burgemeester Peek opent op 8 augustus vakantiefeest KOLENZAKJES TE DUUR Eis Hoogheemraadschap versnelde oplossing voor watertransport Deze week overleg over mogelijke prijsverhoging Gigantisch volksfeest Optreden van dansgroep Jong Israël danst" Wandelmars in teken van actie OSN Route tocht versierde rijwielen SCHIEDAM opruiming yp' Nationale strijd voert zwemmers van topklasse naar Schiedam Minitruck nam fiets mee Burgerlijke Stand Bromfietser bij aanrijding gewond Huizen teerden „ontnuimherd" Nieuwe regeling Du inrell-tochten Aanrijdingen door onoplettendheid Kampioenen bij De Luchtbode Voorziening voor jaren afdoende Ih-aiidsioiliriiiiaiulrl15 cent Ministerie Econ. Zaken: 13 cent Sirene Dronken rijders voor rechter Grieks marinebezoek aan Rotterdam Arbeidsloon Vier bussen naar Wassenaar Burgemeester bezocht diamanten echtpaar Meeriverk In Ila vemveek S. Schrijvershof nationaal b-kampioene Onderling concours vanDZV DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS pINSDAG 30 JULI 1963 99* SCHIEDAM, dinsdag Burge meester mr. J- W. Peek zal het Va kantiefeest van de Schiedamse Gemeenschap op donderdagavond 8 augustus officieel openen. Dit ge beurt voor het optreden, .van de dansgroep „Jong Israël danst" in het Passage-theater. Deze dansgroep -wordt gevormd door «en aantal studenten van de Technische Hofeschool van Haifa. Vorig Jaar oogstte dit gezelschap Veel succes In ons land. Ook dit jaar brengt deze dansgroep weer «n bezoek aan ons land, waar zy in een aantal steden een gastvooratelIfag zal ge ven. Het programma bestaat uit Israëlische volksdansen en liederen. De dansen, die de studenten brengen worden in de eer ste plaats gekenmerkt door de dynamiek van de jonge staat Israël. De dansen zijn streng choreografisch en gereconstrueerd uit overleveringen. De invloeden van de verschillende nationaliteiten, waaruit de bevolking van het nieuwe Israël is sa mengesteld, zijn niet verdoezeld maar in de choreografie behouden gebleven. Israels volksdans is nog jong, maar haar bronnen zijn heel oud. Elke immi gratie bracht haar eigen dansstijl naar het nieuwe land mee en in het patroon van de nieuwe Israëlische volksdanskunst vindt men zowel elementen terug van de Balkan als van het Oosten, van 't Europese paardansen en pasdanson van Yemen. De meeste nummers van deze studen tendansgroep zijn door choreografen ont worpen of in elk geval aangepast voor (Advertentie l.M.) Dobbysiof, bekend bij ledereen die geïnteresseerd is In over gordijnen, maar ook even be kend is de normale prijs 2.95. Morgen koopt U dezelfde Dcbbystof, de mooiste stof voor moderne gordijnen In vijf van de beste kleuren, nu een gulden per meter goedkoper. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Dobby- stof, 120 cm breed, In de kleuren grijs» geel, rood, blauw, bleu per meter Ci^n til. cf schrift. best. APOTHEKEN Apotheek Van Westendorp, Parkweg 207. TENTOON STELLINGEN Stedelijk Museum, dag. 10—17 uur: gou aches van tien Nederlandse schilders; prenten en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd en „Schiedam, nieuw station aan de oude lijn" „Kunst uit Nieuw- Guinea". BIOSCOPEN 2 en UUr: nacht van de kouwe neuzen, axonopole, 2 en 8 uur: De "kanonnen van •«avarone," opvoering voor publiek. Een. ander deel van het programma wordt gevormd door een serie folkloristische dansen, waarin de stijl van het land van herkomst be waard is gebleven. Tenslotte heelt men een reeks dansen, geïnspireerd op de Bijbel, in het programma opgenomen. In vakantieweek SCHIEDAM, dinsdag Als onderdeel van dc SG-vakanlieweek organiseert de Schiedamse Zweniclub in opdracht van de KNZB vrijdag 2 augustus (aanvang 18.30 uur) de nationale titelstrijd ln het schoonspringen voor senioren en zaterdag 3 augustus {eerste start 10.00 uurj de na tionale jeugdkampioenschappen. Belde zwemevenementcn worden gehouden in Bad Groenoord. Het schoonspringen op vrijdagavond is gratis toegankelijk. Voor de eerste maal past de KNZB hiervan heeft Schiedam dus de primeur het systeem toe van selectie in leef tijdsgroepen. In vroeger, jaren waren de jeugdkampioenschappen een onderdeel van de „grote" kampioenschappen. Om een beter inzicht te krijgen van het zwemtalent dat ons land bezit, heeft men in navolging van Amerika, Japan, Aus tralië en West-Duitsiand dit jaar de in schrijvingen voor verschillende leeftijds groepen open gesteld. Aan de start ver schijnen nu jongens en meisjes van 12 en 13 jaar, die uitsluitend in series uitko men. De snelste tijd die in deze series wordt gemaakt is tevens bepalend voor de totaaluitslag. De 14- en 15-Jarigen zwemmen na de series ook finales, Het schoonspringen voor de crème de la crème van Nederland is bepaald op vrijdagavond 2 augustus. Bij de dames komen, op de IG-meter plank Rita Kui ler, Eljo Kuiler, Ria Verlegh en Marjet Dommers, allen leden van „Jaap Stotijn". Bij de heren spitst destrijd zich toe tussen Harry Meelhuizen en LeoOud- heusden, beiden eveneens lid van „Jaap Stotijn". Zaterdag komt de jeugd aan de start. Op de 100 meter rugslag zal de strijd bijzonder vinnig worden, omdat Ineke Reymerink, Marga Feenstra, Elly de Vries (allen GDZ), Ineke Heemskerk (Robben) en Willy Spelt (Zwemlurt) el kaar niets zullen, toegeven. Op de 100 meter borstcrawl zijn Fineke Winkel (GDZ). Coby Boshart (HDZ) eri Ineke Heemskerk de kanshebsters. Veruit favo riet op de 100 meter vlinderslag is Ada Kok (Futen). De Europese recordhoud ster zal worden bedreigd door Els Hul- sebos (GDZ). Timo Jansen (EZFC), de bekende lan ge afstandzwemmer, staat hoog genoteerd voor de 400 meter vrije slag. Hij zal te vens uitkomen op de 100 meter vrije slag, de 100 meter rug- en de 100 meter vlin derslag. Op de 100 meter vrije slag is Chris van Lint (PSV) ongetwijfeld de grote kanshebber. Bert Walter CDJK) zal zich op de 100 meter vlinderslag wel ex tra laten gelden en op de 100 meter rug slag zal Henk Dekker (HZ FC) de grootste moeite hebben Chris Leyssenaar op afstand te houden. SCHIEDAM, dinsdag. Bij het weg rijden van de parkeerplaats aan de Maas dijk nam de driewielige minitruck van de melkbezorger L. N. de voor het voertuig met een pedaal op de trottoirband gepar keerde fiets. De fiets, eigendom van een 15-jarige jongen, werd ernstig beschadigd. GEBOREN; Wilhelmus H. J. z- v. J. H. G. Suijker en H. H. M. Nefkens; Robertus J. z. v, H- A- Hansen en G. C. C. Desau- nois; Petrus J- z. v/J. P. van Loenen en G. it van Rijswijk; Marinus z. v. J. A. Sprong enK- Meijvogel; Adriana d. v, C. Veld boer en C. K. K oreman; Cathartna J. d. v. F- Verwijs en. C. J. Verhoeven. OVERLEDEN; G. M. Lucassen, 80jr. weduwe van: C. Jongron; N. Baas, 71 jr. SCHIEDAM, dinsdag. Bij de Vijf- sluisen had gistermiddag op de Vlaar- dingerdijk een aanrijding plaats toen de naar het B. F. M. sportpark rechte af slaande driewielige bromfietscarrier be stuurd door de 16-jarige R. H. uit Botter dam de doorgang niet voldoende vrijhield voor de bromfietser J, van 't W. uit Vlaar- dingen. De 48-jarige Vlaardinger werd met een heupbreuk naar het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen gebracht. SCHIEDAM, dinsdag. In de afgelopen nacht zijn van een. aantal woningen aan de Villastraat en Stephensonstraat de huisnummers gedemonteerd. De bewoners vonden ze vanmorgen voor hun deur. VLAARDINGEN, dinsdag. in het programma van het Comité Jeugdvakan- tievreugd ontbreekt ook dit jaar de wan delmars niet. Deze mars staat, evenals het gehele programma van het comité, in het teken van de actie „Opgeruimd staat netjes". Alle deelnemers, die. de tocht volbren gen, krijgen dan ook een schitterende medaille met een afbeelding van Pietje Smeerpoets erop aan een lint in deVlaar- dingse kleuren. De mars wordt gehouden op maandag 5 augustus. Er wordt om 14.45 bij het Kolpabad gestart, doch alle deelenemers dienen reeds om 14.00 uur present te zijn. De route van de mars ziet er als volgt uit Kolpabad; J. P. Coenlaan, VanHeutz- park, Floreslaan, Floris de Vijfdelaan, Blois van Trekmgstraat, Van der Werff- straat, Zeemnnstraat, Einthovenstraat, Van der Waalstraat. Hugo de Yriesstraat, Boerhaavestraat, Buys Ballots tra at, De Wiardi Bcckmansingel, Van Baerlestraat, Roemer Visscherstaat, Van Baerlestraat Van Maerlantlaan, Geert Grotelaan, Dr. Wiardi Beckmansingcl, Ary Koplaan, In dustrieweg, Parallelweg, Diepenbrock- straat ROntgcnatraat, Mendelsohnpleln, VettenDordstraat, P. K. Drossaetstraat. Oprit Maoasluissedljk, Dijksteeg. Wesl- nieuwland, Jacob van DiJkstraat, Dijk- laan. Tunnel Burgemeester Pruissingel, ventweg Burgemeester Pruissingel west zijde, Riouwlaan, J. F. Coenlaan, Kolpa bad Het comité doet in het bijzonder een beroep op personen die ouder zijn dan 17 jaar om zich aan te melden als leider of leidster bij deze mars. Aanmelding als leider of leidster kan plaats vinden ap het Vakantiebureau in de Visbank nan Westhavenplaots, of'donderdag 1 augus tus 's avonds om 8.00 uur in het Badpa viljoen boven het Kolpabad, waar de or ganisatie van de mars verder wordt be sproken en gelegenheid bestaat lot ken nismaking. VLAARDINGEN, dinsdag. Met in ging van vandaag is de volgende regeling getroffen voor de buaritten naar „Duin- rell": De bussen zullen ongewijzigd 's mor gens om 9.00 vertrekken van de Markt en daarna rechtstreeks doorrijden naar Was senaar. Op de terugweg zullen de bussen ech ter stoppen aan de Floreslaan hoek Flo ris de Vijfdelaan, op de Markt en op de Van Hogendorplaan bij de Spaarbank, De bussen kunen telkens omstreeks 4.45 uur worden terugverwacht. VLAARDINGEN dinsdag. Op de le Van Leijden Gaelstraat reed de tienjari ge wielrijder P. R. tegen een uit tegen overgestelde richting komende auto op. De jongen fietste met een vriendje en weck plotseling iets naar links uit ten gevolge waarvan hij de tegemoetrijdende auto raakte. De jongen werd met een hersenschudding en enige schaafwonden naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. Op de Broekweg vonden zondagmid dag twee aanrijdingen plaats, waaronder een kettingbotsing waarbij drie auto's waren betrokken. Het eerste geval deed zich voor toen 'n autobestuurster even niet oplette en te laat bemerkte, dat de voor haar rijdende auto moest stoppen. Er was materiële schade. Het tweede geval gebeurde tien minu ten later, toen twee automobilïsen niet opletten en achterop een voor hen rij dende auto reden. Alle drie auto's liepen schade op. Er waren geen persooonlijke ongelukken. Op de Industrieweg vond zondagavond een aanrijding plaats tussen een brom fietser en een scooter. Beide voertuigen reden in de richting Van Becthovensin- geL De bromfietser, de 26-jarige wever C. G. uit Maassluis, sorteerde naar links voor. Een achter hem rijdende scocterbe- stuurster, de 20-jarige M, A. v. E. uit Schiedam, die recht door wilde rijden, haalde de bromfietser toen rechts In. Op het moment, dat de scooter naast de bromfietser reed, stuurde deze plotseling naar rechts met bovenvermeld gevolg. Mej. Van E. moest met een gebroken sleutelbeen en schaafwonden naar de No* letstiehtlng te Schiedam worden ver voerd. De duo-passagiere van de brom fietser, de 20-jarige S. G. van N., liep ver wondingen op aan de rechterknie en is door de G.G.D. naar het Algemeen Zie kenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag.De kam pioenschappen oude duiven b(J de post duivenvereniging „De Luchtbode"' wer den als volgt verdeeld: Hok vltesse: 1, M, Gocdegebure 6572 punten; 2. L. Poldervaart 6372; 3. Broek 6122; 4. D. Roodcnburg 5833; 5. J. van Zelm 5825. Duif Vitesse: 1. M. Goedegebure 3266 punten; 2. Ph. Hoffman 2551; 3. D. Roo- denburg 2355 4, L. Poldervaart 2332; 5. J. van Zelm 2167, Hok fond: 1. J. den Breems 1476 pun ten; 2. A. van Tienen 1470; 3. M. Broek 1434; 4. Vallend-Van Aken 1270; 5. D. Roodenburg 1042. (V»n een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. De raad is gevraagd een krediet te voteren van 585.000,voor een nieuwe watertrans» portlciding» zoals wc in een vorige editie al hebben gemeld. De noodzakelijke ver groting van de ondergrondse watertrans portleiding biedt een oplossing voor vele jaren. Het Hoogheemraadschap Delfland heeft zich met de voorgestelde plannen reeds kunnen verenigen, nadat het eerst had geëist, dat de bestaande toestand zou veranderen. Voor de distributie van het drinkwa ter in onze gemeente beschikt bet wa terleidingbedrijf over twee transportlei dingen, die naar hun ligging ten opzich te van het pompstation worden aange duid als de noordelijke en de zuidelijke leiding. De noordelijke transportleiding voedt een groot gedeelte van het weste lijk stadsdeel, waaronder de Westv/yk, en ondersteunt bovendien de wateraan- voer naar de grote industriële bedrijven in het zuidelijke deel van de gemeente. Zij behoort daarnaast bij een storing in de zuidelijke transportleiding de water- aanvoer naar de gehele stad volledig te kunnen overnemen. In het afgelopen jaar bedroeg het wa terverbruik van bedoelde industriële be drijven ongeveer 28 procent van de totale jaarafgifte. Rekening moet worden ge houden met een verdere toeneming. Bij de huidige diameter van 300 mm is het niet meer mogelijk de wateraanvoer voor de gehele stad in geval van nood te verzorgen, zodat door de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven maat regelen in studie waren genomen om de leiding te verzwaren. Intussen vorderde het Hoog heemraadschap van Delfland, dat de noordelijke transportleiding alsmede een leiding met een diameter van 200 mm die gedeeltelijk door de Schie- damsedijk lopen en wel tussen het Plein 1940 en de Kortedijk, daaruit worden verwijderd, zodat de uitwer king der plannen zoveel mogelijk moest worden versneld. Daarbij werd vastgesteld, de de nieu we wijk, gelegen ten noorden van de Rijksweg nr. 20, van een afzonderlijke voeding van water behoorde te warden voorzien, maar dat de te vernieuwen transportleiding in geval van nood ook deze functie gedeeltelijk zou moeten overnemen en dat de kleine leiding met 200 mm doorsnee zonder bezwaar kan vervallen, aangezien deze momenteel uit sluitend wordt gebruikt voor eventuele meting van het nachtverbruik in de stad. Rekening houdende met deze punten /n Vierpolders bij Bridle mist men zijn plaatselijke sirene. Meer dan 30 jaar Icmff heeft het ding, staande schelle doordringende geluiden voor de tijdsaanduiding gezorgd. Maar nu is hij er opeens -niet meer: de school is ge restaureerd en de sirene toep. Een aantal inwoners van Vierpol ders voelt dit als een ernstig gemis. klinken nu hun verontwaardigde stem men in de gemeenteraad. Een vage toezegging van de burgemeester („Over dit probleem mijmeren we nog'heeft al peleid tot een fel wederwoord van een der afgevaardigden in de laatste vergadering: „Als u daarby dan maar niet in slaap valt". Maar poorlopig heeft Vierpolders nog geen sirene. Een ander aantal inwoners is daar weer erg gelukkio mee. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag, Wie in Rotterdam kolen in papieren zakjes bestelt, betaalt een papiervergoeding van vijftien cent per zakje. Dit is volgens bet Ministerie van Economische Zaken in Den Haag twee cent te veel. De papierprijs mag maar dertien cent zijn. En toch wordt al jaren (oogluikend) toegelaten dat de klanten per tien zakjes (een mud) twintig cent te veel betalen. ROTTERDAM, dinsdag (ANP) —Voor dé Rotterdamse politierechters hebben in de maand juni liefst 46 personen wegens rijden onder invloed terecht moeten staan. Onder hen bevonden, zich 31 automobilis ten, van wie er één werd vrijgesproken. De overigen werden veroordeeld tot ge vangenisstraffen \-ariërend van 7 dagen tot 6 weken, met ontzeggingen van de rij bevoegdheid voorperiodes van 4 maanden tot 3 jaren. Een scooterrijder werd ver oordeeld tot 5 dagen gevangenisstraf met zes maanden ontzeggingen. Van de zes bromfietsers werd er één veroordeeld tot zeven dagen gevangenisstraf. De overigen kregen geldboetes van ƒ50.— tot 100.— Tenslotte werden nog acht dronken fiet sers berecht. Eén van hen werd veroor deeld tot 10 dagen gevangenisstraf. Dc rest kreeg boetes van 25,—- tot f 75, ROTTERDAM, dinsdag (ANP) Het Griekse opleidingsschip HHMS „lerax" een oud-Amerikaans fregat met een wa- terverplaatsing van I960 ton arriveert maandag 5 augustus in Rotterdam voor een niet-officieel bezoek van vier dagen. Het schip staat onder commando van com mander (kapitein-luitenant-ter-zee) P, Carandreas en heeft een bemanning aan boord van 17 officieren, 86 adelborsten. 38 onderofficieren en 81 korporaals en man schappen. Het schip meert af aan de Park kade cn zal dinsdag- en woensdagmiddag te bezichtigen zijn door het publiek. Commander Carandreas zal onmiddel lijk na aankomst de gebruikelijke bezoe ken afleggen bij burgemeester mr. G. E. Walsum, de Griekse consul en Nederland se militaire autoriteiten. Maandagavond is er ook een cocktailparty- ten stadhuize. Voor de bemanning zijn excursies georga niseerd naar Amsterdam, Marken en Vo- lendam, bierbrouwerijen e.d., terwijl de adelborsten onder meer een bezoek zullen brengen aan de fabreiken- van Philips in Eindhoven, Toen wij hierover met de afdeling Ko len van het Ministerie spraken bleek ons dat men in Den Haag wel degelijk op de hoogte is. Kennelijk wil men er nu toch van overheidszyde iets aan gaan doen, want nog deze, week zal er over leg plaats hebben tussen het Ministerie van Economische Zaken enerzijds en de Federatie van Brandstoffenhandelaren anderzijds. (De laatste organisatie i3 de overkoepelende instantie van de drie er kende organisaties op kolengebied). Wij spraken ook met enige kolen- leveranciers in Rotterdam. De verklaring voor de prijsverhoging bleek in de mees te gevallen arbeidsloon te zijn. De een volstond met deze uitleg, een ander ver strekte ons bij zonderheden. Knelpunt hiykt het vervoer, met name het sjouwen langs vele en hoge trappen te z{jn. Voor een klant, die kolen in pa pierenzakjes bestelt, moet tweemaal zo veel gelopen worden als voor iemand die zijn brandstof in de hele- of halve- mud zakken wenst. Een andere kwestie: „Kolensjouwer is, een uitstervend beroep. Wie gaat dat nou (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. Vanmor gen vertrokken, vier bussen met circa 160 meisjes en jongens vanuit Vlaardingen voor de vakantiedagtrip naar Duinreli te Wassenaar. Gisteren zaten drie bussen (125 passa giers) vol. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. Gisteren vierde het echtpaar G. W. Maat-Van Rijn zijn diamanten huwelijksfeest. Tot dege nen, die hun opwachting maakten bij de familie Maat in de Arnold Hoogvliet straat, behoorden ook burgemeester mr. J. Heusdens en zijn echtgenote. De tra ditionele taart ontbrak ook ditmaal niet' nog doen?" zei ons een handelaar. „Wie het nu nog doen verdienen aanzienlijk meer dan de C.A.O. voorschrijft. Dat is geen kwestie van een paar gulden, maar van tientjes. Die twee centen, extra per papieren zakje, vergoeden iets, lang niet alles, van dat extra loon". Bovendien blijkt, dat de werkzaamhe den voor het vullen van papieren zakjes aanmerkelijk meer tijd vergen dan voor de mudzakken. Volgens een raming van een Rotterdamse kolenproducent wordt ongeveer 30 a 35 procent van de kolen in papieren zakjes geleverd. Het ministerie van Economische Zaken gaf ons overigens een andere verklaring voor het feit dat dc kolenhandelaren ln Rotterdam en Amsterdam hogere papier- prijzen rekenen, „Vele kolen komen uit Duitsland. Dat zijn kolen uit de tweede hand. Die zijn dus duurder. Bovendien is de papierprijs de laatste jaren gestegen; zei men ons". Gevraagd of te verwachten is dat de zakjesprijs van dertien naar vijftien cent zal mogen gaan, zei het Ministerie ons: ,Het kan er in zitten, het kan". VLAARDINGEN, dinsdag. De route met de versierde fietsen aanstaande za terdag om vier uur een onderdeel van Jeugdvakantievreugd is thans bekend: Hoflaan, Hofsingel, Callenburgstraat, Oos terstraat, Binnensingel, Verploegh Chas- séplein, Schiedamseweg, Lmmaplein, Ho- gelaan. Parkweg, Plein 1940, Rntterdamse- weg, Van Hogendorplaan, Van Linden van den Heuvellsingel, Sportlaan, Burg- Verkadesingel, Kethelweg, Raadhuisplein, Emaus, Kortedijk, Afrol, Groen van Prinstererstraat. Burg. Pruissingel, Billi- tonlaan, Floris de Vijfdelaan, Blois van Treslongstraat, Van der Werffstraat, Zee manstraat, Kamerlingh Onnesstraat, Buijs Ballotlaan, Wiardi Bcckmansingel, muel Esmeyerstraat, Prof. Telderstraat, Joh. Westerweelstroat, Mamixlaan, Van Beethovensingel, Mahlerstraat, Mendels- sohnplein, Rontgenstraat, Vetteoordskade, Stationsstraat Parallelweg, Nieuwe Brug. Oosthavenkade, Maasstraat Oosterstraat Callenburgstraat Hofsingel, Parkweg, Oranjepark. MAASSLUIS, dinsdag. Maandagmor gen 8 uur vertrokken vanaf het Fenaeo- liuspleln onder fraai zomerweer per auto bus 34 junioren van Excelsior M, naar het KNVB-kamp te Otterloo. De jongens werden uitgeleide gedaan door de ouders en enkele bestuursleden van Excelsior M. De voorzitter van Excelsior M. sprak het gezelschap toe en wees de jongelui erop, dafc precies als thuis, ook in het KNVB-kamp gehoorzaamheid en discipli ne noodzakelijk is. Vol enthousiasme werd de reis aanvaard. Maandagavond om half tien telefoneerde hoofdleider I. Boender ons uit Otterloo dat allen in goede wel stand waren aangekomen. wordt het thans noodzakelijk geacht «o nieuwe transportleiding met een diame ter van 600 mm te leggen van het pomp station naar de Irisstraat en deze vervol» gens door te trekken langs de Schiedam- sedijk tot voor de Delftseveerweg. Daar na vervolgt de leiding haar weg in een kleinere diameter langs de Burgemeester Pruisssingel, Van Beethovensingel en de Nijverheidsstraat naar -de Deltaweg. Ih de Burgemeester Pruissingel komen en kele aftakkingen ter ondersteuning van. de druk in de oude stad. Met het Hoogheemraapschap van Delfland is over het nieuwe tracé bij de Schiedamsedijk en de Vlaardinger Vaart overeenstemming bereikt. Op deze wUze wordt een afdoende op lossing verkregen voor vele jaren. DU Is temeer belangrijk daar voorde grote bui zen steeds minder plaatsruimte beschik baar Is. Reeds thans zal in de Irisstraat voor de nieuwe grote buis het bestaande riool moeten worden omgelegd. Hiervoor is inmiddels eveneens een oploeting ge vonden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag Tijdens de Havenweek (10—18 augustus) zal Rotter dam een enorm volksfeest gaan beleven in verband met bet feit dat honderd jaar geleden de wet op de Nieuwe Waterweg werd aangenomen. Het hoogtepunt wordt een gigantisch bal-champêtre waarvoor op vrijdag 16 au gustus vele grote pleinen In Rotterdam worden vrijgemaakt. Op dit dansfeest onder leiding van Theo Moens en Alex de Haas wordt de muziek verzorgd dom- een groot aantal donsorkesten o.a. De Ramblers, de Dutch Swing College Band i de Ballroom Specials. Verder zullen onder meer optreden Rob de Nijs en The Lords, Heintje Davids, Willy en Willeke Albert!, de Wama's, Ria Valk, Johnny J or daan en het HotchaTrio. Het Beursplein wordt het domein van de finalisten van het Loosdrechts J&zz- concours, De Nieuwe Markt is aangewe zen voor. harmonie- en fanfarekorpsen. Op het Stadhuisplein wordt de film over Oud-Rotterdam van Alex de Haas ver toond. Als het zou regenen wordt het feest ge vierd in het Ahoy complex. Het bloemencorso op 17 augustdg staat eveneens in het teken van de haven- Praalwagens speciaal gewijd aan de Nieu we Waterweg zullen erin meerijden. Het vuurwerk, dat deze dag besluit zal groot ser zijn dan ooit. Stad en haven zullen bovendien tijdens de havenweek feestelijk zijn verlicht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. Twee le den van de atletiekvereniging Fortuna hebben zondag met succes deelgenomen aan de nationale b-atletfekkamploen- schappen te Arnhem. Sonja.Schrijvershof werd nationaal kampioene hoogspringen en Hennlc Smit tweede op de 800 m he ren b. Negen deelneemsters stonden by het hoogspringen ingeschreven. De Vlaar- dingse atlete bereikte als enige 1,45, waardoor zij nationaal b-kampioene hoog springen. werd. Hennie Smit plaatste zich in zijn serie op de 800 meter tweede in 2.00.8, vol doende voor een plaats in de finale, waar voor totaal negen leelnemers werden ge plaatst, Na de snel afgelegde 400 meter (in 59 sec,) lag Hennie Smit in derde po sitie. Met nog 300 meter te lopen, sprintte t naar voren met een concurrent op de hielen. Op de finish werd onze stad genoot echter juist nog geklopt. Zijn tijd was 1.59.1. VLAARDINGEN, dinsdag. Zondag verviste V.H.V. „Dc Zwervende Visser" haar tweede onderlinge bovenmaats-con- cours in de Brielse Maas. Het weer was, prima, de vangst liep uiteen. Uitslag: 1. M. Groen 3100 gram; 2. F. Groen 956 gr.; 3. M. de Bruin 882 gr.; 4. J. de Bruin 545 gr.; 5.. J. Vink 502 gr.; 6. D. Verburgh 243 gr.; 7. H. Boomert 148 gr.; 8. A. van Berkel; 9. M. v, d. Meer; 10. L, Stout. U kijkt... U vergelijkt koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, tel. 6 86 11 GEEN FILIALEN Dw Kleine advertentie ln deze kolommen wordt gelezen met dezelfde aandacht als waarmee u deze advertentie las. Te koop aangeboden Eerst by Coja kijken. Was machines va f90 15-30 korting Ook merkmachines Showroom Coja, Lange Ha. ven 126, telefoon 6 33 41 Permanent wave Permanenten zonder stroom, zonder te bespreken. A.H ƒ12.—, bij ons ƒ6.Maison Tony. Haspelstraat 37b, hoek Schipperstraat (zijstraat Schiedamseweg). Lyn 4, 10 en 17. ARTIKEL 5 WEGENVERKEERSREGLEMENT Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken be kend, dat zij in hun vergadering van 23 juli 1583 besloten, krachtens artikel 5, eerste lid, sub c van het Wegenver keersreglement vast te stellen de volgende 74e WIJZIGING van bet Verkeersbesluit voor de Gemeente Schiedam. Enig artikel. Onder het hoofd „Wachtverbod" wordt tussen de rubrie ken „Nieuwstraat" en „Oostsingel" opgenomen de rubriek ,J7oordvest, tussen de panden nos. 45 en 59, nummers 1 en 55" (bord model W.VR.). Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan HM. de Koningin gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de desbetreffende Hoofdingenieur-Directêur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklijke Nederlandse ToeristenbondAN.WJB., de Ko ninklijke Nederlandse Automobiel club, dé Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten der provincie.' Het besluit ligt gedurende genoemde beroepstermijn ter visie ter Gemeente-Secretarie (Stadhuis - aid. Algemene Zaken). Schiedam, 26 juli 1963. Burgemeester en Wethouders •voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester - H. SNOEF, U. J. W. PEEK:

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1