Schiedam „wandelstad" szc Vijfentwintig jaar wacht Museum al op restauratie !;eiïs de regen werden de routes bekort wint polotoernooi de Koning-beker m Excelsior voldaan terug w, SW-reserves promoveren om Onderwijzer met pensioen Kon. Willielimnamaj*s 4.500 lopers defileerden voorbij het Stadhuis KW-mars krijgt volgend jaar jubileum karakter Regen Op "i Stadhuis Winnaars Afscheidsfeest G. Borgesius- school Sportdag voor Techn. School „Familie-dag" k.c. Schiedam Meisje van zes valt in haven 3 Wedvlucht van De Postduif Wie heeft iets verloren? Weth. van Kinderen opent zomer- expositie Kunst uit Nw-Guinea Nieuw-Guinea STFS- eu OV-lopers naar Vierdaagse Gitaar-ensemble Muziekschool wint 1ste prijs Verkoop-trucje Deelneemster K.W.- mars bestolen Bloemenwinkel L. Borsboom gemoderniseerd spaar*..- door nu Ie koper KAANDAG 8 JULI 1963 5 SCHIEDAM, maandag Ruim, 4500 wandelaars hebben zaterdag als deelnemers aan de Koningin Wilhelmina-mars bewezen, dat dit wandelfestijn een,hecht verankerde traditie in Schiedam is geworden. Dat werd tevens beklemtoond tijdens de speeches by de officiële ont vangst van de autoriteiten in het stadhuis waarhy werd vastgesteld dat volgend jaar de twintigste KW-mars, voor Schiedam de vijftiende, een speciaal jubileumkaraktcr dient te krygen. Schiedam was wandelstad zaterdag:. Overal waren de blauwwitte, de witte, rood of groenwitte wandeltenues te zien en tegen drie uur was de Plantage met om geving een volledig sportpark met onafzienbare rUen wandelaars. De muziekkorp sen van Ilarpe Davids en Gusto hebben het ritme voor de stoet geslagen die zou defileren voor de autoriteiten, die het défilé vanaf het hordes van het stadhuis hebben afgenomen. Langs de route stonden vele honderden toeschouwers en ach ter de beide muziekkorpsen liepen de 186 groepen en de duizend individueler, te zamen een stoet van drie kwartier vormend. Helaas waren prompt drie uur al wat individuele» van start gegaan, voor de muziek uit, zodat deze wan delaars heel individualistisch langs het stadhuis liepen zonder dat er of ficieel toezicht was. Toen de muziek korpsen daarna aan de kop van de stoet op het marktplein arriveerden hebben de wandelaars, de vele klein tjes van zeven, acht jaar, de gymnas ten) de scholieren, de militairen kra nig gedefileerd. Omstreeks half vier dreigde de regen maar gelukkig voor de wandelaars duur de het.tot na half zeven voordat de regen kwaadaardig werd. Toen, waren de mees te wandelaars alweer dichtbij het Plan tagepodium maar organisator Flip van Oordt van. de Oranje Garde heeft toch nog moeten besluiten de route voor de deelnemers aan de 23 km in te korten. Het aantal deelnemers was heel groot, doch geen record. Want een goede KW- mars heeft meestal ruim 4500 deelnemers. Bij de afstand 14 km was het aantal groe pen het grootst, namelijk 96. De regen heeft het de wandelaars over de grote afstanden wel moeilijk gemaakt, vooral op de smalle Zwethkade liepen ze te glibberen op de modder. Ongelukken kwamen niet voor, de 28 EHBO-ers heb ben voornamelijk blaren- geprikt. Er was «en negenjarige Rotterdamse deelnemer onwel geworden in de tram. Bij aan komst hebben de EHBO-ers hem naar huis doen brengen. Zoals gebruikelijk is na zes uur op het Plantagepodium de prijsuitreiking begonnen. Dat kon de heer Van Oordt dankzij goede medewerking, tijdens de regen heel vlug doen. Ter afwisseling werd een gevarieerd programma afge werkt Toen iedereen vanwege de regen wegvluchtte musiceerde de harmonie van "Wilton Fijenoord in. een voortreffelijke show lustig door. De deelnemers aan de 8 kilometer trokken, naar Kethel en omgeving. In het Prinses Beatrixpark zagen zij een. demon stratie van modelvliegtuigjes. De deel nemers aan de grote afstanden trokken tot voorbij Overschïe Zij mochten zelfs gratis het vliegveld Zestienhoven betre den. Na het défilé hebben burgemeester mr. J. W. Peek en wethouder W. van Schoo- neveld namens het gemeentebestuur de autoriteiten ontvangen. De burgemeester stelde dat de KW-mars een niet meer uit Schiedam weg te denken gebeuren is. Hy vond het een sympathieke gedachte «eze mars de Luchtvaartmars te noemen APOTHEKEN Apotheek Gotika eu Co., Groenelaan 127. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum, dag. 1017 uur: gou aches van tien Nederlandse schilders; prenten en tekeningen van Oud- ScHiedam en expositie over gedistil leerd en „Schiedam, nieuw station aan de oude lijn". „Kunst uit Nieuw- Guinea". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: ,.De man die Liberty Vallance doodde". Monopoïe, 2 en 8 uur: „Jonge liefde... grote gevaren'* DIVERSEN Irene, 8 uun Aqua Fauna. - Vergadering. omdat nog eens de aandacht wordt ge vestlgd op de roem van onze luchtvaart. Bondsvoorzitter C. de Vries van. de NCWB wees op de betekenis van de binding met het Oranjehuis. De lande lijk. commandant van de Oranje Garde de heer W. Sterrenburg achtte het - veel belang dat de Oranje Garde Schiedam zulk een groot evenement kan organiseren. Voor de Raad van Advies van het Schiedarase vendel sprak ds. J. Couvée van zijn. waardering. Hopman Ph. van Oordt zei dat hü eigeniyk ditmaal een „Spoorwegmars" had willen organiseren om het accent te leggen op de gereedkoming^van het station.' De NS had geen medewerking willen verlenen. De KLM verleende wel toestemming, als de hulp maar geen geld kostte. Gelukkig gaven andere lucht- vaartinstantleg enkele attenties. >Zo kon de heer Van Oordt aan mr» Peek een asbak van de Oostenrijkse luchtvaart maatschappij aanbieden alsmede- een grap2mofoonplaat van de Luchtmachtka- peï. De prijswinnaars van de 19e KW-mars zijn: 8 km. Jeugdgroepen: 1, JSW 1, Rotter dam, 497 punten; 2, Burger Weeshuis A, Rotterdam, 496 punten;" 3. WSV Zuid- plein, Rotterdam, 495 punten; 4. Metro, Rotterdam, 493 punten; 5. Rotterdam-Z., Rotterdam, 491 punten; 6. Oranje^ Garde Vendel, Zevenbergen, tevens le 'van de Gardegroepen, 489 punten. Scboolgroepen: 1. Ds, Van Haringen- school, Rotterdam, 562 punten; 2 Juliana van Stolbergschool, Rotterdam, 50B pun ten1; 3. Dom. Savionschool, Schiedam, 488 punten; 4. Rehobothschool, Schiedam, 470 punten: 5. Govert Maanschool, Vlaardin gen, 455 punten; 6. Sav. Lohcoanschool, Overschie, 451 punten. Gymnastiekgroep/Padvmdersgroep: 1. K. en V., Overschie, 492 punten; 1. St Lodewijksgroep, Schiedam, 488 punten. 14 km, Jeugdgroepen: 1. OWIO meisjes, Rotterdam. 564 punten; 2. Ma-Wa's, Maas sluis, 552 punten; 3. Meeuwen, Rotterdam, 533 punten; 4. Ds. van Haenngcn, Rotter dam, 531 punten; 5 ODI 2, Rotterdam, 511 punte»; 6. WIK, Vlaardingen, 510 punten; 7. 't Anker, Rotterdam, 498 pun ten. Schoolgroepen: 1 Jul. v. Stolberg school, Rotterdam, 599 punten; 2. Prin ses Ireneschool, Schiedam, 506 punten; 3. Bethelschool, Rotterdam, 499 punten; 4. Kon. Wilhelminaschool, Schiedam, 489 punten; 5. Kon. Julianaschool, Rotterdam, 486 punten; 6. Dr. H. Bavincksehooï, Vlaardingen, 483 punten. Oranjegardegroepen: 1. Blaakschendijk, Vlaardingen, 556 punten; 2. Klundert, Vlaardingen. 497 punten; Gymnastieb- groep/Padvindersgroep: 1 DOK, Schie dam, 505 punten; 1. Nimda Vendel, Schie dam, 508 punten. 20 km, Burgergroepen: 1. Sabma, Oud- Beijerland, 664 punten; 2. DES Zuïdwijk, Rotterdam, 657 punten; 3. Meuwen, Rot terdam, 645 punten; 4. Vrij en Blij, Over schie, 642 punten; 5. Gymnastiekvereni ging Excelsior, Schiedam, 623 punten. 25 km. Burgergroepen: 1. DES, Den Haag, 704 punten; 2. JSW, Rotterdam, 701 punten; 3. DOT, Overschie, 660 punten; 4. OWIO, Rotterdam, 642 punten. Militaire groep: 1. Kon. Marine, Helle- voetsluis, 654 punten; Nat. Reserves, district Zuid-Holland, 648 punten. Defileerprijs; Kon: Marine. Hellevoets- sluis; Commandoprijs: Cdt. Nat. Reserve, district Zuid-Holland; Grootste groep: THOR. Schiedam. „Opgeruimd staat nefc- jes"-groep: DOK, Schiedam (14 km>, Pijnacker 1. FOOR de start van van de K.W.- mars heerste in de Plantage een gezellige maar ook wel enorme drukte. Een bont petueniel van kleurige wan del-tenues. SCHIEDAM, maandag SVV 2 te ge promoveerd naar de hoogste reservedivï- sle. Dat danken de Schiedammers aan het doortastende spel dat zij zondag ta de beslissingswedstrijd op het terrein van Unitas In Gorkum tegen Velox 2 ont plooiden. De Utrechters werden met 51 geslagen. Reeds bij" rust had SVV een 3—0 voor sprong (hetzelfde als in de eerste wed strijd tegen Velox 2), de doelpunten werden gescoord door Putters, Van Mee- teren, en Slavenburg. SVV 2 heeft zich ir. deze strijd gerevancheerd voor de tegen slag van vorige week. Toen faalde SW 2 in de returnmatch op de valreep na een schijnbaar veilige 0—1 voorsprong. De Schiedammers wilden in deze derde wed strijd geen risico nemen, van meet af aan behielden onze stadgenoten met snelle en verrassende combinaties het initiatief Veel Schiedammers hebben deze beslis singswedstrijd gezien. Bij" aankomst in Schiedam werd 's avonds feest gevierd. SCHIEDAM, maandag Met een feest avond in gebouw Irene hebben de leer lingen van de zesde klas van de Goeman Borgeslus-school afscheid genomen van de schooi. De leerlingen hebben overigens braaf hun best gedaan en zelf vele num mers van het programma verzorgd. Na het welkomstwoord van het hoofd der school, de heer C. H. de Vries, kreeg de beer M. C. de Vos Burchhart de ge legenheid om rijn goochel-kunsten te vertonen, die veel succes hadden. Daarna werden door hem. ook nog enkele leuke tekenfilms gedraaid. Toen. was het de beurt van de leer lingen. Elisabeth Molenaar op de accor deon en. Anneke "Westerbeek op de gi taar, brachten leuke nummer en zij be geleidden ook Mieke Koppenhagen en Carla v, d. Wijngaard bij hun zang. Daar na zongen Louise en Ria hun liedjes, werd een gevarieerd nummer paardspnn- gen. ten beste gegeven en een aantal leer lingen voerden het stuk „De pannekoek" op. Tot slot boden Rob van Hattum en Jo- sien Heïnsbroek namens de leerlingen de beer De Vries een boekenbon en gram mofoonplaten aan. Namens de Ouder- commissie kwam de heer W. Westerbeek onderwijzers en leerlingen bedanken voor het gebodene. SCHIEDAM, maandag De Techni sche School Schiedam gaat bet cursus jaar weer volgens traditie besluiten met een sportdag. Deze wordt gehouden op donderdag 11 juli. 'i> Morgens wordt van 8.30 tot 11 uur gezwommen in Bad Groenoord, daarna hebben van 12.30 uur af de veldsporl plaats op het Hcrmes-DVS-terrein in Harga. De nummers daar zijn balwerpen, estafettelopen, korfdoelen, verspringen en een groepsopdracht, waaraan kiasgewijs wordt deelgenomen. Tot slot is er de ge bruikelijke voetbalwedstrijd van leraren tegen leerlingen, 's Avonds heeft in de kantine van de school de uitreiking van de diploma's plaats. SCHIEDAM, maandag Met een ge zellige „familie-dag" heeft de korfbal club „Schiedam" gisteren het nieuwe ter rein aan de rand van Sportpark Harga, naast de afnt van de Sportparkbrug, in gebruik genomen. Er zijn onderlinge wedstrijden gespeeld en vaardigheids- proeven zijn er afgelegd. Voorzitter L. v. d. Kraan heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om de ge meente-instanties dank te brengen voor de toewijzigmg van het veld, waar nu zelfs een gemeentelijk kleedlokaal is ver rezen. SCHIEDAM, maandag De 6-jarige Marian den Houüng uit de Lekstraat is zaterdagmiddag om 4.45 uur btj het spe len op de Hoogstraat langs de waterkant in de Voorhaven gevallen. De Jangs lo pende 19-jarige A, P„ van Troost uit de Leibnitzstraat zag het gebeuren en bood snel hulp. Liggende op de walkant heeft hij een handje van het meisje kunnen grijpen en het zo op het droge getrokken. Marian rende direct daarop naar ouderlijke woning. K FAN het bordes van het Stadhuis af hebben burgemeester en mevrouw Peek de ruim 4500 deelnemers aan de Kon. Wilhelminamars voorbij zien trekken. Het duurde ongeveer drie kwartier! SCHIEDAM, maandag De SCV „De Postduif" nam met 690 duiven deel aan de wedvlucht „Achtmaal" voor jonge duiven, afstand 58 km. Gelost werd om 8.30 uur; eerste duit binnen. 9.26.08 uur; laatste prijsduif 9.36.25 uur. Uitslag: L, ToutJjn 1 51 53 54 68 163; T. Weehe 2 16 46 49 55; M. Kouwenberg 103 111 140 161; T. Jansen. 4 72 78 123; W. Verhaeren 5 21 37 44 60 157; C. de Tuin der 6 15 75 88 97 100 137 153 156 167; A. Smits 7 10 125 129 dipl.; H. Blondé 8 77 98 115 116 153 166; N. in 't Hol Co 9 12 33 134 168; W, van Deurzen 11 19 58 90 152; I, v. d.'Tuyn 13 52 87 89 143 161; W. v. d. Kant Sparla 14 106; C. Paardekoper 17 23 108 128; P. van Os Co.-18 39 110; J. van Harmeien Vol 20 82 85 93; J. Koffy- berg 22 32 160; A. Brouns Co 24 29 74 164 166; A, Ricdijk 25 99 104 151 155 159; A. Brokling 26 30 136; A. Karreman 27 91; A. Boes 29 76; H. v. d. Kant 30 57 64 105 122; O Bolkenbaas 34 63 71; J. v. d. Waard 35 84 172; J. Overgoor 38 41; C. v. d, Grjjp 40 101; L. Borrani Co. 42; A. v. d Grijp 43 50 65 86 120; L. de Raay 45 109 118 130; H. Brokling 47 80 114 135 142; A. Vis 48 56 127 147; J. Lips 59 til; A. v Gogh 62 83 335; F, Melchers 66 102 121 148 149; E. v. Smirren 67 107; J. Paulussen 69 94 338 145 173; C. Herwig 70 81 119 132 133; C. Verhaeren 73 95; G. Vermeer 79 124; H. Breuker 92 170; L. v. d, Mey 96 141 146; L. Vis 113; H, Crama 114; W. Verhaal Zn. 117 143 165; G. Rost 126; A. v. Gils 131; P. Hinten 171. SCHIEDAM, zaterdag Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam da gelijks van 817 uur. behalve op zaterdag en zondag: driewlellg kinderfietsje; zijden, da- meshandschoen: een paar herenschoenen. Te bevragen, bij de vinders: stalen mandje, portier Excelsior, Buitenhnvenweg 58: zilve ren armband, Landsbergen. Geert Beinders- straat 18a; geldsbedrag, "Willcms, Lange Nleuwstraat 65; bedelaren.bandje, Vollebregt, Nieuwe Damlaan 716; geldsbedrag, Marges, NIeuwstraat 12; klndertasje, Riteco, Schïe- damseweg 40; klnderponemonnee met in houd, Bubherman. Nleuwlandflat 70; dames portemonnee met inhoud. Brinkman, Bllder- dljkstraat 20b; beurs met Inhoud, Van Schaik Mackayslraat 31; kinderportemonnee met In houd, v. d. Tutfn, Da Costastraat 11b: bruine portemonnee met inhoud. Lansbergen. Hoofd straat 230; ring met sleutels. Van Dam, Nieu we Haven 7; ring met sleutels, Soeters, Mgr. Nolcuslaan 101: schooletm, Vollebregt, Mar conistraat 55: bos sleutels, v. d. Berg, Schle 32a; bril In koker, Wlese, Korte Achterweg 19b; wit kinderschoentje, Brufobout, Rotter- damsedljk 44c; licht-grljze regenjas, Scholte, Usselmondesestraat 12a; klnderregenj asj e. Van Dijk, Alb, Thijmstraat 77b. SCHIEDAM, zaterdag Dit is een ju bileum-jaar voor het Stedelijk Museum. Want het is waarschijnlijk vyf en twintig jaar geleden dat de Museum-commissie begonnen is met het opstellen van plan nen voor 't voormalige Stut Jacobs Gast huis, waarin het Museum nu gevestigd is. Maar het is eindelijk zover dat in augus tus de Eyksgoedkeuring verwacht mag worden voor de restauratie. Monumenten zorg heeft er na heel lang beraad de goed keuring aan gehecht. Rijk en provincie verlenen subsidie en de gemeenteraad heeft een krediet van rond een half mil joen losgekregen voor de voor-financie ring van de restauratie. Deze geeft weer extra-zorgen aan com missie-leden. en directeur, want de ver bouwing zal zeer ingrijpend, zijn. Men moet er dan ook op rekenen dat er in 1964 minder tentoonstellingen worden ge houden. Zo heeft wethouder mr. M. J. M. van Kinderen, als voorzitter van. de Com missie voor het Museum gisteravond ver klaard bij de opening van de zomerden- toonstelling Kunst uit Nieuw-Gumea", de laatste „rustige" tentoonstelling voor de restauratie begint. „Ik heb me eigenlijk nu pas gerea liseerd dat het gaat om een zomer-ten- toonstelling," verklaarde mr. Van Kin deren. In vroeger jaren, werd er zoveel meer ophef gemaakt van deze zomer- exposities, die toen. immers ingericht werden als belangrijk onderdeel van de Vakantie-feesten van de S.G. en op die mamer zeer veel publiek trokken. Dat is nu voorbij'. Het Sted. Museum heeft geleerd „op eigen benen" te staan. Daar bij mag met vergeten worden dat sinds januari er exposities achter elkaar zijn gehouden, waarbij niet te klagen is over een gebrek aan belangstelling. De heer J. Paalman, directeur van het Sted. Museum noemde deze kunstwerken uit Nieuw Guinea een unieke verzame ling, Ze zijn bijeengebracht door de ver zamelaar Peter Kohier. Deze was echter verhinderd om, zoals aangekondigd, te spreken over zijn expeditie naar de bin nenlanden van Nieuw-Guinea. Daarop heeft de heer A. Polak, adj.- conservator van het Kon. Instituut voor de Tropen te Amsterdam het geëxposeer de Ingeleid. Hij begon met te wijzen cp de moeilijkheden die een museumbezoe ker zal ondervinden b« 't waarderen van deze nu geexposeerde artikelen uit een totaal verschillende cultuur, Men zal de neiging hebben de voorwerpen op hun kunstwaarde te schatten, terwijl de ver vaardiger mogeiyk helemaal niet de be doeling had om een kunstwerk te ver vaardigen, Hü maakte een gebruiksvoor werp of een attribuut voor een. religieuze ceremonie, zoals bv. de vele aanwezige maskers. Ook wees hij op de tegenstelling tussen de verzamelaar, die erop uit is mooie of bijzondere voorwerpen bijeen te brengen en de etnoloog, wie het er om te doen js achter de voorwerp ende religieuze be doelingen of volksgebruiken, te achterha len. Wat nu in het Sted. Museum te zien is zijn voorwerpen die door dc Papoea's uit het Sepik-gebied zijn vervaardigd, een streek tut het noord-oosten van Nieuw- Guinea, die nog relatief makkelijk te be reiken js en waar dan ook een wijdver takte ruilhandel bestaat in dergelijke kunstvoorwerpen. Naar de betekenis er van moet men vaak maar raden, daar ook onder de Sepik-papoea's verschillende op vattingen op dit punt bestaan. Geexposeerd zijn tal van gebrulks-, sier- en ceremoniele voorwerpen, meest van hout vervaardigd. Beeldjes, vijzels, wapens en ook beschilderde kleden van geklopte boombast. Maar vooral veel maskers, In wijde variatie van expres sie. De aankleding Is wederom zeer aantrekkelijk. Zo z(jn meerdere maskers in aparte kük-kastjes geplaatst, waar door een heei bijzondere belichting mo gelijk is. SCHIEDAM, maandag Van de Schie darase wandelsportver. SWS «Sc OV nemen weer tien leden deel aan de Vierdaagse van Njj'megcn. Vier van hen hebben reeds tien maal of vaker deelgenomen. De supporters trekken op vrijdag 26 juli per bus naar Nijmegen om de binnen komst mee te maken. Andere gegadigden kunnen nog mee met deze bus, waarvoor men zich kan melden bij het secretariaat Ma riastraat 79 b. SCHIEDAM, maandag De Schiedam- se Zwemclub heeft zaterdagmiddag in. Bad Groenoord een waterpolo-toernoot georganiseerd met als Inzet de JKoning"- wisselbeker, die vorig jaar by de viering van het SZC-jubïleum ter beschikking is gesteld. Daaraan is deelgenomen door BZC uit Bergambacht, ZWIP uit Den Haag en door BZC/Te Werve uit Kys- wijk, die uitgenodigd werd toen de Fu ten uit Amsterdam niet konden komen. Uitdager SZC is winnaar geworden, van dit toernooi en zo de eerste houder van de Koning-beker, die volgend jaar weer verdedigd moet worden. ïn de eerste ronde won SZC met 3-—2 van BZC/Te Werve en BZC/Bergam- bacht won met 20 van ZWIP. In de verliezersronde speelden ZWIP en BZC/ Te Werve 4i gelijk, waarna ZWIP met strafworpen won en. zo derde werd in het toernooi. SZC plaatste zich eerste door BZC/Bergambacht met 2—0 te ver slaan. Het toernooi heeft een geanimeerd ver loop gehad en het water was met onge veer 20 graden lekker. Door twee dames- ploegen is nog eon, demonstratee-wed- stnjd waterpolo gehouden. Van de kant van het publiek was er veel belangstel ling, daar het Bad Groenoord open was gebleven voor de andere zwemlustigen; met uitzondering dan van het diepe bas sin, waarin de wedstrijden, zijn verzwom- men. SCHIEDAM, maandag Het gitaar- ensemble van de Schiedamse Muziek school, dat onder leiding staat van me vrouw W- Menning heeft de eerste Prijs behaald In de Jeugdwedstrijd van de KRO, waarvan de finale zaterdagmiddag door de radio is uitgezonden. Dit ensem ble bestaat uit 4 leerlingen van 12 a 13 jaar, te weten Rob Poelman, Connie Blok, Mia Hamersma en Anneke Murralk. Na een voorselectie hebben, slechts 2es gitaar-ensembles uit Nederland aan de finale deelgenomen en wel drie met klas sieke en drie met niet-klassieke muziek. De jury, bestaande uit mevrouw Magda Bvertse en de heren Jean Nypels en Jo Beyersbergen van Henegouwen heeft het Schiedams ensemble de eerste prijs toe gekend. Een zeer goed resultaat. SCHIEDAM, maandag De Schiedam mer J. J. O. is slachtoffer geworden van ecu bekend verkoop-trucje. Een Duits sprekende onbekend gebleven man bood hem 5 lappen stof aan voor driehonderd gulden. Hij had het geld dringend nodig omdat hij met een vliegtuig weg moest De heer O. kocht de stof voor de ge vraagde som, maar na onderzoek bleek de stof nog geen honderd gulden waard te zijn. SCHIEDAM, maandag Een van de deelneemsters aan de Kon. Wilhelmina mars, mejuffrouw E, M, v. L. uit Rotter dam, is zaterdag dertig gulden kwijt ge raakt Het geld zat in een portemonnaie die met een bos sleutels en. andere voor werpen in een boodschappen mandje had gezeten, dat mej. Van L. op het start bureau had achtergelaten. Na afloop van de mars bleek het mandje doorzocht te zijn en het geld meegenomen. VLAARDINGEN, maandag. Met de door het speciaal voor deze gelegenheid gecreëerde bruidspaar overhandigde sleutel opende vrijdagavond de heer L. Borsboom zijn gemoderniseerde bloe- menzaak aan de Nieuwelaan 3. De heer Borsboom beeft zich gespecialiseerd ta de bloemsierkunst, vooral In bruidsboe ketten. Enige tijd geleden kwam de heer Bors boom in het bezit van de garage, die naast zijn, nu drie jaar oude, bedrijf was gelegen. De werkzaamheden groeiden uit van het doorbreken van de ene ver- bmdragsmuur tot het verbouwen van de gehele zaak. De jonge Vlaardingse interieur-ont werper Chiel Westerdijk maakte, samen met constructeur John van der Hoeven, een geheel nieuw interieur. Het voor naamste doel was ruimte-effect en daar zijn ze geheel en al in geslaagd. Een muur werd geheel bedekt met een diep te-suggererend wandrek, welk effect nog wordt verhoogd door een verlichte „tweede muur" van. matglas. De twee oude toegangsdeuren, werden vervangen door een grote glazen draaideur. Grote ronde plateaus met hoge en lage pila- renopbouw zorgen voor een artistieke plaats voor de geëtaleerde bloemstuk ken. ZpEN aanval van BZC/Te Werve op •tshet SZC-doel, tijdens het toernooi om de Koning-wisse beker. MAASSLUIS, maandag Wij verne-i men, dat het partijbestuur van de afde ling Maassluis van de Partij van de Ar beid tegen vrijdagavond een ledenverga dering zal uitschrijven, onder meer ter be spreking van de controverse jn de raads fractie van de partij, welke geleid heeft tot het aftreden van wethouder J„ Slag boom, die echter wel raadslid blijft. Ook tijdens de raadsvergadering van vrijdag avond is niet duidelijk geworden, waarin de interne moeilijkheden gelegen zijn. De ledenvergadering zal vermoedelijk nu wel vernemen, waar de schoen wringt (Advertentie LM.) Dinsdag begint de verkoop van een grote partij luxe venster- vallen voor een- prijr, waar wij eigenlijk, niets aan toe te voeger? hebben. Denkt U eens uw drie series vemtervallen in Terlenka ert Zwitserse marquisette voor één prijs, voor nog géén daalder per meter. Flackprint yensterval, 42 cm hoog van Terlenka marquisette met een rijk flockprfnt dessin, normale prijs 2.75. Figuré vensterval van Poly ester marquisette van 2.95 per meter, met ingeweven dessin,- 50 cm hoog. Broderie vensterval» van dub beldraadse Zwitserse marqui sette, 50 cm Koog,met een rijk borduur dessin,, van 3.25 Dinsdagmorgen om 9 uur .be gint de verkoop van deze luxe vensterval len, door elkaar per meter Gten ter. of schrift, ben. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, maandag Zaterdag- kwam de Excelsiorfamilie op het parkeer terrein uit Denemarken terug. Zoals het gezelschap op vrijdag 28 juni was ver trokken, jlL m gedurige regen, zo kwam men ook terug. Vermoeid, doch voldaan. Men heeft volop genoten in Denemarken. Er werd een boottocht georganiseerd en autotochten werden gehouden, on. naar het eiland Fur- Een drietal voetbalwedstrijden werd ge speeld n.L tegen Thonrm, die een 4—0 overwinning opleverde. Ook tegen de dis trictskampioen Rostov werd met 40 ge wonnen. De laatste jaren hebben wij Ex celsior niet zo zien spelen, als in die ont moeting. In Thise werd vrijdag de laatste wed strijd gespeeld, tegen de sterke tweede divisieclub Skive. In de tweede helft met de stand 00 werd deze wedstrijd gestaakt vanwege een ernstige beenbreuk van de aanvoerder van Skive. Hierna werd, na een uitgebreide koffie tafel, de terugtocht begonnen. Na een lan ge tocht werd zaterdagmorgen de grens bereikt Te Apeldoorn werd nog gedineerd, waarna de reis naar Maassluis werd aan vaard. De reis en. de wedstrijden waren een groot succes. MAASSLUIS, maandag Op vrijdag 12 juli, de laatste dag voor de vakantie zal de heer D. J. Verboon afscheid nemen als onderwijzer aan de Groen van Prinste- rerschooL Hij gaat dan met pensioen. Hij heeft zeer plichtgetrouw de Ver. voorChx. Ctaderwijs te Maassluis ruim 46 jaar ge diend. Op 14 juni 1917 begon hjj zijn werk aan de Dr. Kuyperschool en verwisselde dat op 15 januari 1933 met dq Groen van Prmstererscfaool.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1