Huurverhoging onjuist Burg. v. Haarengroep wil zich eigen clubhuis verwerven R.C. Schiedam start seizoen vol actie TSF 5 bleef ongeslagen en werd zo Winter bracht hervormde gemeente fin. tekort Sint Joris Doele werd provinciaal trefpunt Kampioen NOAD handhaaft zich in de overgangsklasse DE JONGENS STAAN NU „OP STRAAT" Plannen voor beter vervoer naar Botlek en Europoort Geld inzamelen met eigen revue 'Information 4 SW-veldloop met langer parcours W. v. Nugteren „ijstijdkampioen" bij Hermss Bejaarde gewond bij aanrijding Hetvoners van 99duplex**~ umnimgen protesteren Voorbereidingen voor eigen baan TAFELTENNIS COLLECTES DAALDEN 25 PROCENT Beraad op een algemene samenkomst Griek veroorzaakt botsing Jeugdleiders uit geheel Zd.-Holland bespraken aspecten van jeugdiverk W. v.d. WAAL naar toernooi om landstitel VELE PRIJZEN VOOR ANIMO Kind aangereden bij oversteken Twee verkeerszuilen omver gereden. Prakje stond te verbranden! Cabaret voor p.v. „Asef5 TAFELTENNIS SCHIEDAM administratief medewerker aiAANPAG 11 MAART 1963 S (Advertentie /.ra.) Wees er vroeg bij... zodat wan neer de zon gaac schijnen, Uw garderobe klaar is. Haar dat niet alléén... waarom zou U wachten op het hoog- jeizoen? Wij kochten van een van de grootste stoffenfabrieken met internationale vermaardheid het hele magazijn van de overschot ten van de voorjaarscollectte 1963, voor bijna de helft van de prijs. Pracht kwaliteiten In 100% katoen en fibranne kwaliteiten, Iti de nieuwste voorjaars-dessins. lmpr,rn^intasie 90 cm breed Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze enorme collectie voorjaarsscofftn, hon derden rollen voor Japonnen, deux-pfèces. rokken, kinder jurkjes en strandpakjes, in was- en zonechte kleuren._ door eikaar per meter VOOl Géén tel. of schrift, bert. ■tmj| Stichting van ondernemers >Vaa een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, zaterdag. De stichting Europoort/Bollek-belangen heeft een plan opgesteld tot verbetering van het openbaar personenvervoer In het gebied van Europoort cn Botlek. In een daar toe strekkend rapport doet zij de vol gende aanbevelingen: 1 Handhaving van de directe busverbin ding Rotterdam centrum-Hoogvliet. Een railverbinding mar Hoogvliet op de linker Maasoever, gebruik makende van een nieuw tracé langs de gemeenten «boon en Poortugaal of van de bestaan de R,T.M.-baan en aansluitend op het tramnet en later op de metro-lijn in Zuid. 3. Een rechtstreekse busverbinding van Hoogvliet naar de insteekhavens van het BoUekgebied. i Een ringlijn van Hoogvliet over de Botlckweg door Rozenburg, langs de Europoort en vervolgens over Oostvoor- 5®, Brielle en Spijkenissc terug naar Hoogvliet. stichting meent, dat met deze verbin dingen wordt bereikt, dat employés uit bet gehele woongebied een gemakkelijke Verbinding hebben met het centrum van Botterdam, dat alle bedrijven in Botlek to Europoort bereikbaar zijn en voorts dat ook de zo zee gewenste verbinding Spiikenisse-Hoogvliet tot stand komt. aanbevelingen van de stichting, waar- p de industrieën van Europoort en Bot- Itk zijn verenigd, moeten worden gezien 3ft een basisplan, waarop kan worden. Voortgebouwd als Lz.t. door betere faci- htetten, zoals wegen, oruggen en tunnels rieuwc mogelijkheden worden gescha pen. rapport is toegezonden aan de com missaris van de Koningin in Zuxd-Hol- jtod, Gedeputeerde Staten, de colleges "an b. en w. van een aantal waterweg- |«»eenten. R.E.T„ R.TJVL, Kamers van koophandel, Rijkswaterstaat en een aan- «1 gemeentediensten. Apothebersdienst: Apotheek Jansen, R Swammerdamsmgel 41. o'tMlyk Museum 10 tot 1? uur, 's zon dags 12 tot 17 uur. Overzicht werk Job Hansen en Amerikaanse Grafiek. BIOSCOPEN "««Se, 2 en 8.15 uur: „Cape Fear", ^wopole, 2 8 uur: „La Dolce Vita". DIVERSEN J^sgebouw 8 uur N-B.v.V. Vergadering B uur Aqua Fauna. Lezing, (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag „De Burg. van Haarengroep doet wat men redelijkerwijs van een jeugdbeweging kan verlangen. Maar de jongens zouden zo heel graag, voor z() grijs en der dagen zat zijn, enig resultaat van hun Inspanning zien," zei groepsleider-voorzitter, de heer Joh. M. N. AdrUanse zaterdagavond in zijn openings woord van de revne „Information 4" in Musis Sacrum. Dat resultaat houdt in heel sterke mate verband met het zo zeer he geerde clubhuis. Immers, wat kan een pad vind ersgroep doen als de basis, een „horde-hoI", „patrouille-hoek" of ..stam hui" ontbreekt. Tot ongeveer een jaar geleden kwamen de padvinders van de Burg. van Haar en groep by'een op de zolder van Sursum Corda. Toen had men iedere zaterdagmid dag een dak boven het hoofd. Daarna, door allerlei omstandigheden, ging dat niet meer en stonden de padvinders let terlijk op straat Als het goed weer was, vonden de bij eenkomsten in de buitenlucht plaats. Was het weer te slecht, dan zocht men zijn toe vlucht in een. keider. die ouders van de jongens hiervoor beschikbaar stelden. Dp welpen, padvinders en voortrekkers kon den dan hun clubmiddagen om toerbeurt houden. De hulp die van gemeentewege werd verwacht bleef uit Toen nam de Burg. van Haarengroep het heft zelf in handen. Er is een bouw fonds gesticht Zodra men een stukje grond toegewezen zou krijgen, kan het clubhuis worden gebouwd. „Een padvin der is spaarzaam" werd de gulden regel van de pad vinder swet. Acties op velerlei gebied werden ontketend. Zaterdagavond voerde de groep de revue .Information 4' op, ten bate van het bouwfonds. Als de vorst geheel uit de grond ls ver* d.venen, is de groep voorlopig geholpen Men heeft toestemming gekregen een houten keet die dc groep door een zaken relatie Is geschonken, op het Doeleplein neer te zetten. Het streven blijft echter ji blijvend clubhuis- Om het bouwfonds zo groot mogelijk te maken heeft bei bestuur van de groep een obligatie-lening uitgeschreven. Voor de lening kan men inschrijven voor een mi nimumbedrag van S10 tegen een door de begunstiger zelf te bepalen rente (max 4 procent). De aflossingstermijn zal ten hoogste tien jaar bedragen. ïn het pro grammaboekje voor Information 4 waren de intekenformulieren opgenomen, terwij) men zich ook als medewerker aan do bouw van het groepshuis kon opgeven. Allen doen mee De groep, die bestaat uit 25 welpen, 15 verkenners, 12 voortrekkers en 7 lei ders, getroost zich heel wat moeite voor het clubhuis. Dat bleek duidelijk uit de kwaliteit van hun revue, waaraan aft bij na allemaal meewerkten. De vorm, waarin de revue gegoten was, was zeer origineel gevonden. Op de hoek van het toneel stond een informatiestand van een reisbureau. Alle reizen, die daar werden aangevraagd, werden in sketchjes weergegeven. Zo reisde men niet alleen bijna de gehele wereld rond. zelfs de maan bleek bereikbaar roet een (net) echte raket. Het programma viel zeer in de smaak bij het publiek, onder wie zich behalve de ouders van de padvinders en verschei dene vertegenwoordigers van andere jeugdverenigingen, ook mevrouw Van Haaren bevond, die door de voorzitter een fruitmand cn een bouquet bloemen kreeg aangeboden. Ook de heer J. Hazenbroek, die de produküe en regie van de revue op zich bad genomen, kreeg een herinne ring aan deze avond. Muzikale medewerking verleende de politieband ..De Optimisten" o.l.v. de heer Van der Biezen. Deze band verzorgde ook de dansmuziek voor het bal, dat de avond besloot. SCHIEDAM, maandag De zondag morgen veld loop van SW heeft ditmaal een ander karakter gekregen. Iedere week houdt SW deze veldloop voor voetbal lers en ook komende zondag zal weer een veldloop In het Sterrebos worden gehou den. Gisteren wilden de sportlieden nok'zo komt er eind maart, mogelijk begin verder lopen dan de voorgeschreven vijf kilometer. ZjJ zijn met achttien deelne mers van het Sterrebos over de Vlaardln- gerdijk naar het tunneltje by het EPM- sportpark gegaan om naar het sportpark Barga te lopen. De organisatoren zorgden voor bege leiding per auto als er uitvallers zouden zün. Er stapte echter geen enkele Schi- dammer in deze „bezemwagen". Wèl kon een voatballer van VVOH uit Delf shaven het tempo niet volhouden, zodat een Rot terdammer zitting kreeg in de volgauto. Van Harga gingen de lopers weer terug naar het hoofdveld West-Frankenlandse- dijk, waar H. van der Pol als eerste bin nenkwam. Tweede werd A. Dalmeljer, drie E. van Kesteren, vier J. Verhagen, vijf T. Baan- vinger, zes H. van der Most en zeven J. van Gilst. Hoewel de velden in zeer slechte condi tie zijn (spekglad en weke bodem) heeft SW toch gevoetbald. Op de half-verhar- de trainingsvelden hebben de teams van SW goede sparring-partijtjes kunnen spelen. SCHIEDAM, maandag. De contact commissie van Hermes DVS heeft voor een goede heropbloei van het clubleven gezorgd bij Schiedams oudste voetbal vereniging. Wekelijks kwam de aanhang zaterdagsmiddags bijeen in de kantine m Sportpark Harga. Nu het er naar uit 2iet dat de semi-profs in bet komende week einde weer gaan voetballen is zaterdag middag een eind gemaakt aan een serie klaverjastoernooien. Zaterdagavond bleek de heer W. van Nugteren het hoogste resultaat te hebben behaald, met 23 090 punten. Wim van Nugteren draagt dus de titel van „Ustijd- kampioen" bij HDVS en hij kreeg daar voor van de heer Jacq. van Oudheusden namens de contactcommissie een fraaie bokaal. Zaterdag behaalde de heer Bus- ser, die ook een prijs ontving, het hoogste totaal. Het bijzondere is dat deze HDVS- er in Venraay woont maar iedere zater dag was hij trouw present in de Schie dam se kantine. Het succes van deze contactbijeenkom sten heeft de commissie de stimulans ge geven meer evenementen te organiseren. Zo komt er eind maart, mogelijk begin april een tafel tennistoernooi dat niet te gelijkertijd met de Schiedamse tafelten- niskampioenschappen zal worden gehou den. Half april is er een reünie voor oud leden in De Bron, Dan staat er nog als bijzondere attractie een rallye coor H- DVS-ers die een auto, motor of scooter bezitten op stapeL SCHIEDAM. De 71-jarige wielrijder J. M. B. sloeg vrijdagmiddag op de Nieuwe Haven onvoorzichtig linksaf om de Oranjebrug op te gaan. Hij kwam hier bij in aanrijding met de auto van de Maas- si uise garagehouder D. C. L. v. D. De be jaarde wielrijder werd voor een vlees wond in het gelaat in het Gemeentezie kenhuis behandeld, waarna hij op eigen gelegenheid naar huis keerde. op zondag 24 maart. Dan wordt een drie weekse voorjaarscoxnpetitie met .De Cou reur" uit Vlaardingen gehouden. De ren ners uit Schiedam en Vlaardingen star ten op de zondagen 24 en 21 maart en 7 april in de A- en B-klasse om tien uur vanaf Liberty Broersveld en om half elf volgen dan de a risp i ran ten. SCHIEDAM, maandag, Rennersclub .Schiedam" gaat aan een seizoen vol ac tiviteiten beginnen. Dc renners bereiden zich voor op het organiseren van enkele wielerronden, bovendien zullen zij op 24 mei de aankomst en finish van de eerste etappe van Olympla's moeten verzorgen. Op 25 mei heeft de r.c, „Schiedam" dan ook weer de zorg voor de start van de tweede etappe in deze toer en als attrac tie voor de belangstellenden organiseert de r.c. „Schiedam" dan daarbU een ron de. Daarnaast vvorden de voorbereidingen getroffen voor de aankedlng van de wie lerbaan die in Sportpark Harga op de af werking wacht. Gedurende enkele jaren spaart de r.c. Schiedam gebruikte postzegels e.d. en vooral de laatste tijd ontvangen de be stuursleden H Breur (Van Karhebeek- straat 54) en in Rotterdam M. Letterman (Spiegelmsserkade 29 a) vele bijdragen op dit gebied. Ook in de kring van de zuster verenigingen krijgt de r.c. „Schiedam" steun voor de aanleg en afwerking van de baan. Zo schonk de rx.c. „De Pedaal- ridders" ƒ100. Ntet alleen op organisa torisch terrein richt de aandacht van de wielrenwereld zich op de voltooiing van I de Schiedamse wielerbaan maar e°b »p! „„gericht dear" de hu«e en levije"kou- sport,ef gebied gaat men nu_ rekening de \elfs k„ten gpjg,,, „(„Vijge- bleven te zijn van schade. In de (ber- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, baandag. De bewoners van óe duplex-wo ningen in de Babberspolder (in de volksmond nog vaak Spoorwijk ge noemd) hebben bg hef gemeente bestuur geprotesteerd tegen de door het college van b. en w. per 1 september 1962 ingevoerde huur verhoging. Deze is, volgens de pro- testcrenden, ongerechtvaardigd. In het protest-schrijven, waarvan te vens afschrift werd gezonden aan de mi- sging zou, volgens het protest-schrijven, nister van volkshuisvesting, de huurad- pas in januari 1963 bij de huur&dviescom- viescommissie en de fractieleiders van de j missie zijn aangevraagd en nog niet toe- politieke partijen in de gemeenteraad van Vlaardingen. wordt gesteld dat hel col« lege van b en w er twee jaar geleden toe overging - op aandringen van de be. woners - de ontsplitsingskosten over cir. ca één jaar terug te betalen, omdat de zogenaamde „tienjarige stichtingstermijn" verstreken was Helaas, vervolgen de protesterendeti ging het college er mede toe over - trots het protest van 250 bewoners - per september 1982 de laatste huurverhoging in rekening te brengen Die huurverho- SCHIEDAM, zaterdag Het vijfde team van TEF is kampioen geworden, na van Hagero gewonnen te hebben. Dit is geen verrassing, want deze ploeg bestaande uit De Ruiter, Zuidgeest jr. en Timmer heeft het hele seizoen aan de 'kop gestaan en bleef ongeslagen. Zij zijn door voorzitter Degrecf na de wed strijd gehuldigd en ontvingen een aan denken, Over de wedstrijd valt weinig te zeggen of het zou moetien rijn dat één van de Hagero-spelers aanvankelijk wei* gerde op zo'n schuine vloer te spelen. TSF 1 haalde een royale 7—8 zege op Nationale 1. Daar koploper Feyenoord 2 zich vergiste en tegc BTTC 2 niet ver der kwam dan een gelijkspel is de ach* terstand nog maar één punt. Van de Wiel en Wigmans wonnen drie partijen Bouwer één; opmerkelijk was dat het dubbelspel van Wigmans/v. d. Wiel ver loren werd. Voor de derde maal In suc cessie. TSF 2 beeft stadgenoot Service 2 niet van het kampioenschap af kunnen hou den. Dat werd ook met verwacht, want de bloemen lagen al klaar. Toch kregen de kampioenen de wedstrijd niet cadeau en het is zelfs 44 geweest. Alle spelers wonnen één partij en ook het dubbel werd winst TSF 4 boekte een verrassende 7—3 zege op de aanstaande kampioen Nassau- kade 2, dat echter onvolledig opkwam. Alleen Verlinde zag kans om de TSF- spelers te verslaan; alle andere partijen werden gewonnen. SCHIEDAM, zaterdag Nu de strenge winter achter de rug schynt te zijn, nu komen de verhalen los en Biykt uit tal van overzichten en verslagen hoe groot de schade is geweest die allerwege is SCHIEDAM, maandag Zaterdagmor gen vroeg om lien over twee had op de Burg. Knappertlaan een aanrijding plaats. De Griek A. M. die in Zwijndrecht woont, reed met zijn personenauto tegen de lin kerkant van de hem tegemoetkomende auto van de heer J. H. B. uit Rotterdam. De laatste werd aan de linkerzijde ern stig beschadigd. De Griek, die onder in vloed van sterke drank verkeerde, is naar riet politiebureau overgebracht. houden met de eisen van deze B-baan. Van B. en W van Schiedam heeft de „Schiedam" de toestemming gekre gen om met ingang van volgende week iedere donderdagavond van half zeven tot half negen en iedere zaterdagmiddag van twee tot vijf uur sprmtoefemngen te houden in de Calandstraat in De Spaanse Polder. Het sprinten is een belangrijk wedstrijdelement op de wielerbaan en juist dit onderdeel heeft in lange jaren onvoldoende aandacht gekregen bij de renners ia deze omgeving. Verwacht mag worden dat veel renners wt Schiedam en ook de leden van de r.c. Rotterdam van deze nieuwe mogelijkheid gebruik gaan maken. De r.c. „Schiedam" begint het (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag In het club huls „Sint Joris Doele" werd zaterdag een contactdag gehouden voor jeugdleiders en -leidsters van club- en buurthuizen in Zuid-Holland. Ongeveer 140 mensen, die uit hoofde van hun beroep of gewoon als vrijetijdsbesteding aan het jeugdwerk zijn verbonden, hebben met elkaar diverse as pecten van het jeugdwerk besproken. Na het welkomstwoord en de inleiding van de heer C. A. Henrion Verpoorten, hoofdleider van de St. Joris Doele. zou de heer H. J. Zier uit Rotterdam het onder werp „leiding geven" nader belichten. Wie gedacht had, dat er een lering zou komen, had het mis. De heer Zier pakte het anders aan. Uit de aanwezigen koos hij twee jeugdleiders, de heren Faher en Prins, die ieder een groepje van vijf me dewerkers moesten aanwijzen. Iedere groep, de heer Faber werd als leider over het door de heer Prins aangewezen groep je aangesteld en andersom, kregen wat planken, board en kluwen touw om hier- mede een hut te bouwen, zonder dat de een het de kunst van de ander kon af kijken. De opbouw van de hutten, die op geheel verschillende wyze tot stand kwam, werd later door de aanwezigen besproken, waarbij natuurlijk voorname lijk de leiding tot discussiepunt werd. Na de broodmaaltijd, die allen gezamen lijk in de St. Joris Doele nuttigden, wer den er nog enige details van het jeugd werk onderling besproken. De" contactdag werd besloten door een ontspannings avond. waarbij de jeugd rich met dansen kon vermaken. In de bovenverdieping van het clubhuis waren een aantal exposities ingericht Een bijdrage was van de fotoclub van de Sb Joris Doele. die haar onderwerp voorna melijk in het oude gedeelte van Schie dam had gezocht Verder waren er bijdra gen van de Stichting K en O uit Rotter dam met „ideeën voor clubwerk" en van het clubhuis „De Haven" uit Delft over de resultaten die men met „waardeloos" materiaal kan bereiken. De Stichting „Ruimte voor de jeugd" leverde haar aan deel met een aantal fraaie fotoplatea. (Van een onzer verslaggevers) GOUDA, zondag De kampioen twee de klasse llbre van het biljartdistrict Schiedam, de Vlaardlnger W. V. d. Waal, heeft in het tweedaagse toernooi om de gewestelijke tweede klasse titel sr geen twijfel aan laten bestaan, dat hij de sterk ste was van de vertegenwoordigers van de acht deelnemende districten. W. v* d. Waal zal daarom als geweste lijk vertegenwoordiger deel mogen nemen aan de nationale finale- Hij speelde, zoals elders in deze editie uitvoeriger omschreven, met een moyen ne van 5.2B, aanzien-;1', hoger dan in het districtskampioenschap en tevens boven de promotiegrens (4.50). Trouwens, •.d Waal was ook in het district reeds ge promoveerd als enige van de acht finalis ten, die bij De Kroon in Vlaardingen de eindstrijd streden. W. v. d. Waal bleef niet ongeslagen. Zaterdagavond verloor rilj van Van Kleef, hoewel hij ook in die partij ver boven 4.50 speelde. De gedetailleerde resultaten van de Vlaardinger waren: Van de Waal Hof Van de Waal Krijgsman Van de Waal Maller Van Kleef Van de Waal Van de Waal Von Zalingen Van de Waal Zwijnsen Van der Waal Meijer 150 74 24 24 22 15 6-25 303 150 94 22 22 26 15 fi-81 4.27 150 130 26 26 26 21 5.76 5.00 150 142 25 25 25 31 5.76 5.46 150 99 35 35 23 15 4.28 2.82 150 134 35 35 21 20 428 3.32 150 110 30 30 27 14 5.00 3.66 vormde) „Zondagsbode" wordt dit belicht door ds. A. Hoffman onder de veelzeg gende kop „De barre winter van 1963 er de kerkcollecten". Het kerkbezoek was slecht In de her vormde kerken (dat zal b(j de andere kerken te meer of mindere mate ook wel het geval zün geweest), doch zorgwek kend is dat ook de opbrengsten van de verschillende collecten sterk z(jn terugge lopen. In die beteekkelük korte periode van twee, drie maanden Is het hard aan gekomen. Dit geldt voor alle collecten en in het gehele land ls het zo geweest. De oudejaars-cllecte heeft landelijk ƒ150.000 minder opgebracht dan vorig Jaar De zendingscollecte te ver beneden het geraamde gebleven. Tijdens de vier zondagen in februari hebben de collectanten voor diaconie, eredienst, zending en de schaaleollecte in alle hervormde kerken te Schiedam in totaal 6339,68 opgebracht tegen 8309,43 vorig jaar. Dat is rüim twee duizend gul den of bijna een kwart minder! Vooral de diaconie-collecte is met een dikke dui zend gulden minder er slecht afgeko men. in één maand dus. Zo heeft de barre winter een dikke streep door de kerkelijke begroting ge trokken, schrijft ds. A. Hoffman. Wat nu? Er is sprake geweest van „werk in» krimpen" en „geen nieuw werk aanvan gen". De predikanten hebben echter be sloten, alvorens verdere maatregelen te nemen, eerst de kwestie uit te praten met d gemeente-leden zelf. Daarvoor zal op zondag 31 maart in de Grote kerk een gemeente-avond worden gehouden om 7 uur *s avonds. Alle diensten in de andere kerken zullen daarvoor worden stilge legd. Alle predikanten (voor zover niet verhinderd) en alle kerkelijke colleges zullen vertegenwoordigd zijn, „Het is geen demonstratie en geen massa-mee ting", waarschuwt ds. Hoffman. Het wordt een samenkomst van de gemeente, om zich te beraden op een ernstige toe stand. SCHIEDAM, maandag. Tijdens de kringwedstrijden van de Kring Maas mond van het KNCGV In Horuselersdijk heeft „Animo" uit' Kethel goede resul taten behaald. Niet minder dan acht eer prijzen en een tweede prijs werden behaald. De twee ereprijzen die het kring- bestuur voor de hoogst geklasseerde bij de vrije oefening en voor de hoogst ge plaatste groep bij de lange mat jongens beschikbaar hadgesteld, konden even eens worden veroverd. Een honderdtal aanhangers van Animo kwam zaterdag avond trots op de behaalde resultaten weer in Kethel terug. Op vrijdag- 15 en zaterdagavond 16 maart zal Animo de jaarlijkse gymnastiek- uitvoeringeu houden in De Rank. Deze uitvoeringen zijn tijdens de vorstperiode uitgesteld, 1 TSF 3 verloor wat ongelukkig van nummer twee op de ranglijst, Germinal 4, met 48 en blijft zo kandidaat voor degradatiew edstrijden. Het zesde team speelde gelijk tegen Xerxes 10. Jan Vletter bleef ongeslagen en aanvoerder Klink won twee enkel spelen, maar Jan Rietveld was uit vorm en verloor alles. SCHIEDAM, maandag, Schaafwon den aan het -echteroog en een kneuzing aan het erthterbeen liep vrijdag het ne genjarige n-eisje C. J. G, uit Vlaardingen op, toen zij op de Burg. Karnpertlaan, hoek Vlaardingerdijk, werd aangereden door de auto van de Vlaardingse mejuffr. L. J. Y. G. Het meisje stak over vanachter het waarschuwingsbord, dat in verband met de opdooi op de Burg. Knappertlaan is geplaatst en zag hierdoor de auto niet Voor de automobiliste was zij ook niet zichtbaar. Het meisje Is in het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen behandeld en later naar huis gebracht Het bord is ver plaatst. SCHIEDAM, maandag In de nacht van zaterdag op zondag heeft een onbe kende op de Parkweg twee verkeerszuilen omver gereden. SCHIEDAM, maandag De brandweer onder leiding van meester J. Keuzenkamp rukte zondagavond om negen uur uit voor een brandmelding op het Newtonplein. De „vuurhaard" bleek 'n vergeten prakje eten te zijn, dat op een verwarmingsappa raat stond te verkolen. Dc kale huren bedragen thans prak tisch voor bijna alle woningen voor de benedengedeelten ƒ8.40 per week en voor de bovengedeelten 8,80, Dat wil zeggen, lezen we In de protest-brief ver volgens, dat de huur voor een hele woning reeds boven de f 17.—- per week uitgaat, terwijl van een redelijk woongerlef niet gesproken kan worden tengevolge van geluldsbhteder en ander ongerief. Volgens de bewoners ls dc toestand over het algemeen thans aldus: De benedenhewoners beschikken slechte over twee vertrekken en wel de woon keuken en een slaapkamer Gezien ge lukkig vele bewoners gevoelig zijn voor wooncultuur, zijn deze er toe overge gaan de slaapkamers - dus niet de keuken - mede als woonvertrek te benutten De ventilatie van de woonkeuken is gebrek kig en de plafonds bladderen. De bovenbewoners - al dan niet met kinderen passeren de slaapkamer of woon-slaapkamer van de benedenhewo ners. die slechts gescheiden is door een halfsteens muurtje, waarin tevens een deur Vooral voor ben. die blJ een con- tinu-arbeidsproces zün ingeschakeld of bij ziekte, is dit wel zéér hinderlijk. De bovenbewoners hebben de beschik king over één klein kamertje méér Bei den, zowel de boven- als de benedenhe woners. hebben binnenshuis praktisch geen ruimte voor douche of berging (b.v. de benedenbewoners slechts een kelder kast en één losse kast). De paden en wegen in het complex zijn ernstig verzakt Tenslotte wordt geconcludeerd, dat dc huidige toestand geen enkele huur verhoging rechtvaardigt. Men ver zoekt het college van b. en w, de laatste huurverhoging in te trekken cn de reeds betaalde bedragen aan de bewoners te restitueren. Nog een opmerking onzerzijds: Van de protesterenden is het niet intelligent, dat de brief aan b en w is geadresseerd; een aan de raad gericht schrijven kan in elk geval in een openbare vergadering van de raad worden behandeld. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag De Stadsgehoorzaal was zaterdagavond ge reserveerd door de personeelsvereniging „Asef", die een gedeelte van haar leden onthaalde op een goed cabaretprogram ma, dat verzorgd werd door het gezel schap van Rens van Dorth. Door de contenue-dienst van het perso neel van de Albatros is het niet mogelijk allen tegelijk de jaarlijkse feestavond aan te bieden en daarom wordt op 23 maart het programma herhaald. De zaal was niet geheel gevuld, toen de heer Th. Bruens de avond opende, maar dit deed aan de sfeer tijdens het programma niets af. Daarvoor zorgden wel: Rens van Dorth, Mitzie Tieland, Frans Rafall. Cas Oosthoek, Jessica van Olden en Fred Kaps. SCHIEDAM, maandag. De Schiedam- heeft nu 7 punten voorsprong op de laat- se tafeltennisvereniging NOAD zal in de overgangsklasse blijven spelen.' Want het ééne punt dat nodig was om de club vei lig te stellen voor degradatie werd op Sa lamanders behaald. Twéé punten zelfs, want de Hagenaars werden met 64 ge klopt. Wat aan het begin van de competi tie nauwelijks voor mogelijk werd ge houden, nJ. zich handhaven te de over gangsklasse nu er veertfg teams moeten degraderen naar de afdelingen, ls toch verwezenlijkt. Begrijpelijk dat de spelers met gejuich te Schiedam zyn ontvangen. Henk Aben was de grote man: hij bracht drie partijen op zijn naam, Arnold Braak voegde daar nog twee aan toe en samen wonnen zij het dubbel. Dat Jan Meuldijk faalde en alle partijen verloor. kon toen niet meer hinderen. NOAD loren gaan? ste vier geplaatsten, de degradanten en zetelt met USV uit Rotterdam op een ge deelde vierde plaats. Is dit reeds een reden tot vreugde, bo vendien werd bekend dat het eerste ju nior-team van NOAD, door van Eendracht te winnen, op de bovenste plaats terecht is gekomen en rru goede kans maakt ju- kampioen van de afd. Rotterdam te worden. Dit betekent uitkomen voor het junior-kampioenschap van Nederland'Een uniek gebeuren voor Schiedam. Het is nog niet zo ver, wrnt er moeten nog twee wedstrijden worden gespeeld Doch de NOAD-junioren hebben tot dusver geen enkele wedstrijd verloren (wel en kele gelijk gespeeld) en waarom zouden nu juist de laatste twee wedstrijden ver- koninklijke liollstnttia fabrieken van meekprodukten en voedingsmiddelen n.v. TE VLAARDINGEN Op ons fabrfekskantoor is plaats voor een die belast zal worden mee gevarieerde werk* zaamheden op de faktureerafdeling. Leeftijd tot 25 jaar. Kandidaten die een Muk> of gelijkwaardige opleiding hebben gevolgd en In het bezit zijn van, of studeren voor het praktljkdiploma Boekhouden genieten de voorkeur. Solficitaties te richten aan de febrieksdirectfe, Oost haven kade 39 te Vlaardingen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1