Sparta speelde gevaarlijk spel weim: Feijenoord had met Volendam moeite m Xerxes wordt drie punten rijker Hermes DVS kwam naast NOAD (2-2) Doesburg en Verhoeven voorkwamen gelijkspel CVVspeelde veel te kort Unitas vast in zadel Boers uit bij blonk DCY Twee treffers van Bennaars Herstel bij Overmaas Geen enkel doelpunt voor SVV Excelsior en RBC hielden verdediging gesloten0-0 ffliflem II mocht terugkomen .sua ttvee treffers rasa MMotlsaur BUSES SVW bedwong Slikkerveer Spartaan '20 voor rust geklopt T egen Hilversum 0-0 Geflatteerd 19,53 PINSDAG 16 APRIL 1.963 «talie. (Van onze sportredactie) BOTTERDAM, maandag Sparta heeft de neutrale toeschouwers op het Kasteel vanmiddag ten zeerste aan zich verplicht door het aan geslagen en weerloze Willem II na twee snelle treffers van Bela Bodnar niet meteen tot onvoorwaardelijke overgave te dwingen, maar gelegenheid te geven bij te komen en terug te slaan. De wedstrijd, die al na twintig minuten alle spanning en aantrekkelijkheid verjoren scheen te hebben, werd daardoor gered, maar na afloop zullen de Spar tanen in de kleedkamer tot de conclusie gekomen zijn, dat zij een hy. zonder gevaarlijk spelletje hadden gespeeld, dat nare consequenties had kunnen hebben. Door de teugels te laten vieren en een hele reeks kansen ongebruikt te laten boden de Rotterdammers hun uiterst zwak begonnen tegen standers alle kans zich te herstellen en het initiatief over te nemen. De Tilburgers grepen die kans gretig en putten uit een doelpunt van links binnen Timmermans, kort na de rust gescoord, zoveel moed en kracht, dat ze tot de laatste minuut hoop mochten koesteren op een gelijkspel. Bodnar de bal voor de eerste keer langs de uit balans zijnde doelman Feyt. Links Tonny van Ede en in het midden gaat Plet van Miert, die de bal naar Bodnar heeft doorgekopt, schuil achter de stopperspil van Wil lem II, De Wit. 44V &*&-„-.■ tftferVÏJ iff*?/ Vsi!" DAT Sparta tenslotte niet een kost baar winstpunt heeft moeten afstaan dankt het vooral aan Ad Verhoeven en doelman Wim Doesburg, die eik een keer de gelfcikmkcr voorkwamen. Verhoeven presteerde dat enkele minuten na de tref fer van Timmermans door een schot van Koopal op de Iü« te blokkeren en Does burg ontnam de snelle Renders een kwar tier voor het einde een Illusie door zich moedig voor dien» voeten op de bal ie werpen. Dergelijke gevaarlijke situaties hadden ach voor de rust alleen maar voor het doel van Feyt afgespeeld. Sparta liet er na het eerste fluitsignaal van scheids rechter Arkenbout niet lang twijfel over bestaan dat het weh via een zege op Wil lem. II bij de koplopers wilde scharen en dat het 20 snel mogelijk een voorsprong wenste. Verhoeven en De Koning, die op het middenveld nauwelijks enige tegenstand te duchten hadden van de trage bmnen- spelers Timmermans en Boor stuwden hun aanvallers onophoudelijk naar het Tiiburgse doel en eer er zes minuten ver streken waren, hadden de Rotterdammers zich twee prachtige kansen weten te scheppen, Ben rollertje van Van Miert in dc richting van het verlaten doel kon mg juist op de doellijn door de teruggesnelde stopper Do "Wit worden gekeerd, maar dertig seconden later nam Sparta toch een voorsprong, toen Van Miert een kop duel met De Wit won en Bodnar in de gelegenheid stelde met het hoofd Feyt te passeren: 1 De Tilburgers leken reeds alle vertrou wen verloren te hebben. De "Wit durfde zich niet meer dan. dertig meter van zijn doel te verwijderen, Brooymans gaf Van Ede herhaaldelijk alle vrijheid en m het middenveld, waren Van Elderen, Boor en Timmermans niet in staat een bal zui ver te plaatsen. De traag en angstvallig spelende Koopal en rechtshalf Walhout probeerden enige lijn in het Tiiburgse spél te brengen, maar De Groot. Ter Horst, De Koning en Van Lee vormden een hecht blok en bra ken elke aanval al voor de zestienmeter lijn al Een opdringen werd Walhout in de 20e (Advertentie JM.) LENTE had een kaart gezonden die herinneringen schiep aan de vreugde derbeau monde, languit zonnend in Antibes. Lente self was niet verschenen, waardoor het eert Paasfeest werd, enkel goed voor vette benen in een bord vol hete snert. Toen de kippen op een rijtje tokten van; We bennen klaar, presenteerden zij hun eitje met een rillerig gebaar. In hun Paashabijt gedoken zochten ztf de hanebaas, waarmee kippig werd gesproken over zulk een gure Paus. /lLLE eendjes, alle mosjes vanden het een kouwe boel, bleke besjes, zonder blosjes, kregen een soort angstgevoel en meneren en mejoffers kleumden bij hun tennisspel en zelfs by de wilde poffers zag je kou en kippevel. Zeilers sneden rare rimpels ïft een grauwe waterplas, mensen staarden naar dc wimpels, diep in kraag en winterjas koffie, punch of een cognacje bleken puik tegen dc kou, meisjes in hun paasbestpakje zagen van ellende grauw f?EN meneer keek zeer tevreden want hij droeg een blijde lach. maar ik dacht dat hij de reden niet in 't barre paasweer zag; toen ik daarnaar informeerde zei hij met een guitig smoel: 'n Fuik Paos. man. ik noteerde dertien punten in dc pool! PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden) minuut noodlottig. Bij een verre trap uit. de Sparta-verdediging zag De Wit zich plotseling tegenover twee aanvallers ge steld: Van Miert en Bodnar. De Hongaar buitte de kans op koelbloedige wijze uit. Drie voetbewegingen waren voldoende om de pass van Van Miert onder controle tc brengen, De Wit te omspelen cn Feyt te passeren: 2—0, Slordig SPARTA bleef oppermachtig en kreeg door de snelheid van Van Ede, dc kop- techniek en. het doorzettingsvermogen van Van Miert, de intelligentie van Bodnar en de scherpe, strakke voorzetten van Ade laar voor dc rust nog tal van kansen, maar de overmoedig geworden Spartanen sprongen er slordig mee om, vooral Van Miert. Willem H gebruikte de rust niet alleen n wat op adem te komen, maar ook „.n een wijziging in de voorhoede aan te brengen. Rechtsbuiten Senders, de enige man met snelheid, werd met de leiding van de aanval belast en dat bleek een ge duchte verbetering. In de achtste minuut reageerde hij uitstekend op een pass in de vnje ruimte achter het linker verdedi- gingsblok van Sparta, dat ten onrechte: voor buitenspel bleef staan Piet de Groot bevond zich aan de rechterkant na melijk enkele meters achter zijn mede- verdedigers. Wim Doesburg probeerde het gevaar nog te keren door uit te lopen, maar Senders overzag de situatie goed en schoof de bal zuiver door naar Timmer mans die zonder moeite goed kon scoren: 2—1. Het doelpunt had een opmerkelijke uit werking op het moreel van de Tilburgers. De achterhoede vond baar vertrouwen te rug, de halfspelers durfden zich meer naar voren te begeven en in de voor hoede bleef Renders zijn ploogtnakkcrs tot gevaarlijke acties inspireren. Pas nadat dc gelijkmaker twee k#er met veel moeite was voorkomen, kon Sparta het spél beeld wij'zigen en aantonen dat het toch wel een klasse sterker was dan zijn tegenstander. In de laatste tien minu ten kreeg Feyt een regen van schoten en kopballen van Verhoeven. De Vries, Van Miert en Adelaar te verwerken, die hij echter op stijlvolle wijze onschadelijk maakte. ROTTERDAM, dinsdag Het 1—1 gelijke apel. dat CW tegen Quick be reikte, was in feite voor de thuisclqb een nederlaag. CVV heeft het geheel aan zich zelf te wijten dat het niet tot de volle winst kwam. Tegen de voor rust met vier man opererende Quick-defensie werd ie Individualistisch gespeeld, met name door Otten en Roggeveen, welke laatste als middenvoor te weinig ruimte heeft om echt gevaarlijk te zijn, In de beginperiode had CW de winst al moeten grijpen, want het stak op het punt van conditie en techniek ver boven Quick uit Verdediging en balfhnie had den weinig moeite met de doorzichtig op gezette en schaarse aanvallen der gasten. Daar de beide vleugelspelers Lagendijk en Twaalfhoven echter beneden de maat bleven, moest bet van Roggeveen en Ver meulen komen: een doelpunt van de eer ste werd wegens hands afgekeurd, een schot van de tweede belandde op de lat. Het duurde tot de veertigste minuut eer Roggeveen de bal OP maat van v. Dijk kreeg en onder de vallende doelman Boom door scoord: I—0. Het verre opdringen zou CW noodlottig worden: vlak voor rust bereikte Palstra met een goede pass de vrij staande middenvoor Hooman, die de uitlopende Knappe met een schuiver in de uiterste hoek passeerde: 1—3, De tweede helft bracht weinig fraais; CW, waarbij J. Smits voor Treure was ingevallen, was opnieuw sterker, maar de gasten trokken een ware muur op om hun punt te verdedigen. CW trok het spel niet open en bleef maar opdringen door het midden. Het mag zelfs van geluk spreken, dat Knappe een schot van Kra mer nog juist kon aantikken en dat Pal» atra in vrije positie jammerlijk naast schoot. (Van ome sportredactie) ROTTERDAM, maandag. Door de overwinning van Unitas op TSC en de hele en halve misstappen van Overmaas, Slikkerveer en CW Is de situatie aan de kop van de eerste klasse B een stuk dui delijker geworden. Er zal heel wat moe<-Ti gebeuren wil de titel niet meer bh de Gorkmmners terecht komen, In de onderste regionen is de toestand heel wat minder overzichtelijk. Door de zege van UVS cp Spartaan '20 is plotse ling een groot aantal clubs in degradatie gevaar gekomen. Zelfs nummer vier Slikkerveer is nog niet veilig. De uitslagen waren: ON AOvermaas 7—j, CW—Quick 1—I, Overmaas—Laak kwartier 2—0, DCVON A 40, Spartaan '20UVS 1—2, Unitas—TSC 1—0, Slikker veer—SVW 1—5. De stand is nu: Unitas CW Overmaas Slikkerveer ONA Spartaan '20 Laakkwartier SVW DCV Quick-Il TSC UVS (Van onze sportredactie) SLIKKERVEER, maandag In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Slikker met 31 het hoofd moeten buigen voor SVW, In de eerste helft gaf Slikkerveer wel de toon aan, maar de achterhoede van SVW was goed op dreef. Omdat ook de defensie van de thuisclub van goede makelij" was, werd er voor de rust niet gescoord. Vier minuten na de hervatting had Slikkerveer door Trouwborst succes, maar SVW had zijn antwoord klaar en twee minuten later al schoot Kuiper de gelijkmaker langs Rijsdijk. Slikkerveer kwam deze tegenslag met meer te bo ven, In de achterhoede werden fouten gemaakt, waarvan eerst Pellikaan en la ter Kuiper dankbaar profiteerden (13). 15 8 6 1 22 27—18 14 7 2 5 16 30—27 14 8 0 8 18 30—32 14 5 4 5 14 23—19 14 6 2 6 14 28—26 14 4 5 5 13 17—15 14 5 3 6 13 27—26 14 3 7 4 13 22—24 14 4 5 5 13 17—20 15 4 5 6 13 25—31 14 5 2 7 12 29—25 14 4 3 7 11 21—35 I 7 30RAL in de tmeedc helft toonde V Feyt zich een bekwaam, doelverde- dig er. Hier onderschept hij met zijn ogen dicht een voorzet van Van Ede, bonen het hoofd van Piet van Miert, die er zijn ogen ook al bij gesloten heeft. (Van onze sportredactie) KRIMPEN AAN DEN JJSSEL, dinsdag Hoewel hij geen enkel doelpunt scoor de, heeft linksbuiten Boers van DCV een groot aandeel gehad in de 40 zege op ONA. Drie keer stelde h(j met afgemeten voorzetten een ploegmakker in de gele genheid raak te schieten. DCV was van het begin af duidelijk sterker. Nadat Slui een. fraaie kans had gemist, schoot De Vries na twintig minu ten hard in, maar doelman Evergroen kon redding brengen. Pas drie minuten voor rast kon de thuisclub een voorsprong ne men. Boers passeerde drie tegenstanders cn gaf de bal toen zuiver over aao de vrijstaande Twigt, die Evergroen passeer de. Even later herhaalde zich deze situa tie. Boers gaf een voorzet op maat en Van Twigt rondde de zaak af: 2—0. Na de hervatting, nam ONA het initia tief over, maar gevaarlijk konden de Gou wenaren niet worden. Een kwartier voor tijd werd de strijd beslist. Opnieuw gaf Boers een prachtige voorzet cn nu profi teerde De Vries ervan. Door een tout van Evergroen werd het ten slotte door De Vries nog 40. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, maandag. Xerxes heeft aan de ontmoetingen met NOAD en RCH drie punten overgehouden. Het had den er vier kannen i(jnr want zaterdag middag stonden de zebra's In TUbarg kort na dc rast nog met 20 voor. De 42 overwinning op RCH kwam pas in het laatste half unr tot stand, toen de Heem- stedenaren met tien man moesten spelen door het uitvallen van rechtsbuiten Does- selaar na een botsing met Bep Zaal. Tegen RCH leek het erop, alsof Xence9 mot zijn vlot combinerende voorhoede snel een beslissende voorsprong zou kun nen bereiken. Binnen vijf minuten was het door Kriesch 1—0 uit een strafschop, die toegekend was omdat de felle stopper- spil Honout, Wilkes te hardhaicig het sco ren had belet. RCH sloeg hard terug. Zeven minuten later aL lag de gelijkmaker achter Ver meer. na een goed genomen hoekschop van v. d. Berg en een listige kopstoot Doesselaar, Mede door het lankmoedige optreden van scheidsrechter v. d. Lugt werd de strijd daarna feller, maar excessen bleven gelukkig uit. Ook na de hervatting waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd. RCH kwam en kele malen via zijn linkervleugel tot ge vaarlijke acties, maar de Xerxes-aehter- hoede met spil Spinhoven aan het hoofd, kon de situaties steeds klaren. nadat Doesselaar was uitgevallen kon Xerxes doordrukken, Wilkes passeer de drie verdedigers en schoot onhoudbaar in. RCH gaf zich nog niet gewonnen. Vijf minuten later nam rechtshalf Nanal een vrije schop zo goed, dat rechtsbinnen Hendriks doelman Vermeer gemakkelijk kon passeren. De sensatie was nog niet op. Weer twee minuten. later vertrok een prachtige pass van Wilkes naar Kriesch, die Xerxes voor de derde maal op winst zette. Ditmaal lielen de in het rood gestoken Xerxaoen de winst niet meer glippen. Uit een vrjje schop van Hommerson gaf Martin Snoeck de bezoekers met een kopbal de genade- "a& hi Tilburg liet Xerxes zaterdagmiddag zien dat bet ook zonder Wilkes, die fn zijn modezaak was achtergebleven, kan voet ballen, Reeds na drie minuten besloot Hommerson een combinatie met Kriesch met een doeltreffend schot Xerxes speel de verfijnder voetbal en bleef tot de rust het gevaarlijkst Direct na de rust zigzag de Kriesch door de NOAD-defensie en verraste Onderstal met een ver schot Voor de Tilburgers was dat het sein om wat feller te gaan spelen. Xerxes moest achteruit en nadat Zieltjes voor een te- genpunt had gezorgd, scoorde v, d. Bo- gaert de gelijkmaker. Vlak voor tijd miste v. <L Heide een uitstekende kans op de overwinning. Zijn kopbal ging voor het doel langs. (Van een onzer verslaggevers) VOLENDAM, maandag De aanhangers van Volendam hebben hun paasweekeinde niet laten ver gallen door de nederlaag van hun club tegen Feijenoord (0—3), In tegendeel, men was zelfs van me ning dat Volendam het niet eens zo slecht had gedaan, „Want," zo zei men, „stel je voor dat wij had den gewonnen of gelijk gespeeld, dan waren we sterker of even sterk als Benfica geweest. En dat kan niet." En zo waren 18.000 kij kers op het knusse terrein achter de dijk zaterdagmiddag dus tevre den. De Volendammers om ge noemde reden, de Feijenoorders omdat de winst via een minimum aan inspanning hunnerzijds was behaald en revanche was genomen voor de zware 5-2 nederlaag die, destijds in Rotterdam was geleden. De Rotterdammers warer de gehele wedstrijd ver in de meerderheid en. druk- ten dat overwicht reeds na tien minuten uit in een treffer. Rechtsbinnen F iet Kruiver reageerde goed op een verre trap van rechtshalf Libregts en. passeer de doelman Kwakman met een strak schot (0—1). Twee minuten, later de monstreerde Van der Gijp, dat het mo gelijk is om uit een ideale positie toch nog hoog over een veriaten doel te schie- ten en weer twee minuten later spatte een fel schot van Moulijn via de paal in de tribune. Feijenodrd, dat fellere tegenstand had verwacht, ging zich even koesteren in de namiddagzon en gaf de Volendam mers de kans enkele aanvallen op te zetten. Meer dan een zachte schuiver van rechtsbuiten Kras kwam er niet Uit en al heel snel kwam de Volendamse achterhoede weer in grote moeilijkheden. Van der Gijp kwam opnieuw alleen voor doelman Kwakman en zag zijn schot ge keerd en een, gladde combinatie tussen Moulijn en Kruiver liep ook al op niets Uit omdat de paal precies in de baan stond van het harde schot dat de snelle Bergholtz afvuurde. De rust kwam met 0L Meer geluk Onmiddellijk na rust had. Feijenoord meer pchtlc met schieten Bergholte mocht in de eerste minuut een hoek- schop nemen. De bal belandde voor de voeten van de ongedekt staande Ben- naars en dat was 0—2. Tien minuten la ter jongleerde Moulijn voor de zoveelste keer door de verdediging van Volendam. Hij gaf een passje naar Van der Gijp. De Rotterdamse middenvoor stapte over de bal heen en de toeschietende Rett- naars bracht zijn ploeg op 0—3, De lat stond even later een kogel vac (Van onxe sportredactie) ROTTERDAM, maandag. B(j Over maas Is men teruggekeerd op de dwalin gen zijns weegs. De veranderingen, die de laatste weken in het elftal waren aange bracht, bleken geen verbeteringen en daarom hail men voor de wedstrijd tegen Laakkwartier maar weer de oude forma tie opgesteld. Het resultaat was een 2—0 zege, waardoor de 7-1 nederlaag, die zaterdag tegen ONA werd geleden, enigs zins werd verzacht. Tegen Laakkwartier gaven de mannen van Paul Thomas vooral voor de rust de toon aan. Maar het duurde tot vijf minu-, ten voor de rust voor middenvoor T.uthart een voorzet van Heshof met een kopbal doeltreffend kon afronden, Tien minuten na de hervatting kreeg de voorsprong nog meer reliëf, toen Schmidt de Haagse doelman met een effectvol schot verraste. In de resterende periode is de overwinning niet meer in gevaar ge weest. Zaterdag bracht Overmaas er tegen ONA bitter weinig van terecht. Na een 10 ruststand door oen treffer van Van Djjk liepen de Gouwenaren door v. d. Berg (2x> en Van Dijk (2x) tot 5—0 uit, alvorens Mulder uit een strafschop kon tegenscoren. Van Dijk en Klein bepaalden de nederlaag voor Overmaas op 71. Bergholtz m de weg en daarop was men getuige van de tweede aanval van Vo lendam ia deze ontmoeting Een aanval, die resulteerde in een redelijk schot van Jaap Smit dat door Pieters Graafland kundig werd gestopt. Na een goed half uur liepen Smit en Tol nogal hard tegen, de Rotterdamse stopper Kraay op, die bij deze botsing aan de linkerarm werd geblesseerd, Kraay verliet het veld en keerde enkele minuten later op de Techtsbuitenplaate terug. Een laatste offensief leverde Volendam nog bijna een. treffer op. Middenvoor Tol drong ver in de Rotterdamse strafschop gebied door en, Kerkum zag geen andere oplossing dan de Volendammer onderuit te halen. Scheidsrechter Van den Berg beduidde strafschop" en Tol schoot dreunend tegen de lat (Van een onzer verslaggever») ROTTERDAM, maandag Voor het eerst in deze competitie heeft het Leldse UVS in een uitwedstrijd de volle winst weten te behalen. Daarvan is Spartaan "0 met 21 het slachtoffer geworden. De Leidenaars hebben het voordeel van de wind in de eerste helft ten volle we ten te gebruiken. Met vlotte en snelle aanvallen speelden ze de Einders toch wel betrouwbare Rotterdamse defensie dik wijls Uit positie en vooral linksbuiten Koren was rechtsachter Van Haasteren nogal eens de baas. Er was een half uur gespeeld, toen een weifelende houding van de Spartaanse defensie door Witman werd afgestraft (0—1) en in de laatste iminuut van de eerste helft kreeg Van Leeuwen de ba] uit een vrije trap toege speeld en zijn schot was Kouters even eens te machtig (0—2). Fel trok Spartaan in de tweede helft ten aanval om de score wat meer even wicht te verschaffen. UVS hield echter zun defensie goed gesloten en bij een kopbal van Veldboer en schoten van o.a. Gaertman en Boelaers toonde Vermeer zich uit het goede keepershout gesneden. Toch moest hij eenmaal door de knieën. Dat was toen Gaertman een directe vrije trap bliksemsnel wist te nemen: X—2. In de resterende minuten had UVS alle beschikbare handen en voeten nodig om de voorsprong te behouden. Het bouwde er een voor Spartaan onoverkomelijke hindernis mee, zodat de stand 1—2 bleef. A LLE ogen zijn gericht op Faas zl Wilkes, die wel hoog maar «t«£ hoog genoeg springt om de voorzet in te koppen. (Van onze sportredactie) BREDA, maandag SW, dat met een drietal invallers tegen Baronie moest aan treden, had bovendien de tegenslag de gastheren In bijzonder goede conditie aan te treffen. Uitermate slecht op dreef, dat bleek onmiddellijk, was de SW-defensle, en daaraan moest het ln eerste Instantie worden toegeschreven, dat na een half nar de ihafsclnb reeds een 30 voor sprong had verworven. Voor de thee kwam in deze stand geen verandering meer en toen na de hervat ting de Schiedammers hun opstelling enigszins hadden gewijzigd, spil Daniels trok met 2130 voorhoede mee en Ris nam de midhalfplaats in. zat er aanvankelijk meer vaart in de Schiedamse aanvallen, de Baronie-defensie bleef in zo'» grootse vorm spelen, dat er van scoren niets kamen kon. Jammer vooral voor de vleugelspelers Koens en Rykuiter, die een uitstekende partij op de grasmat legden, De thuisclub opende onmiddellijk een hevig offensief, dat fn de elfde minuut leidde tot een doelpunt van linkshalf Bi- lok: I—0. De verdediging der gasten ging nu steeds onzekerder spelen, zodat het niet verbaasde, dat in de zestiende minuut Groene veld t een pass van Van Ierssel in een goal omzette, 20. SW gaf dc moed niet op, In dc 21ste minuut be sloot rechtsbinnen Van Pelt een snelle doorbraak met een klimmend schot. Hij vond evenwel doelman Bastiaansen op zijn weg. Dc bezoekers bleven soms met fraai opgezette aanvallen de stormlopen der Bredanasrs beantwoorden, maar tot een verrassende afwerking bleken de Schie dammers niet in staat Na 30 minuten doelman Kouwen opnieuw vissen, wederom na een snelle Baronie-door braak, die Groeneveldt met een beheerst doelpunt afsloot, 30. De tweede helft werd slechts een flau- e afspiegeling van die daarvoor. SW opereerde nu beter, maar kon zelfs met een minder geïnteresseerd spelend Baro nie met tot scoren geraken. Toen in de 35ste minuut rechtsachter Ris Baronie-linksbinnen Kop op enige meters voor het doel opgeoorloofd ten val bracht, wat Baronie een strafschop ople verde, bracht linksachter Van Ierssel de stand op 40 en een achttal minuten voor bet einde werd het 5—0 voor de thuisclub door Bilok. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, maandag Het langzaam maar zeker opklimmen de Excelsior en kampioenspreten dent RBC hebben elkaar zaterdag middag op Woudestein. met gelijke middelen bestreden. Beide ploegen hanteerden het 4-2-4 systeem en zorgden er angstvallig voor dat de defensies gesloten bleven. De uitslag O—0 Is er het beste bewijs van dat zowel de Rotterdammers als de Roosendalers in huu opzet geslaagd zjjn, maar er moet aan worden toegevoegd, dat RBC twee keer en Excelsior éénmaal de steun van het houtwerk nodig had den om een treffer te voorkomen. Hoewel RBC technisch iets ga- ver speelde en een. beter geheel vorm de heeft Excelsior met De Vries en. Van der Burg als gevaarlijkste aan vallers de beste kansen op de zege gehad. Bij de rust mocht RBC rich gelukkig prijzen, dat het niet tegen, een 2—0 achter stand aankeek. Twee schoten van Brand en De Vries waren doelman Van O sta te machtig geweest, maar de eerste maal stuitte de bal af op de lat en de tweede keer hield de paal Excel sior van een voorsprong af. Meer kansen stonden de routiniers Cools en Bruymnckx niet toe en daar ook RBC op een enkel schut van rechts buiten Van Zandvliet na niet gevaarlijk kon warden, moesten de 4000 toeschou wers zich met een eerste helft zonder doelpunten tevreden stellen Het offensief, waarmee Bxvel&ior de tweede helft aanving, deed vermoeden, dat RBC het zwaar te verduren zou krij gen, maar nadat enkele schoten en voor zetten van v, d Burg zonder resultaat waren gebleven en ook een serie rushes van De Vries (ex-RBC'er) niet het ge wenste effect hadden opgeleverd, kon RBC door het stuwende werk van Cools en Bruyninckx, die om beurten naar vo ren trokken, het initiatief overnemen en het Excelsior-doel onder druk zetten. De Unie Lagerwaard kreeg het gerui me tijd zwaar te verduren, maar be zweek niet, al scheelde dat bij een hoek schop van v. d. Boom maar weinig, toen Lagerwaard in de rug gelopen werd en Cools de gelegenheid kreeg in te schie ten. Brouwer werkte de bal echter via de lat uit de doelmond. DE VRIES tegen de paal Ook zaterdagmiddag tegen Hilversum was SW niet in staat geweest een doel punt te scoren. In de voorhoede ging al- leen gevaar uit van de jeugdige, talent voile rechtsbuiten Koens, die voor de rust een keer hard tegen doelman Van Maren opschoot en na de hervatting het doel en kele malen op een paar centimeters miste. Tegen het einde trok Daniels naar voren om de zaak te forceren. Hij dirigeerde de bal naar Van Pelt die op zijn beurt Koens lanceerde. Deze schoot echter uit vrije positie tegen de lat. (Van een onzer verslaggevers) (Chène uit dc doelmond gekapt. Hermei SCHIEDAM, maandag Door een tref- bleef opdringen en een vrije trap door ter van technicus Coen Groenewegen, ge- linkshalf Eykenbroek, gelost vanaf het scoord in de laatste minuut van de eerste middenveld, spatte buiten bereik van helft, kregen de aanhangers van Hennes Onderstal op het houtwerk uiteen DVS bepaald meer hoop voor het ver- Nico Janssen, die als middenvoor de te loop van dc tweede helft. Het was het trage Van der Poel moest vervangen, begin van de ommekeer. Het bracht meer deed goed werk m de aanval en het str()dvaardigheid in de Schiedamse gele deren en toen een uur later het eindsig naal klonk, mocht NOAD bl(j zyn ten slotte nog een geljjk spel (2—2) uit het vuur te hebben gesleept. In een vooral door Hermes DVS mat gespeelde eerste helft waren de Tilbur gers naar een nogal comfortabele 2—0 voorsprong uitgelopen. Reeds in de tien de minuut greep middenvoor Netten een minimale kans en zwaar gehinderd schoot hij midden in de roos, 01. Een kwartier later deed Netten op nieuw de Schiedamse defensie wankelen, doch nu moest Van der Bogaard de zaak afronden, 0—2. Hermes DVS leek deze tegenslagen niet meer teboven te zullen komen, maar NOAD verzuimde gebruik te maken van de kansen om de voor sprong te vergrotea Daarom deed de treffer van Groenewegen, laconiek ge scoord in de laatste minuut van de eerste helft, toen twee spelers bij de hoekvlag gewond op de grond lagen. Hennes DVS mentaal opveren, 12, *- Na rust was het «pel meer gebaseerd op vinnlgneid dan op schoonheid, waarbij uiteraard ook de spanning veel vergoed de. Hermes was heel dicht bij de gelijk maker, doch Groenewegen zag zijn zuiver gerichte kopstoot door rechtshalf was uit een voorzet van hem, toen hij naar buiten was afgezwenkt, dat Kuypers de bal over de doellijn kon werken, 2—2. Fel bleef de strijd om de volle wmst Doelman Onderstal bij NOAD kreeg all« kans zyn talenten te tonen, doch ook aan de andere kant moest doelman Tap in actie komen om o.a. Netten een kan3 tot scoren te ontnemen. In Hilversum heeft Herznes DVS zater dag tegen 't Gooi een wat geflatteerde 41 nederlaag geleden. In het veld wa ren de Schiedammers zeker niet de min deren, doch de afwerking ontbrak ten ene male. Dan waren de gastheren wat dit betrof beter op dreef. Goed gelanceerd door spil Van der Straten kon de Hilver- sum3e aanval door Van Rheenen en Van Berkel ln de eerste helft een 2—0 voor sprong nemen. Van Berkel voerde na de rust de score zelfs tot 30 op vooraleer Eykenbroek met een kopbal de achterstand kon ver kleinen, 3—1. Verder Ziet 't Gooi het even wel niet komen. Integendeel door een treffer van Van Wilp kwam het verschil m de score opnieuw tot drie doelpunten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 2