WIELERBAAN IN HARGA SiESBEl Schotvaardig SFC voelt zich thuis in de derde klas m CHIEDAM I Toplaag van de baan zelf vormt nog een probleem tfonde&tfeefa Jubileum muziek festival DRZ klopt Bolnes in doodgefloten match PPSC kan zich nooit handhaven Goedkeuring voor clubgebouw AGENDA VOETBAL ÏN SCHIEDAM Excelsior '20 toont eindelijk de kracht Parkeerverbod overtreden Beiuterscfub Schiedam an Clublokaal TafelvoetLal- competitie Krat jenever gestolen Leger des Heils Snelle baan Kampioenschap De Postduif IN CALANDSTRAAT Sprinten om kampioenschap RC Schiedam DH ,8-L eon'i das 33 AFDELINGS-VOETBAL Ursus wint van Nado V. Ursus-Nado V. 20 DRZ-Bolnes 10 Nestoro-WF 30 Putterli.-S'chied. B. 31 DBGC-Schiedam 12 Jacht op een te snelle brommer SFC-Lugdunum 30 GDA-Exeelsior 12 PDK-Demos 22 Hermand.-Martin. 00 Twee kinderen aangereden bij oversteken Zaterdagvoetbal Zuidland-HBSS 1—3 PPSC-Zwerver 2—1 GSS-Groen Wit 05 Konijn gestolen MAANDAG 14 OKTOBER 1963 5 (Advertentie I.M.J (Advertentie LM A niet af/een goedkoop maar ook bijzonder goed gesorteerd Zij die tijdens zo'n speciale aan bieding al vroeg van huis gaan om er als de eerste bij te zijn, weten heus we! waarom. Ook morgen is het weer méér dan de moeite waard. Want morgen begint de verkoop van het mooiste rib-interiock van sterke uitgekamde garens... speciaal voor de grote maten. Maar dan voor een prijs, die tot heden voor onmogelijk gehou den werd. Grote maten kamizolen van .£48- Directoines Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze partij interlock... kamizolen en direc toires in grote maten» 44-46- 48-50,door elkaar voor één prijs, Geen of tchnft, best. SCHIEDAM, maandag. -—Het gaat er nu toch echt naar uitzien dat de Renners club Schiedam het dertig jarig bestaan, medio volgend jaar, kan gaan vieren op een eigen wielerbaan, gelegen in het Sportpark Harga. De fundering van de baan zelf, het zandllchaam, is nu wel Ingeklonken en de dienst voor Gemeentewerken heeft de bouwtekeningen voor het clubgebouw goedgekeurd. Dat betekent dat de Ren nersclub, zodra B. en W- daar de toestemming voor geven, kunnen beginnen met de aanleg van de tribunes en het clubgebouw. Aan de firma Hahfao (Houtbouw Hardinxveld), die ook de overige clubgebouwen in Harga in systeembouw heeft neergezet, kan nu de opdracht worden gegeven voor het plaatsen van het clubhuis. In de komende maanden zullen de wielrenners zelf aan het werk gaan. De rc. „Schiedam" zal de wielerbaan in eigen beheer exploiteren zoals de voet balclubs de sportvelden in Harga gébrui ken. Het clubgebouw wordt 3n het midden van de lange zijde van de baan geplaatst tussen de wielerbaan en het hoofdveld van HDVS. Recht achter het kleedlokaal komt de ingang naar de baan voor de zittrihune met 45a plaatsen. De leden van de ren nersclub gaan deze tribune in de komende maanden plaatsen. Links en rechts van het clubhuis komen twee toegangen, met de kassa's, naar de balustrade rond de baan. Hier kunnen op drie trapsgewijze geplaatste rijen betonpalen 1500 toeschou wers staan. De renners zullen, deze be ton platen op het talud van de baan gaan leggen. Meer zorg haart echter het materiaal dat de toplaag van de baan dient te vor men. Dat zal de gemeente doen uitbeste den maar ondanks veel overleg is het ge. schikte materiaal nog niet gevonden, om dat men vreest dat dc baan bij het ver zakken zou kunnen scheuren. Wel Is nu bekend dat het dijkiichaara, de basis voor de baan, niet meer verzakt maar er dient rekening mee te worden gehouden dat het wielerovaal is gelegd op een zwakke on derlaag van veen. De gemeente zal eerst daags beslissen of de toplaag van de baan zal bestaan uit betonplaten of uit een meer elastische bitumenJaag. Voor de bouw van het clublokaal van de c. Schiedam is geen rijksgoedkeuring nodig omdat het gebouw minder dan tien duizend gulden gaat kosten. De afleve ringstermijn Is drie maanden. Over enige jaren hoopt „Schiedam" het gebouw te doen vergroten met een ruimere kantine en meer kleedlokalen. Voor de start is een subsidie van enkele duizenden gulden aan de NSF gevraagd en daarvan heeft de r.c. Schiedam goede; verwachtingen omdat de Ned. Sport Fede- ratie uit de totokas ook vijfduizend gulden j Kapitein W. F- Palstra heeft bji de ope- voor de Hilversurase wielerbaan beschik- ning voor dc introduktie gezorgd waarbij SCHIEDAM, maandag. Bü de afd- Schiedam van de Ned. Tafelvoetbal Bond is de clubcompetitie gestart. De afdeling telt twintig leden, waarvan er tien deel nemen aan de competitie. De winnaar komt uit in de landelijke finale, door gaans op Hemelvaartsdag te houden, met als Inzet het kampioenschap van Neder land. De uitslagen van de eerste wedstrijden zijn Barbados—Flutsmin&nse 3—4; Vrij gezel—RODA 2—6; Schiedam-Sport— WO 12; Borussia—Geluksvogels 25 en Pechvogels—DHS 0—9. Ter verduide lijking: de spelers verschuilen zich ach ter fantasie-namen, meest van beroemde voetbalclubs. SCHIEDAM, maandag Van vier kratten met elk twaalf flessen jenever, eigendom van de Ver. Distilleerderijen N.V., die op de Lange Haven waren neer gezet voor verzending, is er een krat gestolen. De waarde bedraagt 84,90. (Advertentie I.M.) MANNEN 9 die aan „EEN GOED PAK" denken. denk-" int»- HERENKLEDING ScuiehaiD Hoogstraat APOTHEKEN NACHTDIENST Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. tentoonstellingen Sted, Museum: Dagelijks 10—17 uur; zon dag 12.30—17 uur: Expositie Jan van Eyk. Collectie Eeffin, schilderijen Le Fauconnier, aanwinsten moderne kunst. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „James Bond con tra dr. No". Monopole, 2 en 8 uur: „Terreur van de straat". DIVERSEN Irene 8 uur Rijdende Kansel. Evang. menkomst. Irene 8 uur Aqua Fauna. Lering Arcade 7.30 uur De Verzamelaar. Ruil beurs. SCHIEDAM, maandag De belang stelling voor het jubileummuziekfestival van het Leger des Heils in Schiedam was zaterdagavond In. de Grote Kerk overwel digend. Er dienden stoelen te worden bij gezet om alle belangstellenden, voor de viering van het^Gö-jarig bestaan van het muziekkorps van het Leger des Hells te kunnen bevatten. Dat muziekkorps, on dersteund door een groot gemengd koor van liefst 350 zangers, heeft voor een waardig feestconcert zorggedragen. Onder leiding van Jacq F. Bekkers hebben leden van het Ned. Herv. Kerk koor, het Geref. Nieuwiand Kerkkoor, de Bethelcantonj, het Opstandingskerkoor, het Ned. Herv. kerkkoor Kethel, het Vre- des kerkkoor en het Zangkoor van het Leger des Heils voor een opmerkelijk goede samenzang zorggedragen. Het om- vanrijke stemmenmateriaal werd onder goede leiding m deze grote kerk tot een magistrale eenheid- Betekenis niet a/Zeen goedkoop.k, maar ook bijzonder goed gesorteerd Zij, die al eerder stoffen kochten tijdens zo'n speciale aanbieding, weten uit ondervinding dat zij dan prijzen betaalden, die aan merkelijk lager Waren dan normaal. Morgen brengen wij weer zo'n aanbieding, die al het voor gaande ver zal overtreffen. Partij-aanbieding wollen man telstoffen, w.o. Mohairs, Velours, Bouclé enz. in vele kleuren, 140 en 150 cm breed, voor een derde van de prijs. Wollen stoffen voor mantels, winterpakjes, rokken en kinder jasjes, nu per meter voor nog géén zes gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dezestoffen in vele kleuren, door elkaar per meter voor rf één prijs, baar .stelde. Bovendien heeft een brouwerij belangstelling voor dit gebouw getoond zodat ook hier een financiële bijdrage wordt verwacht. Verder hield en houdt de r.c. „Schiedam" acties, o.a. een postzegel- actie die al achthonderdduizend gebruikte postzegels opleverde. Eind van dit jaar of begin volgend jaar zet de Hahbo op een fundering een ge bouw van 7,90 by 15,72 meter, in, dit ge bouw komt een waslokaal met drie douches, drie we's, een hal, twee kleed lokalen van drie bij vijf meter, een be stuurskamer van drie bij vijf, een berg ruimte en een kantine van vijf bij 7.90 meter. Naast dat gebouw Is aan de weg kant een terrein met ruime gelegenheid voor het parkeren van auto's Tussen het gemeentelijk clubgebouw (van HBSS, OD1, Martinit, WF*en Schie damse Boys), dat aehter de wielerbaan tussen de vier huidige en de zes toekom stige nieuwe soprtvelden ligt en het club gebouw van SVDFW komt aan de noorde lijke zij de van. de wielerbaan een rijwiel stalling. De wielerbaan wordt een korte snelle haan van 230 meter lengte met een stjj- ging van 30° en in de bochten een hel ling lot 60°. De baan wordt 4,70 meter breed- Binnen de baan ligt een halfver- hard trainingsveld, dat bovendien te ge bruiken Is voor atletiek, badminton, tennis, judo. baskethal, gymnastiek, bok sen, zevenhandbai, microkorfbal maar dat net te klein is voor korfbal of honk bal. SCHIEDAM, maandag. Bij de ge houden kampioenschappen van de SCV „De Postduif" kwamen de volgende Re sultaten uit de bus. Algemene kampioenen 1953; 2 eerst ge klokte duiven: 1. A. Boes; 2. H. Blondé; 3. C. v.d. Grijp; 4. J. Koffijberg; 5. H. v.d Kant; 6. W. v.d. Kant Sparla; 7. A. Smits; 8, J. v.d. Waard; 9. L. Toutyn; 10. Lé Borrani Co. 4. eerst geklokte duiven: 1. A. Boes; 2. C. v.d. Grijp; 3. A. Smits; 4. H. Blondé; 5. H. v.d. Kant; 6. W. v.d. Kant Sparla; 7 L. Toutijn; 8, J. Koffijberg; 9. 3. v.d. Waard; 10. L. Borrani Co, 2-Serie duiven: 1. W, v.d. Kant Spar la; 2. A. Smits; 3. C. v.d. Grijp; 4. J. v.d. Waard; 5. H. Blondé; 6. A. Brökling; 1. H. v.d. Kant; 8. A, Boes; 9. J". v. Harmeien J. Vol; 10. 3. Koffijberg. Kampioenen Jonge Duiven 1963: (3 eerst geklokte duiven); 1. C. den Tuinder 2. L. Toutijn; 3. A. v. Cogh; 4. H. Blonde; 5. F. Melchers; 6. C. v.d. Grijp; 7. L. v.d. Mey; 8. A. Brouns Co; 9. L. Borrani Co; 10. H. Brökling. Eigenaar kampioenduif Algemeen: A. Bróklïng. Eigenaar kampipenduif Oude duiven: W. v.d. Kant Sparla. Eigenaar kampioendiuf Jonge Duiven: A, v. Gogh. SCHIEDAM, maandag. De Alg. Bond van Bejaarden, geeft op maandag 21 ok tober twee cabaret-voorstellingen in Mu sis Sacrum, 's middags en 's avonds. Toe gangsbewijzen zijn verkrijgbaar op don derdag 17 oktober van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur in het zg. Blauwe huis, Lange Nïeuwstraat 181. hij liet uitkomen dal dit samenkomen van zo velen van grote betekenis Is. Begonnen werd met een fikse mars van Skinner. Daarna speelde het korps enkele bekende legerliederen in een vlot te selectie. De trombonist J. L- Hitman kwam hierna in een solo aan bod, hij had een zwakke aanzet maar vlug kreeg hij de melodische greep op een populaire Hawaiian song Aloga Oe. Tweemaal is het grote gemengde koor opgetreden o. a. begeleid door het muziekkorps. Beide .malen kwam het stemmenorgel in deze grote ruimte op indringende wijze tot zijn recht- Het werd zo een imponerende getuigenis, Muzikale prestaties werden vervat in een Suite van Kenyon, een Meditatie van Goffin en Ball en vrijmoe dig speelde F, Bijloo werk van Schubert in een cornetsolo. Begonnen was met sa menzang en gebed, daar werd ook mee besloten- SCHIEDAM, maandag. Voorzitter Henk Breur zwaaide zaterdagmiddag zelf de rode vlag in de stille Caland- straat in bet Scbledamse Industriege bied bjj de jaarlykse sprintkampioen schappen van de Rennersclub „Schie dam". De renners dienden, over een af stand van ISO meter over het vrij vlakke en dus snelle wegdek te rijden, tussen een tegen de wind beschermende haag van fabrieksgebouwen. Het is een mooi parcours, zo mooi, dat ook de leden van de Rotterdamse rennersclub „De Pe« daalrldders" aan deze strijd deelnamen. De felle Rotterdammer Koopmans toon de zich voor een Ieder ongenaakbaar. Op een straattraject, hoe mooi ook, kan geen tactische sprint worden ver reden. Het was met één ruk zo snel mogelijk vertrekken en dan trachten de concurrent achter zich. te houden. Zo werden vele series verreden, waarbij helaas te weinig amateurs van „Schie dam" deelnamen om hier een clubkam pioen te kunnen aanwijzen. Het jongste ltd van „Schiedam", de zeventienjarige Griekse Antonio Kosta, met nieuwe racefiets en valhelm, gaf In zyn bruine overall zelfs een pracht voorheeid. De kleine knaap reed niet alleen zijn eigen sprintjes zo snel mo gelijk, maar hü slaagde er tot ver maak van de tfentallen toeschouwers steeds in het wiel van de volwassen sprinters te houden. Bij de nieuwelingen werd J. Bakker kampioen; bij ontpopte zich als een rappe sprinter. Boy Kanselaar werd tweede en derde werd wegrenner Dan Valk. Peter de Raay, pas hersteld van een massavalpartij, werd vierde. Overige resultaten: B-junioren: 1 A. v. Dun; 2 Nico FiUekes, die het voorbeeld van zijn vader gaat volgen. A-junioren: 1 H. Hersbach; 2 K. van der Hoeven; 3 R- van Loenen; 4 F. Valk en 5 J. Daalmeïjer. Géén ld. of tehrift. best. SCHIEDAM, maandag. SFC Is ken nelijk van plan te tonen in de derde klas thuis te horen, want ditijiaal werd Lugdunum overtuigend met 36 ver slagen. Op zulk een prestatie kan het misschien wat sterkere DHS zeker niet bogen. De geelzwarten hadden zoveel moeite met Leonidas dat er een pun tenverdeling (33) uit de bus kwam. B(j GDA toonde een wilskrachtig Ex celsior '20 dat het nu toch ernst is met de poging tot winst te komen. Over tuigend toonde Excelsior "20 zich de sterkste (1—3). Aan vierdeklasser De mos ontglipte op het nippertje de winst tegen PDK (3—2). JVIartinit en Herman dad hielden elkaar met 00 in even wicht, De geelzwarten hadden de overwin ning verdiend, maar ook dit keer bleef het goede schot uit. Leonidas nam via Van der Broek de leiding, maar het werd m de tiende minuut 11 door Cock de Zwart. Een kwartier later gaf Hans Roozen DHS een voorsprong, maar de Schiedammers konden ach met be vrijden van de Rotterdamse tegenaan vallen. Tien minuten voor rust trok Kerbman zijn club weer naast DHS. Ook in de tweede helft kreeg DHS kan sen genoeg, maar het zuivere schot bleef uit. Leonidas had door Goud in tweede minuut alweer de leiding ge kregen en moeizaam toog DHS steeds weer naar het vijandelijke strafschop gebied. Toen een kwartier voor tijd eer> achterspeler de bal met de hand fee- roerde kon Roozen de strafschop in schieten (33). SCHIEDAM, maandag. Bij de eerste klasse rs in de Afd. Rotterdam gaat DRZ onversaagd voort met winnen. Ditmaal werd Bolnes zelfs kansloos geslagen. Ook Ursus kwam tot winst; fortuinlijk schoot Marl Huigen zijn club naar een 20 zege op Nado Vooruitgang. Bij Puttershoek bleek Schiedamse Boys de mindere (3—1). Wilton Fe ij en oord was sterker dan Nesto- ro, maar de gastheren beschikten over een betere vuurkracht, het werd 30. In een fel duel had Ursus wel en Nado Vooruitgang geen geluk, De Rotterdam mers hebben de roodwitten heel wat be nauwde momenten bezorgd- Toch ont plooide Ursus onverwacht de meeste stootkracht. Het was in het algemeen een gehjkopgaande strijd waarbij Nado Voor uitgang voor rust bet meest in het offen sief was en. in de tweede, helft zelfs heel energiek streed voor de "verdiende goal. Toch gaf middenvoor Mari Huigen Ursus in de zeventiende minuut de leiding, de thuisclub voelde daarna lang de dreiging maar tien minuten voor het einde schoot Mari Huigen de bezoekers naar de neder laag (2—0). Veel aantrekkelijks toonde de match niet. DRZ was voortdurend in de aanval maar de scheidsrechter maakte dusdanig van zijn fluit gebruik dat de strijd werd „doodgefloten". In de 29e minuut gelukte het invaller Rudi Gonlach (die voor Rissema in het veld was gekomen) aanvalsleider Koos Wigmans te lanceren, waardoor DRZ de verdiende voorsprong kon grijpen. Ook in de tweede helft was DRZ voortdurend vergeefs in de aanval (10). Gebrek aan schotvaardigheid heeft Wilton Fjjenoord de nederlaag bezorgd. De scheepsbouwers stonden voortdurend voor het doel van de sleepbootmensen. Die gastheren kwamen aan de winst, doordat enkele verre trappen, gevolgd door snelle -c^nen, de doelpunten bij de zwakste partij vi<r«ut. Toen de Schiedamse doelman in de vijf tiende minuut de bal liet vallen, kon. mid- voor A. van Dongen inschieten. Drie mi nuten later kreeg linksbuiten M. de Win ter de goede kans op de gelijkmaker, (Advertentie IJU.) Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856 maar te gemakkelijk schoot hij met als gevolg dat de bal over het doet ging. Linksbuiten Lababit van Nestoro kon daarna de voorsprong vergroten. Zonder resultaat belaagde Wilton Fijenoord het doel van Nestoro. Er ontstond een doel punt aan de andere kant toen Maagden berg en Hamerslag elkaar niet begrepen en middenvoor Van Dongen daardoor de bal een kwartier voor tijd bemachtigen kon Zo werd het tegen de verhouding in 30. De thuisclub spelers sneller. Toch kwa men de Schiedamse Boys in de aanvang goed voor het vijandelijk doel maar bet was middenvoor D. de Boer die voor Put tershoek doel trof. Direct na rust slaagde Sébel er in. gelijk te maken, maar nog geen minuut later had Schiedamse Boys met een treffer van De Boer weer een achter stand. Daarna had Puttershoek het beste van het spel en tien minuten voor tijd kon de rechtsbuiten bij vermeend buiten spel de stand op 31 brengen. Schiedam was over alle linies sterker dan DBGC en voetbalde zoals in lange tijd niet meer het geval is geweest Piet Struik schoot al in de vijfde minuut een bal, die van de paal terugketste, zuiver in. De overmacht van Schiedam bleef groot genoeg om de voorsprong te ver groten, doch het goede schot bleef uit Jan v. Doorn schoot zelfs drie keer achtereen tegen de paal. Eerst in de dertigste mi nuut van de tweede helft benutte Piet Struik een vrije bal uit een voorzet van Van Doorn. Met felle wind mee kwam DBGC vijf minuten later toch nog voor het Schiedamse deel en toen de achter hoede twijfelde bracht Pieterse de eind stand op 12. SCHIEDAM, maandag De Schiedam se politie heeft zaterdag jacht gemaakt op de 20-jarige Rotterdammer C. ftL, die met een snelheid van liefst 85 km'per uur op zijn bromfiets door de stad racete. Pas in Overschle kreeg men de brom ridder te pakken. Zjjn bromfiets is meteen in beslag genomen. Overigens is zaterdag bij een snelheids controle proces-verbaal opgemaakt tegen 21 bromfietsers, die te snel reden. Drie van hen, waaronder C. M., kwamen bo ven de 45 km per uur en hun brommers zijn ook in beslag genomen. De Schiedamse defensie bleek solide in de periode dat Lugdtmam met wind: mee naar het Schiedamse doelgebied kwam. Bovendien miste Lugdimmn het vermogen de aanvallen af te werken SFC daarentegen ontbrak het niet aan schotvaardigheid. Dat demonstreerde Klein in de negen tiende minuut, toen hij een voorzet van Ab Grims inschoot. Linksbuiten Rinus Schell zag zijn activiteit vijf minuten, na rust beloond. Beide partijen belaagden elkaar, maar SFC bleek de enige pro ductieve. In de veertigste minuut schoot Klein naar de vrijstaande rechtsbuiten Ben den Houting, die raak schoot en drie minuten later scoorde SFC nog maals, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. - Het gaat de goede kant uit met Ex celsior '20. De zwart witten streden, nu voor de winst, die er dan ook kwam toen met een technische meerderheid GDA werd geveld. Met wind tegen kwam GDA aan een voorsprong, Toen doelman Heesbeen. bij het uitlopen een duw of trap tegen het hoofd kreeg en gewond bleef liggen, kon er gescoord worden. ïn de tiende minuut voor rust werkte Henk Zuider- wijk bij een doelworsteling de achter stand weg. In de tweede helft bleek de techniek van het Schiedamse team. Toen werd ondanks de tegenwind GDA in het defensief gedrukt. Joop Wink schoot twintig minuten voor tijd Excel sior '20 met een vleugelschot naar 12. Daarna kregen Zuiderwijk en Scbolten nog kansen. Een aanvallend Demos startte met een achterstand, want in de zevende mi nuut werd een terugspeelbal van Van Doom opgevangen door de Hagenaars en middenvoor Van der Zwan kopte in. Het duurde tot de 28e minuut voordat middenvoor C. Tetteroo naar buiten kon zwenken om. aan Eef Frey de goede voorzet te geven. Frey knalde keihard in. Een minuut later passeerde Frey twee tegenstanders, waarna J. Groe nendijk de aanval afrondde. In de twee de helt had PDK het offensief en De mos beperkte zich tot uitvallen. Toen Ton van der Berg in het laatste kwar tier de bal tegen zijn hand kreeg, kon Van der Zwan voor PDK fortuinlijk de strafschop inschieten (2—2). Voor rust was de strijd bij gebrek aan energie een matte vertoning. In de 25e minuut kreeg T. Koppenhagen een kans. Zijn schot ging via doelman en kruising over de achterlijn. Hermandad trachtte met verre trappen, enige verwarring te stichten. In de tweede helft had Mar- tinit meer vechtlust, maar nu stond doelman Van der Zouwen doelpunten in de weg. Eenmaal gelukte het H. Lupker de Rotterdamse doelman te passeren. Hij kopte goed m, maar een achterspe ler redde op de lijn. Daarna botste de aanval van Martinit vergeefs tegen de verdediging van de politiemannen, die overigens ook in de Schiedamse defensie hun meerdere moesten, erkennen. SCHIEDAM, maandag Twee jonge kinderen, zijn zaterdag by het onvoor zichtig oversteken, aangereden; gelukkig in beide gevallen zonder ernstige gevol gen. De 8-jarige Maria Kleysen uit de Alei- dastraat stak de Burg. Knappertlaan over en werd toen aangereden door de 16- jarige bromfietser E. W. H. Het meisje kreeg bloeduitstortingen en schaafwonden is na in de Dr. Noletstichting onder zocht te zijn, weer naar huis gebracht. De 5-jarige Rudie Masclni uit de Mgr. Nolensstraat werd op de Burg. van Haa- renlaan ter hoogte van de Jan van Zut- phenstraat met zijn fietsje aangereden door een bestelauto. De jongen kreeg een grote buil en schaafwonden, maar is voor controle toch naar het Gemeentezieken huis gebracht. GSS blijft kansloos onderaan staan in de tweede klas B. Op eigen terrein ver loren de Gustomannen van Groen Wit R met 0—5. PPSC houdt stevig de eerste plaats in banden zü bet dat de zege op De Zwerver wat moeizaam verkregen werd. Het is HBSS ernst met bet streven hü de kopgroep te komen, de oranjehemden grepen de winst op Znidland. Het technisch overwicht van KGSS re sulteerde al spoedig in de voorsprong. Bij een corner in de vierde minuut werd ineens ingeschoten door rechtsbuiten John Schop- Vijf minuten later was het midvoor John Verdugt die scherp inkop te. Rechtsbinnen Leeuwang werd in de 24e minuut ten val gebracht; linksbinnen Daaf Dróge schoot de strafschop in. HBSS zat op rozen met een 0—3 voorsprong. Het tempo verminderde dan ook. In de 37e minuut kon middenvoor Kwak de te gentreffer in koppen, HBSS zorgde er daarna voor dat Zuidland geen kans meer kreeg- De enkele poging van Zuidland ia de tweede helft werd teruggewezen. (1—3). De Zwerver schonk vele hoekschoppen weg maar verder verdedigde de doelman van de bezoekers zo goed dat PPSC ver nageld werd. Het overwicht had moeten resulteren in drie of vier Schiedamse treffers maar de juiste vuurkracht- ont brak. Bij een sporadische uitval van De Zwer ver kreeg de gelukkigste de voorsprong. De midvoor schoot in de twintigste mi nuut raak- Vijf minuten later vond Jan Teeuvv de goede richting. Hij schoot een voorzet van links onhoudbaar in. PPSC hervond het zelfvertrouwen en enkele minuten later kopte Jan Teeuw het win nende doelpunt jn uit een voorzet van rechts. De Schiedammers hadden het kruit verschoten. Er lukte niet veel bij de Gustomannen- Misschien had GSS een redelijk resultaat kunnen behalen als Van der Plicht voor rust niet tegen de paal en Van Deuzen de vrije trap na rust niet tegen dc lat had ingeschoten. Nu verloor GSS het geloof in eigen kunnen geheel en daardoor schoot Groen Wit R zich na zeven minuten naar 01, in de vijftiende minuut werd het G2 en vlak voor rust hadden de gasten al een veilige 0—3 voorsprong. In de tweede helft bood GSS steeds minder verweer zodat Groen Wit bü de aanvang van het laatste kwartier nog tweemaal kon sco ren. (05). SCHIEDAM, maandag Het konijn van de distillateursknecht W. V. is gesto len. Het dier zat in een hok op het open terrein tussen de Laan en de Nieuwe Buurt Het was een prachtige ram, een kruising tussen een Vlaamse Reus en een Franse langoor, zeven maanden oud en vertegenwoordigt een waarde van ƒ20, By sportpark Zuidbuurt (Van een onzer verslaggevers) VL AARDINGEN, maandag. Een groot aantal autobezitters, dat zaterdag het sportcomplex Zuidbuurt bezocht, heeft het op de Zuidbuurtseweg bestaande parkeerverbod overtreden. De politie heeft een flink aantal bekeuringen uit gedeeld. ristiiSiifauMSiM Schiedam— Winkelcentrum Mgr.NoIenslaan, ie!.62511 IH Mesdoglaan hoek Rembrandtlaan, tel.65734 II radio - T.V.- grammofoonplaten electr. huishoudelijke apparatuur IIIIIUIIIIUBIIIHI Voor 2 ochtenden, per week, van. 9 tot 13 uur, zoeken wij een werkster voor schoon houden der zaak, loon 1.75 per uur. Aanmelden: Her man Eyü, damesklettingma- gazjjn, Hoogstraat 58, Schie- DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN innnnimnmii IETS GOEDS VOOR jij streep-en ruitdessins behaaglijk warm

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1