DOOI, juichend begroet zal nog problemen geven De gekantelde auto en de autobus Zo rust wrak op W aterwegbodem Nog is het bevriezen van buizen mogelijk! Aangerichte schade nog niet te overzien Bestrating heeft enorm yeel te lijden gehad van de lange vorstperiode J3 behanssei Meisje door auto geschept Auto werd tweemaal aangereden Wachten op de opdooi Onze avond is weer goed" Gevecht tegen de vorst is nog niet voorbij Faustus nog dieper Politie roept getuigen op „Schip te water laten is net als bij een examen55 MAASKANT Plotseling overgestoken Jongen reed tegen open autoportier Samen naar de film... ja, gezellig! Klaverjasavond van Het Singelkwartier V erkeers- gevaar Contactdag werkers in clubhuizen uit Zuid-Holland VOOR DE KANTONRECHTER Wie heeft iets verloren DE „HAL" ZIT TE DIEP Schade aan de leidingen nog niet te ramen Burgerlijke stand Oecumenische dienst in Opstandingskerk MEVR. DE POUS OP AVEDRECHT DONDERDAG 7 MAART 1963 SCHIEDAM, donderdag. De dooi, door een Ieder zo hartelijk gewenst, is eindelijk, eindelek gekomen. Tenminste, wy nemen maar optimistisch aan dat het inderdaad zo ver is. Doch wie meent dat we nu meteen ook uit alle winterse ellende zyn, komt bedrogen uit. De vorst mag dan wel verdreven zyn, zijn harre hewind werkt nog even door. „We hebben weer enkele nieuwe meldingen van Bevroren waterleidingbuizen," stelt de heer J. van Harfingsveld, directeur van de Gemeentelijke Technische Bedrijven nuchter vast. Bovendien schept de dooi zelf ook weer eigen problemen, die echter pas goed zuilen spreken wanneer we wat verder zijn. Die hebben we dus nog te goed. Wat zijn de kwalijke gevolgen en hoe groot Is de schade die In deze ongewoon strenge winter is aangericht?, hebben wij gevraagd aan de vertegenwoordigers van die gemeentelijke diensten, die iets te maken hebben gehad met de vorst. „Wij hebben nu nog geen overzicht, dat is pas over enkele weken, wanneer de dool goed heeft doorgezet, te verkrijgen," hebben de meesten geantwoord, doch er mag; wel gerekend worden op een enorme schade. Alleen de heer E. T. Kraan, directeur van de Vervoers-, Keinigings- en Ontsmettingsdienst, Het een optimistisch gelald horen. „Wanneer het weer zo blijft, dan zijn we aan het eind van de week bevrijd van alle ellende veroorzaakt door sneeuw en ijs." (Acteert entte LM.) Vakkundige behangers Voor lelfphkkert; Onginmtl fi» brmkfetn. RirriJjet 'frnijden S cent per ret. VRAAGT STAALBOEKEN 2e HIDDELLAIMDSTfi.2 - Te!.33192 WOIPHAER.TSB.236 - Tel. 74B25 ROTTERDAM SCHIEDAM, donderdag Slechts een lichte hersenschudding wat builen en schaafwonden liep het 7-jarige meisje J. van Z. op, toen zij bij het plotseling over steken van achter een geparkeerde auto op de Singel werd geschept door de per sonenauto van de heer J- A. H. uit Am stelveen. Het meisje werd via de motor kap op het wegdek gesmakt- Zij }s ter observatie m de dr. Koletstichtmg opge nomen. SCHIEDAM, donderdag Bij het voo; sorteren op de Vlaardingerdijk om linksaf het terrein van Wilton Peyenoord ap te gaan werd gisteren de personenauto van de heer J. A. van S. aan de achterzijde aangereden door een tankwagen. De be stuurder van deze tankwagen de Frans man J. H. wilde de stilstaande auto rechts voorbij rijden maar werd daarbij gehin derd door wielrijders die linksaf naar de werf wilde oversteken. De tankwagen remde, maar gleed door het natte en vette Wegdek door. Toen een vrachtauto uit de richting Vlaardingen voor een overste kende wielrijder moest uitwijken werd de auto van de Van S nogmaals aange reden. De beide vrachtwagenns kregen bijna geen schade, de personenauto werd aan de linkervoorkant en de reebteraeh- terkant beschadigd. SCHIEDAM, donderdag De 13-ja- tfge jongen P. J. H. S. lette gistermiddag öiet goed op "toen hij met zijn fiets van de Oostsingel links de Singel opreed. De jongen kwam tegen het geopende portier van een. geparkeerde auto en viel. Door ae GG en GD werd hij met hoofdwonden naar de dr. Koletstjchting vervoerd waar by werd opgenomen. Apothekers dienst: Apotheek Het Gouden Hert, St. Liduinastr. 58. Sttdeiyk Museum 10 tot 1? uiir. s> zon dags 12 tot 17 uur. Overzicht werk Job Hansen en Amerikaanse Grafiek. D BIOSCOPEN rassagc, 2 uur Phaedra. «iinopolt, 8 uur: Boulevard. DIVERSEN Musis Sacrum, 1.30 en 7,45 uur: P-V, Wil- ton Fijonoord - journaal en toneel, -asage, 8 uur? Amsterdams Volkstoneel - Rooie Sien. hltd- Museum, 8 urn L Chr. Vrouwen bond - lezing. 55>v Het is wel zeker dat er heel veel scha de is aangericht aan de bestratingen. „Hoeveel Is bü benadering niet te zeg gen, dat zal pas blijken na de opdooi," verklaarde ons de heer J. Jongepier, hoofd van de afdeling Bestrating van Ge meentewerken. Of de wegen nu geasfal teerd waren, bekllnkerd of met kelen belegd, zy alle hebben, te lyden gehad van de vorst, de een wat meer dan de ander. Nu reeds zijn de wegen slecht, maar het zal nog erger worden wanneer de dool heeft doorgewerkt, waarhij ove rigens de snelheid van het ontdooien ook een rol van betekenis speelt: hoe lang zamer hoe beter. Het ergste is nog wanneer de dooi even de grond intrekt en de van water verzadigde ondergrond week maakt bo ven de nog bevroren ondergrond. Een laagje „pap" op „beton" dus; wanneer daar een zware vrachtwagen over heen rijdt kan men zich de gevolgen voor het wegdek wel voorstellen. Ruïneus gewoon, Ook het weertype van de laatste tijd, vorst bij nacht en lekkere warme zon overdag, is door de sterke wisselingen zeer slecht voor het wegdek, wat even eens het geval is bij het „pekelen." van de straten, waardoor men. de afwisseling van harde en zachte ondergrond krijgt. Dit nog afgezien van het feit dat zout een bepaald ongunstige werking heeft op meuwe klinkers en op asfalt, dat er van gaat korrelen. De heer Jongepier had nog meer vak- grieven tegen deze strenge winter, die zijn wegen zo grondig vernielden. De bulten die in de weg ontstaan, wanneer het water onder het wegdek gaat bevrie zen en door de voluraevermeerdermg het dek omhoog drukt. „Bij klei en klei achtige grond kan dat tot 30 procent uit zetten. Stel je voor: bij één meter hal, een bult van dertig centimeter! En als die bult ontdooit, waar blijft je dan met je bestrating!" Voorzichtiger roert hü aan de 300 k 400 gaten die door de G.T.B. in de Sohie- damse straten zijn gemaakt om bü be vroren leidingen voor gas en water te kunnen komen. Het was natuurlijk wel hard nodig, maar de heer Jongepier zit met de gaten, die overblijven. De kui len zün wel na het werk gedicht, maar dat gaat weer verzakken, wanneer er zwaar verkeer overheen dendert. De ergste kuilen zijn, om snel te kun nen. werken, met een speciaal soort as falt opgevuld, maar dat zal later weer verwijderd moeten worden. niet verbieden. Over enkele dagen zal blijken of het nodig zal zij n de snelheid van het verkeer drastisch te beperken. In het belang van de veiligheid van hef verkeer zelf, overigens. In het ergste ge val bestaat er nog de mogelijkheid dat de weg geheel afgesloten wordt, wat vol gens artikel 6 van het Wegenverkeers reglement bij besluit van gedeputeerde staten kan geschieden. Doch dan moet de situatie wei héél erg zijn. Overigens is voor de Harreweg tot de Woudweg (.vréselijk zoals die buitenwe gen er bij liggen") reeds een. beperking ingesteld tot een asbelsstmg van ton. Of dat voor meerdere wegen moet ge schieden, dient afgewacht. Men ziet het, de heer Jongepier heeft wel enkele gerechtvaardigde grieven te gen de vorst. Voor zyn afdeling komt binnenkort dan ook een hoop werk aan de winkel. „Eerst repareren, waar dat nodig is, want dat moet voorgaan en dan proberen m snel tempo het werk dat is blijven liggen (ook dat nog!) inhalen." Eén troost: over gebrek aan. materiaal heeft hij met te klagen. Er dreigde even zandgebrek, omdat de GTB. 300 ton zand afnam voor het dichten van ge maakte kuilen, en de Reinigingsdienst ook nog 200 ton leende voor het strooien tegen, gladheid, doch de voorraad is in middels weer aangevuld. Advertentie IJHJ Het plannetje kwam onder het eten op. Snel de tafel afgeruimd en nu zijn ze al op weg naar de bioscoop. U kunt er zo heen. Iedere week weer is er een keuze uit goede films. Het enige wat U moet doen is opstaan uit Uw stoel en zeggen: „Kom, we gaan naar de bioscoop!" SCHIEDAM, donderdag Dc klaver- jasvereniging van Het Singelkwartier heeft dinsdag weer een kaart-bijeenkomst gehouden, die zich in een redelijke be langstelling mocht verheugen. Er is spor tief gestreden om de diverse pnjzen die ter beschikking waren gesteld. Tenslotte is de heer Vlietstra met 4.757 punten als winnaar tevoorschijn gekomen. De eerstvolgende bijeenkomst wordt gehou den op dinsdag 12 maart, wederom m zaal Marijke, aanvang 8 uur. Niet alle straten hebben echter in ge lijke mate te lijden gehad en de heer Jongepier kon echt niet zeggen welke wegbedekking zich nog het best heeft gehouden. Heel somber ziet hy echter de toestand in van de bestrating van Nieuwe Haven, Buitenhavenweg en Tuïnlaan. Deze straten zijn namelijk in dertijd opgehoogd met specie uit de ge graven havens. „Het ergste wat er bij is," vindt de heer Jongepier. Deze wegen ztjn nu al bijna onberijdbaar, wat moet het himienkort worden.? In de Buitenhavenweg staan al bor den, die op het gevaar wegens opdooi voor het verkeer wijzen. Het zal nog er ger worden. Vooral het zware vervoer voor de Industrieën maken de weg nog verder kapot, maar je kan dit verkeer SCHIEDAM, donderdag „Ik hoop binnenkort, voor wat de Reinigingsdienst betreft, bet sombere hoofdstuk van de winter 1962-'63 definitief te kunnen af sluiten. Als het weer nog even zo blijft, dan zijn we bU het weekend In hoofdzaak wel verlost van alle sneeuw en ijs," ver klaarde ons de heer E. T. Kraan, directeur van de Gemeentelijke Vervoers-, Keini gings- en Ontsmettingsdienst, die er rond voor nitkomt, dat hjj ale langdurige strijd tegen sneeuw en ijs nu wel zat is. Doch gisteren waren toch maar weer 25 mannen van de Reinigingsdienst bezig om de resten ys en gekoekte sneeuw met het daarbij horend dooiwater te verwijde ren. Daarbij spelen de twee stoom-ont- dooi-apparaten een grote rol. Deze moe ten maken dat de rioolputten ijsvrij blij ven om al het loskomende dooiwater af te voeren. Daarnaast zyn do mannen echter ook >zig om de vaak nog dikke plakken ijs, dze op wegen en trottoirs zyn achtergeble ven, (altijd aan de schaduwzijde) te ver wijderen. Dat gaat, nu het ys wat „war mer" Is geworden, makkebjker dan bij vorst. Maar ook geldt het weer; dit werk bluft beperkt tot de belangrijkere straten en tot die gevallen van bepaald overlast „Voor de rest moet de dooi het doen," verklaart de heer Kraan, die per slot van rekening geen ijs met ontbrekende han den kan breken. Dit is dan de verklaring waarom nog steeds in tal van straten In woonwijken de mensen met „zo'n vieze troep" voor de deur blijven zitten. Daar beeft de dooi nog geen uilkomst gebracht. Vaak ziet men daar grote plassen dooiwater, waar de bonken Ijs nog bovenuit steken. En onder water is het glad, nog steeds spek glad. Hier en daar zagen we de kinderen een spelletje van maken om het water uit de plassen de rioolputten in te vegen of om de ijskoeken te breken en te verwijde ren. Dat helpt ook een stuk, al zullen niet alle moeders als de kinderen, met beslikte kleren thuis komen geheel enthousiast zijn over deze medewerking aan de Rei nigingsdienst. SCHIEDAM, donderdag Zaterdag middag 9 maart wordt in het Clubhuis Sint Joris Doele een contactdag gehouden voor de medewerkenden van de verschil lende club- en buurthuizen uit Zuid-Hol land 's Middags om 4.30 is er een lezing van 'de heer H. J. Zier over „Leiding ge ven", waarbij tevens groeps-werk wordt getoond. Na de broodmaaltijd vormen zich gespreksgroepen terwijl om 8.15 uur er een ontsparmingsprogramma zal zijn. Er zijn verder vier exposities in het club huis, die betrekking hebben op het jeugd werk, door de verschillende clubhuizen en stichtingen samengesteld. ONDANKS de ingetreden dooi, is de rol van dit met stoom werken- de ontdooi-apparaat van de gemeente lijke Reinigingsdienst voorlopig niet uitgespeeld. De rioolputten worden daarmee open gehouden, opdat het dooiwater kan leeglopen. SCHIEDAM, donderdag De OudeBa- venbrng in Vlaardingen was op 14 novem ber de plaats voor een merkwaardig on geval. De auto van mevrouw J. C, N.-P. is er gekanteld, maar gisteren werd voor het kantongerecht te Schiedam niet pre cies duidelijk, wat de oorzaak was. Voor de chauffeur van de RET-autobus, de 28- jarige Vlaardlnger A. J. S. was het spel duidelijk. Zijn bus zat vol passagiers. Ze zeiden „stop" en by stopte toen. Daarna moet mevrouw N.-P. met haar personen auto „hoogstwaarschijnlijk zyn geschrok ken, ze gaf vol gas inplaats van te rem men. Ze reed over de hoge stoep, daarna zelfs tot op de balustrade, daar bleef de auto staan". De chauffeur heeft „helemaal geen botsing gevoeld". Mevrouw reed de bus met een enorme gang voorby. De da me stapte uit haar auto, de buschauffenr hielp haar en daarna kantelde het au tootje pas. Mevrouw N.-P. had een enigszins andere lezing. Ze zou zijn aangereden, links aan de achterzijde. De wnd.-substituut-officier van justitie mr. H. Franken meende dat verdachte slechts veronderstellingen lan ceerde. Verdachte beeft niet genoeg ruim te gelaten op de brug. Als de mensen in de bus halt roepen is het fout. De chauf feur moet niet afgaan op wat de passa giers zeggen. Dan heeft hij de auto zo vol geladen dat hij onvoldoende kan zien. De officier eiste dertig gulden boete, wat S. „vreselijk veel" noemde en de kanton rechter mr. P. B. Cos bracht de boete op 25,— of vijf dagen hechtenis. Schilder H. B. vertelde voor het kan tongerecht dat de Griek in zijn Simca had stil gestaan bij de bushalte op het Rubensplein en dat hij was gaan rijden toen ook B. over het Rubensplein wilde rijden. Daardoor zou B. met zijn auto te gen de auto van de-Schiedamse arts J. M. zijn geduwd. Zijn broer, die bij B. in de auto zat, vertelde een soortgelijk verhaal. De beide schilders hadden gewacht totdat een file van vijf auto's voorbij was gere den, daarna vertrokken zij. Dat zouden ze met gedaan hebben als er nog meer verkeer kwam. De Griek stond stil, daar om behoefden ze geen voorrang te geven. Desgevraagd vertelde de dokter dat de Gnek naar zijn mening reed. Hy had ge keken of hij nog langs de Gnek over het Rubensplein kon rijden. De kantonrechter en de officier zagen uit de verklaringen, dat de Griekse chauffeur en zijn Griekse passagier aan de Schiedamse politie had den verklaard niet te hebben, stil gestaan. ROTTERDAM, woensdag In eens de weg ligt, namelijk een breedte van werkzaal van Rijkswaterstaat in Hoek niet meer dan 150 meter om te varen, van Holland staat deze maquette opge-j Men wij deze breedte uit veiligheids- steld, die In beeld brengt boe het in 1952 overwegingen op 300 meter brengen en vergane s s. Faustus op de bodem van dit kan wanneer de tankers over de Faus- de mond van de Nieuwe Waterweg rust. j tus heen kunnen varen. De Faustus moet daarom dieper in de bodem worden ge- Verdachte moet zich vergist hebben", meende de officier, „hij heeft niet ade quaat gereageerd. De Griek heeft geen afstand gedaan van zijn voo rrangsr echt". Speciaal de verklaring van de Grieken achtte de kantonrechter doorslaggevend. Hij vonniste conform ƒ25,of vijf dagen hechtenis. „Als ik nou tegen die melkkar was aan gereden, was ik dan niet veroordeeld?" vroeg de 22-jarige Schiedammer A. B. aan de kantonrechter. Mr. F. B. Cos zit er niet om raadseltjes op te lossen. Hij houdt zich aan de feiten. Hij achtte het dan ook onjuist dat chauffeur B, met eerder ge remd heeft in de Hoofdstraat op 26 no vember hoewel deze nauwe straat een smalle bocht maakt Een getuige, monteur A. F. "W., vertelde dat B. met zijn vracht auto op de knkerweghelft kwam," zodat een frontale botsing ontstond. Verdachte verweerde zich door te zeggen dat hij naar links moest omdat de mélkslijter H. zijn carrier op het verkeerde gedeelte van de weg had gezet. De melkboer had ver teld dat hy anders zyn. wagen niet had kunnen laden. Dat begrootte mr. Franken wegens overtreden van het stopverbod op tien gulden, zo werd het conform en voor chauffeur B. werd de boete ƒ25,—. SCHIEDAM, donderdag, Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schie dam tussen 9.0012.30 uur en 2.00—6.00 uur: bril; sleutels aan koortje; ceintuur; bruine handschoen (I.); grijze fietstas. Te bevragen bij de vinders: kimderpor- temonnee met inhoud, Noordzij, Van Maa- nenstraat 13; bruine aktentas, Pol, Mac- kaystraat 50; diplomatentas» Krabbendam, Dr, de Visserslaan 46; portemonnee met inhoud, Van Hagen, Van Maanenstraat 10; jongensportmonnee, Kelmich, v. d. Buyn-v straat 5, Vlaardingen; wieldop van auto, v. d. Heuvel, B.K.-Laan 261a; blik met abrikozen, Van Reedijk, Nacbtgaallaan 6; wollen kmderhandschoen, Goddijn, Tuin- laan 56; een paar glacé dameshandschoe nen, Huigen, Tuinlaan 32b; een paar rode kinderwantjes. Dijkhuizen, Allaxd Pier- sonstraat 74; kinderhandschoentje <r.), Da Wolf, Daltonstraat 60a; glacé dameshand schoenen, Vermeer, Gordonstraat 16; lips- sleutel, Parin, Anth. Muysstraat 10b; rmg met lipsleutel, Wolf, Rochussestraat 234b; zakmeisje. Schouwburg, Singel 6; ring met sleutels en label, Gnoenendaai, FKO- Laan 114a; passer in étui, Tuns, Een- drachtstraat 64a; bos sleutels, in étui, Coop. Supermarket, Mgr. Nolenslaan 516; ring met sleutels, Rademakers, Burg van Haarenlaan 422; - sleutelring met hartje. Kroon, Fahrenheitsstraat 21a; broch, Mar- kesteijn. Van Keu ven Goedhartstraat 24; damespolshorloge. Willems, Lange Nieuw- straat 35; trouwring, Hogenwerf, Boerha- velaan 9Bb; geldsbedrag, v. d. Haar, Ho- genbanweg 83a; trouwring met inscriptie. Van Geene, Copernicusstraat 1; Rol schaats, Verbeek, Alb, Thijmstraat 9b; bruin witte hond, zwart witte hond, Die rentehuis, St.-Anna Zusterstraat 47; bruin hondje, Kooiman, Van Karnebeekstr. 58. Het wrak rust op een diepte van 13,5 meter bij laag water. Rijkswaterstaat gaat thans trachten het schip op een nog gro tere diepte te brengen, aangezien het wrak langzamerhand een obstakel begint te worden voor zeer grote tankers. De supertankers hebben, doordat het wrak in bracht, zodat bij laag water er nog 17 meter water boven het wrak zal staan. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat het dieper in. de riverbodem wegzuigen van het wrak de meeste kans van sla gen biedt en de voorkeur verdient boven het opruimen van het wrak met behulp van explosieven. Het wegzuigen zal worden uitgevoerd door een tweetal aannemersbedrijven die over voor het werk geschikte zee waardige zuigers beschikken, die met zeer zuigen. Adr. Volker en Bos en Kalis zul len de zuigers Sliedrecht XDC en Haring vliet hiervoor inzetten. Bij de uitvoering zijn verder ingeschakeld de Kon, Marine, de firma v, d. Tak, terwijl in verband met de aan het werk verbonden scheep vaartproblemen de rijks haven meester en het rijksloodswezen, beiden te Rotterdam, zeer nauw bij het werk zullen 2ijn be trokken, De algemene leiding van het werk is in handen van het arrondisse ment Rotterdamsch e Waterweg van de grote capaciteit tot grote diepte kunnen Rykswaterstaat te Rotterdam. SCHIEDAM, donderdag Een licht kleurige, waarschijnlijk gele personen auto heeft vannacht om kwart voor twee bij het nemen van de bocht van de Burg. Knappertlaan-Nieuwe Haven een ver keersruit en een lichtmast geramd. De bestuurder is na de botsing doorgereden. De commissaris van politie verzoekt ge-; tuigen van deze aanrijding en in het bij- zonder de chauffeur van de achter de be wuste wagen rijdende auto zich in ver binding te stellen met het hoofdbureau van politie afdeling verkeersdienst aan de Lange Nieuwstraat. De verkeersdienst van de politie roept eveneens getuigen op van bet ongeval dat gistermorgen om tien over zeven op de Broersvesfc plaats vond. Hier werd de 46-jarjge wielrijder C. J- die links voorsorteerde op het Koe- marktplein ter hoogte van de Passage aan de rechterzijde geraakt door een perso nenauto. De bestuurder van deze auto heeft niets gemerkt en is doorgereden. De wielrijder is met inwendige kneuzin gen In het Gemeenteziekenhuis opgeno- SCHIEDAM, donderdag. Bij alle el lende die de vorst heeft gegeven In de af gelopen tien weken aan de leidingen voor gas en water, is er toch één lichtpuntje: ondanks de vele lekkages aan de gas buizen is er in Schiedam niet één ongeval met gas voorgekomen! En dat had mak kelijk gekund, temeer wanneer men In aanmerking neemt hoe zorgeloos vele zijn wanneer er een gas-lek in huls Is Doch dc waarschuwingen, die ook in ons blad hebben gestaan om dergelijke lek ken direct ie meiden, hebben toch wel vrucht gedragen. Men is er meer attent op geworden en er werd. sneller gewaar- schuwd, waarop zo spoedig mogelijk tot reparatie werd overgegaan. De heer J. van Hartingsveld, directeur van de Gemeentelijke Technische Bedrij ven, <Re ons dit verheugd kon mededelen, moest echter meteen een vinger waar schuwend opheffen: We zyn er nog niet! De dooi is wel begonnen, maar de „bal" die tot diep in de grond zit, is er bij lange nog niet uit Bevriezing van gaslei dingen kan dus nog steeds optreden, on danks de dooi. Dat is wel gebleken bij de waterleidin gen, want nieuwe gevallen van bevroren buizen hebben zich voorgedaan. Ook hier is de verklaring dat de mensen bij de afgelopen warme dagen zorgeloos zijn ge- worden. Zij, die altijd hun kranen zacht jes hebben laten lopen, om bevriezing te gen te gaan en daarmee gestopt zijn, zit ten nu weer in de zorgen. Het klinkt op het eerste gehoor wat raar, maar bij de nu ingevallen dooi zijn nog steeds een of twee ontdooiing-ploegen van G.T.B. in de weer en zij behandelen toch nog wel 10 a 12 gevallen per dag. Dat is veel min der, dan het geweest is, maar het is type rend. Dit euvel kan nu echter bijgehou den worden en sinds enige tijd zit er nie mand meer in Schiedam voor langere tijd zonder water. De distributie per tankwa gen is dan ook gestopt "Uiteraard zijn ook de moeilijkheden by de levering van elektriciteit, door over belasting van het kabelnet, voorbij. Het weer is zachter en dat maakt alles uit. En de aangerichte schade aan de lei dingen? „Geen idee," geeft de heer Van Hartingsveld te kennen. Dat zal eerst blij ken wanneer dc dooi goed heeft doorge zet. De werking van de grond speelt daar bij een grote rol. De grond die bij vorst omhoog Is gekomen en die bü dooi weer moet gaan zakken. Wat dat zal geven hoofd- en dienstleidingen van gas en wa- nu nog niet te zeggen, maar dat er talrijke buisbreuken zullen komen daar wordt al dnchtig rekening mee ge houden. De dooi brengt zo z'n eigen moeilijkhe den, zoals de vorst dat indertijd ook heeft gedaan. Hopen maar dat de dooi niet te snel doorzet, want dat is nog het gun stigst SCHIEDAM. GEBOREN: Adriana G. d.v. M. J. van Hattem en L. de Ruiter; Maria W. d.v, W. Vmke en M. Tems; Astrid d.v. P. Akkerman en J. Moerer; Sylvia d.v. J. M. I*angeveld en P. C. G van Eerseï; Ragonda N. L. d.v, M. Tameris en J. L van Oseh; Astrid P. J. d.v. R, F. M. Le Pair en W. M. Rademakers; Sietske d.v. J. Dijkstra en H. W. M. Koot. OVERLEDEN: G. J. M. de Groot, 81 U echtge. van J. B. J. Verschuren; T. A. Noordijk, 78 j.; N. A. de Gooijer, 70 j.; J. C. Bonefaas, 82 j.; G. K Stijlen,,80 j., echtg, van H. J. de Groot; P. Vyfviokel, 72 SCHIEDAM, donderdag. De Oecu menische raad van kerken organiseert zondag 10 maart wederom een oecumeni sche dienst in de Opstandingskerk, aan vang 19 uu--. De prediking in deze dienst zal worden gehouden door de evangelisch Lutherse predikant dw. S. G. v. d. Haagen. De litirgie zal door ds. J. Couvee, geret pre dikant worden verzorgd. Alle meelevenden zijn hartelijk welkom. SCHIEDAM, donderdag „Een zee schip heeft Iets romantisch. Misschien Is dat wel echt vrouwelijk om een In vele mannenogen zo nuchter tankschip met een dromerig waas je te omgeven. Zo'n schip vaart straks de wereldwijde zeeën over en vooral die wereldwyate maakt het romantisch." Deze „Bekentenis" deed mevrouw G. de Fous-van ïtterzon gister middag tyaens de receptie ter gelegen heid van de tewaterlating van het vïagge- schip van PHs. van Ommeren N.V„ het 48.500 tons turbinetankschip „Avcdrecht". Het was de eerste maal dat mevrouw De Po us een schip „behouden vaart" toe wenste. „Ik heb er echt wel even tegen op gezien. Je staat, met al je lekenontzag voor zo'n enorm groot en ingewikkeld zeeschip," vertelde ze in haar toespraak. Am de ene kant voel je dezelfde span ning, die je vroeger bekroop voor een examen. Aan de andere kant was ik toch ook wel een beetje trots om een schakel- tje te zyn in het voltooiingsproces." Haar echtgenoot, de minister voor Economische Zaken, had haar een hart onder de riem gestoken. „In Nederland gaat een tewater lating altijd goed. Het schip slaat nooit om en er is er ook nog nooit een bij de ken.-" nismaking met het natte element gezon ken. Onze Nederlandse werven rijn zo goed, dat ze niet eens de subsidie, die in" andere landen van rijkswege wordt toe gekend, zouden willen aannemen," had hij Het doop-debuut van mevrouw De Pous was goed. Met een klap sloeg de cham pagnefles tegen de scheepswand stuk en even later schoof er 12,5 miljoen kg me- 1 taal in het water van de Nieuwe "Water-: - weg. „Zo riet u, wat twee beginnelingen! voor elkaar kunnen krijgen," zei ir. A., Meijer van Wilton FIjenoord, die voor de eerste maal de leiding van een tewater-r lating had. Ruim vijftienhonderd schoolkinderen- zagen gistermiddag de „Avcdrecht" van' de helling lopen. Leerlingen van middel-} bare en technische scholen uit Rotterdam,.; 1 Schiedam en Vlaardingen. De leerlingen van de Christelijke Kweekschool uit Zeist .f hebben het schip geadopteerd en' stonden gisteren ook aan de wieg van hun toe-- komstig peetkind. V

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1