Scliiedamse clubs bereiden zich voor op competitie Vuurwerk besluit SG-feest Schiedam velt vonnis over Wassenaar Spelen twee wedstrijden op achtereenvolgende dagen was te veel Y OETBAL-oef eningen Jeugd-tennis- kampioenschap Zoekend naar de juiste formatie Duivensport Coop. DES werkt aan De Kroon IDame weifelde op zebra-strepen. Wielrenner bij val gewond Sterritprijs voor Chr. Breur FORTUNA Gelijk tegen militairen (3-3) en verlies tegen buurman Schiedamse supermarkt niet dicht HONKBAL Met een 22-2 overwinning Brand verwoest bovenhuis Uitbarsting van zuidelijk temperament Bij zwemwedstrijden buiten het bad even nat als er in Vier treffers van C. v. Wïtzenburg MAANDAG 19 AUGUSTUS 1963 (Advertentie LM.) Voor hen die gewend zijn om eisen te stellen aan hun gaine... js dit een bijzondere aanbieding. Gaines, het elastieken corset, dat door de dames, dietoch een corset nodig hebben het meest gewaardeerd worden,... bren gen wij in de verkoop voor een prijs die tot heden onmogelijk scheen. Gaines, van 12.95, extra ver stevigd, geheel van dubbelge- breide elastiek, en met stevig satin voorpand, koopt U nu voor rog géén zeven gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze gaines, van een pracht kwaliteit zware elastiek, met haakslultlng opzij, li wit, taillemaat 68 t/m 84 cm, voor Cëin l'l. of aehrlft. uit SCHIEDAM, maandag Het heeft cr om gespannen, maar de Vakantiefeesten van de Schiedamse Gemeenschap zijn ook dit Jaar weer op glorieuze wijze besloten kunnen worden met het grote Vuurwerk op de Vlaardingsedük, bïï de Burg. van Haarenlaao. De regen Het nog net genoeg speling aan de Schiedammers om naar üe Vlaardingerdijk te komen, al viel er een lichte regen. Dit ln aanmerking genomen, kan de opkomst opmerkelijk groot wor den genoemd, al was het ook minder dan het geweest had kunnen zijn. De natuur lijke tribune van de dfjkglooiing werd wegens de nattigheid niet gebruikt als zit plaats, maar boven op stond weer een compacte muur van kijkers. Zij zijn wel aan hun trekken gekomen, want ook ditmaal was het vuurwerk de moeite van het bekijken alleszins waard. Er was weer een overvloed van pijlen die kleurige en vurige schermen over de kijkers uitstrooiden; er waren de vurige bloemen tegen de donkere wolkenluchten er waren ook de nodige klapstukken. Eén er van was zo uitzonderlijk hard, dat de toen ml half door het geknal verdoofde kijkers, toch nog opschrokken. Er waren de nodige kostbare vaste stukken, die muren van oog-verblindend licht optrokken cn er was het grappige stukje van. de man die zo hard en 20 aanhoudend op het achterwerkje van een jongetje timmerde, dat dit eerst rood en daarna blauw werd. Tot groot plezier en voldoening van de jeugd. Tot slot werd verklaard in grote helle letters „SG-Ja! We doen allen mee". Maar tevoren had een sigarettenmerk toch de kans gekre gen zich zelf aan te prijzen. Tevoren heeft het dappere Tamboers en Hjperskorps „Harmonie" met een muzi kale show de wachtenden de tijd gekort. Het was weer een waardig slot van de Vakantie-feesten. SCHIEDAM, maandag. Deze week worden voor de derde maal de jeugd- teruüskampioenschappen van Schiedam georganiseerd. Zowel in de enkelspelen als dubbelspelen, wordt er door Schie damse jongens en meisjes gestreden voor wie zich dit jaar de sterkste mag noe men. Deze jeugdkampioenschappen wer den in 1961 en 1962 op het park Van Vliet gespeeld, dit jaar vinden do wed strijden op het tennispark Spierenboek plaats. Dit toernooi, onder auspiciën van de KNLTB georganiseerd, wordt overdag gespeeld, de finales vinden op zaterdag morgen 24 augustus plaats. Tot vanavond 20.00 uur kan er nog ingeschreven worden in het park of telefonisch onder nummer 82247, het inschrijfgeld bedraagt: enkel spel 1,50 en dubbelspel 1,- p.p. SCHIEDAM, maandag Ook bjj de Schiedamse voetbalamateurs xljn de voor bereidingen voor het nieuwe seizoen weer begonnen. Niet alle plannen konden door gaan, zo gins 5VDPW vergeefs naar Vlaardingen. De vele regen had het veld onbespeelbaar gemaakt. Ook verliepen niet alle partijtjes even nuttig. Bij het plaatselijke duel Excelsior "20 HBSS bad de HBSS-er Aaldyk het ongeluk zjjn been te breken. By „Schiedam" moet men nog te veel aandacht schenken aan het honkbal. Het oefenduel tegen Egelantier Boys werd dan ook een teleurstellende cn ook onverwachte 2—0 nederlaag. Bij de meeste clubs overigens geeft men te ken nen nog te zoeken naar de juiste forma ties. Zo hecht Demos niet te veel bete kenis aan het in Dordrecht behaalde suc ces. DMC-Demos Demos is met drie elftallen naar DMC gegaan. DMC 3 speelde met 11 en DMC 2 met 4—4 gelijk tegen Demos 3 en De mos 2. Daarna liet Demos 1 in de regen zien dat er een groot krachtsverschil be staat tussen een juist uit de afdeling Dor drecht gepromoveerde club en een ge routineerde KNYB-er. Reeds in de eerste minuten had Demos het overwicht. Met een prachtige kopbal scoorde J. Groenen dijk in de tweede minuut, nog geen vijf minuten later had Eef Frey een strafschop wegens hands ingeschoten. Uit een ver schot werd het 1—2 maar C. Tetteroo liet J. Groenendijk de stand op 13 brengen en tien minuten voor rust gaf J. Groenen dijk de scoringskans aan Nelis Tetteroo <14). Toch kon DMC nog voor rust een maal scoren. In de tweede helft maakte Demos er een demonstratiepartijtje van. Piet de Nijs, C. Tetteroo (2x) en Eef Frey brachten de stand heel gemakkelijk op 2—8, Ursus-Liende Op het vijfde veld van SVV was Ursus gastheer voor twee teams van Liende dat in de eerste klas van de afdeling Nijme gen speelt. De gasten zijn oude kennissen van secretaris Herman van Veen. Ursus 2 verloor met 4—2 van Liende 2. Het standaard team speelde voor rust een aar dige party tegen Liende 1. Mari Huigen en Jan van Strien scoorden, de doelpunten na goede combinaties. In de tweede helft vlotte het niet meer bij Ursus zodat Lien de een tegenpuntje kon scoren (2—1). WF-SFC Teams van plaatsgenoten Wilton Fïje- noord en SFC duelleerden met elkaar. Het eerste elftal van Wilton Fijenoord speelde aantrekkelijk, de scheepsbouwers scoor den voor rust het enige doelpunt van deze goede match. WF 2 verloor met 5—2 SFC. HBSS-Excelsior "20 De oud-doelman van het eerste team van HBSS trof het wel zeer ongelukkig. Tijdens het oefenduel HBSS 2Excelsior *20/2 botste de middenvoor Vollebregt tegen Aaldijk aan- Aaldijk brak zijn been, hij is naar het ziekenhuis vervoerd. De wedstrijd eindigde in 00. Later werd een match tussen de standaard teams gespeeld, beiden spelen nu in de derde klas van de KNVB en de teams bleken ook aam elkaar gewaagd. Bij HBSS viel op het debuut van de jonge Piet van Veen, die enkele jaren de goalgetttar bij PPSC is geweest. Joop "Wink was bij Excelsior '20 do grote man. Herman Wink van SVV en Henk Zuyderwijk speelden nog niet mee. Scholten van Excelsior '20 opende de sco re, een kwartier later maakte Piet van Veen vanaf de lïnksbinnenpïaats met een mooie kopbal gelijk. Daar is het bij ge bleven hoewel HBSS met een goed jeug dig aanvalsteam de beste kansen kreeg -1). lÜF APOTHEKEN NACHTDIENST Apotheek Eembrandt. RembrandÜ&an 13. TENTOONSTELLINGEN Stcdeiyk Museum, dag. 10—1? uur: prenten en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd en „Schiedam, nieuw station aan de oude lijn". „Kunst uit Nieuw- Guinea". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De zigeunerprin ses". Monopole, 2 en 8 uur: „Kluchtig en luch tig". Dit najaar open 55- SCHIEDAM, maandag. Door de Coöperatie Door Eendracht Sterker wordt momenteel hard gewerkt aan de inwen dige verbouwing van het voormalige pand van hotel-café-rcstaorant „De Kroon" aan de Koemarkt. Daarbij zal echter niet veel worden veranderd aan de uitwendige architectuur. Gehoopt wordt dat deze nieuwe vestiging nog in het najaar te kunnen openen. De ruimte waar vroeger het restaurant was, wordt geheel gemoderniseerd en op geknapt De bedoeling is dat hier de grotere huishoudelijke artikelen als haar den, wasmachines, centrifuges, koelkas ten, enz, tentoongesteld en verkocht wor den. Geheel iets nieuws voor Schiedam zal zyn de afdeling zelf-bediening voor textiel-goederen. De ruimten van de oude kegelbaan zullen, getransformeerd worden tot een royale afdeling voor woning textiel. SCHIEDAM, maandag. Op de voet gangersoversteekplaats aan de Koemarkt bij de Hoogstraat is zaterdagavond om streeks negen uur mevrouw L. H. O. door een bromfietser, de 19-jarige M. W. B. uit Vlaardingen aangereden. Mevrouw O. liep op de zebrastrepen, doch toen zij de bromfiets zag aankomen stapte zy terug. De bromfietser die achter haar langs wil de passeren, reed toen tegen haar op. Mevrouw O. en ook de du ©passagier e mejeuUrottw G. H. uit Vlaardingen, lie pen bij de val pijnlijke plekken op. SCHIEDAM, maandag. Tijdens de Wielerronde van Schiedam is zaterdag de wielrenner Jaap van der Putte, een 26- jarige aannemer uit Loosduinen,, geval len. Hij liep schaafwonden en een kneu zing van de rechterheup op. zaterdag in Woerden zondag te Schiedam 'SCHIEDAM, maandag. Onze stadge noot de heer Chr. Breur heeft in een in ternationale sterrit die zaterdag in Düs- seldorf is georganiseerd, door de Duitse en de Rijnïand-Westfaalse automobielclub een tweede prijs gewonnen. Hij reed in zijn Taunus en werd bijgestaan door de Schiedammer H. Russeler en C. Ooms als kaartlezer. Er waren ongeveer 250 deel nemers uit verschillende landen. De eer ste prijs ging naar de Rotterdammer C. Aarden, de heer Breur kreeg de zilveren plaquette als tweede prijs en de derde ging naar een Roermondenaar. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Fortn- na beeft het afgelopen weekend twee oefenduels gespeeld: zaterdag te Woer den tegen het militaire elftal en zondag te Schiedam tegen SW, Zondag bleek dat er weinig animo meer bestond (bU de spelers) voor de wedstrijd tegen de Schiedamse buurman. Voornamelijk, wil len we maar aannemen, omdat het spe len van twee wedstryden op achtereen volgende dagen voor de meeste spelers Iets te veel van het goede betekende. Dat dit aHcen de reden was, geloven wc ook w .r niet. Nu mag men het het bestuur van Fortuna ook weer niet kwalijk nemen, dat het programma zo in elkaar zat De oefenwedstrijd legen SVV was al geaccepteerd en ook de ont moeting tegen het militaire elftal stond al vast, toen de mogelijkheid van de ontmoeting tegen Feijenoord kwam op dagen. SVV wilde het oefenduel op het programma houden; alleen gelukte het m het overleg dit een week later te houden (anders zou SW—Fortuna afge lopen zondag, daags na Fortuna— Feijenoord, plaats hebben moeten vin den). Uiteindelijk ür SW—Fortuna een De Union SCHIEDAM, maandag. De P.V, „De Union" nam met 458 duiven deel aan de wedvlucht uit Roosendaal, afstand 43 km. Gelost werd om 8.30 uur; eerste duif bin nen 8.59.08 uur; laatste prijsduif om 9.05.14 uitslag: J. Wentel-er 1. 20, 27. 37. 66. 99; W. Kerkhoif 2, 12. 32. 75, 106: C. Vertinde 3, 24, 46, 79. 91, 107; A. Heeren 4. 8, 8. 15, 29. 41. 45, 56, 64. 69. 90, 102 fdipL); E. Sebrechts 5, 25. 74 106; J. v Leeuwen 7, 10. 31. 70; D. v. d. Schalk 9. 18. 40. 57. 68, 71. 165. 112; A. Broe ders 11. 26; C. Zontbocr 13, 21, 39, 60: F. de Haay 14. 78, 86; C. verboom 16, 19, 28. 100; J. Brand 17, 114; P. ïlmer 22; J. v. Son 23. 77, 87- H. Brókling 30; F. Schotten 33; M. Broek huizen 34. 51. 83; H. v. Gogh en Co. 35; P. Wijntjes sr 38, 47. 63: A. V. Dlest 38; G. areur 42- L. Lems 43. 53. 54. 65; J. Maekay 44. 72; K. v Loopik sr. 48. 55, 62, £0: P. Vrauwaeunt en Zn 49, 61: F. Claes 50, 82; S. Bouwman. 52; J. Fiipse 10, 95, 113; J- Bennmgshof 59. 67, 115- G. Vosmcljer 73, 93. Ill; J. Snijders 76. 84."96, 101; Th. Stieber 81; P Slegt en Co. 85. 88, 82. 104. 109: H. Ouweadyk 89, 96; B. Ko kers 94; C, v. Sans SB; K. V. loapik jr. 103; f. Kasteren 110. De Postduif De S.C.V. De Postduif nam met 592 dui ven deel aan de wedvlucht uit Gorincbem, afstand 37 km. Gelost werd om 9 uur; eerste duif binnen 9.22.52 uur; laatste prijsduif om 9.39.07 uur. Uitslag: L. Toutijn 1. 27, 58. Ml H. v d. Kant 2. 13, 31. 62. 76. 86. 109. 127, Fk. J.'lid-; den dorp 3. 30; W. v. Deurzen 4.28. 38. 53.70. I v. d. Tuyn 5. S3. 59; N. in t Hol Sz v. Eijfc 6, 8. 44; A, Smtts 7. 20, 43, 81; W. v. d. Kant Sparia 9, 36. 47. 54, 60, 94, 146; J. Paulusscn 10 57. 88 95. 120; J. v. Harmeien Sc Vol 11. 78, Jld. 123, 131: W. Verhueren J2. 33. 52. 75, 92. 132 139- A. v, d.Tuyn 14 34, 66; H_ BrÖkling 15?'115:'H Bior.dé 16, 25. 30. 49, «7. 93 137: F. v Os Co 17, 69. 1415 J. Koffyberg 18, 8i. 90, 111; L. Vis IS; E. V- Smirren 21. 45. 107; L. de Koning 2Z. 48 65. 116; H. Crama 23. 42; A. Brökilng 24, 3S. 56. 108 126. 138; L. BorranJ Co 26. 4J73. 99, 103; A. Hersbach 31, 113. T. Lansen 32, 100, 147; L. v. d. Mey 35: A. Kar- reman 37. 142; C. v. d. Grijp 40. 81.128, 129, 138; A. Boes 46. 63, 77. 106; G. Mejer 50. 63 82- G. Landzaad 55, 85. 140. 143; C. aar- dekop'er 71. 83, 124, 148; H. vermeer 84, 89: A v d. Grijp 81, 314; W. Verhaal Sz Zn 96. 37* 334; J. v. d. Waard 98; C. de Tuinder 101. 102. 122.144.145; M. Kouwenberg 104: J. Over hoor 105; J. Ups 112c- Herwtg 117. 121; G. Vermecr 118. 119, 130 (dipl.); H. Breuk er 125; p. Zeeman 133. f~\ E toleler-proffen hebben zich door de regen niet laten weerhouden om zaterdag de grote Ronde oan Schiedam rond de Plantage te verrij den. Er teas nog wtf veel publiek ge tuige van dit evenement. Op de gladde keien in de bocht bij de Hoofdbrug hadden de renners het overigens niet makkelijk. Voor het verslag van de Ronde verwijzen wij naar elders in dit blad. Uitspraak kort geding: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag De super markt van de coöperatie DES in Schie dam behoeft niet gesloten te worden ge durende de vakantieperiode van 13 tot en met 2b augustus 1963. De vice-president van de Rotterdamse rechtbank, mr, L. Erades beeft vanmorgen uitspraak gedaan in het j.l. vrijdag door een aantal middenstandsbedrijven in Schiedam tegen de coöperatie aangespan nen kort geding. By monde van mr. A. Geurtsen eisten do middenstandsbedrij ven dat de supermarkt alsnog gesloten Zou Worden tot 20 augustus» aangezien zij schade leden door de huns inziens ten onrechte voortgaande verkoop. De gedaagde, waarvoor mr. E. A. Hüffer pleitte, voerde aan dat de vakan tieregeling te laat ter kennis van de coö peratie was gekomen. Voldoen aan het verzoek de zaak gedurende bovengenoem de periode te sluiten hield een o.a. extra sluiting in. Bovendien zou de supermarkt er een onevenredige schade door lijden. Voor de uitspraak van de vice-president bekend was had de coöperatie reeds toe gezegd dat zij volgend jaar zeker aan sluitingsregeling zal deelnemen. Eisende party" werd vanmorgen veroor deeld tot betaling van de proceskosten 145,60. Meisje twee jr. ernstig gewond bij het oversteken SCHIEDAM, maandag De tweejarige Jolande N, uit de Ampèrestraat, die met haar moeder liep te wandelen op de Kot- terdamsedijk, is zaterdag door een auto, bestuurd door de Rotterdammer N. K. v. Z. aangereden. Het kind liep plotseling de weg op, werd op het rijwielpad bijna door een brommer aangereden en toen z(j tus- twec geparkeerd staande auto's door de rijbaan op liep kon de automobilist een aanrijding niet meer voorkomen. Oak mevrouw N. kon Jolande niet tijdig meer pakken. Het meisje werd ernstig gewond: een gebroken linkerarm, een gespleten boven lip, schaafwonden en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Zij is in het ge meenteziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM, maandag. Gedecideerd heeft Schiedam het honkbalvonnis over Wassenaar geveld. De thuisclub kon al byna niet meer van de laatste plaats af maar het slaggeweld van Schiedam be tekende definitief de degradatie naar het Rayon. Ook Schiedam 2 zette de over winningenreeks voort, op eigen terrein werd Trekvogels uit Nijmegen met 7—3 geslagen. Het terrein op VreeJust kon niet bespeeld worden zodat Schiedam 3 huiswaarts kon keren. Schiedam 4 ver pletterde BHC met liefst 31—3. Het is een gemakkelijke 2—22 zege ge worden. voor Schiedam, "Wassenaar had geen enkel verweer. Eerst in de laatste slagbeurt stond Schiedam enkele ptuiten toe. De Schiedammers grepen al by de aanvang de winst. Van der Vaart, Joop Tettelaar en Kempen vulden de honken met vier-wijd. Het slagwerk van Wout van der Have, Piet de Bruin en. Cees Abreseh leverde drie punten op en daar na was eon slag van. Tonny Ebben goed voor de punten, van De Bruin en Abreseh (0—5). Het werd 0—10 in de tweede inning toen Van der Vaart een honkslag plaatste gevolgd door Tettelaar. Deze tweede honkslag werd verkeerd beoor deeld, op een slag van Kempen kon daardoor Van der Vaart naar de thuis plaat komen en Piet van Ruiven sloeg de andere twee in. Cees Abreseh kwam met vier-wijd naar het vierkant om te scoren tezamen, met Piet van Ruiven op een slag van Tonny Ebben. Tettelaar en Westhuis konden- itt de derde inning scoren op honkslagen van Van der Have en De Bruin. In de volgen de Inning scoorde Van der Have, Abreseh en Ebben op slagen van Westhuïs en Tet telaar. Het werd 0—18 in de vijfde slag- beurt toen Piet van Ruiven met vier-wijd scoorde op een slag van Piet de Bruin Hij kreeg steun van Abreseh met vier- wijd en beiden kwamen naar de finish op honkslagen van Ebben en Westhuis. De volgende siagbeurt leverde een. punt op doordat Joop Tettelaar een honkslag plaatste en binnen geslagen werd door Van der Have. Het volgende punt in de zevende inning ontstond toen Van der Vaart vier-wijd kreeg en. de slag van Van Ruiven verkeerd beoordeeld werd waardoor Van der Vaart kon scoren. Tet telaar en Henk Kempen, tenslotte voeg den in de laatste inning twee punten aan het totaal toe. Hierna kreeg Wassenaar het kansje. Pauli kreeg vier-wyd. Van der Ham benutte een fout en op een honkslag van Van Meulen kwamen bei- den naar de vijfhoek. Verder liet Schie dam het niet komen. Werpersresultaten: Vermeulen en Bui telaar (Wassenaar) 9x3~slag, 14x4-wijd er. honkslagen tegen; Henk Kempen (Schiedam) 14x3-slag, lx4-wijd en. drie honkslagen tegen. Schi edam 2-Trekvogels Het goede werpen van Jan Reyniersse bracht Schiedam 2 de zege op de Nijmt- genaren. In de tweede inning nam Schie dam de leiding toen Jan Osephius via een fout op de honken kwam. Trekvogels greep een voorsprong in de vierde in ning maar Nico Huet bracht de partijen in de vijfde inning weer op gelijke voet Meedogenloos velde Schiedam 2 het ver zet in de achtste inning. Dijksman, Mo lenaar en. Osephius plaatsten honkslagen. Voorzitter Joop van der Touw verloo chende al evenmin zijn kwaliteiten op het veld zodat Albert Dijksman en Dick Molenaar konden scoren. Werpersresultaten: Van Assen (Trek vogels) 2x3-slag. 6x4-wijd en 9 honksla gen tegen; Jan Reyniersse (Schiedam 2) llx2-slag, 5x4-wijd en honkslagen te gen. DHC-VUC 7-7 Tegen het Haagse VÜC heeft DHS dit seizoen voor het eerst gelijk gespeeld. DHS dat Jaap Verbeet en Beriy Korpel miste, kwam In de eerste inning op 1—-0. Toen kon J. Koopman scoren, doordat hU door een honkslag op de honken was gekomen en vervolgens door A, Bons werd (huls geslagen. In de tweede inning kon VUC op 11 komen door R. Visser. Deze stand bleef tot de vijfde inning ongewijzigd, ondanks enkele flinke klappen die echter bij de velders geen genade konden vinden. In de vijfde inning nam VUC een voor sprong met 21» doordat J. de Graaf scoorde op een honkslag van A. Bour- quin. Het werd weer gelijk in de zesde inning door J. Hartevelt die op een honkslag van G, Kerssemöyer binnen- spurtte. In de zevende inning scoorde VUC eenmaal en DHS viermaal, zodat de stand 63 werd. Ook de achtste inning bracht beide ploegen één punt door R. Visser en G. Krommenhoek. DHS begon zo met een veilig lijkende 74 voorsprong aan dc laatste inning, doch door fouten in het veldwerk hij DHS kon VUC nog drie maal scoren. Met spanning werd de laat ste slagbeurt van DHS afgewacht, maar de VUC-werper hield de Schiedammers in bedwang. De beste slagman was Henk de Jong. Werpersresultaten: H. Kelfkens (VUC): 13-3-11; P. Tettelaars (DHS) 5-8-9. slechte generale geworden. Verweel ver dween al voor de rust naar de kleed kamer, na een tot uitdrukking gekomen verschil van inzicht met de scheidsrech ter (vrijwillig overigens), ook Bakst kreeg het met de arbiter aan de stok en Jan Bouman moest wegens een wel verklaarbare, maar niet oirbare reactie met een van zijn wijsvingers één van de grensrechters excuses gaan aanbie den. Al met al wij verwijzen ook naar het uitvoerige wedstrijdverslag el ders geen beste beurt van onze stad genoten, die na een aanvankelijke voor sprong toch van de tweede divisieclub (weer) een nederlaag te slikken kreeg Voorsprong ebde na rust geheel weg Beier was het duel in Woerden. For tuna was veel beter dan het lang niet zwakke militaire elftal en drukte dat voor de rust ln twee goede doelpunten van Verweel uit. Na de hervatting vol tooide Verweel zelfs zijn hattrick, dit maal na een handige combinatie met v. d. Berg, die de maker van het doel punt de hal ook aangaf. Daarna bctkten Tamas en Verweel nogme zodat het militaire team blij r dat de schade tot 30 beper Plotseiunj! .mtierde het beeld van de ontmoeting, hoewel in het veld For tuna de betere ploeg bleef. Van Daal (Willem II) profiteerde handig van een misverstand in de Vlaardingse defensie en daarna was Storm zo ongelukkig het leder in eigen doel te werken. Of dat nog niet genoeg was, veroorzaakte Ta mas In de slotfase nog een strafschop een wel zware straf van arbiter A. P. Bom - waaruit Jacobs (Feijenoord) de partijen, op gelijke hoogte bracht (3—3). Trainer M. P, Gosens zal er, menen we, goed aan doen in het begin van deze week de contractspelers slechts een lich te training te doen ondergaan. Fiesta Gitarnt FOOR de zevende maal presen teerde H. J. da Silva zaterdag avond Fiesta Gitana, het feest der zigeuners, in Rotterdam. Ditmaal vond deze uitbarsting van zuidelijk temperament plaats in de Rotter damse Schouwburg en hoewel de sfeer misschien minder uitbundig was dan vorige malen in de intimi teit van de Lantaren, de zigeuners wisten ook in deze grote zaal weer zoueel geestdrift te wekken dat het publiek pas na middernacht hen wilde laten gaan Het programma was weer verdeeld in een ernstige helft (Flamenco del arte) en een vrolijke (Cu ad re Flamenco) en beide werden eenmaal onderbroken voor een optreden van de sologitarist. José Motos, die ook aan de vorige Fiesta Gita_ na meewerkte. VoOr zijn spe] is eigenlijk maar een kwalificatie, het is verbluffend, zowel que techniek als expressiviteit. Bij de anderen staken de danser Anto nio el Comborio en de danseres Maria An toni a. (zuster van José Motos) met hun prestaties ver boven de overigen uit door de intensiteit waarmee zij de flamenco brachten. Camborio is een wat merkwaar dig figuur die, wanneer hij niet danst, een Indruk maakt van geweldige zelfver zekerdheid gecombineerd met een over vloed aan ïjdelheid. Zijn houding maakt hij echter tijdens het dansen geheel waar, zodat men na afloop van zijn virtuoze prestaties eigenlijk alleen maar kan zeg- gen dat zijn manier van zichzelf presen teren volkomen terecht is. Maria Antonia is wat dit betreft zijn evenknie; ook zii straalt trots en eigenwaarde uit, ze is niet zo mooi ais de andere danseressen maar aanzienlijk boeiender. Maruehi So to is slechts voor één kwart zigeunerin en haar stijl van dansen is veel voornamer (tussen de anderen in zou men. geneigd zijn te zeggen geremder) omdat bij haar de invloeden van de Spaanse dans sterk op de voorgrond treden. Van de overige drie danseressen, Irene, Mila- gros en Ferla Morena was de laatste dui delijk de minste. Dat moet waarschijnlijk worden toegeschreven aan het feit dat zij zich pas sinds kort aan de flamenco wijdt, waardoor haar wijze van dansen beslist minder gespannen en expressief is. Het gezelschap werd gecompleteerd door Thomas de Huelva. een zanger met een wat curieus droog geluid en de twee begeleiders, de gitaristen Pedro Paten a en Luis Adame, Fiesta Gitana blijft tim. woensdag 21 augustus in de Rotterdamse Schouwburg. HANS BAAXJ ROTTL.iRAM. maandag Op de twee de etage van een woonhuis aan de Geu- zenlaan. in Rotterdam is gistermorgen een felle brand uitgebroken. Het gezin van de 45-jarige matroos op de grote vaart H. G. Huyzcr moest in allerijl vli* De etage en de zolder brandden geneei alt. De eerste etage en het benedenhuis liepen grote schade op. De brand is in de meter kast begonnen. De brandweer kon Uit breiding van het vuur voorkomen. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, maandag In het kader van het vakantieprogramma van de Maas- sluise Gemeenschap werden zaterdagmid dag ln de gemeentelijke zweminrichting zwemwedstrijden gehouden onder leiding van dg badmeester C. Jacobs. De organi satie was in goede handen. Alleen was het jammer, dat de weersomstandigheden niet medewerkten; het was zowel buiten als ia het bad even nat door de stromende regen. Er waren 22 nummers en verder hin dernis- en geblinddoekt zwemmen. De uitslagen: 25 m schoolslagzwemmen voor meisjes van 6 t/m 8 jaar: 1 Gerda Hellemanvan 9 t/m 12 jaar 1 Annelles V. d. Bend, 2 Margeret Dobbelstein; 13 t/m 15 jaar: 1 Ineke Groeneveld, 2 Joke v. d. Linden. Schoolslag meisjes 25 ra: 13 t/m 15 jaar: 1 Ineke Groeneveld, 2 Joke v. d. Linden; jaar en ouder; 1 Bep van Balen. 15 m schoolslag voor jongens: 6 t/m 8 jaar: l Henk v. d. Kooy, 2 Henk Meer man; van 9 t/m 12 jaar: 1. Hans v. Heyst, 2 Hans Hubert; 13 t/m 15 jaar 1. Lee Ver meer. 50 m schoolslag meisjes van 9 t/m 12 jaar: 1 Lennle Karde), 2 Winnie Slotboom; 13 t/m 15 jaar: 1 Marjan Edelenbos, 2 Dini Montizaan; 16 jaar en ouder: 1 Ineke Breevaart, 2 H. Kenzen. 50 m schoolslag jongens B t/m 12 jaar: 1 Mattie Bevers; 10 jaar en ouder: 1. H. Bakker, 2 K. Renzen, 25 m rugslag meisjes 9 t/m 32 jaar: 3 Annelies v. d. Bend, 2 Ineke v. d. Kraan; 13 t/m 15 jaar 1 Marjan Edelenbos. 25 m rugslag jongens 9 t/m 12 jaar 2 Corric FEcluse, 25 m borstcrawl jongens 9 t/m 12 jaar: I Dirk Lagerwey, 2 Frans Swierts; 13 t/m 15 jaar: 1 Lee Vermeer, 2 Kees Paalvast. 25 m borstcrawl meisjes 13 t/m 15 jaar: 1 Ineke Groeneveld, 2 Corrie Heilaar. 50 m borstcrawl meisjes van 16 jaar en ouder 1 Ineke Breevaart, 2 Corrie Hellaar. 50 m borstcrawl jongens 13 t/m 15 jaar: Martin v. Gelderen; van 16 jaar ouder; 1 N. v. Namen, 2 L. Veenstra. 50 m rugslag meisjes van 16 jaar en ouder: 1 Ineke Breevaart Bij het hindernis zwemmen voor jongens werd eerste Jan Oosterlee en tweede Theo Witkamp. Bij de meisjes 1 Marjan Edelen, bos en 2 Heieen Lub. Bij het geblinddoekt zwemmen voor jongens plaatste zich als eerste Teun v. Zee en bij de meisjes Elka de Visser 1 2 Annelies v. d, JBend.. Zij, die succes boekte ontvingen een fraaie medaille, beschikbaar gesteld door de M. G„ Deze werden bij monde van de vice-voarzitter van de M. G., de heer G. -, d. Houwen, uitgereikt Veel belangstelling voor klaverjassen (Van onze correspondent) MAASSLUIS, maandag Het klaver- jastoeraooi, georganiseerd onder auspiciën van de M. G. en onder leiding van de heren J. M. v. d. Heuvel, voorzitter VTM, P. de Heer en W. v. Rumpt, is een groot succes geworden. Niet minder dan 100 deelnemers, waaronder 7 dames, namen eraan deel. Prijswinnaars: 2 A. v. ri. Hoek 5614 p.; 2 w. v. Tongeren 5589 p.; 3 W. v. Rumpt 5566 p.; 4 A. de Jongste 5431; 5 M. V. Straten 5363; 6LV. Ackooy 5362; 7 M. v. Dooren 5330; 8 W. J. de Baan 5310; 9 P. Hammer 5301 en 10 H Pasterkamp 5234. Vijf dames vielen in de pryzen: 14 mevr. Kommer; 16 mevr. Hersman; 18 mevr- v. d. Kolk; 20 mevr. Bok en 25 mevr. v. Zanten, resp. met 5163, 5045, 5006, 4977 en 4847 punten. De heer P. de Heer bracht namens de MaassL Gemeenschap dank, in het bijzonder de heren v. d. Heuvel en Van der Kaaden voer hun medewerking, waarna de heer Van der Heuvel overging tot de uitreiking van de prijzen. In Maassluis: Echtpaar Valster 60 jaar getrouwd MAASSLUIS, maandag, Het echt paar A, Valstar-Groenheide, wonende Gecrkade 5 te Maassluis, Is woensdag zestig jaar getrouwd. Belde echtlieden genieten nog e«n goede gezondheid. De heer Valstar Is 83 jaar en mevrouw Valstar 81 jaar. Uit dit hnwelljk zijn 13 kinderen geboren, waarvan er 10 nog ln leven zijn. Er zyn 48 kleinkinderen en 30 achterkleinkinderen. Een feest op zichzelf is al dat hun zoon, die reeds twaalf jaar in Canada woont en. daar ook is gehuwd, ter ge legenheid van het 60-jarig huwelijks feest van zyn ouders is overgekomen. De laatste drie jaar woont het echtpaar Valstar in een bejaardewoning aan de Geerkade 5. Voorheen heeft men 57 jaar gewoond ln Maassluis-West, bij de voormalige boerenwoning van de heer J. Chardon, bij de spoorlijn. De heer Val star heeft daar het beroep van tuinder uitgeoefend, terwijl hij bovendien nog een groenten wijk te Maassluis verzorgde. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, maandag Het was jammer voor de T.C. van Excelsïor/M, dat Hillesluis zó onvolledig naar Maas sluis was gekomen. De Rotterdammers hadden slechts vier spelers van het eer ste elftal medegebracht De wedstrijd kwam dan ook in zijn geheel niet tot zijn recht om spelers te beoordelen. Excelsior/M gaf de gehele wedstrijd volledig de toon aan. Hierdoor kon het gebeuren, dat reeds in de vijfde minuut van de eerste speelhelft C, van Witzen- burg de stand op 1—0 bracht. In de 14e minuut was de actieve Van Witzer.burg er bij om er 20 van te maken. Hij smaakte zelfs het genoegen om de score op te voeren tot 30 in de 35e minuut, met welke stand de rust aanbrak. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Reeds in de derde minuut scoorde N. Verhaas uit een goede doorloopbal van J. Jordaan en het was 40. C. v, Wïtzenburg scoorde in de twaalfde minuut zyn vierde doel punt in de2e wedstrijd (5—0). Hillesluis poogde de eer te redden en slaagde hierin inderdaad na 17 minuten spelen door De Reus. In de 36e minuut werd het nog 52 door Westdijk. VLAARDINGEN, maandag De Hol- landiaan opende gisteren zijn oefencam pagne met een wedstrijd tegen het hoog ste amateurelftal van het Schiedamse Hermes-DVS. De Hollandiaan kwam "met een geheel nieuwe formatie in het véld, waarin tal van spelers stonden opgesteld die voorheen in een andere vereniging speelden. E JVS 3 bleek te sterk voor de HclJandiaam de Schiedammers wonnen 2L t

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1