m ara Visstand in Kethelse vijvers wordt weer op peil gebracht Huisvrouwen-voorlichting moet worden uitgebreid Riolering verzakt: ophalen 66 mille WERKSPOOR 53M Tafeltennis toernooi van TSF Z. Schikhof excelleert X Meer subsidiedan ook meer groepen cursisten Korfbal-derby Schiedam (4)- Succes (3) SVC haalt de volle winst Spaar-record bij Spaarbank NOAD wint USV van Koeriersters i g Gordijnen SCHENKINGEN aan Museum en gem. archief Te beperkt Acht winkels en woningen in Kethel Om kampioenschap van Schiedam Tot 150 cm Burgerlijke stand Mislukte diefstal van auto NIEUW POOTGOED AANGEVOERD IN TANKWAGEN KH ij|pr «Mm Nog drie spelers zijn ongeslagen 0E SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Pijpfitters/ C.?.-monteurs Electrisch lassers Instr. pijpfitters Machine-bankwerkers Gensin-bankwerkers Montagewerkers DINSDAG 19 MAART 1963 WMZIGIX; RMSSREGELTVG (Advertentie IM.) A Als U na eens iets moois wilc zien,.. Iets wat niet zo vaak bij elkaar gebracht wordt... een grote show van vitrage en over gordijnen... kom dan eens kij ken op onze afdeling woning inrichting, waar vanaf morgen honderden soorten gordijnen uit diverse landen te zien zijn! Maar dat niet alleen. Dit een van de tientallen aan biedingen, die deze Gordijnen Parade zal opleveren... Een feest voor het oog, een besparing voor Uw portemonnale. Dobbystof, bekend bij ledereen die geïnteresseerd is in over gordijnen, maar ook even bekerd Is de normale prijs 2.95 Morgen koopt U dezelfde Dob bystof In een extra zwaar weef sel, in 6 van de beste kleuren, nu een gulden per meter goedkoper. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Dobby stof, 120 cm breed, In de kleuren grijs, geel, mals, blauw, bleu en groen, per meter voor Ge«i» tel. of xchrift. bett SCHIEDAM, dinsdag. De huishoudelijke en gezinsvoorllchting in Schiedam zal op een nieuwe leest geschoeid moeten worden, aangezien et een Ingrijpende wijziging is gebracht in de subsidieregeling van het rijk. De bestaande limnelêle band met het nijverheidsonderwijs Is verbroken en de plaatselijke commissie moet nu vervangen worden door een In het leven te roepen plaatselijke stichting, die aangesloten dient te zUn fay de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting. Voor de gemeente Schiedam betekent deze gang van zaken een vrjj belangrijke verhoging van de subsidie voor deze vorm van voorlichting. B. en w. z|jn daartoe we| bereid, zo blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad, maar acht deze verhoging slechts verantwoord, indien de hulsvrouwen, die de cursuseen volgen, meer dan voorheen het geval Is geweest, uit bijna alle maatschappelijke bevolkings groepen worden gerecruteerd. KUNST EN HISTORIE SCHIEDAM, dinsdag Het gemeente bestuur geeft het volgende overzicht van; de voorwerpen die gedurende 1962 aan de gemeente zijn geschonken, bestemd voor het Stedelijk Museum en het Ge meentearchief. Stedelijk Museum; Van N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek: schilderij op papier van Pierre Alchinsky, 100 x 152,5 cm, gesig neerd AJchinsky 1961 en een wandkleed, geappliqueerd op jute, van Anna Ver- schuure, 128,5 x 177 cm, gesigneerd Anna V'60 H. Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum: een schilderij „De Koning", olie verf op hardboard, van Jacob Nanninga, 64,8 x 52 cm, gesigneerd op de achterzijde J. Nanninga-53. Prof. mr. dr. P. Sanders: een schilderij, olieverf op doek van Serge Vandercam, 145,6 x 1H cm. De heer I* Vemède te 's-Gravenhage: een zegelstempel van de stad Schiedam met als randschrift Sigülum Oppidt De Sciedam Ad Causas. Mevr. A. M. C. Koster-v. d. Bovenkamp te Woubrugge: tegeltableau met Schie- damse stadsgezichten uit 1930. Van de heren Apon, Kaal en Hendrickx lieden Helmium): enige bodemvondsten. De heer dr. K. Bolle te Dordrecht: beeldhouwwerk van nieuw zilver >rDe athleet'1 van Leendert Bolle. Gemeente-Archief Van de heer C. Buschmann, voorzitter van de K. van JEC: en copie-brievenboek van de rederij Prins, uit de jaren 1793- 1797, Notaris A, S. H. A. Blaisse: drie delen aantekeningen betreffende Sehiedamse molens, vervaardigd door wijlen de heer H. de Boer- te Rotterdam. N.V. Wiltorï-Fycnoord: een aantal foto's van het bezoek door HM. Koningin Juliana op 13 september 1962 aan Schie dam en aan de werf van Wilton gebracht. Apotbekersdienst: Apotheek Evers, Lan ge Haven 81. Stedelijk Museum, 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur. Overzicht werk Job Hansen cn Amerikaanse Grafiek. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: Taras Bulba. Monopole, 2 en 8 uur: ,.Kapo". DIVERSEN Volksgebouw, 8 uur NIVON, Lezing. Chr. Soc. Belangen 8 uur ARJOS. Bespre king. "Wijkcentrum 8 uur Grafische Bond. Ver gadering, De bestaande plaatselijke commissie, die zoveel mogelijk was samengesteld met inachtneming van de verschillende nuan ceringen in de bevolking, werkte nauw samen met de Huishoud, en Industrie school. Een groot deel van de uitgaven van de commissie drukte op het budget van deze school en werd dan weer gedekt door de rijks- en gemeentelijke subsidie volgens de Nijverheids-onderwijswet. Het kleine nadelige saldo dat overbleef bij de commissie, kon door de gemeente dan met een jaarlijkse subsidie van ƒ400,wor den gedekt. Bij besluit van de minister van Maat schappelijk Werk van januari 1962 is deze matene echter anders geregeld. De finan ciële band met het nijverheidsonderwijs is zo verbroken en het voorhehtingswerk tnoet nu geschieden via de Nationale Fe deratie door een plaatselijke stichting. Nu gaat de Nationale Federatie personeel (leraressen bij het nijverheidsonderwijs) in dienst nemen en. wijst hun standplaat sen aan. bij de plaatselijke stichting. De gemeente subsidieert honderd procent van de personeelskosten en ontvangt zestig procent van het rijk terug. Van de an dere personeelskosten en ook van de kos ten. voor lokaliteiten, materiaal, admini stratie, enz. betaalt dé gemeente zeventig procent en ontvangt de helft terug van het rijk. Dit betekent dus een stijging van de gemeentelijke bijdragen. „WU zün er wel van overtuigd, dat de vroegere plaatselijke commissie nut tig werk beeft verricht met bet geven van voorlichting aan de huisvrouwen", zo schrijven b. en w-, „doch wi) hebben het bezwaar, dat de kring dezer huis vrouwen te beperkt was. Zü heeft te weinig contact gekregen met de vele hulsvrouwen, die van deze voorlichting In de eerste plaats dienden te profiteren. Wij willen uitdrukkelijk zeggen, dat dit niet als een verwijt aan de commissie' mag worden opgevat, want de omstan digheden, waaronder zU moest werken, kunnen haar in haar werfkracht hebben belemmerd". Aldus b. en w. In het voor stel aan de raad. Bij een bespreking met de Nationale Federatie en de plaatselijke stichting, heeft het college dan ook uitdrukkelijk als voorwaarde gesteld, een Uitbreiding van de werkingssfeer. B. en w. zijn ech ter bereid, de stichting een redelijke kans te geven om te tonen dat tij in staat is het werk in nieuwe banen te leiden. Daarom wordt voorgesteld de stichting de netto-subsidie van ƒ5.000,per jaar te verlenen, voor drie jaar, te beginnen met 1963. Mocht na deze drie jaar blijken,* dat de ontplooiing beneden de verwach ting is gebleven, dan zal de zaak nader worden bekeken. Blijkt echter de proef te slagen, dan kan de subsidie, ook tussen tijds, worden verhoogd. Bijvoorbeeld in dien duidelijk wordt, dat het werk rich niet kan ontplooiden doordat het subsidie bedrag te klein is. SCHIEDAM, dinsdag De particuliero woningbouw In Kethel gaat steeds voort. Zo heeft H. van der Kraan's Bouwbedrijf te Schiedam om een perceel grond ge vraagd, ten oosten van de Schledamseweg gelegen, om daar acht winkels met acht bovenwoningen en daarby twee garages te bouwen. Het Bouwconsortlum Fa. M. P, Klopjiers en Zn., N.V, Aannemingsbedrijf Van de Wetering en Van Dalen en de Fa. H. Hooghart en Zn. wil tien grote wonin gen neerzetten aan de Kerklaan. Bij de eerstgenoemde aanvraag gaat het om een perceel van 820 m2, waarbij de grondprijs gesteld is op ƒ100 per m2, Hoewel dit complex in handen van ver schillende kopers zal komen, zal de „ex peditiestraat" achter de winkels eigen dom blijven van de gemeente. In het tweede geval wordt 3.200 m2 gevraagd, tegen een koopprijs van ƒ45 per m2. B. en w. stellen de raad voor tot de gevraag de verkoop over te gaan. SCHIEDAM, dinsdag TSF, dat In ver band met het jubileum de traditionele Sehiedamse tafel tenniskampioenschap pen van 1 tot en met 6 april ln het Beursge bouw gaat organiseren, werkt im al hard aan de voorbereidingen. Uitdrukkelijk wordt gesteld dat het slagen ervan af hankelijk is van het aantal Inschrijvingen en daar maakt TSF zich wat zorgen over. Want in de voorafgaande jaren werden deze kampioenschappen, steeds in januari gehouden tussen de twee competitie-helf ten in, wanneer de spelers dus nog volop in het spel zijn betrokken. Toen kon op honderd deelnemers met 150 inschrijvin gen (men mag in twee klassen inschrij ven!) worden gerekend. Doordat het Beursgebouw niet eerder beschikbaar was, komen de kampioenschappen wat achter aan hobbelen, na afloop van de com petitie dus en op een tijdstip dat de „tafeltennis-moeheid" zich kan doen gel den. De organisatoren hopen nu maar, dat het mee zal vallen en dat er een ruime inschrijving zal plaatshebben. Dat kan nog, namelijk tot en met 22 maart sus. Een ander moetiyk punt fe dat het Beursgebouw door de N.T.TJ5. U afge keurd voor competitie-wedstrijden van NOAD, dat vanwege de hellende vloer. Doch TSF wjjst er op dat de kamp 1 oen- schapewedstrijden toch wel In dat oude gebouw zullen doorgaan. De persoonlijke titel zal door Henk Aben van NOAD worden verdedigd, maar hij heeft sterke concurrenten, waarvan in de eerste plaats genoemd mag worden Henk Eikmans van Service en Arnold Braak van NOAD. Maar ook in de overige zes Wassen zal menige spannende strtfd geleverd kunnen worden. Daarnaast is er dan nog de strijd om de Parool-wisselbeker voor de sterkste Sehiedamse vereniging. RAP veroverde vorig jaar deze (tweede) beker voor de derde maal en werd definitief eigenaar. RAP blijft candidaat, maar krijgt mede dinging van NOAD, Service en TSF zelf. Ook voor de niet-elub-spelers is er een mogelijkheid tot spelen m een afzonder lijke klasse. Inschrijvingsformulieren zijn verkrijg baar bij de toemooileider J. D. Degreef, Vlaardingerdyk 344 en deze week des avonds in het Beursgebouw. Deze for mulieren dienen uiterlijk 22 maart Inge diend te zijn. SCHIEDAM, dinsdag De enige korf bal wedstrijd, die ln Zuid-Holland is ge speeld Is de derby Schledam-Succes ge weest. Met uitzondering van het Schiedam veld, dat prima bespeelbaar was, bleken alle velden zelfs de half verharde onbespeelbaar i« zijn. Het Is een plezie rige ontmoeting geworden, waarin aan het spel niet te zien was, dat er in drie en een halve maand niet buiten Is gekorf bald- Er werd aan beide zijden vlot en aardig gespeeld en van enig overwicht van één der partijen was nauwelijks sprake. Na 20 minuten strafte J. v. d. Tuuk eon ver- dedigmgsfout van Succes af, waarmee Schiedam de leiding nam. Eerst kort voor rust bracht P. Bogaers de stand op 20 via een doorbraak. Na de hervatting zorg de B. van Krogten met twee treffers, dat de balans weer in evenwicht kwam en 't lukte O. de Beus zelfs om Succes aan een 23 voorsprong te helpen. H. Verschoor deed dit werk weer teniet door de score andermaal op gelijke voet te brengen(3-3). Deze uitslag zou de verhouding het beste hebben weergegeven, maar de Succes verdediging veroorzaakte 6 minuten voor tijd een strafworp, die F- Boogaers zich niet liet ontgaan. Door deze 4—3 overwinning heeft Schie dam hetzelfde puntenaantal bereikt als Succes, n.L 7 uit 10 wedstrijden. WIQN, Kwiek en USV laten zij nog achter zich, maar zij zullen ex hard voor moeten blij- ven werken om dit 20 te houden. Geboren: Eduard R., z. v. R. R. van der Meer en A. J. Roodbol; Arnold, z. v. A. Polak en T. H. C. Rebers; Hillegonda, d. v. J. Burger en. J. C. Kroep; Teuntje, d. v. B. van der Sluis en C. A. Pieterse; Ro- dolphe H.» Z- v, W. Hoekstra en L- A. Brandligt; Gerard us N. M-, z. V. G. A. Lansbergen en M. C. G. van Wijk. Overleden: E. J. Jobse, 5$ jr., echtg. v. A. J. Oosterveer. Esperauto-agendo SCHIEDAM, dinsdag Merkredon. la 20an de marto klubvespero. Ni.konver- sacios ce kino v. Gink, Ploegstraat 19. Montrn vian in teresan pri via sekcio kaj viritu la kunvenoja. SCHIEDAM, dinsdag, Door B. en W, worden aan de Gemeenteraad weer forse bedragen aangevraagd voor het ophalen van verzakkende rioleringen in enkele stadswijken. Deze werken sluiten overi gens aan op projecten die reeds vorig jaar of nog eerder ter hand zijn genomen en die dan ook reeds in de gemeente-begro ting voor 1963 zijn aangekondigd. De slap pe grond waarop Schiedam Ie gebouwd maakt nu eenmaal nodig dat men in de grond blijft wroeten om de riolering op peil te kunnen houden. In Schiedam-Zuid is vorig jaar reeds in enkele straten de riolering opgehaald waarbij verzakkingen van 30 tot 110 cen timeter zijn geconstateerd. Dit an ook de kwaliteit van de buizen maakt het nu nodig dat ook in de aangrenzende straten het werk ter hand wordt genomen. Dit jaar komen zo de Fendrechtsestraat, Zuid- landsestraat, Sommelsdijksestraat, Den Bommels estraat en Ridderkerksestraat aan de beurt. De kosten voor het opha len worden op f 66.000 geraamd en het ophalen van de leidingen voor gas, water en elektriciteit mee wordt het een be drag van f 102.800, Voor het westen van de stad van het zelfde laken een pak. Ook daar vorig jaar herstel van verzakkingen van 50 tot 150 centimeter welke verbetering nu wordt voortgezet in de aangrenzende straten: Paulus Potterstraat, Van Ostadelaan, Pie- ter de Hooghstraat, Van Dijckstraat, Alb Cuypstraat, Frans Halsplein, De Genes- tetlaan. Jan Steenstraat en Burg. Knap- pertlaan noordzijde tussen Vlaardinger- dijk en Rembrandtstraat, De kosten be dragen hier f 185.000 plus f 62.850 voor de gasleidingen en elektriciteitskabels. Voor het oosten van de stad is voor het ophalen van rioleringen enkele jaren ge leden zelfs een fasen-plan vastgesteld. Nu komt de laatste fase aan de beurt Reeds is f 430.000 daaraan besteed; nu komt er nog f i00.000 bij met f 179.200 voor gas, licht en water. Tenslotte moeten ook de riolen in de Westmolenstraat en de Elzensteeg worden vervangen. Dat werk had reeds vong jaar. uitgevoerd moeten zijn, maar door om standigheden is het werk blijven liggen. Dit kost totaal f 28.000. VOLLEYBAL SCHIEDAM, dinsdag De beide eerste teams van de Sehiedamse Volleybal Club haalden in de afgelopen week de volle buit binnen. Dames 1 klopte het Vlaar- din ^-, Shell met 30 na vooral in de beide eerste sets goed volleybal. In de derde set speelden de Sehiedamse melajes wat te makkelijk, doch kwamen toch niet ln gevaar. Setstanden 15—3, 156, 151Z. Heren 1 versloeg het sterke DRL I eveneens met 30. In alle drie de sets kwamen de SVC heren achter te staan en in de derde set werd op een gegeven mo ment zelfs een 210 achterstand ingelo pen. De Schiedammers drukten echter steeds op tijd keurig door, al scheelde het in de derde set maar weinig of ze waren te laat geweest. Setstanden 1512, 15—12, 1614. De lagere teams deden het minder goed. Heren 2 kreeg met 30 klop van Spivo terwijl Heren 3 door omstandig heden niet opkwam (onvolledig) en zo doende 2 kostbare punten verspeelde. Dames 2 en 2 waren deze week vrij. Ondanks slook-kosten SCHIEDAM, Evenals in de maand januari waren de besparingen in Schiedam in februari belangrijk hoger dan in dezelfde maand van 1962. In februari werd nJ. ingelegd ƒ1.670.756,57 en terug betaald ƒ1.056.020,86. Een inleg-overscbot dus van ƒ614.735,71, tegen 501.501,30 In februari 1962. In Januari en februari teza men werd nu reeds bijna 400.000,meer ingelegd dan vorig jaar. Tegenover-de dure winter, wat het ge bruik van brandstoffen betreft, staat, dat het weer minder tot uitgaan nodigde en dat de dames minder gewinkeld zullen hebben. Blijkbaar was de invloed van de laatste twee factoren sterker dan van do eerste factor. Het aantal deelnemers aan het sparen Ingevolge de Jeugdspaarwet blijft gestadig toenemen. Langzamerhand is dit de be langrijkste bijzondere spaarvonn. gewor den. Op 28 februari hadden 2447 deelne mers tezamen een tegoed van 1.067.080,70, tegen per ultimo februari 1962 2107 deel nemers met een gezamenlijk tegoed van 781.337,27. Door de 2311 deelnemers aan de afhaal- dienst werd in februari ƒ66.826,ge spaard (februari 1962 2376 deelnemers en een spaarbedrag van ƒ65.553,50). Met be hulp van spaarbusjes werd de afgelopen maand ƒ25.432,46 ingelegd, tegen in febru ari 1962 21,974,80. Op 28 februari 1963 hadden 52.193 spaarders een gezamenlijk tegoed van meer dan ƒ40,8 miljoen. SCHIEDAM, dinsdag. De auto van de heer K. R. T., die voor de woning aan de Prins Bernhardlaan stond, is bij na gestolen. De auto was opengebroken en de draden van het contact waren al losgemaakt, kennelijk met bet doel om de auto weg te rijden. Daar het stuur echter op slot stond is de poging mislukt. Wel zijn, enkele voorwerpen uit het dashbord weggenomen. De heer B. P- B. deed aangifte dat uit zijn niet afgesloten auto, die in de Dr. Zamenhofstraat stond een plastic etui met autopapieren is gestolen. Verkiezingsver ga dering Partij van de Arbeid SCHIEDAM, dinsdag De P. v. d. A- afd. Schiedam houdt op woensdag 20 maart in het "Wijkcentrum een ledenvergadering, waarbij het lid van de Tweede Kamer, de heer J. Reehorst zal spreken over de ver kiezingsleus van de Partij van de Arbeid ,Om de kwaliteit van het bestaan". Tijdens deze bijeenkomst zal ook het Radio- en TV. vraaggesprek van dr. Von deling met journalisten van diverse rich- tingen, te beluisteren zijn. Aanvang 8 uur1 precies. SCHIEDAM, dinsdag De Hengelsport vereniging „Schiedam en Omstreken" is vol goede moed begonnen om de visstand in de Kethelse wateren, die zo sterk heeft geleden van de strenge vorst weer op peil te brengen. De zo langzamerhand in Schie dam zeer bekende vls-tankwagen van de O.V.B. (Organisatie voor Verbetering van de Binnenvisserij) bracht zaterdagmorgen rond 3.000 pond vis aan en voorzitter A. van Breda stond al met zijn „werkploeg" van de vereniging gereed om de vis te wegen en daarna in de vijvers uit te zet ten. Dat gebeurde dan in de z.g. „school- vUver" die bü de Burg. Vervecnschoo] ligt aan de Meeuwensingel. Ondanks de stromende regen waren heel wat belang stellenden een kijkje komen nemen, waar onder de jeugd ruk was vertegenwoor digd. Het was overigens een bonte verzame ling die door beroepsvisser Van Wijk was geleverd en nu werd uitgzet: baars, bliek, voorn, brazem en zelfs paling. Ook snoek was er bij, doch die liet de roversnatuur ditmaal niet blijken. Deze week zal de O.V.B.-wagen nog maals verschijnen met 2.400 pond vis, die dan een plaats zal krijgen o.a. in de vij vers bij de Dr. Schaepmansingel in Nieuw- 1 and-west. Daar is vorig jaar rond 40.000 stuks kleine karpertjes nog uitgezet, maar gevreesd wordt dat daarvan niet veel over gebleven na de strenge vorst. Ket heeft in de bedoeling gelegen met een zegen daar een „proeftrek" te maken, maar we gens het zeer slechte weer is die actie uit gesteld moeten worden. Ook de vijvers in het Pr. Beatrixpark zal volgens plan deze week nog wat pootvis ontvangen. Nog steeds heeft men geen goed over zicht kunnen krijgen wrat er over is geble ven van de vrsstand in de Sehiedamse wa teren. Voor wat het Pr. Beatrixpark betreft vol goede hoop, dat de vis het daar gered heeft, omdat het water daar vrij diep is en zo niet geheel bevroren is ge weest Daar ook heeft de Plantsoenen dienst de nodige maatregelen kunnen ne men, zoals het verwijderen van de sneeuw van de vijvers, opdat er groei-gevend licht in het water kan komen en het ophakken en openhouden van wakken. Maar ln de andere wateren In Kethel is de vis vrijwel uitgeroeid. Dat komt omdat de sloten en plasjes te ondiep gebleken zijn, zodat de vis geen mogelijkheden bleef bet leven te houden. Ontzaglijk veel dode vts is daar aangetroffen, die het toch al bedorven en „dode" water nog verder vergiftigden. De Plantsoenendienst heeft daar moeten Ingrijpen om de dode ris te verwijderen. Ook zijn de sloten in de polder snel bemalen geworden om het dode water af te voeren naar de Polder vaart omdat het zunstof-ryke dooiwater de sloten weer kon verversen. Nu Is daar dan weer nieuwe vis in uitgzet. Maar of de hengelaars van de zomer op deze ge liefde plaatsen de hengel kunnen uitzet ten, valt te betwijfelen, V erkeersborden omvergereden SCHIEDAM, dinsdag In de afgelo pen nacht is een paal met drie verkeers borden aan de Rotterdamsedijk tegeno ver het tankstation omvergereden. Uit do wielsporen is afgeleid dat het door een vrachtauto moet rijn gebeurd, die uit de Van Deventerstraat kwam en naar de Koemarkt reed. Portefeuille gestolen SCHIEDAM, dinsdag. Van de 16- jarige G. W. J, de B. uit Rotterdam is een portefeuille met veertig gulden ge stolen uit zijn jasje, dat hij m de garde robe van de Ver. Glasfabrieken had op gehangen. De portefeuille is later terug gevonden op het aangrenzende terrein van de Distelleerderij De Kuyper. Het geld was weggenomen, maar er zat nu een steen in de portefeuille. N-Ni'T, tstfliaiMk 1 mml ÜHHKlllliü Toernooi Maltha-raket (Van een onzer verslaggevers) VLAAKDINGEN. dinsdag. Op de derde speelavond van het biljarttoeraooi om de Maltha-raket bevestigde Z, SchLk- hof van het Sehiedamse Atlantic zijn goe de vorm, waarmte hij de week daarvoor het toernooi binnenstapte. Ia slechts elf beurten scoorde Schikhof 250 caramboles, waartegen Valkestljn vanzelfsprekend on voldoende verweer had. Met Schikhof zijn nog twee deelnemers ongeslagen: J. v. Eijk van Sunlight en B. L. van Soelen van Entre Nous. Ook tij hebben drie partijen gespeeld en gewon-, nen, maar hun algemeen moyenne bena dert niet dat van Schikhof. Toch valt het op, dat Van Eijk beter op dreef is dan enkele maanden geleden, zo dat hij mogelijk nog een grote concurrent voor Schikhof zal bijlken te zijn. Per slot van rekening is Van Eijk ook houder van de wisselprijs. B. L. van Soelen kan ook geweldig uit zijn slof schieten. Tegen v. d. "Waal speel de hij zelfs met een moyenne boven 20. gedurende de eerste negen beurten, maar daarna zakte zijn produktie zo, dat hij finishte met een voor hem normaal moyenne. De laatste uitslagen waren: Van Eijk Dijkshoorn Van Soelen d. Waal Schikhof Valkestijn Van Eijk Van Duul Valkestijn Van Gendt 250 250 20 45 12.50 200 74 20 11 3.70 250 250 19 50 13,15 200 124 19 31 6.52 250 250 n 74 22.72 200 74 11 25 6.72 250 250 17 53 14.70 96 17 14 5.64 200 200 32 24 6.25 200 178 32 23 5.56 FOORZ1CHTIG werd de door de OVB aangevoerde vis in de schol- vijver bij de Meeuwensingel uitgezet SCHIEDAM, maandag. Wanneer de Sehiedamse tafeltennisvereniging NOAD volgend jaax het derde lustrum gaat vie ren, dan is deze club nog steeds vertegen woordigd ln de landelijke competitie. Dat is nu heel zeker, want concurrent USV uit Rotterdam werd met een 64 zege achter uitgeschoven. De Schiedammers tronen nu op de wel gehoopte maar niet verwachte vierde plaats en zelfs een ne derlaag tegen NKF alt Delft in de laatste wedstrijd van de competitie, kan NOAD niet meer van deze plaats sloten. Henk Aben was in het duel tegen USV de grote man, door alle drie partijen te winnen. Nol Braak kwam hem dicht op de hielen door er twee te winnen en sa men wonnen zij Ln het dubbel van Wage naar en De Bruin. Cor Joustca kwam niet tot winst, al was hij ei ia enkele partijen dicht bij. Persoonlijke uitslagen: Aben tegen De Bruin 2118, 2114; tegen "Wagenaar 21—16, 21—19; tegen Van Zeideren 21—17, 1521, 2119. Braai tegen De Bruin 23— 21, 21—15; tegen Wageneaar 2111, 15— 21, 21—24 en tegen "Van Zeideren 14—21, 21—12, 16—21. Joustra tegen De Bruin 17—21, 22—20, 12—21; tegen Wagenaar 1321, 1521 en tegen Van Zeideren 8 21, 20—22. Aben/Braak—Wagenaar/De Bruin 21—14, 16—21, 21—8. VLAARDINGEN, maandag. Twee jongens die zondagmiddag Jangs de FJoreslaan met een luchtdrukpistool aan het schieten waren, werden door de politie aangehouden. Hierbij bleek, dat de 13-jarige J. de N. uit Schiedam de eigenaar van het schietwapen was. HU bekende zaterdag by een buurman ln Schie dam 15 te hebben weggenomen, waarvoor het pistool was gekocht. VLAARDINGEN, maandag. Enige Jonge lui wilden zaterdagnacht toegang tot do Stadsgehoorzaal. Er was een besloten voor stelling, zodat zij werden geweigerd. Toen zij probeerden via een brandtrap toch In het gebouw te komen, viel de 23-jarige schilder K. C. uit Schiedam en kwam op straat te recht. Hij moest met een gebroken rechterbeen naar de No Jetstichting Ia Schiedam worden gebracht. De jaarlijkse algemene le denvergadering van het Ne- derlandsche Roode Kruis, afdeling Schiedam, wordt gehouden, op 17 april 1963 te 20,30 uur in het Roode Kruisgebouw, Warande 92 De agenda ligt aldaar ter inzage. U kijkt... U vergelijkt tl koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, "teL 6 8611 GEEN FILIALEN Te koop aangeboden Een centrifuge 89- fay de grutter 87.50 bü de concur rent. bij ons f85.Lang- zaamwasser met verwarming ƒ255.— Snel wasser vanaf ƒ90.— 15 tot 30% korting bij Showroom Coja, Lange Haven 126, Schiedam tele foon 6 3341 Lessen VAMOR-rij school D. van Rossum, Rotterdamsedijk 164. telefoon 6 99 90. Gevestigd sinds 1929. Tijdens het exa men wordt desgewenst mee gereden. MONTAGE vraagt voor de bouw van olieverwer- kende en chemische installaties o.a. in het Botlek-gebied VAKBEKWAME: (met N.VL--diploma) Tevens bestaat op onze FITTEBSSCHO O L bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar), de mogelijkheid een versnelde opleiding - tot pijpfitter voor de olievenverkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide .opleiding volgt tewerk stelling Op een onzer tiTn-qpnlanrigj» montagewerken. Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 20 maart as tussen 7 en 8 uur ri/m bij het Gewestelijk Arbeidsbur. te SCHIEDAM, alwaar een "Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en verzulmkosten hö sollicitatie worden vergoed.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1