S.G.' EN WIJKWERK till De nu afgeknotte molen in de Babberspolder Op Studiedag Forum besprak (weinig) practische problemen SCHIE-kant- tekeningen STOFZUIGERS C O UZ Y - ,a t OMEGA AGENDA NOAD wint van USV tÉt SCHIEDAM Zaandam stond als voorbeeld Werk van Anton in Galerie Wiegman Burgerlijke Stand Verkoping t.b.v. Roode Kruis Botsing tussen auto en brommer Geslaagd voor scheidsrechter Laatste actie Geron speelt voor Dousadj „Mutua speelt voor p.v. Wilton Tegen rand van rijpad gereden Koeriersters IIllllllilIllIlHlIl leiiffliiuiiiHiiiiiiiuüiiiiiiiin Woensdag 20 november 1963 - pag. 5 SCHIEDAM, dinsdag Moet de Stichting De Schledamse Gemeenschap op zoek naar nieuwe wegen, voor de verdere ontplooiing en verdieping van hetgemeen- sihapswerk in onze stad. zich meer gaan toeleggen op het voorlichting;- cn cott- fcctwerk in de wtfken? Men zou zeggen van wel. tenminste wanneer men wil afgaan op het feit dat tijdens de in De Rank gehouden Studiedag van de Schledamse Gemeenschap wel bijzonder veel tijd en aandacht is besteed aan dit wijkwerk; door het forum en door de deelnemers aan deze Studiedag. Doch dit kan ook liggen aan de min of meer toevallige omstandigheid dat de eerste vraag die aan het forum werd voorgelegd, juist dit wijkwerk betrof en daar men stevig heeft vastgebeten aan dit probleem, de toch ook talrijke andere kwesties, bij gebrek aan tijd. wat minder in lust licht til" gekomen. Dit bezwaar van toevalligheid kleeft nu eenmaal aan de {ckozen discussievorm van forum en van Studiedag. DE Schiedamsc Gemeenschap besefi dat de tijden aeranderen en met de tijd ook de Stedelijke samenleving, waar in zij werkt. Het organiseren van een Studiedag was een eerste stoot tot het zoeken van nieuwe wegen en van nieu we mogelijkheden. Een prijzenswaardig initiatief en als middel tot bezinning op de problematiek van het gemeenschaps werk ook wel geslaagd. Het blijft echter de vraag of mode-vormen, voor gedachtewisseling sis een Studie dag en vooral een. forum wel de meest efficiënte methoden zijn om tot prakti sche resultaten te komen. Een vermaard: psycholoog was aangezocht de inleiding te houden, doch prof. Ten Have had niet zo bar veel nieuws te vertellen. Boven- dien kon zijn betoog slaan op elke lokale gemeenschap en bood voor Schiedam v/el heel weinig houvast. Dan scherpzinnige analyse van oud-voorzit ter M. Holi veel meer ter zake. En de resultaten van het forum, kenne lijk bedoeld om in de praktijk uit te werken wat de inleiding aan theorie bood, waren teleurstellend. Het heeft blijkbaar voorop gezeten om de Zaan- damse Gemeenschap, die de „studiedag" al heeft gehad en de „vernieuwing" al gestalte he&ft gegeven, aan Schiedam ten voorbeeld te stellen. Daarvoor was de secretaris van de Z.G, in het forum opgenomen en hij ook kreeg de eerste vraag toegespeeld. Maar Zaandam is Schiedam niet. Daar wordt blijkbaar zeer veel waarde ge hecht aan de informele contacten in de (nieuwe) stadswijken en die vorm van gemeenschapswerk schijnt daar te bloei en ook. Maar of dit wijkwerk nu ook: in Schiedam zal pakken, daar was toch niet een ieder bij voorbaat van over tuigd. Het was zeker niet on-interessant wat de heer Wijnberg te vertellen had, doch het nam allemaal veel te veel tijd. Daardoor zijn de andere, ons inziens wel belang rijker, problemen niet of nauwelijks aan de orde gekomen. Het jeugdwerk bij voorbeeld: er werd wel verteld dat er gebrek aan ruimte is, maar verder kwam het niet. Het geven van meer informatie over de stad <waar prof. Ten. Have voor pleitte) is zelfs helemaal niet aan orde gekomen. Het oude probleem van het wel dan niet voortzetten van de Vakantiefeesten werd aangestipt, verder niet. Ook de vraag of de S.G., naast het zijn van een overkoe peling van culturele verenigingen, niet ander werk ter hand moet nemen, werd aangevoerd, doch verder weggewuifd. Jammer was ook dat het centrale pro bleem van de S.G., de financiering, in de mist ging. De heer Holl heeft het nog geprobeerd door aan te voeren dat de kermis als bron van inkomsten een aan vechtbare en vooral ook to smalle fi nanciële basis was. Alleen burg. Peek reageerde hierop: de gemeente heeft toch in hot verleden ruim bijgedragen en het geld van de kermis is toch altijd dankbaar aanvaard.' Er werd braaf ge lachen, doch daarmee zijn de financiën niet verruimd. Maar zoals gezegd: deze Studiedag was een eerste stoot tot vernieuwing cn ver. betering. Mogelijk dat de Bestuursraad van de S.G. er aanknopingspunten in vindt om de toekomst-plannen verder uit te werken. Het is echter wel zo dat prof. dr. T. T. ten Have, directeur van het Sociaal-Pe dagogisch Instituut van de Gem, Univer siteit van Amsterdam in zijn strikt theo retisch gehouden inleiding op de Studie dag, zeer veel waarde hechtte aan dit onderlinge contact In buurten en wijken. In deze snel veranderende wereld dreigt de mens zijn plaats in en zJjn contacten met de omringende maatschappij te ver liezen. Een lokale gemeenschap kan hem helpen deze plaats terug te vinden door hem te interesseren in zijn buurt, zün wük en zijn stad, waardoor hij normaal gemeenschapsmens kan worden. Dit kan geschieden door hem te be trekken bij het leven in zijn buurt of wijk. Verstrek hem informatie, vorm ge spreksgroepen en zorg vooral voor een informeel contact tussen de bewoners onderling. Zo was, heel in het kort, het standpunt van prof. Ten Have. Forum-leider M. Holl, als oud-voorzit ter terdege bekend met het werk van de S.G., heeft meteen de praktische bezwa ren op de suggesties van pref. Ten Have naar voren gebracht. De S.G. heeft in de beginjaren juist bewust het wijkwerk met aangepakt, omdat dc voorkeur werd gegeven aan het propageren van de stads en niet van de wijkgedaehte. Informatie werd en wordt reeds gegeven en wat het vormen van kleine gespreksgroepen voor de informele contacten betreft, hoe krijg je de mensen bij elkaar en wie zal er lei ding aan geven? In Zaandam de ver. voor Nat. Feest- en Gedenkdagen, organisatrice van b.v, de Koniiigmnefees ten zoekt naar nieuwe wegen voor de viering van die dag. In deze forum-discussie zijn de door prof. Ten Have theore tisch aangevoerde problemen dus praktisch besproken. Alles is niet uit de verf gekomen en beslissin gen zijn niet gevallen. „Prof. Ten Have heeft de eerste stoot gege ven, aan de S.G. zelf nu om plan nen te beramen voor het inslaan van nieuwe wegen," vond de heer Holl. Er is dus nog veel werk aan de winkel. Junioren van Kethel eerste prijs bij E.ELB.O.-wedstrijd SCHIEDAM, dinsdag. Onder grote publieke belangstelling organiseerde de afdeling Kethel van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging EHBO zaterdag j.l, kringwedstrijden voor junioren. In de zaal achter de hervormde kerk bekampten tien ploegen elkaar in twee boxen om uit te maken wie het beste de eerste hulp verleende bij een gefingeerd ongeval. In box 1 werd Kethel met een punten totaal van 183 eerste, Maassluis werd tweede en Vlaardingen derde. In box 2 werd Maasdijk eerste met achter zich Maasland en Schiedam. De junioren van Kethel zijn door hun overwinning op de goede weg naar de districtswedstrijden. Wanneer zij ook op deze wedstrijden goed voor de dag ko men, ligt de weg naar de landelijke wed strijden voor hen open. Vergadering P.v.d.A. SCHIEDAM, woensdag De Partij van de Arbeid houdt op vrijdag 29 november, 's avonds om acht uur, in het Volksge bouw een vergadering. Dr. Jef Last uit Amsterdam zal een lezing-met-dia's hou den over Azië. Op maandag 30 december wordt in) het Volksgcbouw een jaarwisselingsbijeen- komst gehouden met de Vrouwengroep, NIVON, Excelsior en Crescendo. Belangwekkend was echter de uiteen zelling van het forumlid J, G. WUnbeek, secretaris van de Zaan dams e Gemeen schap, hoe dit specifieke wijkwerk in Zaandam wordt gedaan- Want daar Is het zó, dat nieuwe bewoners door de burge meester op het stadhuis worden ontvan gen. Zjj ontvangen ook thuis bezoek van dames, die hen wegwijs maken In dc nieuwe stad cn tal van problemen met hen bespreken. Daaruit vloeien weer ont moetingen op bijeenkomsten in de wijk voort. Dit werk wordt dan door dc Zaan- damse Gemeenschap begeleid, Evenals prof. Ten Have sloeg hij het leggen van contacten via bestaande ver enigingen. niet hoog aan. Het verenigings leven wordt in Zaandam, zulks dus in te genstelling met Schiedam, niet gestimu leerd. Het Is de vraag of wat stervend is. nu wel kunstmatig in leven moet worden gehouden, was een sterke uitspraak van de heer Wijnbeek. Het bleek overigens dat dc zo zeer gepropageerde informele contacten in Zaandam makkelijker tot stand komen dan in Schiedam, Eerst krijgen alle be woners een brief thuis met een uit nodiging voor een samenkomst en daar na krijgt een ieder weer een verslag van die samenkomst in de bus. Daaruit vloeien dan vanzelf de contacten voort, vaak gesteund door het gezamenlijk aanpakken van specifieke buurtproble men. Leiders komen vanzelf naar voren en het gaat allemaal heel prettig, vond de heer Wijnbeek. (Advertentie LM.) TN Galerie Wiegman in de Passage ex- I poseert vanaf donderdag 21 november de jonge Rotterdammer Anton. Hij is er te zien met eert portret van chamotteklei (40 cm hoog) en een RuimleplaslieJc van koper en kathedraalglas (1.40 m hoog). In gacde harmonie met het werk van Anton is tegen d/t achterwand van Wiegman Ga lerie een doek van Guida de Waard op gehangen. Anton (23) exposeert voor het eerst. In zyn werk heeft hij een voorkeur voor metaalplastieken. Een van zijn grootste wensen is het hebben van een. eigen elek trisch lasapparaat. De jonge Rotterdammer maakte zich anderhalf jaar geleden geheel vnj voor zijn artistieke werk. Daarvoor werkte hij enkele jaren als etaleur. In een. jeugdclub- huis aan de Kruiskade geeft hij enkele uren per week les aan kinderen. Hij laat ze tekenen en boetseren. Hij laat ze echter niet knoeien. „Laten knoeien is zoethou- den", zegt hij „en zoeth ouden daar moet do t.v. maar voor zorgen," GEBOREN: Franciscus M. z. v. J. Palet en A. M. Gouwenberg; Yvonne d. v. P. de Jager en A. I. van. der Hoeven; Frank z.v. T. C. Putters en K. van Asperen; Heidi d. v. IT. R. Trampa en A, M. C. van der Graaf; Carolina H. d.v. C- van Gend en P. J, Soeters; Ingrïd H. d. v. D. Elder- kamp en P. C. de Boer; Raymond M. z.v. N, W, Sneek en C- A. de Groot; Belinda d. v. J. J. Verhoey en C. O. van Steenis; Johannes F. z.v. J. F. van der Valk en C. M. J. Veelenturf. OVERLEDEN: M. A. van Buren, 70 jr. wed. van F. de Graaft; J. Sterrenberg, 65 jaar. Vergadering CBB SCHIEDAM, woensdag De Christe lijke Besturenbond houdt op woensdag 27 november, 's avonds om acht uur, een vergadering in het gebouw Chr. Sociale Belangen. De heer C. J. van. Mastrigt, voorzitter van het CNV, zal spreken over de strijd op het loonfront Diefstal uit keet SCHIEDAM, woensdag Uit een bouwkeet van het Rotterdamse Bouwbe drijf Hoogvliet en Brouwes in Kethel zijn materialen ter waarde van 250,— ge stolen, „De Vrijheid" houdt hokkenshow SCHIEDAM, woensdag De Schle damse Postduiven ver. „De "Vrijheid" orga niseert op zaterdag 14 en zondag 15 de cember a.s. een hokkimshow In de ver enigingslokalen aan de Nieuwe Haven 29. Er komt een prachtige inzending post duiven, die door keurmeesters aan een nauwkeurig onderzoek zullen worden on derworpen. De prijzen bestaan uit luxe- en. huis houdelijke artikelen. De tentoonstelling is voor ieder gratis toegankelijk en is beide dagen geopend van 11 tot 16.00 uur. <Van een onzer verslaggevers) VLAARD1NGEN, .woensdag. Welfare-afdeling Vlaardingen van het Nederlandsche Roode Kruis houdt vrij dag een verkoping in het gebouw Emma- straat 38. Er is te bezichtigen een ten toonstelling van door zieken en gehandi capten gemaakte voorwerpen. De verko ping van deze voorwerpen heeft plaats tussen 14 en 21 uur. Een en ander is ten bate van het Wel fare-werk. (Advertentie fJVf.) en vloerwrljvers alle bekende merken le Middel landslraat 72 Aert van Nesstraal 38 Isolement (Advertentie LAL) WERKELIJK EEN precisie horloge voor uw leven! Gaarne tonen wij u onze volledige collectie. Prijzen van S 125.— af. Alléénverkoop voor Schiedam Pianorecital van Henk Lagendaal SCHIEDAM, dinsdag. Henk Lagen- daal zal op vrijdag 22 november 's avonds om kwart over acht, in de aula van het Stedelijk Museum een pianorecital geven voor de Vrienden van het Stedelijk Mu- «um. Op het programma staan werken van Bach, Mendelssohn, Franck, Débussy cu Chopin. Meerdere aanwezigen, functionarissen in de S.G. dus, vroegen nadere inlichtin gen, anderen gaven te kennen wel iets te voelen voor het „presenteren van het S.G.-visitckoartje in de wijken". Het was da heer P. Spruyt die, het opnemende voor de verenigingen, er op wees dat ook in nieuwe wijken zeer vele oude Schie dammers wanen, die wel maatschappe lijke bindingen hebben via hun vakbond, belangenvereniging oi hun kerk. Is er echt wel behoefte aan dit werk in de wijken? En burgemeester Peek, sprekende ais ere-voorzitter van de S.G., meende dat men het probleem van het isolement van de stadsmens niet moest overtrek ken. Het leven in de buurt mag dan i verandert zijn, de mens krijgt nu veel j ontspanning thuis bezorgd door tele visie en radio. „De mensen zyn zich thuis meer „thuis" gaan voelen en heb ben daarom minder behoefte aan con tacten buiten. Voor de jeugd Ook andere facetten van het gemeen schapswerk zün, zij het belangrijk minder nitvoerig, aan de orde gekomen. Het fo rumlid C. A. Henrion Verpoorten brak een lans voor de jeugdsociëteiten, die, ge leid door eigen jong kader, zeer positief en waardevol kunnen zijn. Verder pleitte hjj voor buurt- en wijkhuizen, waar de jeugd terecht kan voor de onderlinge contacten. Ook Pierre Janssen was van mening dat de jeugdsociëteiten gehol pen moeten worden, vooral door het ver schaffen van ruimte „maar dan zonder betutteling door ouderen!" Dan was er kortsluiting over moderne kunst. Een van de aanwezigen meende, dat deze in het museum beter toegelicht dient te worden. Doch Pierre Janssen vond dit echt geen teak voor de S.G. Er wordt al zo veel rondgeleid. En of men moderne kunst kan waarderen of niet is zuiver afhankelijk van de individuele in stelling tegenover kunst in het algemeen. Vakantie-feest In aansluiting op het pleidooi van prof. Ten Hare over bet belang van het spel en het feest in de cultuur, kwamen onver mijdelijk de omstreden Vakantie feesten ter sprake. De heer WÜnbeek was van mening dat dergelijke feesten spontaan moeten opkomen- Voor de kinderen is het daarbij vooral van belang dat zij iets zelf doen en de feesten niet passief on- iiergsan. Maar als er geen beboette fa, dan vooral niet er mee doorgaan, rond hij. Uit de discussie bleek overigens dat ook ••Y.» ri IJ zijn al gewend geraakt aan de „peperbus", de a/ge- Sportpark Harga en het Prinses Beatrïxpark, Molen, volks- W knotte molen die sedert jaren langs de spoorlijn van tuintjes en parken zouden dan één geheel kunnen vormen. Schiedam mar Vlaardingen staat, dicht 5y de Poldervaart en temidden van de volkstuintjes. Ik heb me al eens afge vraagd of het geen aanbeveling zou verdienen deze molen te restaureren en zo een element te doen zijn in Schiedams re creatiegebied. Het feit dat er plannen bestaan om deze oude molen te gebruiken voor het jeugdwerk doet daar niets aan af. De Poldervaart wordt binnen afzienbare tijd gedempt en op deze wijze ontstaat een natuurlijke verbinding met het Op de tekening ziet men de molen, zoals hij er voor zijn verminking uit zag. De molen werd in 1710 gebouwd als grondzeiler. In kei jaar dat de spoorweg van Schiedam naar Hoek van Holland werd aangelegd, t.w. 2888, teerd de mo len voorzien van een balie. Sinds 1924 staat de molen er in zijn tegenwoordige gedaante. Het kon fraaier! OCTAVE DECONINCK SCHIEDAM, woensdag Doordat de heer C. E. W. G.t die in zijn bestelauto reed, dinsdagavond om kwart voor zeven op de kruising Burg. Knappertlaan—Alei- dastraat geen voorrang gaf, is bij tegen de brommer van de Rotterdammer G. A. J. B. gebotst. De bromfiets werd liciht be schadigd. APOTHEEKDIENSTEN Apotheek Evers, Lange Haven 81. TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum: dagelijks 20-17, zondag 12.30-17 uur; „Salon van de Maassteden". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De Vogels". Monopole, 2 en 8 uur: „Tankbataljon". DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uur: Vergadering NCVB. Chr. Soc. Belangen, 7.45 uur: Propaganda- avond Werkende Irene, TivoU. Jeugd, uur: Dankdienst NHGE. uur: Feestavond p.v. Gem. Wer- SCHIEDAM, woensdag No&d heeft een forse 82 overwinning behaald een moeilijke uitwedstrijd tegen het Rot terdamse USV. Henk Eikman was niet beschikbaar, doch de veelbelovende jonge Freek Suttorp bleek een goede vervan ger. Hjj verloor maar een partij namelijk tegen Van Zeideren. Henk Aben, die te gen Favoriet geen solide indruk had ge maakt, bleef nu onverslagen. Het begon wat moeilijk, toen Braak van Van Zelderen de eerste partij verloor, maar daarna sloeg Noad prachtig terug. AUe partijen, ook de moeilijke dubbel, werden in winst omgezet en pas in de laatste partij moest debutant Suttorp ge wonnen geven tegen Van Zelderen. Door deze winst is Noad in de kopgroep geble ven. Vrijdag wordt in de gymnastiekzaal aan het Oude Kerkhof gespeeld tegen kam- pioens-candidaat Gispen uit Culembcrg. SCHIEDAM, woensdag De Schiedam mers P. Grootendorst, N. Heubel en J. Th. Kraan, zijn geslaagd voor het scheids- rechtersexamen van de afdeling Rotter dam van de KNVB. Dit betekent een wel kome versterking, doch het tekort aan arbiters blijft groot. Belangstellende sportlieden kunnen zich voor de scheids- rechterscuxsus op geven bij de heer W. Nieuwstraten, Havendijk 54. VLAARDINGEN, woensdag. Het Nieuw Rotterdams Toaeel heeft gister avond die weinigen die dan nog naar de Stadsgehoorzaal waren gekomen om „Een veilig stekkie" te zien, zeer geboeid. Op de inhoud van het stuk behoeven we niet in te gaan, evenmin als op het spel, dat, zoals onze toneelrecensent enige weken, reeds schreef, zeer goed was. Het mag worden vastgesteld dat het jammer is dat er niet meer Vlaardingers naar het NRT zijn gaan kijken. SCHIEDAM, woensdag De activitei ten, die in Schiedam voor de actie-Dou- sadj zijn gehouden, worden donderdag avond besloten. Dan organiseert de Rot terdamse jeugdraad in samenwerking met The Lion's Club Schiedam in de feestzaal van Musis Sacrum aan de Lange Haven een toneelvoorstelling, die om 8 uur be gint. De Schiedam.se toneelvereniging Geron zsl dan een uitvoering geven van het Engelse blijspel „Here we come gathe ring" van Philip King en Anth. Arm strong. dat Bert Silvester heeft vertaald onder de benaming .Eigen haard is wel wat herrie waard". Geron zal met de op voering van dit stuk tevensde première in Schiedam beleven. Om deze Dousadj-avond zo aantrekke lijk mogelijk te maken zijn enkele at tracties bedacht. Men kan een presentje uit de grabbelrok halen. In de pauze worden chocoladerepen verkocht. Op de reep kan een bepaald nummer voorkomen, dat een prijs her bergt. Na het toneel kan er worden ge danst op muziek van de Flamingo's uit Den Haag. Toegangsbewijzen raison van ƒ2,50, zijn te krijgen bij het VVV-kantoor aan de Tuinlaan en donderdagavond aan de zaal. SCHIEDAM, woensdag De amateurs vereniging .Mutua-Amlcitix" verzorgde dinsdagavond in Musis Sacrum een voor stelling voor de onderafdeling van de personeelsvereniging van "VVIlton-Fijen- oord. i het be- werd hst Mare van was Na het openingswoord va stuurslid A. van den Bosch, blijspel „Dertien aan tafel" Gilbert Sauvagon, in de vertaling Albert Pleiter, opgevoerd. De regie in handen van Richard Flink. „Mutua-Amioitia" voerde dit stuk voor de derde maal op. De twee vorige voor stellingen werden gehouden in Rotter dam en Vlaardingen. Volgende week dinsdagavond om 8 uur zal het stuk nog maals worden opgevoerd. SCHIEDAM, woensdag De 55-jarïge Rotterdammer P. L. S. is dinsdagnacht om kwart voor drie tijdens het inhalen van fietsers op het rijwielpad van de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Julia- nalaan tegen de rand van het rijwielpad gereden. Hij viel en kreeg een snijwend aan zijn linkerslaap. Men heeft hem naar het gemeente-ziekenhuis gebracht. 1 Advert we I M f Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1855 Dans-prijzen SCHIEDAM, dinsdag. Bij de dans wedstrijden om de Maasstad-trofee heb ben leerlingen van de Schiedamse dans school Sition.prijzen behaald. Mejuffrouw A. Rixoort met de beer L. Oudenaarden haalden een tweede prijs ln de C-klas en mejuffrouw L Verlinde met de heer J, Pais een derde prijs. Bij de leerlingen behaalden juffrouw L, de Held-P. v.d. Hoeven een derde prijs en promoveerden naar de D. groep. THEATER H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL 688Q8 Enorme veldslagen met flitsende zwaarden, kruisende degens en fluitende kogels in... ZORRO - de gemaskerde wreker Vrijdag - Zat 2, 7, 9.15 uur. Zondag 7, 9.15 uur. Cinemascope en kleuren. 14 j. PAULETTE GODDARD - JEAN PIERRE AUMONT in de meest spannende Russische avonturenfilm... CHARGE VAN DE LANCIERS Zondag-matinees 2, 4.15 uur. Technicolor. 14 j. VINCENT PRICE - DEBRA PAGET PETER LORRE in de complete nachtmerrie van het witte doek. TALES OF TERROR Maand., clinsd, 2 en 8 uur. Woensd. 2 uur (Avondv. besloten). In kleuren. 18 j. Hoogspanning in een met actie geladen sensatiefilm! MAXINE AUDLEY - BERNARD ARC HARD Mysteries van Edgar Wallace Dond. 2 en 8 uur. 24 j. Wie niet adverteert wordt verseten... j Fotografie Kolflüns vergeten? De auto maat staat voor u klaar AUe soorten films Foto K van Vuüren, Hoogstraat 106 Voor pasfoto naar EL Van Vuuren, Hoogstraat 106. iel 66720. In één dag gereed.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1