Rustige i DELTAWERKEN HEBBEN OOK VAN IJS HINDER Havenbeheer A'dam-R'dam onpartijdig onderzoeken KOERIERSTERS ■Bp W&9 Nieuwjaarsreceptie bij de Sportclubs Vreugdevuren, wat knalwerk en recepties Bijstand is verhoogd Wij willen hoofdstad in ontwikkeling niet remmen Als het water komt: sluizen dicht Als het ijs gaatsluizen open Vechtpartij in café Baldadigheden op Oudejaar SCHIEDAM f; 1964 deed intrede en bracht heerlijk weer mee! Recepties Per 1 januari Telefoon kwestie door KvK weer opgerakeld mannen I Mr. G. E. van Walsum in Nieuwjaarsrede In uitgebreide Hermes-kantine Dr. W. Hoekstra neemt afscheid Ijsvrij Verwarming Brandje door vuurwerk Passage-avonden op woensdag Burgerlijke Stand 'BI! donderdag 2 januari 19B4 - pag. 5 SCHIEDAM, donderdag. Het tuide jaar 1963 is in Schiedam jacht cn kalm overleden en de ge boorte van het Nicuwejaar is zon der veel moeilijkheden verlopen. Op Oudejaarsavond was het vrij rustig in de stad, zelfs nog al stil. Wü haddei) zo de Indruk zelfs nistl- jer en stiller dan In de voorgaande ja ren. Goed. er zullen, wat groepen luid ruchtige jongelieden schreeuwend en tie rend door de stad zijn getrokken en er nillen wat Illegale nicuwjaarfivuuitjes tan oude kerstbomen cn andere rnm- jnel zijn gestookt, doch de waakzame politie heeft nergens grootscheeps hoe ten fn te grijpen. Trouwens, de politie >ect bij zulke uitzonderlijke gelegenhe den een oogje dicht te doen cn Iets door de vingers te zleu. Tot bepaalde ongeregeldheden fe het niet gekomen. Eigenlijk eerst logen het middernach telijke uur. bij hert aanbreken van hel rjeuwe jaar, werd hel levendiger in de stad. Het traditionele geloei van sirenes tan de schepen in de havens werd ver gezeld van het geknal van vuurwerk cn vele vuurpijlen schreven sierlijke licht bomen in de donkere lucht. Toon ook werd het aantal „fikkies'' veel groter er. de jeugd trok joelend langs de stralen. Doch we hadden de indruk dat de ou- ceren er de voorkeur aan hebben ge geven otr binnen te blij ven. bij de feest- wijn, de resten oliebollen en bij de ra dio en televisie. Nicuwsjaarsdjj; bracht de eerste verrassing van het jaar: heerlijk zacht «v zonnig weer. bijna lcnte-achlig! En dat na de trieste koude dagen van december. Het was gisteren dan ook bepaald druk in de straten; van men- Aséiv <he „uit - feliciteren"gingen' or gc- .woon op een wandeling gingen genie- BURGEMEESTER, mr. J. W.Peek hield, bijgestaan door zijn dochter de nieuw jaarsreceptie in Het Stedelijk Museum. ifc ten i het zachte weer. De gebruikelijke nieuwjaarsreceptie van bargemeester ntr. J. W. Peek heeft mér: velen, gemeentelijke autoriteiten en notabelen, naar de aula van het Ste delijk Museum getrokken. Burgemeester Peek heeft dan ook vele handen moe- den schudden en vele heilwensen uiige- zproken en aangehoord. Daar mevrouw Peek-Linthorst door ziekte verhinderd was te komen, werd burgemeester Peek op charmante wijze bijgestaan door zijn dochter, mevrouw De Rooy-Peek. Oak door de besturen van diverse sportverenigingen is gerecipieerd cn ve le honderden sportminnaars zijn naar Harga gekomen. Vooral Hermes-DVS had veel werk gemaakt van de versie ring van de kantine, die dan ook een recht feestelijke en sfeervolle indruk maakte. E Hennes-kantine was heet gezellig en sfeervol aangekleed voor de receptie SCHIEDAM, donderdag Het bestuur Van de gemeentelijke dienst voor Socia le fCaken te Schiedam heeft de richtlij nen voor de bijstandsverlening gewij zigd. Met ingang van I januari 1964 geldt een regeling, waarvan het volgen de het belangrijkste is: dat de bijstand voor een gezin van twee personen be- draagt f 60 per week, voor een alleen- T staande f 40 per week. Deze bedragen worden zonodig verhoogd met de zie kenfondspremie, de huur en de kinder- bijslag. De regeling omtrent de vrijstelling van eigen inkomsten is eveneens gewij zigd. Van de regeling zal fn individuele gevallen worden afgeweken, indien re denen van sociale of andere aard zulks noodzakelijk maken. (Van een onzer verslaggevers) VLAAKDIN GENdinsdag. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas is gistermiddag In dc Triangel voor het laatst In 1SG3 bijeen ge weest tijdens een niet al te schokkende vergadering. Op 3 januari zal de Kamer voor het eerst ln haar nieuwe samenstel ling (uitgebreid tot 36 leden) vergaderen. "Voorzitter C. H. Buchmann deelde in verband met de verplichte-dinsdagmiddag- sluiting voor handelaren in aardappelen, groenten en fruit in Maassluis mee, dat deze regeling niet van toepassing kan worden gebracht op de ambulante handel. Op verzoek van de belanghebbende win keliers heeft de K.V.K, het gemeente bestuur dus geadviseerd de winkelsluiting niet in, te stellen. De K.v.K. gaat zich nogmaals in ver binding stellen met de P.T.T. Nog steeds is men er van overtuigd, dat in het tele foonboek van Rotterdam de Schiedamse abonnees in een apart hoofdstuk kunnen worden ondergebracht, En wanneer het Vlaardingse net eenmaal bij Rotterdam is getrokken, zou ook voor de abonnees uit deze stad een afzonderlijk hoofdstuk, in het Rotterdamse boek moeten worden in geruimd om verwarring te voorkomen. Momenteel staan de Schiedamse en Rot terdamse nummers door elkaar. Bet standpunt van de Kamer van Koophandel ondervindt bij de directeur van het dis trict Rotterdam van de Telefoondienst be grip. Maar de zienswijze stuit af op „Den Haag". Tijdens de vergadering werd afscheid genomen van de heren D. Lankhorst en G. C. Buys. De eerste is ruim 20 jaar lid geweest van de K.v.K. en de laatste ruim 10 jaar. Z E kf'tnnen het niet laten, de jonpens, om mooie vuurtjes tc j viering van nieuwjaar. Deze fik teas in de Copemicnsstraat. \7 'JVRWERK moet er zijn. bij nieuwjaar. c! ts het van dc meest onschuldige soort. Toch kijkt zus wal angstig. (Advertentie i.MJ die mui „EEN GOED PAK" denken, denken aan: Scuiedaro HougsiraaL 1Ï4 APOTHEEKBIENSTKV Apotheek 't Gouden Hert, St.-Liduina- straat 38. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Alleman". Monopole, 2 en 8 uur: .Ken stad gaat door de hel". r DIVERSEN '■-Gravelandsewg, 7 utir; Nieuwjaars- vuur. ROTTERDAM, donderdag. „Is het nu werkelijk zo moeilijk te begrijpen dat wij, wanneer de regering voor uit te voeren werken een bepaald bedrag ter beschikking van de Rijkswaterstaat stelt ter vrije besteding en wij komen er naar onze mening onvoldoende aan te pas, graag het hoe en waar om willen weten?" Deze vraag stelde mr. G. E. van Walsum in zijn nieuwjaarsrede die h(j vanmiddag in de gemeenteraad hield. En h(j vervolgde: en is het dan 20 verwonderlijk dat wij, wanneer wij motieven veronderstellen die ons niet steekhoudend voorkomen, ons kritisch daartegenover op stellen, b.v. In. deze zin dat toch ook rekening gehouden moet worden met de omvang van het verkeer in de havens? Waarom moet elke uiting onzerzijds in rhavens van enige betekenis en op langer deze richting geïnterpreteerd worden als een poging om Amsterdam in zijn ont wikkeling te willen afremmen? Het lijdt voor mij geen twijfel, aldus ir. Van Walsum, dat Amsterdam het verbeterde Noordzeekanaal en de vergro ting van het Amsterdam-Rijnkanaal zal krijgen. Het komt niet in mij op om ook maar enige poging tc doen dat te verhinderen, al weet ik dat daaraan het probleem vastzit of nationaal gesproken al de in vesteringen op het gebied van de zee havens en de toegangswegen zullen wor den goedgemaakt door het aantrekken van nieuw vervoer. Men kan wel, zoals de minister doet, spreken over een gezonde onderlinge concurrentiestrijd tussen de beide grote zeehavens, maar men zal zich toch. ook moeten afvragen of het profijt daarvan niet uitsluitend het achterland ten goe de komt. Ik vraag mij allang af, zei mr. Van "Walsum, o£ de tijd niet voorbij is dat wij kunnen doen alsof onze havens in het algemeen en Amsterdam en Rotterdam in hel bijzonder niet met elkander te maken hebben en ieder, onafhankelijk van elkaar, haar eigen leven kan leiden en het is om die reden dat ik bij herha ling heb gepleit voor coördinatie en har monisatie althans in de overheidssector, waarbij ook de overige Nederlandse zee- Ren. eerste stap zou kunnen zijn een Vergelijkend ondersoek van de normen die bij het havenbeheer te Rotterdam en Amsterdam toegepast worden en ik veri-ouw, dal het dc instemming van iiii' raad zou hebben, wanneer zulk een onderzoek aart een onpartijdig bureau sou worden opgedragen Ik laat de hoop niet varen dat liet ooit nog eens duidelijk zat worden dat het hier 001 belangrijker zaken gaat dan rivaliteit tussen twee steden en gehakke tak tussen twee van plichtsbesef en strijdlust vervulde maar overigens wat eenkennige burgemeesters. Mr Van Walsum merkte o.a. op dat 1964 voor Rotterdam een belangrijk jaar kan worden. In dat jaar immers zaL de beslissing vallen over de vorm van de nieuwe mond van de Waterweg en in samenhang daarmede, van de Maasvlakte en in de tweede plaats over het tijdstip waarop deze werken zullen aanvangen cn het tempo, waarin zij zullen worden uit gevoerd. Over enkele weken - op 28 januari komt het wetsontwerp tot instelling van een openbaar lichaam voor het gebied van dc Rijnmond in de Tweede Kamer in openbare behandeling. Daar zal beslist worden, zei mr. Van ROTTERDAM, dinsdag. In 1978 zal Bet laatste caisson in. de Ooster-Schelde de Nederlandse kust vele kilometers korter en minder kwetsbaar hebben gemaakt. Het Delta-plan, noodzakelijk geworden na de stormramp van 1953, zal dan voltooid zijn. Op het ogenblik werkt men hard aan de afsluiting van de zeearmen, die samen de delta vormen. Af en toe horen wij er iets van, meestal als er iets „groots" wordt verricht. Van de moeilijkheden weten wij weinig. Toch zijn die er, want water is onwillig en onberekenbaar. Een van de problemen waar de waterstaat mee kampt is het ijs. SCHIEDAM, donderdag. De sport parken trokken woensdag een enorme drukte, zonder evenwel dat er belang stelling voor het voetbal was. De sport liefhebbers trokken naar de kantines om elkaar en de besturen goede wen sen aan te bieden- __t de kantine van Hermes DVS heerste zulk een goede stemming dat men eerst in het avonduur huiswaarts keerde. De heer Loet Stouthandel heeft namens de contactcommissie de bezoe kers verwelkomd en daarbij is gewezen cp de nieuwe uitbreiding in dc kantine. Een muziekje zorgde voor dc gezellige sfeer en vooraf hadden een aantal func tionarissen en oud-voetballers elkaar in techniek en. tactiek op het voetbalveld de loef willen afsteken. Dat daarbij het commentaar niet achterwege bleef, droeg uiteraard bij aan de prettige sfeer. Bij „Schiedam"' De kauline van dc s.v. h.v. „Schie dam" blijkt nu zelfs te klein om alle belangstellenden te kunnen bevatte». Voorzitter Jo van der Touw heeft een terugblik op 'het afgelopen iaar gewor pen, waarbij hij stelde dat Schiedam onverminderd voort zal gaan met de zelfwerkzaamheid. Zoals nu te zien was, zal zelfs de grote nieuwe kantine eens moeten worden uitgebreid, maar in de komende maanden zal er In leder geval een nieuwe vloer worden gelegd. Deze nieuwe vloer is namelijk gaan scheuren in de afgelopen maanden. Bo vendien wordt bij het clubgebouw een nieuw berghok geplaatst en verder is er het grote plan om langs de velden een tweede tribune te plaatsen. De A- junioren voetbalden tegen de veteranen, de knapen wonnen met 4—2 van hun leermeesters. Jan van der Kooy en Ar ie Zonneveld redden de eer van de ouder dom. Bij SVDPW Ook In de kantine van SVDPW is een nieuwjaarsreceptie gehouden. Dat ge beurde in deze nieuwe kantine uiteraard voor het eerst en voorzitter A. Harde, man heeft dan ook gereleveerd welke grote momenten SVDPW heeft beleefd in enkele maanden tijds, als een kam pioenschap, een jubileum, het ingcbrulk nemen van nieuwe velden en het fraaie clubgebouw. „We gaan het nu gezellig maken." be loofde de heer Hardeman de tientallen leden, waarbij hij stelde dat voor het komend jaar een programma wordt uit gewerkt voor verbetering cn verfraai ing van het eigen centrum. Begonnen wordt met het schilderwerk en boven dien moet een vloer worden gelegd in de kantine. In enkele andere kantines, bij SFC, werden eveneens sfeer-1 volle bijeenkomsten gehouden en bij DWS kwam men woensdagavond bijeen. Daar werd de in Amsterdam gewonnen beker in ontvangst genomen. SCHIEDAM, donderdag. De zenuw arts dokter W. Hoekstra,, die zijn prak tijk in Schiedam heeft neergelegd, stelt zijn patiënten én oud-patiënten in de gelegenheid afscheid te nemen. Daartoe zal de heer Hoekstra op zaterdag 11 januari tussen 11 en 12 uur aanwezig zijn in het restaurant Europoort aan de Maas boulevard., Zo op het oog is ijs vrij onschuldig, maar eenmaal in beweging gebracht en door wind en stroom voortgedreven is het moeilijk te stuiten. Zijn kracht is onge kend en vernietigend en wordt 't geremd dan vormen zich dammen, die een gevaar voor overstromingen inhouden, In het deltagebied heeft niets ooit het: ijs,dat via Krammer en Volkerak en langs dc andere wegen werd afgevoerd de doortocht belet. In 19681969 zal dat; door dc afdamming van Haringvliet en Volkerak wel gebeuren en deze weten schap is een voortdurende zorg voor de technici. Al jarenlang bestuderen zij het gedrag van het ijs. Zij kwamen te weten, waar het ijs zich het makkelijkst vastzet en volgden door het Ijs te kleuren hun af voer weg, IJs, dat bij de Moerdijkbrug, werd gemerkt vonden zij terug in Volke rak en Zljpc; eon deel maar bereikte Tiengemeten. Snelheid van water windkracht, leerden zij. bepalen de snel heid waarmee de stroom het ijs afvoer de. De eb vervoert het ijs op het Hol- landsch Diep 1 tot 6 km per getij, maar op de Krammer 13 tot 23 km. Bij de bouw van de sluizen in de Ha- ringvlietüam is al rekening gehouden met de mogelijkheid om het ijs door de sluis te spuien. Welke methode er echter gevolgd zal worden als dc vorst inzet weet men nog niet. Als men snel een ijsdek op het Ha ringvliet laat vormen zal de produktie van het ijs sterk worden beperkt maar tegelijkertijd zal de afvoer van het ijs op de bovenrivieren (boven Werkendam) langs deze arm onmogelijk zijn. Ook aan twee andere mogelijkheden zijn nadelen verbonden. De sluis bij eb en vloed of alleen bij eb openzet ten zou wel tot een regelmatige af voer leiden, maar de verzilting, die men met het Delta-plan hoopte 'tegen te gaan zal weer toenemen. Bij alle onzekerheid over de te volgen werkwijze staat wel vast, dat de afwate- ringssluis in de dam ijsvrij moet blijven. Ervaringen met voorzieningen, die hier toe zouden leiden heeft men in Nederland niet. Rijkswaterstaat zond daarom twee werkgroepen uitéén naar Frankrijk en een ander naar Zweden, In Frankrijk, waar een studie werd ge maakt van de voorzieningen bij de geka- I naliseerde Rhone, is het vorslgevaar maar beperkt. Alleen als de mistral waait dreigt bevriezing. Zweden echter met zijn voor de energie-voorziening zo belangrijke stu wen bezite een uitgebreide ex-varing in het Ijsvrij houden van dit soort bouwwerken. Beide landen passen zowel de elektri sche als de olïeverwarming toe. Olie heeft daarbij het voordeel 't nooit in zijn geheel af te laten weten, elektriciteit is weer goedkoper. Naast deze twee procedé's past men ook hulpmethoden toe. Een daarvan is de afgelopen winter op verschillende planteen ook in Nederland toegepast. Het is het luchtbellenscherrn, dat ook als golfbreker en zoutócherm wordt ge bruikt. Een compressor blaast hete luchl in het water, waarbij door circulatie het warmede water op dc bodem boven komt, Het zelfde effect wordt bereikt met kunstmatige stroomverwekkers. Met deze proefnemingen hoopt de Wa terstaat phntyke verrassingen als de dam gesloten Is te voorkomen. Daarbij werken de technici nauw samen met de Klimato- Iogen uit De Bilt, die de schommelingen v»n de temperatuur van zeewater en lucht van dichby volgen. SCHIEDAM, donderdag. In een café aan dc Admiraal de Ruytcrstraat ontstond oensdagavond een vechtpartij waarhij vee Grieken werden gewond en in het Gemeenteziekenhuis moesten worden op genomen. De beide mannen wilden van een paar Noren een dame „afnemen", die dit echter niet zonder meer toelieten. Zij bekogelden elkaar met flessen, hier bij liep de 20-jarige Griek S. K. een scheu rwond. aan het achterhoofd en een scheur in het linkeroor op. De andere Griek werd door een hond uit het café gebeten. In hetzelfde café was op oudejaarsavond een. rookbom In het toilet neergelegd. Er ontstond 'n enorme rookontwikkeling, die met eer, nevelstraal werd geblust Er was geen schade. SCHIEDAM, donderdag. In de Lange Kerkstraat woedde dinsdagmiddag een brandje in de woning van mevrouw L. M. O. op de tweede etage, dat vermoedelijk veroorzaakt werd door een sterretje. Er was schade aan de inboedel van 150 gul den. "Walsum, of Rijnmond een „slerk" of een „zwak" lichaam zal worden. Wordt het wetsortwerp onveranderd aanvaard, dan kont- er een „zwak" lichaam tc voor- schijn. Wenst men, zoals wifc «ten „sterk" lichaam, dan zal het wetsontwerp" ingrij pend veranderd moeten worden, In volgende seizoen SCHIEDAM, donderdag. Met ingang van hel toneelselzoen 1964—1965 stelt het Passagetheater de bioscoopzaaj niet meer op donderdagen maar op woensdagen be schikbaar voor toneel-, cabaret- en soort gelijke avonden. Dit houdt verband met het feit dat ook in het Passage-theater net als in andere bioscopen in Nederland de film premières voortaan op donderdag worden gegeven en. niet meer op vrijdag. In het nog lopende seizoen blijft de zaal op donderdagavonden verhuurd;zodat de premières alleen op donderdagmiddagen worden vertoond. Deze regelinggaat in op donderdag 8 januari, want voor de komende week wordt de film „Alleman" van Bert Haanstra wederom geprolon- geer, gezien de grote belangstelling. SCHIEDAM, donderdag. Bij de oade- jaarsviering is het dit jaar over het al gemeen rustig geweest op straat. Om één uur 's nachts begon een groep jongens zich in de Passage te roeren. Er werd aan de verlichting getrokken cn vervolgens begaf men zich in een groep van ongeveer vierhonderd personen naar het Broers- veld waar ruiten werden vernield. De tocht werd vervolgd over de Hoogstraat waar ruitjes werden stukgeslagen, voorbij gangers lastiggevallen. öe 17-jarige D. V. werd door een po litieman aangehouden, die een schot tegen de neus kreeg. De agent beschuldigde hem van het feit dat hij een ruit had in- ggeslagen van de Distilleerderij D, V. Dc ■jongen zei echter, dot zijn neef, de 16- jarige S. Z., dit gedaan had. Beide jon gens werden naar het politiebureau ge bracht. De agent kreeg tevens een scheur tje in het linker oor. De politie moest -enkele keren een gummiknuppel laten zien om de jongelui tot rust te brengen. Hoewel aanvankelijk een poging werd gedaan om de kerstboom op het Koemarktplein in brand te steken kon dit worden voorkomen. Om ongeveer half vier keerde de rust terug. GEBOREN: Frederikus A. J.t z. van F. A, J, Spijkers en H. C. Franken; Ge rald C.. z. van W. H. Bakker en J. Soc- ters; Maria «L, d. van F. Buurmeijer en G. van der Laan; Ronald, z. van N. van Oudheusden. en M. J. Thjjssen; Thomas H. J., z. van J. M. Lansbergen en C. M. Zagwijn; Victor W., z. van W. A. Riem slag Baas en T. C. H. de Waal; Marijke W., d. van L. W. A. Melles en W. C. Louisse; Jan, z. van C. van Schijndel en, E. Soomers; Desirée M. W., d. van W. J. Vorstenbos en J. J. "W. Foncke; Joost, z. van J. Roelofs en L. E. Schuengel; WilheLmina I., d. van K. E. van Rij singe en. W, J. Touw; Peter J„ z. van J. Seis en G. D. Speijcr; Catharïna M., d. van M. P. Kloosterman en H. C. Holtink; Dolinda A. M., d. van J. H. Rombout en H. A, Janssen; Anthonius G. J., z, van J. L. Ham en M. M. van der Karg; René, z. van A. van Breemen en M. A. Nouws; Franciscus G., z. van F. Win- terswyk en N. Brökling; Alexandra L,. d. van J. p. M. Seholte en. L, Mak; Son- ja, d. van M. van der Broek en T, Ver- weü; Martinus. z. van T. de Wit en C. Droog; Monique J. C. A., d. van H. Liefhebber en P. C. Bredewoud; Frank- win, z. van R. Sïssingh en G. Veurink; Albcrdino, z. van J. J. Zorge én A. de Boer; Elisabeth, d. van A. L. J. Groe- nendaal en E. M. H. Folst; Frans, z. van F. van Wijnen en M. C. Zuidema; He lena C.. d. van C. van Zyl en L. Huij- ser; Antonia G. M„ d. van G. J. M. Hengst en J. W. A Wolf; Rob, z. van C. Spermon en H. W. van der Kooij; Marlies, d. van W. B. Herweijer en A. de Wijn; Eleonore, d, van R. Wilschut en H. M. E, van de Merwe; Leendert J., z. van A. W. H. Jagt en E. van der Gaag; Karen P., d. van R. E. M. Raap en iï- M. W. Krauss. OVERLEDEN: L. A. van Geloven, 63 jaar; J. H. van Pinxsteren, 59 jaar; H. J. Evertsen, 65 jaar; A. W. Verbij, 90 jaar, wed. van J. P. Hulhoveen; J. G. Jongbloed, 78 jaar; C. van den Bout. 68 jaar, weduwe van N. J. van der Kraan; J. Zaal, 60 jaar; H. Tiesema, 70 jaar; M. den Dunnen, 60 jaar; A. M, A. Gommers, 68 jaar. DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Fotografie Rolfilms vergeten? De auto maat staat voor a klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tel 667 20. In één dag gereed. Donderdag 2 en 8 uur SCHOKKEND - REALISTISCH - SENSATIONEEL EEN STAD GAAT DOOR DE HEL 18 jaar Vrijdag en zaterdag 2,7 en 9.15 uur; zondag 7 en 9.15 uur; maandag en dinsdag 2 en 8 uur; woensdag 8 uur LEX BARKER - ESTELLA BLAIN in de grootse avonturenfilm.. DE MUSKETIERS VAN DE ZEE Totolscópé in Easün.ancolor 14 jaar Zondag 2 en 4.15 uur VICTOR MATURE DE REDDER VAN FORT SHALLAN 'Cinemascope in kleuren 14;jaar Woensdag-matinee 2 uur In onze „Jeugd en familiemaünee" de spannende avonturenfilm /rjy RIN-TIN-TIN de dappere wolfshond Speciale verlaagde toegangsprijzen 1,25 en f 1.-—f Alle leeftijden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2