Zeilwedstrijd ongeldig Jeugdkorps van het Leger des Heils heeft grote plannen houden de leiding Zevende vakbond in de haven opgericht Duizenden bejubelden het R.Ph. O. Succes won inspannende wedstrijd Dames bij stil weer in actie Het streven: 300 leden Parktoernooi Spieringshoek beëindigd Vervolg van papieractie Weereen auto in de haven HANDBAL WF-dames en -heren Foto-expositie in De Sluis Seizoen goed gestart Causerieën Winnaars: A. Hofman en mej. E. Voorwinde Jongelui verwijderden keerpunt DEELNEMERS MR. HEÜSDENS-PRIJS GEDUPEERD Stad is op een oor na gevild Burgerlijke Stand EERSTE „PROM" TIJDENS RUSTIGE VERGADERING Benzinepompstatioii beschadigd Pensiongast Beertje weggelopen KORFBAL Zilveren D.W.S. houdt loterij Won i n gbou wl enin g uitgeloot Fout huisnummer Gisteren voorproefje Volgende week biertapwedstrijd Vechtpartijen in Maassluis Badmeester aangereden DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS SCHIEDAM Koeriersters OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag. Het Jeugd korps van het Leger des Hells is het najaar- en winterseizoen goed gestart. Men is deze keer namelijk met een vol ledige bezetting van het jeugdleiders- korps in zee gegaan; 45 medewerkers vervullen 65 „aanstellingen". Dan Is er een uitgebreid en gevarieerd programma samengesteld, waarbij er naar zal wor den gestreefd de plannen voor het twee de seizoen van het vijfjarenplan te rea liseren. Men wil namelijk op 1 januari 3964 driehonderd jeugdleden hebben. Het Jeugdkorps rekent er op, dit voor el kaar te znllen krijgen. Het IeOental schommelt nu tussen de 260 en 276. Het aantal leden kan op zaterdag 28 september stellig worden uitgebreid. Dan zal er een geluidswagen door de Schie- damse straten rijden. De kinderen zul- - len dan worden aangespoord de zondags school te bezoeken. Dat kan In Schie dam geen bezwaar vormen, omdat in alle wijken van de stad een zondags school van het Leger des Heils is. De scholen zijn gevestigd in de Le ger zaal aan de Lange Haven voor de wijken westen en centrum, in de Fatiren- heitstraat 2 voor wijk oost, in de kleu terschool aan de Maasstraat voor zuid en in de kleuterschool aan de Burge meester Van Haarenlaon voor Nieuw- land. Dan zal er binnenkort een kleuterpost in het oude centrum in de omgeving van Laan-Lange Achterweg worden ge opend, die plaats zal bieden aan onge veer veertig kinderen. Het Leger wil aldus vroeg beginnen de kleuter met visuele hulpmiddelen onderricht te ge ven In de aanpassingssfeer. Voor de jeugdleden van dertien tot achttien jaar worden elke zondagmiddag gespecialiseerde lezingen gehouden. Cau serieën zullen worden gegeven over de Oecumenische Beweging, de godsdienst In de wereld en In Nederland, het Inter nationale Leger des Heils, de sacrementen van de bijbel en wat het Leger daar te genover stelt, het Rode Kruis, enz:. Hetzelfde streven vindt men terug in de verspreiding van de lectuur. Zo cir culeert de lectuur van de Nederlandse Jeugdgemeenschap en de Kinderbescher ming, kortom om de jeugdleden die 3cen- ms bij te brengen, waarin zij ook zelf belangstellen. Het programma vermeldt verder voet- balmatehes, een zgn. „boerenkoolfuif", een stemmige viering van het Kerstfeest. "Verleden week is het spaarsysteem be gonnen voor dertig leden van bet Jeugd- korps om volgend jaar een tripje naar Engeland te maken, zowel in geestelijke als ontspannende zin. Ook het Jeugdmuziekkorps is actie! Morgenavond, woensdag, om half acht, is er een bijeenkomst in de Legerzaal. Flip Koning bespeelt er zijn hammond orgel, Frans van der Beyden op zijn fi- brafocn en piano. Het Jeugdmuziekkorps zal voor passende ontspanning zorgen. De toegang is vrij. Over het bezoek aan al deze activitei ten is het Leger des Heils optimistisch gestemd. In het vorige seizoen bedroeg de opkomst 92 procent Tot slot Is het korps zelf voornemens, volgens de methodiek van stichter Wil liam Booth, de wijken In te gaan. om te propageren. Daarbij zal aan gezinnen die dit nodig hebben, kleding cn speelgoed worden uitgereikt. (Van een onzer verslaggevers) YLAARDINGEN, dinsdag. De zeilwedstrijd om de mr. 3. Heus- dens-wisselprijs van de watersportvereniging „De Bommecr" en DWSV op de Vlieten moest worden geannuleerd. Tijdens de tweede ronde van deze jaarlijkse Valken-wedstrijd bleek namelijk dat jongelui het keer punt hadden weggehaald. Er bleef de jury niets anders over dan de wedstrijd ongeldig te verklaren. Dat was vooral een strop voor de deel nemer C. Post, die bij de ronde aan kop lag en een zeer goede kans had de wedstrijd te winnen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag Met man en macht is men bij de oud-papierhandel van de heer L. M. A. Hersbach aan het Doeleplein bezig gigantische hoeveel heden papier te persen. Het is de twee de grote voorraad, die vrijwilligers za terdag voor mevrouw A. Verhoev In 3e Schiedamse straten hebben opgehaald- Maar,,.. de chauffeurs zijn nog niet klaargekomen met de ophaaldienst na het tweede deel van de grootscheepse Schledamse papieraktie. Op de Lorentzlaan en omgeving na, héél Schiedam uitgekamd. Mevrouw Verhoev is echter al weer genist ge steld. Twee chauffeurs hebben haar be loofd op zaterdag 5 oktober het restant af te werken. Mocht er hier en daar be richt komen, dat er nog meer papier kan worden afgehaald, dan zorgt de fir ma Hersbach daar zelf voor- Het is zaterdagmorgen verder allemaal naar wens gegaan. Twintig auto's waren weer beschikbaar gesteld. Mevrouw Verhoev heeft enige tijd via de geluids wagen de Schiedamse bewoners aange spoord hun oude papier gereed te zet ten. De chauffeurs zijn enthousiast door allerlei jongelui geassisteerd, maar deze medewerking was gezien de grote hoeveelheden werk die moesten worden verzet wel aan de krappe kant. Mevrouw Verhoev hoopt volgende week bekend te kunnen maken, hoeveel geld er in totaal is opgehaald. Ze is er in elk geval van overtuigd, dat haar eerste grootse papier-aktie is geslaagd. Het Zonnehuis in de Boerbavelaan en het Comité van Auto- en Boottochtjes zul len met de recettes ongetwijfeld gebaat zijn! GEBOREN: Hcndrïka d. v. L. J. de Kos ter en. C. K. van Aalten; Helga d. v. G» van Dijk en E- W, J. Gouweleeuw; Jo hannes M. z. v. B. J. Kosterman en P. A- C. Wennekes; Manuel G. z.v. G.J-Kruini- ger en M. A. de Cnsto; Marianne C. J. d. v. P. A. Maan en B. van Stijn; Elisa beth J. d. v. J. C. van der Dusse en N- C. Verlinde. APOTHEKEN - NACHTDIENST Apotheek Van Westendorp, Parkweg 207. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: gesloten tot en met 27 september. BIOSCOPEN Passage, en 8.15 uur: „Karima en de ge maskerde ridder." Monopole, 2 en 8 uur: „Het laatste salvo.' DIVERSEN Stedelijk Museum, 8 uur: Lezing NVY- Bestuurdersbond. SCHIEDAM, dinsdag. Bü het Park- toernooi Spieringshoek z(jn zondag de finales verspeeld. Bü het heren-enkel A Werd A. Hofman wederom kampioen, door de jonge Jaap Beyer met 62, 63 te kloppen. By de dames is Elly Voorwinde kampioene geworden In de enkelspelen, terwijl zü met Ben Foef het gemengd-dubbe! won. Jaap Beyer, die in de halve finale verranund maar ook overtuigend had gewonnen van J. Hoogcndoom, was dui delijk niet opgewassen tegen crack Hof man, Deze steunde op zijn sterke fore hand en voerde zijn aanvallen bij het net uit; ook zijn. tempo was te hoog voor Jaap Beyer, die over een behoorlijke drive beschikt en ook over aardige vol leys, die echter net niet vinnig genoeg zijn otn de aanvallen af te ronden. In de finale dames-enkel A won Elly "Voorwinde overtuigend met 6—1, 64 van mej. Legen, die de harde fore hands van mej. Voorwinde niet kon verwerken. In het gemengd-dubbel A won mej. Voorwinde met Ben Foet in een spannende sportieve strijd van het koppel mevr. Blaisse/J. Hoogendoorn met 3—6. 64, 108. De damesdubhelA werd gewonnen door het goed op elkaar ingespeelde koppel mevr. Blaisse/mej. Legen. In de afdeling B is mevr. Nesse de sterkste gebleken In de cnkelsoelcn; zü won In de finale van mej. Akkerman niet 6—4, 8—6, 6—4, De dames-dubbel B gaf een spannende eindstrijd, die ein- dfgde met een 60, 46, 6—2 overwin ning van de dames De Vos/Akkerman op de dames Magnln/SIgterman. Bij de heren-onkel B won Jaap Beyer in een leuke wedstrijd met S1, 86 van H. Wiche. Het heren-dubbel eindig de in een overtuigende overwinning van B. Foet/M. Schuytvlot op N. de Ruyter/ W Baard met 6—1, 64. Het gemengd- dubbel B gaf een overwinning van mej. Kleiss/M. Jansen op mej. Akkerman/J. Poppelcn met 6—4, 9—7. In de C-afdeling is mevr. Van der Wilt de sterkste gebleken door met goed lopen te winnen van Eppe de Jong met 62, 75. Bij de heren is René Tim mer in een leuke en spannende wed strijd met J, Bakker (die in de halve finale "W. van 't Hoen had uitgescha keld) kampioen geworden met de cij fers 60, 46, 8—4, In de afdeling D, waarin dit jaar de beginners zijn uitgekomen, wist Anja Secgers liefst drie titels te veroveren, namelijk het dames-enkel, het dames- dubbel met Ingrid Wessel en het ge mengd dubbel met H. Jongepier. B(j de heren Is de COIS-leerling F. van Hel den als winnaar geëindigd door Huub Jongepier met 6—4, G4 te slaan. Maar Van Helden won met J. Slgmond het heren-dubbel. Zondagmiddag heeft directeur J. v. d. Torre yan het Tennispark Spieringshoek de prijzen uitgereikt, na het toernooi dat het spelen van 350 partijen vereiste. Daarbij werden de wedstrijdleiders, de heren Hoogendoorn en Magnin, bedankt en ook is afscheid genomen van de heer G Bernard, die vijftien jaar wedstrijd leider is geweest, maar nu naar elders is verhuisd. *7 O Jtcf R.P/t,0. de waarde van het in- stituut der Promenadeconcerten voor onze Maasstad af bevestigd heeft willen zien, dan is daar zaterdagavond in elk op zicht gelegenheid toe geweest. Niet alleen was het publiek weer bij duizenden toe gestroomd maar ook kon men spreken van een uitzonderlijk grote luisterconcentratie de omstandigheden uiteraard in Aan merking genomen en een goed contact tussen auditorium en dirigent Het dient opnieuw gezegd, dat Eduard Flipse altijd de precies juiste toon vindt om de menigte toe te spreken en dat bij deze „Proms" zo'n enkel woord bepaald wonderen kan doen. Daarbij kwam, da* de programmering ditmaal een. voorbeelu mocht heten van verstandig beleid. Zon der concessies te doen of al te platgetre den paden te bewandelen heeft men het „grote" publiek blijkens ware applausor- gieën meer dan tevreden weten te stem men. Handels feestelijke Flreworks-music diende ter opening. Daarna was de jonge Hongaar Tamas Vasary solist in Gnegs beroemde pianoconcert, dat door hem on getwijfeld met poëtische toonvorming en fraaie techniek werd voorgedragen, maar dat nochtans een interpretatief oneven wichtige indruk maakte. Vasary vond het klaarblijkelijk moeilijk, de stampvolle Ri- vièrahal te bespelen. Hij nam vaak zijn toevlucht tot forceren, vanzelfsprekend niet zonder nadelige invloed op het totaal der klankproduktie. Na de pauze volgden drie werken van uiteenlopend karakter. Herman Nieland bleek het gelukt te zijn, een frisse Fanta sie over „Sarie Marijs" te schrijven van dusdanig symfonische allure, dat een te grote popularïsatie achterwege kon blij ven. Was Webers „Aufforderung zum Tanz" in orkestversie al een enigszins spectaculaire aangelegenheid, nog sterker was dat het geval met de Ouverture 1812 van Tschaikowsky volgens authentiek partituurvodrsehrift uitgevoerd dus met toevoeging van een aparte „banda" (leden van de Marinlerskapel). Enkele maten voor hot einde van dit stuk barstte het applaus al los en men rustte met voor het slot was gebisseerd. Men had dan ook gedurende een gehele avond naar bepaald vervoerend orkestspel kunnen luisteren. Een aparte hulde ver wierven de solocellïst Samuel Brill (voor zijn obligaat in Webers stuk) en de com ponist H, Nieland, die op *t podium kwam danken. ELLY SALGMé. SCHIEDAM, dinsdag. Voor de derde maal in vier dagen tijd is een auto m een Schiedamse haven gereden. Gistermorgen om 9.30 uur gebeurde dat met een bestel auto van de Wasserij Noordboek. De wa gen stond aan de kant van de Nieuwe Haven geparkeerd, naar later bleek niet op de handrem, terwijl ook de versnel ling op vrij stond. Door nog onbekende oorzaak is de wagen gaan rijden en in de haven geplompt. Er zat niemand in. Met een takelwagen is de bestelauto op de wal gebracht; er was nogal wat water schade. SCHIEDAM, dinsdag. Uit de R.K. Technische School aan de Burg. Honner- lage Gretelaan werd een rol vloerbedek king van 8 m lengte plus nog een stuk zeil van 3 m, die daar door de woning inrichter J. T. M. B. waren opgeslagen, gestolen. De waarde bedraagt ƒ200. fVan een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Vol gens de voorzitter van liet zater dagochtend in het Groothandels- gebouw te Rotterdam bü accla matie gekozen bestuur, de heer N. F. van der Velden, hebben zich staande de (oprichtings) -verga dering 400 havenarbeiders opge- geven als lid van de zevende vak bond op dit gebied, de „Federa tieve Haven Vakvereniging". Volgens verscheidene bestuursleden van reeds eerder in het leven geroepen bon den, die aanwezig waren m de Beatrix- zaal, waren velen van de naar schatting 450 aanwezigen reeds lid van. één van de andere zes organisaties. De contri butie is vastgesteld op 4,— per maand. Op de bijeenkomst, die een vrij rustig verloop had, en die de voorzitter vrij wel geen moment Uit de hand is ge lopen, werden de tien belangrijkste wensen van de havenarbeiders bekend gemaakt. Behalve opneming in het ba- sisloon van de tanefsdervingstoeslag, wenèt men een ondernemingsraad in elk bedrijf. Voorts moeten er meer en betere veiligheidsmaatregelen worden genomen en moet er een betere rege ling voor het weekendwerk uit de bus komen. Het arbeidsreglement moet worden her zien. Men streeft naar maximaal een week nachtwerk, herziening van de taaklonen en een pensioengerechtigde leeftijd van 60 jaar. Tenslotte moeten mensen van 55 jaar en ouder, niet bui ten- of binnenboord mogen werken en moet het „buiten" koffiedrinken worden afgeschaft. De besturen van twee geiijkdenkende or ganisaties, de Federatieve spoorweg vakvereniging en de Algemene bond voor werkers in het mijnbedrijf, had den vertegenwoordigers naar de oprich tingsvergadering gezonden. 't Is de bedoeling van de nieuwe bond om volstrekt onafhankelijk te zijn en geen enkele binding met een politieke partij te hebben. De bestuursleden moeten loontrekkers zyn, opdat zij die op de hoogte zijn van toestanden in de haven, dit ook blijven. SCHIEDAM, dinsdag. In de hand balcompetitie hebben de Schledamse teams weer opmerkelijke successen ge hoekt. Zowel de dames als de heren van Wilton Fjjcnoord zetten hun overwin ningenreeks voort, evenals de heren van DWS. De UVG-dames kwamen ook weer aan winst, maar de dames van DWS als mede de heren van UVG hehben het zoet der overwinning nog niet mogen proe ven. de overgangsklasse dames werd DWSPSV een aantrekkelijke wedstrijd. snel de leiding, maar Nel Ro- :te snel gelyk en na een goede m Nel Bos en Toos Salarie leiding bij DWS. Maar PSV had geluk dan haar gastvrouw en wist een 3—-5 voorsprang op te bouwen, bij de rust. Na de thee wah het weer PSV dat het eerst succes had. Daarna kende de goed leidende scheids rechter Kielhorn DWS een strafworp toe, door Nel Robart benut. De DWS-aanval zag steeds weer de lat, of de voortreffe lijke doelvrouwe Toos Plugerhun in haar weg. De Eindhovense dames verrasten doelvrouwe Alie Veldhoven met twee strakke schoten, In de laatste minuut kon Lenie Robart nog scoren. De eindstand was 58 voor PSV, De Wilton-dames hebben in Den Haag tegen bet sterke Hellas hun derde over winning in. suceessie geboekt, dank zij een snelle voorhoede en een hechte ver dediging. Ans de Ruiter-v. d. Horst en Bea Zonneveld brachten de ruststand op 02. In de tweede helft werd de strijd steeds harder en 15 minuten voor het ein de moest Bea Zonneveld met enkele bles sures het veld verlaten. Wilton was hier door de vaart uit de aanval kwijt en ging zwaar op de verdediging spelen, met zeer goed defensiewerk van Paula Post-v. Zessen en keepster Yvonne van Driel. Wilton bleef de voorsprong behouden en won uiteindelijk met 02. De UVG-dames hebben tegen Snelwiek in Botterdam ook de volle winst binnen gehaald. Loes de Ridder die een voor treffelijke wedstrijd speelde kwam het eerst tot scoren 0—1, maar met een 11 stand werd gerust In de tweede helft had UVG een overwicht en Loes de Rid der en Clazien Voogdt vergrootten de voorsprong tot 13 en Cor Brokling maakte aan alle onzekerheid een einde door de eindstand op 2—4 te brengen B(j de heren In de districts le klas Is het Wilton Füenoord gelukt ook de der de wedstrijd ln winst om te zetten. Wel nam Olympia de leiding, maar daarna bestookte de Wiltonvoorhoede met zeer goede aanvallen het Haagse doel. Piet van Dijk, Louw Boer en Ludo Bak ker brachten de stand op 4—1. De rood witte verdediging zat ook potdicht en Huib v, d. Lugt zorgde er voor dat er met 83 gerust kon worden. In de twee de helft kwamen de Hagenaars er niet meer aan te pas en het einde kwam met een 16—4 overwinning voor Wilton, dat nu samen met Schutters de eerste plaats deelt met 6 punten uit 3 wedstrijden. De DWS-heren hebben CWP in Den Haag 'n gevoelige nederlaag toegebracht. Voor rust wilde het nog niet erg lukken in de Schiedamse voorhoede en de ver dediging liet te veel gaten vallen. CWP strafte dit goed af. De DWS aanval kwam echter geleidelijk beter op dreef en de ruststand was 46. Gerard v. d. Wal speelde zich keer op keer goed vrij en met harde verrassende schoten liet hij de CWP-doelman tot tweemaal toe vis sen. Doelman Gerard Gommel van DWS maakte zich daarop de held van de dag door twee strafworpen te stoppen. Dit ontnam de Hagenaars de laatste moed en het werd een 13—5 zege. De UVG-heren zijn er dit seizoen totaal uit, Ook na de degradatie brengen zij er totaal niets van terecht. Tegen HVZ had den zij bij de rust al een 7—1 achterstand en verloren tenslotte met 12—1. Dames 2 van DWS verloor met 6—1 van Spartaan en de reserve-dames van Wilton moesten met 4—5 hun meerdere erkennen in Roda 2. Dames 3 van DWS leed eveneens een 61 nederlaag tegen Vires et Celerilas 2. Heren 2 van Wilton speelde tegen Dy namo 3 een aardige partij maar verloor met 6—7. Heren 2 van DWS verloor met 137 van Actief. Heren 3 deelde de pun ten met WIK 10—10. Uitslagen jeugd: Dames-junioren: Wilton—UVG 5—3; Wilton 2—Atomium 11—3; DWS—Schut ters 9—1; DWS 2—Schutters 2 6—4; DWS 3—EOV 9—2; DWS 4—Olivio 4—5. Heren junioren: DWSSchutters 3—11. Meisjes aspiranten: Wilton—WIK 210; Meeuwen—DWS a 1—1: DWS b—Hollan- dïaan 5—0; DWS c—UVG 0—13. Jongens aspiranten: WiltonActief 15—7* Meeuwen—DWS 1—6. SCHIEDAM, dinsdag. Aan het ben zinestation voor het bedrijf van de Gulf Oil (Nederland) N.V. aan De Admiraal de Ruiierstraat hebben onbekend geble ven personen schade aangericht Twee ballonnen werden vernield, evenals een pompmantel, terwijl een. ruitje werd in geslagen. De schade bedraagt 90. SCHIEDAM, dinsdag. Meermalen hebben we gemeld dat weggelopen hon den in het Dierentehuis in de St, Anna- zusterstraat zijn opgenomen. Doch nu is een hondje uit het tehuis weggelopen. Het is een kleine bruin-witte bastaardhond, al dan niet luisterende naar de naam .Heer tje" De in Hoogvliet wonende eigenaar had Beertje als „pensiongast" in het die rentehuis ondergebracht. SCHIEDAM, dinsdag De korfballers kunnen op een goed weekeinde terugzien. Van de dertien gespeelde wedstrüden werden er zes gewonnen, vier gelyk ge speeld en slechts drie verloren. Jammer is dat Schiedam 1 verloor, een slechte competitie-inzet voor de roodzwarten. De meest spannende wedstrijd is Sue- >s—Velox geweest. De Rotterdammers stonden, binnen enkele minuten al met 0—2 voor. Het werd zelfs 0—3 vóór me vrouw G. Ruseier kon tegenscoren. In derde opstelling zorgde F, Baas echter voor evenwicht (33) en in de begin opstelling liet E. Dobbelsteen zijn ploeg juichen door de stand op 5—3 te bren gen. Dat was Velox toch te veel: met 5—5 werd er gerust. De Successers roken na dit resultaat winst. F. Baas, die bijzonder goed op schot was, bracht de score op 75, E. Dobbelsteen en B. van Krogten gooi den er nog een schepje bovenop (95) en Chr. Niehot sloot de doélpuntenregen af met 10—5. In de tweede helft zijn de Veloxiden er niet meer aan te pas ge weest. Met deze overwinning is het zelf vertrouwen van de blauwwitten onge twijfeld versterkt. BU Oranje WitODI deed zich het merkwaardige feit voor, dat de tegenpar tij ODI aan de leiding hielp. Door ver keerd uitspelen belandde dc bal in eigen korf en dat was voor ODI een bijzonder voordeeltje, maar voor dc tegenpartij uiteraard een geweldfge tegenslag. Door C. Toussaint, M. Soeters en mej, Sluimer werd deze voorsprong tot 04 opgebouwd. Met 14 werd er gerust. In de tweede helft bracht N, Sleeuwenhoek de stand op 1—5 en daarmee was het pleit beslecht. Wel kon Oranje Wit nog tot 35 ophalen. In de wedstrijd SchiedamFortuna speelden de Delftenaren het beste korf bal, maar Schiedam heeft niet met zich laten sollen. Na vijf minuten kwam For tuna met 0—1 voor. P. Boogaers depo neerde de gelijkmaker in de korf, maar in de derde opstelling werd het heel vlot 1—3. Die stand bleef geruime tijd ge handhaafd en werd ook de ruststand. Na de hervatting slaagde mej. B. Bergvelt er in de partijen op gelijke voet te bren gen (3—3). Da kansen lagen weer vol komen gelijk, maar door een vlot tempo en het juist iets beter profiteren van de kansen sloeg de balans toch in het voor deel van Fortuna uit. Bij het scheiden van de markt was het 3—6. De overige uitslagen waren: Schiedam -OSCR 3 6—5; Succes 2—IIPV 3 8—0. DIO 2KOAG 2 2—9; DKDSchiedam 3 1—6. Jnioren: Ahoy—Succes 2—2, Spirit ODI 88. Aspiranten: Schiedam aHet Westen a 22, ODI a—KOAG a 1—-■1, Succes bSchiebroek e 1—2, Schiedam b—Trekvogels f 3—2. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag Het aktie-C0- mitë van de zilveren handbalvereniging DWS heeft een groots plan opgezet om de financiën voor de viering van het jubi leum binnen te krijgen. Het comité houdt een loterij met niet minder dan tienduizend loten a raison van twee kwar tjes. Notaris A. S. H, A- Blaisse zal op zater dag 28 december 1963 in het clubgebouw van de jubilerende vereniging de trekking verrichten. Vele fraaie prijzen zijn er te winnen; onder andere een koelkast, cen trifuge, radio, suraalkachel en andere prachtige elektrische huishoudelijke ap paraten. SCHIEDAM, dinsdag Burgemeester en Wethouders berichten, dat op 19 sep tember 1963 van de 4% Woningbouw lening Schiedam 1952 III, groot ƒ3.000.000,—, welk bedrag ten tijde van deze publicatie nominaal nog uitstaat, zijn uitgeloot de obligatie, genummerd 8, en verder alle obligaties, welke een num mer dragen hetwelk 20 of een veelvoud van 20 hoger is dan genoemd nummer. De uitgelote obligaties, voorzien van al le daarbij behorende op de aflossingsda tum nog niet verschenen coupons, zijn per 1 november 1963 betaalbaar bij de op de coupons vermelde kantoren. Volledige nummerlysten zijn op aanvraag gratis verkrijgbaar ter secretarie van de ge meente Schiedam (afdeling Financiën) en bij de N.V. Slavenburg's Bank te Rotter dam. SCHIEDAM, dinsdag In ons artikel van zaterdag over „Huisvestingsleed" is een storende tout geslopen. De heer Voor- wald woont in de Van Smaleveltstraat 45 en niet 5, zoals abusievelijk vermeld stond. Dc verontwaardiging van de zeilers was groot, begrijpelijk. Men vraagt zich af of men bü elke wedstrijd „politie agenten" moet plaatsen. Besloten ïs de wedstrijd op a ,5. zondag opnieuw vast te stellen. Het zal dan opnieuw nodig zijn de boei, de merktekens, etc., uit te zetten. De start in de damesklasse was heel mooi. Het zwakke geslacht liet zien, dat het ook wel overweg kon in de 16''-ers. Er was heel weinig wind en daarom werd de baan ingekort tot de Boonervliet en de Middelwatering. Me juffrouw H. Vermeulen had met Black Guli een goede start, lag direct goed op hoogte en kon daardoor nog verder uitlopen. Zij behield tot aan het einde haar voorsprong. Mevrouw Delsman met Rara zag de slotfase kans van de derde naar de tweede plaats op te schuiven, gevolgd door mejuffrouw A. van Dijk in Sisu, die van de vierde naar de derde plaats opschoo! Dit ging ten koste van me juffrouw C. Benjert in Swippïe, die na een ronde nog op de tweede plaats troonde en tenslotte naar de vierde werd teruggewezen. Mevrouw Bezemer pleegt altijd op het startschip ijverig notities te maken. Nu zeilde zij in Aramis ook mee en toonde ook veel stuurmanskunst te bezitten. Zij werd een goede vijfde, In totaal waren er elf deelnemers. Protesten kwamen bij de dames niet voor. De prijsuitreiking geschiedde in het Jachthuis door de heer H. Bezemer, voorzitter van DWSV. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. Volgende week dinsdag wordt 's middags ln zaal Harmonie een biertapwedstrijd gehouden, uitgaande van het Centraal Brouwerij Kantoor, In VI aar din gen georganiseerd door de Horeca-afdeling „Ons Belang". Het is de eerste maal dat in Vlaar- dingen. een biertapwedstrijd wordt ge organiseerd. Voorheen gingen de Vlaar- dingse kelners naar Schiedam of Rot terdam om zich met collega's te meten. Gistermiddag heeft men „proef ge draaid". In de zaal van De Oude Markt werden de deelnemers aan de officiële wedstrijd geïnstrueerd. Zij kregen wan neer zij minder goed tapten en/of ser veerden, deskundige aanwijzingen. De groothandel in Vlaardingcn heeft een aantal ereprijzen beschikbaar gesteld voor de biertapwedstrijd. Aan het gemeentebestuur van Vlaar- dïngen is verzocht een wisselbeker te schenken voor de stadgenoot die het hoogst aantal punten behaal! De jury voor de wedstrijd in Vlaar- dmgen is geheim gehouden. Leo Pagano zal do show presenteren. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag In september) 1958 werd op initiatief van enkele en-» thousiaste amateurfotografen de ama-j teursfotografenvereniging Maassluis! (ASMA opgericht Het vijfjarig bestaan! van deze vereniging zal aan Maassluis! niet onopgemerkt voorbijgaan. Aan het) einde van vorig seizoen werd door deze; vereniging besloten by dit lustrum naarf buiten te treden door het organiseren van? een fotowedstrijd voor de fotograferende? Maassluise bevolking en door het houden van een foto-expositie van werk van eigen leden. De fotowedstrijd is reeds afgesloten. Dei prijswinnaars zullen woensdagavond 25; september op de openingsavond van de foto-expositie hun prijs ra ontvangst ne-: men. Dan zal de heer W. J. D. van Dijck,- burgemeester van Maassluis, de foto-ex positie officieel openen. Op donderdag, vrijdag en zaterdag,; 26, 27 en 28 september zal van 1012,! 2--6 en van 7—10 uur de tentoonstelling! voor het publiek geopend zijn. Maassluise? kunstschilders zullen tevens enkele van; hun schilderstukken exposeren. Yergro-; tmgen van de bekroonde foto's uit de? fotowedstrijd onder het motto „Maassluis! ui de lens" zullen daar eveneens te ziens zijn. Gezien het vele werk, waaronder? zeer goede foto's, dat is ingezonden, zal;' het, naar het zich laat aanzien, een ex positie worden, die er zijn mag. De ver wachting is gerechtvaardigd, dat deze ex positie een grote belangstelling zal krij gen. Zij wordt gehouden in „De Sluis". MAASSLUIS, dinsdag - Op de Markt vond een kleine vechtpartij plaats, waar bij J. E. D„ 24 jaar, en B. C. v. d. B„ 18 jaar, beiden uit Maassluis, betrokken waren. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld, hetgeen wel op een pro ces-verbaal zal uitlopen. Zaterdag was deze vechtpartij het on-| derwerp van gesprek in een café te Maas sluis, Dit leidde er toe, dat genoemde B.\ C. v. d. B. daar klappen opliep van eem andere bezoeker, de 25-jarige J. P. v. H. uit Maassluis. Tegen laatstgenoemde werd proces-verbaal opgemaakt. Zondag kwam het tot een handgemeen) onder cafébezoekers te Maassluis, Hierbij liep de 20-jarige Duitse varensgezel W.f W. lichte verwondingen op. Hij zou ge slagen zijn door de 21-jarige C. van H. en de 20-jarige S. S., beiden uit Maassluis. De politie stelt een onderzoek in. MAASSLUIS, dinsdag De badmees ter Jacobs uit Maassluis kwam, toen hij op zijn bromfiets in de Fenaeoliuslaan. reed en links af de Taanstraat in zou gaan, in botsing met een hem tegemoet komende personenauto, bestuurd door J, van Driel, 29 jaar, uit Hoogvliet. De heer Jacobs liep een kleine hoofdwond op. Zijn bromfiets werd ernstig beschadigd. Ook de personenauto liep flinke schade op. RECEPTIE VLAARDINGEN, dinsdag. De recep- j tie van de heer P. Boogaard in gebouw Triangel op maandag 30 september be-? gmt voor belangstellenden op 30 septem ber te 17.30 uur. VLAARDINGEN, dinsdag. De zater- i dag gehouden collecte voor de kruisver- enigingen bracht ƒ604.33 op. U kijkt... U vergelijkt U koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, teL 6 86 11 - GEEN FILIALEN Te koop Eerst bij Coja kijken. Was machines v.a ƒ90.— 15-30% korting. Ook merkroachines. Showroom Coja, Lange Ha ven 120, telefoon 633 41. op vrijdagen 27 september 1963 en 4 oktober 1963 bij veiling en afslag, telkens van. 11 uur in het Gebouw ARCADE, Lange Haven 71; Schiedam, ten overstaan van: A. de Notarissen M. VAN VEEREN, Van Weede- straat 2 te SOEST (Tel 02955 - 2315) en P. SCHABERG, Tuinlaan 102 te Schiedam (TïïL 0X0 6 89 00) van: het pand, bevattende een afzonderlijke he neden- en bovenwoning met tuin cn erf, te Schiedam aan de BURGEMEESTER KNAP- PERTLAAN 194 ab, kadastraal bekend als ge- - meente Schiedam sectie M, nummer 4645, groot 1 are 50 centiaren. Verhuurd: Totaal per jaar ƒ2.108.04 Lasten totaal 183.94 per jaar B. de Notaris Mr. A S. H. A. BLAISSE, Nieuwe Haven 149 te SCHIEDAM (Tel. 010 - 68116) van: een woonhuis met schuur, tuin en erf, te Kethel gemeente Schiedam aan het NOORD- EINDE 13, kadastraal bekend als gemeente Schie dam sectie Q nummer 516, groot 4 aren 44 cen tiaren. WELK PERCEEL GEHEEL VRIJ VAN HUUR EN ONTRUIMD WORDT OPGELEVERD Lasten totaal 47.49 per jaar AANVAARDING EN BETALING der kooppennin gen: 31 o>kfcober 1963 BEZICHTIGING: als gewoon Inlichtingen en. toegangsbewijzen te verfmjgen ten kantore van voornoemde notarissen

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1