ACTIEF IN OUD-PAPIER Enorme havenroof voor rechtbank Tentoonstelling van Gijsbert J. Voskuil Handelaar in Kerkdriel kocht veel Eerst met tas op de fiets Nu met dertig vrachtauto's Maar duizend werknemers bij koppelbazen DRUMBAND concours met 42 korpsen De Spaarbank in augustus Mevr. A. VerIioe v-Poot Het Zonnehuis moet óók televisietoestel hebben Daaruit vloeide lange reeks van acties voort Aanbesteding: Dijk langs de Maasboulevard MUTATIES bij het onderwijs Eerste actie Klantenkring Dertig duizend In Galerie Wiegman Nog grootser Lening voor tweede fase Sint Liduiira bejaarden-centrum Honderdste diplom a bij Watervrienden Concert Orpheus in „De Rank" EHB O-cursus in Kethel Burgerlijke stand MIlITIlvV VERDACHTEN OFFICIER: TONNEN GOEDEREN DOOÏÏ JAN EN ALLEMAN GESTOLEN" Geforceerd slot honkbal-comp. Othello brengt Die lieve dames Groen" Kla verj ascompetitie Grotere mannen Excelsiornieuws Officier: „Hij is de domste van allemaal" Bij Hoedekenskerke Zweedse tanker stoot op dijk SCHIEDAM THEATER WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 5 (Van een onzer verslaggeefsters) EEN bestuur heb ik niet. Ik heb geen secretaresse, geen penning meester, niets. Ik organiseer en doe alles zelf. Maar ik zou dit nooit allemaal kunnen bereiken wanneer ik niet zoveel fijne medewer king had. Van de bedrijven en van al die Schiedammers, die hun oude papier voor me bewaren. Schnjf daarom maar over het papier en niet teveel over mij. Maak de mensen er liever op attent, dat ik over twee weken, dat is dus zaterdag 21 september, mijn actie voor het Zon nehuis en het CAB ga afmaken. Dan wil ik nog meer auto's hebben dan verleden week. Een stuk of dertig. De actie móet immers slagen." Zó de 53-jarige mevrouw A. Verhoev—Poot. Een zakelijke en vrien delijke vrouw met een héél groot hart, die al haar vrije tijd (,A Is ik niet een gezin haddot 20 achter me stand, zou het allemaal echt niet lukken.") aan haar hobby opoffert, die langzamerhand levensdoel is geworden. Handelen in oud papier, waaruan de netto-opbrengsten aan allerlei instellingen ten. goede komen. „Maar vergeet niet, het Zonne huis staat bij mij bovenaan VLAARDINGEN, dinsdag In 't ge hele gebied van het Gewestelijk Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord om vatte mie derhalve Schiedam, Vlaardingcn, Maassluis, Maasland, lloek van Holland cn Rozenburg z|Jn hooguit duizend werknemers via koppelbazen te werk gesteld. Trekt men hiervan af de als regel via onderaannemers bij de twee grote scheeps werven cn een groot constructiebedrijf tewerkgcstelden, dan blijven er maximaal 500 over, <üe voor het overgrote deel in de bouwerij te vinden zijn. Ook in de chemische industrie komt men de koppel- baas tegen. Dat is de conclusie van de heer J J Hoogcarspel directeur van het GAB, Nieuwe Waterweg Noord, die een onder zoek heeft ingesteld naar de omvang van de „duizendpoters" in 2»jn rayon. Als geheel zijn dit geen cijfers, die ver ontrustend behoeven te zijn. Bovendien is er 3l een afnemende tendens waarneem baar. SCHIEDAM, woensdag Door de ge meente is vorige week aanbesteed het maken van een waterkeren.de dijk aan de zuidkant van de Havend(jk, tussen de Spuisluis en de Rijnstraat, met bijko mende werken. Dit wordt dan de vrij onopvallende d{jk die langs de Maas boulevard cn vóór de daar gelegen toren flats komt te liggen. Er zal ge»n weg over aangelegd worden. De volgende inschrijvingen zijn binnen gekomen; de gunning is nog aangehou den. Firma Gebr, Van der Geest te Hillegom ƒ264.000.—; N,V. vil. K. Barendregt te 's-Gravenhage ƒ275.000,Kleinekoort. Poot en Baade te Schiedam ƒ279.000,—; J. Mens Aann.- en Transportbedrijf N.V. te Lisse 256.000,H. de Jager en Co. te SHedrecht ƒ287.000,—; Aannemingsbedrijf Schouls te Rotterdam 291.000,Firma J. de Vries en Zn. te Delfgauw 339.950.— SCHIEDAM, woensdag De Gemeenteraad heeft de volgende mutaties bij het onderwijs goedgekeurd. Aan de heer C. Eljnvandraat en mevr. E. Fijn van draat—Vfin Poelgeest, resp. onderwij zer cn onderwijzeres aan de school voor In dividu eel-onderwijs. is eervol ontslag ver leend wegens benoeming Ju gelijke functies aan de LOM-school te Emmen. Tevens is aan de heer Fijnvandraat ontslag verleend als onderwijzer aan de avondschool voor oud- leerfingen van de school voor individueel onderwijs. Aan do heer A. J. J. Mets. onderwijier aan de Willem de Zwuger-schoot I voor ulo is eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Aan de heer M. D. Moes, onderwijzer aan de Mathenesserschool is eervol ontslag ver- leend. Aan de hoer J. Hoegen, leraar aan de Nij verheidsavondschool is eervol ontslag ver leend. Aan de heer K. Monster, leraar san de NijverheldsavondschDol is eervol ontslag verleend wegen benoeming in gelijk functie te Den Haag. Aan mej. H. J. B. van Krogten, onderwij zeres a.d. Th. Thijssenschool Is eervol ontslag „Zuster Rijken liet het daar niet bij. Zij besloot ujdens de jaarlijkse bazaar tus sen haakjesdie begint in «oucmber wéér), waarop de door de patiënten gemaakte artikelen worden verkocht, een grootse attractie in te lassen. Een proie staf vrijwillige medewerksters, daar was ik ook bij, ta toen op stap gegaan om spullen nan buiten, binnens huis te krijgen. We bezochten winke- It'ers enz. En de actie is geslaagd. De televisie kwam ener was nog geld over". „Zuster Rijken, vroeg aan. de patiënten zelf, wat er nu met het overgebleven geld moest gebeuren. Er werd gestemd het merendeel koos: uitstapjes. De ba zaar was achter de rug. We kwamen alle maal nog voor een kopje thee in het Zonnehuis bij elkaar. De directrice sug gereerde als het gezin van. elke vrijwil ligster het voor elkaar zou kunnen krij gen een patiënt een boottocht te laten maken". IN die tijd ben ik voor het eerst met m'n oud papier begonnen. Ik stapte op de fiets, m'n man had uit Duitsland een grote fietstas meegebracht, en ging mijn kennissen langs. Als ik een goed gevulde tas had, ging ik er mee naar meneer Hersbach. Was die tas werkelijk stampendvol dan kreeg ik voor elke tas één gulden en vyf cent. Het papier was in die tijd zeven cent de kilo". tl. ------ ,»7 verleend wegens benoeming tot onderwijze res aan de „Dutch-school" te Singapore Aan de heer J. B. de Bruin, onderwijzer aan de Frof. dr. 3. H. Gunnlngschooi is eer vol ontslag verleend wegens benoeming tot onderwijzer aan een ulo-school te Dordrecht. Aan mej. J. C. Abrahemse onderwijzeres aan de school voor individueel onderwijs te vens onderwijzeres a.d. avondschool voor ouo- Jeeriingen van deze school, is eervol ontslag verleend wegens benoeming aan een. scnooi in Rotterdam. Aan de heer J. Pulleman, directeur van de Gem. Nijverheids-Avondschool met cursus Vuto-Obao is met ingang van IJ anus" eer vol ontslag verleend wegens het herenten van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer H. Leens, hoofd van de techni sche schoot te Leens (en binnenkort directeur van de Technische school te Schiedam) is benoemd tot directeur van de Gem. Nijver heids-Avondschool. v,_. Mej. F. A. Stokhof. onderwijzeres bij het openbaar onderwijs te Vlaardlngen is oe- noemd tot onderwijzeres aan de Prof. ar. Gunnlngschool. „„„„„.j Drs. H. -T. Mulder Jzn. te Doom is in tijdelijke dienst tot leraar In de Cultuur geschiedenis van het Christendom aan net Sted, Gymnasium. APOTHEKEN - NACHTDIENST Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: gesloten tot en met 27 september. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8 uur: „Sodom en Gomorra Monopole, 2 en 8 uur; „Het mysterie van de dodende slinger", diversen Irene, 8 uur: B.B. Uitreiking medailles. Arcade, 8 uur: Natuurgenot in Huis. Le ring. Bij het Zonnehuis is het ook allemaal begonnen. De actie om oud papier, waar 20 langzamerhand héél Schiedam rekening mee houdt Acht jaar geleden ging mevrouw zich daadwerkelijk inzet ten voor het Zonnehuis. Dat was in de tijd van directrice Rijken. Net als me vrouw Verhoev een vrouw met grootse organisatorische talenten, die wist wan néér ze ergens mee wilde beginnen, waór ze beginnen moest, „Myn. zuster is verzorgster in het Zon nehuis. In 1955 ging ze een tijdje naar Israël. Zij vroeg me af en toe bij de pa tiënten te gaan kijken. In die tijd was er op de radio de actie „Het voetbalschoen tje van Bep Bakhuis". De opbrengst werd dan besteed aan de aanschaf van een te- levisietoestel, de tv. was toen nog kunt u het rich voorstellen in haar beginstadium, voor tehuizen voor lang durige patiënten. Het Zonnehuis viel daarbuiten". Het resultaat van deze inspanningen van het enthousiaste „vriiioilligsters- kcrps" was, dat iw 7956 de patiënten van het Zonnehuis hun eerste, naar later zou blijken traditionele, boottocht naar Duits land maakten. De boot voerde de opgeto gen passagiers een groot deel van de ftün af. Het motto, dat daarbij werd en nog steeds wordt gevoerd is; „Wij maken van een plezierboot een zonneboot". „Zo is het begonnen. Ik ging er steeds met mijn fiets op uit Kreeg vaste klan ten onder mijn kennissen en andere Schiedamse bewoners. Van lieverlee ben ik de directies van Schiedamse bedrijven gaan inschakelen. Zij reserveren al hun oud papier voor me. Elke maand krijg ik van de opbrengst de gewichtbriefjes en het „loonzakje" van elk bedrijf toe gestuurd. De gewichtbriefjes gaan dan weer naar de bedrijven terug met een bedankbriefje. Daar zorgt mijn man voor". In de acht jaren, dat meurouu» Verhoev zich voor het oud papier inzet en als opslagruimte er de ruime kelder van haar toomnp aan de Stadhouderslaan voor beschikbaar stelt, heeft zij onge veer dertigduizend pulden in vele acties opgehaald. In de eerste plaats elk jaar voor het Zon nehuis. Sinds I960 voor het Comité voor Auto- en Boottochtjes. Mevrouw Verhoev snuffelt verder tussen haar papieren en ontdekt plotseling: „Oh, ja, tijdens de watersnood in 1953 heb ik nog meegeholpen met de kledingactie". WE noteren: duizend gulden voor de restauratie van de Jeugdhaven van de CJV, vijfhonderd gulden voor Radio Meteoor, de ziekenomroep van het Zonne huis, vijfhonderd gulden voor de Kerke lijke Sociale Arbeid, vijfhonderd gulden ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van het CAB. vijfhonderd gulden voor een extra uitstapje van het CAB, geld voor de inrichting van een bejaar densociëteit, geld voor de kerkbouw, waarvan de actie van de Opstandings- kerk nog bekend is. ,Ach, en verder nog een heleboel kleine dingen. Ik weet het allemaal niet precies meer". Mevr. A. VerhoevPoot ...in oud papier... foon. Een mevrouw, die haar papier had klaargezet, vraagt waarom dat zaterdag niet is opgehaald. (De chauffeurs kwa men immers in verschillende wijken niet klaar). „Houd het nog even by u", is het opgewekte antwoord. „We komen over veertien dagen by u terug..-." SCHIEDAM, woensdag Het Drum- handconcours dat zaterdag a-s. tn de Plan tage gehouden zal worden belooft een groot succes te worden. Want de belang stelling voor dit jubileum-concours, voor de vijfde maal gehouden, is met twee en veertig deelnemende ba<<ós wel hzel ongewoon groot. Een teken dat de organi satie de voorgaande jaren perfect is ge weest. Hoe het weer op die dag ook mag zijn, het concours begint in elk geval om 1 uur. Tussen vier en vijf uur zal er echter een onderbreking zijn, want dan zullen alle deelnemende bands in de Lange Nieuwstraat defileren voor burgemeester mr. J, W. Peek, die daarna de deelne mers zal toespreken. Gespeeld wordt in vijf afdelingen; er worden werken uitgevoerd: een loopmars en een werk stilstaande. De organisatie commissie, bestaande uit de heren H. Jongman, G. J. Fried erich, B. Landsberg cn H, Meijer zullen er voor moeten zor gen dat alles in de puntjes verloopt. De deelnemende bands zijn: Jeugddrumband DMH, Maassluis; Lom- bardijen R'dam; Duindorp Scheveningen; Euroband Rotterdam; Haagse Districts- band NPV; Ned. Padvindsters Band Den Haag; Excelsior Delft; Excelsior Bolnes; Sk Gerardus Majella A'dam; Shell Har monie Rotterdam; Oud Strijders Legioen Den Haag; Liberie Vlaardingen; DMH Maassluis; Harpe Davids Schiedam; METRO Schveningen; Drumband Rhenen Rhenen; St. Josef Vaals; St. Hubertus Am sterdam; Jahn Leiden; Gusto Schiedam; Crescendo Nieuwendjjk; De Bazuin Dordt; Concordia Boskoop; Wilton-Fijenoord Schiedam: Jong Harmonie Schiedam; Har monie Schiedam; Amïcitia Katwijk aan Zee; Koningin Juliana. Rotterdam; Victo ria Delft; CJV" IJmuiden; Crogico's Rot terdam; Districtsband NPV Rotterdam: De Wielewaal Rotterdam; Federatie-band CJV Den Haag; Drumband HVO Vlaar dingen; Jeugd Drumband Eredania Breda; jeugd Drumband Dominicus Rotterdam; Prins Willem I Delft, Advendo Berkel- Rodenrijs, jeugdkorps Excelsior uit Delft, de tamboers van de Hoogovens uit Vel en het Ahoykorps uit Rotterdam. Haar eerste grootscheepse actie, waar bij héél Schiedam betrokken werd, is dus zaterdag gepasseerd en geslaagd. Maar het plan wordt op de 21ste september nog grootser opgezet. Mevr. Verhoev rekent er stellig op dan ongeveer dertig auto's bij elkaar te hebben. Zy is er daarbij van overtuigd, dat de steun van jong Schie dam niet achterwege zal blijven. JHe jongens helpen me fantastisch". Voor de zoveelste keer rinkelt de tele SCHIEDAM, woensdag In de kunst handel van de heer Wiegman in de Pas sage valt vanaf zaterdag werk te bewon deren van de Hagenaar Gtfs J. Voskuil, een ozon van de bekende tekenaar-leraar Henk Voskuil, De heer Voskuil werd op 13 april 1915 geboren en ontving zijn op leiding aan de Haagse Academie waar h\j in 1936 en 1939 zijn akten middelbaar te kenen haalde. Jarenlang heeft de heer Voskuil echter voor zichzelf gewerkt. Na In dc oorlog ondergedoken te zijn tn de Veluwe, zwierf h(J enkele Jaren In Frank rijk en Zwitserland. In 1950 werd hö le- aan de Rotterdamse Academie in fjguurtekenen. Aanvankelijk werden minitieuze por tretten en landschappen, getekend. Hij streeft hier steeds naar het monumentale. Eerst vindt hü dit in de geschreven lyn, daarna meer in de plastieken, In tegen stelling met andere stromingen in deze eeuw denkt Voskuil ruimtelijk. Ergens heeft hij sterke verwantschap met Willing on Dick Ket. Dat houdt on middellijk in dat de compositie vart rijn tekeningen en litho's zeer zuiver is en tot in de kleinste onderdelen verzorgd, zyn. Een cubistische ondergrond van waaruit Ket werkte, valt er echter in ziin werk niet te ontdekken. Het is meer romantisch, Zijn werk wordt ook gekenmerkt door een zuiverheid van toon en een „blank heid" die essentieel Is. In 1956 ontstonden in samenwerking met architect Sjoerd Schamhart enkele monu mentale werken voor de Zuiderpark HBS in Den Haag. Vervolgens gaf hij zeven jaren les in de vakken die naar monu mentale kunst streven. Een grote groep leerlingen exposeerde samen met hem. Van 1961 af heeft Voskuil meer tijd aan zijn eigen ontwikkeling besteed en ver minderde het aantal lesuren aan de Aca- demie drastisch. In de galerie Wiegman zal het volgende tentoongesteld worden: een portret van Conrad Kickert. een portret van Irene van der Laan <die op het ogenblik bij Wieg man exposeert), een naakt, en een kleme plastiek van plaatkoper. Eenmanstentoonstellingen: 2940 Kornnk. lijke Kunstzaal Kleykamp; 1941 Laken hal. Leiden; 1942 Kunstzaal Plaats, Rotter- damsche Kunstkring; 1949 Grote inzending expositie Pulchri Studio; 1952 en 1953 Kunstzaal Liernur; 1959 Expositie in de vierkante zaal Pulchri Studio geopend door Conrad Kickert; 1961 Expositie Assen ede bij Margerethe de Boevé. Er be vindt zich werk van hem in het Rijks- prenten cabinet te Amsterdam; Museum Boymans te Rotterdam en Prentencabinet te Leiden. SCHIEDAM, woensdag De gemeente raad is er mee akkoord gegaan dat de ge meente Schiedam zich garant stelt voor de geldlening groot 1.500.000 die de St. Li- duina Stichting moet aangaan voor de fi nanciering van de tweede fase in het bouwplan van het katholieke bejaarden centrum. Deze tweede fase omvat de bouw van hoofdgebouw, waarin zullen komen ruim ten voor de administratie en de ontspan ning, alsook de verzorgings-afdeling voor 2B bedden en de afdeling voor rieken en behoeftigen met 4G bedden. De bouwtijd -wordt geschat op achttien maanden, Hariiigvangstberi cliten VLAARDINGEN, woensdag De ha- ringvangstberichten van hedenmorgen luidden; VI. 70, 35 k. VI. 79, 65 k, VL 89, 70 k, VI. 99 weinig. De marktprijs luidde: volle haring 47— i, steurharing 32,3033,20, ijle steurha- ring 2730. SCHIEDAM, woensdag De zwemver eniging „De Walervrienöen" aangesloten bij de Nederlandse Culturele Sportbond beeft een mijlpaal bereikt, het honderdste zwemdiploma kon worden uitgereikt. De ze staat op naam van de 14-jarige Marcel van Opijnen, die bovendien van het be stuur een boekenbon ontving. In feite heeft deze nog geen 2 jaar oude vereni ging al honderdtien gediplomeerden. Voor diploma III slaagden Elly Hoog land, de Heren H, Schryver en A. Kalk- hoven en de jeugdleden Marcel van O pij nen en Wlm Marlnus. Diploma IV voor Jetty Hareveld en de heren Bep van Hoek, Wim Geitenbeek, Leo Tessers, Mar tin Bouman, Renee van de Gaag en Dirk van de Blom en de jeugdleden Gerrit van Vliet en Piet de Pater Er waren meer activiteiten van de Wa- tervrienden, de Schiedammers hebben be langrijk bijgedragen aan de Nederlandse zege op het te Leuven gehouden Viejrlan- dentoumool van de Culturele Sportbond waaraan ook Zwitserland, Frankrijk cn België deelnamen. Vooral Willy van der Lee heeft daarbij fraaie prestaties geleverd. Ook zjjn de jeugdleden van de Watervrienden en ARMA naar de grote sport- en apeldag in Vierhouten geweest ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de bond- Met ingang van 29 september zal niet meer op zaterdag, maar op zondagmorgen van 9 tot 10.20 gezwommen worden In bet Sportfondsen!!ad. SCHIEDAM, woensdag Het Konink lijk Schiedams Mannenkoor Orpheus geeft op woensdag 2 oktober in de Rank in Kethel 'n concert. Jong-Orpheus opent het programma onder leiding van diri gent Leo Smit. De zang zal 2 keer wor den afgewisseld met pianospel van Ria Borgmeijer, dirigente van het Schiedamse Vrouwenkoor. Bij vier Russische num mers zingt de heer J. W. Eijkenbroek de solo. De laatste nummers zingt het man nenkoor zelf onder leiding van dirigent Jos Vranke. SCHIEDAM, woensdag Ook de afd. Kethel van de Kon. Ned. Ver, EHBO start met een beginnelmgencursus. Deze wordt gehouden In de voormalige raadszaal aan de Schiedamseweg en begint op maandag 23 september om 8 uur. De cursus staat onder leiding van dr Van. Rijzinge, ter wijl de heer A. Jongste opreedt als in structeur. Men. kan zich als deelnemer opgeven (ook bedrijven) bij de voorzitter van de afdeling, de heer A. Jongste, Schiedamseweg 58 of bij de secretaresse, mevr, Nefkens, Fr Haverschmidtlaan 52, tel. 68612. j G-EBOHENHenri Lz.v. A. M. van Broekhoven en M. H. Shberden; Johanna M.» 1 d.v. J. H. van Oordt en H, J. Jansen; Cor nelia M. E., d.v. H. Ames en M, C. Janssora; Jimmy, z.v. M. J. van den Bosch en C. Geveke; Terézia B., d.v. B. M. Tótb en Steenbergen; Christinus, z.v. A. Tettert» C. Astunas Padilia; Paulus, z.v. J. A. Kloet en W. Neervoort; Qlav J., z.v. W. A- Post en A. M. Otjens; Jacqueline M., d.v, H. Til- man on S. H. Pressman; Mart us, z.v. P. A. Krommenhoek: en M. E. de Vries; Franciscus C-, z.v. C, Admiraal en W. G. J. Kooij; Ins L. M-, d.v. J, van EJjk en J. C. Mostert; Sonja, d.v. M. J. Notenboom en P. J- M. de Bok: Monique E., d v. B. P. van den Brink en F. C. van der Steen; Lucille M., d.v, J. A. Merks cn M. van der Schalie. OVERLEDEN: W. Torreman, 69 jr. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. „Dit is een mónsterzaak van een grootte die in Rotterdam zelden zal zijn voorgekomen. Er zyn enorme hoe veelheden gestolen. Er moeten achttien verdachten voor de rechtbank verschijnen, van wie vandaag veertien. Maar ik ben er zeker van, dat dit slechts een fractie is van het aantal daders. Velen zullen de dans zjjn ontsprongen"- Dit waren vanmorgen de woorden van de officier van Justitie, mr. J. L. van Leeuwen, in de zaak van de spectaculair» havendiefstallen van vismeel, johannesbroodpitten enz. In de afgelopen jaren werden, tonnen i tonnen door jan en alleman in de ha ven gestolen, „Er geldt in de haven een code: „Ja, maar ik moest er wel aan mee doen", vertelde mr. Van Leeuwen. „Ieder een is van elkaar afhankelijk. Men werkt met elkaar, maarmen steelt ook met eikaar. Tot er iets misloopt, dan gaat het ook falikant mis." Een. man die er alles van zou kunnen vertelLen, is de voorman-controleur W. C, O. (59), Hij werd al in het begin van dit jaar veroordeeld tot tien maanden, waar van drie maanden voorwaardelijk. Zijn straf is sinds een paar dagen om- Maar vanmorgen stond hij weer terecht. Er wa ren weer nieuwe feiten aan het licht ge komen, Nu vroeg de officier acht maan den met aftrek tegen hem. Met enkele anderen, stal hij ten nadele van Hemrich Hanno N.V., grote hoeveel heden vismeel. „Hij weet alles van de diefstallen. Hij kent de rol van diverse gedetineerden en van anderen, die niet zijn aangehouden. Uit solidariteit blijft hij echter zwijgen; zijn goed recht, maar of het verstandig is, is een andere zaak.", al dus de officier. GIJSBERT J, VOSKUIL SCHIEDAM, woensdag De vakantie maand augustus vertoonde bü de Spaar bank Anno 1820 een groot lnl ego verschot n.l. van büna 4VS ton. Ingelegd werd n.L S 1.927 561,13 en terugbetaald 1.479.732,23. Het spaaroverschot van 1963 kwam daar-' bij op het ongekend hog* bedrag van 3.157.330^4. Ultimo augustus hadden 52.889 spaar ders samen een tegoed van 42.733.513,96. Vrijwel alle afdelingen van de spaar bank hebben aan dit goede resultaat deel gehad. In het bijzonder is opmerkelijk het succes van het sparen ingevolge d^Jeugd- spaarwet met 10% Rijkspremie. Op 31 augustus 1963 hadden de 2614 deelnemers aan dit sparen een tegoed van 1.167.88 gulden. Het inleggers tegoed en de reserves n per 31 augustus 1963 voor ƒ23.417.519 belegd in effecten, voor ƒ6.947.457,99 in hjTJOthecaire- en voor ƒ9.618.356,53 ir onderhandse leningen. De onbelegde mid delen bedroegen ƒ2,381.767,82. HMS moet twee maal spelen SCHIEDAM, woensdag De competi- tieleïder van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond gaat, op voorstel van „Schiedam" een krachtig einde maken aan het honkballen. HMS uit Utrecht, kampioen geworden in de derde klas, die thuis niet steeds over een veld kan be schikken wordt gedwongen zaterdag ss- twee „thuiswedstrijden" In Schiedam te spelen tegen DHS en Schiedam. "s Morgens om 10 uur ontvangt DHS de Utrechtenaren op het terrein voor de laat ste strijd en om kwart voor een wordt aangetreden tegen Schiedam. Tegen het wilskrachtige DHS krijgen de kampioe nen het al ïüet gemakkelijk, maar van Schiedam mag bovendien verwacht wor den, dat het nu duidelijk maakt met recht lange tijd kandidaat te zün geweest voor de titeL SCHIEDAM, woensdag De toneel vereniging Othello geeft op zaterdag 14 september in Musis Sacrum een uitvoe ring „Die lieve dames Groen", een klucht in drie bedrijven bewerkt door Hans de Rijk. MAASSLUIS, woensdag Uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden voor de bedrij'fsklaverjascom petitie. Futura—De Neef 14446—15084 p., VTM Elma 15449—15231 p.. Dirkzwager— Wallramit 17702—13178. Het hoogste koppel was: A. Paster kamp—G. v. d. Meijde van Elma met 4855 punten. Het programma voor deze weck luidt: De NceffVTM, woensdag; ElmaDirk zwager, donderdag en WallramitFutura op vrijdag. VLAARDINGEN, woensdag De heer J. J. Kooijman is door het bestuur van het VKC voorgedragen als voorzitter in de va cature-A. G. Kloots. De heer Kovijman maakte al eerder deel van het bestuur uit. Ook de raadsman mr. Evans wees erop, dat verdachte de haven op zün duimpje kent. „Hij zou een boek kunnen schre ven „De haven, mijn leven" of ,M3ju le ven, de haven". Ook kan men uit zfjn woorden opmaken, dat grotere mannen zich met dergelijke praktijken bezighou den", aldus mr. Evans. Een flinke bijverdienste had ook J. B. L., veembaas van het Zaans Veem in Rot terdam. Hij stal bij zijn werkgever in sa menwerking met de veemarbeider J. J. L. tientallen tonnen goederen: maiskoeken, zuidvruchten en zeep. Deze spullen wer den. verkocht aan koopman A. C. (27), die ook diefstal ten laste werd gelegd. De mannen begonnen veelal voor dag en dauw: omstreeks vijf uur in de mor gen. De auto moest voor half acht, de aan vang van de werktijd, zijn opgeladen. De waarde van de gestolen goederen in het veem wordt geschat op ƒ50.000. Men ont ving er 3.450 voor. Veel van de in de ha ven gestolen goederen kwamen in Kerk- driel bij de graanhandelaar C, K. L, (49) terecht. Tegen J. B. L. eiste de officier een jaar en acht maanden, tegen J. J. L, een jaar en vier maanden en tegen* A. C. een jaar en zes maanden. Bij nog meer bedrijven, onder andere Thomsons Havenbedrijf, werd flink gesto len. Vanmorgen stonden nog terecht; de graanhandelaar C. J. L., de voorman-con troleur J. de B. (52) uit Vlaai-dingen, de controleur P. W. (31), de botenbaas W. I,. (54), de voorman-controleur L. van R. (31), de loodsbaas W. F. M. B. C. (53), de botenbaas C. J. S. (32)," de voorman-con- troleur B. L. (47) uit Schiedam, de voor man-controleur J. V. (34) en B, P D. De laatste werd beschuldigd van heling. Hij kocht goederen van J. B. L. De offi cier eiste acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk tegen hem. MAASSLUIS, woensdag Zaterdag ,s. komt Pelikaan uit Z-wündreeht op bezoek bij de Dökpolderbewoners, De Zwyndrechters verloren de eerste compe titiewedstrijd van HVO slechts met 21 Excelsior zal er daarom goed aan doen, direct met volle energie, zich in de strijd te werpen en zoveel mogelijk de bal het werk te laten doen. Het overige programma ziet er als volgt uit: Excelsior F 2Excelsior M 2, 4,15 uur; Excelsior M3Hoogvliet 2, 4J30 uur; TSB3Excelsior M4, 2.15 uur; Vlaardingen 3—Excelsior MS, 2.15 uur; Excelsior M 6—Rozenburg 4, 2.SÖ uur. Junioren: PPSA A3Excelsior MA1, 4.30 uur; DHS A 2Excelsior M A 2, 4.30 uur; Excelsior M B2—Fortuna B 4, 3.15 uur; Excelsior M C1—Rozenburg C 3, 2.Ö0 uur en DHVS C 4—Excelsior M C2, 2.30 Excelsior 1 komt, met uitzondering van de linksbuitenplaats, die wordt bezet door A. W. 'tHart, met hetzelfde elftal in het; veld als tegen Barendrecht. Zaak van havenroof werd voortgezet (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM woensdag „H# is de grootste en de domste die er bij hoort. Als er straf op domheid stond, zou hfj levenslang krijgen. Hij kletst en kletst, maar het zet geen zoden aan de dijk". Zo kenschetste gistermiddag de offi cier van Justitie, mr. J. L. van Leeuwen, de verdachte graanhan delaar C. K. L, (49) uit Kerkdriel. Bij hem was het merendeel van de om vangrijke graandiefstaHen in de Rotter damse havens terechtgekomen. „Hy wil niet toegeven, dat hij fout is geweest. Ten minste, ia die mate die hem ben laste wordt gelegd. Maar ik eis tegen hem twee jaar met aftrek", requireerde de officier. Daarmee hoorde de graanhandelaar die tranen te over had om zijn verdriet kenbaar te maken de hoogste straf eisen in dit omvangrijke complot. Nog een uitlating van de officier: „Hij haalt zyn hele familie en alle hemelse machten er bij, maar werkelijk schuld belijden kan hij niet. Hij heeft tienduizenden kilo's ge- kocht en de verdiensten lopen in de dui zenden guldens." Verdachtes raadsman, de Amsterdamse strafpleiter J. K. M. Mathuiscn, wees op de moeilijke omstandigheden in L's zaak. Ook had hy kritiek op de havens; het controle-apparaat deugt niet", meende hij. Ook tegen de overige „havenrovers" eiste de officier een flinke straf. Tegen J. de B. 12 maanden, waarvan drie voor waardelijk; tegen L. van R. acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk; tegen P. W. vijf maanden, waarvan drie voorwaarde lijk; tegen. W. L. drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk, tegen B. L. en J_ V. vijf maanden, waarvan drie voorwaarde lijk en tegen C. J. S. en W. P. M. B. C. vfjf maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Alle straffen met aftrek. De rechtbank zal in deze zaak van de spectaculaire havenroof over veertien da gen uitspraak doen. HOEDEKENSKERKE, dinsdag (ANP). De 13.200 ton metende Zweedse tanker „Gunitla. Billner" van BlUners ReöerI A/B uit Gotenburg Is dinsdagmorgen om half elf bij Hoedekenskerke op de dyic gesto ten. De zeewering werd beschadigd. Do tanker kreeg hoegenaamd geen averij en kon op eigen kracht z|Jn weg vervolgen. De „Gunilla Billner" kwam half gela den met olie van Antwerpen en voer op de Westerschelde een tijdlang evenwijdig aan de dijk van Zuid-Beveland bulten de vaargeul Verondersteld wordt, dat het schip kampte met een defect aan de stuurinrichting. Bij" Hoedekenskerke werd het anker uitgegooid. Daardoor werd bereikt dat de vaart van de tanker werd afgeremd. Met de boeg stootte de boot op de dfjk tussen de gemeentelijke haven en de provinciale haven voor de veerdienst. Voor pasfoto - naar K van Vuuren, Hoogstraat 106 tel 6 67 20 In één dag gereed eroon 6 71 70 1 Personeel gevraagd Neite dagblatibezorgerslsiers) gevraagd, voor vaste dienst Aanmelden: Lange Haven 103. Te koop gevraagd Fotografie Kaïtlims vergeten? De aulo- maai staa: voor u iriaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. I Voor spoedig huis of boven ste etage te Schiedam, Mid delburg of omgeving. Eige-1 naar kan beneden blijven wonen. Brieven met prijsop gave onder nr. 10513 bur. v, d. blad. 1 H0ÖG3TR. 2a SCHIEDAM TEL. 68808 JONGE KERELS IN HET VUUR Eén der grootste operaties uit de wereldoorlog... de verwoesting van de Roemeense olievelden! Cinemascope in kleuren Vrijdag - zaterdag 2, 7, 9.25 uur. Zondag 7 - 9.15 uur 14 jaar Hij was onoverwinnelijk in een vernietigende strijd tegen de grootste bandieten van Arizona.. Misdaad uil zelfverdediging Zondag matinees 2 - 4.15 u. CinemaScope in kleuren. 14 jaar ROSSANA PODESTA - EDMOND FURDOM on een wilde strijd van barbaren om het bezit van een mooie vrouw!! Toryok, de furie der Barbaren Maandag - dinsdag - woensdag 2 en 8 uur. 14 jaar CinemaScope in Eastman color BELINDA LEE - JOACHIM HANSEN m een met hoogspanning geladen film Wer de Hamburgse onderwereld' SATAN LOKT MET LIEFDE Donderdag 2 ea 8 uur 3g

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1