WILDERNIS OPENGELEGD Slechte dag voor onze korfballers Nieuwe weg voor het verkeer Serenade voor 5000-ste inwoonster Rozenburg DWS-dames komen aan eerste winst Druivenrit enorm succes Botsingen Lange reeks aanrijdingen WERKSPOOR VClravelandieweg groeit PLAATS VOOR INDUSTRIE SVC begint competitie Oecum. Raad en de eenheid Burgerlijke Stand Aansluiting Actie tegen de luchtvervuiling breidt zich uit Acht spelers promoveerden Haast met finale Wereldreis per auto: 44 dagen Eerste paal Baron-gebouw Hondje gevonden Van Dijk speelt voor bejaarden ELEKTR. KACHELS COTJZY Eerste verlies van WF-dames De heren Carrier in bocht •omgeslagen Tegen meerpaal opgereden Vier rijksloodsen vieren zilveren jubileum Bevrijdingskoor had succes Pijpfitters/ C.V.-monieurs Electrisch lassers Insfr. pijpfitters Machine-bankwerkers Consir.-bankwerkers Montagewerkers SCHIEDAM ■'SS-JDE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Koeriersters Druppe en Blunderbus ƒ3.95 SCHIEDAM, dinsdag Het is geen best weekend geweest voer onze korfbal- Ie». De drie hoofdwedstrijden zUn ver loren gegaan. De nederlaag (en nog wel met flinke cijfers) van ODI valt nog'het meeat tegen. Voor Succes was het hele maal een zwarte dag: geen enkel winst punt werd binnengehaald. Bü AlbatrosODI konden onze stad genoten in de eerste helft nog aardig meekomen. De 3—0 voorsprong van de thuisclub werd door de dames T. en D. Sluimer tot 32 gereduceerd, maar na de hervatting waren de Zwïjndreehtena- ren heer en meester in het veld. Met nog vijf treffers stelden zij hun overwinning op 82, De wedstrijd WION"Schiedam had het zelfde verloop, zij het met dit verschil dat om beurten werd gescoord. WION nam driemaal de leiding, waardoor met 3—2 werd gerust. De dames N. van Vliet en P. Rood en burg brachten de balans tweemaal in evenwicht door 11 en 2—2 te laten noteren. De tweede helft had WION voordeel van de sterke wind en daardoor konden de roodzwarten het niet meer houden. Wel maakte H. Verschoor eerst weer gelijk (33), maar toen volg den vlot drie Rotterdamse treffers (6—3), waarmee WION de basis voor de over winning legde. Het vierde tegenpunt van de hand van D. Vermeulen (64) kon daar geen verandering in brengen. De laatste twee treffers van WION waren in feite te veel van het goede <84), Dat Succes het niet tegen Trekvogels zou kunnen bolwerken lag voor de hand. De blauwwitten hebben het er nog schap pelijk afgebracht. Met wat meer fortuin zouden, er ongetwijfeld nog enkele tegen- punten zijn gekomen. De einduitslag werd reeds in de eerste helft bepaald: 5—0. De overige uitslagen zijn: Sshiedam 2— Eureka 2 12, Vlaardingen 2Sulces 2 3—1. ODI 2Bolnes 3 1—0, Ter Gouw 2— Schiedam 3 3—5, junioren Ajax—Succes 50, ODI—Capelle 10—2, aspiranten OSCR aSchiedam a 6—2 en Trekvogels f—Schiedam b 0—5, SCHIEDAM, dinsdag De teams van de Schledamse Volleybal Club hebben hun eerste competitiewedstrijden alweer achter de rug. Dames 2 en 1 kwamen te gen elkaar in het veld. Helaas was het 2e dames-team d«or ziekte van enkele speel- »ters niet volledig, zodat er weinig span ning in dit treffen zat. Dames 1 kwam hierdoor ook niet tot grote hoogte en wist zonder veel strijd vla de setstanden 15—2, 15—g en 156 met 3—0 te winnen. Heren 1 begon bijzonder goed tegen het Rotterdamse Hou Stand. Op fraaie wijze werden de beide eerste sets door de Schie dammers gewonnen, 15B en 1512, zo dat de overwinning al zeker leek. Deze overmoed kwam in de derde set naar vo ren on na een spannende strijd grepen de Rotterdammers deze met 1315. SVC bleek hierdoor zo aangeslagen dat ook de vierde set verloren gmg, 10—15, waardoor! de eindstand beslist onnodig op 2—2 kwam. De overige uitslagen luiden: Dames: SVC 3—VCK 1 1—3 en DOP 2— SVC 4 2—2. Heren: KLVC 2—SVC 2 0—3, Phoenix 1—SVC 3 1—3, SVC 4—Set Up 1 3—1. Junioren: SVC a—SVC c 3—0, DOS a— SVC b 2—2. SCHIEDAM, dinsdag Op woensdag 15 oktober wordt in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen door de Oecumenische Raad van Kerken een openbare bijeenkomst belegd, waar de voorzitter van de raad, dr. L. J. Cazemier, hervormd predikant, zal spreken over het onderwerp: „Waarom komen wij nog niet tot eenheid, ondanks het gebod van Christus en ondanks het feit, dat wij zo dikwijls met overtuiging de eenheid nood zakelijk hebben genoemd?" Op deze bijeenkomst zal o.m. een ant woord worden gezocht op de vraag, hoe het komt dat geen der Nederlandse ker ken met name na New Delhi, waar een nieuwe werkformule voor eenheid is op gesteld, tot nu toe ernst heeft gemaakt met de eenheid en zij het jaar 1962, het jaar na New Delhi, praktisch hebben la ten voorbijgaan zonder dat een duidelijke poging is gedaan om tot een echt samen gaan te komen. Getracht zal worden om te zoeken naar middelen om uit deze impasse te geraken. De bijeenkomst vangt om 20 uur aan en is voor ieder toegankelijk. Geboren: Tina A., d. V. "W. Beelen en N. H. Snijders; Menko, z. v. M. Lowes en J. Snijders; Frangois F. A-, z. v. J. K. Tomeï en M. R. Busé. SCHIEDAM, dinsdag Hel schijnt dat het Zweedse concern Sanviken met de opening van het nieuwe bedrtff In het Schledamse industrie-terrein de stoot heeft gegeven tot een grote activiteit in dat terrein. Vlak voor de opening werd J16' hedrfjf uit het isolement geheven, In luttele weken tijd® werden de modderige, kapotgereden weggetjes, die tot dan toe de enige toegang vormden tot het pand van Sandvtk Staal, vervangen door een brok van de 's-Gravelandseweg, die in de toekomst ajs een machtige twee-baansweg de hoofdweg aal zyn door het industrie gebied. Daar is het echter niet bij gebleven. In het hele industrieterrein, tot voor kort een tot wildernis vervallen stuk opgespo ten veld, heerst nu grote bedrijvigheid. Kranen zwaaien heen en weer, graafma chines grommen in de verwoede strijd te gen de grond, vrachtauto's rijden af en aan en daartussen lopen de mannen met een onduidelijke taak. De twee rode linten die eens de 's-Gra- velandseweg zullen vormen groeien aan, een lang lint van achteloos neergeworpen rioolbuizen loopt naar een diepe greppel waar een dragline grote heuvels aarde opwerpt. Midden in het hoge onkruid staat verloren een trafo-huisje in de mo derne vormgeving, vierkant en. efficiënt met speels een hei-kleurige deur. Daar naast, schijnbaar doelloos, een helder groen werkkeetje. Het is nog- een grote chaos, daar In het verloren land, doch dan een verwarring die w(jst naar het noorden, naar de plaats waar de katholieke kerk van Kethel- Noord boven de bomen oprijst. Voor dit werk heeft de oude slingerende en ver kreukelde verbindingsweg van de Nleyw- poortweg mar de Calandstraat plaats moeten maken. Het is nu helemaal een zoeken naar de weg In het Industrie terrein. Tot dat de 's-Gravelandseweg voor een stuk gereed Is; dan zal de hele situatie veel duidelijker worden. gen geven aan in welke richting. Dit oude weidegebied, eens gedomineerd door de statig begroeide Oudedijk is wèl van ge zicht veranderd. Overigens, de Onded^k is nog steeds niet geheel verdwenen. Er Is nog een klein stukje van over, maar dat moet je wel zoeken. In een hoekje achter de Fokkeratraat, bijkans onder de fabriek- pand en verborgen, ligt er nog een stuk je van de oude bestrating van de dijk. Daaraan staat nog een oude boerderij, verzakt en met grotendeels dichtgespij kerde ramen. De naam „Weltevreden", duidelijk leesbaar, doet cynisch aan. (Van een onzer verslaggevers) "VLAARDINGEN, dinsdag. Het of ficieel Ingediende bezwaarschrift tegen het verlenen van een hinderwetsvergun ning aan Delta-Chemie N.V. heeft thans steun gekregen van een groot deel der burgerij. Door het plaatsen van hand tekeningen op een lijst kan men adhesie betuigen aan de reeds ingediende be zwaren. Intussen is de gedachte gelanceerd ook in andere gemeenten actie te gaan voe ren tegen de steeds verder gaande lucht verontreiniging. Op deze wijze hoopt men te bevorde ren dat de industrieën wettelijk sneller worden verplicht doeltreffender maat regelen te nemen tegen de door hen ver oorzaakte luchtvervuiling. Tijdens het afgelopen weekeinde waren te Vlaar dingen al meer dan. duizend handteke ningen verzameld. Deze actie wordt nog enkele dagen voortgezet. Waarschijnlijk zullen de lijs ten tegen het einde van deze week aan bet gemeentebestuur worder. aangebo den, waarbij er dan voor zal worden ge pleit deze handtekeningen alsnog toe te voegen aan de minuten van de verleden week gehouden openbare hinderwets zitting. Biljartkampioenschap vijfde klasse libre (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag De In vier poules gespeelde voorwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap vflfde klasse libre van het biljartdistrict Schiedam moyennegrens tot 1.25 zt}n achter de rug. Niet minder dan acht van de 28 deel nemers speelden hoger dan het voor de vijfde klasse toelaatbare moyenne en z(Jn daarom rechtstreeks naar de vierde klasse gepromoveerd. Het waren de spelers C. F. Zagwiin (Volksgebouw) 1.55; L. G. van Potten (Atlantic) 1.41, T. Pegel (Atlantic) 1.40; JL. Verdnln (Bellevue) 1JJ; M. Kor- naat (DGL) 1-32; M. Metier (Volksge- bouvv) 1.27; IV. Koens (Entre Nous) 1.26 en M. van Hattum (Atlantic). Opvallend was wel, dat niet minder dan vijf van deze acht spelen, in poule 2 waren ingedeeld, twee promoveerden uit groep 1 en één uit poule 3. Praktisch betekende dit ook, dat feite lijk de in de voorwedstrijden op de plaat sen 9 t.m. 16 geëindigde deelnemers, be rekend naar gescoorde matchpunten en gespeelde moynne.de finale zullen vor men. In volgorde van moyenne zijn dit de spelers: A. Korporaal (Atlantic) 1.22; J. v. d. Vooren (Atlantic) 1.20; D. de Boo (Confiance) 1.10; D. v. Genderen (Volks gebouw) 1.19; H, Kauffeld (DGL) 1.10; L. Schippers (Confiance) 1.10; A. v. d. Roest (LEV) 1.08 en J. v. d. End (Bellevue) 0.97. De finale is nog niet vastgesteld. Toch mag hiermee wel haast worden betracht, want het gewestelijke kampioenschap, waaraan één vertegenwoordiger van het biljartdistrict Schiedam mag deelnemen, zijn al vastgesteld op 22, 23 en 24 novem ber, Dit aoemooi wordt door het district Krimpenerwaard verzorgd. De rechtstreeks gepromoveerden 2ijn alsnog in de gelegenheid gesteld in te schrijven voor de voorwedstrijden om het vierde klasse libre kampioenschap. Omdat er nog een aantal na-inschrijvingen werd geaccepteerd, worden deze wedstrijden in niet minder dan acht poules gehouden. Theoretisch houdt dit in, dat een groeps winnaar nog niet helemaal zeker is van een plaats in de finale; het hangt er ook mede van af, hoeveel spelers rechtstreeks uit deze classificatiewêdstrijden (moyen- negrenzen 1.25—2.00) promoveren. Twee Engelsen in R'dam (Van «en onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Met eei Ford Consul Corsair hebben gisteren op hun reis om de wereld de Engelse dealers Eric Jackson (39) en Ken Chambers (38) Rotterdam aangedaan. Morgen rullen z(j met hnn wagen Engeland bereiken. Hun tocht is dan in 44 dagen volbracht. De beide mannen in Engeland beken de rally-rijders vertrokken op 1 septem ber uit Londen. Tijdens hun tocht werd dag en nacht by tourbeurt gereden. De mannen deden de oversteek over de oceaan per vliegtuig. Daarna reden zij van New York naar San Francisco. Met het vliegtuig ging het verder naar Honolulu en vandaar per schip naar Australië. Dit land werd doorkruist van Sidney naar Perth. De boot bracht hen vandaar naar Ceylon. Toen dit eiland was „afgedaan", scheepten de mannen ztch in voor de reis naar India. Via India, Pakistan, Iran, Tur kije, Griekenland, Joegoslavië, Oostenrijk, Duitsland, Nederland ging het naar Enge land. Als je hun naar hun moeilijkheden vraagt, lachen zij die weg. Alleen moppe ren ze nog wat na over India. „Die ver schrikkelijke koeien daar, die krioelen als mieren over de weg; ze zijn bovendien hei lig verklaard. Maar in donker hebben we er toch nog drie aangereden. Daarmee verspeelden we twee van onze vijf lam pen." Maar een nog grotere aanrijding is wel die met een buffel op Ceylon geweest. Die sprong op de motorkap en ging toen met zijn voorpoten door de ruit. Hier werd wat op gevonden. Met doorzichtig plakband zijn de stukken glas weer „gehecht". SCHIEDAM, dinsdag jeester ir. J. W. Peek zal op lag 23 oktober de eerste paai M jr het grote en hoge kantoorgebouw dat door de fa. D. Baron wordt neergezet aan het Stationsplein, met een garage onder de op rit van de Horvathweg gelegen naar de toekomstige Brandersbrug. SCHIEDAM, dinsdag. ïn het Dieren tehuis is een jong hondje opgenomen, bruin met een blauwe halsband, dat zwervend in de Mariastraat is aangetrof fen. D ORENBURG heeft SOOQ inwoners. l\ Vorige week werd Geertruida Francina Elisabeth, van Eek géboren, zesde kind van het echtpaar Van Eek-Potters te Rozenburg en Geer truida bleek de cl enige dagen ver- wachte 5000-ste te zijn. Zij kreeg een spaarbankboekje uan burgemeester J.C. Aschoff met 5000 centen en de bank deed er nog eens hetzelfde be drag bij. De Rozenburgse Harmonie bracht b(j het geboortehuis van de 5000-ste ouders en jongste bargeresje een serenade. Rozenburg is in de toe komst gepland als een gemeente, die zal groeien tot 20.000 inwoners. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag, Op 24 oktober treedt Van Dijk's Amusements orkest in Muzanda op voor de leden van de Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg. Leden kunnen op vertoon van lid-: maatschapskaarten op 17 oktober tussen 30 en 12 uur zich in het clublokaal ver zekeren van toegangsbewijzen. (Advertentie Z.ft Een moeilijke tijd zal aanbreken wan neer het nieuwe stuk van de 's-Grave-, landseweg- aangesloten wordt op het oude dat nu nog in eenvoudige vorm is aangelegd van onder het spoorviaduct door en tussen de hoge zandlichamen van de toekomstige Rijksweg 20 uit ko mend. Dit In verband met het opmer kelijk drukke verkeer dat nu reeds ge bruik maakt van de route door het industrieterrein, dus over 's-Graveland seweg. Nieuwpoortweg, over de Hulp brug naar de Overschleseweg, In verband met dit verkeer zijn inder daad maatregelen genomen. Het moei lijke kruispunt bij de De Brauwweg is aanmerkelijk verbeterd en aan de Nieuw poortweg zijn parkeerhavens aangelegd, om althans de stilstaande auto's van de smalle Nieuwpoortweg af te halen. radiatoren, haarden met schijnvuur 1e Middellandstraat 72 Telefoon 30340 - 37434 APOTHEKEN NACHTDIENST Apotheek Rembrand», Rembrandtlaan 5. TENTOONSTELLINGEN Sled. Museum: Dagelijks 1017 uur; zon dag 12.30—17 uur: Expositie Jan van Eyk. Collectie Boffin, schilderijen Le Fauconnier, aanwinsten moderne kunst BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „James Bond con tra dr. No". Monopole, 2 en 8 uur: „Terreur van ae Etraat". DIVERSEN Irene 8 uur Rijdende Kansel. Evang. sa menkomst. Sursura Corda, 8 uur Hufahoud.-voorhcn- ting. Lezing. Irene, 8 uur ErasmusschooL Ouderavond. Arcade, 8 uur Vogelvrienden. Vergade ring. Chr. Soc. Belangen, 8 uur N.C-G.O.V. Pro paganda-bij eenkomst. SCHIEDAM, dinsdag Het afgelopen weekend heeft de Schledamse handbal- Zo groeit Let industrie-terrein; de we-1 tehuis succes gebracht. De DWS-dames kwamen aan de eerste winst, de UVG- dames speelden gelijk en de heren van DWS, Wilton Fijenoord en UVG haalden de volle winst. Alleen de dames van Wil- ton moesten de eerste nederlaag van het ■seizoen slikken, waardoor zy de lelders- j plaats vertoren. Vooral in de eerste helft hebben de DWS-dames zich uitstekend geweerd te gen het bezoekende Walcheren uit Vlis- singen, Nel Robart opende al na vier mi nuten de score, die mede door Toog Sala- rie en Henny OpSchoor opklom, tot 6—0, tot vlak voor de rust de Zeeuwse meisjes van een verwarring in de verdediging gebruik maakten om de overigens uitste kende keepster Lerüe Robart te passeren. Na de rust zakte het tempo van DWS aanmerkelijk. Er werd niet zo zuiver meer gespeeld en de stootkracht minder de, zodat Walcheren de achterstand kon inlopen tot 65. Verder lieten de DWS- speelsters het echter niet komen. De V/ilton-dames leden de eerste neder laag bij GONA in Den Haag, dat voor een warme ontvangst had gezorgd. De Wilton, ploeg was gehandicapt door 't ontbreken van Bea Zonneveld, die nog niet hersteld is van een blessure. Vervangster Henny Sebrechts deed wel haar best, maar kon geen tempo in de aanval brengen. Bij de rust was de stand 4—0; daarna ging het wat beter en Aris de Ruiter scoorde het enige tegenpunt. Het werd tenslotte 5—1 Hierdoor staat Wilton twee punten ach ter op leider Hygiea 2. Tegen SVLV hebben de UVG-dantes het niet tot een zege kunnen brengen. Het was een mooie gelijkopgaande wedstrijd en de 1—1 eindstand geeft de kracht goed weer. De ruststand was 0—0. Dames 2 van DWS verloor van ADO met 0—1 en dames 3 met 91 van St. Lodewijk, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. maandag De CJTV „Liefde en Vrede" heeft ln samenwerking met de CJV Schiedam zaterdagmiddag een druivenrit gebonden, die een enorm succes is geworden. Verdeeld over 31 groepen hebben 347 jongens en meisjes veel plezier beleefd aan deze rit, die te vens een puizeltocht voor hen betekende, Evenals de voorgaande jaren werden öe groepen gevoerd langs vele rustige paad jes en wegen door het mooie Westland. Via Schipluiden en Kwintsheul kwam men in Wateringen, waar gepauzeerd werd. Het behoeft geen betoog, dat daar druiven werden gegeten; alle deelnemers kregen ongeveer 250 gram van de CJV's aangeboden. Het prettige ervan was, dat deze werden gegeten in de kassen, waar, geïmproviseerde zitplaatsen waren aange bracht. Het bleef echter niet bij druiven eten, want de jongeren zijn. niet met lege han den naar huis gegaan. Velen namen bak jes en schaaltjes druiven mee naar moe ders, zoveel zelfs dat de tuinders handen vol hadden om alles tijdig gereed te krij- Dit had wel tot gevolg, dat het al don ker was toen de laatste groepen arriveer den. De start vond plaats tussen half twee en hall drie en het was rond acht uur, toen de laatste deelnemer aan de finish zijn route-boekje inleverde. Diverse op drachten moesten onderweg worden ver vuld; dat is over het algemeen aardig ge lukt Verscheidene posten waren uitgezet om de deelnemers te controleren of eventueel verkeersovertredingen werden begaan enz. Ook mocht er niet harder worden gereden dan 15 km. per uur. De CJV-reparatiepioeg hield het gehele concours goed. in de gaten en bewees zijn dienst door diverse lekke banden te her stellen of andere euvelen te verhelpen. Een meisje had een klein ongelukje door met een auto in aanraking te komen, maar alles viel nogal mee. Een. andere Schiedamse CjV-er reed bij Den Hoorn pardoes het water in en verkoos toen maar rechtsomkeert naar huis te maken. Niettemin hadden allen, mede dank zij het fraaie weer. een mooie dag gehad en zien weer uit naar de volgende druiven- tocht Er gaan enkele dagen mee heen, alvo rens de druivencomzntasie alle gegevens heeft om de uitslag bekend te maken. By de heren is Wilton nu alleen aan de kop gekomen door in Gouda van Vires met 810 te winnen, terwijl concurrent Schutters van Snelwiek verloor. Het VI- resveld Is niet geschikt voor handbal, zo dat de gastheren, die wel gewend zijn In deze „knollentuin" te spelen al ras met 30 voorstonden, maar Ben Geerlings en Dudo Bakker Heten zich niet kennen en zorgden voor de 55 stand bij de rust. Daarna had Wilton wlndvoordeet en dreef de stand op tot 106. Pas ln de laatste minuten kon Vires met twee mooie doel punten op 108 komen. De DWS-heren hebben tegen Dynamo 2 getoond in deze competitie een woordje te willen meespreken. Zo werden de Rot terdammers met 236 vastgenageld. Door schoten van Gerard v. d. Wal, Kees van Harmeien en Steef Ouborg was de rust stand 53. Daar trokken de blauw-witten met zes man in de aanval, waarbij echter de verdediging niet werd verwaarloosd. Acht doelpunten waren het resultaat van deze tactiek. De eerste winst van de UVG-heren was wonderlijk genoeg een prachtige 123 (Advertentie LM.) Betere kleding bij j Nederland Kattenburg sinds 1BS6 overwinning op Meeuwen 2. Loe Hollan- der zorgde er-vo« dat, de voorhoede op volle toeren werkte en keeper D. Boere hield zijn doel goed schoon. Ook de Span jaard in de UVG-verdedïging deed zeer goed werk. Heren 2 van DWS haalde eer ste winst op HVZ met 11—9 en heren 2 van Wilton moest, na bij de rust met 74 voorgestaan te hebben, de winst met 922 aan Snelwiek 2 laten. Uitslagen jeugd: Dames junioren: DynamoWilton 16, Activitas"Wilton 2 35, DWS—Vires 10—0 en DWS 2—ADO 10—3. Heren junioren: WiltonHoogvliet 2- 14, DWS—Vires 8—5. Meisjes adspiranten: DWS 2Unitas 2 -1 en Wilton—UVG 2 15—2. Jongens adspiranten: DWSHollan- diaan 60, ActivitasWilton 310. SCHIEDAM, dinsdag. Op de Rotter- damsedUk is omstreeks een uur gister middag de scooterrUder J. W. uit Rotter dam, die afgeleid werd omdat hij met zUn duorijder in gesprek was, tegen de stil staande bestelauto van chauffeur P. V. opgereden. De heer IV. kreeg een diepe vleeswond die ln het gemeente ziekenhuis verbonden is. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Bij de stoplichten in de Nieuwe Haven is de heer W. v. G. uit Schiedam met zijn auto tegen de wagen van de heer H. v. H. uit Rotterdam opgeslipt, toen deze laatste voor de lichten stopte. Beide auto's wer den zwaar beschadigd. De auto's van de heer J. H. tut Schie dam en van de Vlaardingse arts W. H. K. werden zwaar beschadigd toen op het kruispunt Kameriingh OnneslaanFrank- linstraat, de arts geen voorrang verleende waardoor een hotsing ontstond. SCHIEDAM, dinsdag, De Rotterdam se broodbezorger C. P. N. de J, fa gister middag om 13J3 uur met zijn motorcar- rler omgeslagen waardoor de beer De J. gewond werd en naar het gemeente zie kenhuis gebracht moest worden. Het ongeval had plaats bij het Boer- haveplein toen de bezorger met zijn car rier met een bocht de stijgende weg naar de Rotterdamsedijk wilde inslaan. De remkabel raakte echter achter de stuur inrichting bekneld, waardoor de heer De J. niet kon renunen en de carrier omsloeg. De bezorger viel uit de wagen en kreeg de stuurstang op het hoofd. SCHIEDAM, dinsdag. Op cte Buiten- havenweg is gisteravond om 7.15 uur de Rotterdammer S. v. d. S. met zyn auto tegen een op de loswal staande meerpaal opgereden. De hele voorzijde van de auto .werd zwaar beschadigd en de inzittende de 61-jarige heer H, J. kreeg, naast schaafwonden ook een verwonding aan het oog, zodat by naar het Oogziekenhuis in Rotterdam is gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, maandag Vier lood sen vieren dit Jaar hun 25-jarig jubileum Het zijn de heren A. II. J. Amsenga, C. *t Hart, B. Spuy en D. van 't Veer. De sociëteit der rijksloodsen „De Water weg" bood hun vanmorgen een receptie aan in de Beatrix-2aal in het Groothan- dclsgebouw. De directeur van het Loodswezen, kapi tein-ter-zee J. H. Drijfhout van Hoof, prees de loodsen voor het werk dat zij gedurende 25 jaar hebben verricht Do heer S. Bos, vertegenwoordiger van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, sprak over de goede samenwerking die altijd tussen de loodsen en de sleepdienst bestaat De oud-directeur van het Loodswezen, de heer S- van Ramshorst, zei dat in de loop der jaren de geest verbeterd was. „Er is meer kameraadschap gekomen cd er zijn betere verhoudingen tussen de loods en de overheid". De jubilarissen kregen vele geschen- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. Het „Be- vrijdlngskaDr" onder leiding van me vrouw A. v, d. Bos-Maurer behaalde zaterdag op het negende nationaal zang concours „Ars Nova" ln DUIgentla te Den Haag fn de ere-afdellng de eerste prijs met 338 ponten. De juiy» bestaande uit de heren Hen drik Altink, Leo Smeets en Simon Terp stra, gewaagde in haar rapport van lof voor de uitstekende leiding en de even wichtige koorbezetting. Een mooi succes voor het „Bevrijdings- koor", dat elke week op maandagavon den repeteert ia de hal van de Dr. A. Plesmanschool aan de BUlitonlaan. ken. aangeboden, waaronder sigaren en dranken. Men bleef nog enige tijd bijeen met familie en vrienden. Ook veel gepen sioneerde loodsen zagen elkaar na lange tijd weer eens. De loods de heer W. Cat- lander zorgde voor piano-muziek. VLAARDINGEN, dinsdag Het poli tierapport vermeldde weer een lange reeks aanrijdingen gedurende het week end. De auto van mej. C. C, van A. uit Vlaardingen liep een gedeukt rechter- achterspatbord op, toen ze werd aange reden op de kruising Wra. Beukelszoon- straat—Am. Hoogvlietstraat door een carrier met hulpmotor, bestuurd door bakker Th. A. V. uit Vlaardingen. Bromfietser W. van B. uit Vlaardingen liep een buil op het achterhoofd op en, een gekneusde imkerhand, toen hij op de Schiedamsedijk werd aangereden door een auto, bestuurd door H-. van der M, uit Vlaardingen. Van der M. verleende de bromfietser geen voorrang, waardoor Van B. tijdens de botsing volledig werd geschept en over de motorkap van de auto heen vloog. Hij kwam met zijn hoofd op de weg terecht. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Op de kruising Wm. Eeukelszoonstr. Wm. Barendszoonstraat botste de brom fietser J. J. L- tegen een personenauto, bestuurd door L, de V. uit Maasland. De bromfietser liep een pijnlijke knie op; zijn duopassagiere mej. J. O. kreeg een diepe vleeswond in de rechterkmeholto en een bloeduitstorting in het rechter- onderbecn. Dc voorzijde van de brommer werd vernield. De auto liep een deuk op in de motorkap en een vernielde linker- koplamp. Op de splitsing Kethelweg—Van Ho- gendorplaan werd de bromfietser P. K. uit Vlaardingen gesneden door een auto bestuurd door mej. C. B. uit Vlaardingen. Hij botste tegen het reehterachterspat- bord van de auto op, waarna hy op de weg vieL Gevolgen: pink gebroken, schaafwonden in het gelaat, lichte schade aan beide voertuigen. ln de Kam. Qnnesstraat reed C. D, uit stilstand weg met een personenauto, toen L. H. P. met een auto passeerde. Een kleine botsing volgde. Lichte schade. J. van K. uit Vlaardingen raakte op de Van Leeuwenhoekstraat door onbekende oorzaak de macht kwijt over het stuur van zijn rijwiel. Hij viel op straat. Ge volg: hersenschudding en ontvellingen. In het gelaat Op de kruising le Van Leijden Gael- straat2e Spoorstraat botsten twee auto's op elkaar, doordat J. H. van der P. geen voorrang kreeg van J, C. J. B. uit Vlaar dingen. Beide voertuigen liepen zware schade op. Geen persoonlijk letsel. Op de bovenboulevard van de Maas boulevard wilde de vrachtauto van A. B. M. niet starten. M. liet de auto opduwen door enige jongens. Toen de motor pakte, kon hij zijn voertuig niet tijdig onder controle krijgen, zodat het tegen een ge parkeerde personenauto botste. De ach terzijde van deze personenauto werd zwaar beschadigd. vraagt voor de bouw van olieverwer- kende en chemische installaties o.a. in het Botlek-gebied VAKBEKWAME; (met N.V JL.-diploma) Tevens bestaat op onze FITTERSSCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar) de mogelijkheid een versnelde opleiding tot pijpfitter voor de olieverwerkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op één onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere Inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 16 oktober a.6, tussen 7 en 8 uur m bij het Gew. Arbeidsbureau 1e SCHIEDAM, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en ver* u tak neten bü sollicitatie worden vergoed. U kijkt... U vergelijkt U koopt bij LANGE BAVEN 95 i Schiedam, tel 6 86 11 GEEN FILIALEN 1 Eersl by Coja kijken. Was machines v.a 00.— 15-30% korting Ook cnerkmachines. Showroom Coja Lange Ha ven 126 telefoon 63341 N V Sportfondsenbad Sch:r~ dam vraagt badjuffrouw voor schoonmaak werkzaam heden en toezicht kleedzalen. Aanmeldendinsdagavond van 19.30 tot 20 uur. GEMEENTE SCHIEDAM UITLOTING 3% LENING 1895 Per 9 oktober 1963 zijn, do navolgende nummers uitgeloot van de 3% lemng 1895 tot een touaal-beorag van 33.000 32 162 176 266 271 293 366 475 524 528 560 601 617 637 652 725 760 805 939 994 998 1064 1146 1212 1236 1288 1273 1277 1345 1442 1443 1484 1492 Schiedam 9 oktober 1963. i:i Een prachtig spannend boek van A. D. HILDEBKAND Een boek waar uw zoon of dochter iets van meeneemt Prijs Verkrijgbaar bij de bezorgers, agenten en administratie van dit blad Tevens verkrijgbaar bij de boekhandel

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1