Liefhebbers van planten en bloemen krijgen vereniging Bestaan judoschool W. Bishoff wankelt S.D.K. Icarus wil n nieuwe vliegbaan Woeste rijder werd ook weerspannig Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Eigen afdeling in Schiedam in oprichting Nog kans voor DWS-heren Bingham en Co huldigde achtien werknemers AGENDA Maatregelen met opdooi SCHIEDAM Wie heeft iets verloren Burgerlijke stand Nieuive koers Natuur in huis Het Zuiden gaat 3e lustrum vieren Frontale botsing auto-scooter Carrier omver gereden Na Sportschool ïïuïsker: Nieuw onderdak is nog niet gevonden Kachelbrandje Koperen jubilea alsnog herdacht Geen geivoonte Bestuursmutati'es bij Hum. Verbond Kostwinnersvergoeding beliep ƒ125 mille Inkomsten vergoeding herhalingsoefening Alleen tvinkels Bejaarden Fietsendieven «laarvergadering modelbouwers: Wedstrijd tegen Vlaardingen wordt op tiveede Pinksterdag gehouden Batig saldo Mr. P. C. Franken chef kabinet VOOR DE KANTONRECHTER DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS BESCHAAFD MEISJE voor de huishouding DONDEKDAG 28 FEBRUARI 1963 f SCHIEDAM, donderdag:. net eerste heren-team van D.W.S. heeft nog een kans gekregen om naar de districts twee tje klas te promoveren, doordat Dynamo 1 naar de overgangsklasse en Snelwlek I naar de eerste gaan. Om de ene vrijge komen plaats moet D.W.S. nu met H.V.P. j twee promotie-wedstrUden spelen; eerste op zaterdag 2 maart in de Haagse Houtrusth allen. Overigens zijn liefst vier handbal-teams van D.W.S. kampioen in de afdeling ge worden. Dames twee werd ongeslagen en met een enorm puntenoverwleht winaar van de titel en heren 2 is dat voorbeeld wat weifelend gevolgd. Ook dames-junio ren 1 bleef ongeslagen en jongens-aspi ranten is het vierde. De kampioenen zullen worden gehul digd tijdens een feestelijke bijeenkomst, waarvan de datum nog vastgesteld moet worden. SCHIEDAM, donderdag. Te bevra gen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9.00—12.30 uur en 2.00— 6.00 uur; ring met sleutels; herenpolshor- loge; lGgertas met inhoud; hondenvacci- natiepenning; een paar kinderwantjes. Te bevragen bij de vinders: slede, Lems, Kotterdamsedijk 237; Vz mud kolen, Por tier1 Hollandia, Melkfabrieken, Oostha- venkaöe, Vlaardingen; schroevedraaïer, Valk, Burg. van Haarenlaan 606; porte monnee met inhoud, Jansen, Dam 36; kin- derportemonnee met inhoud, Kapel, Burg. van Haarenlaan 1542; padvinderspet, Her mans, Bakkershaven 5; badgoed, Hogen- kamp, Dr. Alphons Ariënststraat 1,14; rode sjaal, Brussaard, Henry Polakstraat 116; licht-bïauwe sjaal, Loch, Van Maenen- straat 96; padvindersriem, Damen, Mac- kaystraat 56; zilveren armbandje. Van Waas. Cordonstraat 50b; geldsbedrag, Woermeijer. prof. Aalberselaan 36; oor bel, Weiland, Kotterdarasedijk 429a; lot, Postkantoor, Tuinlaan; ring met steen. Van Mil, Schiedara5eweg 181; kinderrin- getje. Kers, Dam 29; plastic plaatje met' sleutels. Dekker, Van Hogendorpstraat 8; ring met sleutels, Verbeek, Ouddorpse- straat 8b; étui met sleutel, Olsthoorn, Kerklaan 4; ring met sleutels. Van Gelo ven, Singel 92; wit hondje. Dierentehuis, St Anna Zusterstraat 47; een paar motor wanten, Krowinkel, Boerhaavelaan 67a; gnjze glacé handschoen en jongenswant. Van Santen, Jac, van Lennepstraat 8a; dameshandschoen. Van Straten, Roéll- straat 58; een paar grijze handschoenen, "WiLlems, Lange Nieuwstraat 65; een paar bruine wantjes, Nouwt, Hogenbanweg 55; bruine dameshandschoen. Cr.), De Groot, Grutterssteeg 3; een paar zwarte glacé handschoenen, Brussaard, Henry Polak straat 116. Geboren: Fredrik, z. v. M. Netten- breijer en M. R. Mietrop. Albert J., z. v. D. J. Huigen en J. A. G. den Boer. Jo hanna, d. v, J. D, Hansier en J. J. van Buren. Willem A., z, v. J. Schemkes en M. Brouns. Hendrikus J., z. v. P. H. van den Boogert en M. C. Heijman. Overleden: A. van Eijk, 86 jaar. O. G. Botje, 63 jaar. W- J. de Rooij, 65 jaar. J- de Ruiter, 60 jaar, E. W. Lamberts, 92 jaar. P- A. Hendriks. 84 jaar echtg. vm B. J. J. Westerholt. J. M, Borrani, 5S jaar. T. Peitsman, 77 jaar wed. van J. Lourens, SCHIEDAM, donderdag. In het Wijk centrum aan het Dr. Wibautplein wordt dinsdagavond 5 maart, aanvangende 8 uur, een bijeenkomst gehouden door de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, met de bedoeling ook Schiedam een eigen afdeling van deze maatschappij op te richten. Dit wordt dan een propaganda-avond, die weer gevolgd zal worden door een eerste vergadering, waarbij een bestuur gekozen kan worden, dat de afdeling verder zal leiden. De voorbereidingen worden thans getroffen door een speciaal Actie-comité met de heer J. J. Schipper, hoofd van dt gemeen telijke Plantsoendienst, als voorzitter. Als het zover komt. zal Schiedam eindelijk een vereniging rijk zijn voor alle liefheb bers van planten en bloemen. Want achter deze wat deftige naam (de Maatschappij is dan ook al 90 jaar oud!), verschuilt zich de enige organisatie in Nederland, die plaats biedt aan alle soor ten liefhebbers van planten en bloemen, niet alleen de vakman-bloemist of dito tuinman, maar ook de huisvrouw die zo graag wat bloeiende plantjes in haar huis kamer heeft en de man die zijn piep kleine stadstuintje zelf wil verzorgen en tot fleurige bloei wil brengen. Al deze planten-liefhébbers wil de Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde met raad en daad terzijde staan. Voor een contributie van 8 per jaar ontvangt men het keurig en deskundig verzorgde maandblad „Groei en bloei", krijgt men (beperkt) grafcis toegang tot tal van planten- en bloemen-tentocnstel- hngen en kan men bovendien de cursus sen en lezingen volgen die door de afde lingen worden georganiseerd. Dit laatste was in Schiedam nog niet mogelijk, maar na de oprichting van de eigen afdeling zal dat wel kunnen. De Maatschappij biedt dus vele mogelijkheden aan de planten liefhebbers in onze stad. Dit is niet altijd zo geweest. Want de deftige Maatschappij werd in 1873 opge richt door een gezelschap deftige lieden, namelijk de bezitters van buitenplaatsen en landgoederen, waaraan vaak een eigen kwekerij, groot of klein, was verbonden Al dan niet in het gezelschap van hun tuinman, praatten deze mensen dan over hun bloemen en planten, vergeleken de prestaties van hun kwekerijen en er wer den keuringen gehouden. Er zat ook een enkele bloemist in dit gezelschap, maar dat was bij gebrek aan een eigen vak-or ganisatie, die er pas later kwam. Na de laatste oorlog kwam de grote ver andering. Ruim tien jaar geleden besefte het bestuur dat de taak van de Maat schappij lag in bet geven van voorlichting op zo ruim mogelijke schaal aan alle lief hebbers van planten en bloemen. Op die koers werd gevaren door het bestuur, wat een gelukkige greep bleek. Het ledental groeide, bedroeg in 3956 5.M0 in 30 afde lingen en bedraagt nu ruim 15.500 leden uit 83 afdelingen. Daar hoort de afd. Rotterdam ook bij, die echter met dik duizend leden te groot en onhandelbaar is geworden. Daar ook 65 Schiedammers lid zijn van de Rot terdamse afdeling, werd in overweging genomen om in Schiedam een eigen af de- ring te stichten. Uiteraard mede met de verwachting dat er in Schiedam vee! meer liefhebbers wonen, die wel lid wil len worden, maar er nooit toe gekomen zijn, omdat zij geen vergaderingen en cc sussen in de Maasstad willen bijwonen. De heer W. R. Koppe, voorzitter van de propaganda-commissie heeft ons haarfijn uitgelegd wat de voordelen zijn van zo'n eigen afdeling. Dan kan in eigen stad cursussen en lezingen gegeven worden over de verzorging van de sxertuin of de kamerplanten. Er kunnen onder deskun dige leiding excursies gemaakt worden naar parken, naar tentoonstelling, naar kwekerijen, enz. Maar er kunnen ook, zo als in Rotterdam onder veel belangstelling plaats heeft, cursussen worden gegeven in het schikken van bloemen, wat nog heel wat anders is dan het plompverloren steken van een bos bloemen in een vaas. De laatste jaren is de belangstelling voor het hebben en verzorgen van kamer planten bier in Schiedam, zoals ook in Nederland sterk toegenomen. Dit houdt zeker verband met liet verdwijnen van de tuintjes en het terugdringen van „de natuur" door de stad-ultbreiding. Men haalt dan zo nog een vleugje van de levende natuur in huis. Daarmee is de sterke groei van de laatste tijd van de Maatschappij te verklaren en aangenomen mag worden dat er ook in Schiedam vele liefhebbers zullen zijn die belangstelling hebben voor deze organisatie. Dit alles kan men vernemen op de bo vengemelde propaganda-avond in het Wykcentrum. De heer H. Stein uil Apel doorn, hoofd-ass. bij de Rijkstuinbomv- voorijchtingsdienst, zal dan spreken over „Bloemenvreugd in huis en tuin", opge fleurd met kleurèn-dia's. Daarna zal de heer W. R. Koppe iets vertellen over doel en werkwijze. Ook zullen er bloemen en planten verloot worden. De toegang is gratis. Tenslotte geven we nog de leden van het actie-comité. Dit zijn de heer J. J. Schipper, Charlotte de Bourbonstraat II, als voorzitter; mej, F. A. Bossert en. de heren J. Boekhout, J. J. van Dijk, P. M. Geerkens, G. J. de Kooter en A. W. Wittkampf. SCHIEDAM, donderdag. Op 5 febru ari bestond de Cristelijke toneelgroep „Het Zuiden" 35 jaar. Vrijdag 8 maart zal het derde lustrum feestelijk worden gevierd ia gebouw Irene. Het jubileum zal luister worden bijgezet door de Flori da Show '63, onder leiding van Kees Nou- ens uit Den Haag. Aan deze show werken verder mee de Melody Makers, Gilbert Co; Paoline met akrobatïek, de jongleurs de Twee Wido's en bet clownstrio Les Bollinies. SCHIEDAM, donderdag op een spie gelgladde bevroren plas m de Burg. van Haarenlaan is vannacht om 11.15 uur de heer W. de P, met zijn auto geslipt en frontaal tegen een scooter opgereden, waarbij de berijder, de heer D. R. uit Kef-hei, in het gras langs de weg werd geslingerd. Hij "bekwam verwondingen aan de benen, die in het Gemeentezie kenhuis zijn. behandeld. De automobilist kreeg een buil op het hoofd; beide voer tuigen werden vrij zwaar beschadigd. SCHIEDAM donderdag Op het 's Gravenlandsepleln Is gistermiddag om 1. uur de broodbezorger W. M. met zijn carrier ondersteboven gereden door een. auto, dfe na het ongevat gewoon door reed. De auto was hjj het inhalen onvol doende uitgeweken en bad zo de bak de carrier geriakt, die omsloeg. De bezorger kwam onder de carrier te lig gen en kreeg verwondingen aan gelaat en knie, Hjj is in het Gemeentezieken huis behandeld. De politie vraagt de personen, die ge tuige zijn geweest van dit ongeval, zich te willen melden op het hoofdbureau voor het geven van informaties. SCHIEDAM, woensdag. Het bestaan van Schiedams cniee judoschool wordt SCHIEDAM, donderdag In de woon kamer van de mevrouw E. v. W.-B. aan de Puttershoeksestraat 61 ontstond gister middag door verstopping (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, donderdag. In de feestelijk niet vlaggen versierde machinehal van Bingham en Co zftn vanmorgen achttien werk nemers gehuldigd. Voor veertien van hen had de huldiging betrek king op hun 121/2-jarig dienstver band, dat zij korter of langer ge leden vierden» drie werknemers herdachten het feit, dat zjj 35 jaar ih dienst van het bedrijf waren. Een werknemer werd echter door de directeur van het bedrijf, de heer P. van "VoUenhoven apart naar voren gehaald. Bat was de heer Th. J. Paauw die offi cieel afscheid van het bedrijf nam we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De heer Paauw, die werk zaam is als machinenaaier zal echter de Apothekersdienst: Apotheek Nieuwland. Dr. Wibautplein 17. Stedelijk Museum. 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur: .Kunstschatten van de Oud-Katholieke Kerk", BIOSCOPEN Tassage, alleen 2 uur: Jungle Cat. «onopole, 8 uur-. Levend begraven. DIVERSEN "«age. 8 uur; Kath. Kring NRT De Leugenaar. Mnsis Sacrum, 8 uur: p.v. "Wilton Fijen- wrd bedrij fsjournaal en toneel. eerste tijd nog enige dagen per week zijn I arbeid voortzetten. Behalve zijn afscheids cadeau, Bat hij onder couvert ontving, werd hem ook nog een verlaat jubileum geschenk overhandigd. Twee jaar geleden was zijn 45-jarig dienstverband onge merkt voorbijgegaan. In 1916 kwam de heer Paauw by Bing ham en Co, en werkte toen. vier jaar on der leiding van wijlen de heer J. W. van Vollenhoven, de man die het bedrijf in 1912 van de Engelsman Bingham over nam en de vader van de huidige directeur. Namens het fabrieks- en kantoorperso neel werd de heer Paauw, wiens echtge note ook in de hulde mocht delen, eer geschenk aangeboden. De jubilarissen, die een 35-jarig dienst verband achter de rug hebben rijn de he ren Th. J". de Bruin, dekkledenreparateur, C. J. Harmsen, ass.-bedrijfslelöer van de afdeling markiezen en J. G- v. d. Wielen, markiezenbekleder. Hoewel het geen gewoonte van Bing ham en Co was koperen werknemers te huldigen is men, In het besef, dat met het huidige normale personeelsverloop, een 12j4-jarig dienstverband toch een binding met het bedrijf geeft, er nu toe overgaar alle werknemers, die in de afgelopen ja ren 12% j»*" faet bedrijf verbonden waren, te huldigen. Veertien werknemers, die dus minstens 12% jaar bij Bingham zijn, werden gis termorgen toegesproken door de heer P. van Vollenhoven. Dit waren de heren C. Blok, zeilmakersbaas. J. Bravenboer, chauffeur; L. den Brinker, schilder; J- H. Frederiks, dekkledenreparateur; C. Gree- neweg, bankwerkersbaas; A, v. d. Ham, dekkledenreparateur; H. Meeder, zeil maker; A- J- Ouwerling, C- Rutteman en A. Scheppink, dekkledenreparateurs; G. H. Scheppink, chauffeur en P. SturruS, chef-markiezenafdeling. Bij al deze heren was een vrouwelijke werkneemster, die een huldiging ten deel vieL Dat was mevrouw J. M. Flandsoen- Bogerd, die ruim 12% jaar werkzaam is als mach ine naaister. al vele maanden lang naar een niemve bedrijfsruimte. "Wout Bishoff is gestart in de voormalige kegelhaan van Musis Sa crum. Dat is alwear bijna 7 jaar geleden. Deze sympathieke leerling van het CIOS wist al spoedig een vaste kern van pupil len te kweken en op zijn bescheiden maar gedegen wijze leverde hö regelmatig ge slaagden af voor de hogere graden in liet judo en jlu jltsu. Sinds kort heeft hjj middags ook cursussen huisvrouwcnKym- nastick die bij de dames veel instemming ontvangen. Zoals bekend moet evenwel de sport zaal van Bishoff in de Kethelstraat ver dwijnen jn verband met de sanering van de Vlaardmgerstraat-Kethelstraat-Velle- vest. Bishoff heeft nog geen officieel be richt van de gemeente ontvangen over de sloop van de panden in de Kethelstraat hij houdt er al maanden rekening mee dat hij op korte termijn verdwijnen moet. Daarom zoekt hij naarstig naar een nieuwe ruimte. Hij hoopt dan ook een grotere en betere behuizing te kunnen verwerven omdat gebleken is dat de ju doka's met animo de lessen bij Bishoff volgen. «hoqnjemaakto kacM «n sterke rook- - - - ontwikkeling, waarvoor de brandweer gewaarschuwd ia, maar geen dienst hoef de te doen, daar een voorbijganger het vuur al had gedoofd. In het pand Lange Haven 64, dat men aan het verbouwen is, heeft een olie brander daar door de aannemer ge plaatst, vlam gevat. De brandweer heeft met zand het vuur gedoofd. <Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag Tijdens de jaarvergadering van de Gemeenschap Vlaardingen van het Humanistisch Ver bond. die gisteravond werd gehouden In het Dr. Rutgershuis aan de Dr. Abraham Kuyperstraat, is een kleine wijziging ge komen in het bestuur. Deze betrof de ledenadministratie. Mevrouw N, Wester- hof-Lemmens heeft deze taak overgeno men van de heer J- L. Mulder, welke laatste de leiding van de propaganda op zich heeft genomen. Het dagelijks bestuur blijft bestaan uit mej. A. Starrenberg, voorzitster, de heer J. L. Andriessen, se cretaris, en de heer G. van Bruggen, pen ningmeester, die allen werden herkozen. Het ziekenbezoek zal weer worden ver richt door mevrouw R. van Beek-Wal mg en mevrouw Hatzmann. In de vergade ring werden de verslagen behandeld, waarbij werd opgemerkt dat men de fi nanciële positie onder meer wil verster ken om meer te kunnen doen voor de be jaarden. De gemeenschap telde aan het einde van het vorig jaar 149 leden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag In werd aan verwanten van 89 dienstplich tigen van de Kon. Landmacht, in werke lijke dienst voor le oefening, aan kost winnersvergoeding uitgekeerd een be drag van 91.01721. De gemiddelde uit- betalingstermijn bedroeg 23 weken. Het aantal dienstplichtigen der Ko ninklijke Marine aan wier verwanten kostwinnersvergoeding werd uitgekeerd, bedroeg 19. Aan deze verwanten werd in totaal uitgekerd ƒ34.675,77. De gemid delde vergoedingstermijn bedroeg 29 we- ':en. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag Aan 138 dienstplichtigen van de Koninklijke Land macht werd wegens het verrichten van herhalingsoefeningen in 3962 in totaal een bedrag van ƒ46.301.20 uitgekeerd. Het aantal dagen, gedurende welke door deze dienstplichtigen herhalingsoefeningen werden verricht, bedroeg in totaal 3266, Slechts in drie gevallen werd aan dienstplichtigen der Koninklijke Marine een aanvullende vergoeding op de mili taire bezoldiging verleend. Aan deze mi litairen werd uitgekeerd in totaal 232.70. Tezamen verrichtten zij gedurende 36 da gen herhalingsoefeningen. Het percentage, dat als tegemoetkoming t de kosten, vallende op de uitbetaling van herhalingsoefeningen, in 'rekening mag worden gebracht bedraagt 2%. Ge declareerd werd derhalve een bedrag van L163.3S. 1 Daarom had hjj kort geleden het plan aan de Parkweg een grote moderne school te openen, maar dit idee komt niet over een met de plannen, van de opdrachtgever voor deze particuliere bouw. Deze wenst namelijk slechts winkels in de panden, Bishoff heeft ook onderzocht of de school geopend zou kunnen worden in kelders in de nieuwe huizen m Nieuwland maar een sportschool behoeft hoogte. De hoogte van de zaal moet minstens vier meter, zijn om de goede oefeningen te kunnen houden. Bishoff heeft ook contact gel) ad met eigenaren van oude panden maar ner gens in Schiedam hlijkt ruimte vrij. Dat is een geduchte tegenslag voor deze jonge en enthousiaste sportsman, die juist zo tevreden is met zijn taak ir Schiedam. Hij heeft namelijk ondervon den dat velen het judo willen beoefe nen in deze stad. Avond aan avond komen de leerlingen van 5 uur tot 's avonds 13 uur naar zijn school- Overdag heeft Bishoff nog enkele uren vrjj en daarvoor heeft hij dan ook nieuwe plannen. Zo heeft nu de huisvrou- wengymnastiek intrede gedaan en hij meent ook dat er voor de bejaarden op -as* goede mogelijkheden zijn. Hjj zou willen trachten ook voor de be jaarden een licht programma van li chaamsoefeningen in te voeren. Dit alles vereist echter primair dat Bishoff in Schiedam een andere ruimte krijgt toege wezen om het werk te kunnen uithouwen. Naar verwacht mag worden zullen de in stanties nu trachten de juiste steun -te verlenen zodat Schiedams enige judo school behouden blijft. SCHIEDAM, donderdag Op de Burg. Knappertlaan is vannacht de soldaat A, D„ die met de timmerman F. W. achter op, een fiets zonder licht bereed, door de politie aangehouden. Zij verkeerden on der de invloed van sterke drank en ga ven toe de fiets op de Broersvest wegge nomen te hebben. De zaak is aan de Ko ninklijke Marechaussee overgegeven. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, donderdag. Op 15 september '59 besloten twee inwo ners van Kethel tot de oprichting van een club voor bet bouwen van zweefvliegtuigmodellen. Zij begonnen propaganda te maken en had den al spoedig een twintigtal leden verzameld, die ook interesse in de modelbouwerij hadden. de Alle begin is echter moeiiyk, en dus ook dat van de Kethelse Luchtvaartclub. Vrijwel niemand kon hogen op boow- ervaring, men beperkte zich tot eenvou dige modellen, waarvan de constructie meestal al na de eerste landing te zwak bleek. Bovendien werkten de weers omstandigheden in '59 niet mee. Model- aviateurs hebt-en goed weer nodig, regen of harde wind zijn geen welkome gasten bO proefvluchten. Men liet zich echter niet temeer slaan. De leden gingen.* dapper voort met bou wen, De resultaten werden beter, de kwa liteit van de modellen ging vooruit. Tn 1961 liep het ledental echter ineens tot de helft terug. De vereniging dreigde dood te bloeden. Toen echter kwamen de Kethelse zweefmodelbouwers In contact met een groepje enthousiaste Schiedamse avia- teurs. De Schiedammers hadden zich evenwel meer toegelegd op de lynbestu- ring van de miniatuurvlïegtuigjes. Er werd gepraat en in januari 1962 besloot men samen te gaan werken. Er werd een nieuwe elub opgericht, die de naam S.DK. .Icarus" kreeg. S.D.K. is een wat ingewikkelde afkorting voor Schiedam- KetheL j op een veld achterin het Prinses Beatrixpark heeft gekregen, voor de leden wel prettig is, is men toch bang de be woners van Nieuwland door het mono tone gezoem van de kleine (van,0,2 tot 6 cc) motortjes overlast te bezorgen. Der halve heeft het bestuur onderhandelingen hij de gemeente geopend voor een nog meer geïsoleerde plaats, waarbij men eventueel de beschikking kan krijgen over een betonplaat. Gisteravond werd in gebouw Irene de eerste jaarvergadering van S DE. gehou den. De samenvoeging van de Schiedam se en Kethelse enthousiasten blijkt een bijzonder goede stap geweest te zijn; de vereniging, die nu 25 leden de meesten zijn niet ouder dan twintig, de jongste is 2elfs twaalf jaar telt, eindigde het eer ste verenigingsjaar met ean batig saldo van 146,75! Als men bovendien bedenkt, dat er in '62 een demonstratie in Schie dam werd gehouden en een wedstrijd met de Vlaardingse collega's, en wekelijks clubavonden werden georganiseerd, dan ziet de toekomst van Icarus er hoopvol uit. Er werden in het afgelopen jaar maar liefst 85 modellen gebouwd, welis waar zijn lang niet alle meer in tact, maar van ieder gesneuveld model werd een grote dosis ervaring geleerd. BU de plannen voor dit jaar vormt de wedstrijd tegen de Vlaardingse 'Lucht vaartclub, die op tweede Pinksterdag, 3 juni in Schiedam wordt gehouden, voor de leden van SDK een goede gelegenheid hun nieuwe ervaringen te gebruiken als revanche op de nederlaag, die men ver leden jaar kreeg te incasseren. Bovendien staan er plannen voor deelname aan de landeiyke wedstrijden van dc KNVvD op het programma. Hoewel de vliegplaats, die de vereni- SCHrEDAM, donderdag. Voor de sportavond die de Lionsclub Schiedam vrijdagavond a.s. in Musis Sacrum houdt ten bate van „Open het dorp", zijn de kaarten vrijwel uitverkocht. De resteren de kaarten worden op de avond zelf, van 7.30 uur af, aan de zaal verkocht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag In ve band met de opdooi zijn dezer da waarschuwingen geplaatst voor het i keer bij de Scbiedamseweg tussen Oostbavenkade en het Verploegh Chasse- plein cn bij de 3e Van Leijden Gael straat, waarop aangegeven „Opdooi', veilige snelheid max. 15 km per uur**. - Het bord, dat aan de Holyweg stond ter hoogte van de Wilhelhminssingel is zolang de vorst duurt verplaatst tot voorbij de ingang van het in aanbouw 2ynde ziekenhuiscomplex, teneinde te voorkomen, dat de aanvoer van bouwma terialen wordt gestagneerd. VLAARDINGEN, donderdag In de vacature mi. C. F. G. de Menthon Bake is met ingang van X april 1963 tot chef van de afdeling juridische- en kabinets zaken ter gemeente-secretarie benoedm de heer mr. P. C. Franken, thans wnd. chef van deze afdeling. De heer De Menthon Bake heeft een xunctie bij Binnenlandse Zaken aanvaard. SCHIEDAM, donderdag Een ricoche- rendc kogel raakte op zondagavond 1 juli op het kruispunt NoordmolenstraatKe thelstraat in Schiedam het linkeronder been van het toen twaalfjarige meisje Theresla Collee uit de Kethelstraat. De kogel kwam uit de revolver van de Rot terdamse hoofdagent van politie Huizinga. Htf loste een waarschuwingsschot omdat zijn arrestanten de 42-jarige Peter PIcter van St. en zijn maat de 44-jarige II. J. van S. zich tegen de politie verzetten. Woensdag stond Peter P. van S. voor de kantonrechter te Schiedam. Zijn makker hoorde ais publiek van verre toe. De wnd.-substituut-off icier van justitie mr. H. Franken wilde er geen omslach tige zaak ven maken. Sober en duidelijk werden Van S. vijf feiten ten laste gelegd. Of hij nog wegens gepleegd verzet e.d., misdrijven dus, nog voor de rechtbank te Rotterdam zal moeten trecht staan, kwam niet ter sprake. Peter P. van S. heeft op zondagavond tien voor vijf op het Marco- mplein zijn richtingaanwijzers niet ge bruikt. In de Havenstraat stond een poli tieauto die de achtervolging begon. Peter P, van S. reed met een snelheid van 75 kilometer per uur over de Franselaan naar Schiedam. Toen de Rotterdamse po litie, een brigadier en een hoofdagent, het Schiedamse grondgebied betraden werd de Schiedamse politie per mobilofoon ge waarschuwd. In de Noordmolenstraat reed de Rotter damse politieauto de auto van P. P. van S. klem. Toch wilden de twee mannen er vandoor gaan. Daarom gaf de brigadier aan hoofdagent Huizinga bevel de linker- voorband van S. lek te schieten. Dat ge beurde. Hierna werden de twee kooplie den zo kwaad dat ze de politie te lijf gin- Be 44-jange koopman H. J. Het daarop volgende waarschuwingsschot had het noodlottig gevolg voor het juist passerend meisje. Inmiddels had de brigadier via de mo bilofoon de dringende assistentie van de Schiedamse politie en de GG en GD ge vraagd. De wagens kwamen met volle snelheid naar de oude Schiedamse buurt waar de twee vechtersbazen met vereende krachten in de politieauto en uiteindelijk in het Schiedams hoofdbureau van politie werden gewerkt. Niet gesproken is over het feit dat P. P. van S. geen rijbewijs toonde aan de Rot terdamse Hermandad en dat er gedreigd is, „We zullen het hierbij maar laten" zei een gemoedelijke officier. Voor het niet richting aangeven, voor het te snel rijden, voor het rüden op versleten handen, voor het rijdm .zonder kentekenbewijs, voor het rijden zonder richtingaanwijzers vroeg mr. H. Franken resp, vijf gulden, vijfen vijftig gulden, veertig gulden, vijftien gulden en nogmaals vijftien gulden. Peter P. van S. leek niet geïntimideerd. „3k heb er weinig op te zeggen" zei hij „Die banden zijn niet slecht, als je de loopvlakken opsnijdt heb je weer nieuwe en hoe kan ik nou op alles letten. Als ik vandaag een auto koop heb ik soms vijf minuten later weer een andere". „Het is niet juist dat u uw auto heeft teruggekre gen, zoiets gebeurt niet meer, en het is heel kwalijk dat u met zo'n oude auto ge reden heeft" stelde mr. Franken. „Vijf gulden, vijftig gulden, veertig gulden en tweemaal vijftien gulden, dat is tezamen 125 boete of 25 dagen hechtenis „reken de de kantonrechter mr. P. B. Cos. „Dat - vind ik veel, dat heb ik niet aan die auto verdiend" vertelde verdachte maar mr. Cos riposteerde lakoniek: „Wat u er aan hoofdagent Huizinga bij de keel. verdient Interesseert me niets". Heden overleed tot onze diepe "droefheid na een kortstondige ziekte nog onverwacht onze lieve zuster, behuwd-zuster, tante en pleegmoeder ANTONIA VAN BOKHORST weduwe van Adrianus Visser in de ouderdom van 78 jaar. B. v. Bokhorst M. V, Arendcmk- van Bokhorst A. v. Bokhorst A. v. Bokhorst- Slagmolen J. J. S. Drieman- JeHema G. H. J, Drieman en verdere familie Schiedam, 25 februari 1963. Vondellaan 31. De overledene ligt opge. baard in de rouwkamer, Broersvest Ï03, Schie dam, Bezoek aldaar van 6 30-7 30 uur tun. De crematie zal plaats hebben vrijdag 1 maart a.s. in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 1331 uur halte Driehuis-Westerveld, U kijkt tl vergelijkt U koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, tel; 6 86 ïl GEEN-FILIALEN Te koop aangeboden Een centrifuge? 89.bij de Grutter, 87.50 bij de con current Bij ons 85,-—. Lang- zaamwassen met verwarming 255,—. Snelwasser vanaf 90,—. 15-30% korting bij showroom Coja, Lange Ha ven 126, Schiedam. Telefoon 6 33 41. Fotografie Rolfllms vergeten? De auto- soorten films Poto K van Vuuren. Koogstraat. 106 maat staat voor u klaar. Alle Artikel 5 Wegenverkeersreglement Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken be kend, dat zij in hun vergadering van 19 februari 1963 besloten krachtens artikel 5, eerste lid, sub e van het Wegenverkeersreglement vast te stellen de volgende 70e WIJZIGING van het Verkeersbesluït voor de gemeente Schiedam. Enig artikel. De onder het hoofd „Aanwijzing voetgangersoversteek- plaatsen" opgenomen rubriek „Rotterdamsedijk" wordt uitgebreid met „ten westen van de uitmonding van de Nieuw Mathenesserstraat op de Rotterdamsedijk." Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin ge- richt, maar ingediend by dc Commissaris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is in, afschrift verzonden aan de betrokken Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklyke Nederlandse Toeristenbond A.N.WfB., de Ko- ninJdijke Nederlandse Automobielclub, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeer de Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende genoemde beroepstermijn ter visie ter Gemeente-Secretarie (Stadhuis, Afd. Algemene Zaken). Schiedam, 27 februari 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, M. J. BLOK 3. W. PEEK Artikel 5 Wegenverkeersreglement Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken be kend, dat zij in hun vergadering van 19 februari 1963 be sloten krachtens artikel 5> eerste lid, sub c van het Wegen verkeersreglement vast te stellen de volgende 71e WIJZIGING van het Verkeersbesluït voor de Gemeente Schiedam. Artikel X. Met ingang van heden vervallen de onder het hoofd „Voorrangskruisingen of -splitsingen" tussen de rubrieken Broersvest - Overschieseplein - Boterstraat - Overschiese- straat" en „Emmapleïn - Broersvest" opgenomen rubrie ken: .Burgemeester van Haarenlaan - Nieuwe Damlaan, Burgemeester van Haarenlaan, nummers 10, 11 en 104", „Burgemeester van Haarenlaan - Parkweg, Burgemeester van Haarenlaan, nummers 10,11 en 104", en .Burgemeester van Haarenlaan - P. J. Troelstraïaan, Bur gemeester van Haarenlaan, nummers 10, 11 en 104." Artikel 2 Onder het hoofd „Voorrangswegen" wordt vöór de rubriek .Burgemeester Knappertlaan" opgenomen de rubriek .Burgemeester van Haarenlaan, tussen het verkeersplein in de 's-Gravelandseweg en een punt op de Burgemeester van Haarenlaan tegenover het perceel Vlaardingerdijk 355, nummers 9, 10, 11 en 12a" (bord" model W.VJL). Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open tot het einde van een termyn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan HM. de Koningin ge richt, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de betrokken Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklyke Nederlandse Toeristenbond A.N.WB., de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeer de Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende genoemde beroepstermijn ter visie ter Gemeente-Secretarie (Stadhuis, Afd. Algemene Zaken). Schiedam, 27 februari 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Heer vraagt voor zijn moderne flat Werkurenc dagelijks van 10-16 uur; zater dag en zondag vry. Hoog loon. Aanmelden na tel. telefoon 627 02. afspraak vóór 10 uur 's ochtends,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1