INDUSTRIEWEGENNET Wachten op Rijksweg 20 „Zonnebloem55 start eerder met cursus Korenmolen ontluisterd Schiedam WERKSPOOR SCHIE-kant tekeningen CY in nieuwe gemeenteflats Jongen rijdt tegen auto Morgen eerste kennismaking Ten westen van de Schie In tien jaar in polder ontstaan Voorlopig Wilton-handbal oefende SVC begint weer met training Verlenging Naar Rotterdam Schaakver. Schiedam opent seizoen Fietsenstalling Wedvlucht van „De Union" Seizoen-program Kapdemonstratie in Musis Sacrum Inbraak in keet Hengelaars danken J. J. Schippers N. Putters gaat G.T.B. verlaten Opening nieuwe DWS-velden Houtbrand DRZ opent de nieuwe kantine Ruim oppervlak wast lis hfxsTi 'S f DANSSCHOOL WESTHUIS INSCHRIJVING I Pjlpfilters/ G.V.-mortenrs Electriseh lassers Inslr. pijsfitlers MacJv«»>-hat!kwerfors 6onsir.'bankwerkers Monlagewerkers DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Koeriersters Druppe en Blunderbus ƒ3.95 D1NSPA& 3 SEPTEMBER 1963 /Advertentie Ml.) SCHIEDAM, dinsdag. Waar nog maar tien jaar geleden de koeien vredig graas de, in de '3-Gravelandse polder gonst het nu van de bedrijvigheid in het Schtedam- tndnstrleffcbled ten westen van de Schie, Als paddestoelen verrijzen daar de nieuwe bedrijven, fabrieken en opslagplaatsen. Tien jaar geleden ia begonnen met het bouwrijp maken van deze poldeigrond en in 1954 werden schoorvoetend de «rate strain aangelegd, die een vreemd patroon vormden in het verder vlakke Mlderland. Nu is er een geheel nieuw wijk onstaan, die zich nog steeds in rap £japo uitbreidt. Aan de Schie, op de hoek met de Niouwpoortweg, (die daarvoor speciaal verlegd moest worden), wijst een gigan tisch houten geraamte op de komst van een grote loods. Verderop aan de slecht begaanbare en onduidelijke wegen, ligt het nieuwe pand voor de Schiedamse ves tiging van het Zweedse wereldconcern Sandvik-Staal te wachten op de officiële opening op 26 september. Nieuwe aanvra gen voor bouwterrein wachten op goed keuring door de Gemeenteraad, "waar na weer de heiers zullen verschijnen met hun hoge masten om de zware palen-fun- deringen te slaan voor nog meer bedrij- AHeen Woensdag houden wij een ééndaagse verkoop van Franse Damast uit de luxe serie. Niet zomaar Franse damast, die wel meer voor een lage prijs wordt aangeboden... neen, een extra mooie soepele damast, die normaal verkocht wordt voor 3-30. Deze luxe Franse damast van 3J0. een rijk dessin in een bij zonder mooie kleurcombinatie. 120 cm breed, koopt U morgen per meter voor nog géén twee gulden. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze luxe damast, 120 cm breed^ per meter voor m Gtcn tel. of s<t\rift« best. Maar de industrie vraagt ook wegen in het voor baar bestemde terrein. En daar mee is het niet zo best gesteld. In het oudste en vrijwel geheel volgebouwde complex, omsloten door Schie, Nieuw- poortweg en de De Brauwweg gaat het nog wel, hoewel de bestrating hier voor namelijk bestaat uit de ongemakkelijke keien. Dit schijnt moeilijk anders te kun nen, want voor het zware industriële ver voer zijn dergelijke keien nog het meest geschikt. Ook in het nieuwe complex rond de Plesmanstraat is er een redelijke bestra ting van klinkers. Doch de weg die de2e twee complexen verbindt is ronduit er barmelijk. Deze stïngerdeslang weg zit vol hobbels en kuilen en m de bochten is het plaveisel op vele plaatsen gewoon weg-gereden door de zware vrachtauto's. Bovendien is het een puzzel om de weg te vindon in dit terrein. De verklaring voor deze gebreken aan het wegennet in het mdustrieter- j rem ten westen van de Schie ligt na- I tuurlijk in het feit dat het nog voor lopig wegen zijn en dat de afwerking nog moet plaats hebben. Een belangrij ke ro] speelt daarbij de Rijksweg 20, die met het uitgebreide plan van op ritten. een dominerende plaats Inneemt in het wegenplan in dit gebied. De 's-Gravelandseweg zal de hoofdweg worden m dit industrie-terrein en is nu al de voornaamste verbinding met het stadscentrum en met Nieuwland en Vlaar- dingen. Maar deze 's-Gravelandseweg, die met twee banen onder de spoorweg door loopt heeft nu nog een povere aansluiting op de ook al met brede Nieuwpoortweg. Wij hebben er reeds eerder op gewezen dat deze aansluiting een gemene „flesse- hals" is voor het steeds drukkere door gaande verkeer van OverschieRotter-, dam naar Nieuwland—-Vlaardmgen. Wel is het kruispunt verbeterd, verbreed en bestraat, maar ideaal is het niet. SCHIEDAM, dinsdag. Het eerste herenteam van Wilton. Fijenooi-d heeft zondag in volledige formatie een oefen,- wedstrijd gespeeld tegen rk WIK in Vlaardmgen. Het was geen beste gene rale repetitie. Te hopen, is dat het vol gende week in de eerste compelitiestryd beter zal gaan. Het plaatsen liet nog veel te wensen over. Maar de achterhoede van onze stadgenoten zat potdicht. Doelman Aad Kaikhoven verdedigde zijn doel zeer betrouwbaar. De voorhoede kwam echter nog tempo te kort. Huib v. d, Lugt en Piet van Dijk zorgden voor een 0—2 stand. 1VIK kwam op 1—2 maar toen zorgden Boer v. d, Lugt en Overheul voor 1—5 bü de rust, In de tweede helft ging het beter, eerst kwam WIK op 25 maar toen ging de voorhoede pas goed draaien, het einde kwam met een 2—10 overwinning voor "Wilton Fijenoord. Zaterdag heeft de jeugd van Wilton Fijenoord een bezoek gebracht aan Breda. Na eerst enige bezienswaardigheden, te hebben bezocht, werd er gespeeld tegen BBiïV, De adspirant-meisjes kwamen het eerst in het veld en "Wisten in een gelijk- opgaande strijd een 6—6 eindstand te be reiken. De jongens speelden, een pittige partij en hadden bij de rust een 11 stand bereikt. In de tweede helft werd het zeer spannend en Wilton won tenslot te mefc 6—7. SCHIEDAM, dinsdag. De Schiedamse Volleybal Club begint op vrijdag 6 sep tember weer met de training als voor bereiding voor de volleybalcompetitie. Met 6 dames-, 4 heren- en 3 juniorteams wordt voorlopig gestart, terwijl het van de opkomst van rueuwe leden zal afhan gen of nog meerdere teams kunnen wor den ingeschreven. SVC gaat trainen en spelen m de nieuwe sportzaal van de Wil lem de Zwijger-ulo aan de St. Liduina- strsat De trainingsavonden zijn maan dag-, donderdag- en vrijdagavond tussen 7.00 en 10.00 uur. Alle inlichtingen kan men verkrijgen bij de heer W. Huijskes. Burg. van Haarenlaaji 987. tel. 62974. Zij die belangstelling voor deze sport hebben kunnen zich, zo spoedig mogelijk, daar opgeven. APOTHEKEN - NACHTDIENST Apotheek Goal», Hoogstraat 29. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: gesloten tot en met 27 september. BIOSCOPEN Paw** e, 2 en 8 uun „Sodom en Gomor- ra". Monopole, 2 en 8 uur; „Overval in de Pacific". DU laatste kan men ook nauwelijks ver wachten, gezi«n de bestaande plannen voor de toekomst. Dezer dagen Is een be gin gemaakt met de aanleg van het ver lengde van de 's-Gravelandseweg naar het noorden en te verwachten Is dat de Nieuwpoortweg dan een behoorlijke aan sluiting op deze weg zal krijgen. Op die plaats zal namelUk ook de oprit naar de toekomstige Rijksweg 20 beginnen. Rijkswaterstaat is er al mee beztg. Bij het viaduct in de spoorbaan naar Delft, waar de Rijksweg 20 onder de spoorbaan door zal lopen, grommen momenteel de bulldozer en hameren de heiblokken m de inspanning om het tracé voor de Rijks weg 20 verder af te werken. Een won derlijk golvend tracé overigens. Deze Rijksweg komt met een brug hoog over de Schie, over een hoge dyk over de 's-Gravelandseweg om dan even later i onder de spoorbaan door te duiken, dan j weer omhoog over de Parkweg heen en zo naar de hoge brug over de Poldervaart. In het Industrieterrein is bedroevend veel grond gereserveerd moeten wor den voor het maken van de opritten naar de Rijksweg 20. Deze krijgen van de 's-Gravenland5eweg uit een pülvorm, gericht naar het westen. Door de hel ling die hier in de Rijksweg komt te liggen zijn deze opritten gedeeltelijk hoog en gedeeltelijk laag. Doch erg veel kostbaar bouwterrein, vragen ze wel. Niet alleen de Nieuwpoortweg, doch ook de De Brauwweg zal in de toekomst direct aansluiting krijgen op de oprit naar de Rijksweg. Het Is nu een. stilte weinig gebruikte randweg van het oudste com plex, maar zal later een belangrijke aan sluiting worden met de Viaardlngweg, de hoofdweg van de Spaanse Polder, het Rotterdamse Industriegebied dus. Daar voor zal nog een brug over de Schie ge bouwd moeten worden- Deze zal dan een ontlasting worden van de nu al veel te smalle Hulpbrug over de Schie bü de Bettoweg. Zo zijn we dan gekomen in het Schie damse industriegebied ten oosten van de Schie, dat al grotendeels is volgebouwd. Hier heeft men de als een. boulevard zo brede Strickledeweg op de grens van Schiedam en Rotterdam. De industrie moet het dus voor komende vestiging wel zoeken, in het industrieterrein ten westen van de Schie dat nog in volle expansie is en dat nog steeds uitgebreid wordt. SCHIEDAM, dinsdag Na een reeks belangrijke evenementen in het afgelopen seizoen, zoals de Jeugdschaakweek, het Jeugdkampioenschap van Nederland en het persoonlijk kampioenschap van Schie dam, is er in de zomermaanden even een periode van rust geweest. Nu de vakanties echter achter de rug zijn gaat het nieuwe schaakseizoen weer beginnen. Op woensdag 4 september houdt de Schaakvereniging Schiedam om 8 uur in het Geref. Jeugdhuis aan de Lange Ha ven 97 haar jaarlijkse algemene ledenver gadering. Eventuele nieuwe leden kunnen zich op die vergadering opgeven en dan tevens kennismaken. Het ledental stijgt nog steeds. Nu reeds is het de 40 gepas seerd. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat, Mgr. Noiens- laan 822. Tegen ons artikel over het probleem van het stallen van fietsen op het Stations plein heeft dc heer A. C. Meisncr be zwaar gemaakt. Om een einde te ma ken aan het ordeloos neerzetten van de fietsen buiten de officiële stalling en op het plein hebben we toen de moge lijkheid naar voren gebracht om van ongebruikte hoekjes bij het statton „vrije stallingen" te maken, waar men de fietsen gratis, zij het verder ook on beheerd., zou kunnen neerzetten. Dit zou wel schadelijk zijn voor de offi ciële stalling, doch „de gemeente hoeft niet op te komen voor de financiële belangen van de Ned. Spoorwegen", schreven we toen. „De stallingen worden met beheerd door de N.S., doch door mij als pachter", schreef de heer Meisner ons. En de be- dnjfs-onkosten zijn niet genng: huur van de ruimte, licht, lonen, sociale las ten, enz. De concurrentie van de vrije stallingen" kan hij zo moeilijk dragen, "Wat de tarieven ia de stalling betreft, door ons „niet laag" genoemd, wil de heer Meisner toegeven dat dit wel veel is voor mensen die even hun fiets stallen, om in het station te komen. „Maar voor hen zijn de beugels", merkt hij op. Terwijl wij juist beweerd had den dat deze beugels voor hen niet be schikbaar zijn, juist door de „lang-stal- lers". Dan rekent de heer Meisner ons voor dat de tarieven eigenlijk met hoog zijn. Veie forensen stallen hun fiets tien uur of langer per dag voor 0.10 (een fiets) of 0,25 (een bromfiets). Dat is anderhalve cent of twee èn een halve cent per uur. Het wordt nog goedkoper wanneer geregelde gebruikers een weekkaart nemen voor resp. 0,60 of 1,— en nog veel goedkoper bij een maand-abonncmcnt. De heer Meisner komt dan zo tot 7 resp 12 cent per dag voor 10 of meer uren per dag. Wy ge ven dit hier maar door, in de hoop dat de zuinige Schiedammers die nu de officiële stalling by voorkeur ne geren cn hun. fiets ergens maar neer zetten, tot betere gedachten zuilen ko men. Doch de heer Meisner komt ook nog tot de conclusie dat vrije stallingen op achteraf gelegen terreinen de moeilijk- heden met kleiner maar juist groter zullen maken. En daar zijn we het nog steeds niet mee eens. De aantallen bui ten gestalde fietsen zullen inderdaad wel toenemen, maar ze storen dan niet zo in het beeld van het plein. Boven dien zal er een grotere ordelijkheid zijn. En dan: waarom mogen automo bilisten wèt gratis parkeren op het plein en fietsers maar in zeer beperkte ma- te? SCHIEDAM, dinsdag. De postduiven vereniging .,Dc Union" heeft meegedaan aan een wedvlucht vanuit Vilvoorde over een afstand van 112 kilometer. Aan het concours namen 279 duiven deel. Zij wer den om acht uur gelost. De eerste duif kwam aan om 9.02.52, de laatste duif om 9.14,35. De uitslag is: J. Wenteler 1 7 31 37 64; J. van Leeuwen 2 8 54 67; P. Wijnües 3: Ch. Zantboer 4 15; C. Vertinde 5 11 19 211 34 46; A. Heeren 6 12 IS 22 24 25 26 41 44 49 62 66; B. Rokers 9; A. Broeders 10 33 53; F. Claes 13 3 0 58; J. Mackay 14 43; W. Kerkboff 16; J van Opijnen 17 65; W. Balvers 20: H. Ouwendijk 23; D van de Schalk 27 29 40 42 47 50 55 dip!.; K. van Loopik sr. 23; H. van Gogh en Co, 32 48: E. Sebrechts 35; J. Snijders 36 52 59 69: P. Vrauwdeunt 38; H. Vosmeijer 45; W. van de Hoeven 51; Th. Stieber 56 61: Th. vart Ra*y 57; J. Brand 60; Kars- sen 63 68; P. Ilmer 70. Tussen de Damlanen SCHIEDAM, dinsdag Op de bonw van 152 woningen roet 24 garages op het terrein tussen de Nieuwe Damlaan en de Damloan la door het ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid de goed keuring verleend. Overeenkomstig de plannen zullen deze flats voorzien worden van centrale verwarming en wel voor de woonkamer, de ouder-slaapkamer, de gro te kinderkamer en de keuken. Voor de aanleg daarvan zullen de huurders 3,45 per week per woning moeten betalen plus de variabele stookkosten geschat op ƒ2,20 per woning per week. Het worden gale rijwoningen, waarvan 143 met drie en vier met vier-slaapkamers. Het ontwerp Is van het Architectenbureau Spruyt en Den Butter, de bouw geschiedt door Muys en De- Winter. In hetzelfde plan is ook opgenomen de bouw van kleine woningen aan de „kop" van de Dura-Coignet-woningen, die alle maar êén slaapkamer zullen krijgen. Twaalf zijn bestemd voor bejaarde echt paren en vijftien voor alleenstaanden. De grond- en bouwkosten, voor het gehele complex worden geraamd op ƒ4.764.848,—. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag Onder het veel belovende motto „Spijkers met koppen slaan" heeft de technische kappersclub van de afdeling Scbiedam-VIaardlngen ccn seizoen-programma geprojecteerd, dat op donderdag 5 september 's avonds In Musis Sacrum wordt geopend met een kapdemonstratie in verven, blonderen en spoelen. Een stedenwedstrijd met de afdelingen Rotterdam, Den Haag, Delft en Dordrecht is op 31 oktober gepland. Een forumavond wordt op 28 november gehouden. Het programma bereikt op 12 december een hoogtepunt met het houden van een mo de-wedstrijd en op 14 mei is er de fees telijke sluitïngsavond met muziek, caba ret en dans. Tussen de bedrijven door zijn er dan wedstrijden voor dames en heren, name lijk op 19 september, 3 en 17 oktober, 14 november, 9 januari, 20 fehruari, 5 en 10 maart, 16 en 30 apriL De kapdemonstratie, die a.s. donderdag is. wordt op 23 januari herhaald. Al deze bijeenkomsten, behalve het openingsfestijn, zullen worden gehouden in de grote zaal van Irene aan de Nieuwe Haven. SCHIEDAM, dinsdag. Door het slot te forceren is in het Week-einde ingebro ken in een houten keet Yan het schilders bedrijf Holland uit Rotterdam aan de 's Gravenlondseweg. Vermist worden 20 verfkwasten, een bus afbijtmlcldel en een bats. De schade wordt op ongeveer 150,- SCHIEDAM, dinsdag. De Schie damse hengelaars zijn de heer J. J. Schippers, hoofd pan de pern, plant soenendienst, en zijn medewerkers, vooral de heer Van Meurs zeer veel danlc verschuldigd, wegens de goede zorgen die hij in de nu afgelopen strenge tuinier heeft besteed aan de vijvers in het Pr. Beatrixpark en i» het büzonder aan dc vis tn die vy- vers. Aan hem is het te danken dat de hengelaars ook nu nog terecht kunnen in het Pr. Beatrixpark. Als blyk van waardering daarvoor heeft het be stuur uan. de Hengetaarsveremging „Schiedam, en omstreken." de heer Schippers vanmorgen een grote fraaie foto aangeboden. Deze is door een van de hengelaars zelf opgenomen in de kinderboerderij in het Pr. Beatrixpark en stelt een geit voor die met de voorpoten op een ezeltje leunt om zo bü de bladeren van een boom te kunnen komen. Sa menwerking in de dierenwereld" is de symboliek. Het Is uiteraard niet de bedoeling de heer Schippers met een ezel en de hengelaars met geiten te vergelijken. SCHIEDAM, dinsdag. Om tien voor vier ontstond maandagmiddag een aanrij ding op de kruising Lange Nfeuwatraat G err it Ver boonstraat. Zonder lichtsignaal te geven reed de Schiedamse chauffeur It L. de B. rechtsaf. De 12-jarige K. F. uit Schiedam, die op het rijwielpad reed, lette niet op en reed tegen het rechter- aehterwlel van de vrachtauto. De jongen kreeg een rlbfractuur en schaafwonden aan zfjn been. Na behande ling in. het Gemeenteziekenhuis ia hij naar huis gebracht SCHIEDAM, dinsdag. Na een dienst tijd van 42 jaar heeft de heer N. Putters aracheld genomen van de Technische Be drijven Schiedam. Tüdens een daarvoor belegde bijeenkomst heeft de directeur, de heer J. van Hartingsveld, de scbeldende om zijn buitengewone werklust, plichts betrachting en collegialiteit gepre»cn en bem bedankt, mede namens bet gemeen tebestuur, voor alles wat bü voor de Tech nische Bedrijven heeft gedaan. Namens het gezamenlijke personeel bood de heer K, L. Voorbach een cadeau aan. Voor mevrouw Putters waren er bloemen. De heer J. van der Plas over handigde namens dc collega's van de ad ministratie een boekenbon. Nadat nog door verschillende andere spreker» he: woord was gevoerd, volgde een receptie waarvan velen gebruik maakten, om fit heid te nemen van de heer en mevrouw Putters. SCHIEDAM, dinsdag De wethouder van sportzaken mr. P. van Bochovc zal zondagmorgen 8 september om half elf de opening verrichten van de twee hand- balvelden voor zevenhandbal die de leden van DWS op het eigen complex hebben aangelegd in Thurlede. Aangezien deze verkleinde, handbalvel- den speciaal bedoeld zyn voor de jeugd 2Ullen daarna twee competitiewedstrijden voor jeugdteams van DWS worden ge houden. Het ligt jn de bedoeling dat de zevenhandbalvelden in hoofdzaak voor de jeugd maar daarnaast ook voor de wedstrijden van het zaalhandbal gebruikt worden voor zover er uiteraard tijdens de zaalhandbalcompetitie in de buiten lucht kan worden gespeeld. SCHIEDAM, dinsdag. Vermoedelijk door een kwajongensstreek Is maandag middag omstreeks 5 uur brand ontstaan in een partij oud hout, die was opgesla gen op het terrein van A, Kloos aan het einde van de Burg. Verveenstraat In Kethel. De door de wachtcommandant gewaar schuwde brandweer heeft onder leiding van de beer De Jager het vuur met een nevelspiut geblust. Er was geen schade. SCHIEDAM, dinsdag Eigen leden van DRZ hebben, zoals wy reeds eerder be richtten, een kantine met kleedlokalen gebouwd op het terrein aan de Schiedam- seweg. Dit nieuwe clublokaal zal zaterdag, middag officieel in gebruik worden ge nomen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag. Morgen avond start de Stichting De Zonne bloem (in officiële bewoordingen: dc Stichting volgt de richtlenen van de Vormingsinstituten voor Werkende Meisjes, aangesloten by het Nationale Centrum Vorming Bed ryfs jeugd) met de eerste ken- nismakings-byeenkomst in Sursum Corda aan de Nieuwstraat Hoewel inschrijving voor meisjes van vijf tien tot twintig jaar nog mogelijk is, start de cursus ruim twee we ken eerder dan verleden jaar. De cursussen zijn zéér goed bezet. Mej. C. P. Goudt, leidster van het Zon nebloem werk, zal morgen de eerste groep, ongeveer veertig, nieuwe cursisten begroe ten. De meisjes, die voornamelijk tilt Schiedam, Vlaardingen en Maasslufs ko men, hebben tamelijk verschillende be roepen. Veel cursisten komen uit het be drijf en van kantoor. Er zijn verkoopsters, typistes, secretaresses, doktersassistenten, enz., die naar keuze de één- of tweejarige opleiding kunnen volgen. Wat gaat or woensdagavond gebeuren? Mej. Goudt vertelt wat de meisje» alle maal te wachten staat, maakt de verdeling van het lesrooster bekend, stelt de dames en heren docenten voor. Mocht een docent wegens vakantie nog verstek laten gaan, dan kunnen de meisjes toch min or meer kennismaken via de door mej. Goudt ge maakte filmfiitsen van vorige cursussen. Dan een kopje koffie en een gezelschaps spelletje tot slot. Maandag begint de officiële cursus. De meisjes krügen elke week vüf les uren, verbeeld over twee avonden of middagen. Er zün namelyk bedrijven, die hun vrouwelijk personeel vr(j-af geven voor het volgen van dese cur sus, die ten doel heeft de meisjes „klaar te atomen" voor hun toekom stige task van huisvrouw. Drie plaatsen zijn gereserveerd voor de lessen. Sursum Corda, de Huishoudschool aan de Van Hogendorplaan in Vlaardin- gen en de Schiedamse Huishoudschool aan de Prins Mauritsstraat. De cursussen be strijken een ruim oppervlak: naaien, knip pen en mo dep raatjes, koken, bakken en braden, huiselijke sfeer en bloemschik ken, kinderverzorging en opvoeding, praatkringen over levensvragen, voor lichting en ziekenverzorging medische raad, smaakontwikkeling, sport, toneel, muziek, dans. Als bijzondere attracties zyn er week ends en kampen, excursies nanr musea en het Bouwcentrum, passende bijeenkomsten met Sint-Nicolaas en Kerstmis en zoge- „bonte avonden". -- ¥*$pf£ff£.«gr' - «Sa "N^SF *-^4 3W$- MAASSLU1S. De korenmolen „De Hoop" werd gistermorgen ontluisterd, doordat een as brak en dientengevolge met donderend geraas de molenwieken en een deel van de omloop naar beneden kwamen. Wonder booere toonder werd, zoals toe gisteren reeds berichtten, niemand detorby getoond," de materlèle schade was aanzienlijk. Juist voor het ongeluk passeerde op de Zulddijk een klas met veertig schoolkinderen. Hier ziet -men de gebroken as, ave de oorzaak was van alle narigheid De molenaar L. Noordhof,, sedert 1960 op „De Hoop"werkzaam, stond het hui len nader dan het lachen. Esperanto-agendo SCHIEDAM, dinsdag Merkredon, Ia 4an de Septembro klubvespero. Ni kon- versiacios prx ia ferio ce kino van GInkel, Ploegstraat 19. VI certe muitope venos post Ia longa forestado. WERELDDANSPROGRAMMA SCHIEDAM I m mm w dagelijks van 1010 uur WARANDE 2D7 MONTAGE vraagt voor d« bouw van olieverwtr- kervde en chemische initallatiea oa. in het Botlek-gebied VAKBEKWAME: (met N.V.L.-diplcma) Tevens bestaat op onze FITTERS SCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar) de mogelijkheid een versnelde opleiding tot Dijpfitter voor de olieverwerkende en chemische Industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op één onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor religeldvergoeding of kost- en reUgeldvergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 4 september aj, tussen 7 en 8 uur nun, bij het Gewestelijk Arbeidsbur. te SCHIEDAM, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en verzuimkoeten b(j sollicitatie worden vergoed. U Kijkt..-. U vergelijkt U koopt bij LANGE BAVEN 95 Schiedam, tel 6 86 11 GEEN FILIALEN Nette dagbladbezorgers(sters) gevraagd, voor vaste dienst. Aanmelden: Lange Haven 103. Personeel j gevraagd I Mevr. Roelants, Burg. Knap- pertlaan 30, Schiedem, vraagt voor dagelijks of voor enkele ochtenden per week een nel- te werkster. Zich aan te mel den dinsdag en woensdag tussen 7 en 9 uur. Uw kleine advertonUo in deze kolommen wordt gelezen mei dezelfde aandacht als waarmee u deze advertentie las. Te koop aangeboden Eerst bij Coja kijken. Was machines v.a. ƒ90.— 15-30% korting. Ook coerkmachines. Showroom Coja, Lange Ha ven 126, telefoon 6 33 41. Permanent wave Permanenten zonder stroom, zonder te bespreken. A.H. f 12.—, bij ona 6.—. Matsou Tony. Haspelstraat 37b. hoek Schipperstraat (zijstraat Schiedamseweg). L|jn 4, 10 en 17. Diversen Erdge tenoren zijn nog nodig in. i960 komen grote fees ten voor het 100-jarig be staan. Melden: Kon. Schied. Mannenkoor Orpheus. Repe tities op woensdagavond 8 uur, gebouw Arcade, Lange Haven. 71, Schiedam. Een prachtig spannend boek van A D. HILDEBKAND Een boek waar uw zoon of dochter iets van meeneemt Prijs VerMjsbaar by de bezorgers, agenten en administratie van dit blad. Tevens verkrijgbaar bij de boekhandel

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1