen, mede in het belang van de werknemers, maar dan zullen de werk gevers evenals de ongeorganiseerden moe ten gaan begrijpen, dat de achteruitstel ling van de georganiseerde werknemers niet kan blijven voortbestaan. In de inleiding van het Jaarverslag wordt ook nog scherpe kritiek geoefend op de gedifferentieerde loonpolitiek, die door de gebrekkige spelregels, die regel matig werden gewijzigd, het werk van de vakbeweging vrijwel onmogelijk maakte en het vertrouwen in die vakbeweging ondermijnde. Van onze leden en bestuur ders werd dan ook veel van hun uithou dingsvermogen gevraagd en mede door een verstandig beleid werden ernstige conflicten voorkomen. In het afdelingsbestuur kwam een wij ziging, doordat penningmeester W. J. Schewe aftrad en vervangen werd door de heer P. v. d. Lubbe. De heer Schewe, die vele jaren zijn taak heeft vervuld, werd op de jaarvergadering gehuldigd. In november zijn ook elf leden gehuldigd wegens een veertigjarig lidmaatschap en drie voor een 25-jarig lidmaatschap. Een aantal ledenvergaderingen werden belegd als gevolg van wijzigingsvoorstel len in diverse cao's. Vergaderingen had den plaats voor de Drankindustrie en voor het personeel van distilleerderij J. J, Melohers. Ook is contact opgenomen met de vertrouwensmannen bij de Ver. Glas fabrieken. Een aantal cursusbijeenkomsten zijn ge houden en op het afdelingskantoor hadden gespreksavonden plaats, die in goede sfeer verliepen, al had de belangstelling wat groter kunnen rijn. Van het spreek uur van het bestuur is druk gebruik ge maakt evenals van het spreekuur van het Bureau van Arbeidsrecht. Van het NW-tbc-fonds werd door twee leden gebruik gemaakt en het Fonds Ge zondheidszorg blijkt in een behoefte te voorzien. In het verslagsjaar is weer een groot bedrag aan de leden uitgekeerd. is aan vervanging toe. Maar de voorkeur wordt gegeven aan het nieuwere type, de pers-vuilnisauto, waarvan er al twee in gebruik zijn en goed voldoen. Verder heeft de Ontsmettmgsdienst een nieuwe bestelauto nodig, wat 5.700 moet gaan kosten. Ter aanvulling van dz voorraad en. ter vervanging van de versleten exem plaren dienen 500 vuilnisvaten van 33 li ter en 250 van 80 liter, alsook 100 papier bakken aangeschaft te worden. Dit komt op totaal 14.025 te staan. De Plantsoenendienst wil een tien jaar oude benzlne-tractor gaan vervangen en weL door tractor met dieselmotor, daar dit een besparing op de brandstofkosten geeft. Verder heeft deze dienst behoefte aan een z.g. grondfrees-machine met een dieselmotor; dit toestel gaat 5.500 kos ten. B. en W. stellen de Gemeenteraad voor een bedrag van 96.510 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van al deze werktuigen. MAASSLUIS, woensdag Het college van b. en w. heeft de raad een uitvoering gemotiveerd voorstel voorgelegd om over te gaan tot onteigening van een aantal gronden, gelegen in het uitbreidingsplan Maassluis-Noordwest De verwerving van deze gronden stagneert. Deze stagnatie zou in de toekomst grote moeilijkheden kunnen opleveren; vandaar de maatregel van b. en w. MAASSLUIS, woensdag Het college van bl en w. heeft de raad gevraagd in te stemmen met de verkoop van een per ceel grond In „Maassluis-West" aan de fa C. G. van Baaien. Daarop zullen 34 een gezinswoningen worden gebouwd. had reeds duldeiyk gemaakt, dat er vele meningen en stromingen heersten over het beheer van de kampeerboerderij De Hoogkamer. Daarom draaide voornamelijk de kritiek. Aanvankelijk had het bestuur deeld als geheel al te zullen, treden daar er kritiek was uitgeoefend op het beleid, doch in de loop van de vergadering wer den deze bezwaren en. misverstanden uit de weg geruimd- Om redenen van drukke werkzaamheden traden toch verschillende leden van het bestuur af. Sinds gisteravond heeft het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na tuurvrienden werk Vlaardingen een voor zitster. Mevrouw E. J. Volk-Berkelaar werd als zodanig bij acclamatie benoemd. De heer C. Sparreboom, die voordien de voorzittershamer hanteerde, heeft met de vervulling van de beheerdersfunctie in de Hoogkamer te drukke bezigheden gekre gen om ook de afdeling van het NIVON te presideren. Hij blijft lid van het be stuur. Er was van verschillende zijden lof voor het beleid, dat het bestuur in de laatste „zittingsperiode" heeft gevoerd. Boze woorden vielen er gisteravond echter ook, met name in de eerste helft van de tot half twaalf in het Volksgebouw durende vergadering. Daaruit sproot ook de indie ning van een „motie van vertrouwen" door de heer J.- van, Uperen sr. voort Naderhand bleek echier de vermeende kritiek op het bestuursbeleid (hij kon ook niet aantoonbaar worden gemaakt) op verschillende misverstanden te be rusten. Misverstanden waren er voornamelijk gerezen over de benoeming van de heer C. Sparreboom als beheerder van de kam peerboerderij De Hoogkamer. „Er zijn in derdaad fouten gemaakt", gaf deze laatste toe, „maar die zijn wel erg naar de nega tieve kant doorgeslagen". Door de onder handelingen met hot gemeentebestuur was destijds de gang van zaken binnen het NIVON niet geheel duidelijk gewor den. De fouten waarover de heer Sparre boom sprak, bleken op even zovele mis verstanden te berusten en nadat de voor zitter in deze vergadering een openhartig exposé had gegeven, was een ieder het daarmee ook eens. Er bestonden in het geheel geen bezwaren meer tegen het pro longeren van het bestuursbeleid, hetgeen velen verheugd bet woord deed nemen. Daarbij was ook de heer W. Husslage van het hoofdbestuur, die de vergadering bijwoonde. Men kon toen overgaan tot overige punten van de agenda. Het grote aantal aanwezigen op de jaarvergadering (de zaal was tot de laat ste stoel bezet!) kon voorts uit de ver slagen van de secretaresse en de overige bestuursleden horen, dat er veel werk werd verzet in het afgelopen jaar. Er wa- aviatiek. ren verschillende kritische vragen, die alle voor de steilere ervan bevredigend werden beantwoord. Men toonde zich vooral verheugd met het feit, dat het jon gerenwerk vlot op gang ls gebracht. Nadat het bestuur, geïnspireerd door de büval die de motie van vertrouwen ver wierf, had besloten van zijn oorspronke lijke voornemen om af te treden terug was gekomen, had ook de bestuursverkie zing een uitermate vlot verloop. Vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat uit de vergadering nog een viertal kandi daten werden opgegeven. Het bestuur werd bfj deze gelegenheid bovendien met twee leden uitgebreid, zodat straks een negenkoppig bestuur de zaken zal gaan behartigen in de afdeling met momenteel circa 550 leden. Zoals reeds gezegd, is mevrouw E. J. Volk-Berkelaar tot voorzitster benoemd. Zij liet zich ter vergadering kandidaat stellen. De leden van het NIVON toon den zich algemeen verheugd over haar benoeming. Tot secretaris werd de heer W. Sparreboom (géén familielid van C.) benoemd. Ook zijn kandidatuur was ter plaatse gesteld. De heer J. van IJperen jr. werd van tweede de eerste penningmees ter, eveneens bij acclamatie. Als leden werden benoemd de heer C. 't Hart, me vrouw N. van de Wal-van Schie en do heer L. van Maarleveld. In de kascontro- lecommissie werd de heer L. van de Kroon benoemd. Nadat de heer W. Husslage zyn vreug de had uitgesproken over de gang van zaken, de nieuwe bestuursleden had ver welkomd en de aftredende bedankt, deed J, L. Burgmans dit namens het gewest Zuid-Bolland. De heer C. Sparreboom tenslotte dank te in het bijzonder de heer Lakerveld. mevrouw Van der Lee, de heer Van. IJperen en mevrouw Lankhaar voor het werk, dat zij in het bestuur hebben ver richt en overhandigde hen een enveloppe met inhoud. SCHIEDAM, woensdag De Schie- damse Luchtvaartclub „Icarus" houdt op woensdag 27 februari in gebouw Irene de jaarvergadering, aanvang 8 uur. Bfj die gelegenheid zullen drie films worden ver toond, n.l. Al-Garad, de meedogenloze woestijnsprinkhaan. Een instructieve film over modelvliegtuigsport en na de pauze een film over het Britse aandeel in de MAASSLUIS, woensdag. Op de krui sing Hoogstraat-Marnixkade zijn een vrachtauto, bestuurd door de negentien jarige M. van der Ham en een W.S.M.-bus, bestuurd door de 22-jarige P. A, Vianen uit Den Haag tegen elkaar gebotst Beide voertuigen werden beschadigd. SCHIEDAM, woensdag B. en tt hebben wederom bü de Gemeenteraad een voorstel ingediend tot wijziging van de VennakeUjkhedcnbelasting voor bios copen, dat sterk afwijkt van het voorstel dat in de decembervergaderlng door de Raad is aangehouden. Wel blijft het stan- daardtarJcf 20 procent, maar voor z.g, culturele films is het tarief van 15 pro cent voorgesteld en voor Nederlandse films zelfs 20 procent. Verwacht wordt dat de opbrengst van deze belasting dan met ongeveer S.000 per jaar zal dalen, vergeleken met 1962. Nu er over het algemeen een tendens valt waar te nemen, om de belasting te verlagen, wil Schiedam hierin, volgen, hoewe1 enkele gemeenten verzoeken daar toe hebben afgewezen. Belastingtechnisch blijft een uniform tarief van 20 procent het meest juist, zoals dat ook door de gemeente Rotterdam is vastgesteld. Daar Schiedam mét Rotterdam in een cultuur kring ligt, is het wenselijk dit. tarief over te nemen. Maar voor culturele films werd in Schiedam tot nog toe een ta rief van 15 procent geheven en in af schaffing van dit uitzonderingstaxief schuilt het gevaar dat het Schiedamse bioscooppubliek van culturele en docu mentaire films verstoken zal kunnen blijven. Daarom wordt nu voorgesteld om dit verlaagde tarief te handhaven, on danks het feit dat voor sommige films verschil van mening kan bestaan om trent de culturele waarde. Om de vertoning van Nederlandse films „geen reklame- of aktualiteiten- füms zijnde van een behoorlijke lengte" te bevorderen, wordt bovendien een ta rief van tien procent voorgesteld voor deze Nederlandse films. ^ejtaaa&Mi it-AalScr^MiUg BROERSVELD I0B*434 Stationsstraat 31, 2e etage, Schiedam, ƒ9.50 p. week. Inlichtingen: telefoon 12 23 68, tussen 9 en 5 uur. HET GEMEENTE ZIEKENHUIS te Schiedam vraagt voor de huishoudelijke dienst. Werktijden: bij 9 uur: in overleg; bü 5 uur: van 8 tot 1 uur of van 2 tot 7 uur; by uur: van 5.30 tot 7 uur n.m. Op zaterdag en zondag wordt by toerbeurt dienst gedaan. Sollicitaties te richten of aanmelden bij de adjunct directrice. THEATER HOOGSTR. 2a SCHIEDAM TEL. S8B08 In genadeloze gevechten stierven zij als helden... SPOOKDIVISIE BRANDENBURG Vr., zat.: 2, 7, 9.15 uur; zo.: 1, 9.15 uur 14 jaar Vreselijke ontberingen met oproerige Indianen in. DODENVAL IN DAKOTA Zondagmatinees 2 en 4.15 uur 14 jaar. Spannende avonturen in Afrika's woeste jungle l! DE OLIFANTENJAGERS Maandag dinsdag, woensdag 2 en 8 uur 14 jaar. Vincent Price in het overrompelend gruwelverhaal LEVEND BEGRAVEN Do. 2 en 8 uur - Cinemascope in kleuren 18 j. Fotografie Rolfllms vergeten? De auto maat 6taat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106 Voor pasfoto naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106. te lefoon 36720. In één dag gereed. Te koop aangeboden Te koop: kast met 280 mon- - Tel. 6 24 06. Te koop: ameublement, Z fauteuils, 4 stoelen, dressoir, theemeubeh tafel en tafel- kleed. Telefoon 62406.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1