géén toer». m 1 lilrunott Uitreiking diploma's Technische School *•90 Nieuwe indeling van de Sehiedamse voetbalclubs Aaia 2D 3 leerlingen In de nieuwe grote kantine Oecum. Raad Schiedam wil kerkfederalie Intern. Ronde van Schiedam Het honkbal- programma Smit verkoopt twee schepen voor COSTER is het om voordelig KATOENEN JONGENSPAKJE f Finale straat- spaardoor nu te kopen Afscheidsavond Comeniusschool teken wedstrijd fEEMAfrr Dir. J. Pulleman met pensioen TAXI? (eurotax) EUROTAX 69 4 60 V erkeersconlTole Burgerlijke Stand Softbal: Schiedam verliest van Hygiea ÏEEMAWs Mulo-examens Caribische Zee en „Gele Zee" Verolme ontslaat geen arbeiders in Noorwegen Wie heeft iets verloren Na stoeipartij overleden Aanhanger drukt jongen tegen muur Geslaagd mannelijke en vrouwelijke bestellers VRIJDAG 12 JULI 1963 5 SCHIEDAM, vrijdag, Bij dc Tech nische School voor Schiedam en Om streken zün gisteravond dc einddi ploma's uitgereikt aan 203 geslaagde leerlingen, waarvan 163 by het gewone onderwijs en 40 hü het parttime onder wijs. Dit had plaats in de nieuwe kan tine die bh de verbouwing nog niet he lemaal gereed Is gekomen. Maar direc teur J- Pullcman legde uit dat dc uit reiking toch maar in dc kantine ïs ge- honden. eerstens omdat dan de eigen sfter bewaard kan blijven, maar ook omdat de kantine nu zo aanmerkelijk veel groter is geworden, dat niet alleen de honderden geslaagden cn de leraren, doch ook dc ouders van de leerlingen getuige konden zyn van de uitreiking. De voorzitter van de vereniging, de heer M. v. d. Nagel, heeft de jongens hartelijk toegesproken, hen gefelici teerd, maar hun ook duidelijk gemaakt, dat ze er nog niet waren. „Jullie staan op de drempel tussen de school en je werk, grijp de vele mogelijkheden om je verder te bekwamen". Ook wees hij er op dat de school de jongens niet al leen een. vak heeft willen leren, maar (Advertentie I.M.) ^'Voor de vakantie! Weergaloos leuk katoenen jongenspakje voor onmogelijk lage prijs! GERUIT JASJE: met 2 opgestikte zakken, leuke stof met siliconen finish: water- en vulfafstotenc), vlug droog. Ideaal voor stoeiers, EFFEN KORTE BROEK: met elas- tiekindebanden parmantig zakje. Als COSTER-surprïse dit leuke Nd, tot 2 jaar 3-6 jaar, alle maten 4,90 2a lang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. ROTTERDAM: West-Kruiskade Korte Hoogstraat Meent Kaïcndr.Lagedijk HOOGVLIET: Winkelcentrum VLAARDINGEN: LEIDEN: Haarlemmerstraat ZEIST: Slotlaan APOTHEKEN APotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum, dag. 30—17 uur: gou aches van tien Nederlandse schilders; Prenten en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd en „Schiedam, nieuw station aan de oude lijn". „Kunst uit Nieuw- Guinea". BIOSCOPEN Massage, 2 en 8.35 uur: „Eddie In top- vorm". Alonopoïe, 2, 7 en 9.15 uur: „De markies Jhét de ijzeren vuist", DIVERSEN Museum-aula, 8 uur: Uitreiking Nieuw- Gumea-kruïsen. «ene, 8 uur: W, BrouwersciiooL Ouder avond. hen ook heeft willen vormen tot goede mensen, die zich een plaats in de maat schappij kunnen veroveren. Hierop heeft de directeur, de heer Pulleman, verder geborduurd. „Hoe meer je van je vak weet, hoe interessanter wordt hef, ver klaarde hij. „Er wordt te veel nadruk gelegd op geld verdienen, maar ook je vorming tot vakman, is van betekenis". Aan de beste leerling van alle klas sen, schilder J. C. A. M. de Vette, werd het gebruikelijke boek van de Kamer van Koophandel overhandigd, terwijl H. Eikenbroek als beste elektricien en W. v. d. Berg als beste scheepsbeschieter boekenbonnen ontvingen. Sportdag Volgens traditie is de laatste dag van het schooljaar steeds aan de sport ge wijd. Gistermorgen zijn er geanimeerde zwemwedstrijden geweest in Bad Groen- oord en 's middags is op een terrein van Hermes DVS een zeskamp geweest in bard- en estafettelopen, balwerpen, korf- doelen, verspringen en een groepsop- dracht. Er is voor het eerst klassikaal gestreden en de prijzen werden dan ook per klas toegekend, met een pocketboek voor de leerlingen van de winnende klas. Winnaars waren m de A-groep de klassen 1 G, 1 C en 1 F; in graep B2 metaalbewerkers 3, 2 metaalbewerkers 5 en 2 timmerlieden 2. In groep C gin gen de prijzen naar de elektriciens en wel naar 3 E 2„ 4 E 2 en 3 E 1. De stemming was opperbest ook nadat de gebruikelijke voetbalwedstrijd tussen le raren en leerlingen met 2—1 door de leraren werd gewonnen. De gediplomeerden Construct iebankwerkers: J. Bijloo, A. C. J. Corveleyn, E. J. Doorlag, A, v. d. Hamer, C. Huysdens, B. Jongste, A. J. van Kleef, W. Meyer, A. de Nooyer, C. A. v. d. Fas, J. H. Re- bers, J. J. Sehrumpf, J. v, d. Vaart, R. v. d. Vliet, J. O. Vriends, Verklaring: W. Hoogstad, W. F. Levering, A. M. J, Minning, D. Riemers. Geen diploma: 1. Machinebankwerkers: M. T. Aris, F. J. J. Bergen; R, Broe der, It. Cranen, G. J. Dries, A. van Dijk, F. J. Jansen, A. M. Janssen, P. Kooper, J. J. van Mil, A. J. Putter, R. Reedijk, G. van. Vliet, C. H. P. Alblas, D. van der Blom, C. J. A. Bouwens, J. A. de Bruy- ne. Q. A. van Ham, P. J. Heyster, G. Lemson, H. J. Meeder, W. C, Noorder- graaf, C. M, van Os. C. v. d. Pol, A. P. J. Reedijk, J. Remmemvaai B. SchelJ, A. F. W. Schubert, J. L. Veldhoven, P. H N. Vermaal Verklaring: N. M. J. Bonman, p. van Oeveren, Geen diploma: 9, Timmerlieden; D. Baron, K. Clausing, R. C. van Dom- mele, J. Herwig, J. v. d. Hoek, R. Koog- je, R. Klarenbeek, R. M. Kruines, A. J. Landsbergen, J. Lemmen, C, J, Matla, J. M. Mulder, H. C. Ossewaarde, A. C. O verheul, J. A, van Roosmalen, J. W. Toutijn, P. H, Verweyen, P. W. G, de Vette, L. Westerholt, C. de Vries. Geen diploma: 2. Meubelmakers e.d.: J. van Agthoven, W. v. d. Berg, N. J. de Graauw, C. 't Hart, C. Kool, N. Put ters, K. F. Rotmeyer, R. H. A. Scholte, C. van Steenoven, G. E, Stoker. Geen diploma: 4. Schilders: A. Boogaard, J. J. van Dongen, "W. Dries, C. A. Gosens, G, J. de Held, W, A. de Jong, A. v. d. Kruit, T. O tien, C. M. v. d. Starre, G. Streundling, H. Veer, J. C. A. M, de Vette, W. Wiegman. Geen diploma: 1. Automonteurs: J. J. Beckers, F. W. de Boer, F. Boo- mert, H. Dool, J. J. v. d. Gcnugten. M. A. Grootenboer, J. G. Harte, A. de Klerk, C, W. Krohne, G. Lupkrer, J. E. Matla, M. A. J. van Mil, E. Mulder, A. G. Roe- lofs, G. J. Schoolenberg, R. J. j. Ven- ncker, N. Venema. Geen diploma: 3. Elektriciens: C. Bal, P. G. Collignon, H. A. Coster, J. van 't Hof, H. M, Homburg. A. Huï- zer, W. F. de Jong, B, Kerklaan, W. P. M. Koevermans, F, de Koning, Q. J. van Merwijk, M. Nieuwstraten, W. C. v. d. Poel, J. C. Pors» H. L. N. v. d. Ree, A. Speyer. H. Timmermans, A. Vis, F. L. J. van Alphen, H. J. Degenaar, H. Eiken broek, N. J. Essebaggers, P. v. d. Kruit, J. van Leeuwen, J. A. W. Leliveld, J. A. Meelberg, J. Meyer, W. F. Groene- weg, W. de Groot, J. Heynemans, J. W. Hoogervorst, F. Houtman. H. Nonner, B. C. Pil, J. C. M. van Rosmalen, E. J. A. Scholsz, N. van Til, J. A. Ver hoef, L. E. Verhoef, T. H. de Vette, H. Wesselman, R. Wijzenbroek, M. P. A. de Zwart. Verklaring: J. J. Poot, Geen diploma: 2. Fijnmetaalbewerkers: G. M, Akkerman, W. F. van Almen, J. Cino, M. Donk, N. van Gerven, H. J. Henzen, R. Heystek, C. Landzaad, R. v. Leeuwaarden, J. A. van Sehijndel, J. Tettelaar A. L. v. d. "Waal. B. Wezenaar, C. de Wit, H. C. Zuidgeest. Verkla ring: P. J. Kassei, A. P. Reniers. Geen diploma: 0. Parttime-cursussen: Hnlpmonteur VAM: J. W. Bos, B. van Buuren, P. Harte, C. P. v. d. Hoek, C. de Klerk, G. J. Krabbendam, L. v. <L Marei, A. Nuys, J. Prang, H. de Ruiter, H. Schouten, M. Streyl, L. Zandstra, H. Kreft. Geen diploma: 6. 2e monteur: B. L. Assenberg van Eysden, M. v. d. Berg, A. P. Bos, W. de Heide, J. v. d. Hoek, R, M. de Lijster, J, de Man, G. Opstal, P. R. Duprè, G. J. van Rossum, J. H. J. Verwey, C. M. J. Vollebregt, Q. van Dijke, J. v. d. Ende, P. J. van Grootveld, W. v. d. Hoeven, H. Kool, W. J. Linkels, J. C, M. Prein, H. Smith, C. Robbereeht. Geen diploma: 7. Metaal klasse II: J. C. Das, L. EL Kroese, O. M. Paul, J, de Ruiter, F. X. Zwart. Geen diploma: 4. (Advertentie I.M.) Voor nog géén twee gulden het doet vooroorlogs san, maar heus... diplomaten- mappen, de steeds meer ver kochte handige actemappen voor kantoor ert school met rits, flinke ruime tassen met soufflé. Zij die hem gisteren nog koch ten voor 4.90 betaalden geen dubbeltje te veel... maar dit is een bijzondere aanbieding In deze serie cn morgen koopt U hem voor nog géén twee gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze plastic diplomaten- mappen Géén tt', of achrift, be it. SCHIEP AAL vrijdag De leerlingen m de zesde klassen van de Comenius school B hebben gisteravond in gebouw Irene een afscheidsavond aangeboden ge kregen. Met een toepasselijk woord heeft het hoofd van de school de heer J. Bijloo aan de 53 kinderen de diploma's overhan digd, maar ook een herinneringsbordje met de afbeelding van Comentus. Doch tevoren hebben alle leerlingen meegewerkt aan het bonte feestprogram ma van zang, muziek, toneel en declama tie, dat telkens door de jeugdige confé- rancier Robin van Kesteren vlot werd aangekondigd. Na de pauze vormden de show van de „schuintamboers" en het zangspel „de bruiloft van Jan Fluit" de hoogtepunten, terwijl de hele zaal heeft meegedaan aan de community singing. SCHIEDAM, vrijdag. Nauwelijks Is de voetbalcompetitie afgelopen of het be stuur van de afdeling Rotterdam van de KNVB maakt alweer dc Indeling van de nieuwe klassen bekend. Dat heeft voor Schiedam een verrassing opgeleverd want liefst drie teams zijn terecht gekomen In de eerste klasse B. Dat Is onaangenaam omdat daardoor de kans op drie Sehie damse kampioenen vermindexi. In de eerste klasse A speelt Ursus. De ze klasse is niet zo sterk, maar DEH, DRL, Groen Witten cn Noorderkwartier uit Rotterdam zijn gevaarlijke partners. Ook HeUevoetsluis op eigen terrein en het ge degradeerde De H oil an dia an. uit Vlaar- dmgen blazen het partijtje wel mee. Eureka, Nado "Vooruitgang, USC (allen uit Rotterdam) zullen de zwakkeren zijn en Oud Beyerland schiet op eigen terrein uit de slof. In de eerste klasse B zijn DRZ en Schiedam favoriet en Wilton Fijenoord i gaat aan het herstel beginnen. Het Flak- j keese DBGC, het Rotterdamse Satumus, I het Briclse Wit Rood Wit zijn kwaadaar- dige tegenstanders. Bolnes, FSV Pretoria] cn Nestoro zullen af en toe illusies ver- I storen. VOOB is de mindere. Sehiedamse Boys is ingedeeld m IC waar TOGB uit Berkei en Voorwaarts uit Rotterdam I kanshebbers zijn. The Rising Hope, NRC juit Rotterdam en Puttershoek moeten 'niet worden onderschat. Figuranten zijn SVDP. Swift Boys en WCR. In de reserveklassen: 1A: Hermes DVS 5; 1 B: Hermes DWS 6; 1D: DHS 3; 1 E: SFC 2; IF: Demos 2 en Martinit 2; II: DRZ 2, Schiedam, 3 en SVDPW 2; 1 K: Wilton Fijenoord 2', 2A: Hermes DVS 7 en SW 5; 2B: Excelsior '20/4; 2C: SW 6; 2D: Excelsior '20/5; 2G: Deraos 3; 2H: SFC 4 en Ursus 2; 21: Sehiedamse Boys 2 en SFC 5; 2 J: SVDPW 3; 2L: SVDPW 4 cn WF 3; 2 M: Martinit 3 en 2 N: Schie dam 4. Bij het zaterdagvoetbal is GTB naar 2 A en G5S naar 2B gegaan. Ze ontmoeten vrijwel oude bekenden, zij het dat de twee klassen, jaarlijks door elkaar worden geschud. In 2B: PPSC 4; IC: PPSC 3 en GTB 2; 1B: PPSC 2. (Advertentie LM.) (Advertentie I.M.) SCHIEDAM, vrijdag. De winnaars van dc krijttekenwedstrijd, die in het ka der van Jeugd Jolijt in de afgelopen we ken zijn gehouden, zullen zaterdag 13 juli aantreden voor de finale-wedstrijd. Deze wordt van. 2 uur af gehouden bij de Plan tage-podium en rond vijftig van de beste straat-tekenaars zullen er dingen naar de prijzen. Een kunstschilder zal de presta ties beoordelen en de prijzen toekennen. GRASMAAIERS Rubber wielen, stalen duw- boom, kogellagers, 30 cm snij- breedie 43.75 Diverse andere merken, w.o. Brill, Folbate, Bunze enz. va. ƒ36.50 Gras- en heggescharen vanaf 4.95 Bladharken, bamboe 1.50 plastic 3.95 Plastic gieters, 10 liter 7.75 Tuinslang, p.m. ƒ0,35 ƒ0.55 0.65 ƒ0.75 ƒ0.85 0.90 Autoborstels ƒ8.95 ƒ10.95 ƒ11.50 IJZERHANDEL F Br«rsvtrt 52 TtL 67594 K.E.S.-ZEGELS SCHIEDAM, vrijdag. De directeur van de Technische School voor Schiedam cn Omstreken, de lieer J. Pulleman, zal vermoedelijk dit j'aar aftreden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De datum van vertrek is nog niet vastgesteld, omdat dc heer Pullcman zal aanblijven tot de aan de gang zijnde ver bouwing van de school voltooid is. Waar schijnlijk zal dc uitbreiding van de school dit jaar nog gereed komen. (Advertentie LM.) TELEFOON SCHIEDAM, vrijdag De politie heeft gistermorgen op de Burg. Knappertlaan een verkeerscontrole gehouden, waarbij acht motorrijtuigen zijn onderzocht. Te gen vijf bestuurders is proces verbaal op gemaakt wegens gladde banden, zonder rijbewijs ryden, lekke uitlaat, geen hand rem, geen ruitenwisser. GEBOREN: Karolina J-, d. v. M. Ring- lever en B. J. van der Sluis. Hilberdina S-, d. v. N. Bouman en A. G. F. Verschuur. OVERLEDEN: H. van Knotsenburg, 54 jaar. A. van der Lugt, 44 jaar. SCHIEDAM, donderdag. 33e plaat selijke Oecumenische raad van kerken te Schiedam heeft zich onlangs tot de lan delijke Oecumenische Raad van Kerken in Nederland te Utrecht gewend met het voorstel, met de aangesloten kerken te gaan praten over het tot stand komen van een federatie van kerken in Neder land, als springplank naar een grotere en hechtere organische unie van kerken in de toekomst. In dit schrijven wordt uitdrukking ge geven aan het reeds lang in de kringen van dc Sehiedamse Raad bestaande onbe hagen over de trage ontwikkeling van het oecumenische streven ra Nederland en met name over het feit, dat er in de laat ste jaren, vooral ra de conferentie te New Delhi (1961) op landelijk niveau op het gebied van de toenadering en sa menwerking tussen de kerken weinig waarneembare vordering is gemaakt. Wat de praktische uitvoering betreft zouden de te federeren kerken gezamenlijk een centrum moeten vormen, waarin de participerende kerken zijn vertegenwoor digd en dat zich in opdracht van de ker ken gaat bezighouden met de behandeling van alle gemeenschappelijke zaken, zoals: zending, evangelisatie, diaconie, sociale vragen, kerkbouw, liturgie, toerusting van het gemeenteiid tot getuigenis, een nieu we geloofsbelijdenis en een nieuwe cate chismus, een gemeenschappelijk liederen en dienstboek, jeugdwerk enz. Verder het ontwerpen van een gemeenschappehjke strategie en planning ten behoeve van de expansieve taak der gefedereerde kerken en het ontwerpen en verstrekken aan de plaatselijke kerken voor het locale oecu menische werk. De voorkeur wordt gegeven aan een federatie van kerken met een daaraan verbonden centrum bóven een commis sie uit de kerken, omdat het van grote psychologische waarde moet worden ge acht, dat dc kerken aan het begin van een gemeenschappelijk werken een daad van eenheid stellen en van daaruit aan een grotere eenheid in dc toekomst gaan werken. Op 17 augustus SCHIEDAM, vrijdag. Internationale wielergrootheden zullen op zaterdag 37 augustus op het parcours Lange Nteuw- straatTuinlaan deelnemen aan de Derde Profronde van Schiedam. Dat is het grote succes van de rennersclub „Schiedam" die met eed goede organisatie deze wïe- lerprofronde gestalte heeft gegeven. In de eerste twee rondes kwamen ook al Nederlandse bekende renners, maar nu gaat de ronde al het vroegere wlelcrge- beuren overtreffen. Van de Nederlanders heeft al ingeschre ven achtervolgingskampioen Peter Post. Andere Nederlandse renners zijn nog niet gecontracteerd omdat nog bezien moet worden welke cracks voorkomen bij de komende kampioenschappen. Wel wordt hot veld buitenlandse renners heel sterk, zo 2ijn enkele Duitse renners ingeschre ven. zoals Kilian, zesdagenrenner even als zijn beroemde vader van het koppel Kilian-Vopel. verder Rudolf en Preus. Verder de Belg Severeyns. koppelgenoot van Rik van Steenbergen, uit Denemarken komt de bekende Palle Lyke. Duizenden van deze reistassen zij'n er verkocht voor 12.75 en dat was voor deze grote reis tassen van waterdicht dub bel linnen spotgoedkoop. Morgen begint ereen bijzondere Verkoop van deze. zelfde reis tassen. Lummels van tassen, ideaal voor *t weekend, maar evengoed voor een hele rits boodschappen. Reistassen meteen bodemlengte van meer dan een halve meter. rijk met Ieder afgezet, ronde lederen handvaten, solide rics met slot en brede riem, koopt U morgen voor nog géén zeven gulden. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze solide, grote reis tassen van een „hoogwaardige kwaliteit linnen In vele fraaie ruït-dessins, Géén lef. of schrift, best. SCHIEDAM, vrijdag. De hervatting van. de honkhalcompetïtie levert aantrek kelijke duels op. Zowel SW als Schie dam 2ullen flink de honkbalknuppels moeten hanteren omdat hun tegenstan ders kwaliteiten hebben. SW gaat naar RFC, een tegenstander die lange tijd ster ker was dan de roodgroenen maar nu mag verwacht worden dat SW via een overwinning een treedje hoger komt in de overgangsklasse. Schiedam dient er voor te waken dat het contact met de kopgroep behouden blijft. Als lastige op gave staat de strijd tegen het Haagse VUC zondagmiddag om twee uur op het pro gramma op het eigen terrein in Harga. Dat moet een gedegen overwinning op leveren. gezien de serieuze voorbereiding van. de stadgenoten, In Kethel krijgt derdeklasser DHS het moeilijk tegen Wassenaar dat een. revan che komt halen. De geelzwarten slagen, er in telkens verrassend voor de dag te ko men zodat het kansje op een Sehiedamse 3 er wel in zit. (Advertentie LM.) SCHIEDAM, vnjdag. Voor de soft- balcompetitie hebben de dames van de s.v. h.v. „Schiedam." op het eigen ter rein In Harga tegen Hygiea een onaange name wedstrijd gespeeld. De hoofd- scheidsrechter was niet verschenen zodat vertrouwd. De Haagse dames demon streerden geen hygiënische opvattingen over de sport want bij het honklopen. Werd nogal nagetrapt In de tweede in ning greep Hygiea zeven punten. Toen Hygiea veldfouten maakte kon Schiedam op een tweehonkslag van Yvonne de Zwart drie punten scoren ïn de derde in ning. Daar bleef het dan ook bij want Hygiea bracht in de volgende slagbeurt zes dames over de thuisplaat. Het bleef 313 voor de gasten. TWEE RECHTSE HANDEN heeft óók u met een hobby-set. Elektv. boormachines (merk Peugeot), reeds vanaf ƒ58.75 Verder voorradig: Heem-Master, Bridges, Skil, Tormo, Unimat, enz. Elektrische verfspuit, werkt op compressie, dus zonder stof zuiger, geheel compleet 49.50 Elektrisch schuurvoet ƒ58.50 Heeft u reeds een boormachine Wij hebben alle mogelijke hulpstuk ken voorradig om te zagen, schuren, boren, slijpen enz. IJZERHANDEL F Breersvest 52 Tel 67594 SCHIEDAM, vrijdag. Bij de Schie dam. gehouden Mulo-examens zijn ge slaagd voor het diploma A (met M tevens voor het Middenstandsdiploma) de dames J. Bolderheij, Y. E. van Buijtcne. A. v. d. Kaaij, J. C. v. d. Snoek (M>, J. Veth (M;, E. Zijlstra (M), N. J. C. Maarleveld, J. H. Baas, allen uit Vlaardingen; M. A. Sla venburg, J. van Beek. W. X. van Buuren (M>, M. Nagtegaal, M. v. d. Schee, M. Bokkers, M. B. Hoekstra, C. M. J. van Dijk, J. Gille (M), T. P. Gros (M), C. Sas <M), N. Karei (M), allen uit Schie dam: E. S. Buijnink, J. P. Bijl (M), S. C. Voogt <M), allen uit Maasland; E. M. Edelehbos (M), Th. A. van Wasbeek, bei den uit Maassluis. Bij de heren slaagden; L. Bolderheij, H. .D. H. Doelman, K. A. v. d. Harst, J. J. het beleid aan een der gasten werd toe- v. d. Hoogt. J. L. 't Hart, L. B. Postma, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag By L. Smit en Co's internationale sleepdienst in Rotterdam staan twee slepers op de no minatie om verkocht te worden. Het zijn de „Gele Zee" (2200 pk) en de „Ca ribische Zee'' (4.500 pk). Het ter verkoop aanbieden van deze schepen past geheel in het uitgestippel de beleid van deze sleepdienst. Het zee. varend materieel wordt in deze moder ne tijd steeds groter. Dit brengt met zich, dat steeds grotere slepers in de vaart worden gebracht Derhalve liet Smit geruime tijd geleden ook de „Zwar te Zee IV" bouwen, In het kader van dit beleid worden nu enige kleinere en oudere slepers afge dankt. Vorige maand werd de „Ebro" die uit 1939 stamt, verkocht. Dit jaar zullen ook de bovengenoemde sebepen volgen. Lloyd's List en Shipping Gazette meldt, dat er 80 tot 90 duizend pond sterling voor de „Caribische Zee" wordt ge vraagd en ongeveer 75 duizend pond sterling voor de „Gele Zee". Beide schepen zijn in de oorlogsjaren op sta pel gezet. Zij blijven tot zij zullen zijn verkocht in de vaart. ROTTERDAM, donderdag (ANP). Het Yerolme-concern zal geen arbeiders ontslaan op zijn Noorse werf bq Sarps- borg - integendeel: in de komende weken zullen waarschijnlijk zelfs nieuwe werk krachten moeten worden aangetrokken. Dat was vandaag het commentaar van de hoofddirectie van het concern in Ne derland op berichten in dc Noorse pers later overgenomen door de „Financial Times" dat „Sarpsborg" haar activitei ten zou moeten verminderen en arbeiders zou moeten ontslaan. Deze uitlating was afkomstig van de heer Hans Cappeien, commissaris van de werf. De hoofddirectie verklaarde vandaag dat twee weken geleden ten gunste van de werf bij Sarpsborg een Amerikaanse order is verkregen voor staalconstructie werkzaamheden, die een volledige bezet ting van de werf vereist voor tenminste een jaar. Het personeel zal.waarschijnlijk moeten worden uitgebreid- (ANF). De werf bij Sarpsborg met een capaciteit voor de bouw van sche pen tot 7500 ton draagvermogen - werd op 7 juli door Verolme overgenomen. De plannen waren om naast de oude werf een nieuwe te vestigen, waarop schepen zouden kunnen worden gebouwd tot 47.000 ton dw. maar de heer Verolme heeft reeds eerder bekend gemaakt dat deze plannen voorlopig „in portefeuille" blijven in verband met de huidige situatie in de wereldseheepsbouw. Volgens dezelfde berichten in de Noorse pers zou in het begin van dit jaar zijn, be sloten dat de werf zich zou concentreren op de bouw van casco's voor mammoet- tankers, die bij andere werven in Noor wegen zouden worden afgebouwd. Maar bij de andere werven zou daarvoor geen belangstelling bestaan. (Advertentie IM.) Weerzo'n aanbieding Voor een 'abnormaal lage prijs...zo'n aan bieding met een elien-Ianga voorgeschiedenis, die LI wel plet zal Interesseren, maar nu het resultaat... zelfklevende plastic tegels voor nog géén vier gulden per vierkante meter. En als U nu zegt.., „die worden toch verkocht voor 15,90" - dan zeggen wij: „mondje dicht.— niet over praten, maar kopen"! Plastic tegels, gemakkelijk zelf te leggen, zonder lijm of kit, geen geknoei, geen gemors, en practlsch schoon te houden. Tegels voor hulskamers, gang» keukens, badkamers of badcel» in de maat 25 X 25 cm, dus 16 tegels per vierkante meter. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze plastic tegels met marmerstructuur in diverse frisse kleuren, 25 x 25 cm, 16 tegels voor Géén tel, of schrift, heit. SCHIEDAM, donderdag. Te bevra gen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam dagelijks van 8.00 tot 12.00 uur, behalve op zaterdag en zondag; fietstasje met inhoud; doos met kleurpotloden; hon- depennïng; aktentas met inhoud; ring met sleutels; bril; damespolshorloge. Te bevragen bij de vinders: dames- polshorloge. Administrateur R.K. Techni sche School, Mgr. Nolenslaan 99; gouden armbandje. Visser, Thorbeckelaan 294, i-Gravenhage; zilveren bedelkettinkje, Westerveld, Hogenbartweg 29c; halsket ting en oorclips, Plooy, Hargsinge! 17, na 29 juli; geldsbedrag, Verhoef, Nieuwe Maasstraat 26a; herenpolshorloge,DeRegt, Parallelweg 240b; halsketting, Reinen, Puttershoeksestraat 37; wandelmedaille, d. Spoel, Vlaardingerstraat 12; wit babyschoentje, v. d. Meer en Schoep, Ru bensplein 11c; kinderregenjas. De Wolf, Zalmstraat 4; plastic regenjas, Potbe-sïus, flat Rotterdamsedijk 125; een paar kinder, sokjes. De Bruin, Kerklaan 32; voetbal- broekje en sokken, Veldt, Mariastraat 94b; wit babyschoentje (L), Boranie, Th.' a Kempisstraat 12; sok, Putters, Rembrandtlaan 55b; damesvest, Meijer, Burg. van Haarenlaati 852: regen broek. Wittkampf, Fr. Haverschmidtlaan 5; bos sleutels, Jansen, Oranjestraat 14; étui met sleutels, De Koning, Dr. de Vis serlaan 16; ring met sleutels, Ooms, Hoog straat 146a; 4-kleuxen-ballpoint, Koning, Westvest 62c; bruine aktentas, Landsber gen, Geert Reindersstraat 18a; boodschap pentas, Schilperoord, W. Brouwerstraaf grijze damesportemonnee met inhoud, Bras, Vaartweg 48, Vlaardingen; speelpop, Botermans. Aleidastraat 18a; rood-erëme autostep, Fontijny Van Oldenbarnevelt- straat 47; driewielige houten stepje, Meijer, Futterhoeksestraat 56c; rode auto- step, Kolmeyer, Rembrandtlaan 5a; plas tic bal, Vollebregt, Marconistraat 55; blau we dameshandsehoen (L), Zonneveld, Schimmelpenmnckstraat 57; rose dames handschoen, v. d. Horst, Tollensstraat 38. VLAARDINGEN, donderdag (ANP).— Een vriendschappelijke stoeiparty in de bankwerkerij van bet havenbedrijf Vlaar- dingen-oost tussen de 53-jarige bankwer ker K. Sterenburg uit Schiedam en de 34-jarige eveneens uit Schiedam afkom stige bankwerker B. J. K. is triest ge ëindigd. Sterenburg, die als overwinnaar uit de strijd kwam, liep na bet stoeien weg, maar viel plotseling op de grond. De bedrijfs arts kon slechts de dood constateren. VLAARDINGEN, vrijdag Bij het verrijden van een aanhangwagen op een fabrieksterrein aan de Oosthavenkade werd woensdagmiddag de veertienjarige scholier J. A. Hooseman, die daar hielp, bekneld tussen de trekstang en een muur. De jongen klaagde over pijn in het rechterbeen en is voor onderzoek naar bet Algemeen ziekenhuis gebracht. (Advertentie LM.) ■Qxcluó, •sieraden^. Ben flonkerende collectie sieraden, zowel klassiek als modem. Het beste wat Europa heeft te bieden aan artistieke smaak cn gedegen vakmanschap in Zie onze etalage Karei Doorman- WINKELCENTRUM - BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM rjpj aantrekkelijke prijzen I SCHIEDAM, vrijdag. Onze stadge noot de heer W, J. Peek is geslaagd voor het arts-examen bij klinisch hoger onder wijs te Rotterdam. M. Schimmer <M), J. Zevenbergen CM),' G. H, B. Anderson (M), allen uit Vlaar dingen; A. J. Brinkman, J. Silvis, B.. Halfwerk, P. C. Moens, A. Hijmans, C. dei Munnik, P. A. Voerman ,R. A, Plomp, B. J. Bel, W. Broere, A. de Haan (M), F. L.| Heikoop (M>, W. Brinkman (M), J. Naas tepad (M). W. L, Plaisier (M), A. Scken-j kei (M), H. van Houten <M), allen uiti Schiedam; J. v. Vliet (M) en M. Vreug-| denhiL beiden uit Maassluis. Afgewezen i werden drie kandidaten. I POST- EN TELEGRAAFKANTOOR SCHIEDAM biedt een vaste betrekking aan Leeftijd 18 tot 45 jaar. Volledig gewoon Lager Onderwijs. Bruto maandloon op 25-jarige leeftijd f 442,-- (inclusief huurcompensatle). Bovendien diverse toeslagen en verdienstebeloning. Nadere inlichtingen en aanmeldingen bij de directeur van het Post- en Telegraafkantoor, Tuinlaan 114, of te zijnen huize Buys Ballotsingel 69 B te Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1