STATION EN OMGEVING 89. wirn SCHIEDAM m TOP-STERREN-SHOW vond dankbaar publiek M 333 Rotterdam koopt 50 ha grond in b-driehoek KOERIERSTERS !d_l sl Zoals het in de toekomst worden zal TAXI (emotÏ^ EUROTAX 69 460 Burgerlijke stand AGENDA Wielerronde van Schiedam SW oefent tegen Fort una Onafgehaalde prijzen van hengelconcours Schiedam is géén Parijs Willeke Alberti had motorpech De honkbal- eindstrijd Hermes speelt in België Wie heeft iets verloren Tweede klaverjas concours THOR werkt aan j ubileumseizoen Vlam in de pan Aanrijding Koemarktbrug kan niet open De Overdekte: gemeentebad Sloper valt van 3 meter hoogte Kind gewond hij aanrijding Fietsen opgebraeht -'■f'iWÊMI TUINDERS KRALINGSEWEG MET BEZWAREN BIJ GEDEPUTEERDEN Verdriet Brand in ruim van Grieks schip LOOPJONGEN Mt\ K S*s VRIJDAG 16 AUGUdilS 19Ó3 (Advertentie IJU.} TELEFOON T TET Stationsplein is gereed gekomen en de autobussen hebben hun stand- li plaats op het plein teruggekregen. Maar het zal nog wel jaren duren «oor ook de omgeving is afgewerkt. Deze maquette van de dienst van Gemeente wer ken geeft de toestand uitstekend weer zoals het station met plein en aanvoerwc- gen er in de toekomst uit zal zien. Boven ziet men het stationscomplex met de overkapte perrons, de lokettenhal, het hoge kantoor èn ook de toekomstige par keerplaats rechts daarvan, waar nu nog de gesloopte resten van het oude station liggen. Vóór het station de Borvathioeg in «olie glorie, met zelfs de nog in «stu die zijnde trambanen, zoals die mogelijk een ringltjn in Schiedam zullen vormen. Het laaggelegen plein geeft de pas-verkregen situatie ongeveer aan. Doch op de maquette staat links van het plein het hoge kantoorgebouw met een aangren zende parkeer-garage onder de Horvathweg als gereed aangegeven, terwijl ac fa. D. Baron pas bezig is met de bouto. Men ziet hier ook dat ten zuiden van dit hoge gebouw weer een met bomen omzoomde parkeerplaats is gedacht, grenzend aan de Schie. Daarvoor sullen nog wat huizen aan de Singel moeten sneuvelen. Ook de hoge, vaste brug oner de Schie, de Brandersbrug die de Horvathweg met de Burg. van Haarenlaan zal verbinden, is aangegeven, doch zo zal het er eind volgend jaar pas uit kunnen zien. Het hoge flatgebouw aan dc Schie is eveneens toekomstmuziek. (Advertentie IM.) Dit Is niet zo maar een aan bieding Nylons, neen, dit Is een speciale verkoop „Kon" naad loze Nylons van 1.95 per paar. Juist nu blijkt dat de Interesse voor betere Nylons groeiende Is, komen deze „Kori" Nylons, een kwalitelcskous uit de betere series meer in de belangstelilng- Morgert koopt U deze naadloze Nylons voor een ongekend lage prijs, per paar voor nog géén negentig cent. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze ori ginele „Kori" naadloze Nylons in aile maten en de meest mo derne kleur per paar voor Gein tef. of schrift. bcii. Geboren: Hens. z. v. P. Schriel en M. A. de Koning: Adrianus J., z. v. J. J. Meure en J- Syricr; Elisabeth M., d. v. W. van Rijs wijk en N. M. Holster. Overleden: H Leijs. 94 jrJ. Verburgh, "24 Jr.; A. Byloo, 87 jr.; H. J. H. Brökling, 59 jr. APOTHEKEN NACHTDIENST Apotheek 't Gouden Hert, St. Liduina- straat 58. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museuro, dag. 10—17 uur: prenten en tekeningen van 9U?" Schiedam en expositie over gedistil leerd en „Schiedam, nieuw station aan de oude lijn". „Kunst uit Nieuw - Guinea". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De zigeuner- prinses". Rïonopole, 2 en 8 uur: „U spreekt met uw moordenaar". DIVERSEN Broersvest, 212 uur: Kermis. Musis Sacrum, 8 uur: Lurelei-cabaret. 'T PUIKJE DER PROFS SCHIEDAM, zaterdag. Loco-burge meester H. Sabel zal zaterdagmiddag om 2.45 uur in de Lange N'ieuwstraat het startschot lossen voor de Derde Prof ronde van Schiedam over honderd ron den, in totaal 115 kilometer. Momenteel zyn reeds gecontracteerd Jack Sonner uit Australië, Marttt van Geneugten, it. Se neca en Ch. Rabaye uit België, de Duit sers Kilian, Gieseler en Preuss, uit De neraarken Falie Lycke. Het puikje van de Nederlandse ren nerswereld zal eveneens deelnemen: Pe ter Post, Jo de Haan en Henk Nydam, die worden gehuldigd voor het behalen van de tweede en derde plaatsen by de wereldkampioenschappen. Huub Zilver berg, die vorig jaar de Sehiedamse ron de won. Piet Rentmeester. Jan Janssen, de gebr. "Wim en Piet v. Est. Jo de Roo, Bas Maliepaard, Michel Stolker, Bram Kool, Ce es van Amsterdam. Joop Cap- tein, Dick Groeneweg, Cees Snepvangers, Cees Ha est Verder de onafhankelijker! J. Ie Grand, R, de Jong, Maarten Breure, Piet Steenvoorden, Cees Lute, L. Coe- horst, Joop van der Putten Leo Knops, Bart Solaro, Joop Schroder, Jan West- dorp, Werner Swanefeld en Theo Syt- hoff. Om twee uur begint een Ronde voor Aspiranten over 25 kilometer. Deze jon gens tot zestien jaar rijden twintig ron den, Kees van der Hoeven, Hans Hers- bach, Louis van der Bogert, Robert van Loenen en Wim Haasbroek zijn de Sehie damse vertegenwoordigers. SCHIEDAM, vrijdag SW speelt als „generale repetitie" voor de komende competitie zondagmiddag om 2 uur aan de WestfrankeJandseayk de send-derby tegen Fortuna Vlaardingen. Beide teams komen op „voile oorlogssterkte" in het veld, zodat het een interessante wapen schouw kan worden. Fortuna heeft in de oefenwedstrijd te gen Fejjenoord eon zeer goede indruk ge maakt en trainer Rinus Goosens, oud- SVVer, is kennelijk van plan met zyn team hoge ogen te gooien. SVV-trainer Hans Croon, heeft m de oefenwedstrijd tegen KFC de zwakke plekken kunnen ontdekken, die nu versterkt kunnen wor den. De nieuwe linksbuiten Jan van An- del (van DHZ) heeft vrijaf gekregen uit militaire dienst en zal zondag zijn krach ten tonen. De voorlopige opstellingen zyn: SW: v. d. Heijden; Glaudemans en Ris; Bax, Van Kampen en Van Schie; Koens, Oster- holt, Kaak, Waasdom en Van Andel. For tuna VI.: Hooymans, Kramer en Bnlle- man; Van den Berg, Jansen, Van den Borden; Tamas, Hagenaars, Bonman, Ver weel en Don. SCHIEDAM, vrijdag, Van het zater dag gehouden hengelconcours van de S.G. zijn nog twaalf prijzen niet afgehaald. Bij de heer A. Stip, Seringenhof 6. Ke- thel, ligt nog voor een bedrag van 28,50 aan waardebonnen, plus nog vijf bonnen voor twintig sinaasappelen. Het betreft de winnaars met de steknummers 14, I, 118, 112, 89 en 154 voor het semoreneon- cours en nummers 47, 53, 72, 77, 79, 101 voor de junioren. De prijzen zyn_ alsnog woensdagavond a.s. bij de heer Stip af te halen. (Advertentie l M.ï Af f$ het nu nog vacant ie... over een paar weken Is hec weer zover, dan moeten ze weer naar schoot. Zorg dat U niet de eerste de beste Woensdagmiddag de win kels af moet voor kindersokjes. Want morgen verkopen wij ze, halfwollen sokjes met nylon versterkt, te kust en te keur en voor een uitzonderlijk lage prijs. Maten Maten ]-)E jongeman uit Afrika, keurig ge- *-* kleed in een lichte pantalon met een donker colbertje, dat goed kleur de by zijn charmante bruine gezicht, vond Schiedam kennelijk een aardig stadje. Hy was 's morgens uit de tram komen- stappen en belandde zo tussen de wapperende vlaggen die Schie- dam-in-de-Vakantieweek had uitge stoken. Dat feestelijke stadgezicht bracht hem inspiratie. Op het brede stuk trottoir van de Broersvest bij de Hoogstraat haalde hij uit zyn rugzak een handvol kleur krijt jes en toog aan 't werk. Op de te gels verscheen zo 'n kunstwerk In gloei ende kleuren. Eerlijk artistiek werk zonder hoogmoed. Een reproductie van Renoirs „La Liseuse" schreef hy er bij. Tientallen Schiedammers bleven fcyken, vonden het prachtig en brach ten die mening onder woorden. Maar Schiedam ligt niet in Frank rijk. Een agent van politie Icon het kunstwerk niet waarderen, mocht het ambtshalve ook niet goedkeuren. Weg er mee. Dat begreep de Frans spre kende Afrikaan niet. In Frankrijk mocht het wel, daar werd zulk werk zélfs geapprecieerd. Maar uit het naastgelegen café werden tuiee em mers water gehaald en de jongeman liet zijn artistieke prestatie in kleuri ge waterstromen verdwijnen. Het publiek mopperde van „hier mag ook nooit wat. Het is toch feest en de tekening was toch aardig. De jongen deed immers geen kwaad". Doch de jonge Afrikaan, gewond m zijn artistieke trots, had de zak al over de rug geworpen en stapte naar de tram. Schiedam was «an zijn talent niet gediend. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze half wollen kindersokjes, voor de leeftijden 1 t/m 10 jaar, in de kleuren jaeger, beige en grijs, voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. Win tel. of schrift, bete. SCHIEDAM, vrydag. De slotwed stryd van de honkbalcorapetitie wordt voor SW van grote betekenis omdat een nederlaag tegen Terrasvogels tot degra datie kan lelden en een overwinnmig nog niet de indeling in. de eerste klasse bewerkstelligt. Zoals bekend gaat de overgangsklasse verdwijnen en daarom is het van betekenis dat SW bij de boven ste groep eindigt. Terrasvogels, met nog drie wedstrijden te spelen en drie pun ten minder dan SW as nog met kansloos; op eigen terrein zijn ze tegen de Schie dammers in het voordeel. SW heeft evenwel voldoende energie om de winst te grijpen en dat kan tot gevolg hebben dat de roodgroenen daarna nog een be slissingswedstrijd moeten spelen voor de promotie. Jn Ketbel ontmoet DHS zaterdagmid dag om vier uur het Haagse VTJC. Hoe wel VTJC met groot machtsverschil Was senaar sloeg, kan het nu een verrassende Sehiedamse zege worden. Schiedam gaat zondagmiddag naar Wassenaar en dat dient, gezien het kwaliteitsverschil, even eens een Sehiedamse overwinning te worden. SW 2 nog steeds puntloos na elf wedstrijden en. al gedegradeerd uit de KNHB, zal bij kampioenskandidaat UW 2 de kous op de kop krijgen. SCHIEDAM, vrijdag-. Hermes-DVS maakt zondag een trip naar België, waar wordt aangetreden tegen Royal de TII- leur Voetbalclub. Een elftal dat in kwali teit te vergelijken is met de top van de eerste divisie in ons land- Hopelijk zal de goede vorm van Her mes nogmaals worden bewezen, waar door trainer Kees Dyke en de spelers met vertrouwen de eerste thuiswedstrijd, volgende week zondag tegen Baronie, tegemoet kunnen treden. Het tweede elftal komt zaterdagmid dag om 4 uur op Harga in het veld tegen Zuiderster, een elftal dat dit seizoen naar de 3e klas promoveerde. SCHIEDAM, vrijdag Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van B.OO17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: sporttas met inhoud; da mesportemonnee met inhoud; portefeuille met inhoud: ring met sleutels; ring met sleu tels; bril; sleuteltas; kinderschoentje (R,); jack; bontstola. Te bevragen bij de vinders: damespolshor loge, G. C. van Doom, cort v. d. Ltndenlaan 35; bedelarmband Je, Van Eljk, Seringenhof 7; herenpolshorioge. Lansbergen. Joppelaaa 8; tas met groente, G. Mulder. Dr. Wibautplein 161: portefeuille met inh W. van Beek, Lek straat 27b: damesparaplu. Rietstap, Broers- vest 20: ledige portemonnee, WÏjzenbroelc, Leibnltzstraat 9 b; autostep. Dorsman. Prof, Kam Onneslaan 112; kinderfietsje (driew,), W, Zeer, Parkweg 35; bril met groene glazen, F. Paulussen, Boerhavelaan 53 a; aansteker, v. d. Meer, Branderssteeg 4 b; dantesbril, speier. Prof. Aajberselaan 84; dekentje, A. W. de Gier. Rembrandtlaan 36; 2 vlaggen, Horn, Jan Steenstraat 73; kartonnen doos met inhTh. Kamman. RotterdatnsedUk 277 a; sjaal Van de Es Burg. Knapperttoan 106; piisserokje. Van de Berghe, Laurens Cost er st raat 14; damesjasje (Leder), A. C. de Vries, Klaas Katerstraat 150; bruine poedel (reu), dierentehuis, St. Annazusterstraat 47. SCHIEDAM, vrydag;. Voor het twee- le klaverjasconcours, dat gisteravond In iet kader van de S.G.-Vakantieweek ln de kantine van de buizenfabriek Excel sior is gehouden, bestond minder belang- langstelling dan de avond tevoren. Er werd door slechts 58 koppels stryd gele verd, maar deze was er niet minder fel om. Met ruime voorsprong eindigde het koppel NoordennenGlansbeek dat 4413 put. behaalde, op de eerste plaats. De overige prijswinnaars waren: 2 Wa genaar—Koole 4342 p.; 3 Swancnburg— Lttcassen 4323 p.; 4 Mulder—De Jong 4318 p.; 5 Grcvenbroek—Kiciss 4281 p.; 6 echt paar Van der Linde 4271 p.; 7 koppel Bis schop 4263 p.; 8 BreeWesterbeek 4235 p.; 9 Baart—-Heeze 4233 p.; 10 Streng—De Ronde 4232 p.; II koppel Mos 4226 p.; 12 Van der HeuvelRey 4222 p.; 13 Van GervenKruidenier 4181 p.: 14 Van, Schendelen-Van Vliet 4181 p.; 15 De BruynDe Jong 4166 p.; 10 WolfVan der Plas 4147 p. SCHIEDAM, vrydag De Sehiedamse gymnastiekvereniging THOR gaat in 1964 het 60-jarig bestaan van de vereniging vieren met tal van uitvoeringen. De oefenstof zal in 4 het komende seizoen daarop afgestemd worden en zo belang wekkender worden voor de gymnasten. Maandag a-S. gaan de totaal 29 tum- klassen weer aan het werk. De lesuren zijn gelijk gebleven aan die van het vori- seizoen. Ook m de tumlakalen. is voor lopig nog geen wijziging gekomen. Wel hebben, in de leiding enkele mutaties plaats gehad. SCHIEDAM, vrijdag. In de keuken van de familie C. R. m de Fabristraat is gistermiddag om 3.50 uur de vlam in de pan met vet geslagen. Mevrouw R. wierp de pan snel op de binnenplaats zodat brand werd voorkomen en de brandweer geen dienst behoefde te doen. Er was alleen schade aan een gordijntje en aan kunstharsttegels. SCHIEDAM, vrijdag. Toen de 67-ja- rige fietser C. v. d. A. gistermiddag om 5.25 uur bij de Qranjebrug twee brom fietsers wilde inhalen, raakte hij met het voorwiel een van de brommers aan, slin gerde de rijbaan op en kwam in botsing met de auto van de heer W. P. V, uit Vlaardingen. Daar hij over pijn in de rug klaagde is de heer Van A, naar het gemeenteziekenhuis gebracht maar hij kon daarna naar huis. SCHIEDAM, vrijdag, De Sehiedam se Gemeenschap is er in geslaagd gis teravond een groot aantal Schiedammers bij het televisietoestel weg te halen om ze in het (geheel gevulde) Passagetheater bjjeen te brengen om naaT bekende radio- en t.v,-sterren te kijken. Zoals de „samensmoezer" van deze „Top-sterren- show", Frans du Mee bet heel terecht opmerkte. We hadden niet de indruk dat deze Schiedammers er split van hadden, want er was direct contact tussen de ar tiesten en het publiek dat braaf heeft gelachen en heel royaal was met ap plaus. Omgeven door een gezellig praatje met vele goede grappen van Frans du Mee traden de artiesten voor het voetlicht. Gert Timmermans had groot succes met zijn liedjes, zoals „BIurne von. Tahiti" en „Ik heb eerbied voor jouw grijze ha ren". De charmante Petite Mouchette bracht het publiek tot griezelen met haar sterke staaltjes van trapeze. Aardig was het nummer van de drie Valnohas op hun hoge een-wielïge fietsen, terwijl ook de jeugdige Fouryo's met hun overbe kende hederen in de smaak vielen. Fran ces en Capy brachten een vreemde dans in fluoriscerend licht. Na de pauze kregen de muzikale dwa zen van het bekende Leedy Trio hun kans; en Ellen Castc-11 dook zelfs enthou siast de zaal in. Toen de accordeonisten, The 3 Jackson populaire liedjes begonnen te spelen, begon het er een ogenblik op te lijken, of de zaal afgebroken zou wor den, zo enthousiast was het publiek. Willeke Alberti had motorstoring ge had en kwam nog maar net op tijd om de avond te sluiten met haar liedjes. Er is zelfs geen tijd geweest om. de mu ziek door te nemen met haar begeleider op de piano. Maar vertederend heetf men geluisterd naar het bekende „Norman" en naar de Italiaanse liedjes, die bekend zyn. geworden door haar vader. SCHIEDAM, vrijdag -Wegens een mankement aan het mechaniek kan de Koemarktbrug niet open gemaakt wor den. Daardoor zal het sleepvaartverkeer voor enkele dagen gestremd blijven. Al leen kleine bootjes, waarvoor de brug niet opengedraaid hoeft te worden, kun nen passeren. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De N.V. HUIegersbergse zweminrichting ,De Over dekte' wordt een gemeentelijk zwembad. Nagenoeg het hele aandelenpakket is op het ogenblik In handen van de gemeente. B. en W. stellen thans aan de gemeente raad voor verdere maatregelen, die ver hand houden met de overneming, te tref fen. Het college zegt, dat, nu er geen rede nen aan te wijzen zijn waarom beheer, ex ploitatie en onderhoud van het zwembad nog langer door een naamloze vennoot schap moeten geschieden, het in de bedoe ling ligt de N.V. te ontbinden. Daarbij moeten de goederen ten name van de ge meente worden gesteld, terwijl vervolgens de zweminrichting in beheer, exploitatie en onderhoud kan worden gegeven aan de Rotterdamse stichting voor de Lichame lijke Opvoeding, zoals het sport- en re- creatie-objecten gebruikelijk is. ROTTERDAM, donderdag Op het Stieltjesplein zijn woensdag veertien krat ten, elk met een inhoud van twaalf lege flessen, van een vrachtauto op het wegdek gevallen. Alle flessen braken. Het perso neel vart de Hoteb heeft de scherven op geruimd. SCHIEDAM, vrijdag De 27-jarige slo per M. P. H. utt Delft, die bezig was het slopen van de oude pandjes aan de Ver lengde Broersvest, heeft gistermiddag om streeks 3 uur een val van 3 a 4 meter gemaakt. HU stond boven op een stuk muur zijn moker te zwaaien toen die muur instortte. H. had daar niet op ge rekend en kon niet tijdig weg bomen. HU kreeg een stevige buil op het hoofd, maar ging rustig verder met slopen. SCHIEDAM, vrijdag Op het kruis punt Nieuwe Haven—-St. Liduinastraat is de 12-jarige M. A. H. die op de fiets te veel links hield, aangereden door een auto, bestuurd door de heer N. H. de P. Het kind kreeg een bloeduitstorting aan de hand; zowel de fiets als de auto w den licht beschadigd. SCHIEDAM, vnjdag. De politie heeft gisteren vier bromfietsen die niet op slot langs de weg stonden naar het politiebureau overgebracht Ook negen fietsen die op het Stationsplein bij de in gang waren neergezet, wat verboden is, werden meegenomen. Advertentie I.M.) Bouclé tapijt van zuiver baar haren, dat nog nooit in meer kilonn eters is verkocht dan Ir het afgelopen seizoen...... voor 13.90 per meter......datzelfde bouclé tapijt verkopen wij morgen per meter voor nog géén tien gulden. I Neemt U de maat van Uw kamer meet Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dit bouclé tapijt 100 cm breed Ir de kleuren bronsgroen, mals, grijs ÉT2 *1ff .en blauw. per meter voor of schrifttel. saw tra i—awmwgSHBIWEM (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, donderdag Het Rotterdamse gemeentebestuur heeft juist gisteren besloten 59 ha grond aan te kopen in de zogenaamde B» driehoek bij Bergschenhoek ten behoeve van de tuinders van de Kra- lingseweg en de Ringvaartweg die daar vanwege de woningbouw In dit gebied moeten verdwijnen. Aldus ir. C. van Traa» directeur van de dienst van Stadsontwikkeling en "Weder opbouw. die vanmorgen in een openbare vergadering van Gedeputeerde Staten het standpunt van Rotterdam verdedigde tegenover dat van gevolmachtigden, van 59 reclamanten, onder wie zich. zowel tuinders als enkele particulieren bevin den. De gevolgmachtigden voerden namens reclamanten bezwaren aan tegen stemming van de grond tot openbaar nut. Er is, zoals bekend voor dit gebied een plan ontwikkeld voor woningbouw en een groenstrook. Gesteld werd dat de tuin derijen ter plaatse een economisch be lang vertegenwoordigen. Als ernstige be zwaren werden voorts aangevoerd dat de schadeloosstellingen voor de getroffenen meestal onder de maat blijven, terwijl door de gemeente Rotterdam geen tijdige voorzieningen zijn getroffen. Gevraagd werd enkele bungalows alsnog in het woongebied te willen opnemen. SCHIEDAM, vrijdag Bij de rotonde in de Nieuwe Haven is gistermiddag om 3.15 uur de motorrijder L. G. de V. uit Groenlo op een oliespoor geslipt en ge vallen. Hij kreeg schaafwonden aan ge zicht en benen die in de Dr. Noletstich- tïng zijn verbonden. Doordat de rijder een valhelm droeg werd ernstiger letsel voorkokmen. Ir. C. van Traa gaf onomwonden toe dat er verdriet en narigheid ontstaat door een plan als dit. Een gebied fn ontwik keling verstoort nu eenmaal de bestaan de verhoudingen. Passende maatregelen zijn echter nodig als Nederland met zyn ruimtelijke ordening in het goede spoor wil blijven. De ontwikkeling van Rotterdam naar het oosten is nog de enige bruikbare mogelijkheid. Reeds in 1957 werd in ver schillende publikaties (Randstad en Del ta) er van uitgegaan dat het oostelij'k deel van Rotterdam woongebied zou wor- Gedeputeerde Staten zullen het vraag stuk nader bestuderen. (Van een onzer verslaggeefsters} BOTTERDAM donderdag. Door broeiing Is woensdagavond brand ont staan in het scheepsruim van bet Griek se motorschip Ypapanll aan de Maas haven, pier 13. Er ontstond brand- en waterschade aan vijftienhonderd ton copra. De brand is met drie stralen van de havendienst geblust onder leiding van a djunct-hoofdbrandmc ester F. Th. H. Cl au wens. MEER KEUS BETERE PASVORM jm/ule. pyp wüde pin* nr Noorjw* Voor direct gevraagd le klas drukker en snijder-binder voor nieuwe Polar-Eltromat DRUKKERIJ ROMER N.V. Bokelweg 64, Schiedam, tel, 6 9153 Voor direct gevraagd Bloemenmagazijn „DE LELIE" MESDAGLAAN 2 - SCHIEDAM I. O .VN E KINK ZN. N.V„ Centrale oliestook, Thurledeweg 119121, Rotterdam-8, vraagt LEERLING-MONTEURS HULPMONTEURS 2e MONTEURS LASSERS, autogenïsch. en elektrisch voor de centrale verwarming. Aanmelden dagelijks van SJ0—17.00 uur op boven staand adres of 's avonds na teL afspraak, teL 5 49 95, toestel 71. Op onze afd. Hijs- en Hefwerktuigen is plaats voor een LEERLING-TEKENAAR Diploma L.T.S. vereist. Leeft, tot 18 jr. Verder vragen wij voor onze afd. Perforatie een ADM. KRACHT (mnl.) met ULO-opleiding. Max. leeftijd 20 jr» Sollicitaties te richten aan: A Sollich YJV afd. Ft \y Keilew Ne der lands che Staalindustrie Personeelszaken. Kei le weg 40, Rotterdam-7, Postbus 6 Personeel gevraagd el 1 Gevraagd bakker-deegmaker. Bakkery De Geer, Van De venter straat 17. TeL 6823L Stocmververij Verhoeff, fa briek Singel 142, Schiedam, vraagt bekwame machine perser. Stoomververij Verhoeff, fa briek Singel 142, Schiedam, vraagt bekwame strijksters voor héle of halve dagen. den. Een schets voor een streekplan van de provincie deed dit evenzo. Tuinbouwgronden, aldus de heer Van Traa, kan men Jiiet laten liggen in het hart van. de stad. Bovendien komt men thans reeds 15 20 ha tekort voor de groenvoorziening in dit plan. Ter comple tering van de woongelegenheid in de stad en door de gevolgen van de sanering is het omstreden gebied dringend nodig. Wij moeten nu starten om op tijd gereed te zijn. Het zal toch al tegen 1970 lopen eer alle procedures zullen geregeld rfjn. Vervangende grond voor de tuinders is mogelijk in het Noorden en in de b-drie hoek, Eventueel kan de handhavingster- mijn voor de tuinders nog enige tijd wor den uitgesteld. Voor het behoud van de bungalows zag dc heer Van Traa op dit ogenblik nog geen andere c

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1